Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Liakada είπε:

@Φραουλίνο Να περασετε τέλεια!

Κορίτσια ειδικά οι πιο έμπειρες μπορείτε να μας ενημερώσετε περί μπιμπερό και πιπιλών? Τι μάρκα και πόσα περίπου χρειαζόμαστε?

Επίσης εμένα μου έδωσε μια φίλη έναν αποστειρωτη chicco. Αυτός κάνει αν διαλέξω άλλης μάρκας μπιμπερό ναι? Θα σας φανουν χαζες οι ερωτησεις αλλά δεν εχω ιδέα...

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! Εμένα οι ερωτήσεις σου μου φαίνονται ευστοχοτατες..:rolleyes: Έχω τις ίδιες απορίες! Θέλω να προσπαθήσω να δω πως θα μου βγει ο θηλασμός αλλά να είμαστε προετοιμασμενοι και εξοπλισμένοι για παν ενδεχόμενο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Liakada said:

@Φραουλίνο Να περασετε τέλεια!

Κορίτσια ειδικά οι πιο έμπειρες μπορείτε να μας ενημερώσετε περί μπιμπερό και πιπιλών? Τι μάρκα και πόσα περίπου χρειαζόμαστε?

Επίσης εμένα μου έδωσε μια φίλη έναν αποστειρωτη chicco. Αυτός κάνει αν διαλέξω άλλης μάρκας μπιμπερό ναι? Θα σας φανουν χαζες οι ερωτησεις αλλά δεν εχω ιδέα...

Αρχικά πάρε 2 μπιμπερό και 2 πιπίλες και μακάρι να μην τα χρειαστείς :-P εμένα ο δικός μου ήθελε από πιπίλα ΜΑΜ και μπιμπερό Nuk. Ο αποστειρωτής chicco κάνει και για άλλες μάρκες μπιμπερό. 

Δεν είναι χαζές οι ερωτήσεις σου :-D ρώτα μας ότι θες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

@Φραουλίνο Να περασετε τέλεια!

Κορίτσια ειδικά οι πιο έμπειρες μπορείτε να μας ενημερώσετε περί μπιμπερό και πιπιλών? Τι μάρκα και πόσα περίπου χρειαζόμαστε?

Επίσης εμένα μου έδωσε μια φίλη έναν αποστειρωτη chicco. Αυτός κάνει αν διαλέξω άλλης μάρκας μπιμπερό ναι? Θα σας φανουν χαζες οι ερωτησεις αλλά δεν εχω ιδέα...

Μπιμπερο εγώ συμμαθήτριά το avent philips το βόλευαν το μωρό..τα nuc είχαν θυμαμαι χοντρό στόμιο κ δεν του άρεσε..γυάλινο εννοείται και πάρε ένα μικρό κ ένα μεγάλο..αυτά είναι αρκετά..πιπίλες πάρε κάνα δυο για αρχή..εμένα με βόλεψε η πιπίλα για πολλούς λόγους .ένας ότι χαλάρωνε το μωράκι δεύτερος ότι όσο μεγάλωνε είχε αυτή την τάπα στο στόμα κ έτσι δεν είχα ατυχήματα να βάζει πράγματα στο στόμα..πολύ βασικό..σιγά μην βγάλουν την πιπίλα να βάλουν την βλακεία χαχααχα.βεβαια λίγο το πλήρωσα γιατί τα δόντια του βγήκαν σαν πιράνχας χαχαχα..εεε λίγο ορθοδοντική κ θα είναι μια χαρά μετά..εμένα ξεκίνησε τώρα στα δέκα τα σιδεράκια.

1 hour ago, Nanouka40 είπε:

Αρχικά πάρε 2 μπιμπερό και 2 πιπίλες και μακάρι να μην τα χρειαστείς :-P εμένα ο δικός μου ήθελε από πιπίλα ΜΑΜ και μπιμπερό Nuk. Ο αποστειρωτής chicco κάνει και για άλλες μάρκες μπιμπερό. 

Δεν είναι χαζές οι ερωτήσεις σου :-D ρώτα μας ότι θες.. 

Ναι ναι πιπίλα mam ...τρελαίνοταν..κ στον χρόνο πάνω τον έχω βίντεο που του έβαλα δέκα πιπίλες μπροστά του κ έβαζε έβγαζε να διαλέξει την πιο χορταστική....αγαπημένο μου κομμάτι ήταν αυτό..η φάτσα του μωρού με την πιπίλα τρελαίνομαι που το σκέφτομαι.

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! Εμένα οι ερωτήσεις σου μου φαίνονται ευστοχοτατες..:rolleyes: Έχω τις ίδιες απορίες! Θέλω να προσπαθήσω να δω πως θα μου βγει ο θηλασμός αλλά να είμαστε προετοιμασμενοι και εξοπλισμένοι για παν ενδεχόμενο..

Εμένα φραουλίνο μου μου στέλνει κ η αδερφή μου κάποια πράγματα από Γερμανία..δεν ξέρω τώρα τι παίζει αλλά στον μεγάλο μου τότε κάποια πράγματα δεν υπήρχαν Ελλάδα όπως γάντι οδοντόβουρτσα για τα πρώτα πρώτα δοντακια που βγάζουν κ οδοντόπαστα για νεογνά για τα ούλα φαντάσου..τώρα μου είπε θα μου στείλει δεν ξέρω αν υπάρχει εδώ μπιμπερο νομίζω μιας χρήσης τρία τέσσερα με έτοιμο πρωτογαλα της aptamil,,κρατάει ως έξι μήνες μου είπε κ ειναι για ώρα ανάγκης..γιατί στον μεγάλο είχα πάθει σοκ όταν γύρισα στο σπίτι μπας κ δεν έχω γάλα κ πεινάσει κ πήγα πήρα σκόνη από το φαρμακείο που δεν μου χρειάστηκε βέβαια..όποτε τρία τέσσερα μπουκαλάκια έκτακτης ανάγκης κ μακάρι αχρειαστα να είναι κ να μας βγει ο θηλασμός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

γυάλινο εννοείται και πάρε ένα μικρό κ ένα μεγάλο..αυτά είναι αρκετά

Κορίτσι εγώ πήρα 2 γυάλινα, ενα μικρο κ ενα μεγαλο απο tommee tippee... απλα μπερδευτηκα λιγο γτ σκεφτομαι αν οντως χρειαζομουν το μεγαλο ή για αρχη μονο μικρα...αν το μωρο πινει τοσο λιγο οσο διαβαζω γτ να εχω μεγαλο;... εχω καταμπερδευτει κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με σαμπουαν, κρεμες κτλ για τα βρεφακια τι λετε;... ακουω πολυ για frezyderm αλλα κοιταω και αλλα φυσικα...επισης μηπως μας δινουν δειγματα στο μαιευτηριο και δεν παρουμε για αρχη;... κρεμα για τισ θηλες χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/4/2021 at 1:46 ΠΜ, Mariak21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Με το καλό σε όλες η β' επιπέδου. Εγώ πήγα σήμερα και βρήκε τον μικρό να έχει ραιβοποδια  και μου είπε να κάνω αμνιοπαρακέντηση. Με τρόμαξε πολύ μπορώ να πω. Μου είπε ότι σπάνια μπορεί να κρύβεται κάποια ανωμαλία. Αργότερα έμαθα ότι είχα και εγώ όταν γεννήθηκα. Ο γυναικολόγος μου είπε αφού είχα εγώ δεν χρειάζεται να κάνω αμνιοπαρακέντηση.

Καλημέρα κορίτσι μου συγνώμη για το θάρρος. Εγω θα γεννήσω τον Οκτώβριο πρώτα ο Θεός. Απλά έκανα την β επιπεδου την Παρασκευή κ μας βρήκαν πιθανότητα ραιβοποδιας στο ένα πόδι κ θα ξανα παω για υπέρηχο την Παρασκευή. Εχω αγχωθεί πολυ δεν είχαμε κληρονονικοτητα κ το μυαλό μου τρέχει σε διάφορα. Πως το διαχειρίζεσαι εσύ? Δωσμου κάποια συμβουλή αν θες μιας κ γεννήθηκες ετσι. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις πως νιωθω

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κορίτσι εγώ πήρα 2 γυάλινα, ενα μικρο κ ενα μεγαλο απο tommee tippee... απλα μπερδευτηκα λιγο γτ σκεφτομαι αν οντως χρειαζομουν το μεγαλο ή για αρχη μονο μικρα...αν το μωρο πινει τοσο λιγο οσο διαβαζω γτ να εχω μεγαλο;... εχω καταμπερδευτει κι εγω...

Καλά έκανες κ πήρες κ μεγάλο..αυτά ξεκινάνε κ πίνουμε στην αρχή 25 ,ml μετά από λίγο το πάνε στα 50 κ στα 100 λίγο αργότερα οπότε ας έχεις κ ένα μεγάλο..κ εγώ μην φανταστείς τα θυμάμαι κάπως αλλά δεν τρελαίνομαι γιατί κ στον γιο μου τσάμπα πανικός με έπιανε..ότι θέλουμε θα στέλνουμε τους άντρες να κουβαλάνε δόξα τον Θεό μαγαζιά υπάρχουν φαρμακεία σε κάθε δέκα μέτρα ότι θες..μόνο στην κλινικη πρέπει να είμαστε οργανωμένες γιατί λογω κοβιντ δεν ξέρω αν αφήνουν να έρθουν να μας φέρουν πράγματα αν χρειαστούμε..εγώ ας πούμε θέλω οπωσδήποτε ψευδοθηλες για να θηλάσω..αν τις ξεχάσω κάηκα..είναι κ σε άλλη πόλη το νοσοκομείο ..μετά αυτά τα επιθέματα μαστών που βάζουμε σαν σερβιετες στο σουτιέν που θα τα φοράμε σε όλο τον θηλασμό .αυτά είναι γιατί θα τρέχει γαλατάκι όποτε έρχεται η ώρα..αυτά είναι κάποιες λεπτομέρειες αλλά χρειάζονται.

10 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κοριτσια με σαμπουαν, κρεμες κτλ για τα βρεφακια τι λετε;... ακουω πολυ για frezyderm αλλα κοιταω και αλλα φυσικα...επισης μηπως μας δινουν δειγματα στο μαιευτηριο και δεν παρουμε για αρχη;... κρεμα για τισ θηλες χρειαζεται;

Δίνουν δείγματα εγώ θυμάμαι μου έδωσαν στην κλινική από τη p&g μια κούτα στην ουσία που είχε μέσα ότι μπορείς να φανταστείς..είχα ενθουσιαστεί...παμπερς μωρομαντηλα αφρολουτρο μωρού κρέμα sudocream για ποπο στοματικό διάλυμα σαμπουάν για μαμά κ αλλά δεκαπέντε προϊόντα..λέω τι είναι αυτό;;της frezyderm είναι πολύ ωραίο το αφρολουτρο..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια sos.. Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα σας.. Χαθηκα λιγο.. Αλλα θα τα διαβάσω μόλις πάω σπίτι. Από εχθές είχα μικρό πονακια χαμηλα σχεδόν σαν τσιμπήματα χαμηλα.. Πολυ χαμηλα.. Μετά το βραδυ ενιωθα το μωρο να με κλωτσα τόσο χαμηλά που πρωτη φορα το ενιωσα.. Λεω παναγια μου.. Που πήγε τόσο χαμηλά.. Και σημερα έχω πονους χαμηλα.. Φεύγουν και έρχονται.. Πηρα το γιατρό μου και μου είπε να παρω buscopan και να ξαπλώσω αλλά είμαι δουλειά.. Μου ειπε αν δεν μπορω να φύγω να κατσω σε πολυθρόνα και να μην σηκωθω και αν συνεχιστούν να παω σήμερα να με δει αντί την Παρασκευή.. Και επίσης όταν πάω τουαλέτα νιωθω το μωρο χαμηλα λες και θα μου φύγει και φοβάμαι.. Και αυτό τον τρόμαξε.. Και μου είπε να μην κουραζομαι ούτε να περπατώ.. Νιώστε έτσι εσείς πότε?? Έχω τρομάξει λιγο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια sos.. Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα σας.. Χαθηκα λιγο.. Αλλα θα τα διαβάσω μόλις πάω σπίτι. Από εχθές είχα μικρό πονακια χαμηλα σχεδόν σαν τσιμπήματα χαμηλα.. Πολυ χαμηλα.. Μετά το βραδυ ενιωθα το μωρο να με κλωτσα τόσο χαμηλά που πρωτη φορα το ενιωσα.. Λεω παναγια μου.. Που πήγε τόσο χαμηλά.. Και σημερα έχω πονους χαμηλα.. Φεύγουν και έρχονται.. Πηρα το γιατρό μου και μου είπε να παρω buscopan και να ξαπλώσω αλλά είμαι δουλειά.. Μου ειπε αν δεν μπορω να φύγω να κατσω σε πολυθρόνα και να μην σηκωθω και αν συνεχιστούν να παω σήμερα να με δει αντί την Παρασκευή.. Και επίσης όταν πάω τουαλέτα νιωθω το μωρο χαμηλα λες και θα μου φύγει και φοβάμαι.. Και αυτό τον τρόμαξε.. Και μου είπε να μην κουραζομαι ούτε να περπατώ.. Νιώστε έτσι εσείς πότε?? Έχω τρομάξει λιγο

Katarxas fyge apo tin douleia k pigaine na ksaploseis. Eisai makria apo to maieytirio?  An eisai konta kalo einai na pas ekei na se doun . An eisai makria pigaine simera sto giatro sou. Min anxonese poli pithano na einai apo kourasi.  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια sos.. Δεν έχω διαβάσει τα μηνύματα σας.. Χαθηκα λιγο.. Αλλα θα τα διαβάσω μόλις πάω σπίτι. Από εχθές είχα μικρό πονακια χαμηλα σχεδόν σαν τσιμπήματα χαμηλα.. Πολυ χαμηλα.. Μετά το βραδυ ενιωθα το μωρο να με κλωτσα τόσο χαμηλά που πρωτη φορα το ενιωσα.. Λεω παναγια μου.. Που πήγε τόσο χαμηλά.. Και σημερα έχω πονους χαμηλα.. Φεύγουν και έρχονται.. Πηρα το γιατρό μου και μου είπε να παρω buscopan και να ξαπλώσω αλλά είμαι δουλειά.. Μου ειπε αν δεν μπορω να φύγω να κατσω σε πολυθρόνα και να μην σηκωθω και αν συνεχιστούν να παω σήμερα να με δει αντί την Παρασκευή.. Και επίσης όταν πάω τουαλέτα νιωθω το μωρο χαμηλα λες και θα μου φύγει και φοβάμαι.. Και αυτό τον τρόμαξε.. Και μου είπε να μην κουραζομαι ούτε να περπατώ.. Νιώστε έτσι εσείς πότε?? Έχω τρομάξει λιγο

Σοφάκι μου κ εγώ επειδή ξεπατωθηκα στα γεννεθλια πονακια είχα δύο μέρες σήμερα λίγο καλύτερα είμαι..κ χαζοτσιμπηματα έχω..ιδίως όταν βήχω..για το μbuskopan ο γιατρός μου είχε πει ότι χαλαρώνει τον τράχηλο κ δεν το δίνει..δηλαδή είναι σπασμολυτικό αλλά αν χαλαρώνει τον τράχηλο ρώτα τον λίγο .μήπως να εξεταστεί πρώτα κ μετά;;;να δεις λίγο τράχηλο πως είναι..συμφωνώ με Λίνα πήγαινε σπίτι να ξεκουραστείς άσε την δουλειά..

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

Katarxas fyge apo tin douleia k pigaine na ksaploseis. Eisai makria apo to maieytirio?  An eisai konta kalo einai na pas ekei na se doun . An eisai makria pigaine simera sto giatro sou. Min anxonese poli pithano na einai apo kourasi.  

Λίνα μόλις παρηγκειλα για τον μεγάλο αντηλιακό la roche posay και πήρα κ για το μωρό αφρολουτρο pharmasept..στον μεγάλο το έχω χρησιμοποιήσει κ ήταν τέλειο είναι κ μεγαλη ποσότητα καλή τιμή..αλλά διάβασα σχόλια ότι έχει χημικά..θα παραγκειλω κ frezyderm αν είναι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Katarxas fyge apo tin douleia k pigaine na ksaploseis. Eisai makria apo to maieytirio?  An eisai konta kalo einai na pas ekei na se doun . An eisai makria pigaine simera sto giatro sou. Min anxonese poli pithano na einai apo kourasi.  

Απο το μαιευτήριο και το γιατρό μου ναι.. Ειμαι 2μιση ώρες μακριά.. Αλλα ο γιατρος που με παρακολουθεί.. Θα παω μάλλον σήμερα να με δει.. Δεν μου πέρασε.. Θα φύγω τώρα και από την δουλειά.. 

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Σοφάκι μου κ εγώ επειδή ξεπατωθηκα στα γεννεθλια πονακια είχα δύο μέρες σήμερα λίγο καλύτερα είμαι..κ χαζοτσιμπηματα έχω..ιδίως όταν βήχω..για το μbuskopan ο γιατρός μου είχε πει ότι χαλαρώνει τον τράχηλο κ δεν το δίνει..δηλαδή είναι σπασμολυτικό αλλά αν χαλαρώνει τον τράχηλο ρώτα τον λίγο .μήπως να εξεταστεί πρώτα κ μετά;;;να δεις λίγο τράχηλο πως είναι..συμφωνώ με Λίνα πήγαινε σπίτι να ξεκουραστείς άσε την δουλειά..

Λίνα μόλις παρηγκειλα για τον μεγάλο αντηλιακό la roche posay και πήρα κ για το μωρό αφρολουτρο pharmasept..στον μεγάλο το έχω χρησιμοποιήσει κ ήταν τέλειο είναι κ μεγαλη ποσότητα καλή τιμή..αλλά διάβασα σχόλια ότι έχει χημικά..θα παραγκειλω κ frezyderm αν είναι ...

Αγχωθηκα εμιλυ μου... Θα φύγω από το σχολείο τώρα.. Γιατι δεν μου πέρασε με το χάπι.. Ελπιζω να μην είναι τίποτα.. Ειδα οτι και το εχλσωρουχο μου ήταν λίγο βρεγμένο ενώ είχα σκουπίστει και λεω έχε γούστο να χάνω υγρα.. Αλλα απο την αλλη μποριε να ειναι και ιδρωτας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Αγχωθηκα εμιλυ μου... Θα φύγω από το σχολείο τώρα.. Γιατι δεν μου πέρασε με το χάπι.. Ελπιζω να μην είναι τίποτα.. Ειδα οτι και το εχλσωρουχο μου ήταν λίγο βρεγμένο ενώ είχα σκουπίστει και λεω έχε γούστο να χάνω υγρα.. Αλλα απο την αλλη μποριε να ειναι και ιδρωτας

Κοριτσι κι εγω αυτες τις μερες που εκανα δουλειες πονουσα...και γενικα απ οτι καταλαβα ειμαστε σε κρισιμο σταδιο και θελει προσοχη...σχετικα με τα υγρα ασε κι εγω εχω αγχωθει ποσες φορες αλλα τελικα εχουμε πολλα αυτο το διαστημα και ειδικα αν το εσωρουχο δεν ειναι βαμβακερο γινεται μουσκεμα...καλή ξεκούραση, όλα καλά με το γιατρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Απο το μαιευτήριο και το γιατρό μου ναι.. Ειμαι 2μιση ώρες μακριά.. Αλλα ο γιατρος που με παρακολουθεί.. Θα παω μάλλον σήμερα να με δει.. Δεν μου πέρασε.. Θα φύγω τώρα και από την δουλειά.. 

Αγχωθηκα εμιλυ μου... Θα φύγω από το σχολείο τώρα.. Γιατι δεν μου πέρασε με το χάπι.. Ελπιζω να μην είναι τίποτα.. Ειδα οτι και το εχλσωρουχο μου ήταν λίγο βρεγμένο ενώ είχα σκουπίστει και λεω έχε γούστο να χάνω υγρα.. Αλλα απο την αλλη μποριε να ειναι και ιδρωτας

Υγρά έχω πολλά μην αγχώνεσαι..επίσης τα μωρά έχουν μεγαλώσει πολύ και τα  νιώθουμε παντού..και τα πονακια είναι νορμάλ..εγώ έχω συνηθίσει πλέον κιόλας ότι κάθε δέκα μέρες έχω συσπάσεις..μάλλον δίνει φορά η μήτρα για να μεγαλώσει δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς κ τώρα έχω τρεις μέρες συσπάσεις κ περιμένω να περάσουν να χαλαρώσω ένα δεκαήμερο..τίποτα μην αγχώνεσαι απλά να παρακολουθείς κ τράχηλο όταν πηγαίνεις..εγώ κάθε φορά το κάνουμε δεδομένου ότι έχω συσπάσεις...αυτά που έχεις εσύ μάλλον πρώτη φορά εγώ τα έχω σε όλη την εγκυμοσύνη..στην αρχή έκλαιγα ότι θα το γεννήσω από τον τέταρτο..τώρα απλά κάνω υπομονή.braxton hicks λέγονται...εγώ τις έχω σίγουρα..πηγαινε εννοείται στον γιατρό που σε παρακολουθεί να το δεις αλλά μην αγχώνεσαι..θα περιμένω νέα σου.

πρίν από 10 λεπτά , fotini* είπε:

Κοριτσι κι εγω αυτες τις μερες που εκανα δουλειες πονουσα...και γενικα απ οτι καταλαβα ειμαστε σε κρισιμο σταδιο και θελει προσοχη...σχετικα με τα υγρα ασε κι εγω εχω αγχωθει ποσες φορες αλλα τελικα εχουμε πολλα αυτο το διαστημα και ειδικα αν το εσωρουχο δεν ειναι βαμβακερο γινεται μουσκεμα...καλή ξεκούραση, όλα καλά με το γιατρό

Τις περισσότερες φορές είναι εντελώς φυσιολογικό από την κούραση..εγώ με συσπάσεις κ ότι θες που πήγα πριν δέκα μέρες εμβρυολογο ο μικρός είναι τέρμα πάνω κ ο τράχηλος τόσο κλειστός μου είπε που δεν φαινόταν η γραμμή..θέλει εννοείται προσοχή αλλά οι περισσότερες ( όχι εγώ γιατί πάω σίγουρα καισαρική) θα περπατάτε στο τέλος για να κατέβουν τα μωράκια να τα γεννήσετε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , fotini* είπε:

Τι ακριβώς νοιώθεις στις συσπάσεις;

Πετρώνει η κοιλιά κ πλέον πονάει αυτό το πράμα...κρατάει πέντε δευτερόλεπτα..πρώτα ήταν απλά πέτρωμα αλλά τώρα που έχω γίνει μπαλόνι μου φέρνει δυσφορία που την νιώθω μέχρι τον λαιμό..πραγματικά λέω να αντέξω τις συσπάσεις του όγδοου και του εννατου γιατί όσο πάει είναι πολύ ενοχλητικό..το πήρα απόφαση όμως ότι έτσι θα πάει αυτή η εγκυμοσύνη κ τουλάχιστον χαίρομαι που δεν επηρέασε τον τράχηλο..θέλει βέβαια παρακολούθηση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...