Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εμενα επεσε αυτη την φορα ο αιματοκρίτης και εγω πινω ηδη σιδηρο.. Αλλα εχω κοψει σχεδον εντελως το κρεας.. Και οταν εννοω σχεδόν εννοω γαλοπουλα σαλαμια λουκανικα χοιρινο, σουβλες, κρεατα ολα αυτα πλεον δεν τρωω τιποτα.. Το μονο που δέχεται το στομαχι μου να φαει εδω και δυο εβδομαδες απο κρεατικο ειναι ο κιμας ο μοσχαρίσιος... Εκανα τις προαλλες γιουβαρλακια και τα εφαγα μια χαρα.. Ολα τα αλλα  τα κρέατα τιποτα.. 

 

Κοριτσια μια ερώτηση.. Ποτε ξεκιναμε να νιωθουμε το μωρακι μας?? 

Κι εγω που τρωω παλι χαλια ειναι ο αιματοκριτης...εγώ από 17η και μετά θα αρχίσω να περιμένω αν και η πλειοψηφία λέει γύρω στις 20...εμένα ο γιατρός μου είπε τον πέμπτο οπότε κάπου εκεί να υπολογίζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ναι για αμοιβη γιατρου μιλαμε... Η κλινικη θελει αλλα τοσα και παραπανω! Ο αδερφος μου πριν 15 χρονια στο Ιασω ειχε δωσει 6.500 και πριν 12 αλλα 9.000! Ευτυχως ομως τοτε η εταιρεια που δουλευει τους ειχε μια πολυ καλη ιδιωτικη ασφαλεια και τα καλυψε σχεδον ολα. Βεβαια μιλαμε για αλλες εποχες προ κρισης... 

Μήπως είχε πάρει η κοπέλα σουίτα και γιαυτό;; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Οχι ουτε καν! Υποθετω οτι τοτε οι σουιτες θα ηταν ακομα πιο ακριβες! :razz: 

Αν είχε ιδιωτική ασφάλιση που κάλυπτε κύηση,  έχουν στα μαιευτήρια πολύ υψηλότερες χρεώσεις από ο, τι σε ιδιώτες. Έτσι εξηγείται.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και εμενα επεσε αυτη την φορα ο αιματοκρίτης και εγω πινω ηδη σιδηρο.. Αλλα εχω κοψει σχεδον εντελως το κρεας.. Και οταν εννοω σχεδόν εννοω γαλοπουλα σαλαμια λουκανικα χοιρινο, σουβλες, κρεατα ολα αυτα πλεον δεν τρωω τιποτα.. Το μονο που δέχεται το στομαχι μου να φαει εδω και δυο εβδομαδες απο κρεατικο ειναι ο κιμας ο μοσχαρίσιος... Εκανα τις προαλλες γιουβαρλακια και τα εφαγα μια χαρα.. Ολα τα αλλα  τα κρέατα τιποτα.. 

 

Κοριτσια μια ερώτηση.. Ποτε ξεκιναμε να νιωθουμε το μωρακι μας?? 

Καλημέρα!! Στην 1η εγκυμοσύνη γύρω στη 18η με 20η εβδομάδα αρχίζεις να το νιώθεις και στην αρχή όχι πολύ καθαρά..Σαν μπουρμπουλιθρες ή φτερουγισμα (εγώ θα έλεγα σαν σεισμό στην κοιλιά, είναι πολύ ιδιαίτερο) 

Μπράβο κοπέλα μου, χαίρομαι που είσαι καλύτερα και τρως φυσιολογικά!! Εντάξει για κάποια πράγματα είναι λογική η απέχθεια μετά από τόσους εμετούς και ανακατωσουρες, ειδικά για τα κρέατα.. 

14 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου❤Σήμερα έκανα γενική αίματος και ούρων και πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα...εντάξει ο αιματοκρίτης ήταν πεσμένος αλλά αναμενόμενο και θα ξεκινήσω σίδηρο από Δευτέρα...στα ούρα βρέθηκαν ίχνη λευκώματος και αιμοσφαιρίνης...έχει τύχει σε καμία;... έστειλα στο γιατρό και περιμένω...

Φωτεινή μου δεν ξέρω καθόλου τι είναι αυτό, μίλησες με το γιατρό τι σου είπε;; 

Just now, Liakada είπε:

Αν είχε ιδιωτική ασφάλιση που κάλυπτε κύηση,  έχουν στα μαιευτήρια πολύ υψηλότερες χρεώσεις από ο, τι σε ιδιώτες. Έτσι εξηγείται.

Ισχύει αυτό!! Εγώ είχα πάει μια φορά στα επείγοντα νοσοκομείου (άσχετα με εγκυμοσύνη), μου έκαναν μία γενική αίματος και έναν υπέρηχο άνω κάτω κοιλιας και χρέωσαν στην ασφαλιστική 350€ :wacko:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλωσήλθες κορίτσι μου, με το καλό! Αν θέλεις να μου γράψεις φύλο και κλινική για να σε βάλω στον πίνακα!  

Κι εγώ 50 δίνω τη φορά που πάω...Δεν έχω ρωτήσει ακόμα για τη γέννα! Μάλλον πρέπει να το θέσω το ερώτημα...

Ναι βάλε με. Φύλο δεν ξέρουμε ακόμα και δεν έχουμε αποφασίσει αν θέλουμε να μάθουμε. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με το Ιασώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada said:

Αν είχε ιδιωτική ασφάλιση που κάλυπτε κύηση,  έχουν στα μαιευτήρια πολύ υψηλότερες χρεώσεις από ο, τι σε ιδιώτες. Έτσι εξηγείται.

Ναι, η αληθεια ειναι οτι τοτε η εταιρια που δουλευε ο αδερφος μου τους παρειχε μια πολυ καλη ιδιωτικη ασφαλεια και τα καλυψε σχεδον ολα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Io_anna είπε:

Ναι βάλε με. Φύλο δεν ξέρουμε ακόμα και δεν έχουμε αποφασίσει αν θέλουμε να μάθουμε. Ο γιατρός μου συνεργάζεται με το Ιασώ.

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

4. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

6. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

7. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

8. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

9. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

  • Μου αρέσει 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada said:

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

4. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

6. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

7. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

8. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

9. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

Αααα τι ομορφα και μοιρασμενα αγορακια-κοριτσακια!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

4. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

6. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

7. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

8. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

9. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα!!!!! 23/8 Ιασώ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

3. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

4. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

5. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- (δεν ξέρουμε ακομα που).

7. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

8. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

9. @Liakada 30/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

10. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2021 at 12:31 ΠΜ, CMES είπε:

Πηγα τελικα για την αυχενικη. Σε γενικες γραμμες ολα καλα, καλη η αυχενικη, το ρινικο και γενικα ολες οι μετρησεις. Μου ειπε ομως οτι υπαρχει μια υπερηχογενης περιοχη στην καρδια που σε συνδυασμο με την ηλικια μου αυξανει τις πιθανοτητες για down. Επειδη ομως ολες οι αλλες μετρησεις ηταν καλες ειπς δεν τον ανησυχει τοσο. Αυριο που θα βγουν τα αποτελεσματα του papp-a θα σας πω. Για το φυλο δεν μπορουσε να δει καλα. Ειπε μαλλον αγορι αλλα δεν ηταν καθολου σιγουρος γιατι κουνιοταν συνεχεια και δεν μας αφηνε να δουμε!

Ακομα δεν εχουμε ρευμα...38 ωρες και συνεχιζουμε... εχει -1 εξω και εχουμε γινει παγακια....

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Δεν μπορώ να πω ότι χειροτέρεψα αλλά έχω ακόμα αναγούλες ειδικά όταν  φάω...φουσκώνω με το παραμικρό και χαλιέμαι με το φαγητό...βέβαια δεν είναι και πολύ κακό αυτό γιατί θα μείνουμε φιτ..χαχαχχαχ

 

@Φραουλίνο Του έστειλα email τα αποτελέσματα αλλά δεν απάντησε ακόμα...πιστεύω πως αν ήταν κάτι σοβαρό θα μου έλεγε γτ του το ανέφερα σε μήνυμα στο κιν του κ δν είπε τπτ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Εγω δεν ξεκινησα τιποτα ακομη περα απο σιδηρο και φυλικο που πινω εδω και ενα χρονο ηδη.. Χαχαχ.. Αλλα οχι δεν χειροτέρεψα.. Εγω εγινα καλα επιτελους.. Εγω ετσι ημουν στον δευτερο με τριτο μηνα και καταλαβαινω απόλυτα τι περνας.. Καθε μερα εκανα εμετους και το μονο που βοηθουσε ηταν τα αλμυρα.. Αλμυρα σνακ.. Οπως τσιπς αλατι, κρακερ αλατι, ψωμι με τυρακι.. Εμενα αυτο ηταν το φαγητο μου ολη μερα.. Τα σνακ τα αλμυρα και το ψωμι.. Τιποτα αλλο δεν στεκοταν στο στομαχι μου..ελπιζω να σε βοηθησουν..εγω εχω παθει στερηση υπερηχου.. Νομιζω εχει περασει αρκετος καιρος χωρις να δω το μωρακι μου και δεν αντεχω ως μεσα Μαρτίου που θα ξανα παω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@CMES κορίτσι μου όντως έχεις εξαφανιστεί !! Εύχομαι να είναι όλα καλα !! 
 

@Emilly800  Και εγώ μπορώ να πω ότι το πάω καλα... ανακατωσούρες έχω όταν με πιάνει η πεινα κυρίως βραδινή ώρα.. πρησμένη είμαι.. και γενικά αυτές τις μέρες νιώθω ότι έχω πρηστεί γενικά.. έχει πεταχτεί λίγο κοιλιτσα το στήθος οι θηλές με φαγουριζουν και νιώθω ότι μεγαλώνουν.. βλέπω και τα μπουτακια μου και το πρόσωπο κάπως αφρατεμενα και δε μπορώ να καταλάβω γιατί.. υπερβολές δεν κάνω.. και την γυμναστική μου κάνω κι το περπάτημα μου και είδα μέσα σε μια δυο βδομαδες δυο κιλά πάνω... και κάπως έχω αγχωθεί.. το έντερο μου το έχω κι εγώ μόνιμα πρησμένο και με αέρια και ας πάω τουαλέτα δεν ηρεμεί.. μέχρι το βράδυ έχει γίνει τούμπανο.. το μόνο που χαίρομαι είναι ότι δεν νιώθω πια άρρωστη.. αποτι μου λένε αυτό το αίσθημα του πρηξίματος φουσκώματος κλπ θα το έχουμε μέχρι τέλους.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...