Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Αχχ τέλεια Σοφάκι!!!!


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου εγω ειμαι.. Εμεινα εγκυος 3 μερες πριν την περιοδο

Και εγω παντως ακομη κιλα δεν οηρα.. Με ζυγισε ξανα την τεταρτη ο γιατρος μου και ακομη ειμαι πιο κατβ απο αυτα που ημουν αρχικα..αλλα τωρα ξεκινησα να τρωω φαγητα σιγα σιγα.. Οχι βαρια πράγματα.. Ουτε λιπαρά.. Οχι επειδη προσεχω αλλα επειδη φοβαμαι για εμετους.. 

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

  • Μου αρέσει 6

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, υπέροχα νέα!! :wub: Θα βγει και το αίμα αύριο και όλα θα είναι μια χαρά! Σε λίγες εβδομάδες θα δείτε και καθαρά αν όντως είναι κοριτσακι αλλά συνήθως στην αυχενικη το πετυχαίνουν!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Anneliz είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

Τέλεια κορίτσι μου!Με το καλό!

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Μπράβο!!! Τέρμα η αγωνία! Χαλάρωσε και απόλαυσε το τώρα!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια. Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο και έπαθα σοκ το πόσο μεγάλωσε το μωράκι..βλέπω πλέον κανονικότατο μωράκι και φαίνεται απίστευτο...είμαι στη 15η πλέον...επίσης είδαμε πάλι το πουλάκι του οπότε δε νομίζω να αλλάξει κάτι ...χαχαχαχ...

@xenia^^κι εγώ κορίτσι πέταξα κοιλίτσα και μάλιστα πολύ ξαφνικά μπορώ να πω...επίσης έτσι ξαφνικά ανέβηκα κοντά ένα κιλό και φοβήθηκα μπορώ να πω γτ λέω λες να ξυπνάω και να μπαίνουν έτσι στα καλά καθούμενα τα κιλά...χαχαχ

@Annelizμπράβο κορίτσι μου, άντε να μπαίνουν όλα σε μια σειρά. Με το καλό ο κορίτσαρος❤

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Anneliz said:

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

Συγχαρητήρια :wub: τέλειο συναίσθημα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Σοφάκι αυχενική έκανα πριν μια εβδομάδα χαχαχαχα.την Aneliz μάλλον ήθελες να γράψεις..

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Πολύ χάρηκα Σοφάκι..είδες καμιά φορά είναι απλά ένας πόντος πάνω ένας κάτω κ δεν σημαίνει τιποτα απλά τρομάζουμε.

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,και με το καλό τα μπεμπακια σας ..Συγνώμη που μπενω σφήνα στο θέμα σας νομίζω σε αυτό το γκρουπ είναι ένα κορίτσι που ψάχνω να τη ρωτήσω κατι η οποία έλεγε ότι έμεινε έγκυος στο τέλος του κύκλου της ενώ κανονικά περίμενε περίοδο...

Κοριτσάκι μου μάλλον την konst27 ψάχνεις ..ναι μεγάλο μπέρδεμα είχε το κορίτσι..στείλε της πμ αν θέλεις γιατί έχω καιρό να την δω.

8 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

Τέλεια κορίτσι μου με το καλό όλα τα μωράκια γερά να είναι.

8 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα σε ευχαριστώ

Ναι ξέχασα εντελώς....κ η σοφία τα ίδια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα από την αυχενική. Όλα καλά μας τα έβγαλε ο γιατρός και περιμένουμε αύριο την εξέταση αίματος. Στο τέλος μας ρώτησε εάν θέλουμε να έχουμε μια υποψία για το φύλο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο. Και μας είπε οτι μάλλον ειναι κοριτσάκι!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πως ένιωσα!!! :x

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !! Πολλά μπράβο !! Αχχ αυτή η υποψία.. και μένα η υποψία είναι κοριτσάκι !!! Και το έχω σχεδόν κλειδώσει και έχω τρελαθεί από τη χαρά μου γιατί κοριτσάκι ήθελα πάντα για πρώτο παιδάκι !! Πιστεύω ότι δύσκολα θα πέφτουν έξω !! Κάτι βλέπουν και το λένε...... αλλά γερό να είναι αυτό έχει σημασία !!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Σοφάκι αυχενική έκανα πριν μια εβδομάδα χαχαχαχα.την Aneliz μάλλον ήθελες να γράψεις..

Πολύ χάρηκα Σοφάκι..είδες καμιά φορά είναι απλά ένας πόντος πάνω ένας κάτω κ δεν σημαίνει τιποτα απλά τρομάζουμε.

Κοριτσάκι μου μάλλον την konst27 ψάχνεις ..ναι μεγάλο μπέρδεμα είχε το κορίτσι..στείλε της πμ αν θέλεις γιατί έχω καιρό να την δω.

Τέλεια κορίτσι μου με το καλό όλα τα μωράκια γερά να είναι.

Ναι ξέχασα εντελώς....κ η σοφία τα ίδια.

Χαχχαχα μπερδευτηκα... Μαζευτηκαμε πολλες και τα χασαααα.. Ναι.. Μπήκε στην θεση της η καρδια μου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια. Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο και έπαθα σοκ το πόσο μεγάλωσε το μωράκι..βλέπω πλέον κανονικότατο μωράκι και φαίνεται απίστευτο...είμαι στη 15η πλέον...επίσης είδαμε πάλι το πουλάκι του οπότε δε νομίζω να αλλάξει κάτι ...χαχαχαχ...

@xenia^^κι εγώ κορίτσι πέταξα κοιλίτσα και μάλιστα πολύ ξαφνικά μπορώ να πω...επίσης έτσι ξαφνικά ανέβηκα κοντά ένα κιλό και φοβήθηκα μπορώ να πω γτ λέω λες να ξυπνάω και να μπαίνουν έτσι στα καλά καθούμενα τα κιλά...χαχαχ

@Annelizμπράβο κορίτσι μου, άντε να μπαίνουν όλα σε μια σειρά. Με το καλό ο κορίτσαρος❤

Ναι και εγώ αυτό έχω πάθει σαν να πήρα φόρα ξαφνικά..... ενώ τα πήγαινα τόσο καλα χαχαχ νομίζω ότι από εδώ και πέρα μόνο αύξηση θα βλέπουμε στην ζυγαριά !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω εσείς λέτε για κοιλιά,,εγώ έκανα β,,ζια. Χαχαχαχα..ανέβηκα ένα νούμερο σίγουρα ..αχ τι ωραία..να ήταν πάντα έτσι...κοιλιά έχω πως να το περιγράψω...λες κ πρηστηκα ελαφρώς από περίοδο;;;;λες κ έχω να πάω τουαλέτα λίγες μέρες...κάπως έτσι...για έγκυο δεν με περνάς πάντως με τίποτα...κ χθες έπεσε στα χέρια μου φωτό από την εγκυμοσύνη στον γιο μου πέμπτο μήνα κ ήταν σαν να ήμουν τρία..όποτε μετά θα φανεί...στο τέλος βέβαια είχα κοιλάρα..τρομερή διάφορα..

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω εσείς λέτε για κοιλιά,,εγώ έκανα β,,ζια. Χαχαχαχα..ανέβηκα ένα νούμερο σίγουρα ..αχ τι ωραία..να ήταν πάντα έτσι...κοιλιά έχω πως να το περιγράψω...λες κ πρηστηκα ελαφρώς από περίοδο;;;;λες κ έχω να πάω τουαλέτα λίγες μέρες...κάπως έτσι...για έγκυο δεν με περνάς πάντως με τίποτα...κ χθες έπεσε στα χέρια μου φωτό από την εγκυμοσύνη στον γιο μου πέμπτο μήνα κ ήταν σαν να ήμουν τρία..όποτε μετά θα φανεί...στο τέλος βέβαια είχα κοιλάρα..τρομερή διάφορα..

Καλημέρα!! Καλύτερα έτσι! Να εμφανίζεται όταν πρέπει! Από το να είσαι στη φάση που ακόμα δεν το λες και να φοράς αναγκαστικά φαρδιά για να μη φαίνεται.. Εγώ τώρα χαλάρωσα με το τι φοράω γιατί μετά και από ότι έγινε με την προηγούμενη εγκυμοσύνη όλοι με κοιτούσαν στην κοιλιά και εγώ μέχρι την αυχενική φορούσα κάτι ρούχα σακούλες για να μη μου πει κάνεις τπτ.. :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Καλύτερα έτσι! Να εμφανίζεται όταν πρέπει! Από το να είσαι στη φάση που ακόμα δεν το λες και να φοράς αναγκαστικά φαρδιά για να μη φαίνεται.. Εγώ τώρα χαλάρωσα με το τι φοράω γιατί μετά και από ότι έγινε με την προηγούμενη εγκυμοσύνη όλοι με κοιτούσαν στην κοιλιά και εγώ μέχρι την αυχενική φορούσα κάτι ρούχα σακούλες για να μη μου πει κάνεις τπτ.. :rolleyes:

Εγώ επειδή δεν εργάζομαι είμαι με την καραντίνα τρεις μήνες μέσα στο σπίτι κ επίσης στις βολτουλες έξω φοράω μακρύ μπουφάν όποτε κ κοιλιά να είχα κανείς δεν θα το καταλάβαινε...εμένα θα με δουν κατευθείαν το καλοκαίρι με μπακα χαχαχαχα.καλυτερα...κ εγώ βαρέθηκα τόσα χρόνια να με ρωτάνε πράματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Εγώ επειδή δεν εργάζομαι είμαι με την καραντίνα τρεις μήνες μέσα στο σπίτι κ επίσης στις βολτουλες έξω φοράω μακρύ μπουφάν όποτε κ κοιλιά να είχα κανείς δεν θα το καταλάβαινε...εμένα θα με δουν κατευθείαν το καλοκαίρι με μπακα χαχαχαχα.καλυτερα...κ εγώ βαρέθηκα τόσα χρόνια να με ρωτάνε πράματα..

Πωπω αυτό που λέτε κορίτσια ότι κατευθείαν το μάτι τους πάει στην κοιλιά ποσο ισχύει... και λένε αα δεν έχεις πάρει κιλά ακόμα.. χαχαχ ποση αδιακρισία γενικά... 

εγω γενικά έχω στήθος 75d φοράω δε θέλω να σκεφτώ που θα φτάσει τώρα χαχαχα.. τα σουτιέν μου είναι τσίτα πλέον με μπουστακια και αθλητικά σουτιέν βολεύομαι.. περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά να κάνω τα κατάλληλα ψώνια γιατί τώρα χωρίς να δοκιμάσω δε μπορώ να πάρω σουτιέν.. 

γενικα όλο κολάν και φόρμες φοράω.. παντελόνι με κουμπί έχω να βάλω από την αρχή της εγκυμοσύνης δε μπορώ με πιέζουν.. μόνο ότι έχει λάστιχο πάνω φοράω.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...