Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα γύρισα δουλειά μετά από πολλές ημέρες. Από συμπτώματα τίποτα το ιδιαίτερο, ίσως λίγο στη δουλειά λαχάνιαζα περισσότερο γιατί έχουμε πολλές σκάλες και πολλά πάνω-κάτω αλλά μπορεί να ήταν και ιδέα μου! @Sofiamar93 @Emilly για ναυτίες δοκιμάστε τζίντζερ (ένα κομματάκι ολόκληρο να μασήσεις ή τριμένο να φας ένα κουταλάκι του γλυκού) ή μαστίχα, την κλασσική σε κομματάκια να μασήσεις. Βοηθάει πολύ με τις ναυτίες! Εδώ τα καλά γιατροσόφια!

Πάντως βρε παιδιά όλες αδύνατες είστε; εγώ κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην πάρω κιλά! Είμαι λίγο γεματούλα, στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 19 κιλά που ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ να τα χάσω και στη δεύτερη 12 κιλά με πάρα πολύ προσοχή. Τώρα ζυγίζομαι μία φορά την εβδομάδα και είμαι σε αυστηρό πρόγραμμα. Βέβαια και τα δύο παιδιά ήταν πολύ μεγάλα και προβλέπεται το 3ο ακόμα μεγαλύτερο!!

Και το δικό μου λιονταράκι θα είναι νομίζω! 31/08 έχω πητ αλλά μάλλον θα γεννησω κι εγώ νωρίτερα

Χαχαχα κι εγώ αυτο ήθελα να ρωτήσω.. Κι εγώ μετά την 1η μου εγκυμοσύνη που πήρα 22 κιλά, μου έμειναν τα 7 :shock: αλλά δεν βαριέσαι; θα τα χάσω όλα μαζί μετά.. Κι εμένα σχετικά μεγάλο μωρό βγήκε. 4040 αλλά στην 37η. Εσένα πόσο βγήκαν αν επιτρέπεται;;; κι επίσης μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι λογικά και τα υπόλοιπα παιδιά που θα κάνω θα είναι μεγάλα, αλλά μωρέ νόμιζα ότι υπερβάλει.. 

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου γυρισα απο γιατρο.. Ειχατε δικαιο ειμαι ακριβως 7εβδ. και 1 ημερα.. Ειδαμε καρδουλα.. 144 η 148 οι χτυποι δεν θυμαμαι ποιο μου ειπε.. Τα ειδε ολα τελεια.. Οσο για αναγουλες και εμετους μου εγραψε κατι χαπια τυπου βιταμινες να παρω που βοηθούν και μου ειπε οτι ειναι καλο σημαδι εγκυμοσυνης.. Χαρηκε βασικά που του ειπα οτι εχω αυτα τα συμπτωματα.. Χωρις ομως αυτο να σημαίνει οτι αν καποια κοπελα δεν τα εχει θα πει οτι δεν παει καλα η εγκυμοσυνη.. Μπορει να μου το ειπε για να με ενθαρρύνει.. Τωρα πρέπει στις 10 εβδομαδες δηλαδη σε 3 εβδομαδςς να κανω εξεταση αιματος με φυγοκεντρηση για το σύνδρομο down μου ειπε.. Και μετα ξανα επισκεψη.. Εχασα και εγω ενα κιλο αλλα μου ειπε να μην αγχωνομαι. Φυσιολογικο ςιναι.. Θα τα παρω υστερ.. Αυτααα... 

Εγω σαν κιλα δεν ειμαι ούτε πολλα ουτε λιγα.. Ειμαι 62 κιλα τωρα πριν ημουν 63,5. Αλλα ειμαι 1,77..ειμαο ψηλη.. Οποτε για αυτο και τα κιλα.. Αλλα πασχισαμε να φτασω σε αυτα τα κιλα πριν ημουν 50 κιλα και εγω πετσι και κόκαλο.. Μεσα σε 4χρονια εφτασα τα 63 σιγα σιγα.. Για αυτο αγχωθηκα για τα κιλα γιατι δεν θελω να χασω δεν μου παει.. Ειμαι σκελετος υστερα..

Τέλεια!!!! :x

Κι εγώ πήγα σήμερα και ακούσαμε καρδούλα! Το βγάζει μικρότερο βέβαια, πρέπει να είχα καθυστερημένη σύλληψη.. Δηλαδή εγώ τώρα βάσει περιόδου λέω ότι είμαι 6 και 6 αυτός το εβγαζε 6. 

πρίν από 39 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Τωρα τι να σου πω.. Εμεις εδω Κύπρο εχουμε αλλο σύστημα.. Ειναι ολα δωρεαν.. Επισκεψεις γιατρου 6 ευρω και εξετασεις αιματος 1 ευρω η εξεταση.. Εχουμε μπει σε ενα συστημα υγειας πολυ εξυπηρετικό.. Και η συγκεκριμενη εξεταση που σας λεω σε εμας ειναι δωρεαν απο την κυβερνηση.. 

Έλα ρε συ :mellow: Ουαου!! 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε από το γιατρό!! Όλα μια χαρά το σπορι στη θέση του και προς έκπληξη μας ακούσαμε και καρδούλα 110 παλμούς!!! :) Με βγαζει 6 εβδομάδων ακριβώς ο υπέρηχος οπότε πολύ σωστά υπολόγιζα τη σύλληψη! Όλα καλά, εγώ θα κάνω τροφοβλαστη γύρω στα μέσα Φλεβάρη μαζί με την αυχενική από επιλογή λογω της μπεμπας μας που το βρήκαμε αργά το πρόβλημα και δεν αντέχω να ξαναπεράσω κάτι παρόμοιο.. 

@Sofiamar93 κορίτσι μου τέλεια με τον υπέρηχο σας!! Είδες πόσο τέλεια τα υπολογιζαμε;!! :-P Με το καλό το μωρακι σας!!!

@Emilly αύριο τελικά ραντεβουδακι ε; Αντε με το καλό να δεις και εσύ το σποράκι σου!!! 

Τέλεια!!! :x

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , xenia^^ είπε:

Μπράβο σοφακι τα πήγες εξαιρετικά στον υπέρηχο !!! Και εγώ ανυπομονώ για το ραντεβού μας την Πέμπτη !!

εγω αποτι φαίνεται είμαι το μινιόν της παρέας 1,65 :D

τι βιταμίνες σου έδωσε ;; Μου έχει δώσει neurobion (που είναι b1 b6 b12) σήμερα τις ξεκίνησα.. ελπίζω να βοηθήσουν..

Αχχχ θα σου γραψω αυριο γιατι δνε θυμαμαι.. Αλλα στην Κύπρο δεν εχουμε πολλες φορες τα ιδια με Ελλαδα.. Δυστυχως.. 

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσια μου πριν λίγο γυρίσαμε από το γιατρό!! Όλα μια χαρά το σπορι στη θέση του και προς έκπληξη μας ακούσαμε και καρδούλα 110 παλμούς!!! :) Με βγαζει 6 εβδομάδων ακριβώς ο υπέρηχος οπότε πολύ σωστά υπολόγιζα τη σύλληψη! Όλα καλά, εγώ θα κάνω τροφοβλαστη γύρω στα μέσα Φλεβάρη μαζί με την αυχενική από επιλογή λογω της μπεμπας μας που το βρήκαμε αργά το πρόβλημα και δεν αντέχω να ξαναπεράσω κάτι παρόμοιο.. 

@Sofiamar93 κορίτσι μου τέλεια με τον υπέρηχο σας!! Είδες πόσο τέλεια τα υπολογιζαμε;!! :-P Με το καλό το μωρακι σας!!!

@Emilly αύριο τελικά ραντεβουδακι ε; Αντε με το καλό να δεις και εσύ το σποράκι σου!!! 

Σας ευχαριστω πολυυυ γιατι μου εξηγησατε πράγματα που δεν ηξερα και δεν τρελανα τον γιατρο με ερωτήσεις.. Τρελαινω εσας.. Χαχχααχ.... Αχχχ συγχαρητηρια.. Ειδες το ζουζουνακι σου.. Γερο και δυνατο..αντε ολες να ακουμε καρδουλες απο εδω και περα να χτυπουν.. ❤️❤️

Just now, Anneliz είπε:

Χαχαχα κι εγώ αυτο ήθελα να ρωτήσω.. Κι εγώ μετά την 1η μου εγκυμοσύνη που πήρα 22 κιλά, μου έμειναν τα 7 :shock: αλλά δεν βαριέσαι; θα τα χάσω όλα μαζί μετά.. Κι εμένα σχετικά μεγάλο μωρό βγήκε. 4040 αλλά στην 37η. Εσένα πόσο βγήκαν αν επιτρέπεται;;; κι επίσης μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι λογικά και τα υπόλοιπα παιδιά που θα κάνω θα είναι μεγάλα, αλλά μωρέ νόμιζα ότι υπερβάλει.. 

Τέλεια!!!! :x

Κι εγώ πήγα σήμερα και ακούσαμε καρδούλα! Το βγάζει μικρότερο βέβαια, πρέπει να είχα καθυστερημένη σύλληψη.. Δηλαδή εγώ τώρα βάσει περιόδου λέω ότι είμαι 6 και 6 αυτός το εβγαζε 6. 

Έλα ρε συ :mellow: Ουαου!! 

Τέλεια!!! :x

Μπραβοοο.. Ειδες το ζουζουνακι σου και εσυυυ... ❤️❤️ Μπραβο κοριτσια μου.. Εγω δεν σας κρυβω ενα σοκ το επαθα σημερα.. Την ωρα που εβλεπα καρδουλα περασαν σαν ταινια μπροστα στα ματια μου οι ευθυνες, οτι αυτο το μικρουλι πλασματακι εξαρταται απο εμενα, οτι θα ειναι δικο μου, οτι θα αλλαξει η ζωη μας για παντα, οτι δεν θα μπορουμε ξαφνικα να λεμε αααα ας κανουμε αυτο οτι ωρα γουσταρουμε γιατι πολυ απλα πρεπει να σκεφτομαστε εκεινο το πλασματακι οτι αυτο το μικρουλι θα θελει την μανουλα του το πρωτο χρονο της ζωης του αποκλειστικα, οτι η οικογενεια μου ςιναι μακρια, σας λεω χιλια πραγματα.. Πελαγωσα. Μετα ομως πηρα μια βαθια ανασα και χαλαρωσα και ειπα ειναι το πιο ωραιο δωρο θεου, ειναι ευλογια, ευχαριστω τον θεο που με αξιωσε να μεινω εγκυος και να πανε ολα κατευχην και ολα θα πανε καλα... Και απο εκεινην την ωρα ειμαι με ενα χαμογελο στα χειλη.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ θα σου γραψω αυριο γιατι δνε θυμαμαι.. Αλλα στην Κύπρο δεν εχουμε πολλες φορες τα ιδια με Ελλαδα.. Δυστυχως.. 

Σας ευχαριστω πολυυυ γιατι μου εξηγησατε πράγματα που δεν ηξερα και δεν τρελανα τον γιατρο με ερωτήσεις.. Τρελαινω εσας.. Χαχχααχ.... Αχχχ συγχαρητηρια.. Ειδες το ζουζουνακι σου.. Γερο και δυνατο..αντε ολες να ακουμε καρδουλες απο εδω και περα να χτυπουν.. ❤️❤️

Γι'αυτό ήμαστε εδώ Σοφία μου για να ακούμε και να βοηθάμε η μία την άλλη σε αυτό το όμορφο ταξίδι! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αχχχ θα σου γραψω αυριο γιατι δνε θυμαμαι.. Αλλα στην Κύπρο δεν εχουμε πολλες φορες τα ιδια με Ελλαδα.. Δυστυχως.. 

Σας ευχαριστω πολυυυ γιατι μου εξηγησατε πράγματα που δεν ηξερα και δεν τρελανα τον γιατρο με ερωτήσεις.. Τρελαινω εσας.. Χαχχααχ.... Αχχχ συγχαρητηρια.. Ειδες το ζουζουνακι σου.. Γερο και δυνατο..αντε ολες να ακουμε καρδουλες απο εδω και περα να χτυπουν.. ❤️❤️

Μπραβοοο.. Ειδες το ζουζουνακι σου και εσυυυ... ❤️❤️ Μπραβο κοριτσια μου.. Εγω δεν σας κρυβω ενα σοκ το επαθα σημερα.. Την ωρα που εβλεπα καρδουλα περασαν σαν ταινια μπροστα στα ματια μου οι ευθυνες, οτι αυτο το μικρουλι πλασματακι εξαρταται απο εμενα, οτι θα ειναι δικο μου, οτι θα αλλαξει η ζωη μας για παντα, οτι δεν θα μπορουμε ξαφνικα να λεμε αααα ας κανουμε αυτο οτι ωρα γουσταρουμε γιατι πολυ απλα πρεπει να σκεφτομαστε εκεινο το πλασματακι οτι αυτο το μικρουλι θα θελει την μανουλα του το πρωτο χρονο της ζωης του αποκλειστικα, οτι η οικογενεια μου ςιναι μακρια, σας λεω χιλια πραγματα.. Πελαγωσα. Μετα ομως πηρα μια βαθια ανασα και χαλαρωσα και ειπα ειναι το πιο ωραιο δωρο θεου, ειναι ευλογια, ευχαριστω τον θεο που με αξιωσε να μεινω εγκυος και να πανε ολα κατευχην και ολα θα πανε καλα... Και απο εκεινην την ωρα ειμαι με ενα χαμογελο στα χειλη.. 

Η αλήθεια είναι πως κάπως έτσι είναι! Εγώ, που θεωρητικά είμαι μικρή για μαμά (τον μικρό μου τον έκανα στα 24), ποτέ δεν το μετάνιωσα και πραγματικά είναι ένα θαύμα όλο αυτό που ζούμε και θα ζήσουμε και μετά, με τα παιδάκια μας αγκαλιά. Μέσα σε αυτούς τους 9 μήνες θα έχεις πολύ χρόνο για να σκεφτείς πολλά πράγματα και να διαβάσεις, αλλά θα δεις πως όταν θα το πάρεις στην αγκαλιά σου θα ξέρεις και πως θα το αλλάξεις και πως θα το κρατήσεις και πως θα το ταΐσεις. Και θα το κοιτάς το βράδυ να κοιμάται και θα λες εγώ το έκανα αυτό;;; και θα νιώθεις απίστευτα χαρούμενη και πλήρης!!! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρόνια κορίτσια !!ευχομαι μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη σε όλες !!!ειμαι μανούλα Νοεμβρίου ,αλλα εάν μου επιτρέπεται να πετάγομαι  Οποτε μπορώ!Σας διάβασα από την αρχή κ βλέπω ότι είστε μια υπεροχη ομάδα με αλληλοστήριξη! !Εχετε πίστη στα εμβρυακια σας ,όσο μπορειτε ολα με μέτρο (ακόμα και το άγχος)και ολα θα πανε καλα !

@Φραουλίνο Αγαπημένο μου κορίτσι χαιρομαι παρα μα παρα πολύ ,,,άκουσες κ καρδούλα ,,,βημα βημα ,,και θα φτάσεις αισίως !!Η δύναμη είναι μέσα μας ,να το θυμάσαι κάθε φορά που θα πας να πεσεις !Σου ευχομαι τα καλύτερα ,,,που φυσικά και έρχονται ,,,,

  • Μου αρέσει 2

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Sofiamar93@Emilly κοριτσάκια μου σας διαβάζω κ είναι σαν να βλέπω εμένα πριν λίγο καιρό! Κ εγώ όταν μου έλεγαν ότι θα περάσει δεν το πίστευα!! Και δεν έκανα κ πολλούς εμετούς! Αλλα με το που μπήκα στο 2ο τρίμηνο εξαφανίστηκαν οι αναγουλες όλες! Βέβαια είχα και σήμερα γιατί τώρα αλλάζω μήνα πάλι αλλά καμία σχέση με την αρχή!! Υπομονή Και σε λίγο καιρό θα είναι όλα τέλεια!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

απλως ειναι για να εισαι τσεκαρισμενη απο δυο πλευρες εγω γιαυτο το εκανα κ γιατι κοιταει κ καποια αλλα που δεν τα βλεπει η αυχενικη  .. οπως νιωθεις κανεις εννοητε δεν ειναι τιποτα υποχρεωτικο ολα ειναι για να νιωθουμε εμεις πιο σιγουρες

Ξερω μωρε.προς το παρόν δεν σκέφτομαι τιποτα.Είπαμε βήμα βήμα.εγω σκέφτομαι μόνο την μέρα που περνάω.δεν τολμώ παραπέρα.θα δούμε τώρα.

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Κι εγω 1.68 ειμαι, αλλα 49 κιλα ημουν στην 5η δημοτικου!!!:-D

Να σου πω κ εγώ από τότε δεν πήρα κιλά στην ζωή μου χαχαχαχα.πρεπει να έβγαλα δημοτικό περίπου τόσα κ μετά έμεινα πάντα 13 χρονών σώμα.δεν άλλαξε τίποτα.ετσι είναι ο μπαμπάς μου κ η θεία μου.κ έτσι ήταν ο παππούς μου.πεθανε 85 Τσίρος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή χρονιά τι κάνετε;

Έμεινα εκτός λίγες μέρες γιατί υπέφερα με ζαλάδες και αναγουλες έντονες όλη μέρα και συν ότι επαθα και ραιβοκρανο και δεν μπορούσα να κουνηθώ απ' τον πονο.  Αναγουλες ακόμα έχω βέβαια αλλά τουλάχιστον επέστρεψα και στην δουλειά και νιώθω κάπως να βοηθά την κατάσταση δεν είμαι στο κρεβάτι συνέχεια τουλάχιστον.

Χάρηκα με όλες σας που πήγατε στο γιατρό ακούσατε καρδούλες είδατε σπορακια και είναι όλα καλά!!

Εμείς είχαμε πάει πριν τα Χριστούγεννα και το είδαμε το μικρό μας είναι όλα τέλεια :xειναι σε πολύ καλή θέση είδαμε καρδούλα να χτυπά αλλά ίσα που την ακούσαμε λίγο και το χάσαμε. Θα το ακούσουμε κανονικά την Παρασκευή πρώτα ο Θεός που θα ξαναπάω.

Το στήθος σας βρε κορίτσια πως είναι? Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα πλέον και έχουν γίνει οι θηλές μου πολύ ευαίσθητες νομίζω θα χρειαστω καμιά κρέμα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, demifilol είπε:

Καλη χρόνια κορίτσια !!ευχομαι μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη σε όλες !!!ειμαι μανούλα Νοεμβρίου ,αλλα εάν μου επιτρέπεται να πετάγομαι  Οποτε μπορώ!Σας διάβασα από την αρχή κ βλέπω ότι είστε μια υπεροχη ομάδα με αλληλοστήριξη! !Εχετε πίστη στα εμβρυακια σας ,όσο μπορειτε ολα με μέτρο (ακόμα και το άγχος)και ολα θα πανε καλα !

@Φραουλίνο Αγαπημένο μου κορίτσι χαιρομαι παρα μα παρα πολύ ,,,άκουσες κ καρδούλα ,,,βημα βημα ,,και θα φτάσεις αισίως !!Η δύναμη είναι μέσα μας ,να το θυμάσαι κάθε φορά που θα πας να πεσεις !Σου ευχομαι τα καλύτερα ,,,που φυσικά και έρχονται ,,,,

Κορίτσι μου καλό σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου και τις ευχές! ❤️ Ναι ακούσαμε καρδούλα και ήμαστε πολύ χαρούμενοι και συγκινημένοι.. Σκεφτόμαστε θετικά και εγώ προσωπικά έχω και μια ηρεμία που δεν περίμενα ότι θα έχω μετά από όσα έγιναν..Φυσικά και να πετάγεσαι όποτε θέλεις, είσαι ευπρόσδεκτη!! :-D Να χαίρεσαι τα όμορφα παιδάκια σου γλυκιά μου! Θα τα λέμε εμείς :wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή χρονιά τι κάνετε;

Έμεινα εκτός λίγες μέρες γιατί υπέφερα με ζαλάδες και αναγουλες έντονες όλη μέρα και συν ότι επαθα και ραιβοκρανο και δεν μπορούσα να κουνηθώ απ' τον πονο.  Αναγουλες ακόμα έχω βέβαια αλλά τουλάχιστον επέστρεψα και στην δουλειά και νιώθω κάπως να βοηθά την κατάσταση δεν είμαι στο κρεβάτι συνέχεια τουλάχιστον.

Χάρηκα με όλες σας που πήγατε στο γιατρό ακούσατε καρδούλες είδατε σπορακια και είναι όλα καλά!!

Εμείς είχαμε πάει πριν τα Χριστούγεννα και το είδαμε το μικρό μας είναι όλα τέλεια :xειναι σε πολύ καλή θέση είδαμε καρδούλα να χτυπά αλλά ίσα που την ακούσαμε λίγο και το χάσαμε. Θα το ακούσουμε κανονικά την Παρασκευή πρώτα ο Θεός που θα ξαναπάω.

Το στήθος σας βρε κορίτσια πως είναι? Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα πλέον και έχουν γίνει οι θηλές μου πολύ ευαίσθητες νομίζω θα χρειαστω καμιά κρέμα..

Τι ωραία κορίτσι μου με το καλό να το ακούσετε στη διαπασών την Παρασκευή!! Εγω δεν μπορώ να βοηθήσω ιδιαίτερα με το στήθος γιατί απλά το νιώθω λίγο πιο βαρύ τίποτα άλλο.. Άλλα κορίτσια όμως έχουν θέμα από ότι θυμάμαι και θα απαντήσουν όπου να ναι.. Σίγουρα μπορείς να βάζεις μια ενυδατική μπεπανθολ να σε ανακουφίζει.. Πολύ ενυδατική και δροσιστική είναι της φρεζυντερμ η prevenstria που έβαζα στην κοιλιά και είναι και για να μην κάνεις ραγάδες, μπαίνει και στο στήθος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Χαχαχα κι εγώ αυτο ήθελα να ρωτήσω.. Κι εγώ μετά την 1η μου εγκυμοσύνη που πήρα 22 κιλά, μου έμειναν τα 7 :shock: αλλά δεν βαριέσαι; θα τα χάσω όλα μαζί μετά.. Κι εμένα σχετικά μεγάλο μωρό βγήκε. 4040 αλλά στην 37η. Εσένα πόσο βγήκαν αν επιτρέπεται;;; κι επίσης μου είχε πει ο γυναικολόγος ότι λογικά και τα υπόλοιπα παιδιά που θα κάνω θα είναι μεγάλα, αλλά μωρέ νόμιζα ότι υπερβάλει.. 

Αυτό που σου είπε ο γιατρός σου ισχύει. Εφόσον αποκλείσεις τον διαβήτη κύησης, η εξήγηση που μένει είναι ότι κάνεις μεγάλα παιδιά! Η κόρη μου είχε γεννηθεί 39+6 εβδομάδες 3940 και ο γιος μου στις 38 εβδομάδες 4190. Στο πρώτο μου είχαν σπάσει τα νερά ενώ στο δεύτερο μπήκα με ραντεβού νωρίτερα γιατί παραμεγάλωνε και μετά δεν θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά. Από ότι μου είχε πει ο γιατρός το τρίτο προβλέπεται ακόμα μεγαλύτερο!

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης, ζυγίστηκα σήμερα και πήρα ένα κιλό.... στενοχωρήθηκα πολύ γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα και πραγματικά προσέχω πολύ!

Επίσης είχα ραντεβού τη Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο και με πήρε σήμερα ο γιατρός και μου το ανέβαλε για την Πέμπτη 14/01! Πολύ απογοητεύτηκα και με αυτό... Θα είμαι 7 +2 τότε! Σήμερα 6 ακριβώς.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Αυτό που σου είπε ο γιατρός σου ισχύει. Εφόσον αποκλείσεις τον διαβήτη κύησης, η εξήγηση που μένει είναι ότι κάνεις μεγάλα παιδιά! Η κόρη μου είχε γεννηθεί 39+6 εβδομάδες 3940 και ο γιος μου στις 38 εβδομάδες 4190. Στο πρώτο μου είχαν σπάσει τα νερά ενώ στο δεύτερο μπήκα με ραντεβού νωρίτερα γιατί παραμεγάλωνε και μετά δεν θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά. Από ότι μου είχε πει ο γιατρός το τρίτο προβλέπεται ακόμα μεγαλύτερο!

Σε συνέχεια της χθεσινής μας συζήτησης, ζυγίστηκα σήμερα και πήρα ένα κιλό.... στενοχωρήθηκα πολύ γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα και πραγματικά προσέχω πολύ!

Επίσης είχα ραντεβού τη Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο και με πήρε σήμερα ο γιατρός και μου το ανέβαλε για την Πέμπτη 14/01! Πολύ απογοητεύτηκα και με αυτό... Θα είμαι 7 +2 τότε! Σήμερα 6 ακριβώς.

Μην απογοητευεσαι καθόλου.καλυτερα λίγο αργότερα μια κ έξω κ οχι που με έσερναν εμένα κάθε βδομάδα από το θετικό τεστ κ κολπικους.τωρα εγώ σήμερα ήμουν 6,3 και μια κ έξω τα είδαμε όλα.

Κορίτσια γύρισα μόλις.ειδαμε σάκο λεκιθικο κ ένα αφράτο έμβρυο με καρδούλα που την είδα κ την άκουσα.ο γιατρός τα βρήκε όλα όπως πρεπει.μαλιστα μου έκανε υπέρηχο από την κοιλιά κάτι που μου άρεσε πολύ...έχω άσχημη εμπειρία από την προηγούμενη γιατρό που μου έκανε κάθε εβδομάδα κολπικό κ σκέφτομαι μήπως κ αυτό ήταν πολύ κακο για τα εμβρυακια.μου έγραψε κ προγεννητικο.6,3 εβδομάδων είμαι.επισης έχασα δύο κιλά είμαι να με κλαινε οι ρέγκες.νιωθω βαριά άρρωστη...κλαμα

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μην απογοητευεσαι καθόλου.καλυτερα λίγο αργότερα μια κ έξω κ οχι που με έσερναν εμένα κάθε βδομάδα από το θετικό τεστ κ κολπικους.τωρα εγώ σήμερα ήμουν 6,3 και μια κ έξω τα είδαμε όλα.

Κορίτσια γύρισα μόλις.ειδαμε σάκο λεκιθικο κ ένα αφράτο έμβρυο με καρδούλα που την είδα κ την άκουσα.ο γιατρός τα βρήκε όλα όπως πρεπει.μαλιστα μου έκανε υπέρηχο από την κοιλιά κάτι που μου άρεσε πολύ...έχω άσχημη εμπειρία από την προηγούμενη γιατρό που μου έκανε κάθε εβδομάδα κολπικό κ σκέφτομαι μήπως κ αυτό ήταν πολύ κακο για τα εμβρυακια.μου έγραψε κ προγεννητικο.6,3 εβδομάδων είμαι.επισης έχασα δύο κιλά είμαι να με κλαινε οι ρέγκες.νιωθω βαριά άρρωστη...κλαμα

Μπράβο κορίτσι μου !!! Πολύ χαίρομαι για εσένα !!! ❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μην απογοητευεσαι καθόλου.καλυτερα λίγο αργότερα μια κ έξω κ οχι που με έσερναν εμένα κάθε βδομάδα από το θετικό τεστ κ κολπικους.τωρα εγώ σήμερα ήμουν 6,3 και μια κ έξω τα είδαμε όλα.

Κορίτσια γύρισα μόλις.ειδαμε σάκο λεκιθικο κ ένα αφράτο έμβρυο με καρδούλα που την είδα κ την άκουσα.ο γιατρός τα βρήκε όλα όπως πρεπει.μαλιστα μου έκανε υπέρηχο από την κοιλιά κάτι που μου άρεσε πολύ...έχω άσχημη εμπειρία από την προηγούμενη γιατρό που μου έκανε κάθε εβδομάδα κολπικό κ σκέφτομαι μήπως κ αυτό ήταν πολύ κακο για τα εμβρυακια.μου έγραψε κ προγεννητικο.6,3 εβδομάδων είμαι.επισης έχασα δύο κιλά είμαι να με κλαινε οι ρέγκες.νιωθω βαριά άρρωστη...κλαμα

Μπραβο ρε κοριτσι μου.. Πολυ ωραια τα νεα σου.... Δεν εφυγε ενα μεγαλο βαρος που τα ειδες ολα καλα? Εκτος απο τα κιλα.. Πρεπει να τρως συνέχεια απο κατι... Να μην αφησεις τον εαυτο σου να χασεις αλλα.. Εγω καταλαβα οτι αν αφηνα τον εαυτο μου αταιστο γινομουν 3χειροτερα..ενω τωρα ανα 2 ωρες τρωω και απο κατο στεγνο και ειμαι ψιλο οκ.. 

6 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή χρονιά τι κάνετε;

Έμεινα εκτός λίγες μέρες γιατί υπέφερα με ζαλάδες και αναγουλες έντονες όλη μέρα και συν ότι επαθα και ραιβοκρανο και δεν μπορούσα να κουνηθώ απ' τον πονο.  Αναγουλες ακόμα έχω βέβαια αλλά τουλάχιστον επέστρεψα και στην δουλειά και νιώθω κάπως να βοηθά την κατάσταση δεν είμαι στο κρεβάτι συνέχεια τουλάχιστον.

Χάρηκα με όλες σας που πήγατε στο γιατρό ακούσατε καρδούλες είδατε σπορακια και είναι όλα καλά!!

Εμείς είχαμε πάει πριν τα Χριστούγεννα και το είδαμε το μικρό μας είναι όλα τέλεια :xειναι σε πολύ καλή θέση είδαμε καρδούλα να χτυπά αλλά ίσα που την ακούσαμε λίγο και το χάσαμε. Θα το ακούσουμε κανονικά την Παρασκευή πρώτα ο Θεός που θα ξαναπάω.

Το στήθος σας βρε κορίτσια πως είναι? Εγώ είμαι στην 8η εβδομάδα πλέον και έχουν γίνει οι θηλές μου πολύ ευαίσθητες νομίζω θα χρειαστω καμιά κρέμα..

Βαλερια μου... Και εμενα το στηθος με πεθαίνει και αυτο που με βοηθα αφανταστα ειναι ζεστο μπανακι οχι καυτό αλλα ζεστο να τρεχει στο στηθος η ζεστες κομπρεσες με χαμομήλι που το ειπε ο γιατρος και βοηθα απιστευτα.. Τουλαχιστον εγω εχω δει τεραστια διαφορα οταν τα κανω αυτα.. Ααα επισης οταν φορω σουτιεν δεν με ποναει τοσο οσο οταν τα αφηνω ελευθερα. Χαχχχα... Εχω σουτιεν χωρις σιδερακι χωρις ενισχυση χωρις τιποτα.. Πολυ μαλακα 100% βαμβακι και ειναι ιδανικα.. Τα ειχα παρει πριν μααθω για την εγκυμοσυνη εντελως τυχαια γιατι με ενοχλουμ πολυ τα σουτιεν με σιδερακι κατω.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Τι ωραία κορίτσι μου με το καλό να το ακούσετε στη διαπασών την Παρασκευή!! Εγω δεν μπορώ να βοηθήσω ιδιαίτερα με το στήθος γιατί απλά το νιώθω λίγο πιο βαρύ τίποτα άλλο.. Άλλα κορίτσια όμως έχουν θέμα από ότι θυμάμαι και θα απαντήσουν όπου να ναι.. Σίγουρα μπορείς να βάζεις μια ενυδατική μπεπανθολ να σε ανακουφίζει.. Πολύ ενυδατική και δροσιστική είναι της φρεζυντερμ η prevenstria που έβαζα στην κοιλιά και είναι και για να μην κάνεις ραγάδες, μπαίνει και στο στήθος! 

Και εγώ για κάτι τέτοιο σκέφτηκα σε κρέμα αλλά θα τον ρωτήσω μήπως έχει καμία να μου προτείνει 

Αυτή που έβαζες στην κοιλιά σου από πότε ξεκίνησες; Γιατί κάπως έχω πρηστεί όχι τίποτα τρελό αλλά νιώθω πιο τσίτα την κοιλιά εκεί κάτω 

Just now, Emilly είπε:

Μην απογοητευεσαι καθόλου.καλυτερα λίγο αργότερα μια κ έξω κ οχι που με έσερναν εμένα κάθε βδομάδα από το θετικό τεστ κ κολπικους.τωρα εγώ σήμερα ήμουν 6,3 και μια κ έξω τα είδαμε όλα.

Κορίτσια γύρισα μόλις.ειδαμε σάκο λεκιθικο κ ένα αφράτο έμβρυο με καρδούλα που την είδα κ την άκουσα.ο γιατρός τα βρήκε όλα όπως πρεπει.μαλιστα μου έκανε υπέρηχο από την κοιλιά κάτι που μου άρεσε πολύ...έχω άσχημη εμπειρία από την προηγούμενη γιατρό που μου έκανε κάθε εβδομάδα κολπικό κ σκέφτομαι μήπως κ αυτό ήταν πολύ κακο για τα εμβρυακια.μου έγραψε κ προγεννητικο.6,3 εβδομάδων είμαι.επισης έχασα δύο κιλά είμαι να με κλαινε οι ρέγκες.νιωθω βαριά άρρωστη...κλαμα

Μπράβο σας τι ωραία αίσθηση ειναι που είναι όταν το βλέπεις και λες ουφ είναι όλα  καλά και στη θέση τους ...εγώ είχα ξεαγχωθει για κάνα δυο μέρες μετά τον 1ο υπέρηχο. 

Αυτό που λες ότι σε έκανε κάθε βδομάδα υπέρηχο επειδή το χω ξαναδεί σε πολλές κοπέλες αναρωτιέμαι πώς μπορούν και υποβάλουν τις γυναίκες σε τόσο αγχωτική κατάσταση εμένα θα με αγχωνε αν μου έλεγε συνέχεια έλα χωρίς κάποιο λόγο. Καλά τα λες πρέπει να ναι πιο χαλαρά τα πράγματα 

Και μενα για τις αναγουλες μου χε πει να τρώω συχνά και μικρά γεύματα και στα δύσκολα μου είπε υπάρχουν κάτι φυτικά χαπια με τζίντζερ που βοηθούν αλλά γενικά είναι της άποψης να μην παίρνουμε τίποτα αν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα!

Σου εύχομαι να ηρεμήσεις σύντομα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...