Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

@Φραουλίνο μακάρι να την γλιτώσω γιατί ήδη νιώθω κατάπτωση φαντάσου να αρρωστήσω κιόλας.. Πφφ τι κούραση αυτή παω να ξεκινήσω μια δουλειά και την παρατάω.. ούτε καν τη βαλίτσα δεν έχω έτοιμη.. και εγώ ιδρώνω απίστευτα.. κυρίως στον ύπνο.. όσο δροσερά και να είναι εγώ ξυπνάω λούτσα.. για το glucophage δεν μου έχει πει ακόμα ποτε να το σταματήσω.. θέλω να φάω σαν άνθρωπος !!!!!!! Καλα που το ανέφερες όμως για να το ρωτήσω και εγώ.. θα κάνω και εγώ την συζήτηση για πρόκληση δεν ξέρω αν αντέχω άλλον ένα μήνα !!!!! Βέβαια να έχουμε τελειώσει τις δουλειές μας εδώ χιχι 

@Emilly800 μα έχω ακόμα κάμποσες βδομαδουλες μέχρι την πητ 27/8 αν φτάσω ως εκεί όλο και κτι θα πάρω δε μπορεί.. γενικά και εγώ ποτε στην εγκυμοσύνη τελικά δεν είχα έκρηξη λιγούρας. Πολύ νορμαλ όλα.. απλά το βράδυ δεν τρώω όσο πρέπει και μετά πεινάω την νύχτα και το πρωί.. αχ μην νομίζεις και εγώ τις κυρίως δουλειές με την μητέρα μου θα τις κάνω.. αύριο θα έρθει να κάνουμε ανακατομη στις ντουλάπες να ανοίξουμε χώρους να κάνουμε ξεκαθαρίσματα γιατί είναι πολύ μπουκωμένο το σπιτι.. όσο σκέφτομαι αυτά που πρέπει να γίνουν κουράζομαι και μόνο στην ιδέα.. δεν έχω αντοχές..  θέλω να πλύνω και τα υφάσματα από φωλίτσα, καροτσι αυγό πορτ μπεμπέ κλπ.. δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο είναι ;;;;; Να μπουν πλυντήριο ;; Ή μπορούν κάπως να απολυμανθούν στο χέρι ;;; 
οι άντρες δεν αγχώνονται.. και μένα ο δικός μου είναι φουλ δουλειά και ούτε καν να του πω να στήσει κουνια.. τελευταία στιγμή θα γίνουν όλα να μου το θυμηθείς.. θεωρεί ότι όλα τα κάνω νωρίς.. δεν καταλαβαίνει ότι δεν έχω αντοχές κι όσο περνάει ο καιρός θα σέρνομαι ακόμα πιο πολύ.. αχ τι να τους κάνουμε !!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Εμείς είχαμε γιατρό σήμερα, ο τράχηλος ευτυχώς στα ίδια και η μπεμπα μια χαρά έχει χώσει την κεφάλα της στη λεκάνη μου και περιμένει.. :lol: Την Παρασκευή 35 εβδομάδων οπότε από Δευτέρα μου είπε κόβουμε σιγά σιγά τα χάπια για να αρχίσει η μήτρα πάλι τη δραστηριότητα της και να μην έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα. Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι μέσα Αυγούστου θα μπούμε στις 16 με πρόκληση, δική μου επιλογή με την οποία συμφωνεί καθώς οι προοπτικές είναι πολύ καλές, δλδ κοντός τράχηλος και το μωρό χαμηλά και δεν θεωρεί και εκείνος ότι χρειάζεται να περιμένουμε άλλο, θα είναι και μεγαλούτσικη!

Κορίτσια είναι καμιά άλλη που να ιδρώνει ασύστολα;; Μιλάμε ότι όλη μέρα είμαι μούσκεμα, και στον υπνο.. Στο σπίτι όλη μέρα ανοιχτό το air-condition ακόμα και ο σκύλος κρυώνει και εγώ σκουπιζω τον ιδρώτα μου!! Μάλλον είναι ορμονικο τι να πω.. 

@Sofiamar93 όλα όσα περιγράφεις είναι φυσιολογικά! Μόνο ο πόνος που αναφέρεις στη συσπαση είναι κάτι που καλό είναι να πεις στο γιατρό σου γιατί οι συσπασεις τοκετού πονάνε και όχι οι προπαρασκευαστικες οπότε αν έχεις ξανά με πόνο πρέπει να το ξέρει.

@xenia^^ κοπέλα μου περαστικά στον άντρα σου!! Εύχομαι να τη γλίτωσες, η κουμπάρα μου έτσι το ίδιο.. ο σύντροφος της κόλλησε έμειναν 10 μέρες στο ίδιο σπίτι σε άλλο δωμάτιο και εκείνη δεν κόλλησε ενώ είχαν έρθει σε επαφή και όσο είχε τα πρώτα συμπτώματα πριν βγει θετικό το τεστ. Υπομονή με το ζάχαρο, έμεινε τόσο λίγο και τα έχεις πάει πολύ καλά!! Για το gluchophase τι σου έχει πει ο ενδοκρινολογος; Εμένα μου είπε να το κόψω μια εβδομάδα πριν τον τοκετό, τώρα αν μπούμε έκτακτα δεν ξέρω τι θα γίνει πρέπει να τη ρωτήσω.. 

 

Τέλεια Φραουλίνο μου όλα!!! Αχχ κι εγω με την ζέστη έτσι ειμαι. Ολη την ημέρα ιδρωμένη, δεν υπάρχει αυτό. Κι εγώ δεν κλείνω το air condition. Δεν μπορώ.. Και το βράδυ δεν κοιμάμαι καθόλου καλα.. :neutral:

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Δεν θα πάρεις αλλά Ξένια...κ εγώ τόσα ακριβώς πήρα..είμαι στα 58 από 48.. στον γιο μου είχα πάρει 18 όπως σας είπα αλλά τώρα λόγω ζέστης τους τελευταίους μήνες που μπαίνουν τα πολλά στην ουσία δεν τρώω..δεν έχω καθόλου λιγούρες τίποτα ...εγώ θυμάμαι να πεινάω κ να τρέμω μέχρι να φάω..πεινούσα όλη την ώρα ..τώρα καθόλου..δουλειές κ εγώ τίποτα κ έχω ξενερώσει κιόλας πολύ που αμέλησε ο άντρας μου αυτά που είχαμε σχεδιάσει κ τελικά απλά βάψαμε κρεβατοκάμαρα..κ τώρα εγώ σέρβο.αι κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα..να σου πω όμως δεν θα κάτσω να σκάσω..το κρεβατάκι μόνο κατέβασα κ θα το στήσουμε όποτε του έρθει όρεξη του άντρα μου( είναι το χειρότερο του χαρακτήρα του δεν ακουμπάει στο σπίτι τίποτα από δουλειές ..δεν τον ενδιαφέρει το θέμα ) ..όποτε ούτε αυτό μπορώ να κάνω την ανακαινισουλα που ήθελα κ θα ξεχνιομουν..

Φραουλίνο κ εγώ ιδρώνω μέχρι στο πρόσωπο που εγώ είμαι ντιπ στεγνή δεν ίδρωσε στην ζωή μου..δηλαδή το 16 Αυγούστου είναι το νωρίτερο που μπορούμε;;;γιατί κ εγώ αυτή την πητ έχω..

Απλά 16 πέφτει Δευτέρα.. Εγώ θα είμαι 38+3 και επειδή ιδανικά θέλουν ανάμεσα σε 38 με 39 εβδομάδες γι αυτό! Ρώτα τη Δευτέρα στο νοσοκομείο μπορεί να γίνεται και Παρασκευή 13 αλλά πιο νωρίς δεν νομίζω.. 

1 ώρα πρίν, xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο μακάρι να την γλιτώσω γιατί ήδη νιώθω κατάπτωση φαντάσου να αρρωστήσω κιόλας.. Πφφ τι κούραση αυτή παω να ξεκινήσω μια δουλειά και την παρατάω.. ούτε καν τη βαλίτσα δεν έχω έτοιμη.. και εγώ ιδρώνω απίστευτα.. κυρίως στον ύπνο.. όσο δροσερά και να είναι εγώ ξυπνάω λούτσα.. για το glucophage δεν μου έχει πει ακόμα ποτε να το σταματήσω.. θέλω να φάω σαν άνθρωπος !!!!!!! Καλα που το ανέφερες όμως για να το ρωτήσω και εγώ.. θα κάνω και εγώ την συζήτηση για πρόκληση δεν ξέρω αν αντέχω άλλον ένα μήνα !!!!! Βέβαια να έχουμε τελειώσει τις δουλειές μας εδώ χιχι 

@Emilly800 μα έχω ακόμα κάμποσες βδομαδουλες μέχρι την πητ 27/8 αν φτάσω ως εκεί όλο και κτι θα πάρω δε μπορεί.. γενικά και εγώ ποτε στην εγκυμοσύνη τελικά δεν είχα έκρηξη λιγούρας. Πολύ νορμαλ όλα.. απλά το βράδυ δεν τρώω όσο πρέπει και μετά πεινάω την νύχτα και το πρωί.. αχ μην νομίζεις και εγώ τις κυρίως δουλειές με την μητέρα μου θα τις κάνω.. αύριο θα έρθει να κάνουμε ανακατομη στις ντουλάπες να ανοίξουμε χώρους να κάνουμε ξεκαθαρίσματα γιατί είναι πολύ μπουκωμένο το σπιτι.. όσο σκέφτομαι αυτά που πρέπει να γίνουν κουράζομαι και μόνο στην ιδέα.. δεν έχω αντοχές..  θέλω να πλύνω και τα υφάσματα από φωλίτσα, καροτσι αυγό πορτ μπεμπέ κλπ.. δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο είναι ;;;;; Να μπουν πλυντήριο ;; Ή μπορούν κάπως να απολυμανθούν στο χέρι ;;; 
οι άντρες δεν αγχώνονται.. και μένα ο δικός μου είναι φουλ δουλειά και ούτε καν να του πω να στήσει κουνια.. τελευταία στιγμή θα γίνουν όλα να μου το θυμηθείς.. θεωρεί ότι όλα τα κάνω νωρίς.. δεν καταλαβαίνει ότι δεν έχω αντοχές κι όσο περνάει ο καιρός θα σέρνομαι ακόμα πιο πολύ.. αχ τι να τους κάνουμε !!!!!! 

 

Τη ρώτησα, της είπα ότι λογικά γενναω σε ένα μήνα αλλά μπορεί να μπω και έκτακτα γιατί έχω συσπασεις και μου είπε να το κόψω από τώρα! Αλλιώς θα μου το έκοβε 10 μέρες πριν τον τοκετό.. Όσο για τα πράγματα κάθε άλλο παρά νωρίς είναι.. Δεν είδες τι πήγα να πάθω, τρελαθηκαμε που κόντεψα να γεννήσω και δεν είχαμε έτοιμο τίποτα. Χαλαροί εμείς τριημερακι.. Ετοιμάστε τα κορίτσι μου και μετά χαλάρωσε και εσύ ξεκουράσου και απλά θα περιμένετε τη μπουμπού με όλα έτοιμα! 

Για τα υφάσματα του καροτσιου γιατί να τα πλύνεις; Σε εμάς ήρθαν ολοκαίνουρια σε κούτες από το εργοστάσιο και μέσα σε σελοφάν.. Δεν σκόπευα να τα πλύνω. Απλά δεν τα βγάζω ακόμα από τα σελοφάν για να μη βρωμισουν έτσι και αλλιως μόνο το αυγό θα χρειαστεί άμεσα.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Εμείς είχαμε γιατρό σήμερα, ο τράχηλος ευτυχώς στα ίδια και η μπεμπα μια χαρά έχει χώσει την κεφάλα της στη λεκάνη μου και περιμένει.. :lol: Την Παρασκευή 35 εβδομάδων οπότε από Δευτέρα μου είπε κόβουμε σιγά σιγά τα χάπια για να αρχίσει η μήτρα πάλι τη δραστηριότητα της και να μην έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα. Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι μέσα Αυγούστου θα μπούμε στις 16 με πρόκληση, δική μου επιλογή με την οποία συμφωνεί καθώς οι προοπτικές είναι πολύ καλές, δλδ κοντός τράχηλος και το μωρό χαμηλά και δεν θεωρεί και εκείνος ότι χρειάζεται να περιμένουμε άλλο, θα είναι και μεγαλούτσικη!

Κορίτσια είναι καμιά άλλη που να ιδρώνει ασύστολα;; Μιλάμε ότι όλη μέρα είμαι μούσκεμα, και στον υπνο.. Στο σπίτι όλη μέρα ανοιχτό το air-condition ακόμα και ο σκύλος κρυώνει και εγώ σκουπιζω τον ιδρώτα μου!! Μάλλον είναι ορμονικο τι να πω.. 

@Sofiamar93 όλα όσα περιγράφεις είναι φυσιολογικά! Μόνο ο πόνος που αναφέρεις στη συσπαση είναι κάτι που καλό είναι να πεις στο γιατρό σου γιατί οι συσπασεις τοκετού πονάνε και όχι οι προπαρασκευαστικες οπότε αν έχεις ξανά με πόνο πρέπει να το ξέρει.

@xenia^^ κοπέλα μου περαστικά στον άντρα σου!! Εύχομαι να τη γλίτωσες, η κουμπάρα μου έτσι το ίδιο.. ο σύντροφος της κόλλησε έμειναν 10 μέρες στο ίδιο σπίτι σε άλλο δωμάτιο και εκείνη δεν κόλλησε ενώ είχαν έρθει σε επαφή και όσο είχε τα πρώτα συμπτώματα πριν βγει θετικό το τεστ. Υπομονή με το ζάχαρο, έμεινε τόσο λίγο και τα έχεις πάει πολύ καλά!! Για το gluchophase τι σου έχει πει ο ενδοκρινολογος; Εμένα μου είπε να το κόψω μια εβδομάδα πριν τον τοκετό, τώρα αν μπούμε έκτακτα δεν ξέρω τι θα γίνει πρέπει να τη ρωτήσω.. 

 

Κι εγώ ιδρώνω πολύ και όλο το βράδυ κοιμάμαι με το air condition. Ο άνδρας μου πήγε σε άλλο δωμάτιο και πιστεύω θα κοιμάται με κουβέρτα από το κρύο…εν τω μεταξύ εγώ το σούπερ κρυουλιαρικο άτομο, δεν τα μπορώ τα air conditions…

@xenia^^ και @Emilly800 εγώ πήρα 7,5 κιλά ως τώρα. Τα πόδια μου και τα χέρια μου είναι πιο αδύνατα από πριν με τη βοήθεια του διαβήτη…εν τω μεταξύ  ο άνδρας μου λέει ακριβώς τις ίδιες ατάκες.. βιαζεσαι, υπάρχει χρονος, έχεις πάει και έχεις κάνει παραγγελίες σαν να μην υπάρχει αύριο κλπ. Φυσικά  δεν έχει ιδέα τι χρειάζεται το μωρό..! Ούτε κατά διάνοια! Αφού του έλεγε ένας φίλος του φαρμακοποιός ότι του κάνουν παραγγελίες και από το εξωτερικό για νεογέννητα και μάλιστα σε κάποια κοπέλα έστειλε δυο παλέτες πράγματα και, όταν τα ακούει, μιλάει για τον υπερκαταναλωτισμο των γυναικών… Όταν θα φάει το πακετάκι θα γελαω, αν και επειδή το έχω οργανώσει όλο μόνη, πάλι δεν βλέπω να καταλαβαίνει και πολλά…

κι εμένα ο γιατρός μου είπε ότι, λόγω διαβήτη, θα μπω με Πρόκληση την εβδομάδα 16-20 Αυγούστου, καλώς εχόντων των πραγμάτων…

  • Μου αρέσει 2

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω πητ 31/8 αλλα θα μπω με προκληση 18/8 που ειναι Τεταρτη (γιατι ο δικος μου τα προγραμματισμενα τα βαζει Τεταρτες). 

Απο δουλειες, επλυνα τα φορμακια και εκανα μια παραγγελια με αναλωσιμα (πανες, σαμπουαν κλπ) η οποια θα φτασει μεσα στην εβδομαδα. Μενει μονο να πλυνω το εσωτερικο του αυγου γιατι ειναι στην αποθηκη 3 χρονια. Προς το παρον κουνια δεν στηνω, μονο το λικνο και αυτο αργοτερα, γιατι φοβαμαι τα ταλιμπανακια θα την γκρεμισου!

@Emilly80048κιλα;;;;;;; τελευταια φορα ημουν τοσα στις πρωτες ταξεις του δημοτικου!!!:grin: κι εγω 10 εχω παρει με τοση προσπαθεια και διατροφη....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χθες μπηκα στο μηνα μου και ειχα επετειο γαμου και γιατρο! Ο μπουμπουκος 2900 στην 36η βδομαδα, εχει γυρισει και εχει κατεβει...ο γιατρος ειπε δεν εμπεδωθηκε ακομα αλλα ειναι χαμηλα και στη θεση που πρεπει...καναμε και καρδιοτοκογραφημα και ολα καλα...συσπασεις δεν εδειξε αλλα δεν ετυχε βεβαια γτ αμα περπατησω λιγο ή κανω κατι αμεσως με πιανουν....σε 10 μερες θα ξαναπαω για καρδιοτοκογραφο παλι και μετα ετοιμαζομαστε για την μεγαλη εξοδο!!!

μετα το γιατρο πηγαμε και για μπανακι Χαλκιδικη και η αληθεια ειναι το χρειαζομουν...εν τω μεταξυ η θαλασσα εκαιγε ρε κοριτσια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα μου εχει στοιχισει το οτι δεν εχω βγει ουσιαστικα απο τον Μαιο.με κουρασε η κλεισουρα.θελω να κανω ενα μπανιο ρε παιδι μου.μακαρι να φτασω μεχρι τον 15αυγουστο...Μετα που θα μπω στο μηνα μου θα ζητησω απτο γιατρο να με αφησει να παω για μπανιο αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε.εννοειται οι αντρες δεν καταλαβαινουν απο προετοιμασιες.απο τη δευτερα που γυρισαμε απο το γιατρο κ ειδαμε πως ο τραχηλος ειναι 4 χιλ ξεκινησα τις παραγγελιες.μεχρι τοτε αρνιομουν να δεχτω πως θα γεννησω προωρα.τωρα που ειδα κ το μωρο καλα,ξεκινησα να παραγγελνω γτ πρεπει να ερθουν,να τα πλυνω,να σιδερωσω κ να φτιαξω βαλιτσα.ο αντρας μου χαλαρουιτα...μου λεει ο,τι κ να γινει παμε μαιευτηριο κ μετα σου φερνω εγω αυτα που χρειαζεσαι.δεν νιωθει!εν τω μεταξυ απο τη μια εχω μια εννοια να μην γεννηθει προωρα το μωρο κ απτην αλλη μου εχει καρφωθει πως θα γεννηθει τελος Αυγουστου κ συγκεκριμενα 28.Λεω στον αντρα μου αντε να μπω στον μηνα μου κ μολις μπω να παω να κανω ενα ρημαδομπανιο!κ μου λεει μπα δεν νομιζω..αν σε βγαλω στο δρομο,με τοση ακινησια που εχεις περασει,θα γεννησεις κατευεθειαν!του λεω σταματα μου χαλας το ονειρο.ζω για τη στιγμη που θα κανω ενα μπανιο κ θα παρω εναν αναθεματιαμενο καφε στο χερι κ θα αραζω ξαπλωστρα με την κοιλαρα κ θα βλεπω θαλασσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπω κορίτσια άρα δεν είναι μόνο ο δικός μου !! Πάλι σήμερα μου την έλεγε που αγοράζω και τακτοποιω ένα μήνα πριν γεννήσω.. λες κ έχει υπογράψει συμβόλαιο το ποτε θα μας έρθει η μπεμπα..εντωμεταξύ θεωρεί το 80% αυτών που έχω αγοράσει ότι είναι εκ του περισσου, χωρίς φυσικά να έχει καμία ιδέα το τι χρειάζεται ένα μωρό.. που εχω αγοράσει pampers από τώρακλπ κλπ.. δεν καταλαβαίνει ότι πια δεν έχω αντοχές.. πλέον μέσα στην μέρα σκληραίνει πολύ συχνά η κοιλιά.. είναι πρώτη εγκυμοσύνη έχω άγχος να τα προλάβω όλα και εκείνος χαλαρός.. το ίδιο ακριβώς μου λέει και να έρθει η μπεμπα πιο νωρίς θα τα φτιάξω τότε (κουνια κλπ).. μας έσκασε και αυτός ο Covid και μας έχει αναστατώσει.. γιατί πρέπει να κάτσει καραντίνα εκείνος 10 μέρες.. εγώ και σήμερα αρνητική.. και μου λένε να ξαναπάω Παρασκευή γιατί σίγουρα έχω κολλήσει.. έχουν φαγωθεί να μου βγάλουν θετικό τεστ..εκείνος μένει από προχθές στους γονείς του που μένουν κοντά γιατί αν τυχόν υπάρχει μια περίπτωση να μην έχω κολλήσει δεν θέλω να αρρωστήσω τωρα έτσι που σέρνομαι γενικά.. Πφφ τι ταλαιπωρία και αυτή τέτοιες μέρες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Χθες μπηκα στο μηνα μου και ειχα επετειο γαμου και γιατρο! Ο μπουμπουκος 2900 στην 36η βδομαδα, εχει γυρισει και εχει κατεβει...ο γιατρος ειπε δεν εμπεδωθηκε ακομα αλλα ειναι χαμηλα και στη θεση που πρεπει...καναμε και καρδιοτοκογραφημα και ολα καλα...συσπασεις δεν εδειξε αλλα δεν ετυχε βεβαια γτ αμα περπατησω λιγο ή κανω κατι αμεσως με πιανουν....σε 10 μερες θα ξαναπαω για καρδιοτοκογραφο παλι και μετα ετοιμαζομαστε για την μεγαλη εξοδο!!!

μετα το γιατρο πηγαμε και για μπανακι Χαλκιδικη και η αληθεια ειναι το χρειαζομουν...εν τω μεταξυ η θαλασσα εκαιγε ρε κοριτσια!!!

Χρόνια σας πολλά Φωτεινή μου να τα εκατοστήσετε!!! Τι ωραία ο μπέμπης έτοιμος, περιμένει και αυτός σαν τη δικιά μου στη θεσουλα του.. Μωρέ έχουμε να δαγκώνουμε μπουτάκια και μπράτσα δεν θα χορταινουμε!! ❤️

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια εμενα μου εχει στοιχισει το οτι δεν εχω βγει ουσιαστικα απο τον Μαιο.με κουρασε η κλεισουρα.θελω να κανω ενα μπανιο ρε παιδι μου.μακαρι να φτασω μεχρι τον 15αυγουστο...Μετα που θα μπω στο μηνα μου θα ζητησω απτο γιατρο να με αφησει να παω για μπανιο αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε.εννοειται οι αντρες δεν καταλαβαινουν απο προετοιμασιες.απο τη δευτερα που γυρισαμε απο το γιατρο κ ειδαμε πως ο τραχηλος ειναι 4 χιλ ξεκινησα τις παραγγελιες.μεχρι τοτε αρνιομουν να δεχτω πως θα γεννησω προωρα.τωρα που ειδα κ το μωρο καλα,ξεκινησα να παραγγελνω γτ πρεπει να ερθουν,να τα πλυνω,να σιδερωσω κ να φτιαξω βαλιτσα.ο αντρας μου χαλαρουιτα...μου λεει ο,τι κ να γινει παμε μαιευτηριο κ μετα σου φερνω εγω αυτα που χρειαζεσαι.δεν νιωθει!εν τω μεταξυ απο τη μια εχω μια εννοια να μην γεννηθει προωρα το μωρο κ απτην αλλη μου εχει καρφωθει πως θα γεννηθει τελος Αυγουστου κ συγκεκριμενα 28.Λεω στον αντρα μου αντε να μπω στον μηνα μου κ μολις μπω να παω να κανω ενα ρημαδομπανιο!κ μου λεει μπα δεν νομιζω..αν σε βγαλω στο δρομο,με τοση ακινησια που εχεις περασει,θα γεννησεις κατευεθειαν!του λεω σταματα μου χαλας το ονειρο.ζω για τη στιγμη που θα κανω ενα μπανιο κ θα παρω εναν αναθεματιαμενο καφε στο χερι κ θα αραζω ξαπλωστρα με την κοιλαρα κ θα βλεπω θαλασσα!

Με το καλό κοπέλα μου να κάνεις και το μπανακι που τόσο πολύ θέλεις!! Εύχομαι να τα καταφέρεις πριν υποδεχτείτε το μωρό σας και να το απολαύσεις! 

2 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Πωπω κορίτσια άρα δεν είναι μόνο ο δικός μου !! Πάλι σήμερα μου την έλεγε που αγοράζω και τακτοποιω ένα μήνα πριν γεννήσω.. λες κ έχει υπογράψει συμβόλαιο το ποτε θα μας έρθει η μπεμπα..εντωμεταξύ θεωρεί το 80% αυτών που έχω αγοράσει ότι είναι εκ του περισσου, χωρίς φυσικά να έχει καμία ιδέα το τι χρειάζεται ένα μωρό.. που εχω αγοράσει pampers από τώρακλπ κλπ.. δεν καταλαβαίνει ότι πια δεν έχω αντοχές.. πλέον μέσα στην μέρα σκληραίνει πολύ συχνά η κοιλιά.. είναι πρώτη εγκυμοσύνη έχω άγχος να τα προλάβω όλα και εκείνος χαλαρός.. το ίδιο ακριβώς μου λέει και να έρθει η μπεμπα πιο νωρίς θα τα φτιάξω τότε (κουνια κλπ).. μας έσκασε και αυτός ο Covid και μας έχει αναστατώσει.. γιατί πρέπει να κάτσει καραντίνα εκείνος 10 μέρες.. εγώ και σήμερα αρνητική.. και μου λένε να ξαναπάω Παρασκευή γιατί σίγουρα έχω κολλήσει.. έχουν φαγωθεί να μου βγάλουν θετικό τεστ..εκείνος μένει από προχθές στους γονείς του που μένουν κοντά γιατί αν τυχόν υπάρχει μια περίπτωση να μην έχω κολλήσει δεν θέλω να αρρωστήσω τωρα έτσι που σέρνομαι γενικά.. Πφφ τι ταλαιπωρία και αυτή τέτοιες μέρες.. 

Ξενια μου καθόλου σίγουρο δεν είναι ότι έχεις κολλησει, τόσοι άνθρωποι έρχονται σε επαφή με νοσούντες και δεν κολλάνε.. Σε πόσο καιρό σου έχουν πει θα είσαι σίγουρη ότι δεν κόλλησες; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια εμενα μου εχει στοιχισει το οτι δεν εχω βγει ουσιαστικα απο τον Μαιο.με κουρασε η κλεισουρα.θελω να κανω ενα μπανιο ρε παιδι μου.μακαρι να φτασω μεχρι τον 15αυγουστο...Μετα που θα μπω στο μηνα μου θα ζητησω απτο γιατρο να με αφησει να παω για μπανιο αν δεν εχω γεννησει μεχρι τοτε.εννοειται οι αντρες δεν καταλαβαινουν απο προετοιμασιες.απο τη δευτερα που γυρισαμε απο το γιατρο κ ειδαμε πως ο τραχηλος ειναι 4 χιλ ξεκινησα τις παραγγελιες.μεχρι τοτε αρνιομουν να δεχτω πως θα γεννησω προωρα.τωρα που ειδα κ το μωρο καλα,ξεκινησα να παραγγελνω γτ πρεπει να ερθουν,να τα πλυνω,να σιδερωσω κ να φτιαξω βαλιτσα.ο αντρας μου χαλαρουιτα...μου λεει ο,τι κ να γινει παμε μαιευτηριο κ μετα σου φερνω εγω αυτα που χρειαζεσαι.δεν νιωθει!εν τω μεταξυ απο τη μια εχω μια εννοια να μην γεννηθει προωρα το μωρο κ απτην αλλη μου εχει καρφωθει πως θα γεννηθει τελος Αυγουστου κ συγκεκριμενα 28.Λεω στον αντρα μου αντε να μπω στον μηνα μου κ μολις μπω να παω να κανω ενα ρημαδομπανιο!κ μου λεει μπα δεν νομιζω..αν σε βγαλω στο δρομο,με τοση ακινησια που εχεις περασει,θα γεννησεις κατευεθειαν!του λεω σταματα μου χαλας το ονειρο.ζω για τη στιγμη που θα κανω ενα μπανιο κ θα παρω εναν αναθεματιαμενο καφε στο χερι κ θα αραζω ξαπλωστρα με την κοιλαρα κ θα βλεπω θαλασσα!

Κορίτσι μου εγώ λέω να πάτε μια μέρα για ένα μπανάκι, καλό θα σου κάνει. Έτσι κ αλλιώς κ εκεί σε ξαπλώστρα θα καθησεις… μερικές φορές το να βοηθηθείς ψυχολογικά, είναι πολύ πιο σημαντικό από ο, τιδηποτε άλλο. 

@xenia^^ η πεθερά μου, επίσης εμβολιασμένη πλήρως, δεν κόλλησε από την αδελφή της με την οποία περνάνε όλη τη μέρα μαζί.. μην το θεωρείς αυτονόητο ότι κόλλησες.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Φραουλίνο @Liakada να σας πω την αλήθεια και εγώ πιστεύω ότι δεν έχω κολλήσει.. αλλά  στον εοδυ δε θα ησυχάσουν αν δε μου βγάλουν θετικό τεστ.. μου είπαν πάλι Παρασκευή να κάνω.. θεωρώ ότι αν βγει αρνητικό και τότε την γλίτωσα.. η αλήθεια είναι ότι και κάθε μέρα ήμασταν μαζί και το φιλάκι μας το δώσαμε πριν πάρουμε τα θετικά τεστ χιχι όμως πιστεύω ότι μέσα στην ατυχία μας θα σταθώ τυχερη γιατί αν έχω θετικό δε θα μου κάνουν στο ΡΕΑ τις εξετάσεις το Σάββατο και θέλω να δω που βρισκόμαστε γιατί αυτές οι συσπάσεις όλη μέρα με έχουν ανησυχήσει.. σκληραίνει πολύ συχνά ρε κορίτσια η κοιλιά.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο @Liakada να σας πω την αλήθεια και εγώ πιστεύω ότι δεν έχω κολλήσει.. αλλά  στον εοδυ δε θα ησυχάσουν αν δε μου βγάλουν θετικό τεστ.. μου είπαν πάλι Παρασκευή να κάνω.. θεωρώ ότι αν βγει αρνητικό και τότε την γλίτωσα.. η αλήθεια είναι ότι και κάθε μέρα ήμασταν μαζί και το φιλάκι μας το δώσαμε πριν πάρουμε τα θετικά τεστ χιχι όμως πιστεύω ότι μέσα στην ατυχία μας θα σταθώ τυχερη γιατί αν έχω θετικό δε θα μου κάνουν στο ΡΕΑ τις εξετάσεις το Σάββατο και θέλω να δω που βρισκόμαστε γιατί αυτές οι συσπάσεις όλη μέρα με έχουν ανησυχήσει.. σκληραίνει πολύ συχνά ρε κορίτσια η κοιλιά.. 

Μην ανησυχείς, αυτές τις συσπασεις τις θέλουμε είναι για να ωριμάσουν και να κοντυνουν τον τράχηλο και μόνο καλό κάνουν.. Βοηθούν να έχεις έναν εύκολο τοκετό όταν έρθει η ώρα! Αρκεί να μην πονάς φυσικά.. Εμενα σήμερα όλη μέρα ανά 10 λεπτά σταθερά πετρωνει και μαζεύεται όλη η κοιλιά στη μία πλευρά, και σκέψου μου έχει κάνει τα χάπια 3 τη μέρα αντί για δύο που έπαιρνα και πάλι μου είπε από Δευτέρα τα κόβουμε.. Οπότε αυτές οι συσπασεις μη σε φοβιζουν! Εύχομαι όπως και να χει την Παρασκευή να είσαι αρνητική για να κάνεις τις εξετάσεις σου όπως πρέπει και για να μην αρρωστήσεις φυσικά τώρα.. Τα ίδια έλεγαν και στην κουμπάρα μου από τον εοδυ και ποτέ δεν κόλλησε τελικά.. Και μοιράζονταν και το ίδιο μπάνιο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@xenia^^θα σου πω το εξης να χαλαρωσεις.ο ξαδερφος μου εχοντας κανει την πρωτη δοση αστρα,περασε ολη την κυριακη με τον φιλο του.τη δευτερα ο φιλος του εκανε τεστ κ βγηκε θετικος.ο ξαδερφος μου εκατσε καραντινα μια βδομαδα με καθημερινα σελφ τεστ κ δεν νοσησε τελικα.εννοειται πως πιστευω πως εχεις παααααρα πολλες πιθανοτητες να μην εχεις νοσησει μιας κ εισαι πληρως εμβολιασμενη.κ μην ξεχναμε πως κ ο αντρας σου ηταν πληρως εμβολιασμενος αρα το φορτιο με το οποιο μεταδιδει ειναι σαφως πολυ ασθενεστερο σε σχεση με αυτο που θα μετεδιδε αν δεν ειχε κανει το εμβολιο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω οι περισσότεροι άντρες δεν αγχώνονται με τις ετοιμασίες..εγώ τι να σας πω...από το ξενερωμα που έφαγα δεν μιλάω δύο μέρες όχι από νεύρα αλλά βαρέθηκα κ μου τελείωσε κ το σάλιο..κ το κατάλαβε κ τον αφήνω τώρα αυτόν να δω ως που θα φτάσει..κ άρχισε να την παίρνει χαμπάρι...έλεος...το μωρό κορίτσια κλωτσαει στην καισαρική είναι πιστεύω τέρμα κάτω βγάζει όπως σας είπα το γνωστό καρούμπαλακι κλωτσιας κάτω στο εφηβαίο..χθες λέω θα βάλω δάχτυλα στον κόλπο κ θα πιάσω κανένα μαλλί..τόσο φοβήθηκα..για τα μπανάκια που λέτε κορίτσια εγώ ζω σε παραθαλάσσιο μέρος ..δεν έχω κάνει ούτε ένα..πήγα κ Χαλκιδική πέντε μέρες κ βούτηξα μέχρι τις γαμπες...φοβάμαι μην κολλήσω τίποτα..τώρα που θα πάω Δευτέρα νοσοκομείο θα τους πω να δουν τράχηλο κ αν δεν είναι τίποτα ανοιχτός ίσως το σκεφτώ να κάνω κανένα..δεν ξέρω φοβάμαι.

10 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο @Liakada να σας πω την αλήθεια και εγώ πιστεύω ότι δεν έχω κολλήσει.. αλλά  στον εοδυ δε θα ησυχάσουν αν δε μου βγάλουν θετικό τεστ.. μου είπαν πάλι Παρασκευή να κάνω.. θεωρώ ότι αν βγει αρνητικό και τότε την γλίτωσα.. η αλήθεια είναι ότι και κάθε μέρα ήμασταν μαζί και το φιλάκι μας το δώσαμε πριν πάρουμε τα θετικά τεστ χιχι όμως πιστεύω ότι μέσα στην ατυχία μας θα σταθώ τυχερη γιατί αν έχω θετικό δε θα μου κάνουν στο ΡΕΑ τις εξετάσεις το Σάββατο και θέλω να δω που βρισκόμαστε γιατί αυτές οι συσπάσεις όλη μέρα με έχουν ανησυχήσει.. σκληραίνει πολύ συχνά ρε κορίτσια η κοιλιά.. 

Ξένια την ανοιξη έρχομαι από την β επιπέδου λέω όλα καλά θα χαλαρώσω...κ το βράδυ μας παίρνει ο γείτονας που μένει από πάνω κ λέει έχω κορονοιο...τα παιδιά μας έπαιζαν μια μέρα πριν κ συνέχεια γενικότερα κ επίσης μοιράζονται κ ταξί που τα φέρνει από το σχολείο..δεν κολλήσαμε τίποτα ποτέ μην φοβάσαι..είσαι κ εμβολιασμενη όλα καλά θα πάνε..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια ενθαρρυντικά πολύ αυτά που μου λέτε !! Προσοχή όλες κορίτσια γιατί αυτός ο διάολος βρίσκεται παντού και δεν ξέρεις από που θα σου έρθει !! Και μόνο η αναστάτωση που δημιουργεί αρκεί !! 
οσο για τα μπάνια που λέτε ούτε εγώ έχω κάνει.. ναι μεν μένω κοντά στη θάλασσα αλλά δεν ξέρω τις φοβάμαι πολύ στην Αθήνα.. έλεγα να κάνω όταν βγω στην άδεια μου αλλά με εκείνα και με τα αλλά δεν έχω προλάβει.. άσε που και με την ζέστη δεν έχω όρεξη να κουνιέμαι από το σπιτι.. θα δω μήπως πάω καμία μέρα πολύ πρωί να απολαύσω την χαλροτητα !!! Οι συσπάσεις μου ευτυχώς δεν συνοδεύονται από πόνο !! βεβαια καμία φορά με πιάνουν πονακια όταν είναι πολύ δραστήρια η μπεμπα.. και εχω παρατηρήσει ότι όταν πάω για περπάτημα σκλυραινει και με πιάνει και πόνος έτσι χαμηλά στα ισχία.. πωπω κορίτσια μπήκαμε στο μήνα μας !!!!!!!!!! Πως νιώθετε ;;; Έτοιμες για τον ερχομό των μπεμπακων μας ;;;; 
εγω και ναι και όχι χιχι η αλήθεια είναι ότι εχω κουραστεί να νιώθω έτσι βαριά λόγω εγκυμοσύνης θέλω να επανέλθω στα φυσιολογικά μου.. θέλω πολύ να την γνωρίσω και να την αγκαλιάσω !!!! Από την άλλη λίγος ακόμα χρόνος ξεγνοιασιάς δεν είναι κακός :P δεν ξέρω τι μωράκι θα είναι αν θα είναι ήσυχο αν θα είναι κλαψιάρικο, αν εγώ και ο άντρας μου θα είμαστε ήρεμοι με όλη αυτή την αλλαγή.. θέλω να πιστεύω ότι θα είμαστε και θα το διαχειριστούμε όλο αυτό με ψυχραιμία !! Είναι πολύ σημαντικό και για το μωράκι μας να είμαστε ήρεμοι !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...