Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ναι μίλησα με τον παιδίατρο κ του έκανα κ εξετάσεις για την γενική του κατάσταση.αριστες βγήκαν.τωρα εγώ έρχομαι σε δεύτερη μοίρα..βέβαια αν είναι κορονοιος θα το καταλάβω από την πεθερά μου που θα πέσει σαν κοτόπουλο.εινσι πιο ομάδα υψηλού κινδύνου πεθαίνεις..

Άσε την χοριακη Σοφάκι αυτή πήρε την άνοδο για να σταθεροποιηθεί σε δύο εμβομαδες.καρδουλα θα ακούσεις όπως κ δηποτε.ακου την παλιά.

Αγαπακι πες ότι ήταν μια βαριά περίοδος κ αν καθαρίσεις μόνη τον επόμενο πάλι έλα εδώ στις μανουλες Αυγούστου με μια νέα εγκυμοσύνη.

Πεινάει πολύ λινα απλά έχει σχετική ζάλη όταν σηκώνεται κ νιώθει κάψιμο στην μύτη κ το μέτωπο.ουτε δέκατα ούτε τίποτα.κ επιπλέον πριν λίγες μέρες είδα υπερβολικό κερί στα αφτιά..άσε...που μυαλό για την εγκυμοσύνη εγώ...με την ψυχή στο στόμα είμαι μια ζωή...θα ς για αυτό δεν πήγαν καλά κ οι εγκυμοσύνες..δεν θα ξεχάσω πριν τρία χρόνια στο πρώτο που έπιασα μετά τον γιο μου είχε πάλι ιωσουλα κ επέμενε λίγο κ πάω πάλι να τον κάνω αιματολογικό...κ είχε στον δρόμο νερά..κ λέω να τον πάρω αγκαλιά να μην βραχεί.τοτε έξι μισή χρονών ο Βαγγέλης 25 κιλά κ τον παίρνω αγκαλιά κ πέφτουμε χαχαζαζα.κ ήμουν έγκυος δεν το ήξερα...μια ζωή ταλαίπωρη κ με ανησυχία βγάζω εγκυμοσύνες.αι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;;;;

Αγαπη απαξ και παει να σου κανει ιγμοριτιδα... Οι ζαλες οταν παει να σηκωθει συν το πολυ κερι και αυτο με την μυτουλα του.. Μου φερνει για ιγμοριτιδα...δνε ειμαι γιατρος απλα με παιδακια και εγω δουλευω και σαν μαμα τους ειμαι ολη μερα να κοιταω το καθενα τι εχει τι ποναει.. Χαχα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Ναι μίλησα με τον παιδίατρο κ του έκανα κ εξετάσεις για την γενική του κατάσταση.αριστες βγήκαν.τωρα εγώ έρχομαι σε δεύτερη μοίρα..βέβαια αν είναι κορονοιος θα το καταλάβω από την πεθερά μου που θα πέσει σαν κοτόπουλο.εινσι πιο ομάδα υψηλού κινδύνου πεθαίνεις..

Άσε την χοριακη Σοφάκι αυτή πήρε την άνοδο για να σταθεροποιηθεί σε δύο εμβομαδες.καρδουλα θα ακούσεις όπως κ δηποτε.ακου την παλιά.

Αγαπακι πες ότι ήταν μια βαριά περίοδος κ αν καθαρίσεις μόνη τον επόμενο πάλι έλα εδώ στις μανουλες Αυγούστου με μια νέα εγκυμοσύνη.

Πεινάει πολύ λινα απλά έχει σχετική ζάλη όταν σηκώνεται κ νιώθει κάψιμο στην μύτη κ το μέτωπο.ουτε δέκατα ούτε τίποτα.κ επιπλέον πριν λίγες μέρες είδα υπερβολικό κερί στα αφτιά..άσε...που μυαλό για την εγκυμοσύνη εγώ...με την ψυχή στο στόμα είμαι μια ζωή...θα ς για αυτό δεν πήγαν καλά κ οι εγκυμοσύνες..δεν θα ξεχάσω πριν τρία χρόνια στο πρώτο που έπιασα μετά τον γιο μου είχε πάλι ιωσουλα κ επέμενε λίγο κ πάω πάλι να τον κάνω αιματολογικό...κ είχε στον δρόμο νερά..κ λέω να τον πάρω αγκαλιά να μην βραχεί.τοτε έξι μισή χρονών ο Βαγγέλης 25 κιλά κ τον παίρνω αγκαλιά κ πέφτουμε χαχαζαζα.κ ήμουν έγκυος δεν το ήξερα...μια ζωή ταλαίπωρη κ με ανησυχία βγάζω εγκυμοσύνες.αι σιχτιρ ζωή είναι αυτή;;;;;;;;

εμιλυ μηπως εχει πιαστει γιαυτο κ η ζαλαδα τωρα με τους υπολογιστες που καθονται συνεχεια μηπως πιαστηκε γιατι κ το πιασιμο στον αυχενα φερνει ζαλαδα ή καμια ψυξη. καντου ενα ζεστο μπανακι κ λιγο ντεπον κ καμια εντριβη με οινοπνευμα κ νομιζω οτι θα συνελθει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κανονικά ο υπολογισμός της ηλικίας της κύησης πράγματι ξεκινάει από την πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου,αλλά σε περιπτώσεις όπως η δίκη σου είναι προφανές πως η ηλικία της εγκυμοσύνης σου έχει δυο εβδομάδες σχεδόν διαφορά. Θελω να πω ότι  ουσιαστικά δεν είσαι 7 εβδομάδων αλλά αρκετά νωρίτερα . Εύχομαι καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Μια χαρά θα είναι το παιδί Εμιλυ! Άνθρωπο που τρώει μην τον φοβάσαι ...

Κοριτσάκι μου απαντάω επειδή εγώ τον είχα αναλύσει στη Σοφία τον υπολογισμό! Η @Sofiamar93 βάση ΤΕΡ 01/11 τη Δευτέρα που μας έρχεται θα είναι 9+1! 

7+1 θα είναι με τον υπολογισμό βάση καθυστερημένης σύλληψης στις 29/11.. Δηλαδή κανονικά! :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εμιλυ μηπως εχει πιαστει γιαυτο κ η ζαλαδα τωρα με τους υπολογιστες που καθονται συνεχεια μηπως πιαστηκε γιατι κ το πιασιμο στον αυχενα φερνει ζαλαδα ή καμια ψυξη. καντου ενα ζεστο μπανακι κ λιγο ντεπον κ καμια εντριβη με οινοπνευμα κ νομιζω οτι θα συνελθει

Νομίζω ίωση είναι γιατί κ τα μάτια του γυαλιζαν.αλλα μπορεί κ οτιδήποτε ίωση...πιο πολύ όταν σηκώνεται απότομα...αλλά τώρα έχει ώρα που είναι καλύτερα..εν τω μεταξύ έχω σήμερα αναγουλες κ δεν ξέρω από τι.εγκυμοσυνη;;;άγχος;;;κορονοιος;το στήθος πονάει πάλι από χθες όποτε κάτι γίνεται νομίζω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Κοριτσάκι μου απαντάω επειδή εγώ τον είχα αναλύσει στη Σοφία τον υπολογισμό! Η @Sofiamar93 βάση ΤΕΡ 01/11 τη Δευτέρα που μας έρχεται θα είναι 9+1! 

7+1 θα είναι με τον υπολογισμό βάση καθυστερημένης σύλληψης στις 29/11.. Δηλαδή κανονικά! :wink:

Α οκ! Ευχαριστώ για την διευκρίνιση ... Αλλά αντί άλλων της έλεγα της κοπέλας...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Νομίζω ίωση είναι γιατί κ τα μάτια του γυαλιζαν.αλλα μπορεί κ οτιδήποτε ίωση...πιο πολύ όταν σηκώνεται απότομα...αλλά τώρα έχει ώρα που είναι καλύτερα..εν τω μεταξύ έχω σήμερα αναγουλες κ δεν ξέρω από τι.εγκυμοσυνη;;;άγχος;;;κορονοιος;το στήθος πονάει πάλι από χθες όποτε κάτι γίνεται νομίζω.

οχι αναγουλες δεν εχει ο κορονοιος απο την εγκυμοσυνη ειναι σιγουρα!! ε μεχρι αυριο θα ειναι καλα μην ανχωνεσε αλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

οχι αναγουλες δεν εχει ο κορονοιος απο την εγκυμοσυνη ειναι σιγουρα!! ε μεχρι αυριο θα ειναι καλα μην ανχωνεσε αλλο!

Δεν έχει τίποτα μόνο ζάλη όταν απότομα σηκωθεί κ κάνει κάποια κινηση.ωρες ώρες τίποτα κιόλας...αλλά παίζει να έχουν τα αφτιά ωτίτιδα θα δω πως θα πάει κ αύριο κ είμαι σε επικοινωνία με την γιατρό.θα τον πάω.τρωει κ διάθεση όλα καλά...εγώ μεσα στην αναγουλα.απο μεσημέρι κ μετά δεν μπορώ να φάω τίποτα.τι θα κάνω;;;;παίρνω κ τα φάρμακα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Δεν έχει τίποτα μόνο ζάλη όταν απότομα σηκωθεί κ κάνει κάποια κινηση.ωρες ώρες τίποτα κιόλας...αλλά παίζει να έχουν τα αφτιά ωτίτιδα θα δω πως θα πάει κ αύριο κ είμαι σε επικοινωνία με την γιατρό.θα τον πάω.τρωει κ διάθεση όλα καλά...εγώ μεσα στην αναγουλα.απο μεσημέρι κ μετά δεν μπορώ να φάω τίποτα.τι θα κάνω;;;;παίρνω κ τα φάρμακα.

φριγανιες? κανενα τυροπιτακι εγω με τετοια την εβγαζα !! να μην πας εσυ παιδιατρο αν γινετε κοριτσι αν κ νομιζω οτι αυριο θα ειναι τελειως καλα . υπομονη τωρα αυτα θα σε ακολουθησουν για κανενα 20ημερο ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

φριγανιες? κανενα τυροπιτακι εγω με τετοια την εβγαζα !! να μην πας εσυ παιδιατρο αν γινετε κοριτσι αν κ νομιζω οτι αυριο θα ειναι τελειως καλα . υπομονη τωρα αυτα θα σε ακολουθησουν για κανενα 20ημερο ... 

Έφαγα πολύ άγχος με τον μικρό κ ακόμα έχω.εχει να αρρωστήσει πάνω από χρόνο...κ έπαθε κ κουλό το καημένο.πιστεθω όμως κ άλλες φορές που είχε ιωσουλα θα είχε κάποια αστάθεια κ κομαρες αλλά δεν το εξέφραζε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έφαγα πολύ άγχος με τον μικρό κ ακόμα έχω.εχει να αρρωστήσει πάνω από χρόνο...κ έπαθε κ κουλό το καημένο.πιστεθω όμως κ άλλες φορές που είχε ιωσουλα θα είχε κάποια αστάθεια κ κομαρες αλλά δεν το εξέφραζε...

ναι βρε αφου δεν εκανε πυρετο κ εχει ορεξη για φαγητο δεν εχει τιποτα . αμα εχει κ καιρο να αρρωστησει δεν θα θυματε κ πως ειναι να αρρωσταινεις κ τωρα καπως μπορει να του ηρθε . ειναι κ που ολη μερα καθονται κ μπορει να του φανηκε καπως .

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ναι βρε αφου δεν εκανε πυρετο κ εχει ορεξη για φαγητο δεν εχει τιποτα . αμα εχει κ καιρο να αρρωστησει δεν θα θυματε κ πως ειναι να αρρωσταινεις κ τωρα καπως μπορει να του ηρθε . ειναι κ που ολη μερα καθονται κ μπορει να του φανηκε καπως .

Πραγματικά μέχρι να μεγαλώσουν κ εμείς να είμαστε 80 με Μαλ,,,κίνηση κ να χαζογελαμε όλη της ώρα ,,,,,μες στο άγχος θα είμαστε.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

περαστικά @Emilly μου για το παιδάκι σου.. κοιτα και εσυ λίγο να χαλαρώσεις κι θα δεις όλα τα συμπτώματα θα ηρεμήσουν και αυτά..

εγω χθες και σήμερα ανακατεύομαι όλη μέρα σε συνδυασμό με δυσκοιλιότητα που νομίζω ότι φταίει και αυτό για την ανακατωσούρα.. μου έδωσε ο γιατρός  effecol και ξεκίνησα σήμερα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Πραγματικά μέχρι να μεγαλώσουν κ εμείς να είμαστε 80 με Μαλ,,,κίνηση κ να χαζογελαμε όλη της ώρα ,,,,,μες στο άγχος θα είμαστε.

χα χα χα χα τωρα που θα κανεις κ πιο μικρο εχεις ακομα πολλα χρονια αγωνιας χα χα χα εμπλεξες εμιλυ !! μονο με λοβοτομη βλεπω να φευγει το ανχος τι να κανουμε !! αλλα τα μικρα ειναι γερα κ δεν εχουν αναγκη οντως !!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αγαπη απαξ και παει να σου κανει ιγμοριτιδα... Οι ζαλες οταν παει να σηκωθει συν το πολυ κερι και αυτο με την μυτουλα του.. Μου φερνει για ιγμοριτιδα...δνε ειμαι γιατρος απλα με παιδακια και εγω δουλευω και σαν μαμα τους ειμαι ολη μερα να κοιταω το καθενα τι εχει τι ποναει.. Χαχα.. 

Καλησπερα κορίτσια,  χρόνια πολλά κ με το καλό να έχετε μια όμορφη κ τελειομηνη  εγκυμοσύνη..  Σας παρακολουθώ καθώς ακολουθούσα  κ την προηγούμενη  ομάδα σας πριν μείνω έγκυος.  @Sofiamar93 μιας που κάνουμε την ίδια δουλειά  αλλά εγώ μένω Ελλάδα,  ήθελα να σε ρωτήσω πως είναι οι συνθήκες  εργασίας εν μέσω πανδημίας..  Εννοώ δουλεύεις κανονικά ή δικαιουσαι να βγεις σε αναστολή  επειδή είσαι έγκυος;  εγώ είμαι ιδιωτικό τομέα κ δεν έχω βγάλει  ακρη  τι γίνεται..  Πρέπει  να πάρω άδεια επαπειλούμενης  αν δεν θέλω να δουλέψω λόγω αυξημένου  κινδύνου  ή δικαιούμαι  να βγω σε αναστολή έως ότου  βγω σε άδεια κύησης;  θα με διευκολυνε  κάθε πληροφορία.  Ευχαριστώ 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

κορίτσια μου γράφω για να σας πω πως δυστυχώς επίσημα αποχωρώ από την όμορφη παρέα σας ..έκανα σήμερα την χοριακη μου και από 478 που ήταν την Κυριακή σήμερα έπεσε 408.. έχω και αιματακι από χθες οποτε μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε είναι θετικό γιατί ίσως καθαρίσω από μόνη μου χωρίς να χρειαστεί απόξεση .. θα δούμε βέβαια όταν θα πάω να με δει αν θα έχω καθαρίσει εντελώς !! Η ψυχολογία μου είναι ανέλπιστα καλή , ίσως επειδή το ένιωθα μέσα μου και δεν βλέπω την ώρα να πάρω το οκ από τον γιατρό για νέες προσπάθειες ! Μέχρι τότε έχω το κοριτσάκι μου να αγκαλιάζω και δοξάζω τον Θεό για αυτό!

ευχομαι σε όλες σας μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια εκπληκτική και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️ Με το καλό να έρθουν τα αυγουστιάτικα μωράκια σας και το νέο έτος να σας χαρίσει ότι μα ότι άλλο επιθυμείτε ! Καλή χρονια κορίτσια μου.. σας ευχαριστώ για την στήριξη και την συμπαράσταση! Θα μπαίνω να χαίρομαι με τα νέα σας! Τα φιλια μου!!

Κοριτσάκι μου λυπαμαι πολύ που ήρθαν τελικά έτσι τα πράγματα! :sad: Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου και να καθαρίσεις χωρίς άλλες διαδικασίες, αν και αυτό φαίνεται πως πάει να γίνει αφού ο οργανισμός σου αντιδράει μια χαρά! Είμαι σίγουρη ότι θα πάρεις το οκ από το γιατρό γρήγορα και θα σε δούμε πολύ σύντομα στις μανουλες των επόμενων μηνών!! :wub: Καλή Χρονιά και σε σένα και μέσα στο 21 να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι!!! 

 

11 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

περαστικά @Emilly μου για το παιδάκι σου.. κοιτα και εσυ λίγο να χαλαρώσεις κι θα δεις όλα τα συμπτώματα θα ηρεμήσουν και αυτά..

εγω χθες και σήμερα ανακατεύομαι όλη μέρα σε συνδυασμό με δυσκοιλιότητα που νομίζω ότι φταίει και αυτό για την ανακατωσούρα.. μου έδωσε ο γιατρός  effecol και ξεκίνησα σήμερα..

Ξένια μου το effecol θα σε βοηθήσει αλλά θέλει 2 3 μερούλες μέχρι να δεις αποτέλεσμα.. 

@Emilly πως είναι ο γιος σου σήμερα; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...