Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Κι εγώ καλύτερα είμαι, με το έντερο έχω κι εγώ θέματα...Πολλά!..πάντα είχα, τώρα απογίναν!αυτό με το μαγνήσιο το είπες στο γιατρό? Κατα τα άλλα κορίτσια πρέπει να αγοράσω ένα παντελόνι αλλά αυτά τα εγκυμοσύνης δεν μου αρέσουν καθόλου με το λάστιχο μέχρι πάνω..Έχετε να προτείνετε κάτι?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 said:

Εγω δεν ξεκινησα τιποτα ακομη περα απο σιδηρο και φυλικο που πινω εδω και ενα χρονο ηδη.. Χαχαχ.. Αλλα οχι δεν χειροτέρεψα.. Εγω εγινα καλα επιτελους.. Εγω ετσι ημουν στον δευτερο με τριτο μηνα και καταλαβαινω απόλυτα τι περνας.. Καθε μερα εκανα εμετους και το μονο που βοηθουσε ηταν τα αλμυρα.. Αλμυρα σνακ.. Οπως τσιπς αλατι, κρακερ αλατι, ψωμι με τυρακι.. Εμενα αυτο ηταν το φαγητο μου ολη μερα.. Τα σνακ τα αλμυρα και το ψωμι.. Τιποτα αλλο δεν στεκοταν στο στομαχι μου..ελπιζω να σε βοηθησουν..εγω εχω παθει στερηση υπερηχου.. Νομιζω εχει περασει αρκετος καιρος χωρις να δω το μωρακι μου και δεν αντεχω ως μεσα Μαρτίου που θα ξανα παω.. 

Άσε και εγώ πάω στις 18 Μαρτίου για υπέρηχο και δεν ξέρω πως θα αντέξω μέχρι τότε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Κι εγώ καλύτερα είμαι, με το έντερο έχω κι εγώ θέματα...Πολλά!..πάντα είχα, τώρα απογίναν!αυτό με το μαγνήσιο το είπες στο γιατρό? Κατα τα άλλα κορίτσια πρέπει να αγοράσω ένα παντελόνι αλλά αυτά τα εγκυμοσύνης δεν μου αρέσουν καθόλου με το λάστιχο μέχρι πάνω..Έχετε να προτείνετε κάτι?

Από την στιγμή που δεν νιώθω συσπασουλες θα το κόψω καμία μέρα μπας κ νιώσω καλύτερα..μπορείς να φορέσεις από δω κ πέρα άνοιξη κολάν κ μπλουζιτσα μακριά..επίσης εγώ κ στον γιο μου ελαστικά παντελόνια φορούσα ...δεν φόρεσα ποτέ τα εγκυμοσύνης τσάμπα τα έχω.διαβασα ότι ενδείκνυται το dulcogaz  για να φύγουν τα αέρια..θέλω κάτι να το πίνω κ να εξαεριζομαι...έχω δύο μέρες που με τσιμπάει το έντερο κ είμαι τουμπανο..πρέπει να σκεφτώ κ σοβαρά τι τρώω.αρχισαν να με ταράζουν τα γαλακτοκομικά καταλαβαίνω..

Just now, Nanouka40 είπε:

Άσε και εγώ πάω στις 18 Μαρτίου για υπέρηχο και δεν ξέρω πως θα αντέξω μέχρι τότε.. 

Εγώ πάω Τετάρτη πάλι..έχω πάθει μια βλακεία μέσα στο άγχος αυτές τις μέρες όπως ήμουν πριν την αυχενικη.πολλες ανησυχίες..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 και εγώ νομίζω ότι με πρήζουν τα γαλακτοκομικά αλλά γιαούρτι παίρνω free lact και το τρώω το απόγευμα.. εμένα με βοηθάει στην εξαέρωση (:-P) το περπάτημα.. αλλά όταν συμβαίνει αυτό που λες ότι νιώθεις ότι είσαι τιγκα στα αέρια και δε βγαίνουν είναι ανυπόφορο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

@Emilly800 και εγώ νομίζω ότι με πρήζουν τα γαλακτοκομικά αλλά γιαούρτι παίρνω free lact και το τρώω το απόγευμα.. εμένα με βοηθάει στην εξαέρωση (:-P) το περπάτημα.. αλλά όταν συμβαίνει αυτό που λες ότι νιώθεις ότι είσαι τιγκα στα αέρια και δε βγαίνουν είναι ανυπόφορο.. 

Ναι είμαι να σκάσω από χθες..πολύ δυσάρεστη αίσθηση..πρέπει ελαφρώς να περπατήσω..σκέφτομαι σοβαρά να πάρω σκεύασμα για εξαέρωση...αλλιώς θα γίνω μπαλόνι χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Εμιλυ μου μήπως να το πεις στο γιατρό για το μαγνήσιο γιατί ίσως να μη χρειάζεται από τώρα απαραίτητα να το παίρνεις και αν του πεις ότι σε πειράζει μπορεί να σου το σταματήσει προς το παρόν.. 

Για το έντερο υπάρχουν ακίνδυνα λαδάκια που τα πίνεις και βοηθάνε, εμένα μου έχει δώσει ο γιατρός το Nujol και έχω ακούσει ότι καλά λειτουργεί και το effecol.. Δοκίμασε κάτι από αυτά, εμένα μου είχε πει και κάθε μέρα αν θέλω να το παίρνω είναι απόλυτα συμβατό. Έχεις και δυσκοιλιοτητα ή μόνο αέρια; Γιατί αυτά που σου λέω είναι κυρίως για δυσκοιλιοτητα αλλά απελευθερωνουν γενικώς..

3 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Κι εγώ καλύτερα είμαι, με το έντερο έχω κι εγώ θέματα...Πολλά!..πάντα είχα, τώρα απογίναν!αυτό με το μαγνήσιο το είπες στο γιατρό? Κατα τα άλλα κορίτσια πρέπει να αγοράσω ένα παντελόνι αλλά αυτά τα εγκυμοσύνης δεν μου αρέσουν καθόλου με το λάστιχο μέχρι πάνω..Έχετε να προτείνετε κάτι?

Κορίτσι μου φορέματα, κολάν φαρδιά παντελόνια τι άλλο; Εγώ πάντως έχω πάρει εγκυμοσύνης που είναι πάρα πολύ ωραία.. Το λάστιχο δεν είναι ανάγκη να το βάζεις μέχρι πάνω μπορείς να το μαζεύεις, να το διπλώνεις δλδ προς τα κάτω.. Επίσης υπάρχουν τα under the bump που το λάστιχο εφαρμόζει κάτω από την κοιλιά. Όπως και να χει το λάστιχο δεν φαίνεται, πέφτει η μπλούζα από πάνω.. Εγώ τα έχω καταβολευτει έχω πάρει τζιν που θα το φοράω και μετά γιατί είναι πιο ωραίο και μοντέρνο από τα κανονικά μου.. Αν όμως δεν θέλεις με τπτ κάνε λίγο υπομονή με κολάν όσο φοριούνται ακόμα και σε λίγο ξεκίνα τα φορεματάκια, είναι εύκολη περίοδος το καλοκαιράκι.. :)

Εμεις την είδαμε προχθές κορίτσια και έκανε κάτι τσαλιμια!! Τεντωνοταν, χοροπηδουσε, εξυνε το κεφαλακι της τρελαθηκαμε μιλάμε! Στο τέλος μας γύρισε την πλάτη και ηρεμήσαμε :cool: Σε ένα μήνα πάλι υπέρηχο τώρα λίγο πριν τη β επιπέδου.. 

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Από την στιγμή που δεν νιώθω συσπασουλες θα το κόψω καμία μέρα μπας κ νιώσω καλύτερα..μπορείς να φορέσεις από δω κ πέρα άνοιξη κολάν κ μπλουζιτσα μακριά..επίσης εγώ κ στον γιο μου ελαστικά παντελόνια φορούσα ...δεν φόρεσα ποτέ τα εγκυμοσύνης τσάμπα τα έχω.διαβασα ότι ενδείκνυται το dulcogaz  για να φύγουν τα αέρια..θέλω κάτι να το πίνω κ να εξαεριζομαι...έχω δύο μέρες που με τσιμπάει το έντερο κ είμαι τουμπανο..πρέπει να σκεφτώ κ σοβαρά τι τρώω.αρχισαν να με ταράζουν τα γαλακτοκομικά καταλαβαίνω..

Εγώ πάω Τετάρτη πάλι..έχω πάθει μια βλακεία μέσα στο άγχος αυτές τις μέρες όπως ήμουν πριν την αυχενικη.πολλες ανησυχίες..

Ειναι μέχρι να πας την Τετάρτη να σου κάνει και ο δικός σου τα τσαλιμια του να ηρεμήσεις μανουλα!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Εμιλυ μου μήπως να το πεις στο γιατρό για το μαγνήσιο γιατί ίσως να μη χρειάζεται από τώρα απαραίτητα να το παίρνεις και αν του πεις ότι σε πειράζει μπορεί να σου το σταματήσει προς το παρόν.. 

Για το έντερο υπάρχουν ακίνδυνα λαδάκια που τα πίνεις και βοηθάνε, εμένα μου έχει δώσει ο γιατρός το Nujol και έχω ακούσει ότι καλά λειτουργεί και το effecol.. Δοκίμασε κάτι από αυτά, εμένα μου είχε πει και κάθε μέρα αν θέλω να το παίρνω είναι απόλυτα συμβατό. Έχεις και δυσκοιλιοτητα ή μόνο αέρια; Γιατί αυτά που σου λέω είναι κυρίως για δυσκοιλιοτητα αλλά απελευθερωνουν γενικώς..

Κορίτσι μου φορέματα, κολάν φαρδιά παντελόνια τι άλλο; Εγώ πάντως έχω πάρει εγκυμοσύνης που είναι πάρα πολύ ωραία.. Το λάστιχο δεν είναι ανάγκη να το βάζεις μέχρι πάνω μπορείς να το μαζεύεις, να το διπλώνεις δλδ προς τα κάτω.. Επίσης υπάρχουν τα under the bump που το λάστιχο εφαρμόζει κάτω από την κοιλιά. Όπως και να χει το λάστιχο δεν φαίνεται, πέφτει η μπλούζα από πάνω.. Εγώ τα έχω καταβολευτει έχω πάρει τζιν που θα το φοράω και μετά γιατί είναι πιο ωραίο και μοντέρνο από τα κανονικά μου.. Αν όμως δεν θέλεις με τπτ κάνε λίγο υπομονή με κολάν όσο φοριούνται ακόμα και σε λίγο ξεκίνα τα φορεματάκια, είναι εύκολη περίοδος το καλοκαιράκι.. :)

Εμεις την είδαμε προχθές κορίτσια και έκανε κάτι τσαλιμια!! Τεντωνοταν, χοροπηδουσε, εξυνε το κεφαλακι της τρελαθηκαμε μιλάμε! Στο τέλος μας γύρισε την πλάτη και ηρεμήσαμε :cool: Σε ένα μήνα πάλι υπέρηχο τώρα λίγο πριν τη β επιπέδου.. 

Ειναι μέχρι να πας την Τετάρτη να σου κάνει και ο δικός σου τα τσαλιμια του να ηρεμήσεις μανουλα!!! :wub:

Αχ το γλυκό το κοριτσάκι σου...γερά να είναι τα παιδάκια μας το εύχομαι σε όλα τα κορίτσια.για το θέμα του εντέρου εννοείται δυσκοιλιότητα...δεν κάνει δουλειά το έντερο κ θέλω τρομερή αυτοσυγκέντρωση για να ενεργήθω...συγνώμη για την περιγραφή ...είναι ακίνητο το άτιμο..ούτε τα αέρια βγάζει τα έχει εκεί να κάνουν παρέα το μωρό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Αχ το γλυκό το κοριτσάκι σου...γερά να είναι τα παιδάκια μας το εύχομαι σε όλα τα κορίτσια.για το θέμα του εντέρου εννοείται δυσκοιλιότητα...δεν κάνει δουλειά το έντερο κ θέλω τρομερή αυτοσυγκέντρωση για να ενεργήθω...συγνώμη για την περιγραφή ...είναι ακίνητο το άτιμο..ούτε τα αέρια βγάζει τα έχει εκεί να κάνουν παρέα το μωρό..

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή! Εμένα μου έδωσε ο γιατρός φακελάκια tanilas, δεν κάνουν αμέσως θαύματα αλλά σταδιακά βλέπεις αποτέλεσμα. Επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. Κι εγώ ανυπομονώ να το δω το σποράκι μας, είναι να πάμε 8/3.

 

  • Μου αρέσει 3

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή! Εμένα μου έδωσε ο γιατρός φακελάκια tanilas, δεν κάνουν αμέσως θαύματα αλλά σταδιακά βλέπεις αποτέλεσμα. Επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. Κι εγώ ανυπομονώ να το δω το σποράκι μας, είναι να πάμε 8/3.

 

Καλημερα κ από μένα.κ εγώ είχα πει να πάω πάνω στον μήνα αλλά άσε αυτό τον μήνα να μου φύγουν οι ανησυχίες κ από τον επόμενο έχει ο Θεός..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημερα κ από μένα.κ εγώ είχα πει να πάω πάνω στον μήνα αλλά άσε αυτό τον μήνα να μου φύγουν οι ανησυχίες κ από τον επόμενο έχει ο Θεός..

...συμμαθήτρια, κάτι μου λέει τα ίδια θα κανείς κ τον άλλο μήνα...! Σε νιώθω!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly800 είπε:

Αχ το γλυκό το κοριτσάκι σου...γερά να είναι τα παιδάκια μας το εύχομαι σε όλα τα κορίτσια.για το θέμα του εντέρου εννοείται δυσκοιλιότητα...δεν κάνει δουλειά το έντερο κ θέλω τρομερή αυτοσυγκέντρωση για να ενεργήθω...συγνώμη για την περιγραφή ...είναι ακίνητο το άτιμο..ούτε τα αέρια βγάζει τα έχει εκεί να κάνουν παρέα το μωρό..

Καλημέρα! Ε γι'αυτό πάρε κάτι μην το αφήνεις γιατί μακροπρόθεσμα θα έχει και άλλες συνέπειες αιμορροΐδες κλπ άσε που θα ανακουφιστείς άμεσα και δεν θα έχεις και πονους.. Και εμένα αυτό που παίρνω θέλει το χρόνο του όπως είπε και η @Liakada δηλαδή δεν το παίρνεις μια μέρα και ξαφνικά πας και αδειάζεις θέλει 2 3 μερούλες συνεχόμενα για να δεις αποτέλεσμα! Επίσης από διατροφή πως πας; Ακτινίδια, δαμάσκηνα φυτικές ίνες τρως; Κάποιες φορές από μόνα τους αυτά δεν αποδίδουν αλλά σίγουρα βοηθάνε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Αν είχε ιδιωτική ασφάλιση που κάλυπτε κύηση,  έχουν στα μαιευτήρια πολύ υψηλότερες χρεώσεις από ο, τι σε ιδιώτες. Έτσι εξηγείται.

Αααα ίσως αυτό.. Γιατί πραγματικά πολλα λεφτά.. 

17 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κορίτσι μου τώρα σκεφτόμουν ότι έχεις καιρό να φανείς..είσαι καλά;;έψαξα τώρα να σε βρω να σου γράψω..

Κορίτσια πως είστε;;;;υπάρχει καμία που να χειροτέρεψε τώρα στον τέταρτο;;;δυστυχώς μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο κ αυτό χαλαρώνει την βαλβίδα του οισοφάγου με αποτέλεσμα κάθε μέρα εμετό...είμαι χαλια..άσε το έντερο που πονάει κ φοβάμαι όλη την ώρα...καταλαβαίνω όμως ότι είναι έντερο..αλλά με χαλάει πολύ αυτή η αίσθηση...αέρια επίπονα που εγκλωβίζονται κ το έντερο δεν κάνει καθόλου δουλίτσα...να υπήρχε ένα φάρμακο ακίνδυνο για εξαερισμό πολύ θα με βόλευε σε αυτή την φάση...

Εγώ τα ίδια είμαι.. Λίγο καλύτερα μπορώ να πω. Απλώς νιώθω συνέχεια κουρασμένη.. 

9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Εμιλυ μου μήπως να το πεις στο γιατρό για το μαγνήσιο γιατί ίσως να μη χρειάζεται από τώρα απαραίτητα να το παίρνεις και αν του πεις ότι σε πειράζει μπορεί να σου το σταματήσει προς το παρόν.. 

Για το έντερο υπάρχουν ακίνδυνα λαδάκια που τα πίνεις και βοηθάνε, εμένα μου έχει δώσει ο γιατρός το Nujol και έχω ακούσει ότι καλά λειτουργεί και το effecol.. Δοκίμασε κάτι από αυτά, εμένα μου είχε πει και κάθε μέρα αν θέλω να το παίρνω είναι απόλυτα συμβατό. Έχεις και δυσκοιλιοτητα ή μόνο αέρια; Γιατί αυτά που σου λέω είναι κυρίως για δυσκοιλιοτητα αλλά απελευθερωνουν γενικώς..

Κορίτσι μου φορέματα, κολάν φαρδιά παντελόνια τι άλλο; Εγώ πάντως έχω πάρει εγκυμοσύνης που είναι πάρα πολύ ωραία.. Το λάστιχο δεν είναι ανάγκη να το βάζεις μέχρι πάνω μπορείς να το μαζεύεις, να το διπλώνεις δλδ προς τα κάτω.. Επίσης υπάρχουν τα under the bump που το λάστιχο εφαρμόζει κάτω από την κοιλιά. Όπως και να χει το λάστιχο δεν φαίνεται, πέφτει η μπλούζα από πάνω.. Εγώ τα έχω καταβολευτει έχω πάρει τζιν που θα το φοράω και μετά γιατί είναι πιο ωραίο και μοντέρνο από τα κανονικά μου.. Αν όμως δεν θέλεις με τπτ κάνε λίγο υπομονή με κολάν όσο φοριούνται ακόμα και σε λίγο ξεκίνα τα φορεματάκια, είναι εύκολη περίοδος το καλοκαιράκι.. :)

Εμεις την είδαμε προχθές κορίτσια και έκανε κάτι τσαλιμια!! Τεντωνοταν, χοροπηδουσε, εξυνε το κεφαλακι της τρελαθηκαμε μιλάμε! Στο τέλος μας γύρισε την πλάτη και ηρεμήσαμε :cool: Σε ένα μήνα πάλι υπέρηχο τώρα λίγο πριν τη β επιπέδου.. 

Ειναι μέχρι να πας την Τετάρτη να σου κάνει και ο δικός σου τα τσαλιμια του να ηρεμήσεις μανουλα!!! :wub:

Τι ωραία μωρέ!!!! Κι εγώ την Πέμπτη έχω πάλι υπέρηχο.. 

  • Μου αρέσει 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 ααα έχεις και δυσκοιλιότητα... είχα στη αρχή παρα πολύ έντονη.. το effecol με έστρωσε.. τρώω κάθε μέρα και ακτινίδιο.. πλέον δε παίρνω effecol για την ώρα πάω κανονικά έχει ρυθμιστεί.. αλλά αν τυχόν νιώσω ότι μπουκώνει ξανά παίρνω για κανα δυο μέρες μέχρι να κινηθεί.. πιστεύω ότι θα το χρειαστώ πάλι όταν ξεκινήσω σίδηρο.. όντως κάνει δουλειά θέλει 2-3 μέρες και μετά ρολόι.. μου έλεγε ότι μπορώ να παίρνω και δυο την ημέρα.. 

@Φραουλίνο αχχχ μωρέ φαντάζομαι τη χαρά σου και την ευτυχία σου !! εγω έχω αύριο υπέρηχο και Ανυπομονω !!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε;... εγώ νοιώθω πολύ πρησμένη...χθες ήθελα να βάλω ένα φορεματάκι να φανεί λίγο και η κοιλίτσα...το φοράω και βλέπω ότι φαίνομαι λες και είμαι στον έκτο..ντράπηκα τελικά και φόρεσα παντελόνι...μήπως βλακείες σκέφτομαι ρε κορίτσια;.. εσείς νοιωθετε άνετα να βγείτε με κάτι στενό στην κοιλιά;

Να σας πω και κάτι αλλο...εγώ ξεκίνησα να βλέπω επιπλάκια και ρουχαλάκια και τα πάντα δηλαδή και σκέφτομαι μόλις ανοιξουν τα μαγαζιά να αρχίσω να πηγαίνω και σιγα σιγα να αγοραζω...κάποιος μπορεί να πει ότι είναι νωρίς αλλά δεν θέλω να σκέφτομαι έτσι...άλλωστε έχουμε τόσα πολλά να κάνουμε και γιατί να τρέχουμε σαν τις τρελές...εσείς πότε σκέφτεστε να αρχίσετε τις αγορές;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Κορίτσια μου πως είστε;... εγώ νοιώθω πολύ πρησμένη...χθες ήθελα να βάλω ένα φορεματάκι να φανεί λίγο και η κοιλίτσα...το φοράω και βλέπω ότι φαίνομαι λες και είμαι στον έκτο..ντράπηκα τελικά και φόρεσα παντελόνι...μήπως βλακείες σκέφτομαι ρε κορίτσια;.. εσείς νοιωθετε άνετα να βγείτε με κάτι στενό στην κοιλιά;

Να σας πω και κάτι αλλο...εγώ ξεκίνησα να βλέπω επιπλάκια και ρουχαλάκια και τα πάντα δηλαδή και σκέφτομαι μόλις ανοιξουν τα μαγαζιά να αρχίσω να πηγαίνω και σιγα σιγα να αγοραζω...κάποιος μπορεί να πει ότι είναι νωρίς αλλά δεν θέλω να σκέφτομαι έτσι...άλλωστε έχουμε τόσα πολλά να κάνουμε και γιατί να τρέχουμε σαν τις τρελές...εσείς πότε σκέφτεστε να αρχίσετε τις αγορές;

Καλημέρα κορίτσι μου! Εσύ νομίζω είσαι και 2 εβδομάδες μπροστά, οπότε είναι λογικό να έχεις κοιλίτσα μεγαλύτερη. Εγώ λέω να φοράς τα ρούχα σου απενοχοποιημένα.. Ζυγίστηκα σήμερα, είμαι 1,5 κιλό πάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω ποιο είναι το φυσιολογικό βρε κορίτσια, δεν θέλω να πάρω και πολλά κιλά και μετά να μην ξέρω πως να τα χάσω..

Σε ό,τι αφορά σε έπιπλα και ρουχαλάκια, έχω σκεφτεί να κοιτάξω κάποια και ίσως αγοράσω κοντά στις καλοκαιρινές εκπτώσεις..Δεν ξέρω αν θεωρείται αργά, μπορεί και να αλλάξω άποψη αλλά προς το παρόν μου φαίνεται νωρίς.

Μια ερώτηση κορίτσια. Το εμβόλιο της γρίπης το κάνατε? Εγώ ρώτησα το γιατρό και μου είπε να το κάνω τώρα στο δεύτερο τρίμηνο.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...