Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Emilly800 είπε:

Να δεις που τελειομηνο θα το βγάλεις κορίτσι μου...ήδη το μωράκι είναι σε πολύ καλή φάση..

Δεν έχω λόγια για τους άντρες σας..εσύ κ η σοφία με στείλατε χαχαχαχαχα..εμένα με ρωτάει ο δικός μου προχθές....το γάλα για τον μικρό στο μπρίκι το ζεσταίνεις;;( Για τον δεκάχρονο γιο του ,,,πως πίνει το γάλα του;;) Λέω,, όχι,, στην χύτρα..δεν ξέρει να κάνει τ ι π ο τ α...καλά θα έρθει η λατρεμένη μου πεθερά τις μέρες της γέννας κ θα μένει από κάτω μας έχει δικό της χώρο ίσα ίσα να φτιάχνει κανένα φαγακι..αλλά όταν γυρίσω βλέπω το σκηνικό....θα φιλήσω το παιδάκι μου που θα μου έχει λείψει κ στο καπάκι δίνω το λεχουδι στον άντρα μου κ πλακωνομαι στις δουλειές...το σπίτι θα κολλάει..όταν γύρισα από Χαλκιδική το βρήκα χάλια..

Τουλάχιστον κορίτσια βλέπω ότι δεν είμαι μόνη! Κάτι είναι κ αυτό.. δεν έσπασε το καλούπι μετά τον δικό μου…!

Χθες είχα σουβλιες και πόνους πολύ χαμηλά, φοβήθηκα ότι θα γεννήσω.. αίσθηση ότι σε πατάει να βγει… απορώ, έτσι θα πάει στο εξής; Λέτε να πήρε θέση; Ευτυχως σήμερα καλύτερα λίγο …

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Να δεις που τελειομηνο θα το βγάλεις κορίτσι μου...ήδη το μωράκι είναι σε πολύ καλή φάση..

Δεν έχω λόγια για τους άντρες σας..εσύ κ η σοφία με στείλατε χαχαχαχαχα..εμένα με ρωτάει ο δικός μου προχθές....το γάλα για τον μικρό στο μπρίκι το ζεσταίνεις;;( Για τον δεκάχρονο γιο του ,,,πως πίνει το γάλα του;;) Λέω,, όχι,, στην χύτρα..δεν ξέρει να κάνει τ ι π ο τ α...καλά θα έρθει η λατρεμένη μου πεθερά τις μέρες της γέννας κ θα μένει από κάτω μας έχει δικό της χώρο ίσα ίσα να φτιάχνει κανένα φαγακι..αλλά όταν γυρίσω βλέπω το σκηνικό....θα φιλήσω το παιδάκι μου που θα μου έχει λείψει κ στο καπάκι δίνω το λεχουδι στον άντρα μου κ πλακωνομαι στις δουλειές...το σπίτι θα κολλάει..όταν γύρισα από Χαλκιδική το βρήκα χάλια..

Ο δικός μ Εμιλυ είχε πάει και είχε βγάλει τα πιάτα απο το πλυντηριο, τα οποία ηταν βρώμικα, και τα έβαλε στην θεση τους. Δεν είχε καταλάβει οτι δεν ειχαν πλυθεί :roll: τώρα το σκεφτομαι και γελάω αλλα τότε είχα τρελαθεί. Οπότε να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και χειρότερα.. 

1 hour ago, Liakada είπε:

Τουλάχιστον κορίτσια βλέπω ότι δεν είμαι μόνη! Κάτι είναι κ αυτό.. δεν έσπασε το καλούπι μετά τον δικό μου…!

Χθες είχα σουβλιες και πόνους πολύ χαμηλά, φοβήθηκα ότι θα γεννήσω.. αίσθηση ότι σε πατάει να βγει… απορώ, έτσι θα πάει στο εξής; Λέτε να πήρε θέση; Ευτυχως σήμερα καλύτερα λίγο …

Μάλλον προετοιμάζεται σιγά σιγά. Εγώ πέρα απο την μικρή που όλη την ώρα κάνει πάρτυ, δεν νιώθω κάτι αλλο.. Ένα τεράστια βάρος που φυσικά θα το νιώθουμε ολες.. 

  • Χαχα 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Anneliz είπε:

Ο δικός μ Εμιλυ είχε πάει και είχε βγάλει τα πιάτα απο το πλυντηριο, τα οποία ηταν βρώμικα, και τα έβαλε στην θεση τους. Δεν είχε καταλάβει οτι δεν ειχαν πλυθεί :roll: τώρα το σκεφτομαι και γελάω αλλα τότε είχα τρελαθεί. Οπότε να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και χειρότερα.. 

Μάλλον προετοιμάζεται σιγά σιγά. Εγώ πέρα απο την μικρή που όλη την ώρα κάνει πάρτυ, δεν νιώθω κάτι αλλο.. Ένα τεράστια βάρος που φυσικά θα το νιώθουμε ολες.. 

Χαχαχαχαχα...εσένα τουλάχιστον είχε όλη την καλή διάθεση..η προσπάθεια μετράει..εμένα ούτε αυτό δεν κάνει άσε..

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Τουλάχιστον κορίτσια βλέπω ότι δεν είμαι μόνη! Κάτι είναι κ αυτό.. δεν έσπασε το καλούπι μετά τον δικό μου…!

Χθες είχα σουβλιες και πόνους πολύ χαμηλά, φοβήθηκα ότι θα γεννήσω.. αίσθηση ότι σε πατάει να βγει… απορώ, έτσι θα πάει στο εξής; Λέτε να πήρε θέση; Ευτυχως σήμερα καλύτερα λίγο …

Το καλούπι έσπασε σίγουρα μετά τον δικό μου..βρίσκω παντού κάλτσες στις γωνιές ...απλά δεν τον βολεύει ένα ζευγάρι;;;το βγάζει κ το αφήνει σε γωνία ...κ μου λέει κιόλας...καθαρές είναι...δεν μπορώ σου λέω..εγώ το νιώθω πάρα πολύ χαμηλά το μωρό...εννοείται νιώθω βάρος κ σε ότι κάνω δουλίτσα ηη λίγο περπάτημα έχω πονακια τσιμπήματα κάτω στην κοιλιά..ετοιμάζονται να βγουν σιγά σιγά τα ζουΖουνια..

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Τουλάχιστον κορίτσια βλέπω ότι δεν είμαι μόνη! Κάτι είναι κ αυτό.. δεν έσπασε το καλούπι μετά τον δικό μου…!

Χθες είχα σουβλιες και πόνους πολύ χαμηλά, φοβήθηκα ότι θα γεννήσω.. αίσθηση ότι σε πατάει να βγει… απορώ, έτσι θα πάει στο εξής; Λέτε να πήρε θέση; Ευτυχως σήμερα καλύτερα λίγο …

Αλλά μην ανησυχείς.. οσο τρομαχτικό κ αν είναι να μας πιάσουν πόνοι κατι κακό δεν θα σημαίνει από δω κ πέρα ..εμένα με πονάει τρομερά τώρα όταν κουνιέται έντονα..νιώθω θα μου σπάσει τα πλευρά..τεντώνεται από την μια άκρη μέχρι την άλλη το αγρίμι κ πονάω.. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Emilly800 είπε:

Χαχαχαχαχα...εσένα τουλάχιστον είχε όλη την καλή διάθεση..η προσπάθεια μετράει..εμένα ούτε αυτό δεν κάνει άσε..

Το καλούπι έσπασε σίγουρα μετά τον δικό μου..βρίσκω παντού κάλτσες στις γωνιές ...απλά δεν τον βολεύει ένα ζευγάρι;;;το βγάζει κ το αφήνει σε γωνία ...κ μου λέει κιόλας...καθαρές είναι...δεν μπορώ σου λέω..εγώ το νιώθω πάρα πολύ χαμηλά το μωρό...εννοείται νιώθω βάρος κ σε ότι κάνω δουλίτσα ηη λίγο περπάτημα έχω πονακια τσιμπήματα κάτω στην κοιλιά..ετοιμάζονται να βγουν σιγά σιγά τα ζουΖουνια..

…για να σε φτιάξω… εγώ τις βρίσκω πάνω στο τραπέζι του σαλονιού… καθαρές είναι μια μέρα μόνο τις εβαλε.. πάει το dettol σύννεφο μετά… 

  • Χαχα 4

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λοξυγγα νιώθετε να έχουν;εμένα πλέον κάθε μέρα..πρωί κ βράδυ..κρατάει γύρω στο δεκάλεπτο..

πρίν από 14 λεπτά , Liakada είπε:

…για να σε φτιάξω… εγώ τις βρίσκω πάνω στο τραπέζι του σαλονιού… καθαρές είναι μια μέρα μόνο τις εβαλε.. πάει το dettol σύννεφο μετά… 

Χαχαχαχαχα.δεν μπορώ...αυτά εγώ δεν τα έδινα σημασία κ απλά τα μάζευα..δεν κατάλαβα ποτέ ως τώρα ποσο ενοχλητικό είναι...τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη με τις συσπάσεις το χειρότερο μου είναι να σκύβω..νιώθω πόνο κ ότι θα σπάσουν τα νερά μου όταν σκύβω..ένα πράγμα ζήτησα να μην βρίσκω πράγματα κάτω...εεε σαν να τον είπες πετά τα όλα κάτω..κ με πιάνει τρέλα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως κοριτσια εδω ο ανηρ δεν εχει τετοια θεματα.νταξει.σαν κ εμενα δεν ειναι αλλα ας μην ζηταω κ πολλα.ανταποκριθηκε πολυ καλα στο προβλημα μου.ειναι ελευθ επαγγελματιας κ μπορουσε να αλλαξει καπως το προγραμμα του για μενα.αναλαμβανει τη μικρη καθε πρωι,τσισα,δοντια,ντυσιμο,τσαντα,σχολειο.μετα ερχεται σπιτι κ μου φτιαχνει ενα γρηγορο πρωινο κ ψιλομαζευει.να απλωσει δλδ κανα πλυντηριο ή να βάλει,να πλυνει δυο πιατα ή να βαλει παλι κανενα πλυντηριο πιατων..τα βασικα δλδ.μεσα στη μερα περναει συνηθως μια φορα να φαει κατι κ να δει αν θελω τπτ ή να κανει κατι απο αυτα που δεν εκανε το πρωι,μετα ερχεται στις 5 να φαμε κ μετα φευγει παλι για γραφειο κ ερχεται αργα γυρω στις 10,να ντυσει τη μικρη για υπνο κ μετα την κοιμιζω εγω.οποτε οκ δεν εχω αλλες απαιτησεις.φωναζω κ μια κυρια 1 φορα την βδομαδα να καθαρισει κ καπως ετσι προσπαθουμε να αντιμετωπισουμε το δικο μου το προβλημα 2 μηνες τωρα. Νταξει οικονομικα με μια φορα τη βδομαδα τη γυναικα τα χουμε δει ολα αλλα νταξει ειπαμε ειναι αναγκη προκειμενου να ειμαι καλα κ να λειτουργει το σπιτι.γτ με τον μικρο ταρζαν συνεχεια κατι λερωνεται.αλλιως θα ειχα σηκωθει απτο κρεβατι κνθα τα εκανα εγω.ειμαι.μανιακη με την καθαριοτητα κντην οργανωση.οποτε επειδη αναγνωριζω πως ειμαι control freak λεω καθαριστρια κ παλι καθαριστρια.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχαχα...εσένα τουλάχιστον είχε όλη την καλή διάθεση..η προσπάθεια μετράει..εμένα ούτε αυτό δεν κάνει άσε..

Το καλούπι έσπασε σίγουρα μετά τον δικό μου..βρίσκω παντού κάλτσες στις γωνιές ...απλά δεν τον βολεύει ένα ζευγάρι;;;το βγάζει κ το αφήνει σε γωνία ...κ μου λέει κιόλας...καθαρές είναι...δεν μπορώ σου λέω..εγώ το νιώθω πάρα πολύ χαμηλά το μωρό...εννοείται νιώθω βάρος κ σε ότι κάνω δουλίτσα ηη λίγο περπάτημα έχω πονακια τσιμπήματα κάτω στην κοιλιά..ετοιμάζονται να βγουν σιγά σιγά τα ζουΖουνια..

Αλλά μην ανησυχείς.. οσο τρομαχτικό κ αν είναι να μας πιάσουν πόνοι κατι κακό δεν θα σημαίνει από δω κ πέρα ..εμένα με πονάει τρομερά τώρα όταν κουνιέται έντονα..νιώθω θα μου σπάσει τα πλευρά..τεντώνεται από την μια άκρη μέχρι την άλλη το αγρίμι κ πονάω.. 

 

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

…για να σε φτιάξω… εγώ τις βρίσκω πάνω στο τραπέζι του σαλονιού… καθαρές είναι μια μέρα μόνο τις εβαλε.. πάει το dettol σύννεφο μετά… 

Χαχαχαχαχαχαχα καλε νοικοκυρηδες οι σύζυγοι!! Και ξέρετε ποιος είναι ο ένοχος.. Η αξιαγάπητη και μοναδική Ελληνίδα μανούλα! :lol: 

Εμένα ο δικός μου κορίτσια έχει μάθει να επιβιώνει μόνος του χρόνια πριν με γνωρίσει γι αυτό ειναι έτσι.. δεν είχε κανέναν ούτε να του σιδερωνει ούτε να του πλένει από όταν ήταν 20 χρονών. Έχει μάθει να κάνει τα πάντα συνεπώς δεν περιμενε ποτέ κάτι σαν δεδομένο. Δεν υπάρχει δουλειά στο σπίτι που να μην την κάνει! Είναι βέβαια και στο χαρακτήρα ας μην κατηγορούμε μόνο τις μανούλες αλλά συνήθως από κει ξεκινάει το θέμα.. Αααχ αγορομανουλες το νου σας!! :P

6 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Τουλάχιστον κορίτσια βλέπω ότι δεν είμαι μόνη! Κάτι είναι κ αυτό.. δεν έσπασε το καλούπι μετά τον δικό μου…!

Χθες είχα σουβλιες και πόνους πολύ χαμηλά, φοβήθηκα ότι θα γεννήσω.. αίσθηση ότι σε πατάει να βγει… απορώ, έτσι θα πάει στο εξής; Λέτε να πήρε θέση; Ευτυχως σήμερα καλύτερα λίγο …

Μπορεί να είναι και απλά λόγω θέσης η αίσθηση, κάποιες φορές είναι πιο ενοχλητικό ανάλογα πως κάθεται.. Τι να πω και εγώ πια τα πάντα νιώθω, κλωτσιές πιέσεις συσπάσεις.. Ίσως να είναι και όλα φυσιολογικά σε αυτή τη φάση αλλά και εγώ λέω θα γεννήσω δεν παίζει. Μου μείωσε και το χάπι ο γιατρός σήμερα και από Δευτέρα το κόβουμε οπότε αναμένουμε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

 

Χαχαχαχαχαχαχα καλε νοικοκυρηδες οι σύζυγοι!! Και ξέρετε ποιος είναι ο ένοχος.. Η αξιαγάπητη και μοναδική Ελληνίδα μανούλα! :lol: 

Εμένα ο δικός μου κορίτσια έχει μάθει να επιβιώνει μόνος του χρόνια πριν με γνωρίσει γι αυτό ειναι έτσι.. δεν είχε κανέναν ούτε να του σιδερωνει ούτε να του πλένει από όταν ήταν 20 χρονών. Έχει μάθει να κάνει τα πάντα συνεπώς δεν περιμενε ποτέ κάτι σαν δεδομένο. Δεν υπάρχει δουλειά στο σπίτι που να μην την κάνει! Είναι βέβαια και στο χαρακτήρα ας μην κατηγορούμε μόνο τις μανούλες αλλά συνήθως από κει ξεκινάει το θέμα.. Αααχ αγορομανουλες το νου σας!! :P

Μπορεί να είναι και απλά λόγω θέσης η αίσθηση, κάποιες φορές είναι πιο ενοχλητικό ανάλογα πως κάθεται.. Τι να πω και εγώ πια τα πάντα νιώθω, κλωτσιές πιέσεις συσπάσεις.. Ίσως να είναι και όλα φυσιολογικά σε αυτή τη φάση αλλά και εγώ λέω θα γεννήσω δεν παίζει. Μου μείωσε και το χάπι ο γιατρός σήμερα και από Δευτέρα το κόβουμε οπότε αναμένουμε.. 

Ας ελπίσουμε να μην είναι τόσο ανυπόμονα και να περιμένουν λιγάκι ακόμα..! Η μανούλα εννοείται ότι είναι η απόλυτα υπεύθυνη! Όταν εμαθα ότι θα έχω αγοράκι, κατάλαβα ποσο δύσκολο ρόλο έχω να μην υποκύψω στις σειρήνες κ τον κάνω σαν τον κύριο Κοπεογλου στην ταινία με τα φουντούκια… θα βάλω τα δυνατά μου!

  • Χαχα 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχ κορίτσια ποσα απολαμβάνω όλα αυτά που λέτε !!! Ο δικός μου είναι μια μέση κατάσταση όλων αυτών… δουλειές σπιτιού δεν θέλει να ακούει όμως αν τον αφήσω μονο γιατί μπορεί να χρειαστεί να λείψω θα το βρω μια χαρά το σπιτι επίσης αν χρειαστεί πχ να του πω καθάρισε το μπάνιο θα το κάνει καλύτερα και από μένα χεχε θα τα κάνει όλα αλλά είναι στους χρόνους του.. αυτό με την μπεμπα δεν μπορεί με τπτ να δεχτεί ότι τα έχω ψωνίσει όλα ενάμιση μήνα πριν γεννήσω χαχα πλάκα έχουν και !!!!! Βέβαια παρέα τα διαλέξαμε όλα καροτσι κουνια κλπ.. μπορεί τωρα να μην έχει καταλάβει και πολλά αλλά επειδή τον ξέρω είμαι σίγουρη με το που την δει θα γίνει ο πιο χαζομπαμπάς που υπάρχει !!!

αχχ τι όμορφα ειναι αυτά που λέτε οι ήδη μανούλες που έχετε τα παιδακια σας !!! Και το ποσο γλυκά τα προετοιμάζετε για τα αδερφάκια τους !!!! 
 

εγω και για την γεννα έχω άγνοια κινδύνου δεν με έχει πιάσει φόβος ακόμα χαχα.. όμως από συμπτώματα έχω όλα αυτά που λέτε.. βάρος χαμηλά πολύ πίεση λες και θα σκάσει κάτω ,συχνές συσπάσεις χωρίς πόνο, σουβλιες από κάτω, πονακια χαμηλά, σουβλιες στα ισχια κυρίως στο δεξι, αυτές τις μέρες είναι πολύ δραστήρια την νιώθω από την μια πλευρά ως την άλλη, έχει συχνά λοξυγκα.. δηλαδή λέω αποκλείεται αυτό το μωράκι να κάτσει άλλον έναν μήνα μέσα.. νιώθω σαν να θέλει να βγει.. αλλά όπως καταλαβαίνω είναι φυσιολογικά αυτά και απλά προετοιμάζονται για τη μεγάλη έξοδο !!!!! Δεν αντέχω με τις εξάψεις !!! Βασικά δεν ξέρω αν αντέχω όλα τα παραπάνω για κάνα μήνα ακόμα !!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Ας ελπίσουμε να μην είναι τόσο ανυπόμονα και να περιμένουν λιγάκι ακόμα..! Η μανούλα εννοείται ότι είναι η απόλυτα υπεύθυνη! Όταν εμαθα ότι θα έχω αγοράκι, κατάλαβα ποσο δύσκολο ρόλο έχω να μην υποκύψω στις σειρήνες κ τον κάνω σαν τον κύριο Κοπεογλου στην ταινία με τα φουντούκια… θα βάλω τα δυνατά μου!

Ο κύριος κοπεογλου χαχαχαχαχα...μαμά η πεπυ με είπε χαλβά..τώρα που το θυμήθηκα κάνε μου έναν χαλβά..ο δικός μου έτσι θα γίνει είναι μαλθακός θα τρώει φαπες από την νύφη κ να δω πως θα αντέξω χαχαχαχα..

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενταξει έχω πεθάνει στα γέλια.. Τους θα αμέ τους άντρες μας.. Χαχαχχα.. Κοιτάξτε και εμενα ακατάστατος είναι.. Αλλα αν του πω αγαπη μου θέλω βοήθεια αμέσως θα σηκωθεί να βοηθήσει.. Ειδικα τώρα στην εγκυμοσυνη τον είδα όπως δεν τον είχα δει ποτέ μου.. Αυτό σημαίνει κάτι.. Επίσης εμιλυ μου και εγώ πλέον καταλαβαίνω τον λοξιγκα κάτι που πριν έλεγα μα καλά πως το καταλαβαίνουν? Καταντάει σπαστικό από ένα σημείο και μετά γιατί κρατάει αρκετήωρα και συνεχόμενη με σταθερό ρυθμό και πολύ γρήγορο.. Το καημενο.. Συνεχεια σκέφτομαι δνε ποναει? Και αν του το προκαλώ εγω με κάποιο φαγητο.. Σίγουρα θα το πάθει δύο φορές την Ημέρα.. 

Εχθες κοριτσια μου πηγα γιατρο.. Σχεδόν 2400 ο λεβεντης μου.. Ολα καλα.. Μας έδειξε για τα καλά τις μπαλίτσες του και το πουλακι του.. Ειδαμε ότι έχει πολύ λίγο υγρο στην μπαλίτσα του αλλά μου είπε ο γιατρός με το που γεννηθεί σε λιγε μέρες θα φύγει μόνο του..κατα τα αλλα ολα τελεια την αλλη εβδομαδα ξανα.. Κοριτσια έχετε ψάξει καθόλου για φύλαξη βλαστοκυτταρων? Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε.. Το είπα και του γιατρού και μου είπε την αλλη Παρασκευή που θα πάω θα μου πει λεπτομέρειες και τηλέφωνο να παρω για να μιλήσω μαζί με την εταιρία που το κάνει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Ενταξει έχω πεθάνει στα γέλια.. Τους θα αμέ τους άντρες μας.. Χαχαχχα.. Κοιτάξτε και εμενα ακατάστατος είναι.. Αλλα αν του πω αγαπη μου θέλω βοήθεια αμέσως θα σηκωθεί να βοηθήσει.. Ειδικα τώρα στην εγκυμοσυνη τον είδα όπως δεν τον είχα δει ποτέ μου.. Αυτό σημαίνει κάτι.. Επίσης εμιλυ μου και εγώ πλέον καταλαβαίνω τον λοξιγκα κάτι που πριν έλεγα μα καλά πως το καταλαβαίνουν? Καταντάει σπαστικό από ένα σημείο και μετά γιατί κρατάει αρκετήωρα και συνεχόμενη με σταθερό ρυθμό και πολύ γρήγορο.. Το καημενο.. Συνεχεια σκέφτομαι δνε ποναει? Και αν του το προκαλώ εγω με κάποιο φαγητο.. Σίγουρα θα το πάθει δύο φορές την Ημέρα.. 

Εχθες κοριτσια μου πηγα γιατρο.. Σχεδόν 2400 ο λεβεντης μου.. Ολα καλα.. Μας έδειξε για τα καλά τις μπαλίτσες του και το πουλακι του.. Ειδαμε ότι έχει πολύ λίγο υγρο στην μπαλίτσα του αλλά μου είπε ο γιατρός με το που γεννηθεί σε λιγε μέρες θα φύγει μόνο του..κατα τα αλλα ολα τελεια την αλλη εβδομαδα ξανα.. Κοριτσια έχετε ψάξει καθόλου για φύλαξη βλαστοκυτταρων? Εμείς σκεφτόμαστε να το κάνουμε.. Το είπα και του γιατρού και μου είπε την αλλη Παρασκευή που θα πάω θα μου πει λεπτομέρειες και τηλέφωνο να παρω για να μιλήσω μαζί με την εταιρία που το κάνει.. 

Σοφακι ποσων εβδομάδων είσαι; Εμένα βρε κορίτσια είναι τεράστια που κοντεύει 3 κιλά και είμαστε 35+1; Φυσιολογική μου τη λένε τι να πω.. Όλα τέλεια με το μπεμπακο σου κορίτσι μου μπράβο σας!! Τώρα αυτό με το υγρό δεν το γνωρίζω καθόλου αλλά για να λέει ο γιατρός έτσι προφανώς θα είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Εγω το συζήτησα με το γιατρό μου για τα βλαστοκυτταρα και μου πρότεινε 2 εταιρίες που αναλαμβάνουν φύλαξη με περίπου 1000€ για 25 χρόνια. Μια γνωστή μου είχε πει και για το δημόσιο που είναι δωρεάν αλλά εκεί εκτός από το ότι πρέπει να τα πας εσύ ο ίδιος, είναι και για απλή δωρεά.. Δεν δικαιούται δλδ κάτι το παιδί αν χρειαστεί απλά τα χαρίζεις ενώ στην άλλη περίπτωση τα έχει για δική του πιθανή ανάγκη. Δεν ξέρουμε ακόμα τι θα κάνουμε το σκεφτόμαστε αν αξίζει.. Βέβαια όλα αυτά που σου λέω ισχύουν για Ελλάδα δεν ξέρω εκεί αν γίνεται κάτι διαφορετικό. 

Link to comment
Share on other sites

@Sofiamar93 @Φραουλίνο Εγώ είμαι εντελώς αρνητική στην ιδιωτική φύλαξη βαστοκυττάρων. Στην συντρηπτική πλειοψηφία των ασθενιών που λένε ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν, αποκρύπτουν τη λεπτομέρεια ότι δε μπορούν να χρησιμοποιήθουν απ το ίδιο παιδι που νοσεί, δλδ δε μπορεί να είναι ο δότης του εαυτού του στη συντρηπτική πλειοψηφία των ασθενιών. Οπότε, αν έχω καταλάβει καλά, μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε αδερφάκι, αν αυτο χρειαστεί. Με ενοχλεί πολύ που δεν το ξεκαθαρίζουν αυτό. Γι αυτό και είμαι αρνητική. Στη δωρεά δεν ειμαι τόσο αρνητική.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Σοφακι ποσων εβδομάδων είσαι; Εμένα βρε κορίτσια είναι τεράστια που κοντεύει 3 κιλά και είμαστε 35+1; Φυσιολογική μου τη λένε τι να πω.. Όλα τέλεια με το μπεμπακο σου κορίτσι μου μπράβο σας!! Τώρα αυτό με το υγρό δεν το γνωρίζω καθόλου αλλά για να λέει ο γιατρός έτσι προφανώς θα είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Εγω το συζήτησα με το γιατρό μου για τα βλαστοκυτταρα και μου πρότεινε 2 εταιρίες που αναλαμβάνουν φύλαξη με περίπου 1000€ για 25 χρόνια. Μια γνωστή μου είχε πει και για το δημόσιο που είναι δωρεάν αλλά εκεί εκτός από το ότι πρέπει να τα πας εσύ ο ίδιος, είναι και για απλή δωρεά.. Δεν δικαιούται δλδ κάτι το παιδί αν χρειαστεί απλά τα χαρίζεις ενώ στην άλλη περίπτωση τα έχει για δική του πιθανή ανάγκη. Δεν ξέρουμε ακόμα τι θα κάνουμε το σκεφτόμαστε αν αξίζει.. Βέβαια όλα αυτά που σου λέω ισχύουν για Ελλάδα δεν ξέρω εκεί αν γίνεται κάτι διαφορετικό. 

Ειμαι 35 και 6 σήμερα.. Εμενα μου είπε είναι στα φυσιολογικά αλλά κομψός.. Δεν θα μας βγει με αφρατα μποτάκια και αφρατα μαγουλακια.. Χαχαχχα.. Δεν πειραζει.. Σκέφτομαι πιο εύκολη Γεννα.. Εξάλλου λόγω διαβήτη φοβαμσταν μην βγει πιο μεγαλο οπότε ο γιατρος μου ειπε είμαστε τελεια.. Μου ειπε ειναι πολυ συχνό φαινόμενο στα αγόρια για το υγρο και το ότι φεύγει μόνο του χωρίς φάρμακα.. Καθόλου ανησυχητικό.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πεταγομαι απο τις μανουλες Οκτωβριου για να σας ρωτησω για το εμβολιο. Αν το εχετε κανει, και αν τυχον ειχατε παρενεργειες στη 2η δοση και πως το αντιμετωπισατε; Εγω ελεγα να μην το κανω μεχρι να γεννησω μια και δουλευω απο το σπιτι και δεν πολυκυκλοφορω,  αλλα εδω στα Χανια η κατασταση εχει αρχισει να ξεφευγει και ακουω ολο και περισσοτερους να κολλανε και εχω αρχισει να προβληματιζομαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...