Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , fotini* είπε:

36 και 1 κοριτσι❤

Νομίζω 35,1 μπαίνουμε γιατί ουσιαστικά διανύουμε την 36 εβδομάδα..όποτε όταν είσαι 35 ολοκληρώνεις όγδοο κ μπαίνεις εννατο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου στο μήνα μας μπαίνουμε 35+1 ή 36+1?:?

Απο την 36η θεωρώ εγω. Έχω και 2-3 εφαρμογές στο κινητό που σ λένε ότι απο την 36η μέχρι την 40η είσαι στον 9ο..

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προσπαθω να κανω υπομονη αλλα δεν περνανε οι μερες! Θα δουλευω μεχρι το τελος του μηνα (καθημερινες πρωινο 8ωρο + 2-3 απογευματα την εβδομαδα) και μετα θα παμε μινι διακοπες παραθαλασσια διπλα στην Αθηνα για 2 βδομαδες. Αν καταφερω και δεν γεννησω μεσα στον Ιουλιο, μετα νομιζω θα χαλαρωσω!

Εννοειται οτι στις διακοπες θα μπω θαλασσα! Πρωτον το θελω πολυ και δευτερον τις περισσοτερες ωρες θα ειμαι μονη μου με τα παιδια γιατι ο αντρας μου θα δουλευει, οποτε δεν γινεται να τα αφηνω μονα τους στη θαλασσα!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου.. Εγω η αλήθεια τα εχω ολα ετοιμα.. Τα τελειωσα αυτές τις μέρες.. Για αυτο χαθηκα λιγο.. Σιδερωνα έπλενα τα πάντα.. Ετοίμασα βαλίτσες... Αν και εντελει πρέπει να την αλλάξω την δική μου γιατι δεν χωρεί τα πάντα.. Χαχχα.. Μιλησα και με κλινικη..ολα ετοιμα.. Αυριο εχω γιατρο.. 

Για αυτο που λέγατε για τους άντρες έχετε δικαιο.. Οι άντρες δεν καταλαβαίνουν το τι χρειάζεται ένα μωρό και τι όχι.. Εγω ειμαι τυχερη δεν θα πω ψέματα γιατί ο δικός μου είναι ψείρας και κάθεται μόνος του και ψάχνει τι χρειαζόμαστε.. Και όταν του λεω θέλω αυτά απλά μου λεει παρτα αγαπη μου ότι χρειάζεσαι για τον μικρό.. Ειναι χαζομπαμπας ήδη.. Και μόνος του πάει και ψωνίζει πράγματα χωρίς να του πω τίποτα και καθομαι και κλαιω γιατί συγκινουμαι..και κρεβατι και βαψιματα και τα πάντα τα έκανε από πολύ νωρίς γιατί και εκεινος ανυπομονεί.. Το σαββατοκύριακο στήσαμε και το ρελαξ-κουνια και ενθουσιαστηκε τόσο πολύ που έχει aplιcation και στο κινητό και κάνεις τα πάντα από εκεί που καθόταν και έπαιζε με τις ώρες να το μάθει.. Εγω καθόμουν και τον χαζευα.. Ο αδερφος του από την άλλη μου λεει η γυναικα του καμία σχέση.. Στην κοσμαρα του.. Ολα μονη της τα έκανε και θυμάμαι δωμάτια και στήσιμο δωματίου πήγαινε ο αντρας μου και τα έκανε και τον βοηθούσα και εγω... Ειναι στον άνθρωπο.. 

Εγω θα σας πω μην αγχώνεστε.. Όταν πρώτο ερθει το μωρο δεν θα χρειαστεί τα πάντα από την πρώτη μέρα.. Σιγα σιγα όλα θα φτιαξουν και θα μπουν σε μια σειρά.. Δεν χρειάζεται αγχος στην κατάσταση μας.. 

Κατά τα άλλα πως νιώθετε? Αγχώνεστε? Εγώ καθόλου.. Ισα ισα βλέπω ονειρα οτι θα γεννησω και ξυπνάω ξενερωμενη γιατί ακόμη δεν γενναω.. Τοσο πολυ ανυπομονω.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω αυτο το αγχος του προωρου κ ακομα δεν νιωθω προετοιμασμενη.πιστευω σε κανα 2 βδομαδες αν κατσει ο μικρος μεσα,θα αρχισω να μπαινω σε αυτο το μουντ.ομως δεν σας κρυβω πως ειμαι πολυ αγχωμενη για τον τοκετο.βασικα φοβαμαι.δεν θελω να ξαναεχω την εμπειρια του πρωτου.μιλαω κ με μια συμβουλο για τη μικρη μου που ειναι κ αυτη μαμα κ μου λεει στο υποσχομαι στο δευτερο ο τοκετος κ ο θηλασμος ερχονται τοσο φυσικα!μακαρι γτ δεν σας κρυβω πως εχω χ@@τει πανω μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια εχω αυτο το αγχος του προωρου κ ακομα δεν νιωθω προετοιμασμενη.πιστευω σε κανα 2 βδομαδες αν κατσει ο μικρος μεσα,θα αρχισω να μπαινω σε αυτο το μουντ.ομως δεν σας κρυβω πως ειμαι πολυ αγχωμενη για τον τοκετο.βασικα φοβαμαι.δεν θελω να ξαναεχω την εμπειρια του πρωτου.μιλαω κ με μια συμβουλο για τη μικρη μου που ειναι κ αυτη μαμα κ μου λεει στο υποσχομαι στο δευτερο ο τοκετος κ ο θηλασμος ερχονται τοσο φυσικα!μακαρι γτ δεν σας κρυβω πως εχω χ@@τει πανω μου!

Κι εγω να σου πω την αλήθεια όσο περνάει ο καιρός αυξάνεται το άγχος μου για την γεννα, γιατί θέλω να πετύχω και vbac, απο την αλλη δεν έχω και τον φοβο της 1ης γέννας. Αυτήν την φορά το εχω πάρει απόφαση και λέω εντάξει θα γίνει, και το μονο που σκέφτομαι πιο πολύ απ'ολα ειναι οτι θα αφησω τον μικρό μου για 3- 4 ημέρες, που δεν τον εχω αποχωριστεί ούτε ενα βράδυ.. Δηλαδή οταν το σκεφτομαι μου έρχεται να βάλω τα κλάματα.. Και θέλω να τον προετοιμασω, αλλα δεν ξέρω τι θα καταλάβει ο γλυκούλης μου. Απο την αλλη για να μην με παίρνει απο κάτω σκέφτομαι ότι θα είναι σε καλά χέρια, στον μπαμπάκα του που του έχει τρελή αδυναμία, και στα πεθερικά που δσν του χαλάνε χατίρι. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια εχω αυτο το αγχος του προωρου κ ακομα δεν νιωθω προετοιμασμενη.πιστευω σε κανα 2 βδομαδες αν κατσει ο μικρος μεσα,θα αρχισω να μπαινω σε αυτο το μουντ

Τωρα φοβομαστε για προωρο και να δεις που οταν ερθει η ωρα δεν θα βγαινουν...χαχαχχα

Εγω σημερα νιωθω κατι περιεργα...εχω παλι τις τσιμπιες απο κατω αλλα ο πονος χτυπαει και στη λεκανη στα πλαγια και πισω...και η κοιλια μου ειναι καπως περιεργη...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου στο μήνα μας μπαίνουμε 35+1 ή 36+1?:?

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο αυτό που κατάλαβα ειναι ότι στο μήνα μας μπαίνουμε ένα μήνα πριν από την πητ το οποίο συμπίπτει πάντα με το 35+4. Αν δηλαδή έχεις πητ 15/08 στις 15/07 μπαίνεις στο μήνα σου.. 

Μία εφαρμογή που έχω παρόλα αυτά μου γράφει ότι μπήκα 9ο τώρα με το που έφτασα 35 εβδομάδων. 

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Εγω η αλήθεια τα εχω ολα ετοιμα.. Τα τελειωσα αυτές τις μέρες.. Για αυτο χαθηκα λιγο.. Σιδερωνα έπλενα τα πάντα.. Ετοίμασα βαλίτσες... Αν και εντελει πρέπει να την αλλάξω την δική μου γιατι δεν χωρεί τα πάντα.. Χαχχα.. Μιλησα και με κλινικη..ολα ετοιμα.. Αυριο εχω γιατρο.. 

Για αυτο που λέγατε για τους άντρες έχετε δικαιο.. Οι άντρες δεν καταλαβαίνουν το τι χρειάζεται ένα μωρό και τι όχι.. Εγω ειμαι τυχερη δεν θα πω ψέματα γιατί ο δικός μου είναι ψείρας και κάθεται μόνος του και ψάχνει τι χρειαζόμαστε.. Και όταν του λεω θέλω αυτά απλά μου λεει παρτα αγαπη μου ότι χρειάζεσαι για τον μικρό.. Ειναι χαζομπαμπας ήδη.. Και μόνος του πάει και ψωνίζει πράγματα χωρίς να του πω τίποτα και καθομαι και κλαιω γιατί συγκινουμαι..και κρεβατι και βαψιματα και τα πάντα τα έκανε από πολύ νωρίς γιατί και εκεινος ανυπομονεί.. Το σαββατοκύριακο στήσαμε και το ρελαξ-κουνια και ενθουσιαστηκε τόσο πολύ που έχει aplιcation και στο κινητό και κάνεις τα πάντα από εκεί που καθόταν και έπαιζε με τις ώρες να το μάθει.. Εγω καθόμουν και τον χαζευα.. Ο αδερφος του από την άλλη μου λεει η γυναικα του καμία σχέση.. Στην κοσμαρα του.. Ολα μονη της τα έκανε και θυμάμαι δωμάτια και στήσιμο δωματίου πήγαινε ο αντρας μου και τα έκανε και τον βοηθούσα και εγω... Ειναι στον άνθρωπο.. 

Εγω θα σας πω μην αγχώνεστε.. Όταν πρώτο ερθει το μωρο δεν θα χρειαστεί τα πάντα από την πρώτη μέρα.. Σιγα σιγα όλα θα φτιαξουν και θα μπουν σε μια σειρά.. Δεν χρειάζεται αγχος στην κατάσταση μας.. 

Κατά τα άλλα πως νιώθετε? Αγχώνεστε? Εγώ καθόλου.. Ισα ισα βλέπω ονειρα οτι θα γεννησω και ξυπνάω ξενερωμενη γιατί ακόμη δεν γενναω.. Τοσο πολυ ανυπομονω.. 

Και μένα έτσι ακριβώς ο δικός μου, πάει ψωνίζει ψάχνει και όλο μου λέει τι μένει να πάμε να το πάρουμε, μη και μας ξεφύγει κάτι! Και εγώ θέλω να τα έχουμε όλα έτοιμα αλλά δεν κάνω έτσι λέω εντάξει και να χρειαστούμε κάτι ακόμα πάμε και το παίρνουμε. Να μη σχολιάσω ότι τον έχω αφήσει να τα διαλέξει σχεδόν όλα, γιατί και εγώ έτσι τον χαζεύω και συγκινούμαι, και δεν έχουμε σχεδόν τίποτα για τη μπέμπα που να μην είναι ροζ σε όλους τους τόνους και τις αποχρώσεις :wacko: 

Αχ κορίτσια τι να σας πω έχουμε περάσει πολύ δύσκολα και με πιάνουν τα κλάματα στην ιδέα ότι έρχεται το κοριτσάκι μας.. Βλέπουμε τα πράγματα στημένα και λέμε απίστευτο πως φτάσαμε ως εδώ μετά από όλα αυτά που ζήσαμε.

Για τον τοκετό όχι δεν αγχώνομαι, ανυπομονώ! Είχα καλή εμπειρία, όσον αφορά τη διαδικασία εννοώ φυσικά γιατί κατά τα άλλα η ψυχή μου πονούσε, οπότε δεν σκέφτομαι κάτι αρνητικό πάρα μόνο να πάρω αγκαλιά το μωρό μου.. 

4 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια εχω αυτο το αγχος του προωρου κ ακομα δεν νιωθω προετοιμασμενη.πιστευω σε κανα 2 βδομαδες αν κατσει ο μικρος μεσα,θα αρχισω να μπαινω σε αυτο το μουντ.ομως δεν σας κρυβω πως ειμαι πολυ αγχωμενη για τον τοκετο.βασικα φοβαμαι.δεν θελω να ξαναεχω την εμπειρια του πρωτου.μιλαω κ με μια συμβουλο για τη μικρη μου που ειναι κ αυτη μαμα κ μου λεει στο υποσχομαι στο δευτερο ο τοκετος κ ο θηλασμος ερχονται τοσο φυσικα!μακαρι γτ δεν σας κρυβω πως εχω χ@@τει πανω μου!

Θα μείνει κορίτσι μου θα δεις! Ο δεύτερος τοκετός θα είναι σίγουρα πιο εύκολος και ανώδυνος και δεν θα έχεις την ίδια εμπειρία.. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι αν και καταλαβαίνω δεν είναι εύκολο. Θα αντικατασταθεί όμως αυτή η κακή εμπειρία με μια καλή τωρα και αυτή η καλή τελικά θα μείνει στο τέλος.. 

πρίν από 41 λεπτά , fotini* είπε:

Τωρα φοβομαστε για προωρο και να δεις που οταν ερθει η ωρα δεν θα βγαινουν...χαχαχχα

Εγω σημερα νιωθω κατι περιεργα...εχω παλι τις τσιμπιες απο κατω αλλα ο πονος χτυπαει και στη λεκανη στα πλαγια και πισω...και η κοιλια μου ειναι καπως περιεργη...

Και εγώ έτσι πιστεύω, φοβάμαι ότι θα κόψω τα χάπια και την άλλη μέρα θα γεννήσω αλλά με βλέπω να μπαίνω με ραντεβού στο τέλος.. 

Ειναι έντονος ο πόνος στη μέση; Γιατί είναι από τα χαρακτηριστικά σημάδια ότι ο τοκετός πλησιάζει.. Συνδιαζεται με συσπαση; Για να μη σε αγχωσω εννοώ πλησιάζει μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια παντως εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα φοβερους πονους στη μεση καθ ολη τη κυηση.οποτε δεν ξερω αν ειναι σημαδι γεννας.κ καταληξαμε να γεννησω 40η εβδομαδα κ αυτο με δαχτυλο στον τραχηλο!

@Anneliz ποσο ειναι ο γιος σου;εμενα ειναι 3.5 κ την προετοιμαζω εδω κ καιρο.καταλαβαινει δλδ,δεν ειναι μωρακι.της εχω παρει κ ενα βιβλιο που μιλαει για τον ερχομο επομενου παιδιου κ πώς μεγαλωνει η κοιλια της μαμας κ πώς πιαστηκε το μωρο και πώς θα βγει απο κει μεσα κλπ κλπ.οποτε εχει εξοικειωθει αρκετα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ειναι έντονος ο πόνος στη μέση; Γιατί είναι από τα χαρακτηριστικά σημάδια ότι ο τοκετός πλησιάζει.. Συνδιαζεται με συσπαση; Για να μη σε αγχωσω εννοώ πλησιάζει μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

Κοριτσι εφτασα 36 και 3 οποτε δεν αγχωνομαι παρα πολυ αν και καλα θα ηταν για ολες μας να φτασουμε 37...ο πονος ειναι εντονος και καπως περιεργος απ την αποψη οτι δεν το εχω ξανανιωσει...συσπασεις ειχα σημερα γενικοτερα αλλα εκεινη την ωρα δεν μπορεσα να καταλαβω γτ ολη η κοιλια ηταν τσιτα και ειχα κι εναν πονο ψηλα που νομιζα οτι ηταν το στομαχι αλλα δεν ειμαι και σιγουρη...γενικοτερα δεν ξερω που βρισκονται τα οργανα μου πλεον...χαχχαχ

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κοριτσι εφτασα 36 και 3 οποτε δεν αγχωνομαι παρα πολυ αν και καλα θα ηταν για ολες μας να φτασουμε 37...ο πονος ειναι εντονος και καπως περιεργος απ την αποψη οτι δεν το εχω ξανανιωσει...συσπασεις ειχα σημερα γενικοτερα αλλα εκεινη την ωρα δεν μπορεσα να καταλαβω γτ ολη η κοιλια ηταν τσιτα και ειχα κι εναν πονο ψηλα που νομιζα οτι ηταν το στομαχι αλλα δεν ειμαι και σιγουρη...γενικοτερα δεν ξερω που βρισκονται τα οργανα μου πλεον...χαχχαχ

 

Ααα αφού είσαι 36+3 είσαι τέλεια!!! Εμένα να σου πω την αλήθεια οι επιπονες συσπασεις με πονάνε χαμηλά και κυρίως δεξιά στην κοιλιά αλλά λένε ότι η κάθε γυναίκα νιώθει και διαφορετικά.. Πόνο στη μέση πάντως την ώρα της συσπασης νιώθουν οι περισσότερες αρκεί βέβαια να έρχεται και να φεύγει, αν είναι μόνιμος δεν ξέρω. Όπως και να χει είσαι μια χαρά και ο μπέμπης πανέτοιμος, αν τα έχεις και όλα έτοιμα φτάνει να περιμένεις απλά την ώρα και αν έρθει μόνο του ήρθε! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια παντως εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα φοβερους πονους στη μεση καθ ολη τη κυηση.οποτε δεν ξερω αν ειναι σημαδι γεννας.κ καταληξαμε να γεννησω 40η εβδομαδα κ αυτο με δαχτυλο στον τραχηλο!

@Anneliz ποσο ειναι ο γιος σου;εμενα ειναι 3.5 κ την προετοιμαζω εδω κ καιρο.καταλαβαινει δλδ,δεν ειναι μωρακι.της εχω παρει κ ενα βιβλιο που μιλαει για τον ερχομο επομενου παιδιου κ πώς μεγαλωνει η κοιλια της μαμας κ πώς πιαστηκε το μωρο και πώς θα βγει απο κει μεσα κλπ κλπ.οποτε εχει εξοικειωθει αρκετα.

Είναι 2.5. Και εγω του λέω ότι θα έχει αδερφούλα, την μπέμπα μας, και λεει Πεπα. Λεω στον άντρα μ σκέφτεσαι να νομίζει ότι θα του εμφανιστεί ξαφνικά ενα γουρουνάκι;; :D:lol: χαχα και του πήραμε ενα μωρακι κούκλα και του λεω έτσι θα ειναι η μπέμπα μας, και την φιλάει την αγκαλιάζει... Δεν ξέρω τι έχει καταλάβει το παιδί. Προσπαθώ να του μιλάω συνέχεια για την αδερφούλα του, αλλα πιστεύω ενα σοκ θα το πάθει αμα την δει... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Εγω κοριτσια εχω αυτο το αγχος του προωρου κ ακομα δεν νιωθω προετοιμασμενη.πιστευω σε κανα 2 βδομαδες αν κατσει ο μικρος μεσα,θα αρχισω να μπαινω σε αυτο το μουντ.ομως δεν σας κρυβω πως ειμαι πολυ αγχωμενη για τον τοκετο.βασικα φοβαμαι.δεν θελω να ξαναεχω την εμπειρια του πρωτου.μιλαω κ με μια συμβουλο για τη μικρη μου που ειναι κ αυτη μαμα κ μου λεει στο υποσχομαι στο δευτερο ο τοκετος κ ο θηλασμος ερχονται τοσο φυσικα!μακαρι γτ δεν σας κρυβω πως εχω χ@@τει πανω μου!

Να δεις που τελειομηνο θα το βγάλεις κορίτσι μου...ήδη το μωράκι είναι σε πολύ καλή φάση..

10 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο αυτό που κατάλαβα ειναι ότι στο μήνα μας μπαίνουμε ένα μήνα πριν από την πητ το οποίο συμπίπτει πάντα με το 35+4. Αν δηλαδή έχεις πητ 15/08 στις 15/07 μπαίνεις στο μήνα σου.. 

Μία εφαρμογή που έχω παρόλα αυτά μου γράφει ότι μπήκα 9ο τώρα με το που έφτασα 35 εβδομάδων. 

Και μένα έτσι ακριβώς ο δικός μου, πάει ψωνίζει ψάχνει και όλο μου λέει τι μένει να πάμε να το πάρουμε, μη και μας ξεφύγει κάτι! Και εγώ θέλω να τα έχουμε όλα έτοιμα αλλά δεν κάνω έτσι λέω εντάξει και να χρειαστούμε κάτι ακόμα πάμε και το παίρνουμε. Να μη σχολιάσω ότι τον έχω αφήσει να τα διαλέξει σχεδόν όλα, γιατί και εγώ έτσι τον χαζεύω και συγκινούμαι, και δεν έχουμε σχεδόν τίποτα για τη μπέμπα που να μην είναι ροζ σε όλους τους τόνους και τις αποχρώσεις :wacko: 

Αχ κορίτσια τι να σας πω έχουμε περάσει πολύ δύσκολα και με πιάνουν τα κλάματα στην ιδέα ότι έρχεται το κοριτσάκι μας.. Βλέπουμε τα πράγματα στημένα και λέμε απίστευτο πως φτάσαμε ως εδώ μετά από όλα αυτά που ζήσαμε.

Για τον τοκετό όχι δεν αγχώνομαι, ανυπομονώ! Είχα καλή εμπειρία, όσον αφορά τη διαδικασία εννοώ φυσικά γιατί κατά τα άλλα η ψυχή μου πονούσε, οπότε δεν σκέφτομαι κάτι αρνητικό πάρα μόνο να πάρω αγκαλιά το μωρό μου.. 

Θα μείνει κορίτσι μου θα δεις! Ο δεύτερος τοκετός θα είναι σίγουρα πιο εύκολος και ανώδυνος και δεν θα έχεις την ίδια εμπειρία.. Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι αν και καταλαβαίνω δεν είναι εύκολο. Θα αντικατασταθεί όμως αυτή η κακή εμπειρία με μια καλή τωρα και αυτή η καλή τελικά θα μείνει στο τέλος.. 

Και εγώ έτσι πιστεύω, φοβάμαι ότι θα κόψω τα χάπια και την άλλη μέρα θα γεννήσω αλλά με βλέπω να μπαίνω με ραντεβού στο τέλος.. 

Ειναι έντονος ο πόνος στη μέση; Γιατί είναι από τα χαρακτηριστικά σημάδια ότι ο τοκετός πλησιάζει.. Συνδιαζεται με συσπαση; Για να μη σε αγχωσω εννοώ πλησιάζει μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

Δεν έχω λόγια για τους άντρες σας..εσύ κ η σοφία με στείλατε χαχαχαχαχα..εμένα με ρωτάει ο δικός μου προχθές....το γάλα για τον μικρό στο μπρίκι το ζεσταίνεις;;( Για τον δεκάχρονο γιο του ,,,πως πίνει το γάλα του;;) Λέω,, όχι,, στην χύτρα..δεν ξέρει να κάνει τ ι π ο τ α...καλά θα έρθει η λατρεμένη μου πεθερά τις μέρες της γέννας κ θα μένει από κάτω μας έχει δικό της χώρο ίσα ίσα να φτιάχνει κανένα φαγακι..αλλά όταν γυρίσω βλέπω το σκηνικό....θα φιλήσω το παιδάκι μου που θα μου έχει λείψει κ στο καπάκι δίνω το λεχουδι στον άντρα μου κ πλακωνομαι στις δουλειές...το σπίτι θα κολλάει..όταν γύρισα από Χαλκιδική το βρήκα χάλια..

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...