Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Μπραβο αγαπη μου.. Αρκετά γραμμάρια... Παίρνουν τόσο γρήγορα τώρα ε??? Εγώ έχω στις 11 Ιουνίου γιατρο και ανάπτυξη εμβρύου με την αλλη γιατρο έχω την 1η Ιουλίου στις 32 εβδομαδες... Κοριτσια είμαι κατενθουσιασμενη.. Ηρθε το κρεβατι του μωρου το στήσαμε θα κατσω να το καθαρισω όλο από γωνίας και θα αρχίσω να πλενω ρουχαλακια.. Επίσης παρήγγειλα πανιά βούρτσα για τα μπουκαλάκια, και άφρολουτρα σαμπουάν και άλλα από το φαρμακείο μου της Ελλάδας είχε τελεια προσφορά τα πανιά ειδικά στο size 2 που μου είπατε.. Τα είχε τα pampers το μεγάλο κουτί των 240 πανιών από 88 ευρώ 30 ευρω.. Κι το Παρήγγειλα και Παρήγγειλα και ένα κουτί μικρό size 1 κι εκείνο με έκπτωση.. Ολα είχαν προσφορές.. Ειμαι κατενθουσιασμενη που ξεκίνησαν οι αγορές και οι προετοιμασίες..επισης τώρα είμαι σε αγορά αποστειρωτη μπουκαλιών πιπιλων και θηλαστρου..που τα χωράει δηλαδή αυτά μέσα.. Οχι μονο για μπουκάλια.. Εσεις εχετε να προτείνετε? Επειδή έχει προσφορά ένα της avent Philips από 99 ευρώ στα 60κατι το σκέφτομαι. Αν έχετε να προτείνετε κάτι πείτε μου.. 

Τα avent για μένα είναι τα καλύτερα Σοφάκι..τα μπουκάλια..τέτοια έδινα στον γιο μου..έπλυνα κ εγώ ρουχαλακια κ στρωσιδια υπνοσακους κλπ..τα αφρολουτρακια κ μπουκάλια πιπιλες κλπ θα τα πάρω μέσα σε αυτό τον μήνα ν πάμε μια μέρα για αυτά..κ να κατεβάσω κρεβατάκια κ τα υπόλοιπα να τα πλυνω επίσης μέσα στον Ιούνιο..πολύ κάθισα.

2 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Μπράβο κοπέλα μου !! Πολύ χαίρομαι για εσένα και το μπεμπακι σου !! Έχουν γίνει κανονικά μωράκια !! Πλησιάζει ο καιρός !!!! Εγώ σήμερα είμαι 27+3 !!! Δηλαδή αν τη προηγούμενη Δευτέρα που τη μετρήσαμε ήταν 890gr τώρα ποσο λέτε να έχει πάει ;; Από εδώ και πέρα παίρνουν τα γραμμάρια πολύ γρήγορα ;;;; Όλο και πιο μεγάλη την νιώθω μέσα μου !!!!! 
 

αχ εμείς καταφέραμε και κλείσαμε να πάμε τις μίνι διακοπές μας για φέτος την Πέμπτη με Δευτέρα και Ανυπομονω... θέλω τόσο πολύ την χαλάρωση !!!!!!! 

Παίρνουν τώρα γραμμάρια γρήγορα βάζουν λίπος τα γλυκουλια..να αφρατεψουν να βγουν στρουμπουλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Emilly800 είπε:

Τα avent για μένα είναι τα καλύτερα Σοφάκι..τα μπουκάλια..τέτοια έδινα στον γιο μου..έπλυνα κ εγώ ρουχαλακια κ στρωσιδια υπνοσακους κλπ..τα αφρολουτρακια κ μπουκάλια πιπιλες κλπ θα τα πάρω μέσα σε αυτό τον μήνα ν πάμε μια μέρα για αυτά..κ να κατεβάσω κρεβατάκια κ τα υπόλοιπα να τα πλυνω επίσης μέσα στον Ιούνιο..πολύ κάθισα.

Παίρνουν τώρα γραμμάρια γρήγορα βάζουν λίπος τα γλυκουλια..να αφρατεψουν να βγουν στρουμπουλα.

Και αποστειρωτη δηλαδή της avent προτείνεις? Όλοι αυτό μου λένε και μάλλον αυτό θα παραγγειλω.. Παντως και εγω κοριτσια νιωθω οτι έχει μεγαλώσει αρκετά γιατί είναι πάρα πολύ έντονος στην κοιλια μου.. Και φαίνεται πάρα πολύ προς τα έξω οι κινήσεις του.. Ανυπομονω να τον δω σε 10 μερουλες.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Μπράβο κοπέλα μου !! Πολύ χαίρομαι για εσένα και το μπεμπακι σου !! Έχουν γίνει κανονικά μωράκια !! Πλησιάζει ο καιρός !!!! Εγώ σήμερα είμαι 27+3 !!! Δηλαδή αν τη προηγούμενη Δευτέρα που τη μετρήσαμε ήταν 890gr τώρα ποσο λέτε να έχει πάει ;; Από εδώ και πέρα παίρνουν τα γραμμάρια πολύ γρήγορα ;;;; Όλο και πιο μεγάλη την νιώθω μέσα μου !!!!! 
 

αχ εμείς καταφέραμε και κλείσαμε να πάμε τις μίνι διακοπές μας για φέτος την Πέμπτη με Δευτέρα και Ανυπομονω... θέλω τόσο πολύ την χαλάρωση !!!!!!! 

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε και εμείς σήμερα εμβρυολόγο. 27 εβδομάδες ακριβώς περίπου ένα κιλό ο μπέμπης. Πήραμε φωτό, τσατίστηκε το πουλάκι μου γιατί το κούνησε ο γιατρός να πάρει τα χέρια του μπροστά από το πρόσωπο και συνοφρυώθηκε κανονικά...Του λέω του γιατρού θα γεννηθεί με νεύρα! @Emilly800 πολύ ψωμωμένος ο μπέμπης σας! Μήπως είμαστε εμείς πολύ πίσω?

Επίσης παρήγγειλα όλα τα έπιπλα του παιδικού δωματίου και την προίκα του κοριτσια από το στοκ του mothercare τελικά! Πολύ καλές τιμές και καλή ποιότητα. Μου μένει καρότσι με καθισματάκι αυτοκινήτου και πολλά μικροπράγματα...

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liakada είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε και εμείς σήμερα εμβρυολόγο. 27 εβδομάδες ακριβώς περίπου ένα κιλό ο μπέμπης. Πήραμε φωτό, τσατίστηκε το πουλάκι μου γιατί το κούνησε ο γιατρός να πάρει τα χέρια του μπροστά από το πρόσωπο και συνοφρυώθηκε κανονικά...Του λέω του γιατρού θα γεννηθεί με νεύρα! @Emilly800 πολύ ψωμωμένος ο μπέμπης σας! Μήπως είμαστε εμείς πολύ πίσω?

Επίσης παρήγγειλα όλα τα έπιπλα του παιδικού δωματίου και την προίκα του κοριτσια από το στοκ του mothercare τελικά! Πολύ καλές τιμές και καλή ποιότητα. Μου μένει καρότσι με καθισματάκι αυτοκινήτου και πολλά μικροπράγματα...

900 γραμμάρια περίπου ήταν εμένα όταν πήγα στον εμβρυολογο πριν δέκα μέρες άρα παίρνουν 200 περίπου την εβδομάδα;;;καλά οι υπέρηχοι πέφτουν κ έξω στα γραμμάρια..ο μεγάλος μου γεννήθηκε 39 εβδομάδων 3500 ..τώρα αυτός πιστεύω γύρω στα 3000 λόγω καισαρικής που τα παίρνουν πιο νωρίς.δεν έχει σημασία πόσα κιλά θα βγουν συμμαθήτριά.η πεθερά μου τα έβγαζε 2000 με 2500 κιλά κ ο άντρας μου είναι 100 κιλά γορίλας 1,86 κ εγώ που γεννήθηκα 3800 είμαι λείψανο χαχαχαχα.ελιποβαρης μια ζωή.

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και αποστειρωτη δηλαδή της avent προτείνεις? Όλοι αυτό μου λένε και μάλλον αυτό θα παραγγειλω.. Παντως και εγω κοριτσια νιωθω οτι έχει μεγαλώσει αρκετά γιατί είναι πάρα πολύ έντονος στην κοιλια μου.. Και φαίνεται πάρα πολύ προς τα έξω οι κινήσεις του.. Ανυπομονω να τον δω σε 10 μερουλες.. 

Αποστείρωτη δεν θυμάμαι τι είχα μου τον είχε δώσει η κολλητή μου κ δεν χρησιμοποίησα θήλαζα και τρεις μηνες μετά είναι και περιτο.μονο τις πιπιλιτσες του αποστειρωνα.να σου πω στα πρώτα εμβολιακια του είχε ένα που είναι για τον ροταιο που προκαλεί γαστρεντερίτιδα κ είναι πόσιμο δύο δόσεις η πρώτη δύο μηνών όταν ήταν...δεν έπαθε γαστρεντερίτιδα μέχρι πέντε χρονών κ ποτέ γενικότερα βαριά γαστρεντερίτιδα..θα το κάνω κ στον μπέμπη..είναι προαιρετικό αυτό αλλά βοηθάει πολύ τα παιδιά .

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Sofiamar93 κι εγω τον avent εχω αποστειρωτη, μια χαρα ειναι. Απο πιπιλες -μπιμπερο ειχα βολευτει της ΜΑΜ. Ειχα δοκιμασει και chicco και avent αλλα το μωρο προτιμουσε τα MAM. Παντως αν εχεις σκοπο να θηλασεις και τα μπιμπερο να τα εχεις εφεδρικα, καλυτερα να παρεις κατι φαρμακευτικα μπιμπερο που ειναι σαν τη θηλη του μαστου για να το δεχτει καλυτερα το μωρο και να μην το προτιμησει απο το θηλασμο (λεγεται συγχυση θηλων αυτο).

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , CMES είπε:

Καλε που εξαφανιστηκατε ολες;;;;; αλωνιζετε στα μαγαζια;;;;:D:D

Χαχαχαχαχαχα! Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ! Χαθήκατε όλες! @Φραουλίνο είσαι καλά? Έχεις μέρες να γράψεις.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Liakada είπε:

Χαχαχαχαχαχα! Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ! Χαθήκατε όλες! @Φραουλίνο είσαι καλά? Έχεις μέρες να γράψεις.

Κορίτσια μου γλυκά!!! Εδώ είμαι και εγώ χάθηκα λίγο γιατί φεύγουμε για Σύρο την Κυριακή και έχει πέσει πολύ δουλειά να κλείσουν εκκρεμότητες γενικά μια τρελή εβδομάδα! 

Λοιπόν τα δικά μας νέα, χθες είχαμε γιατρό 27+4.. Η φρατζολιτσα μας (που δεν είναι πια φρατζολιτσα αλλά το παρατσούκλι θα το κρατήσουμε :mrgreen:) είναι 1100 γραμμάρια, μια χαρά και ζωηρή!!! Εγώ ταλαιπωρούμαι πολύ με ένα πόνο στο χέρι από χθες και πήγα σήμερα στον ορθοπεδικο και έχω τενοντίτιδα τελικά.. Με έχει τρελάνει στον πονο χθες δεν έκλεισα μάτι αλλά θα κάνω ότι μου είπε και υπομονή..

Όσο για τα ψώνια μας παραγγειλαμε το καρότσι, τελικά καταλήξαμε στο inglesina aptica xt και πήραμε και ένα λίκνο της chicco το next to me αλλά το παλιό μοντέλο γιατί το βρήκαμε με έκπτωση 100€ επειδή τώρα βγαίνει το καινούργιο που δεν μας φάνηκε να αξίζει τη διαφορά στα λεφτά. Τα υπόλοιπα μόλις γυρίσουμε έχουμε πολυ πράγμα ακόμα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου γλυκά!!! Εδώ είμαι και εγώ χάθηκα λίγο γιατί φεύγουμε για Σύρο την Κυριακή και έχει πέσει πολύ δουλειά να κλείσουν εκκρεμότητες γενικά μια τρελή εβδομάδα! 

Λοιπόν τα δικά μας νέα, χθες είχαμε γιατρό 27+4.. Η φρατζολιτσα μας (που δεν είναι πια φρατζολιτσα αλλά το παρατσούκλι θα το κρατήσουμε :mrgreen:) είναι 1100 γραμμάρια, μια χαρά και ζωηρή!!! 

Διακοπές κορίτσι;.. αχ τέλεια...εγώ φοβάμαι να περάσω τα 50 χιλιομετρα...ειδικα για νησι ουτε λογος..μέχρι τη χαλκιδικη σκεφτομαι για αρχες ιουλιου κι αυτο στα πιο κοντινα μερη...

Μπράβο στη φρατζολίτσα!!!εγώ σε 12 μέρες έχω πάλι γιατρό και τότε θα μπαίνω στο όγδοο...πέρασε γρήγορα ο καιρός πλάκα πλάκα...

5 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλε που εξαφανιστηκατε ολες;;;;; αλωνιζετε στα μαγαζια;;;;:D:D

Εμένα κορίτσια σχεδόν όλα μου τα φέρανε...την Κυριακή μου έφερε η θεία μου κρεβατάκι και στρώμα κι εγώ διάλεξα και αγόρασα τα χρώματα για τους τοιχους του παιδικού...εναν θα τον κανω πιο σκουρο, πετρολ και τους άλλους ένα χρώμα σαν γκρι μπλε ανοιχτο...τώρα βλέπω αυτοκόλλητα...επίσης χθες αγόρασα ένα σετ απο νεφ νεφ...σεντονια, παπλωμα, πικε, μαξιλαρακια διακοσμητικα και μια θηκη που κρεμιεται στον τοιχο και βαζεις μεσα διαφορα, μπορει να εχει και τις κρεμες του, τα μωρομαντηλα κτλ...

Ρε κορίτσια...πότε θα τα προλάβουμε όλα;... αχχαχαχχα....έχουμε να φτιάξουμε και βαλίτσα σιγα σιγα...εγώ αρχισα σιγα σιγα να παιρνω πραγματα για την κλινικη οποτε τα βλεπω μπροστα μου στο σουπερ...τωρα ειχε ας πουμε πανες βρακακι allways boutique μιση τιμη και πηρα μια συσκευασια....γενικα επειδη πάντα ειχα μεγαλη ροη στην περιοδο και ξοδευω τονους απο σερβιεττες (2 πακετα τη μερα σχεδον) φοβαμαι τι θα γινει με τα λοχεια...θελω να πιστευω πως δεν θα χρειαστει πολλες μερες να φορεσω κατι τοσο ενισχυμενο αλλα συγκριτικα με εκεινες τις χοντρες τις τενα λοχειας προτιμω τις πανες που τις πετας κιολας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...εγώ όπως σας είπα έχω πλύνει κ ετοιμάσει όλα τα ρουχαλακια σεντονακια κουβερτουλες αυτά..έχω αγοράσει τον προηγούμενο μήνα νυχτικά για την γέννα τις σερβιετες μου κ πάνες για το μωράκι..τώρα έχω αύριο τα γεννεθλια του μεγάλου μου κ έχω λίγο τρέξιμο...να τελειώσω με αυτό κ μετά πρέπει να ξεκινήσω ετοιμασίες...πολύ κάθισα έχω ξεφύγει..και με ξεσηκωνετε τώρα με τα κρεβατάκια χαχαχα..η αλήθεια είναι ότι έβδομο πρέπει σιγά σιγά να είναι όλα έτοιμα..τώρα μετά τα γεννεθλια καθαριότητες βαψιματα κ μετά θα κατεβάσω κρεβατάκια κλπ από την σοφίτα..χαμός θα γίνει..

5 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Διακοπές κορίτσι;.. αχ τέλεια...εγώ φοβάμαι να περάσω τα 50 χιλιομετρα...ειδικα για νησι ουτε λογος..μέχρι τη χαλκιδικη σκεφτομαι για αρχες ιουλιου κι αυτο στα πιο κοντινα μερη...

Μπράβο στη φρατζολίτσα!!!εγώ σε 12 μέρες έχω πάλι γιατρό και τότε θα μπαίνω στο όγδοο...πέρασε γρήγορα ο καιρός πλάκα πλάκα...

Εμένα κορίτσια σχεδόν όλα μου τα φέρανε...την Κυριακή μου έφερε η θεία μου κρεβατάκι και στρώμα κι εγώ διάλεξα και αγόρασα τα χρώματα για τους τοιχους του παιδικού...εναν θα τον κανω πιο σκουρο, πετρολ και τους άλλους ένα χρώμα σαν γκρι μπλε ανοιχτο...τώρα βλέπω αυτοκόλλητα...επίσης χθες αγόρασα ένα σετ απο νεφ νεφ...σεντονια, παπλωμα, πικε, μαξιλαρακια διακοσμητικα και μια θηκη που κρεμιεται στον τοιχο και βαζεις μεσα διαφορα, μπορει να εχει και τις κρεμες του, τα μωρομαντηλα κτλ...

Ρε κορίτσια...πότε θα τα προλάβουμε όλα;... αχχαχαχχα....έχουμε να φτιάξουμε και βαλίτσα σιγα σιγα...εγώ αρχισα σιγα σιγα να παιρνω πραγματα για την κλινικη οποτε τα βλεπω μπροστα μου στο σουπερ...τωρα ειχε ας πουμε πανες βρακακι allways boutique μιση τιμη και πηρα μια συσκευασια....γενικα επειδη πάντα ειχα μεγαλη ροη στην περιοδο και ξοδευω τονους απο σερβιεττες (2 πακετα τη μερα σχεδον) φοβαμαι τι θα γινει με τα λοχεια...θελω να πιστευω πως δεν θα χρειαστει πολλες μερες να φορεσω κατι τοσο ενισχυμενο αλλα συγκριτικα με εκεινες τις χοντρες τις τενα λοχειας προτιμω τις πανες που τις πετας κιολας....

Τις βρακαρες που να πιάνουν μέχρι πάνω από την κοιλιά θα τις χρειαστούμε κ μετά την γέννα ...πχ αν κάνεις καισαρική ας πούμε που εύχομαι φυσιολογικά ,,εγώ καισαρική έκανα ,,θα σε ενοχλεί πολύ καιρό να ακουμπάει χσμηλοκαβαλο εσωρουχο πάνω στην τομή..μέχρι να κλείσει..σίγουρα σαράντα μέρες θα φοράμε τα βρακιά της γιαγιάς χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε με αγχωσατε τωρα! Εγω δεν εχω αγορασει τιποτα, ολα τα επιπλακια ειναι στο σπιτι της μαμας μου, απο ρουχα οχι μονο δεν εχω πλυνει, αλλα ουτε καν τα εχω ξεχωρισει!! Περναω (παλι) πολυ down περιοδο ψυχολογικα και δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CMES είπε:

Καλε με αγχωσατε τωρα! Εγω δεν εχω αγορασει τιποτα, ολα τα επιπλακια ειναι στο σπιτι της μαμας μου, απο ρουχα οχι μονο δεν εχω πλυνει, αλλα ουτε καν τα εχω ξεχωρισει!! Περναω (παλι) πολυ down περιοδο ψυχολογικα και δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα....

Κ εγώ ντάουν είμαι σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά που κ που κάνω λίγα..ένα μικρό πράμα την φορά και δειλά δειλά.δεν έχω αντοχές..άσε που για τα βαριά πρέπει να μεριμνήσει ο άντρας μου δεν μπορώ εγώ να κατεβάζω κρεβάτια από σοφίτες..όποτε περιμένω πότε θα μπορέσει αυτός..τώρα μετά το πάρτυ του μικρού από βδομάδα πρέπει να κουνηθουμε λίγο..

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Διακοπές κορίτσι;.. αχ τέλεια...εγώ φοβάμαι να περάσω τα 50 χιλιομετρα...ειδικα για νησι ουτε λογος..μέχρι τη χαλκιδικη σκεφτομαι για αρχες ιουλιου κι αυτο στα πιο κοντινα μερη...

Μπράβο στη φρατζολίτσα!!!εγώ σε 12 μέρες έχω πάλι γιατρό και τότε θα μπαίνω στο όγδοο...πέρασε γρήγορα ο καιρός πλάκα πλάκα...

Εμένα κορίτσια σχεδόν όλα μου τα φέρανε...την Κυριακή μου έφερε η θεία μου κρεβατάκι και στρώμα κι εγώ διάλεξα και αγόρασα τα χρώματα για τους τοιχους του παιδικού...εναν θα τον κανω πιο σκουρο, πετρολ και τους άλλους ένα χρώμα σαν γκρι μπλε ανοιχτο...τώρα βλέπω αυτοκόλλητα...επίσης χθες αγόρασα ένα σετ απο νεφ νεφ...σεντονια, παπλωμα, πικε, μαξιλαρακια διακοσμητικα και μια θηκη που κρεμιεται στον τοιχο και βαζεις μεσα διαφορα, μπορει να εχει και τις κρεμες του, τα μωρομαντηλα κτλ...

Ρε κορίτσια...πότε θα τα προλάβουμε όλα;... αχχαχαχχα....έχουμε να φτιάξουμε και βαλίτσα σιγα σιγα...εγώ αρχισα σιγα σιγα να παιρνω πραγματα για την κλινικη οποτε τα βλεπω μπροστα μου στο σουπερ...τωρα ειχε ας πουμε πανες βρακακι allways boutique μιση τιμη και πηρα μια συσκευασια....γενικα επειδη πάντα ειχα μεγαλη ροη στην περιοδο και ξοδευω τονους απο σερβιεττες (2 πακετα τη μερα σχεδον) φοβαμαι τι θα γινει με τα λοχεια...θελω να πιστευω πως δεν θα χρειαστει πολλες μερες να φορεσω κατι τοσο ενισχυμενο αλλα συγκριτικα με εκεινες τις χοντρες τις τενα λοχειας προτιμω τις πανες που τις πετας κιολας....

Ναιιι διακοπουλες πάμε!! Ο γιατρός μου είπε εντελώς άφοβα προς το παρόν αλλά μετα να μαζευτούμε και να πηγαίνουμε εκδρομουλες του 2ωρου 3ωρου οδικώς οπότε και αυτό θα κάνουμε! :) Καλά μετά τα μέσα Ιουλίου τα κεφάλια μέσα εννοείται!! 

Ειναι πραγματικά πάρα πολλά όσα έχουμε να κάνουμε.. και εμείς λέμε μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε πυρετωδώς!

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλε με αγχωσατε τωρα! Εγω δεν εχω αγορασει τιποτα, ολα τα επιπλακια ειναι στο σπιτι της μαμας μου, απο ρουχα οχι μονο δεν εχω πλυνει, αλλα ουτε καν τα εχω ξεχωρισει!! Περναω (παλι) πολυ down περιοδο ψυχολογικα και δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα....

Κορίτσι μου σιγά σιγά.. εσύ είσαι και έμπειρη μανούλα θα τα κάνεις τσακ μπαμ, τι να πούμε εμείς που δεν ξέρουμε που παν τα τέσσερα και μας φαίνονται όλα βουνό! Θα ξεκινήσεις θέλοντας και μη σε λίγο καιρό και θα φτιάξει και η διάθεση με τις ετοιμασίες ❤️

7 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κ εγώ ντάουν είμαι σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά που κ που κάνω λίγα..ένα μικρό πράμα την φορά και δειλά δειλά.δεν έχω αντοχές..άσε που για τα βαριά πρέπει να μεριμνήσει ο άντρας μου δεν μπορώ εγώ να κατεβάζω κρεβάτια από σοφίτες..όποτε περιμένω πότε θα μπορέσει αυτός..τώρα μετά το πάρτυ του μικρού από βδομάδα πρέπει να κουνηθουμε λίγο..

 

Να τον χαίρεστε το μικρό σας Εμιλυ μου και να περάσετε φανταστικά στο πάρτυ!!!! :grin:

5 ώρες πρίν, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια και εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα :roll:

Ξεκίνα λίγο λίγο Νανουκα μου και όλα θα γίνουν!! Και εμείς σιγά τι έχουμε κάνει, παραγγειλαμε το καρότσι επειδή κάνει 1 μηνα με 40 μέρες να έρθει και τσιμπησαμε και το λίκνο λόγω προσφοράς κατά τα άλλα τώρα μετά τις διακοπές θα αρχίσουμε ουσιαστικά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ναιιι διακοπουλες πάμε!! Ο γιατρός μου είπε εντελώς άφοβα προς το παρόν αλλά μετα να μαζευτούμε και να πηγαίνουμε εκδρομουλες του 2ωρου 3ωρου οδικώς οπότε και αυτό θα κάνουμε

Εγω και για αρχες ιουλιου που του ειπα μου ειπε πηγαινε καπου κοντα...εχω και το γραφειο και δεν θα χω ξεμπερδεψει αλλα πεφτει η δουλεια τον ιουλιο και αυγουστο θα κλεισω εντελως και θα δηλωσω εδρα στο σπιτι....σχετικα με το φοβο που ελεγα μ επιασε ενας πονος το Σαββατο που ημουν εξω και ετρεχα να γυρισω πισω κ ετσι αρχισα να σκεφτομαι τι θα εκανα αν ημουν μακρυα...τελικα το εντερο πρεπει να ηταν...χαχαχαχα

Να ρωτησω βρε κοριτσια...εχει λιγες μερες που παρατηρησα οτι οταν περπαταω, ακομα και λιγο ανηφορα να εχει ή ανεβαινω σκαλια, νοιωθω πιεση κατω χαμηλα και ψιλοπονακι και φοβαμαι...γενικα με πιανει που και που φοβος μη γεννησω..ακομα κι απ τα γελια μπορει να πιεστω...

Στα νέα της ημέρας εκλεισα βαψιμο την Κυριακη και αγορασα μια συσκευασια agnotis για 3 εως 6 κιλα...την ειχε ο Μασουτης 50% και ειπα να παρω....εχει ακουσει καμια σχολια για την εταιρια;... λογικα θα τα δοκιμασουμε σχεδον ολα και θα καταληξουμε...απλα πηρα αυτα και ενα pampers λογω της λωριδας που εχουν που δειχνει αν ειναι βρεγμενο το μωρο...τη δοκιμασα τη λωριδα ριχνοντας νερο αλλα δεν εγινε κατι...τι να πω...επισης αυριο παω jumbo να παρω θηκες οργανωσης για την ντουλαπα του παιδιου...αυτα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...