Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ημουν τελεια ως τα εχθες.. Απο εχθες νυχτα μαλλον αγχωθηκα δεν ξερω και εκανα και εμετο και αυπνη ολη νυχτα σημερα αναγουλες ολη μερα αϋπνία και το μεσημέρι και τωρα αγχωμενη παλι.. Αυριο πρωι πρωι εχω αυχενικη και ειμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Παρακαλεσα να αφησουν και τον αντρα μου μεσα αλλα με τιποτα δεν αφηνουν εδω στην Κύπρο.. Αφου μας επιβάλλουν καθε εβδομαδα τεστ και κανουμε καθε εβδομαδα γιατι φεν αφηνουν ρε παιδια τους αντρες μας να νιωθουμε και εμειε λιγο ασφαλεια..?? Τελος παντων.. Αυτα τα νεα μου εμενα.. 

 Α επισης εχθες ηθελα να βηξω και εβηξα και ενιωσα εναν τοσο εντονο πονο χαμηλα που τρομαξα.. Σας συμβαινει?? 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε! Μην αγχώνεσαι, τέτοιοι πόνοι συμβαίνουν συχνά. Κ εγώ έχω διαφορά τραβήγματα χαμηλά ώρες ώρες..


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ημουν τελεια ως τα εχθες.. Απο εχθες νυχτα μαλλον αγχωθηκα δεν ξερω και εκανα και εμετο και αυπνη ολη νυχτα σημερα αναγουλες ολη μερα αϋπνία και το μεσημέρι και τωρα αγχωμενη παλι.. Αυριο πρωι πρωι εχω αυχενικη και ειμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Παρακαλεσα να αφησουν και τον αντρα μου μεσα αλλα με τιποτα δεν αφηνουν εδω στην Κύπρο.. Αφου μας επιβάλλουν καθε εβδομαδα τεστ και κανουμε καθε εβδομαδα γιατι φεν αφηνουν ρε παιδια τους αντρες μας να νιωθουμε και εμειε λιγο ασφαλεια..?? Τελος παντων.. Αυτα τα νεα μου εμενα.. 

Α επισης εχθες ηθελα να βηξω και εβηξα και ενιωσα εναν τοσο εντονο πονο χαμηλα που τρομαξα.. Σας συμβαινει?? 

Καλή επιτυχία με την αυχενική σου!!!!! 

Ναι ναι κι εγώ το παθαίνω οταν κάνω απότομες κινήσεις.. 

Κορίτσια μου όσο για την γέννα κι εγω ένα άγχος το έχω. Και στην 1η εγκυμοσύνη η γέννα με απασχολούσε, όχι το μετά. Εμείς πήγαμε με τεχνητούς πόνους στην 37η γιατί το μωρό ήταν μεγάλο και φοβόμουν να φτάσω μέχρι την 40η γιατί φοβομουν να γεννήσω φυσιολογικα ένα τόσο μεγάλο μωρό. Όπως ειπε και μια κοπελα παραπάνω, φυσικά το μωρό δεν ήταν έτοιμο, και μετά απο 11 ώρες κι εγω αναμονής και χωρίς να με πιάνουν καν πονοι, ουτε τα νερα μου μπορούσε να σπασει ο γιατρός, αποφασισαμε να κάνουμε καισαρικη. Χωρίς λόγο δηλαδή αλλα φταίω εγω. Τώρα θέλω να προσπαθησω κι εγω για vbac εαν όλα πανε καλα, και φυσικά με αγχώνει κι εμένα το οτι γεννάω μέσα στον Αύγουστο. 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ημουν τελεια ως τα εχθες.. Απο εχθες νυχτα μαλλον αγχωθηκα δεν ξερω και εκανα και εμετο και αυπνη ολη νυχτα σημερα αναγουλες ολη μερα αϋπνία και το μεσημέρι και τωρα αγχωμενη παλι.. Αυριο πρωι πρωι εχω αυχενικη και ειμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Παρακαλεσα να αφησουν και τον αντρα μου μεσα αλλα με τιποτα δεν αφηνουν εδω στην Κύπρο.. Αφου μας επιβάλλουν καθε εβδομαδα τεστ και κανουμε καθε εβδομαδα γιατι φεν αφηνουν ρε παιδια τους αντρες μας να νιωθουμε και εμειε λιγο ασφαλεια..?? Τελος παντων.. Αυτα τα νεα μου εμενα.. 

Α επισης εχθες ηθελα να βηξω και εβηξα και ενιωσα εναν τοσο εντονο πονο χαμηλα που τρομαξα.. Σας συμβαινει?? 

Καλη επιτυχία να έχεις κορίτσι μου...κι εγώ έτσι ήμουν μια μέρα πριν...ούτε εδώ θεσσαλονικη δεν αφήνουν το σύζυγο, εγώ μόνη μου πήγα...κι εγώ άμα βήξω ή άμα κάνω απότομη κίνηση μπορεί να πονέσω αλλά το έχω συνηθίσει πια...τα καλύτερα σου εύχομαι κορίτσι μου❤

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις βιντεοκλήση τον άντρα σου την ώρα της εξέτασης...κι εγώέλεγα να το κάνω αλλά απ το άγχος είχα κοκκαλώσει...αχχαχα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ημουν τελεια ως τα εχθες.. Απο εχθες νυχτα μαλλον αγχωθηκα δεν ξερω και εκανα και εμετο και αυπνη ολη νυχτα σημερα αναγουλες ολη μερα αϋπνία και το μεσημέρι και τωρα αγχωμενη παλι.. Αυριο πρωι πρωι εχω αυχενικη και ειμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Παρακαλεσα να αφησουν και τον αντρα μου μεσα αλλα με τιποτα δεν αφηνουν εδω στην Κύπρο.. Αφου μας επιβάλλουν καθε εβδομαδα τεστ και κανουμε καθε εβδομαδα γιατι φεν αφηνουν ρε παιδια τους αντρες μας να νιωθουμε και εμειε λιγο ασφαλεια..?? Τελος παντων.. Αυτα τα νεα μου εμενα.. 

Α επισης εχθες ηθελα να βηξω και εβηξα και ενιωσα εναν τοσο εντονο πονο χαμηλα που τρομαξα.. Σας συμβαινει?? 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!
...όσον αφορά αυτό που δεν αφήνουν τους συζύγους το θεωρώ παράλογο από τη στιγμή που όλοι μας κάνουμε τεστ κάθε εβδομάδα! 
 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Εγω ημουν τελεια ως τα εχθες.. Απο εχθες νυχτα μαλλον αγχωθηκα δεν ξερω και εκανα και εμετο και αυπνη ολη νυχτα σημερα αναγουλες ολη μερα αϋπνία και το μεσημέρι και τωρα αγχωμενη παλι.. Αυριο πρωι πρωι εχω αυχενικη και ειμαι σε αναμμένα καρβουνα.. Παρακαλεσα να αφησουν και τον αντρα μου μεσα αλλα με τιποτα δεν αφηνουν εδω στην Κύπρο.. Αφου μας επιβάλλουν καθε εβδομαδα τεστ και κανουμε καθε εβδομαδα γιατι φεν αφηνουν ρε παιδια τους αντρες μας να νιωθουμε και εμειε λιγο ασφαλεια..?? Τελος παντων.. Αυτα τα νεα μου εμενα.. 

Α επισης εχθες ηθελα να βηξω και εβηξα και ενιωσα εναν τοσο εντονο πονο χαμηλα που τρομαξα.. Σας συμβαινει?? 

Καλή επιτυχία Σοφάκι μου μην αγχώνεσαι στατιστικά είσαι μικρό κορίτσι όλα θα είναι τέλεια..πονακια σε βήχα φτέρνισμα εννοείται νομίζω όλες έχουμε..μεγαλώνει η μήτρα τώρα κ τεντώνουν όλα εκεί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε; Πως είσαστε αυτές τις μέρες; Εγώ σήμερα πρώτη μέρα μετά από 1,5 μήνα ναυτίας και τάσης εμετού, κατά ένα περίεργο τρόπο νιώθω πολύ καλά! Σαν να σταμάτησαν οι ανακατωσούρες και οι ναυτίες! Δε με ενοχλεί τίποτα... ίσως με αποχαιρετούν σιγά σιγά.. θα δείξει! Σήμερα έχω υπέρηχο στο γιατρό μου να δούμε το μωράκι και να με γράψει και εξετάσεις.

@Sofiamar93 τι έγινε κοπέλα μου με την αυχενική; όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια όλη αυτή την εβδομάδα είμαι πολύ καλύτερα...Τόσο που έχουν αρχίσει να με ζώνουν τα φίδια μήπως κάτι δεν πάει καλά. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από την ανησυχία...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Εγώ κορίτσια όλη αυτή την εβδομάδα είμαι πολύ καλύτερα...Τόσο που έχουν αρχίσει να με ζώνουν τα φίδια μήπως κάτι δεν πάει καλά. Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ από την ανησυχία...

Ναι αυτό είπα κι εγώ σήμερα είμαι πολύ καλά. Γιατί να ανησυχείς καλέ; κάποια στιγμή θα τελειώναν τα συμπτώματα. Πόσο εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, athina_rain είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πως είσαστε αυτές τις μέρες; Εγώ σήμερα πρώτη μέρα μετά από 1,5 μήνα ναυτίας και τάσης εμετού, κατά ένα περίεργο τρόπο νιώθω πολύ καλά! Σαν να σταμάτησαν οι ανακατωσούρες και οι ναυτίες! Δε με ενοχλεί τίποτα... ίσως με αποχαιρετούν σιγά σιγά.. θα δείξει! Σήμερα έχω υπέρηχο στο γιατρό μου να δούμε το μωράκι και να με γράψει και εξετάσεις.

@Sofiamar93 τι έγινε κοπέλα μου με την αυχενική; όλα καλά;

Καλησπερα κοριτσια μου.. Δεβ διαβασα ολα τα μηνυματα σας.. Μολις γυρισα σπιτι απο την γιατρο.. Επαθα ενα σοκ.. Εκλαιγα ειμαι καπως ψυχολογικα εσεις οι εμπειρες να μου πειτε την γνωμη σας μιλησα με τον γιατρο μου και περιμενω να με παρει γιατι ειχε γεννα.. Λοιπον ολα ηταν φυσιολογικα.. Ολα ομως εκτος απο το υγρο στον αυχενα.. Μου ειπε οτι ηταν λιγο πιο υψηλο αποσο το θελουν.. Μου ειπε οτι υο θελουν ως το 2,5 και εμενα ηταν γυρω στο 2,8 με 2,9. Θελει να κανω για παν ενδεχόμενο μια εξεταση αιματος veracity λεγεται για να επιβεβαιωσουμε οτι ολα ειναι καλα.. Ο γιατρος μου ειπε κατω απο 3 να μην φοβαμαι αλλα θα με παρει τηλεφωνο.. Εσεις εχετε εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 said:

Καλησπερα κοριτσια μου.. Δεβ διαβασα ολα τα μηνυματα σας.. Μολις γυρισα σπιτι απο την γιατρο.. Επαθα ενα σοκ.. Εκλαιγα ειμαι καπως ψυχολογικα εσεις οι εμπειρες να μου πειτε την γνωμη σας μιλησα με τον γιατρο μου και περιμενω να με παρει γιατι ειχε γεννα.. Λοιπον ολα ηταν φυσιολογικα.. Ολα ομως εκτος απο το υγρο στον αυχενα.. Μου ειπε οτι ηταν λιγο πιο υψηλο αποσο το θελουν.. Μου ειπε οτι υο θελουν ως το 2,5 και εμενα ηταν γυρω στο 2,8 με 2,9. Θελει να κανω για παν ενδεχόμενο μια εξεταση αιματος veracity λεγεται για να επιβεβαιωσουμε οτι ολα ειναι καλα.. Ο γιατρος μου ειπε κατω απο 3 να μην φοβαμαι αλλα θα με παρει τηλεφωνο.. Εσεις εχετε εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα? 

Κοριτσι μου να μην ανησυχεις καθολου, ολα θα πανε καλα και η αποκλιση ειναι παρα πολυ μικρη!! Νομιζω πως μια κοπελα στις μανουλες Ιουλιου ειχε ενα παρομοιο θεμα και τελικα ολα πηγαν καλα, γραφω εδω το ονομα αν θελεις να τη ρωτησεις @Angelina95

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι προκαταβολικά...Αν είσαι όσο γράφει το όνομα σου είσαι και μικρή...Κάνε το μη επεμβατικό nipt να σου φύγει η ιδέα..Εγώ το έκανα πριν την αυχενικη να φανταστεις...Μην αγχώνεσαι όμως εκ των προτέρων για πράγματα που δεν είναι βέβαια.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_ABC είπε:

Κοριτσι μου να μην ανησυχεις καθολου, ολα θα πανε καλα και η αποκλιση ειναι παρα πολυ μικρη!! Νομιζω πως μια κοπελα στις μανουλες Ιουλιου ειχε ενα παρομοιο θεμα και τελικα ολα πηγαν καλα, γραφω εδω το ονομα αν θελεις να τη ρωτησεις @Angelina95

Σε ευχαριστω πολυ.. Τηε εστειλα μηνυμα.. Δεν ξερω τρομαξα παρα πολυ.. Αγχωθηκα ενω μου ειπε η γιατρος να μην αγχωνομαι καινολα θα πανε καλα.. Μπορει λεει να περασα καποια λοιμωξη και για αυτο να εχει παραπανω υγρο... 

Just now, Liakada είπε:

Κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι προκαταβολικά...Αν είσαι όσο γράφει το όνομα σου είσαι και μικρή...Κάνε το μη επεμβατικό nipt να σου φύγει η ιδέα..Εγώ το έκανα πριν την αυχενικη να φανταστεις...Μην αγχώνεσαι όμως εκ των προτέρων για πράγματα που δεν είναι βέβαια.

Μολις πριν ενα μηνα εκλεισα τα 27 και μου ειπε και η γιατρος οτι ςιμαι μικρη και αυτο ειναι καλο για τα ρισκα.. Ολα μου τα ρισκα βγηκαν τελεια.. Απλα με αγχωσε εκεινο το πραγμα.. Τα ηθελα να ειναι ολα καλα να ηρεμησω.. Μαθαμε και το φύλο αλλα ακομη δεν το γνωριζω.. Το εδωσα σε φακελο στην κουμπαρα μου και σημερα το βραδυ θα το μαθουμε ολοι μαζι με μπαλονια.. Δεν ηθελα να το μαθω μονη μου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.. Δεβ διαβασα ολα τα μηνυματα σας.. Μολις γυρισα σπιτι απο την γιατρο.. Επαθα ενα σοκ.. Εκλαιγα ειμαι καπως ψυχολογικα εσεις οι εμπειρες να μου πειτε την γνωμη σας μιλησα με τον γιατρο μου και περιμενω να με παρει γιατι ειχε γεννα.. Λοιπον ολα ηταν φυσιολογικα.. Ολα ομως εκτος απο το υγρο στον αυχενα.. Μου ειπε οτι ηταν λιγο πιο υψηλο αποσο το θελουν.. Μου ειπε οτι υο θελουν ως το 2,5 και εμενα ηταν γυρω στο 2,8 με 2,9. Θελει να κανω για παν ενδεχόμενο μια εξεταση αιματος veracity λεγεται για να επιβεβαιωσουμε οτι ολα ειναι καλα.. Ο γιατρος μου ειπε κατω απο 3 να μην φοβαμαι αλλα θα με παρει τηλεφωνο.. Εσεις εχετε εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα? 

Δε θα είναι κάτι μην ανησυχείς. Μερικές φορές βγαίνουν μετρήσεις λιγο παραπάνω από το κανονικό και όλα είναι μια χαρά. Είσαι και μικρή οπότε δεν είναι κάτι. Εσύ βέβαια μόνο και μόνο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο απλά κάνε και αυτή την εξέταση αίματος που σε είπαν και δε θα έχεις άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.. Τηε εστειλα μηνυμα.. Δεν ξερω τρομαξα παρα πολυ.. Αγχωθηκα ενω μου ειπε η γιατρος να μην αγχωνομαι καινολα θα πανε καλα.. Μπορει λεει να περασα καποια λοιμωξη και για αυτο να εχει παραπανω υγρο... 

Μολις πριν ενα μηνα εκλεισα τα 27 και μου ειπε και η γιατρος οτι ςιμαι μικρη και αυτο ειναι καλο για τα ρισκα.. Ολα μου τα ρισκα βγηκαν τελεια.. Απλα με αγχωσε εκεινο το πραγμα.. Τα ηθελα να ειναι ολα καλα να ηρεμησω.. Μαθαμε και το φύλο αλλα ακομη δεν το γνωριζω.. Το εδωσα σε φακελο στην κουμπαρα μου και σημερα το βραδυ θα το μαθουμε ολοι μαζι με μπαλονια.. Δεν ηθελα να το μαθω μονη μου.. 

Είσαι  μικρούλα βρε κορίτσι μου. Όλα καλά θα πάνε! Ηρέμησε και κάνε ό,τι σου πει ο γιατρός. Πάντως μην στενοχωριέσαι προκαταβολικά.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...