Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Emilly800 είπε:

Εγώ επειδή δεν εργάζομαι είμαι με την καραντίνα τρεις μήνες μέσα στο σπίτι κ επίσης στις βολτουλες έξω φοράω μακρύ μπουφάν όποτε κ κοιλιά να είχα κανείς δεν θα το καταλάβαινε...εμένα θα με δουν κατευθείαν το καλοκαίρι με μπακα χαχαχαχα.καλυτερα...κ εγώ βαρέθηκα τόσα χρόνια να με ρωτάνε πράματα..

Εμένα έχει φουσκώσει λίγο αλλά σαν μπυροκοιλι είναι...Το στήθος έχει μεγάλωσει αλλά και πάλι τα σουτιέν μου κάνουν...καλύτερα που φοράμε παλτό και κανείς δεν ασχολείται μαζί μας! Το καλοκαίρι που δεν θα κρύβεται με το καλό θα είναι καλύτερα με φορεματάκια!

Πάντως εγώ που δουλεύω από το σπίτι αυτόν τον καιρό την θεωρω σωτηρία τη δουλειά, ξεφευγει το μυαλό μου από συνεχή γκουγκλαρίσματα τι συμπτώματα είναι αυτό ,τι είναι το άλλο...

  • Μου αρέσει 4

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω κοριτσια ετσι λες και παραφαγα και τουμπανιασα ειναι.. Αλλα ειδικα το βραδυ την νιωθω τεραστια.. Χαχαχα νιωθω οτι θα εχω μεγαλη κοιλια δεν ξερω γιατι.. Επισης μου ξεκινησε ενα καινουριο συμπτωμα.. Ματωνουν τα ουλα μου.. Σαε συμβαίνει? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγω κοριτσια ετσι λες και παραφαγα και τουμπανιασα ειναι.. Αλλα ειδικα το βραδυ την νιωθω τεραστια.. Χαχαχα νιωθω οτι θα εχω μεγαλη κοιλια δεν ξερω γιατι.. Επισης μου ξεκινησε ενα καινουριο συμπτωμα.. Ματωνουν τα ουλα μου.. Σαε συμβαίνει? 

Ναι αμε ελαφρώς ματώνουν και μένα κάποιες φορές.. εγώ αυτά τα πάθαινα και όταν περίμενα περίοδο.. και από την μύτη όταν τη φυσάω βγάζω λίγο αίμα.. βασικά εγώ στα συμπτώματα της περιόδου είχα ότι μπορεί να φανταστεί κανεις.. περισσότερα από τώρα της εγκυμοσύνης :-P αφού έλεγα άμα μείνω έγκυος ή που θα γονατίσω τελείως ή που δε θα καταλαβαίνω πολλά γιατί ήδη τα ξέρω από περίοδο.. πχ τα ούλα τα είχα και τότε :D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Ναι αμε ελαφρώς ματώνουν και μένα κάποιες φορές.. εγώ αυτά τα πάθαινα και όταν περίμενα περίοδο.. και από την μύτη όταν τη φυσάω βγάζω λίγο αίμα.. βασικά εγώ στα συμπτώματα της περιόδου είχα ότι μπορεί να φανταστεί κανεις.. περισσότερα από τώρα της εγκυμοσύνης :-P αφού έλεγα άμα μείνω έγκυος ή που θα γονατίσω τελείως ή που δε θα καταλαβαίνω πολλά γιατί ήδη τα ξέρω από περίοδο.. πχ τα ούλα τα είχα και τότε :D

Πάντως κορίτσια διάβασα ότι πρέπει να πάμε οδοντίατρο για καθαρισμό για να μην πάθουμε ουλίτιδα. Θα το βάλω στο πρόγραμμα κ αυτό...

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Πωπω αυτό που λέτε κορίτσια ότι κατευθείαν το μάτι τους πάει στην κοιλιά ποσο ισχύει... και λένε αα δεν έχεις πάρει κιλά ακόμα.. χαχαχ ποση αδιακρισία γενικά... 

εγω γενικά έχω στήθος 75d φοράω δε θέλω να σκεφτώ που θα φτάσει τώρα χαχαχα.. τα σουτιέν μου είναι τσίτα πλέον με μπουστακια και αθλητικά σουτιέν βολεύομαι.. περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά να κάνω τα κατάλληλα ψώνια γιατί τώρα χωρίς να δοκιμάσω δε μπορώ να πάρω σουτιέν.. 

γενικα όλο κολάν και φόρμες φοράω.. παντελόνι με κουμπί έχω να βάλω από την αρχή της εγκυμοσύνης δε μπορώ με πιέζουν.. μόνο ότι έχει λάστιχο πάνω φοράω.. 

Σουτιέν και εγώ δεν μπορώ αν δεν δοκιμάσω λόγω μεγάλου στήθους αλλά ρούχα μια χαρά παρήγγειλα εγκυμοσύνης από το asos και τζινακι φοβερό!! Εννοείται πως οτιδήποτε σε παντελόνι που είχα προ εγκυμοσύνης δεν μου μπαίνει με τπτ.. 

πρίν από 33 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Και εγω κοριτσια ετσι λες και παραφαγα και τουμπανιασα ειναι.. Αλλα ειδικα το βραδυ την νιωθω τεραστια.. Χαχαχα νιωθω οτι θα εχω μεγαλη κοιλια δεν ξερω γιατι.. Επισης μου ξεκινησε ενα καινουριο συμπτωμα.. Ματωνουν τα ουλα μου.. Σαε συμβαίνει? 

Ναι εμένα ματωνουν, είναι λογικό.. Όχι τρελά αλλά σε κάθε βούρτσισμα λίγο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Liakada είπε:

Πάντως κορίτσια διάβασα ότι πρέπει να πάμε οδοντίατρο για καθαρισμό για να μην πάθουμε ουλίτιδα. Θα το βάλω στο πρόγραμμα κ αυτό...

Όντως τα δόντια θέλουν τρελή φροντίδα στην εγκυμοσύνη...εγώ που δεν είχα ποτέ προβλήματα,, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κάνω ένα τσεκ στον καθρέφτη τα δόντια κ άρχισε να χαλάει ανάμεσα σε δύο τραπεζίτες...αμάν λέω..στο πιτς φυτίλι σου λέω...δεν κάνουμε κ στοματικό διάλυμα όποτε θέλει κ οροντονημα.που δεν κάνω κάθε μέρα.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Σουτιέν και εγώ δεν μπορώ αν δεν δοκιμάσω λόγω μεγάλου στήθους αλλά ρούχα μια χαρά παρήγγειλα εγκυμοσύνης από το asos και τζινακι φοβερό!! Εννοείται πως οτιδήποτε σε παντελόνι που είχα προ εγκυμοσύνης δεν μου μπαίνει με τπτ.. 

Ναι εμένα ματωνουν, είναι λογικό.. Όχι τρελά αλλά σε κάθε βούρτσισμα λίγο.. 

Εγώ κορίτσια που έχω μηδέν νούμερο στήθος τώρα το χαίρομαι..κ ο άντρας μου...λέω να το χαρείς τώρα γιατί δεν κρατάει κ πολύ χαχαχαχα.για τα ρούχα εγώ έχω κάποια παντελόνια εγκυμοσύνης που όμως ποτέ δεν φόρεσα.κ ο γιος μου καλοκαίρι γεννήθηκε κ την έβγαλα με καλοκαιρινα... μεχρι να τα χρειαστώ θα κάνει 40 βαθμούς κ θα φοράω φορέματα..έχω κάνα δυο παντελόνια υφασμάτινα ελαστικά φαρδιά που για δύο μήνες ακόμα τέλεια θα είναι..δεν το κόβω να φοράω τα άλλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Όντως τα δόντια θέλουν τρελή φροντίδα στην εγκυμοσύνη...εγώ που δεν είχα ποτέ προβλήματα,, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κάνω ένα τσεκ στον καθρέφτη τα δόντια κ άρχισε να χαλάει ανάμεσα σε δύο τραπεζίτες...αμάν λέω..στο πιτς φυτίλι σου λέω...δεν κάνουμε κ στοματικό διάλυμα όποτε θέλει κ οροντονημα.που δεν κάνω κάθε μέρα.

Εγώ κορίτσια που έχω μηδέν νούμερο στήθος τώρα το χαίρομαι..κ ο άντρας μου...λέω να το χαρείς τώρα γιατί δεν κρατάει κ πολύ χαχαχαχα.για τα ρούχα εγώ έχω κάποια παντελόνια εγκυμοσύνης που όμως ποτέ δεν φόρεσα.κ ο γιος μου καλοκαίρι γεννήθηκε κ την έβγαλα με καλοκαιρινα... μεχρι να τα χρειαστώ θα κάνει 40 βαθμούς κ θα φοράω φορέματα..έχω κάνα δυο παντελόνια υφασμάτινα ελαστικά φαρδιά που για δύο μήνες ακόμα τέλεια θα είναι..δεν το κόβω να φοράω τα άλλα.

Ναι κι εγώ πιστεύω ότι θα την βγάλω με τα ρούχα μου.. μόνο κολάν θέλω να πάρω που είναι έτσι ψηλά στην κοιλιά.. ήδη έχω πάρει ένα και το έχω βολευτεί πολύ !!  
και η αλήθεια είναι ότι πριμενω να ανοίξουν τα μαγαζιά να πάω καμία βόλτα στα εγκυμοσύνης!!! 
για την φροντίδα στο στόμα το ξέρω πρέπει να προσέχουμε.. πέρσι είχα κάνει καθαρισμό.. τώρα το σκέφτομαι γιατί δεν το πολύ διασκεδάζω με αηδιάζει η όλη φάση.. αλλά το παρακολουθώ αν δω ότι κάτι περίεργο γίνεται στα δόντια θα πάω.. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ said:

Ναι κι εγώ πιστεύω ότι θα την βγάλω με τα ρούχα μου.. μόνο κολάν θέλω να πάρω που είναι έτσι ψηλά στην κοιλιά.. ήδη έχω πάρει ένα και το έχω βολευτεί πολύ !!  
και η αλήθεια είναι ότι πριμενω να ανοίξουν τα μαγαζιά να πάω καμία βόλτα στα εγκυμοσύνης!!! 
για την φροντίδα στο στόμα το ξέρω πρέπει να προσέχουμε.. πέρσι είχα κάνει καθαρισμό.. τώρα το σκέφτομαι γιατί δεν το πολύ διασκεδάζω με αηδιάζει η όλη φάση.. αλλά το παρακολουθώ αν δω ότι κάτι περίεργο γίνεται στα δόντια θα πάω.. 

 

Κι'εγώ μόνο κάνα δύό κολάν. Μετά έρχεται καλοκαιράκι όλο και κάποιο αερατο φουστανακι έχω. Τα πολλά θα πάνε χαμένα. 

Τον οδοντίατρο τον φοβάμαι λίγο τώρα αλλά θέλει πολύ καλό βούρτσισμα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2021 at 12:20 AM, fotini* said:

Κοριτσι καλησπέρα και με το καλό η αυχενική σου...κι εγώ μόνο fillicine παίρνω και είμαι στη 14η βδομάδα...σίδηρο κ ασβέστιο μου είπε στο δεύτερο τρίμηνο, ίσως την άλλη βδομάδα που θα πάω να μου γράψει..

10 hours ago, xenia^^ said:

Πωπω αυτό που λέτε κορίτσια ότι κατευθείαν το μάτι τους πάει στην κοιλιά ποσο ισχύει... και λένε αα δεν έχεις πάρει κιλά ακόμα.. χαχαχ ποση αδιακρισία γενικά... 

εγω γενικά έχω στήθος 75d φοράω δε θέλω να σκεφτώ που θα φτάσει τώρα χαχαχα.. τα σουτιέν μου είναι τσίτα πλέον με μπουστακια και αθλητικά σουτιέν βολεύομαι.. περιμένω να ανοίξουν τα μαγαζιά να κάνω τα κατάλληλα ψώνια γιατί τώρα χωρίς να δοκιμάσω δε μπορώ να πάρω σουτιέν.. 

γενικα όλο κολάν και φόρμες φοράω.. παντελόνι με κουμπί έχω να βάλω από την αρχή της εγκυμοσύνης δε μπορώ με πιέζουν.. μόνο ότι έχει λάστιχο πάνω φοράω.. 

Αχχχ πόσο σε καταλαβαίνω και εγώ μόνο φόρμες φοράω....Εμένα η κοιλιά φαίνεται αρκετά αλλά έχω πολύ πρήξιμο. Στην κόρη μου η κοιλιά μου ήταν πολύ μικρή ,δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είμαι στο τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

  • Μου αρέσει 5

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

Καλημέρα κορίτσι !! Συγχαρητήρια για τα όμορφα αποτελέσματα !!!! Γιατί ντουβρουτζα ;; Σου είχαν πει για κορίτσι ;;;; Μη μου λες τέτοια και εμένα με πιθανότητες μιλάνε για κορίτσι :-P 

γερος να είναι ο αντράκλα σου !!! Με το καλό να έρθει το Αυγουστιάτικο αγοράκι σου !!!! 
 

εγω είμαι 27/8 ΠΗΤ, μάλλον κοριτσάκι και ΡΕΑ !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσι !! Συγχαρητήρια για τα όμορφα αποτελέσματα !!!! Γιατί ντουβρουτζα ;; Σου είχαν πει για κορίτσι ;;;; Μη μου λες τέτοια και εμένα με πιθανότητες μιλάνε για κορίτσι :-P 

 γερος να είναι ο αντράκλα σου !!! Με το καλό να έρθει το Αυγουστιάτικο αγοράκι σου !!!! 
  

εγω είμαι 27/8 ΠΗΤ, μάλλον κοριτσάκι και ΡΕΑ !!!

Ευχαριστώ πολύ! Ναι μου είχαν πει στην αυχενική κατα 80% κορίτσι! Αλλά η αιματολογική αυτή δεν κάνει λάθος! Χαχα κι εγώ στο ΡΕΑ θα είμαι με ΠΗΤ 30/8!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Με το καλό το υγιέστατο αγοράκι σας λοιπόν!! ❤️ Εε στην αυχενικη κάνουν και λάθος καμια φορά.. :rolleyes:

Εγω έχω κοριτσάκι με Πητ 27/08 στο Λητώ! 

Just now, xenia^^ είπε:

Καλημέρα κορίτσι !! Συγχαρητήρια για τα όμορφα αποτελέσματα !!!! Γιατί ντουβρουτζα ;; Σου είχαν πει για κορίτσι ;;;; Μη μου λες τέτοια και εμένα με πιθανότητες μιλάνε για κορίτσι :-P 

γερος να είναι ο αντράκλα σου !!! Με το καλό να έρθει το Αυγουστιάτικο αγοράκι σου !!!! 
 

εγω είμαι 27/8 ΠΗΤ, μάλλον κοριτσάκι και ΡΕΑ !!!

Ξένια μου εμένα πάντως ο εμβρυολόγος μου μέσα έπεσε τελικά που είπε κορίτσι, αλλά πάντα κρατάνε μια πισινή να μην έχει φανεί ακόμα το τσουτσουνι :mrgreen: Τώρα πότε έχεις ξανά γιατρό; Θα το δείτε σίγουρα πλέον!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα του panorama τεστ και δόξα τω Θεω και την Παναγία είναι όλα καλά! Βέβαια έπαθα εναν ντουβρουτζά! Το φυλο είναι αγόρι!!!

Γερό να ναι βέβαια! Οπότε προσθέστε άλλο ένα αγόρι!

Επίσης μπορώ εγώ να φτιάξω ένα πινακάκι αλλά, αν θέλετε, ας γράψει κάθε μια ξεχωριστά ΠΗΤ, φυλο και κλινική, ώστε να τα συγκεντρώσω!

Καλή συνέχεια!

Καλημερααα.. Ααα μαζευτηκαμε αγορομανες τελικά.. Τι τελειααααα.. Χαχαχχαχα πολυ χαιρομαι.. Μπραβο γαι τα αποτελεσματα.. Να χαιρεσαι την εγκυμοσυνη σου τωρα.. Εγω αλλαξα τελείως απο την ημερα που εμαθα τα καλα νεα..τρωω πλεον.. Δεν εχω εμετους, μαγειρευω ενω οριν δεν μπορουσα ειμαι τελεια.. Καινπλεον αρχισα να ανακοινωνω σε φιλους και με κανουν να συγκινουμαι.. 

Εγω ειμαι 22 Αυγούστου αγορακι Κυπρος

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο άκου πως έχει το πράγμα.. όταν έκανα την αυχενική ακόμα δεν είχαν δημιουργηθεί τα όργανα.. όμως είχε μια ουρίτσα και μου είπε ότι συνήθως όταν αυτή η ουρίτσα κοιτάει προς τα κάτω είναι κοριτσάκι και όταν κοιτάει προς τα πάνω είναι αγοράκι.. εμένα κοιτούσε προς τα κάτω εξού και η εκτίμηση του κατά 70% είναι κοριτσάκι.. πωπω και το έχω δέσει και έχω πολύ χαρεί !!! Αλλά εντάξει και αγοράκι να είναι το ίδιο θα το αγαπάω χαχα :wub:❤️  Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό !!! 14+3 θα ειμαι!! Λες να φανεί ;;;;;; 
 

@Sofiamar93 Πολύ χαίρομαι για σένα !! Αλήθεια !!! Να το χαρείς τώρα !!! Και εγώ είμαι πολύ πολύ καλύτερα !! Τώρα μπορώ να πω ότι με ταλαιπωρούν τα πρηξίματα και οι τυμπανισμοί που έχω κυρίως από το μεσημέρι μέχρι να κοιμηθώ.. η κοιλιά κάθε ώρα γίνεται και πιο μεγάλη :razz: όμως και ενέργεια έχω περισσότερη κάνω την γυμναστική μου το περπάτημα μου.. αλλά νυστάζω από νωρίς και πολλές φορές με πιάνει το μεσημέρι τρελή υπνηλία !!!


 @Liakada αχχ θα είμαστε μαζί με το καλό !!!!! 
 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...