Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , fotini* είπε:

Κοριτσακια πάντως σχετικά με τις πάνες έχει site και φαρμακεία που τα έχουν μονίμως σε προσφορά οπότε ας μην πελαγώσουμε και γι αυτο μωρέ...από μάρκα ποια σκεφτεστε;.. εγώ για αρχή λέω pampers που έχουν και την γραμμή ένδειξης και μετά θα δοκιμάσω άλλα...στα νέα της ημέρας το ζάχαρο νηστείας 126...πφφφφ...πες μου βρε @Φραουλίνο ποσός καιρός διατροφής χρειάζεται για να δείξει που βαδίζουμε;

Αυτό είναι ένα φόρουμ για να συμπαραστεκόμαστε η μία στην άλλη και όχι να προσθέτουμε έξτρα άγχοι όπως είναι ο ενδομήτριος θάνατος που ανέφερες.... ούτε να δίνουμε ιατρικές οδηγίες ειδικά αν δεν μας ζητηθούν...σου είπα πολύ απλά ότι δεν θέλω να ξανασχολιάσεις σε μένα...μπορεί να είναι δημόσιο αλλά απευθύνομαι στην ομάδα μου και όχι σε κακοπροαίρετους που θέλουν να περάσουν την ώρα τους με τον πόνο του άλλου

Κορίτσι μου θέλει λίγες μέρες, κάνε υπομονή μία εβδομάδα επειδή το νηστείας σου ήταν και αρκετά τσιμπημένο θέλει χρόνο αλλά θα ρυθμιστεί! Ήδη έχει πέσει λίγο!! Τρως και ένα μικρό σνακ ακριβώς πριν κοιμηθείς; 

Έχω δει και το μήνυμα σου αλλά είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω μαζί τη διατροφή, γυρίζω το βράδυ και θα σου απαντήσω!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσι μου θέλει λίγες μέρες, κάνε υπομονή μία εβδομάδα επειδή το νηστείας σου ήταν και αρκετά τσιμπημένο θέλει χρόνο αλλά θα ρυθμιστεί! Ήδη έχει πέσει λίγο!! Τρως και ένα μικρό σνακ ακριβώς πριν κοιμηθείς; 

Έχω δει και το μήνυμα σου αλλά είμαι εκτός Αθηνών και δεν έχω μαζί τη διατροφή, γυρίζω το βράδυ και θα σου απαντήσω!! :)

Ναι τρώω...κι εγώ πιστεύω μπορεί να πέσει τι να πω...πόσο καιρό θέλει περίπου η διατροφή για να δείξει αποτέλεσμα κορίτσι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , fotini* είπε:

Ναι τρώω...κι εγώ πιστεύω μπορεί να πέσει τι να πω...πόσο καιρό θέλει περίπου η διατροφή για να δείξει αποτέλεσμα κορίτσι;

Σε λίγες μέρες πιστεύω θα έχει δείξει, ο ενδοκρινολογος ποτέ σου είπε να μιλήσετε; Λογικά σε διάστημα μιας εβδομάδας διατροφή θα πρέπει να έχει στρώσει το νηστείας αλλιώς πρέπει να του το πεις.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Σε λίγες μέρες πιστεύω θα έχει δείξει, ο ενδοκρινολογος ποτέ σου είπε να μιλήσετε; Λογικά σε διάστημα μιας εβδομάδας διατροφή θα πρέπει να έχει στρώσει το νηστείας αλλιώς πρέπει να του το πεις.. 

Αύριο θα πάω από κει να μιλήσουμε...υπομονή λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κοριτσακια πάντως σχετικά με τις πάνες έχει site και φαρμακεία που τα έχουν μονίμως σε προσφορά οπότε ας μην πελαγώσουμε και γι αυτο μωρέ...από μάρκα ποια σκεφτεστε;.. εγώ για αρχή λέω pampers που έχουν και την γραμμή ένδειξης και μετά θα δοκιμάσω άλλα...στα νέα της ημέρας το ζάχαρο νηστείας 126...πφφφφ...πες μου βρε @Φραουλίνο ποσός καιρός διατροφής χρειάζεται για να δείξει που βαδίζουμε;

Αυτό είναι ένα φόρουμ για να συμπαραστεκόμαστε η μία στην άλλη και όχι να προσθέτουμε έξτρα άγχοι όπως είναι ο ενδομήτριος θάνατος που ανέφερες.... ούτε να δίνουμε ιατρικές οδηγίες ειδικά αν δεν μας ζητηθούν...σου είπα πολύ απλά ότι δεν θέλω να ξανασχολιάσεις σε μένα...μπορεί να είναι δημόσιο αλλά απευθύνομαι στην ομάδα μου και όχι σε κακοπροαίρετους που θέλουν να περάσουν την ώρα τους με τον πόνο του άλλου

Όντως κι εγώ βλέπω συνέχεια προσφορές στις πάνες.. Εγώ προτιμώ pampers και Babylino. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετακυ pampers και babylino προτιμω τις δευτερες. Οι pampers εχουν και μια περιεργη μυρωδια. Επισης επαιρνα πολυ τις puffies. Τις βρισκεις μονο ιντερνετικα, ειναι ελληνιμη εταιρια, πολυ καλη ποιοτητα και οικονομικες. Καποια στιγμη εκλεισε η εταιρια αλλα λιγο που το εψαξα τωρα πωλουνται σε καποια sites. Κριμα παντως γιατι αυτη η εταιρια ειχε και πολυ ωραια μωρομαντηλα και φανταστικο βρεφικο απορρυπαντικο!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , xenia^^ είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσια ! Μόλις ήπια το υπέροχο ρόφημα της καμπύλης ! Μπλιαξ ! Εντάξει παλευτο γεύση λεμονιού αλλά ήδη ανακατεύομαι !!! Ανα μισή ώρα τώρα αίμα !! 

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα Ξένια.. Θα περάσει και η ώρα πιο γρήγορα από ό,τι νομίζεις θα δεις. Γιατί κάθε μισή ώρα καλέ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , xenia^^ είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσια ! Μόλις ήπια το υπέροχο ρόφημα της καμπύλης ! Μπλιαξ ! Εντάξει παλευτο γεύση λεμονιού αλλά ήδη ανακατεύομαι !!! Ανα μισή ώρα τώρα αίμα !! 

Καλημέρα Ξένια..ανά μια ωρα θα σε τσιμπάνε..το χειρότερο σε αυτή την διαδικασία είναι η βαρεμάρα για μένα..ν κάθεσαι δύο ώρες άπραγος..

Κορίτσια νιώθω το μωρό μέχρι τα οστά της λεκάνης εκεί μπροστά...τι παίζει;;ςνιωθω ότι απλώθηκε παντού..με κοπανουσε τώρα το πρωί κ ένιωθα χρακ χρακ να κοπάναει κοκαλα..Χριστέ μου..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Και την άλλη φορά μου το έπαιρναν ανα μισή ώρα γιατί πέρα από ζάχαρο μου μετράει κ τη ινσουλίνη.. και η ινσουλίνη θέλει ανα μισή ώρα..έχω έρθει με τη μαμά μου και λέμε εδώ τα μωρουδιακά.. ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου !!! Ελπίζω και εγώ σε καλ αποτελέσματα !!

@Emilly800 Και εγώ πλέον πολλές φορές την νιώθω σε πολλά σημεία ταυτόχρονα.. μεγαλώνουν τα ψυχούλια !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , xenia^^ είπε:

Και την άλλη φορά μου το έπαιρναν ανα μισή ώρα γιατί πέρα από ζάχαρο μου μετράει κ τη ινσουλίνη.. και η ινσουλίνη θέλει ανα μισή ώρα..έχω έρθει με τη μαμά μου και λέμε εδώ τα μωρουδιακά.. ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου !!! Ελπίζω και εγώ σε καλ αποτελέσματα !!

@Emilly800 Και εγώ πλέον πολλές φορές την νιώθω σε πολλά σημεία ταυτόχρονα.. μεγαλώνουν τα ψυχούλια !!! 

Καλημέρα κορίτσια! καλή επιτυχία Ξένια! Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα γιατί έκανα και πολλές άλλες μαζί...

@Emilly800 το σκεφτόμουν το πρωί...Με πιάνει έντονος πόνος πότε αριστερά, ποτε δεξιά στον ύπνο, δεν ξέρω τι ακριβώς πιέζει...Ψάχνω να βρω κάθε φορά την καλή θέση...Όλο το βράδυ δεν με άφησε να κοιμηθώ, γύρναγε...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Καλημέρα Ξένια..ανά μια ωρα θα σε τσιμπάνε..το χειρότερο σε αυτή την διαδικασία είναι η βαρεμάρα για μένα..ν κάθεσαι δύο ώρες άπραγος..

Κορίτσια νιώθω το μωρό μέχρι τα οστά της λεκάνης εκεί μπροστά...τι παίζει;;ςνιωθω ότι απλώθηκε παντού..με κοπανουσε τώρα το πρωί κ ένιωθα χρακ χρακ να κοπάναει κοκαλα..Χριστέ μου..

Χαχχαχα μια απο τα ιδια.. Βλεπω την κοιλια μου σαν κύματα θαλασσας.. Ποτε απο εδω ποτε απο εκει.. Κοριτσια σε ποιο μηνα  τα μωρα μπαινουν σε σωστη θεση? Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας.. Ολα καλα θα πανε.. Και εγω σημερα ξεκινησα τις πρωτες μου μετρησεις.. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. Προσεχω την διατροφη μου.. Εχθες με ονειρευομουν με το μωρακι μου.. Ονειρευεστε και εσεις? Εγω ως τωρα δεν ειχα δει ετσι ονειρα.. Ανυπομονω πως και πως να τον κρατησω αγκαλιά αλλα απο την αλλη λεω θα μου λειψει η κοιλια μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχα μια απο τα ιδια.. Βλεπω την κοιλια μου σαν κύματα θαλασσας.. Ποτε απο εδω ποτε απο εκει.. Κοριτσια σε ποιο μηνα  τα μωρα μπαινουν σε σωστη θεση? Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας.. Ολα καλα θα πανε.. Και εγω σημερα ξεκινησα τις πρωτες μου μετρησεις.. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. Προσεχω την διατροφη μου.. Εχθες με ονειρευομουν με το μωρακι μου.. Ονειρευεστε και εσεις? Εγω ως τωρα δεν ειχα δει ετσι ονειρα.. Ανυπομονω πως και πως να τον κρατησω αγκαλιά αλλα απο την αλλη λεω θα μου λειψει η κοιλια μου

Χαψαχαχαχαα αχ Σοφάκι....εγώ έτσι όπως είναι σε αυτή την εγκυμοσύνη λέω θα γεννήσω κ θα ακουστεί μια κραυγή σε όλο τον όροφο ουφφφφφ αμηνννν...αλήθεια δεν θα μου λείψει τίποτα θέλω μόνο το μικρό μου να το πάρω σπίτι γερό κ να τα βλέπω τα παιδάκια μου να τα καμαρώνω..δύο κρεβατάκια μέσα στο παιδικό δύο ζουζούνια να φιλάω για καληνύχτα να γεμίσει το μάτι μου Παναγία μου...έχω αρχίσει να το βλέπω το μωράκι στον ύπνο μου μια ότι το θηλάζω μια ότι κρατάει με το χεράκι του το δάχτυλο από τον μεγάλο μου..γενικά όλοι οικογενειακώς το περιμένουμε Πως και πως αυτό το μωράκι.

πρίν από 46 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! καλή επιτυχία Ξένια! Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα γιατί έκανα και πολλές άλλες μαζί...

@Emilly800 το σκεφτόμουν το πρωί...Με πιάνει έντονος πόνος πότε αριστερά, ποτε δεξιά στον ύπνο, δεν ξέρω τι ακριβώς πιέζει...Ψάχνω να βρω κάθε φορά την καλή θέση...Όλο το βράδυ δεν με άφησε να κοιμηθώ, γύρναγε...

Καλέ λέω ....τι σκαλίζεις εκεί βρε;;που έφτασες;;;χαχαχαχα...τρομαχτικό ..γενικά ο μικρός έιναινπιο ζωηρό στην κοιλιά από τον μεγάλο μου...ο μεγάλος θυμάμαι την αίσθηση που στα αριστερά μου έβγαζε ένα ποδαράκι τακ...μια μύτη στην κοιλιά το χαίδευα το μάζευε ξανά το έβγαζε σαν παιχνιδάκι...αλλά ήσυχο μωρουλι κ έτσι ήταν κ το αγγελούδι μου μέχρι πέντε έξι χρόνων..μετά μεταλλάχθηκε κ έγινε πυροτέχνημα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχα μια απο τα ιδια.. Βλεπω την κοιλια μου σαν κύματα θαλασσας.. Ποτε απο εδω ποτε απο εκει.. Κοριτσια σε ποιο μηνα  τα μωρα μπαινουν σε σωστη θεση? Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας.. Ολα καλα θα πανε.. Και εγω σημερα ξεκινησα τις πρωτες μου μετρησεις.. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. Προσεχω την διατροφη μου.. Εχθες με ονειρευομουν με το μωρακι μου.. Ονειρευεστε και εσεις? Εγω ως τωρα δεν ειχα δει ετσι ονειρα.. Ανυπομονω πως και πως να τον κρατησω αγκαλιά αλλα απο την αλλη λεω θα μου λειψει η κοιλια μου

Ρώτησα τον γιστρο την Τρίτη και μου απάντησε στις πρωτοτοκες περίπου στην 32η εβδομάδα παίρνουν θέση. 

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xenia^^ είπε:

Και την άλλη φορά μου το έπαιρναν ανα μισή ώρα γιατί πέρα από ζάχαρο μου μετράει κ τη ινσουλίνη.. και η ινσουλίνη θέλει ανα μισή ώρα..έχω έρθει με τη μαμά μου και λέμε εδώ τα μωρουδιακά.. ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου !!! Ελπίζω και εγώ σε καλ αποτελέσματα !!

@Emilly800 Και εγώ πλέον πολλές φορές την νιώθω σε πολλά σημεία ταυτόχρονα.. μεγαλώνουν τα ψυχούλια !!! 

Καλημέρα!!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...