Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μα τι απαράδεκτος αυτός ο γιατρός.. Είναι μερικοί πολύ υπερόπτες που νομίζουν ότι οι έγκυες από το άγχος τους λένε μπαρούφες και ούτε καν ασχολούνται να το ψάξουν.. 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια με την περιδεση κορίτσι μου και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Τόσες γυναίκες τα καταφέρνουν με περιδεση ως το τέλος και όλα πάνε καλά!

Ξέρω και εγώ πολλές περιπτώσεις που πήγε καλά,αλλά δεν είχα συσπάσεις,απλά εγώ είμαι άλλο κεφάλαιο γιατί λόγω ανατομίας κάνω συσπάσεις παντα τις ειχα και την πρώτη φορά από τον 4ο μέχρι το τέλος και τώρα έχω καμία 5-6 την ημέρα τις έχω από τον 4ο μήνα μακάρι να μην γίνουν τακτικές...ότι θέλει ο Θεός

Ευχαριστώ κορίτσι μου

Όσο για τους γιατρούς άστα να πάνε σε μια τόσο σημαντική πορεία της ζωής μας να μην δίνουν την προσοχή που χρειαζόμαστε

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ξένια μου εσύ πως είσαι; Τι έκανες με τον ενδοκρινολογο τελικά;; 

Εμιλυ μου η κοιλίτσα σε πολλές σκάει από τον τέταρτο και μετά, μη το σκέφτεσαι καν.. Εκεί είναι το μωρουλι σου και χοροπηδάει άνετο απλά είναι ακόμα τοσοδουλι, σε λίγο θα κάνει την εμφάνιση του!! :wub: 

Είμαι πολύ πολύ καλύτερα ! Μια βδομάδα που έχω ξεκινήσει το χάπι της καούρας δεν έχω ούτε μια.. κάποιες ανακατωσούρες με πιάνουν αλλά τίποτα το τρομερό.. το σκ ήμουν τέλεια !! Και κλασικά ανησυχώ αν είναι όλα καλα στο μωράκι μου και αισθάνομαι καλα !! Επίσης έκανα χθες και το πρώτο μάθημα γυμναστικής για εγκύους !! Είχα να κάνω γυμναστική από τότε που έμαθα εγκυμοσύνη !!! Τώρα που αρχίζω και συνέρχομαι θα μπει συστηματικά μαζί με περπάτημα !! Ότι μπορούμε :D

τωρα για ενδοκρινολόγο ο γυναικολόγος μου εξειδικεύεται στην γυναικολογική ενδοκρινολογία.. μου έγραψε φυσικά χάπι..θα κάνω την άλλη βδομάδα εξετάσεις tsh να δούμε αν έπεσε.. μου είπε να μην ανησυχώ.. 

εσυ πως είσαι ;;;;;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Είμαι πολύ πολύ καλύτερα ! Μια βδομάδα που έχω ξεκινήσει το χάπι της καούρας δεν έχω ούτε μια.. κάποιες ανακατωσούρες με πιάνουν αλλά τίποτα το τρομερό.. το σκ ήμουν τέλεια !! Και κλασικά ανησυχώ αν είναι όλα καλα στο μωράκι μου και αισθάνομαι καλα !! Επίσης έκανα χθες και το πρώτο μάθημα γυμναστικής για εγκύους !! Είχα να κάνω γυμναστική από τότε που έμαθα εγκυμοσύνη !!! Τώρα που αρχίζω και συνέρχομαι θα μπει συστηματικά μαζί με περπάτημα !! Ότι μπορούμε :D

τωρα για ενδοκρινολόγο ο γυναικολόγος μου εξειδικεύεται στην γυναικολογική ενδοκρινολογία.. μου έγραψε φυσικά χάπι..θα κάνω την άλλη βδομάδα εξετάσεις tsh να δούμε αν έπεσε.. μου είπε να μην ανησυχώ.. 

εσυ πως είσαι ;;;;;;;;;; 

Καλά είμαι κορίτσι μου, καλύτερα και εγώ τα έγραφα πιο πάνω.. Καούρες δυσπεψία συνεχίζουν αλλά μόνο το μεσημέρι και την υπόλοιπη μέρα είμαι καλά! Τέλεια, μπράβο και με τη γυμναστική πολύ καλό θα σου κάνει!! Εγώ δεν έχω σταματήσει, μόνο το τένις έκοψα εννοείται εδώ και καιρό αλλά το personal το συνεχίζω κανονικά εκτός φυσικά από κάποιες φορές που ένιωθα χάλια.. 

Με το χάπι που σου έδωσε θα ρυθμιστεί η tsh μην ανησυχείς!! Αφού είναι και εξειδικευμένος σε αυτό ίσως να μη χρειαστεί και ενδοκρινολογος αλλά το βλέπετε στην πορεία.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Προς το παρόν είναι ο παπαδ που ληγει η συμβαση του τον Μάρτιο και μια γυναίκα όνομα δεν θυμάμαι...ναι περιμένουν έναν γιατρό να δούμε.....το νοσοκομείο είναι όλα τα λεφτά το 18 που γέννησα την κόρη μου σε μονοκλινο ήμουν πέρασα ζωή και κότα...έχει ο Θεός

Η γυναίκα είναι μια ξανθιά ρωσοποντια;;;μικρή σε ηλικία;;;Μαρία όνομα δεν θυμάμαι επίθετο.αν ναι κ αυτή καλή είναι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου, καλύτερα και εγώ τα έγραφα πιο πάνω.. Καούρες δυσπεψία συνεχίζουν αλλά μόνο το μεσημέρι και την υπόλοιπη μέρα είμαι καλά! Τέλεια, μπράβο και με τη γυμναστική πολύ καλό θα σου κάνει!! Εγώ δεν έχω σταματήσει, μόνο το τένις έκοψα εννοείται εδώ και καιρό αλλά το personal το συνεχίζω κανονικά εκτός φυσικά από κάποιες φορές που ένιωθα χάλια.. 

Με το χάπι που σου έδωσε θα ρυθμιστεί η tsh μην ανησυχείς!! Αφού είναι και εξειδικευμένος σε αυτό ίσως να μη χρειαστεί και ενδοκρινολογος αλλά το βλέπετε στην πορεία.. 

Εγώ μέχρι τώρα δυστυχώς δεν είχα καθόλου αντοχή μέσα στην μέρα για γυμναστική και ειδικά μετά τη δουλειά.. μόνο για περπάτημα πήγαινα.. τώρα θα εντάξω και την γυμναστική.. 

Πολύ χαίρομαι που όλα τα κορίτσια έχουμε αρχίσει να επανερχόμαστε !!!! Νομίζω ήρθε η ώρα να αρχίσουμε να το απολαμβάνουμε !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ξένια μου εσύ πως είσαι; Τι έκανες με τον ενδοκρινολογο τελικά;; 

Εμιλυ μου η κοιλίτσα σε πολλές σκάει από τον τέταρτο και μετά, μη το σκέφτεσαι καν.. Εκεί είναι το μωρουλι σου και χοροπηδάει άνετο απλά είναι ακόμα τοσοδουλι, σε λίγο θα κάνει την εμφάνιση του!! :wub: 

Πήγα το είδα φραουλίνο μου την Κυριακή που έπαθα μια κρίση άγχους..έκανε πιρουετες χαχαχσχα.πιο πολύ κίνηση από τον γιο μου που θυμάμαι..αφού ο γιατρός δεν μπορούσε να το πιάσει τρελάθηκα...την μια το έβγαλε κοριτσάκι την άλλη υποψία για αγόρι κ την άλλη κατέληξε κορίτσι..τώρα την άλλη Δευτέρα αυχενική κ αφηνομαι ότι θέλει ο Θεός δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...το επόμενο βήμα είναι να αγοράσω ντομπλερ να ελέγχω που κ που μέχρι να γεννήσω...να μην τρεχω συνέχεια σαν την τρελή χαχαχα ..αχ Παναγία μου γερά να μας τα δίνεις....να γεμίσουν οι αγκαλιες μας χαρούμενα ζωηρά μωρά.

Just now, xenia^^ είπε:

Εγώ μέχρι τώρα δυστυχώς δεν είχα καθόλου αντοχή μέσα στην μέρα για γυμναστική και ειδικά μετά τη δουλειά.. μόνο για περπάτημα πήγαινα.. τώρα θα εντάξω και την γυμναστική.. 

Πολύ χαίρομαι που όλα τα κορίτσια έχουμε αρχίσει να επανερχόμαστε !!!! Νομίζω ήρθε η ώρα να αρχίσουμε να το απολαμβάνουμε !! 

Επ...εγώ δεν επανήλθα...ήμουν καλά δύο μέρες αφού έμπαινα κουζίνα κ δεν πάθαινα σπασμούς ανησύχησα τρομερά πήγα αρον άρον να το ελέγξω κ αφού είδα όλα καλά το ίδιο βράδυ πέθανα κ αναστηθηκα από αναγουλα κ από Κυριακή σερνομαι..άρα μπορεί κάποιες να παίρνουμε ρεπό μερικές μέρες κ μετά να περνάμε κ λίγο δύσκολα κάποιες άλλες...εγώ αν όλα πάνε καλά έχω άλλον ένα μήνα σίγουρα που θα σερνομαι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Πήγα το είδα φραουλίνο μου την Κυριακή που έπαθα μια κρίση άγχους..έκανε πιρουετες χαχαχσχα.πιο πολύ κίνηση από τον γιο μου που θυμάμαι..αφού ο γιατρός δεν μπορούσε να το πιάσει τρελάθηκα...την μια το έβγαλε κοριτσάκι την άλλη υποψία για αγόρι κ την άλλη κατέληξε κορίτσι..τώρα την άλλη Δευτέρα αυχενική κ αφηνομαι ότι θέλει ο Θεός δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...το επόμενο βήμα είναι να αγοράσω ντομπλερ να ελέγχω που κ που μέχρι να γεννήσω...να μην τρεχω συνέχεια σαν την τρελή χαχαχα ..αχ Παναγία μου γερά να μας τα δίνεις....να γεμίσουν οι αγκαλιες μας χαρούμενα ζωηρά μωρά.

Όλα θα πάνε τέλεια!! Σε ένα μήνα περίπου θα αρχίσεις να το νιώθεις κιόλας οπότε θα είσαι πιο ήρεμη.. Το ντοπλερ δεν είναι κακή ιδέα, πουλάνε κάτι μικρά που είναι μόνο για να ακούς καρδούλα, και αυτό ρε παιδί μου όμως αγχωτικό να το έχεις μέσα στο σπίτι σου δεν ξέρω.. Λοιπόν για το φύλο θα το δείτε και στην αυχενικη στα σίγουρα ή κατά 80% τέλος πάντων!! Άντε μια βδομαδουλα έμεινε.. Λιιιγο υπομονή ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Αχ μην με τρομαζεις και η φαρμακοποιος μου πρότεινε αυτην την μαρκσ το bio oil κια εχει εδω και δυο εβδομαδες που την βαζω.. 

Για να μην σε αγχώνω, πήγα και ρώτησα τη φαρμακοποιό και μου είπε ότι η συγκέντρωση της βιταμίνης Α είναι πολύ χαμηλή κ άρα ακίνδυνη για το μωρό. Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις κάποιο άλλο λαδακι.

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Επειδή έπαθα την πλάκα μου με μελανιές κ καρούμπαλα κ πόνο τώρα προσέχω πολύ..τσιμπάω με προσοχή,,αφήνω,,κάνω την έγχυση πολύ πολύ αργά κ μετά πατάω με το βαμβάκι μισό λεπτό..και δεν έκανα εδώ κ μια εβδομάδα καμία.η κοιλιά μου ήταν για κλάματα..τώρα θα την στρώσω.το θέμα είναι τι θα κάνουμε όταν γίνει τούμπανο ..πως θα πιάνουμε δέρμα κ θα τσιμπάμε;;;γιατί εμένα η λευκ μου είπε μόνο στην κοιλιά αντιπηκτικες στην εγκυμοσύνη..όχι μηρό..δεν απορροφάται καλά σε κύηση...εγώ είμαι μεγαλοκοπελα εδώ..πάτησα τα σαράντα τον περασμένο Ιούνη..πως θα ξεστομίσω την ηλικία μου στην αυχενική δεν ξέρω χαχαχσχα.θα πω είναι 25 χρονών και 15 καλοκαιριών.

Εντωμεταξυ στο νοσοκομειο Κατερίνης δεν ξέρω ποιος γυναικολόγος έμεινε...τρομαχτικό...άδεια η μαιευτική...τώρα περιμένουν να τους στείλουν διευθυντή...κρίμα πολύ γιατί οι μαίες είναι εξαιρετικές κ οι χώροι πολύ καλύτεροι από την κλινική που γέννησα κ επειδή έκανα αποξεσεις εκεί εγώ έρχονταν οι μαίες κάθε ένα τέταρτο να με φροντίσουν..τύφλα να χει το γεννεσις.κριμα πραγματικά αν ήταν ο μουσιοπ..θα ήθελα να γεννήσω εκεί..έχει κ άλλους δύο μόνιμους που αν έχουν μείνει κάτι γίνεται..τώρα μέχρι Ιούνιο που θα γέννας έχει ο Θεός.

 

 

 

41 εδώ...θα δώσω ηλικία και θα κοιτάω χαμηλά...Στη Λευκού πάω κ εγώ, πολύ καλή!

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Για να μην σε αγχώνω, πήγα και ρώτησα τη φαρμακοποιό και μου είπε ότι η συγκέντρωση της βιταμίνης Α είναι πολύ χαμηλή κ άρα ακίνδυνη για το μωρό. Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις κάποιο άλλο λαδακι.

41 εδώ...θα δώσω ηλικία και θα κοιτάω χαμηλά...Στη Λευκού πάω κ εγώ, πολύ καλή!

Μπρε 40,8 είμαι χαχαχαχαχαχσ.πρωτη φορά στην ζωή μου θέλω να κρύψω χρόνια...μέχρι να γεννήσω ρε παιδί μου...μην με αρχίσουν στα αγχωτικά κ με τρελάνουν...ας γεννήσω κ μετά θα λέω παραπάνω για να μου λένε ότι μικροδειχνω 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Πήγα το είδα φραουλίνο μου την Κυριακή που έπαθα μια κρίση άγχους..έκανε πιρουετες χαχαχσχα.πιο πολύ κίνηση από τον γιο μου που θυμάμαι..αφού ο γιατρός δεν μπορούσε να το πιάσει τρελάθηκα...την μια το έβγαλε κοριτσάκι την άλλη υποψία για αγόρι κ την άλλη κατέληξε κορίτσι..τώρα την άλλη Δευτέρα αυχενική κ αφηνομαι ότι θέλει ο Θεός δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο...το επόμενο βήμα είναι να αγοράσω ντομπλερ να ελέγχω που κ που μέχρι να γεννήσω...να μην τρεχω συνέχεια σαν την τρελή χαχαχα ..αχ Παναγία μου γερά να μας τα δίνεις....να γεμίσουν οι αγκαλιες μας χαρούμενα ζωηρά μωρά.

Επ...εγώ δεν επανήλθα...ήμουν καλά δύο μέρες αφού έμπαινα κουζίνα κ δεν πάθαινα σπασμούς ανησύχησα τρομερά πήγα αρον άρον να το ελέγξω κ αφού είδα όλα καλά το ίδιο βράδυ πέθανα κ αναστηθηκα από αναγουλα κ από Κυριακή σερνομαι..άρα μπορεί κάποιες να παίρνουμε ρεπό μερικές μέρες κ μετά να περνάμε κ λίγο δύσκολα κάποιες άλλες...εγώ αν όλα πάνε καλά έχω άλλον ένα μήνα σίγουρα που θα σερνομαι..

Καλα και εγώ δεν έχω πειστεί ότι έχω αρχίσει να επανέρχομαι γιατί την Παρασκευή ήμουν όλη μετά χάλια με ανακατωσούρα.. και σήμερα το πρωί είχα μετά το πρωινό.. αλλά θέλω να το πιστεύω ότι έχει αρχίσει η βελτίωση για να φτιάξει και η ψυχολογία !!!!!!! Άντε και εσυ να αρχίσεις να νιώθεις καλύτερα να τελειώνει αυτή η ταλαιπωρία !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Μπρε 40,8 είμαι χαχαχαχαχαχσ.πρωτη φορά στην ζωή μου θέλω να κρύψω χρόνια...μέχρι να γεννήσω ρε παιδί μου...μην με αρχίσουν στα αγχωτικά κ με τρελάνουν...ας γεννήσω κ μετά θα λέω παραπάνω για να μου λένε ότι μικροδειχνω 

Ο ενδοκρινολόγος μου είπε φαίνεσαι 10 χρόνια νεότερη. Λέω όταν πάω για αυχενική και με ρωτήσουν ηλικία να τους πω  : την κανονική ή όσο φαίνομαι? Να σου πω συναδέλφισσα ξέρω ότι η ηλικία καθόλου δεν μ ενδιαφέρει, μακάρι να πάνε όλα καλά, πάντως σίγουρα λόγω ηλικίας οι δείκτες της αυχενικής είναι λιγότερο ευνοικοί για μας..Αλλά οκ, θα το περιμένουμε αυτό.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Η γυναίκα είναι μια ξανθιά ρωσοποντια;;;μικρή σε ηλικία;;;Μαρία όνομα δεν θυμάμαι επίθετο.αν ναι κ αυτή καλή είναι..

Όχι δεν είναι αυτήν....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Ο ενδοκρινολόγος μου είπε φαίνεσαι 10 χρόνια νεότερη. Λέω όταν πάω για αυχενική και με ρωτήσουν ηλικία να τους πω  : την κανονική ή όσο φαίνομαι? Να σου πω συναδέλφισσα ξέρω ότι η ηλικία καθόλου δεν μ ενδιαφέρει, μακάρι να πάνε όλα καλά, πάντως σίγουρα λόγω ηλικίας οι δείκτες της αυχενικής είναι λιγότερο ευνοικοί για μας..Αλλά οκ, θα το περιμένουμε αυτό.

Αααα ρατσισμός χαχαχαχα...θα μου πουν πόσο είστε κυρία μου;;;;πόσο με κάνεις θα τους πω.χαχαχα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αααα ρατσισμός χαχαχαχα...θα μου πουν πόσο είστε κυρία μου;;;;πόσο με κάνεις θα τους πω.χαχαχα.

Η ηλικία είναι απλά ένα νούμερο... τίποτα παραπάνω... :) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...