Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

Συγχαρητήρια κορίτσι!!! Τελικά επικρατούν τα αγοράκια❤

Εγώ έχω αγοράκι με ΠΗΤ 17/08 στο Γένεσις Θεσσαλονίκης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

Χαχαχαχαχα..τελεια συμμαθήτριά γερό μωράκι...πως την παθατε έτσι με το φύλο;;άντε ένα ακόμα ακορακι ζωηρό στην παρέα..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο άκου πως έχει το πράγμα.. όταν έκανα την αυχενική ακόμα δεν είχαν δημιουργηθεί τα όργανα.. όμως είχε μια ουρίτσα και μου είπε ότι συνήθως όταν αυτή η ουρίτσα κοιτάει προς τα κάτω είναι κοριτσάκι και όταν κοιτάει προς τα πάνω είναι αγοράκι.. εμένα κοιτούσε προς τα κάτω εξού και η εκτίμηση του κατά 70% είναι κοριτσάκι.. πωπω και το έχω δέσει και έχω πολύ χαρεί !!! Αλλά εντάξει και αγοράκι να είναι το ίδιο θα το αγαπάω χαχα :wub:❤️  Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !!! 14+3 θα ειμαι!! Λες να φανεί ;;;;;; 
 

@Sofiamar93 Πολύ χαίρομαι για σένα !! Αλήθεια !!! Να το χαρείς τώρα !!! Και εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα !! Τώρα μπορώ να πω ότι με ταλαιπωρούν τα πρηξίματα και οι τυμπανισμοί που έχω κυρίως από το μεσημέρι μέχρι να κοιμηθώ.. η κοιλιά κάθε ώρα γίνεται και πιο μεγάλη :razz: όμως και ενέργεια έχω περισσότερη κάνω την γυμναστική μου το περπάτημα μου.. αλλά νυστάζω από νωρίς και πολλές φορές με πιάνει το μεσημέρι τρελή υπνηλία !!!


 @Liakada αχχ θα είμαστε μαζί με το καλό !!!!! 
 

 

Μάλλον η ουρίτσα που είδε είναι αυτό που καμιά φορά μπερδεύονται με το αν είναι τσουτσουνακι ή κλειτορίδα.. Εχω ακούσει να λένε και αγόρι και μετά να είναι κοριτσι που είχε πρησμένη κλειτοριδα, είναι λίγο νωρίς μωρέ και αφήνουν ένα 20 30% περιθώριο λάθους.. Εμένα η δική του εξήγηση είναι ότι κοιτάνε το άνοιγμα ανάμεσα στα μπουτάκια, αν δουν κάτι ειναι αγόρι αν είναι άδειο κορίτσι! Κοίτα λογικά μέσα έχει πέσει αλλά κράτα μια μικρή επιφύλαξη σε κάθε περίπτωση..

Ναι τώρα που θα πας θα φανεί εκτός αν δεν κάθεται καλά!! Φάε καμία σοκολατιτσα μισή ώρα πριν για να είναι ζωηρό και θα το δείτε λογικά.. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Μάλλον η ουρίτσα που είδε είναι αυτό που καμιά φορά μπερδεύονται με το αν είναι τσουτσουνακι ή κλειτορίδα.. Εχω ακούσει να λένε και αγόρι και μετά να είναι κοριτσι που είχε πρησμένη κλειτοριδα, είναι λίγο νωρίς μωρέ και αφήνουν ένα 20 30% περιθώριο λάθους.. Εμένα η δική του εξήγηση είναι ότι κοιτάνε το άνοιγμα ανάμεσα στα μπουτάκια, αν δουν κάτι ειναι αγόρι αν είναι άδειο κορίτσι! Κοίτα λογικά μέσα έχει πέσει αλλά κράτα μια μικρή επιφύλαξη σε κάθε περίπτωση..

Ναι τώρα που θα πας θα φανεί εκτός αν δεν κάθεται καλά!! Φάε καμία σοκολατιτσα μισή ώρα πριν για να είναι ζωηρό και θα το δείτε λογικά.. :)

άντε να δούμε !! Νιώθω ξαφνικά στο μηδέν και 50-50 να είναι αγόρι/κορίτσι.. χαχαχα δεν πειράζει που θα πάει θα μάθω και εγώ με σιγουριά τι φύλο είναι !!!! 
Έκανα σήμερα και τις εξετάσεις αίματος έχω λίγο αγωνία με το ζάχαρο μην έχει ανεβεί και με το tsh να έχει κατέβει !!!! Και φυσικά μέχρι να το δω και να το ακούσω πάλι η πίεση θα φτάσει 9,5:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xenia^^ είπε:

άντε να δούμε !! Νιώθω ξαφνικά στο μηδέν και 50-50 να είναι αγόρι/κορίτσι.. χαχαχα δεν πειράζει που θα πάει θα μάθω και εγώ με σιγουριά τι φύλο είναι !!!! 
Έκανα σήμερα και τις εξετάσεις αίματος έχω λίγο αγωνία με το ζάχαρο μην έχει ανεβεί και με το tsh να έχει κατέβει !!!! Και φυσικά μέχρι να το δω και να το ακούσω πάλι η πίεση θα φτάσει 9,5:razz:

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!! Λογικά κοριτσάκι θα έχεις για να στο είπε μωρέ αλλά λέμε τώρα.. Κρατα και μια πολύ μικρή επιφύλαξη! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου πέρασε το επικίνδυνο στάδιο για το μπεμπακι, ήμαστε 2ο τρίμηνο πλέον.. Σε λίγες εβδομάδες θα αρχίσουμε να τα νιώθουμε κιόλας και δεν θα χρειαζόμαστε τους υπερηχους για να ησυχάζουμε! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!! Λογικά κοριτσάκι θα έχεις για να στο είπε μωρέ αλλά λέμε τώρα.. Κρατα και μια πολύ μικρή επιφύλαξη! 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου πέρασε το επικίνδυνο στάδιο για το μπεμπακι, ήμαστε 2ο τρίμηνο πλέον.. Σε λίγες εβδομάδες θα αρχίσουμε να τα νιώθουμε κιόλας και δεν θα χρειαζόμαστε τους υπερηχους για να ησυχάζουμε! ❤️

Αχ τι ωραία που τα λες !! ανυπομονώ να το αισθανθώ !!! Για την ώρα μόνο το έντερο μου νιώθω και ακούω :-P :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nanouka40 είπε:

Εγώ μάλλον κοριτσάκι με ΠΗΤ 25/08  στο Ιασώ 

Χαχαχχαα εμεις είμαστε μαζι. Εγω 24/08 ΠΗΤ στο Ιασώ, και ΜΑΛΛΟΝ κοριτσάκι γιατί εμένα δεν μ είπε καν ποσοστά :P

  • Μου αρέσει 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Χαχαχαχαχα..τελεια συμμαθήτριά γερό μωράκι...πως την παθατε έτσι με το φύλο;;άντε ένα ακόμα ακορακι ζωηρό στην παρέα..

Συμμαθήτρια μας έχουν πεθάνει στην καζούρα φίλοι μας...

Κορίτσια στέλνω το πινακάκι, που πιστεύω θα συμπληρωθεί στην πορεία! Όπου χρειάζεται αλλαγή ενημερώστε με!  Με το καλό για όλες μας! Το σκορ είναι 4-4!

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

4. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

6. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

7. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

8. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

  • Μου αρέσει 5

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Εγω δεν ειμαι μανουλα Αυγουστου αλλα Οκτωβρη (μαλλον) αλλα δυστυχως το θρεντ του Οκτωβρη και του Σεπτεμβρη δεν ειναι αρκετα ενεργο και ειπα να ρωτησω εδω! Να φανταστειτε οτι το δικο σας θρεντ διαβαζω τοσο καιρο για να συγκρινω συμπτωματα και τετοια! :D

Κοριτσια κανω ενα γκαλοπ οσον αφορα τα οικονομικα. Αλλαξα προσφατα γιατρο γιατι μου κανε ενα χουνερι, ενω ημουν 5w+4d με εβγαζε ο υπερηχος του 4w+5d, μια βδομαδα μικροτερο και το μονο που ειδαμε ηταν ενας αδειος σακος γιατι λεει ηταν νωρις. Του λεγα οτι δεν βγαινουν οι αριθμοι και μου λεγε για καθυστερημενη συλληψη, και του λεγα οτο δεν γινεται αυτο γιατι ξερω ποτε ειχα ωορηξια (εντωμεταξυ σε αυτον τον ιδιο πηγαινα καθε μηνα και παρακολουθουσαμε την ωορηξια μου!) και μετα μου λεγε να σκεφτεσαι θετικα και τετοια και οτι σε μια βδομαδα θα ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Οπως καταλαβαινετε, επειδη οι αριθμοι δεν μου βγαινανε οσες φορες και αν εκανα τις πραξεις, με.ζωσανε τα φιδια και σιγα μην αντεχα μια βδομαδα ακομα για να μαθω. Ετσι αποφασισα να παω σε εναν αλλο, μηπως και εφταιγε οτι το μηχανημα του ηταν του 1800. Πραγματι αυτο εφταιγε, γιατι την επομενη μερα σε αλλον και λεκιθικο σακο ειδαμε, και σπορακι ειδαμε και καρδια ακουσαμε! (Το δικο του μηχανημα ηταν πολυ προηγμενο και μπορουσε να ακουσει καρδια ακομα και απο τοσο νωρις) Βεβαια, αλλη μια διαφορα μεταξυ των δυο γιατρων ειναι το οικονομικο. Ο πρωτος ηταν ο μονος που εχω συναντησει γιατρος γενικα που δεν λογαριαζε τα λεφτα. Μου λεγε ασε την αλλη φορα, μου παιρνε 20 ευρω ανα 2-3 υπερηχους κτλ. και ειδικα αν δεν σου.εκανε καποια εξεταση, δεν επαιρνε ποτε. Αυτος που πηγα ομως τωρα, στο 1ο υπερηχο πηρε 40, μου λεει να ξαναπαω σε 5 μερες εκτακτως ισα ισα για να ακουσω καρδια πιο δυνατα χωρις να πληρωσω, πηγα και μου ξαναπηρε αλλα 20 (μη με ρωτατε γιατι δεν του το πα, ντραπηκα) και οταν τον ρωτησα πως παει το οικονομικο μου ειπε 900 για φυσιολογικο τοκετο (δεν μου πε ποσα για καισαρικη) + οσες επισκεψεις χρειαστει που θα ειναι 20-40 αναλογως... 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εσας τι τιμες σας εχουν δωσει πανω κατω; Καλως ή κακως, σε αυτον θα συνεχισω γιατι νοιωθω περισσοτερη ασφαλεια και λογω μηχανηματος και λογω γνωσεων (ενοιωσα οτι ειναι πιο ενημερωμενος γενικα) απλα θα ηθελα απο περιεργια να ξερω τι τιμες παιζουν γενικα. Να πω επισης οτι ειμαι επαρχια, οχι Αθηνα/Θεσσαλονικη. 

Συγγνωμη για το πρωινο σεντονακι! :rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Συμμαθήτρια μας έχουν πεθάνει στην καζούρα φίλοι μας...

Κορίτσια στέλνω το πινακάκι, που πιστεύω θα συμπληρωθεί στην πορεία! Όπου χρειάζεται αλλαγή ενημερώστε με!  Με το καλό για όλες μας! Το σκορ είναι 4-4!

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

4. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

6. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

7. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

8. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

Κορίτσια εγώ παντρεύτηκα την ημερομηνία που εχω πητ :x

Just now, depifish είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εγω δεν ειμαι μανουλα Αυγουστου αλλα Οκτωβρη (μαλλον) αλλα δυστυχως το θρεντ του Οκτωβρη και του Σεπτεμβρη δεν ειναι αρκετα ενεργο και ειπα να ρωτησω εδω! Να φανταστειτε οτι το δικο σας θρεντ διαβαζω τοσο καιρο για να συγκρινω συμπτωματα και τετοια! :D

Κοριτσια κανω ενα γκαλοπ οσον αφορα τα οικονομικα. Αλλαξα προσφατα γιατρο γιατι μου κανε ενα χουνερι, ενω ημουν 5w+4d με εβγαζε ο υπερηχος του 4w+5d, μια βδομαδα μικροτερο και το μονο που ειδαμε ηταν ενας αδειος σακος γιατι λεει ηταν νωρις. Του λεγα οτι δεν βγαινουν οι αριθμοι και μου λεγε για καθυστερημενη συλληψη, και του λεγα οτο δεν γινεται αυτο γιατι ξερω ποτε ειχα ωορηξια (εντωμεταξυ σε αυτον τον ιδιο πηγαινα καθε μηνα και παρακολουθουσαμε την ωορηξια μου!) και μετα μου λεγε να σκεφτεσαι θετικα και τετοια και οτι σε μια βδομαδα θα ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Οπως καταλαβαινετε, επειδη οι αριθμοι δεν μου βγαινανε οσες φορες και αν εκανα τις πραξεις, με.ζωσανε τα φιδια και σιγα μην αντεχα μια βδομαδα ακομα για να μαθω. Ετσι αποφασισα να παω σε εναν αλλο, μηπως και εφταιγε οτι το μηχανημα του ηταν του 1800. Πραγματι αυτο εφταιγε, γιατι την επομενη μερα σε αλλον και λεκιθικο σακο ειδαμε, και σπορακι ειδαμε και καρδια ακουσαμε! (Το δικο του μηχανημα ηταν πολυ προηγμενο και μπορουσε να ακουσει καρδια ακομα και απο τοσο νωρις) Βεβαια, αλλη μια διαφορα μεταξυ των δυο γιατρων ειναι το οικονομικο. Ο πρωτος ηταν ο μονος που εχω συναντησει γιατρος γενικα που δεν λογαριαζε τα λεφτα. Μου λεγε ασε την αλλη φορα, μου παιρνε 20 ευρω ανα 2-3 υπερηχους κτλ. και ειδικα αν δεν σου.εκανε καποια εξεταση, δεν επαιρνε ποτε. Αυτος που πηγα ομως τωρα, στο 1ο υπερηχο πηρε 40, μου λεει να ξαναπαω σε 5 μερες εκτακτως ισα ισα για να ακουσω καρδια πιο δυνατα χωρις να πληρωσω, πηγα και μου ξαναπηρε αλλα 20 (μη με ρωτατε γιατι δεν του το πα, ντραπηκα) και οταν τον ρωτησα πως παει το οικονομικο μου ειπε 900 για φυσιολογικο τοκετο (δεν μου πε ποσα για καισαρικη) + οσες επισκεψεις χρειαστει που θα ειναι 20-40 αναλογως... 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εσας τι τιμες σας εχουν δωσει πανω κατω; Καλως ή κακως, σε αυτον θα συνεχισω γιατι νοιωθω περισσοτερη ασφαλεια και λογω μηχανηματος και λογω γνωσεων (ενοιωσα οτι ειναι πιο ενημερωμενος γενικα) απλα θα ηθελα απο περιεργια να ξερω τι τιμες παιζουν γενικα. Να πω επισης οτι ειμαι επαρχια, οχι Αθηνα/Θεσσαλονικη. 

Συγγνωμη για το πρωινο σεντονακι! :rolleyes:

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!! Εμένα παίρνει 40 ευρώ την επίσκεψη αλλα στην εγκυμοσύνη δεν παίρνει σε καθε επίσκεψη. Αν πχ πες πάω σήμερα κ δώσω 40, μετά θα ξαναπληρωσω στην 3η ή 4η επίσκεψη αλλα δεν ειναι και στανταρ. Να σ πω την αλήθεια δεν τον εχω ρωτήσει πως θα γίνεται... :shock: απλώς κάθε φορά τον ρωτάω τι οφείλω .. Κ τις πιο πολλές μ λεει τπτ. Τωρα οσο για την γεννα ρε συ δεν θυμάμαι κι εχω γεννησει φαντάσου. Θα το ψάξω λιγο κ θα σ πω.. 

  • Μου αρέσει 4

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , depifish είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εγω δεν ειμαι μανουλα Αυγουστου αλλα Οκτωβρη (μαλλον) αλλα δυστυχως το θρεντ του Οκτωβρη και του Σεπτεμβρη δεν ειναι αρκετα ενεργο και ειπα να ρωτησω εδω! Να φανταστειτε οτι το δικο σας θρεντ διαβαζω τοσο καιρο για να συγκρινω συμπτωματα και τετοια! :D

Κοριτσια κανω ενα γκαλοπ οσον αφορα τα οικονομικα. Αλλαξα προσφατα γιατρο γιατι μου κανε ενα χουνερι, ενω ημουν 5w+4d με εβγαζε ο υπερηχος του 4w+5d, μια βδομαδα μικροτερο και το μονο που ειδαμε ηταν ενας αδειος σακος γιατι λεει ηταν νωρις. Του λεγα οτι δεν βγαινουν οι αριθμοι και μου λεγε για καθυστερημενη συλληψη, και του λεγα οτο δεν γινεται αυτο γιατι ξερω ποτε ειχα ωορηξια (εντωμεταξυ σε αυτον τον ιδιο πηγαινα καθε μηνα και παρακολουθουσαμε την ωορηξια μου!) και μετα μου λεγε να σκεφτεσαι θετικα και τετοια και οτι σε μια βδομαδα θα ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα. Οπως καταλαβαινετε, επειδη οι αριθμοι δεν μου βγαινανε οσες φορες και αν εκανα τις πραξεις, με.ζωσανε τα φιδια και σιγα μην αντεχα μια βδομαδα ακομα για να μαθω. Ετσι αποφασισα να παω σε εναν αλλο, μηπως και εφταιγε οτι το μηχανημα του ηταν του 1800. Πραγματι αυτο εφταιγε, γιατι την επομενη μερα σε αλλον και λεκιθικο σακο ειδαμε, και σπορακι ειδαμε και καρδια ακουσαμε! (Το δικο του μηχανημα ηταν πολυ προηγμενο και μπορουσε να ακουσει καρδια ακομα και απο τοσο νωρις) Βεβαια, αλλη μια διαφορα μεταξυ των δυο γιατρων ειναι το οικονομικο. Ο πρωτος ηταν ο μονος που εχω συναντησει γιατρος γενικα που δεν λογαριαζε τα λεφτα. Μου λεγε ασε την αλλη φορα, μου παιρνε 20 ευρω ανα 2-3 υπερηχους κτλ. και ειδικα αν δεν σου.εκανε καποια εξεταση, δεν επαιρνε ποτε. Αυτος που πηγα ομως τωρα, στο 1ο υπερηχο πηρε 40, μου λεει να ξαναπαω σε 5 μερες εκτακτως ισα ισα για να ακουσω καρδια πιο δυνατα χωρις να πληρωσω, πηγα και μου ξαναπηρε αλλα 20 (μη με ρωτατε γιατι δεν του το πα, ντραπηκα) και οταν τον ρωτησα πως παει το οικονομικο μου ειπε 900 για φυσιολογικο τοκετο (δεν μου πε ποσα για καισαρικη) + οσες επισκεψεις χρειαστει που θα ειναι 20-40 αναλογως... 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εσας τι τιμες σας εχουν δωσει πανω κατω; Καλως ή κακως, σε αυτον θα συνεχισω γιατι νοιωθω περισσοτερη ασφαλεια και λογω μηχανηματος και λογω γνωσεων (ενοιωσα οτι ειναι πιο ενημερωμενος γενικα) απλα θα ηθελα απο περιεργια να ξερω τι τιμες παιζουν γενικα. Να πω επισης οτι ειμαι επαρχια, οχι Αθηνα/Θεσσαλονικη. 

Συγγνωμη για το πρωινο σεντονακι! :rolleyes:

 

 

Καλημέρα! Εμένα ο δικός μου για παρακολούθηση εγκυμοσύνης παίρνει 30€ την επίσκεψη αλλά οι φορές συνολικά είναι περίπου 10. Το 20-40 μου ακούγεται λίγο υπερβολικό αφού μετά την αυχενική (που την κάνεις αλλού έτσι και αλλιώς) πηγαίνεις μια φορά το μήνα για υπέρηχο.. 

Για τοκετό ο δικός μου παίρνει 1200 και για καισαρική το ίδιο! Δεν είναι ότι παίρνει πολλά αυτός που είσαι τώρα και αφου τον προτιμάς εκεί να μείνεις, μόνο αυτό με τις φορές θα έλεγα να  συζητησεις μαζί του γιατί μου έκανε λίγο εντύπωση το νούμερο που σου είπε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο said:

Καλημέρα! Εμένα ο δικός μου για παρακολούθηση εγκυμοσύνης παίρνει 30€ την επίσκεψη αλλά οι φορές συνολικά είναι περίπου 10. Το 20-40 μου ακούγεται λίγο υπερβολικό αφού μετά την αυχενική (που την κάνεις αλλού έτσι και αλλιώς) πηγαίνεις μια φορά το μήνα για υπέρηχο.. 

Για τοκετό ο δικός μου παίρνει 1200 και για καισαρική το ίδιο! Δεν είναι ότι παίρνει πολλά αυτός που είσαι τώρα και αφου τον προτιμάς εκεί να μείνεις, μόνο αυτό με τις φορές θα έλεγα να  συζητησεις μαζί του γιατί μου έκανε λίγο εντύπωση το νούμερο που σου είπε.. 

Ααα οχι! 20-40 εννοω ευρω! Οχι φορες! :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Κορίτσια εγώ παντρεύτηκα την ημερομηνία που εχω πητ :x

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!! Εμένα παίρνει 40 ευρώ την επίσκεψη αλλα στην εγκυμοσύνη δεν παίρνει σε καθε επίσκεψη. Αν πχ πες πάω σήμερα κ δώσω 40, μετά θα ξαναπληρωσω στην 3η ή 4η επίσκεψη αλλα δεν ειναι και στανταρ. Να σ πω την αλήθεια δεν τον εχω ρωτήσει πως θα γίνεται... :shock: απλώς κάθε φορά τον ρωτάω τι οφείλω .. Κ τις πιο πολλές μ λεει τπτ. Τωρα οσο για την γεννα ρε συ δεν θυμάμαι κι εχω γεννησει φαντάσου. Θα το ψάξω λιγο κ θα σ πω.. 

Ααα τι ωραία!! Λες να έρθει η μπουμπού σας στην επέτειο; Υπέροχο θα είναι!!! ❤️

Just now, depifish είπε:

Ααα οχι! 20-40 εννοω ευρω! Οχι φορες! :D

Αααα μάλιστα οκ λογικό!! Μια χαρά μου ακούγονται οι τιμές, χωρίς να ξέρω τιμές επαρχίας αλλά συγκρίνοντας με εδώ Αθήνα είναι στο μέσο όρο.. Για τοκετό σίγουρα εδώ θα ακουσεις άλλες τιμές, το 900 είναι πολύ λίγο! Μια χαρά μου ακούγονται όλα αν έδεσες καλύτερα μαζί του μην το σκέφτεσαι!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...