Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Δεν σε ρώτησα πόσο πάει η κλινική Κατερίνης;;εγώ στον μικρό δέκα χρόνια πριν είχα δώσει 2500 αλλά ο γιατρός είχε την κλινική όποτε δεν έδωσα έξτρα σε αυτόν ήταν όλα πακέτο.βεβαια είναι στα Γιαννιτσά από εκεί είμαι κ δεν θέλω να πάω να γεννήσω εκεί μιάμιση ώρα δρόμο.

Λοιπόν στο πρώτο μου έκανα το εξής ..παστωνομουν όλη μέρα..ξεκινουσα με την ειδική κρέμα της frezyderm για ραγαδες ακριβώς από πάνω έβαζα ένα body butter και ακριβώς από πάνω φυτική βαζελίνη..τρία στρώματα χαχαχσχα.δεν έκανα καθόλου ραγαδες τώρα θα δείξει γιατί είμαι κ δέκα χρόνια μεγαλύτερη από την πρώτη μου.αλλα θα ξαναπαστωθω...θα ξεκινήσω μετά την αυχενική που θα αρχίσει λίγο να φουσκώνει η κατάσταση γιατί μέχρι τώρα είμαι πλάκα.

800 θέλει ο γιατρός 1200 η κλινική για μονοκλινο και ότι χρειαστεί από εξετάσεις για το μωρό άρα όσο έδωσες και εσύ τότε!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Καλησπέρα κοπελιές.... Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ....

Μετά ωαπο 5 χρόνια προσπαθειών... Επεμβασεων... Κ.λ.π.

Καταφέραμε να είμαι έγκυο ... Είμαι 12 εβδομάδων... 

Θα ήθελα να ρωτήσω για να προλάβατε τις ραγάδες τι κάνετε????

 

Καλημέρα κορίτσια! με το καλό κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Εμένα κορίτσια μου έδωσε η φαρμακοποιός το bio oil να βάζω. Ευτυχώς που πάντα διαβάζω τα συστατικά...Εχει μέσα βιταμίνη Α, δλδ ρετινόλη που απαγορεύεται στην κύηση. Μην χαλάσετε τα λεφτά σας! Διάβαζα και για μια κρεμα της mustella ότι είναι καλή και αυτή της frezyderm.

@ΒαλεντιναΧ καλά τι γιατροί κυκλοφορούν? Εύχομαι να έλθει όταν πρέπει το μωράκι σου.

@Emilly800 τέλεια που το μωράκι είναι μια χαρά...! Τη φυτική βαζελίνη που τη βρίσκεις? Εγώ γενικά κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα, εκτός από κάτι πονάκια ενίοτε αριστερά και δεξιά. Οι ζαλάδες που ήταν το βασικό μου πρόβλημα, δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ, έχουν περάσει! Βέβαια καφέ δεν έχω πιει από την αρχή της εγκυμοσύνης, τον μυρίζω και μου έρχεται απέχθεια, εγώ που τρελαινόμουν για καφέ!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! με το καλό κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Εμένα κορίτσια μου έδωσε η φαρμακοποιός το bio oil να βάζω. Ευτυχώς που πάντα διαβάζω τα συστατικά...Εχει μέσα βιταμίνη Α, δλδ ρετινόλη που απαγορεύεται στην κύηση. Μην χαλάσετε τα λεφτά σας! Διάβαζα και για μια κρεμα της mustella ότι είναι καλή και αυτή της frezyderm.

@ΒαλεντιναΧ καλά τι γιατροί κυκλοφορούν? Εύχομαι να έλθει όταν πρέπει το μωράκι σου.

@Emilly800 τέλεια που το μωράκι είναι μια χαρά...! Τη φυτική βαζελίνη που τη βρίσκεις? Εγώ γενικά κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα, εκτός από κάτι πονάκια ενίοτε αριστερά και δεξιά. Οι ζαλάδες που ήταν το βασικό μου πρόβλημα, δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ, έχουν περάσει! Βέβαια καφέ δεν έχω πιει από την αρχή της εγκυμοσύνης, τον μυρίζω και μου έρχεται απέχθεια, εγώ που τρελαινόμουν για καφέ!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και ανταποδίδω τις ευχές!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! με το καλό κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Εμένα κορίτσια μου έδωσε η φαρμακοποιός το bio oil να βάζω. Ευτυχώς που πάντα διαβάζω τα συστατικά...Εχει μέσα βιταμίνη Α, δλδ ρετινόλη που απαγορεύεται στην κύηση. Μην χαλάσετε τα λεφτά σας! Διάβαζα και για μια κρεμα της mustella ότι είναι καλή και αυτή της frezyderm.

@ΒαλεντιναΧ καλά τι γιατροί κυκλοφορούν? Εύχομαι να έλθει όταν πρέπει το μωράκι σου.

@Emilly800 τέλεια που το μωράκι είναι μια χαρά...! Τη φυτική βαζελίνη που τη βρίσκεις? Εγώ γενικά κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα, εκτός από κάτι πονάκια ενίοτε αριστερά και δεξιά. Οι ζαλάδες που ήταν το βασικό μου πρόβλημα, δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ, έχουν περάσει! Βέβαια καφέ δεν έχω πιει από την αρχή της εγκυμοσύνης, τον μυρίζω και μου έρχεται απέχθεια, εγώ που τρελαινόμουν για καφέ!

Καλημέρα liakada .ότι να ναι σε σούπερ μάρκετ τότε θυμάμαι είχα πάρει..τώρα σε αυτήν επειδή έιμαι μες στην υπερβολή με τις φοβίες κανα δύο φορές έβαλα κυραλοιφη..αυτό είναι φυτική βαζελίνη..μου ρουφηξε η εγκυμοσύνη όλη την υγρασία κ είδα πριν ένα μήνα τόση ξηροδερμια που τρόμαξα..σαν εκζεμα καταξερη η κοιλιά...είναι κ η ηλικία τώρα που είμαι Τσίμα τσιμα το καλαγονο κ καταλαβαίνεις χαχαχσχα..τώρα θα αρχίσω το πάστωμα πάλι.. λίγο να νιώσω κ καλύτερα να πάρω τα πάνω μου.

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

800 θέλει ο γιατρός 1200 η κλινική για μονοκλινο και ότι χρειαστεί από εξετάσεις για το μωρό άρα όσο έδωσες και εσύ τότε!!!

Ααα 2000.ενταξει πιο φθηνά από ότι έδωσα..ΜΜΜ.καλα εγώ δεν έχω ακόμα πλάνο..σκέφτομαι κ διαφορά το τύπου εγώ κάνω αντιπηκτική αγωγή,,,αν πάθω καμία αιμορραγιουλα πάνω στην καισαρική μήπως καλύτερα νοσοκομείο να με περιθάλψουν κ τέτοιες ιστορίες...σκέφτομαι γενικά πολλά χαζά.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημέρα liakada .ότι να ναι σε σούπερ μάρκετ τότε θυμάμαι είχα πάρει..τώρα σε αυτήν επειδή έιμαι μες στην υπερβολή με τις φοβίες κανα δύο φορές έβαλα κυραλοιφη..αυτό είναι φυτική βαζελίνη..μου ρουφηξε η εγκυμοσύνη όλη την υγρασία κ είδα πριν ένα μήνα τόση ξηροδερμια που τρόμαξα..σαν εκζεμα καταξερη η κοιλιά...είναι κ η ηλικία τώρα που είμαι Τσίμα τσιμα το καλαγονο κ καταλαβαίνεις χαχαχσχα..τώρα θα αρχίσω το πάστωμα πάλι.. λίγο να νιώσω κ καλύτερα να πάρω τα πάνω μου.

Ααα 2000.ενταξει πιο φθηνά από ότι έδωσα..ΜΜΜ.καλα εγώ δεν έχω ακόμα πλάνο..σκέφτομαι κ διαφορά το τύπου εγώ κάνω αντιπηκτική αγωγή,,,αν πάθω καμία αιμορραγιουλα πάνω στην καισαρική μήπως καλύτερα νοσοκομείο να με περιθάλψουν κ τέτοιες ιστορίες...σκέφτομαι γενικά πολλά χαζά.

Για εμένα δεν είναι χαζα είναι λογικές ανησυχίες έχουμε καιρό βέβαια ως τότε

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημέρα liakada .ότι να ναι σε σούπερ μάρκετ τότε θυμάμαι είχα πάρει..τώρα σε αυτήν επειδή έιμαι μες στην υπερβολή με τις φοβίες κανα δύο φορές έβαλα κυραλοιφη..αυτό είναι φυτική βαζελίνη..μου ρουφηξε η εγκυμοσύνη όλη την υγρασία κ είδα πριν ένα μήνα τόση ξηροδερμια που τρόμαξα..σαν εκζεμα καταξερη η κοιλιά...είναι κ η ηλικία τώρα που είμαι Τσίμα τσιμα το καλαγονο κ καταλαβαίνεις χαχαχσχα..τώρα θα αρχίσω το πάστωμα πάλι.. λίγο να νιώσω κ καλύτερα να πάρω τα πάνω μου.

Ααα 2000.ενταξει πιο φθηνά από ότι έδωσα..ΜΜΜ.καλα εγώ δεν έχω ακόμα πλάνο..σκέφτομαι κ διαφορά το τύπου εγώ κάνω αντιπηκτική αγωγή,,,αν πάθω καμία αιμορραγιουλα πάνω στην καισαρική μήπως καλύτερα νοσοκομείο να με περιθάλψουν κ τέτοιες ιστορίες...σκέφτομαι γενικά πολλά χαζά.

Κι εγώ κάνω αντιπηκτικές. Οι ενέσεις πονάνε, τσούζουν είναι το χειρότερο μου... Η κοιλιά μου είναι μωβ, έχω φαγούρα και απίστευτη ξηροδερμία...Ας είναι καλά το μωράκι βέβαια και είναι το τελευταίο που με νοιάζει...

Μεγαλοκοπέλα εδώ...Πρέπει να διαφυλάξουμε το λίγο κολλαγόνο που μας απέμεινε!!!

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

 

Κι εγώ κάνω αντιπηκτικές. Οι ενέσεις πονάνε, τσούζουν είναι το χειρότερο μου... Η κοιλιά μου είναι μωβ, έχω φαγούρα και απίστευτη ξηροδερμία...Ας είναι καλά το μωράκι βέβαια και είναι το τελευταίο που με νοιάζει...

Μεγαλοκοπέλα εδώ...Πρέπει να διαφυλάξουμε το λίγο κολλαγόνο που μας απέμεινε!!!

Επειδή έπαθα την πλάκα μου με μελανιές κ καρούμπαλα κ πόνο τώρα προσέχω πολύ..τσιμπάω με προσοχή,,αφήνω,,κάνω την έγχυση πολύ πολύ αργά κ μετά πατάω με το βαμβάκι μισό λεπτό..και δεν έκανα εδώ κ μια εβδομάδα καμία.η κοιλιά μου ήταν για κλάματα..τώρα θα την στρώσω.το θέμα είναι τι θα κάνουμε όταν γίνει τούμπανο ..πως θα πιάνουμε δέρμα κ θα τσιμπάμε;;;γιατί εμένα η λευκ μου είπε μόνο στην κοιλιά αντιπηκτικες στην εγκυμοσύνη..όχι μηρό..δεν απορροφάται καλά σε κύηση...εγώ είμαι μεγαλοκοπελα εδώ..πάτησα τα σαράντα τον περασμένο Ιούνη..πως θα ξεστομίσω την ηλικία μου στην αυχενική δεν ξέρω χαχαχσχα.θα πω είναι 25 χρονών και 15 καλοκαιριών.

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Για εμένα δεν είναι χαζα είναι λογικές ανησυχίες έχουμε καιρό βέβαια ως τότε

Εντωμεταξυ στο νοσοκομειο Κατερίνης δεν ξέρω ποιος γυναικολόγος έμεινε...τρομαχτικό...άδεια η μαιευτική...τώρα περιμένουν να τους στείλουν διευθυντή...κρίμα πολύ γιατί οι μαίες είναι εξαιρετικές κ οι χώροι πολύ καλύτεροι από την κλινική που γέννησα κ επειδή έκανα αποξεσεις εκεί εγώ έρχονταν οι μαίες κάθε ένα τέταρτο να με φροντίσουν..τύφλα να χει το γεννεσις.κριμα πραγματικά αν ήταν ο μουσιοπ..θα ήθελα να γεννήσω εκεί..έχει κ άλλους δύο μόνιμους που αν έχουν μείνει κάτι γίνεται..τώρα μέχρι Ιούνιο που θα γέννας έχει ο Θεός.

 

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Καλησπέρα κοπελιές.... Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ....

Μετά ωαπο 5 χρόνια προσπαθειών... Επεμβασεων... Κ.λ.π.

Καταφέραμε να είμαι έγκυο ... Είμαι 12 εβδομάδων... 

Θα ήθελα να ρωτήσω για να προλάβατε τις ραγάδες τι κάνετε????

 

Καλημέρα με το καλό σου εύχομαι το μωράκι !!! Να σου πω και εγώ τις σκέφτομαι τις ραγάδες κυρίως στο στήθος, γιατί έχω ήδη μεγαλούτσικο και οι πρώτες έχουν ήδη εμφανιστεί από το φούσκωμα ξεφούσκωμα της περιόδου.. εγώ να σου πω την αλήθεια έκανα έρευνα και ψώνισα με βάσει τις καλύτερες κριτικές που βρήκα..

για στήθος ήδη βάζω της pregnaderm breast firming cream βέβαια ακόμα δεν έχω δει διαφορα ούτε προς το καλό ούτε προς το κακό, την ίδια εταιρεία χρησιμοποιώ και για το πρόσωπο που πραγματικά κάνει πολύ καλή ενυδάτωση whitening face cream spf15.. και για σώμα πήρα για πιο μετά μόλις αρχίσω να φουσκώνω bio oil και sebamed anti stretch mark cream.. τώρα bio oil δεν ξέρω αν θα χρησιμοποιήσω τελικά..

Για ενυδάτωση για την ώρα χρησιμοποιώ αυτή που έχω μήνες τώρα και αγαπώ την aloe+colors be lovely body lotion & body butter !!!

φυσικα όλες τις κρέμες και βιταμίνες τις παραγγέλνω από online φαρμακεία, γιατί είναι αισθητά πιο χαμηλές τιμές σε σχέση με τα τοπικά φαρμακεία.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! με το καλό κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Εμένα κορίτσια μου έδωσε η φαρμακοποιός το bio oil να βάζω. Ευτυχώς που πάντα διαβάζω τα συστατικά...Εχει μέσα βιταμίνη Α, δλδ ρετινόλη που απαγορεύεται στην κύηση. Μην χαλάσετε τα λεφτά σας! Διάβαζα και για μια κρεμα της mustella ότι είναι καλή και αυτή της frezyderm.

@ΒαλεντιναΧ καλά τι γιατροί κυκλοφορούν? Εύχομαι να έλθει όταν πρέπει το μωράκι σου.

@Emilly800 τέλεια που το μωράκι είναι μια χαρά...! Τη φυτική βαζελίνη που τη βρίσκεις? Εγώ γενικά κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα, εκτός από κάτι πονάκια ενίοτε αριστερά και δεξιά. Οι ζαλάδες που ήταν το βασικό μου πρόβλημα, δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ, έχουν περάσει! Βέβαια καφέ δεν έχω πιει από την αρχή της εγκυμοσύνης, τον μυρίζω και μου έρχεται απέχθεια, εγώ που τρελαινόμουν για καφέ!

Αχ μην με τρομαζεις και η φαρμακοποιος μου πρότεινε αυτην την μαρκσ το bio oil κια εχει εδω και δυο εβδομαδες που την βαζω.. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2021 at 4:53 ΠΜ, fotini* είπε:

Υπομονή λίγο ακόμα...και στις προηγούμενες έτσι ήσουν;

@fotini* στα αγόρια δε θυμάμαι καλά γιατί πέρασαν και χρόνια αλλά δε νομίζω τόσο χάλια από τα λίγα που θυμάμαι, αλλά στη μικρή μιας και ήταν πιο πρόσφατο ναι έτσι ήμουν. :( 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Σας διαβάζω αλλά έχω μέρες να γράψω γιατί τρέχω με διάφορα αυτό τον καιρό.. Εγώ από συμπτώματα είμαι αρκετά καλύτερα με αρκετή δυσπεψία και καουρα μετά το φαγητό αλλά μόνο το μεσημέρι! Οι ναυτίες με χαιρέτησαν και πολύ χαίρομαι γι αυτό εεε μα πια 12 εβδομάδων θα είμαι την Παρασκευή φτάνει αντε να φύγουν και τα άλλα και να αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωράκια για να ξέρουμε ότι όλα πάνε καλά ❤️

12 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Καλησπέρα κοπελιές.... Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ....

Μετά ωαπο 5 χρόνια προσπαθειών... Επεμβασεων... Κ.λ.π.

Καταφέραμε να είμαι έγκυο ... Είμαι 12 εβδομάδων... 

Θα ήθελα να ρωτήσω για να προλάβατε τις ραγάδες τι κάνετε????

 

Καλησπέρα κοπέλα μου και με το καλό το μωρακι σας!!! Εγώ έβαζα την prevenstria της frezyderm που είναι ειδική και πολύ μου άρεσε.. Μυρίζει και πολύ ωραία και είναι δροσιστική και για κοιλιά και για στήθος! Και τώρα αυτή θα αρχίσω να βάζω όπου να ναι και bio oil αργότερα αφου φουσκώσει πολύ η κοιλιά γιατί της frezyderm είναι και ακριβούτσικη για να χαλάς ένα σωληνάριο για τρεις χρήσεις με την κοιλουμπα.. :grin:

πρίν από 58 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! με το καλό κοπέλα μου! Όλα καλά να πάνε! Εμένα κορίτσια μου έδωσε η φαρμακοποιός το bio oil να βάζω. Ευτυχώς που πάντα διαβάζω τα συστατικά...Εχει μέσα βιταμίνη Α, δλδ ρετινόλη που απαγορεύεται στην κύηση. Μην χαλάσετε τα λεφτά σας! Διάβαζα και για μια κρεμα της mustella ότι είναι καλή και αυτή της frezyderm.

@ΒαλεντιναΧ καλά τι γιατροί κυκλοφορούν? Εύχομαι να έλθει όταν πρέπει το μωράκι σου.

@Emilly800 τέλεια που το μωράκι είναι μια χαρά...! Τη φυτική βαζελίνη που τη βρίσκεις? Εγώ γενικά κορίτσια είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα, εκτός από κάτι πονάκια ενίοτε αριστερά και δεξιά. Οι ζαλάδες που ήταν το βασικό μου πρόβλημα, δεν μπορούσα ούτε να σηκωθώ, έχουν περάσει! Βέβαια καφέ δεν έχω πιει από την αρχή της εγκυμοσύνης, τον μυρίζω και μου έρχεται απέχθεια, εγώ που τρελαινόμουν για καφέ!

Κορίτσι μου νομίζω ότι γι αυτό κιόλας γράφει πάνω το συγκεκριμένο να χρησιμοποιείται από το 2ο τρίμηνο της κυησης.. Πάντως μην ανησυχείς οι περισσότερες αυτό χρησιμοποιούν και το προτείνουν και γιατροί και φαρμακοποιοί. Δεν νομίζω ένα προϊόν ειδικό για εγκύους να έχει κάτι σε ποσότητα που μπορεί να βλάπτει τόσο πολύ.. Όπως και να χει αν θέλεις να είσαι πιο ήσυχη της frezyderm είναι εξαιρετική! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Καλημέρα Αθήνα.εγω είχα δύο μέρες που ήμουν ανησυχητικά καλά....έπαθα χθες κρίση από την ανησυχία μου κ τραβήχτηκα στην μαιευτική του νοσοκομείου μας..νόμιζα κάτι έγινε..κ το είδα το μωρό να κάνει πιρουετες...στριφογυρνουσε το γλυκουλι έβαζε τα χεράκια στο πρόσωπο κουνούσε χέρια πόδια .τρελάθηκα.ο γιατρός την μια μου το έβγαλε κορίτσι την άλλη αγόρι κ μετά κατέληξε πάλι κορίτσι...τώρα στην αυχενική θα δούμε..να είναι γερα μόνο ..κ μέχρι να γυρίσω σπίτι άρχισαν πάλι τα όργανα βραδιάτικα με αναγουλα κ σήμερα πρωί χάλια..άρα να μην ανησυχούμε κ λίγο να σταματήσουν κάποια πράγματα..μες στο πρόγραμμα είναι.

Έτσι ακριβώς @Emilly800 δε χρειάζεται ανησυχία κι εγώ είναι κάποιες ώρες που είμαι καλά και κάποιες στιγμές καθόλου! Αλλά καμία ανησυχία δεν έχω ούτε ποτέ μου πέρασε από το μυαλό ότι κάτι συμβαίνει ή μπορεί να συμβεί. Γιατί να αγχωνόμαστε; ε ακόμα δεν είναι σίγουροι για το φύλο είναι νωρίς λίγο ακόμα και θα μάθεις. Στην αυχενική κι εγώ περιμένω να με πουν και μάλιστα με σιγουριά όπως και στα προηγούμενα το είχαν βρει γιατί δε το κάνω στου γιατρού μου αλλά σε εξειδικευμένο κέντρο και το είχαν βρει και στα αγόρια και στο κορίτσι και μάλιστα με σιγουριά γιατί τους ρωτούσα και τους ξαναρωτούσα τους ζάλισα είστε σίγουροι;;; Ε τώρα τη δουλειά μας δε ξέρουμε;  Χιχι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ από τη μέρα που ξεκίνησα το χάπι της καούρας είμαι παρα πολύ καλύτερα ! Δεν με έχει πιάσει καούρα καθόλου. Την Παρασκευή ανακατευόμουν όλη μέρα χθες όμως ήμουν μια χαρά, ανησύχησα και εγώ για το σποράκι μου.. είμαι 11+3.. και σήμερα δείχνει ότι θα πάει καλα.. χθες έφαγα παστίτσιο και δεν με πείραξε καν.. μακάρι να σημαίνει ότι επανερχόμαστε.. από κιλά τίποτα και από κοιλιτσα ίσα ίσα που έχει πάρει σχήμα.. το ρεψιμο όμως καλα κρατεί !!!!!! Όλη μέρα !!!!!!! Εσείς πως είστε ;; Κοιλιτσα έχετε ;; Εγώ Ανυπομονω να αποκτήσω !!!!!!!

Ξένια μου εσύ πως είσαι; Τι έκανες με τον ενδοκρινολογο τελικά;; 

22 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Δεν έχω καθόλου κοιλιά καθόλου όμως τόσο που ανησυχούσα.κ λέω χθες δεν μπορώ να φανταστώ ότι σε αυτή την επίπεδη κοιλιά χοροπηδάει ένα μωρουλι.

Τι ακριβώς είχες πάθει με αυτόν;;;γιατί εμένα μου είπε ότι έχει κλειστό το ιατρείο αλλιώς θα μπορούσε να μου κάνει κ αυχενική εκεί...εντάξει πολύ εξυπηρετικός κ καθησυχαστικος μου ήτανε.

Χρειάστηκε περίδεση;;;τι έγινε;;είσαι ξάπλα;;

Εμιλυ μου η κοιλίτσα σε πολλές σκάει από τον τέταρτο και μετά, μη το σκέφτεσαι καν.. Εκεί είναι το μωρουλι σου και χοροπηδάει άνετο απλά είναι ακόμα τοσοδουλι, σε λίγο θα κάνει την εμφάνιση του!! :wub: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Επειδή έπαθα την πλάκα μου με μελανιές κ καρούμπαλα κ πόνο τώρα προσέχω πολύ..τσιμπάω με προσοχή,,αφήνω,,κάνω την έγχυση πολύ πολύ αργά κ μετά πατάω με το βαμβάκι μισό λεπτό..και δεν έκανα εδώ κ μια εβδομάδα καμία.η κοιλιά μου ήταν για κλάματα..τώρα θα την στρώσω.το θέμα είναι τι θα κάνουμε όταν γίνει τούμπανο ..πως θα πιάνουμε δέρμα κ θα τσιμπάμε;;;γιατί εμένα η λευκ μου είπε μόνο στην κοιλιά αντιπηκτικες στην εγκυμοσύνη..όχι μηρό..δεν απορροφάται καλά σε κύηση...εγώ είμαι μεγαλοκοπελα εδώ..πάτησα τα σαράντα τον περασμένο Ιούνη..πως θα ξεστομίσω την ηλικία μου στην αυχενική δεν ξέρω χαχαχσχα.θα πω είναι 25 χρονών και 15 καλοκαιριών.

Εντωμεταξυ στο νοσοκομειο Κατερίνης δεν ξέρω ποιος γυναικολόγος έμεινε...τρομαχτικό...άδεια η μαιευτική...τώρα περιμένουν να τους στείλουν διευθυντή...κρίμα πολύ γιατί οι μαίες είναι εξαιρετικές κ οι χώροι πολύ καλύτεροι από την κλινική που γέννησα κ επειδή έκανα αποξεσεις εκεί εγώ έρχονταν οι μαίες κάθε ένα τέταρτο να με φροντίσουν..τύφλα να χει το γεννεσις.κριμα πραγματικά αν ήταν ο μουσιοπ..θα ήθελα να γεννήσω εκεί..έχει κ άλλους δύο μόνιμους που αν έχουν μείνει κάτι γίνεται..τώρα μέχρι Ιούνιο που θα γέννας έχει ο Θεος.

 

 

 

Προς το παρόν είναι ο παπαδ που ληγει η συμβαση του τον Μάρτιο και μια γυναίκα όνομα δεν θυμάμαι...ναι περιμένουν έναν γιατρό να δούμε.....το νοσοκομείο είναι όλα τα λεφτά το 18 που γέννησα την κόρη μου σε μονοκλινο ήμουν πέρασα ζωή και κότα...έχει ο Θεός

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είχα συσπάσεις δεν με πιστεύε έλεγα ότι πονάω έλεγε και που ξέρεις τι είναι συσπάσεις πρώτη φορά είσαι έγκυος έλεγα μετρηστε σας παρακαλώ τον τράχηλο έλεγε τι να τον μετρήσω αν ανοίξει άνοιξε πάει γεννήσες και έτσι έφτασα την 34η εβδομάδα οι συσπάσεις που ένιωθα οοολο αυτόμ τον καιρό να γίνουν ανά δύο λεπτά πήγα στο νοσοκομείο και είδαμε τράχηλο μισό εκατοστό πήγαινα για γέννα έκαναν εισαγωγή με όρο και ξάπλα μέχρι να μπω στον μήνα μου μου είπαν πως αν τον κοιτούσε ο γιατρός και βλέπαμε την μείωση θα είχε πάει καλύτερα! Πιο πριν ενώ η αυχενική βγήκε τέλεια με έβαλε να κάνω το άλφα τεστ το οποίο πλέον δεν το κάνει κανείς είναι παλιά μέθοδος γίνεται στην 16η εβδομαδα για σύνδρομα κλπ και με έστειλε σε δίκη του μικροβιολόγο επειδή δεν είχα ασφάλεια μην μου βγει ο κούκος αηδόνι και μου έβγαλε πιθανότητα για σύνδρομο ντάουν 1/200 και προσπαθούσε να με ψήσει να πάω για αμνιο σε δικό του γιατρό στην Θεσσαλονίκη και τελικά αποφάσισα πριν κάνω κάτι να επαναλάβω στο δικό μου μικροβιολογικό όπου βγήκε 1/4000 μάλλον ήταν κολπακι με την μικροβιολογο να βγάλουν λεφτά γιατί η μικροβ έχει ίδιο επιθετο με αυτόν,συγγενείς δεν ξέρω και φάγαμε δύο εβδομάδες άγχους μέχρι να βγούμε τα επαναληπτικά και δεν με πίστεψε ποτέ για τις συσπάσεις και κόντεψα να γεννήσω νωρίτερα αυχενική μου έκανε και εμένα αυτός τότε αλλά δεν είναι πιστοποιημένος χίλιες φορές στον κυριακ να πας που είναι η δουλειά του....

Τώρα ναι χρειάστηκα περίδεση έκτακτα γιατί ενώ είδαμε τον τράχηλο Κυριακή 3.6εκ κλειστός την Πέμπτη το απόγευμα ενώ πήγαμε για άλλο θέμα βρήκαμε τράχηλο με διαστολή μισό εκατοστό και καθόλου μήκος έτσι μπήκα αρον άρον στην κλινική την ιδιωτική εδώ στην πόλη μας και την έκανε ο γιατρός μου ότι μπόρεσε να δέσει έδεσε γύρω στα 2εκ είπε γιατί ήταν ήδη ανοιχτός τώρα είμαι σε ξεκούραση αλλά όχι ξάπλα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι ευχόμαστε να μην πιάσουν συσπασεις και αναγκαστούμε να κόψουμε το ράμμα πράγμα εκεί πάμε για γέννα και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι!!! Έχει ο Θεός είναι μεγάλος

 

 

 

Μα τι απαράδεκτος αυτός ο γιατρός.. Είναι μερικοί πολύ υπερόπτες που νομίζουν ότι οι έγκυες από το άγχος τους λένε μπαρούφες και ούτε καν ασχολούνται να το ψάξουν.. 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια με την περιδεση κορίτσι μου και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν με περιδεση ως το τέλος και όλα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...