Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Αααχ δεν είμαι μόνη λοιπόν.. Εχω βαρύνει πολύ, αν με ρίξεις ανάσκελα δεν γυρίζω εύκολα, η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά ώστε να μη μπορώ ούτε να σκουπισω τα πόδια μου μετά το μπάνιο και η δυσπνοια πάει και έρχεται! Ευτυχώς με πιάνει μόνο αν φάω πολύ οπότε προσεχω και την αποφεύγω προς το παρόν.. 

Εμένα η μπεμπα είναι ανάποδα και με κλωτσάει δυνατά στα πλευρά και στο στομάχι ενώ παράλληλα ρίχνει μπουνιτσες στη λεκάνη και στην κύστη.. Υπέροχα περνάμε :rolleyes: Τα νιώθετε και εσείς βρε κορίτσια μέχρι τόσο ψηλά;; Έχει ανέβει τόσο η μητρα; Μιλάμε κλωτσάει και αν έχω πιει υγρά ακούω το στομάχι μου να κάνει ήχους.. 

Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχα αγορασει απο τελεμαρκετινγκ ενα πραγμα σαν παντοφλα για μεσα στο μπανιο που ειχε βουρτσα και εβαζες σαπουνι και ετριβες μεσα το ποδι σου να πλυθει μονο του γιατι δεν το εφτανα!! Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα ομως αν γκουγκλαρεις παντοφλα μπανιου easy feet θα το βρεις. Πρεπει να παραγγειλω ενα τωρα που το θυμηθηκα!!

  • Χαχα 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, CMES είπε:

Εμένα φερνει τουμπες καθως τα αδερφια του του εχουν εξασφαλισει απλετο χωρο οποτε υπαρχει ποικιλλια στις κλωτσιες!!!

Να σου πω ο μεγάλος μου ήταν πιο ήσυχο εμβρυακι..αυτός κάνει τρελά.δεν θυμάμαι δηλαδή να με πανικοβάλλει κίνηση τότε..αυτό εδώ καμιά φορά κάνει σαν να θέλει να μου βγάλει τα έντερα χαχαχαχα.αγριμι.

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Αααχ δεν είμαι μόνη λοιπόν.. Εχω βαρύνει πολύ, αν με ρίξεις ανάσκελα δεν γυρίζω εύκολα, η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά ώστε να μη μπορώ ούτε να σκουπισω τα πόδια μου μετά το μπάνιο και η δυσπνοια πάει και έρχεται! Ευτυχώς με πιάνει μόνο αν φάω πολύ οπότε προσεχω και την αποφεύγω προς το παρόν.. 

Εμένα η μπεμπα είναι ανάποδα και με κλωτσάει δυνατά στα πλευρά και στο στομάχι ενώ παράλληλα ρίχνει μπουνιτσες στη λεκάνη και στην κύστη.. Υπέροχα περνάμε :rolleyes: Τα νιώθετε και εσείς βρε κορίτσια μέχρι τόσο ψηλά;; Έχει ανέβει τόσο η μητρα; Μιλάμε κλωτσάει και αν έχω πιει υγρά ακούω το στομάχι μου να κάνει ήχους.. 

Εμένα φραουλίνο μου επειδή στον τελευταίο υπέρηχο ήταν ισχιακη η προβολή κάνει τραμπολίνο στην κύστη πάνω κ στα οστά της λεκάνης..νιώθω δηλαδή τα ποδαράκια του να μου κάνουν διάφορα τρομαχτικά ..νιώθω να ακούγεται κρακ κρακ εκεί κάτω..λέω το ποδαράκι είναι αυτό πουλάκι μου..καράτε χαχαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ ευτυχώς ακόμα κρατάω καλα ! Δεν έχω φουσκώσει πολύ και Νυχια στα πόδια βάφω χιχι .. και την γυμναστική μου κάνω κανονικά και περπάτημα.. βέβαια εχω παρατηρήσει από την προηγούμενη βδομάδα ότι πέφτουν οι δυνάμεις σιγά σιγά.. ειδικά μετά το μεσημέρι ζητάω λίγο υπνάκο..και που να σφίξουν οι ζεστές !!!!!!! από κιλά λόγω του ότι προσέχω, ακόμα διατηρούμαι στα 6-6,5 !! δυσφορίες έχω και εγώ ειδικά όταν ξαπλώνω.. και η μάσκα ανυπόφορη μου προκαλεί περισσότερο δεν την μπορώ καθόλου !! 

χθες είχα ραντεβού με τον γιατρό !! 885gr η μπεμπα !!εφαγε κι τα κλοτσιδια του ο γιατρός όπου έβαζε τον υπέρηχο χαχα δραστήρια είναι και μένα πολύ !! Όλη μέρα περα δώθε.. και το βράδυ που θέλω να κοιμάμαι αριστερά δεν την ψήνει και με σπρώχνει.. 

οσο για την καμπύλη ζαχαρου της μιας ώρας 135 είναι καλό.. το νηστείας και στις δυο ώρες που είναι 70 και ενώ του είπα τι διατροφή ακολουθώ και μου είπε ότι δεν κάνω λάθη , μου είπε θέλει προσοχή.. Παρασκευή πρωί έχω ραντεβού με την συνεργάτη κλινική διατροφολόγο του να δούμε αν μπορούμε να το ρυθμίσουμε αλλιώς, διαφορετικά δεν γλιτώνω χάπι........ 

Αυτά τα δικά μου νέα και της μπέμπας !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου.. Και εμενα ο λεβεντης μου υπερδραστηριος.. Και λόγω δουλειάς με την μασκα όλο το πρωί ως το μεσημέρι δεν παλεύεται.. Άσε που μου δημιουργεί σπυρακια πλέον στο προσωπο λόγω εφίδρωσης... Ευτυχως τον αλλον μηνα κλείνουμε.. Διακοπές και ξεκούραση πλένονται τα ρουχαλακια του μωρου.. Εγω έχω απογοητευτεί σήμερα και εχθες.. Ειδικα σήμερα.. Το ζάχαρο μου στα υψη..174 μέτρησα πριν λίγο μεταγευματικο... Βέβαια εκανα το λάθος εφαγα και κοιμηθηκα αμέσως γιατί δεν την πάλευα από την δουλειά που ηρθα κατευθείαν μαγειρεμα καθάρισμα και έπεσα ξερη στον υπνο.. Αλλα 174? Πότε ξανα ως τωρα τόσο ψηλό.. Ειχα κανει κιμα και εφτιαξα λίγα τακος.. Ηταν καλαμποκαλευρο μέσα το υλικό της.. Δεν περίμενα μου το ανεβάσει τόσο ψηλά.. Τι να κάνω τώρα.. Να παω πάνω κάτω μπας και πέσει? Το άφησα ένα τέταρτα κι περπάτησα λίγο ηπια νερό και ξανα μετρηθηκα μόλις και έπεσε στο 104..ειναι φυσιολογικό? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Και εμενα ο λεβεντης μου υπερδραστηριος.. Και λόγω δουλειάς με την μασκα όλο το πρωί ως το μεσημέρι δεν παλεύεται.. Άσε που μου δημιουργεί σπυρακια πλέον στο προσωπο λόγω εφίδρωσης... Ευτυχως τον αλλον μηνα κλείνουμε.. Διακοπές και ξεκούραση πλένονται τα ρουχαλακια του μωρου.. Εγω έχω απογοητευτεί σήμερα και εχθες.. Ειδικα σήμερα.. Το ζάχαρο μου στα υψη..174 μέτρησα πριν λίγο μεταγευματικο... Βέβαια εκανα το λάθος εφαγα και κοιμηθηκα αμέσως γιατί δεν την πάλευα από την δουλειά που ηρθα κατευθείαν μαγειρεμα καθάρισμα και έπεσα ξερη στον υπνο.. Αλλα 174? Πότε ξανα ως τωρα τόσο ψηλό.. Ειχα κανει κιμα και εφτιαξα λίγα τακος.. Ηταν καλαμποκαλευρο μέσα το υλικό της.. Δεν περίμενα μου το ανεβάσει τόσο ψηλά.. Τι να κάνω τώρα.. Να παω πάνω κάτω μπας και πέσει? Το άφησα ένα τέταρτα κι περπάτησα λίγο ηπια νερό και ξανα μετρηθηκα μόλις και έπεσε στο 104..ειναι φυσιολογικό? 

Σοφία νομίζω το καλαμπόκι το ανεβάζει πολύ. Αν μπορείς να κινείσαι λίγο μετά το φαγητό, στο έχουν πει και τα κορίτσια. Εγώ με τη διατροφή -πείνα διαβήτη έχασα ήδη 1,5 κιλό...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Liakada είπε:

Σοφία νομίζω το καλαμπόκι το ανεβάζει πολύ. Αν μπορείς να κινείσαι λίγο μετά το φαγητό, στο έχουν πει και τα κορίτσια. Εγώ με τη διατροφή -πείνα διαβήτη έχασα ήδη 1,5 κιλό...

Δεν το γνώριζα για το καλαμπόκι.. Την πάτησα... Ελπιζω να μην έπαθε κάτι το μωρο... Ειμαι χαλια ψυχολογικα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Δεν το γνώριζα για το καλαμπόκι.. Την πάτησα... Ελπιζω να μην έπαθε κάτι το μωρο... Ειμαι χαλια ψυχολογικα.. 

Δεν παθαίνει τπτ το μωρό για μία φορά Σοφία μου μην αγχώνεσαι...Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι συνέχεια.Θα το ξέρεις στο εξής. Εμένα μου το είπε ο γιατρός να το αποφεύγω βέβαια. @Φραουλίνο ξερεις εσυ κάτι περισσότερο?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!! Χάθηκα λίγο.. Κι εγώ μια απ'τα ίδια.. Αρχίζω και βαραίνω και δυσκολεύομαι στις κινήσεις μου, έχω καούρες, και νιώθω ώρες ώρες ότι ζαλίζομαι, γενικα έχω χαμηλό σιδηρο και δεν παίρνω καθε ημερα τις βιταμίνες μου αλλά θα επανορθώσω.. Πήγαμε στον γιατρό χθες και είδαμε την μικρή! Είναι ενα ολόκληρο κιλο!! Χαχαχα! Είδαμε και το προσωπάκι της σε 3D. :x Μοιάζει στον αδερφούλη της !!!! 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, CMES είπε:

Στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχα αγορασει απο τελεμαρκετινγκ ενα πραγμα σαν παντοφλα για μεσα στο μπανιο που ειχε βουρτσα και εβαζες σαπουνι και ετριβες μεσα το ποδι σου να πλυθει μονο του γιατι δεν το εφτανα!! Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα ομως αν γκουγκλαρεις παντοφλα μπανιου easy feet θα το βρεις. Πρεπει να παραγγειλω ενα τωρα που το θυμηθηκα!!

Φοβερό ακούγεται το παντοφλινι αυτό και νομίζω το έχω δει!! Θα το ψάξω.. Προς το παρόν για να σαπουνίσω τα πόδια μου τρίβω το ένα πάνω στο άλλο :lol:

10 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Να σου πω ο μεγάλος μου ήταν πιο ήσυχο εμβρυακι..αυτός κάνει τρελά.δεν θυμάμαι δηλαδή να με πανικοβάλλει κίνηση τότε..αυτό εδώ καμιά φορά κάνει σαν να θέλει να μου βγάλει τα έντερα χαχαχαχα.αγριμι.

Εμένα φραουλίνο μου επειδή στον τελευταίο υπέρηχο ήταν ισχιακη η προβολή κάνει τραμπολίνο στην κύστη πάνω κ στα οστά της λεκάνης..νιώθω δηλαδή τα ποδαράκια του να μου κάνουν διάφορα τρομαχτικά ..νιώθω να ακούγεται κρακ κρακ εκεί κάτω..λέω το ποδαράκι είναι αυτό πουλάκι μου..καράτε χαχαχαχα.

Και εμένα έτσι πριν λίγο καιρό χοροπηδαγε πάνω στην κύστη και τα είχα δει όλα.. Τώρα κλωτσάει στομάχι, δεν ξέρω τι να προτιμήσω! :mrgreen:

9 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ ευτυχώς ακόμα κρατάω καλα ! Δεν έχω φουσκώσει πολύ και Νυχια στα πόδια βάφω χιχι .. και την γυμναστική μου κάνω κανονικά και περπάτημα.. βέβαια εχω παρατηρήσει από την προηγούμενη βδομάδα ότι πέφτουν οι δυνάμεις σιγά σιγά.. ειδικά μετά το μεσημέρι ζητάω λίγο υπνάκο..και που να σφίξουν οι ζεστές !!!!!!! από κιλά λόγω του ότι προσέχω, ακόμα διατηρούμαι στα 6-6,5 !! δυσφορίες έχω και εγώ ειδικά όταν ξαπλώνω.. και η μάσκα ανυπόφορη μου προκαλεί περισσότερο δεν την μπορώ καθόλου !! 

χθες είχα ραντεβού με τον γιατρό !! 885gr η μπεμπα !!εφαγε κι τα κλοτσιδια του ο γιατρός όπου έβαζε τον υπέρηχο χαχα δραστήρια είναι και μένα πολύ !! Όλη μέρα περα δώθε.. και το βράδυ που θέλω να κοιμάμαι αριστερά δεν την ψήνει και με σπρώχνει.. 

οσο για την καμπύλη ζαχαρου της μιας ώρας 135 είναι καλό.. το νηστείας και στις δυο ώρες που είναι 70 και ενώ του είπα τι διατροφή ακολουθώ και μου είπε ότι δεν κάνω λάθη , μου είπε θέλει προσοχή.. Παρασκευή πρωί έχω ραντεβού με την συνεργάτη κλινική διατροφολόγο του να δούμε αν μπορούμε να το ρυθμίσουμε αλλιώς, διαφορετικά δεν γλιτώνω χάπι........ 

Αυτά τα δικά μου νέα και της μπέμπας !!!

Μία χαρά σε βρίσκω Ξένια μου μαχιμη!!! Και η μπεμπουλα σου άψογη στα κιλακια της.. ❤️ Χαχαχαχ η γλυκούλα κλωτσάει τον υπέρηχο σου λέει τι είναι αυτό που προεξέχει εδώ μέσα και με ενοχλεί τώρα; 

Σχετικά με τη διατροφή πιστεύω θα το ρυθμίσετε γιατί δεν είναι και κάτι φοβερό αυτό.. Λογικά θα πρέπει να μένεις και εσύ λιγότερες ώρες νηστικη ή να τρως παραπάνω υδατανθρακα για βράδυ. Θα σου πει η διατροφολόγος όπως και να χει τα τιπς.. Τι χάπι σου είπαν, glucophage; 

5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Και εμενα ο λεβεντης μου υπερδραστηριος.. Και λόγω δουλειάς με την μασκα όλο το πρωί ως το μεσημέρι δεν παλεύεται.. Άσε που μου δημιουργεί σπυρακια πλέον στο προσωπο λόγω εφίδρωσης... Ευτυχως τον αλλον μηνα κλείνουμε.. Διακοπές και ξεκούραση πλένονται τα ρουχαλακια του μωρου.. Εγω έχω απογοητευτεί σήμερα και εχθες.. Ειδικα σήμερα.. Το ζάχαρο μου στα υψη..174 μέτρησα πριν λίγο μεταγευματικο... Βέβαια εκανα το λάθος εφαγα και κοιμηθηκα αμέσως γιατί δεν την πάλευα από την δουλειά που ηρθα κατευθείαν μαγειρεμα καθάρισμα και έπεσα ξερη στον υπνο.. Αλλα 174? Πότε ξανα ως τωρα τόσο ψηλό.. Ειχα κανει κιμα και εφτιαξα λίγα τακος.. Ηταν καλαμποκαλευρο μέσα το υλικό της.. Δεν περίμενα μου το ανεβάσει τόσο ψηλά.. Τι να κάνω τώρα.. Να παω πάνω κάτω μπας και πέσει? Το άφησα ένα τέταρτα κι περπάτησα λίγο ηπια νερό και ξανα μετρηθηκα μόλις και έπεσε στο 104..ειναι φυσιολογικό? 

Σοφία μου το καλαμπόκι ανεβάζει το ζάχαρο όπως σου είπε η @Liakada καλό είναι να το αποφεύγεις όσο γίνεται.. Ψάξε λίγο και στο ίντερνετ για τροφές που ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, θα εκπλαγείς με τρόφιμα που ούτε που το φαντάζεσαι κ όμως ανεβάζουν πολύ. 

Εννοείται πως δεν έπαθε τίποτα το μωρακι σου!!! Άκου εκεί, αν πάθαιναν κάτι έτσι τα μωρά την είχαμε πατήσει άσχημα.. Ξέρεις πόσες γυναίκες έχουν ανεβασμενο ζάχαρο στην εγκυμοσύνη και ούτε καν το γνωρίζουν.. Ειδικά παλιά δεν το έλεγχαν καν και μια χαρά παιδιά έκαναν αλλά λίγο πιο τροφαντουλικα :wub: Για να πάθει κάτι το μωρό πρέπει να ανεβάζεις τιμές τρελές και συνεχόμενα χωρίς να το καταλαβαίνεις.. Μη σκέφτεσαι χαζομάρες μια χαρά είναι ο γιόκας σου!!! 

Ναι είναι φυσιολογικο.. Αμέσως μόλις κουνηθείς λίγο και κάνεις κάτι πέφτει!! 

πρίν από 52 λεπτά , Liakada είπε:

Δεν παθαίνει τπτ το μωρό για μία φορά Σοφία μου μην αγχώνεσαι...Ηρέμησε και μην το σκέφτεσαι συνέχεια.Θα το ξέρεις στο εξής. Εμένα μου το είπε ο γιατρός να το αποφεύγω βέβαια. @Φραουλίνο ξερεις εσυ κάτι περισσότερο?

Ναι έτσι είναι έχεις δίκιο το καλαμπόκι δεν είναι και ότι καλύτερο, όπως και το παντζάρι ο αρακάς και το βρασμένο καρότο.. 

πρίν από 44 λεπτά , Anneliz είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!! Χάθηκα λίγο.. Κι εγώ μια απ'τα ίδια.. Αρχίζω και βαραίνω και δυσκολεύομαι στις κινήσεις μου, έχω καούρες, και νιώθω ώρες ώρες ότι ζαλίζομαι, γενικα έχω χαμηλό σιδηρο και δεν παίρνω καθε ημερα τις βιταμίνες μου αλλά θα επανορθώσω.. Πήγαμε στον γιατρό χθες και είδαμε την μικρή! Είναι ενα ολόκληρο κιλο!! Χαχαχα! Είδαμε και το προσωπάκι της σε 3D. :x Μοιάζει στον αδερφούλη της !!!! 

Τι ωραία κορίτσι μπράβο η μπουμπού σας!!! :wub: Ααχ πόσο θέλω και εγώ να δω προσωπάκι όταν πάω για ντοπλερ.. Ελπίζω να μην κάθεται πάλι πλάτη η τσουπρα και να ποζάρει λίγο αλλιώς μετά θα τη δούμε κατευθείαν live μου φαίνεται! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Και εμενα ο λεβεντης μου υπερδραστηριος.. Και λόγω δουλειάς με την μασκα όλο το πρωί ως το μεσημέρι δεν παλεύεται.. Άσε που μου δημιουργεί σπυρακια πλέον στο προσωπο λόγω εφίδρωσης... Ευτυχως τον αλλον μηνα κλείνουμε.. Διακοπές και ξεκούραση πλένονται τα ρουχαλακια του μωρου.. Εγω έχω απογοητευτεί σήμερα και εχθες.. Ειδικα σήμερα.. Το ζάχαρο μου στα υψη..174 μέτρησα πριν λίγο μεταγευματικο... Βέβαια εκανα το λάθος εφαγα και κοιμηθηκα αμέσως γιατί δεν την πάλευα από την δουλειά που ηρθα κατευθείαν μαγειρεμα καθάρισμα και έπεσα ξερη στον υπνο.. Αλλα 174? Πότε ξανα ως τωρα τόσο ψηλό.. Ειχα κανει κιμα και εφτιαξα λίγα τακος.. Ηταν καλαμποκαλευρο μέσα το υλικό της.. Δεν περίμενα μου το ανεβάσει τόσο ψηλά.. Τι να κάνω τώρα.. Να παω πάνω κάτω μπας και πέσει? Το άφησα ένα τέταρτα κι περπάτησα λίγο ηπια νερό και ξανα μετρηθηκα μόλις και έπεσε στο 104..ειναι φυσιολογικό? 

Σοφακι το καλαμπόκι ανεβάζει.. μόνο ολικής να προτιμάς !!!! Έχω ψάξει και εγώ ποια έχουν ψηλο γλυκαιμικό δείκτη και παθαίνεις σοκ !!! Από υδατάνθρακες καλό είναι να μην ξεφεύγουμε από ολικής !! Και φρούτα προσοχή τώρα με τα καλοκαιρινά !! Κάνουν ζημιά και ας τα νομίζουμε αθώα.. θα σας πω τιπς που μπορεί να μου πει τη Παρασκευή η γιατρός.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου σημερα ειχαμε κι εμεις υπερηχο...φτασαμε 1200 με 1300 περιπου...ολα καλα στις μετρησεις και τα αμνιακα μια χαρα...τωρα θα με ξαναδει σε 3 βδομαδες που θα μαι 31 και μπαινουμε στην τελικη ευθεια!!!

Εν τω μεταξυ ηθελα να σας ρωτησω...σκυλακια εχετε;... τι σκεφτεστε να κανετε;. Θα τα εχετε απ την αρχη ή θα σας τα κρατησει καποιος για λιγες μερες;... εγώ σκεφτομαι να τον δωσω για καμμια βδομαδα στη μαμα μου μεχρι να μπω σε μια σειρα...βεβαια ο δικος μου ειναι πινσερ και πολυ καλοκαρδος ο καημενος οποτε δεν πιστευω να πειραξει το μωρο απο ζηλια αλλα για καποια σκυλακια η ζηλια ειναι θεμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , fotini* είπε:

Κοριτσια μου σημερα ειχαμε κι εμεις υπερηχο...φτασαμε 1200 με 1300 περιπου...ολα καλα στις μετρησεις και τα αμνιακα μια χαρα...τωρα θα με ξαναδει σε 3 βδομαδες που θα μαι 31 και μπαινουμε στην τελικη ευθεια!!!

Εν τω μεταξυ ηθελα να σας ρωτησω...σκυλακια εχετε;... τι σκεφτεστε να κανετε;. Θα τα εχετε απ την αρχη ή θα σας τα κρατησει καποιος για λιγες μερες;... εγώ σκεφτομαι να τον δωσω για καμμια βδομαδα στη μαμα μου μεχρι να μπω σε μια σειρα...βεβαια ο δικος μου ειναι πινσερ και πολυ καλοκαρδος ο καημενος οποτε δεν πιστευω να πειραξει το μωρο απο ζηλια αλλα για καποια σκυλακια η ζηλια ειναι θεμα

Τι ωραία νέα Φωτεινή μου, ααχ μεγαλώνουν τα μπεμπακια απίστευτο ρε κορίτσια πότε ήταν σπόροι μέσα στην κοιλιά και πότε έφτασαν τόσο! Αυτό έλεγα πριν λίγο στον άντρα μου, τη νιώθω ταυτόχρονα κάτω από τον αφαλό και στο στομάχι, ολόκληρο μωρό μα πως περνάει ο καιρός!! 

Εγώ έχω σκυλάκι ναι!! :) Τις μέρες του μαιευτηριου θα την πάμε στο ξενοδοχείο που μένει και όταν είμαστε διακοπές.. Περνάει ζάχαρη και εμείς είμαστε ήρεμοι. Λέμε να την αφήσουμε καμία βδομαδουλα εκεί να βρούμε λίγο τις ισορροπίες μας στο σπίτι και μετά θα τη φέρουμε. Τώρα θα της κάνουμε και εκπαίδευση για το μωρό γιατί είναι λίγο ζηλιαρουλα και θέλουμε να αρχίσει να συνηθίζει σιγά σιγά περίεργους ήχους και συμπεριφορές να μη της έρθουν όλα ξαφνικά και έχουμε θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...