Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

On 20/2/2021 at 1:55 ΜΜ, Nanouka40 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες... Είμαι έγκυος 13 εβδομάδων, έκανα αυχενική διαφάνεια και όλα καλά, αλλά συνέχεια ανησυχώ. Προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά ουφ... όλο άγχος :???:

Αθηνά μου λυπάμαι πολύ έχω περάσει και εγώ πολλά.. Δύναμη τώρα και όλα στα τέλος θα έρθουν καλά.. 

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anneliz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα! Καλή επιτυχία σήμερα κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

Καλημέρα!! Να έχεις μια τέλεια αυχενική κορίτσι μου, να δεις και να απολαύσεις το μπεμπακι σου!!! :wub:Πολυ λογικό το άγχος αλλά είναι της αναμονής μέχρι να πας!! Υπομονή με όλα που σου έχουν πέσει, θα περάσει το δύσκολο διάστημα.. Σήμερα είναι μια πολύ σημαντική μέρα, θα τα σκεφτείς αύριο πάλι! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz said:

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! Να έχεις μια τέλεια αυχενική κορίτσι μου, να δεις και να απολαύσεις το μπεμπακι σου!!! :wub:Πολυ λογικό το άγχος αλλά είναι της αναμονής μέχρι να πας!! Υπομονή με όλα που σου έχουν πέσει, θα περάσει το δύσκολο διάστημα.. Σήμερα είναι μια πολύ σημαντική μέρα, θα τα σκεφτείς αύριο πάλι! :)

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Anneliz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

Με το καλό να πάνε όλα τέλεια !!!!! Περιμένουμε τα νέα !!!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; εγω κορίτσια συσπάσεις δεν ένιωσα ποτέ.. Δεν ξέρω πως ειναι. Εγώ σήμερα πάω για αυχενική αργά το απόγευμα και έβλεπα στον ύπνο μου οτι γεννούσα από το άγχος μου. Γενικά δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου έχουν πέσει πολλά τελευταία.. Δίνω εξεταστική, δουλειά παράλληλα, και έχω και τον μικρούλη μου :x 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα καλά να πάνε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα καλά να πάνε..

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Μπράβο σοφακι !!! Εξαιρετικά νέα !!! Καλή απόλαυση της υπόλοιπης εγκυμοσύνης !!!!

απο εμετούς κλπ πως πας ;;; Συνηλθες καθόλου ;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Μπράβο σοφακι !!! Εξαιρετικά νέα !!! Καλή απόλαυση της υπόλοιπης εγκυμοσύνης !!!!

απο εμετούς κλπ πως πας ;;; Συνηλθες καθόλου ;;

Ναι εχω συνελθει αρκετα.. Σημερα εκανα μια φορα μετα απο πολλες μερες.. Νομιζω απο την προηγουμενη εβδομαδα ειχα να κανω.. Σχεδον μια εβδομαδα χωρις εμετο.. Ηρεμησα παντως σε συγκριση με πριν.. Εσυ πως εισαι!? Παντως κοριτσια εμενα φαινεται κοιλια πλεον.. Μικρη μεν αλλα φαινεται.. Κια εχω και πολλά αερια συγνωμη κιολας.. 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μουυ.. Μολις με πηρε ο γιατρος μου.. Βγηκαν κιολας τα αποτελέσματα του nipt.. Το μωρακι μου ειναι τελειααααα... Και ειναι οντως αγορακι.. Επιβεβαιωμενο και απο το αιμα.. Χαχχαχα.. Ποσο χαρούμενη ειμαι.. Επεσαν πολλα ταματα και προσευχες.. 

Κοριτσι μου.. Εκανες αυχενικη? Ολα καλα? 

Μπράβο Σοφακιιιιιι!!! Με το καλό το αγοράκι σας λοιπόν!! ❤️ Πολύ χαίρομαι που συνήλθες και από τους πολλούς εμετούς καιρός ήταν κορίτσι μου.. Κοιλίτσα έχω και εγώ, δεν κρύβεται πλέον!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι εχω συνελθει αρκετα.. Σημερα εκανα μια φορα μετα απο πολλες μερες.. Νομιζω απο την προηγουμενη εβδομαδα ειχα να κανω.. Σχεδον μια εβδομαδα χωρις εμετο.. Ηρεμησα παντως σε συγκριση με πριν.. Εσυ πως εισαι!? Παντως κοριτσια εμενα φαινεται κοιλια πλεον.. Μικρη μεν αλλα φαινεται.. Κια εχω και πολλά αερια συγνωμη κιολας.. 

Και εγώ έχω πετάξει λίγη κοιλιτσα.. βέβαια δεν νομίζω ότι το καταλαβαίνει κάποιος αν δεν του το πω.. 

γενικα είμαι και εγώ πολύ καλύτερα με τα στομαχικά.. αλλά έχω φουσκώματα και τυμπανισμό όλη μέρα.. ρεψιμο κ αέρια φουλ και εγώ !!!!! Μέσα σε μιά βδομάδα φαίνομαι 1,5 κιλό πάνω και δεν καταλαβαίνω αν είναι όντως κιλά ή από τον μόνιμο τυμπανισμό !! Γενικά προσέχω τι τρώω αποφεύγω λιπαρά και γλυκά όσο μπορώ.. αλλά αν με πιάσει πεινα πρέπει να φάω !!! Αλλιώς ανακατεύομαι παρα πολύ !!!

την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και φοβάμαι μη με κυνηγήσει με τα κιλά.. :P δεν ξέρω και ποσα πρέπει περίπου να παίρνουμε ανα μήνα.. ευτυχώς πρώτο 3μηνο δε πήραμε τίποτα !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,και με το καλό τα μπεμπακια σας ..Συγνώμη που μπενω σφήνα στο θέμα σας νομίζω σε αυτό το γκρουπ είναι ένα κορίτσι που ψάχνω να τη ρωτήσω κατι η οποία έλεγε ότι έμεινε έγκυος στο τέλος του κύκλου της ενώ κανονικά περίμενε περίοδο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,και με το καλό τα μπεμπακια σας ..Συγνώμη που μπενω σφήνα στο θέμα σας νομίζω σε αυτό το γκρουπ είναι ένα κορίτσι που ψάχνω να τη ρωτήσω κατι η οποία έλεγε ότι έμεινε έγκυος στο τέλος του κύκλου της ενώ κανονικά περίμενε περίοδο...

Ναι κορίτσι μου!! @Sofiamar93 εσύ είσαι αυτή νομίζω.. :)

Just now, xenia^^ είπε:

Και εγώ έχω πετάξει λίγη κοιλιτσα.. βέβαια δεν νομίζω ότι το καταλαβαίνει κάποιος αν δεν του το πω.. 

γενικα είμαι και εγώ πολύ καλύτερα με τα στομαχικά.. αλλά έχω φουσκώματα και τυμπανισμό όλη μέρα.. ρεψιμο κ αέρια φουλ και εγώ !!!!! Μέσα σε μιά βδομάδα φαίνομαι 1,5 κιλό πάνω και δεν καταλαβαίνω αν είναι όντως κιλά ή από τον μόνιμο τυμπανισμό !! Γενικά προσέχω τι τρώω αποφεύγω λιπαρά και γλυκά όσο μπορώ.. αλλά αν με πιάσει πεινα πρέπει να φάω !!! Αλλιώς ανακατεύομαι παρα πολύ !!!

την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και φοβάμαι μη με κυνηγήσει με τα κιλά.. :P δεν ξέρω και ποσα πρέπει περίπου να παίρνουμε ανα μήνα.. ευτυχώς πρώτο 3μηνο δε πήραμε τίποτα !! 

Θεωρητικά το ιδανικό ειναι 1 ανά μήνα και κάτι παραπάνω στο τρίτο τρίμηνο, σύνολο 9 με 12 κιλά! Γιατί να σε κυνηγήσει, 1,5 κιλό στον 4ο δεν είναι τίποτα καλέ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,και με το καλό τα μπεμπακια σας ..Συγνώμη που μπενω σφήνα στο θέμα σας νομίζω σε αυτό το γκρουπ είναι ένα κορίτσι που ψάχνω να τη ρωτήσω κατι η οποία έλεγε ότι έμεινε έγκυος στο τέλος του κύκλου της ενώ κανονικά περίμενε περίοδο...

Κοριτσι μου εγω ειμαι.. Εμεινα εγκυος 3 μερες πριν την περιοδο

Just now, xenia^^ είπε:

Και εγώ έχω πετάξει λίγη κοιλιτσα.. βέβαια δεν νομίζω ότι το καταλαβαίνει κάποιος αν δεν του το πω.. 

γενικα είμαι και εγώ πολύ καλύτερα με τα στομαχικά.. αλλά έχω φουσκώματα και τυμπανισμό όλη μέρα.. ρεψιμο κ αέρια φουλ και εγώ !!!!! Μέσα σε μιά βδομάδα φαίνομαι 1,5 κιλό πάνω και δεν καταλαβαίνω αν είναι όντως κιλά ή από τον μόνιμο τυμπανισμό !! Γενικά προσέχω τι τρώω αποφεύγω λιπαρά και γλυκά όσο μπορώ.. αλλά αν με πιάσει πεινα πρέπει να φάω !!! Αλλιώς ανακατεύομαι παρα πολύ !!!

την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και φοβάμαι μη με κυνηγήσει με τα κιλά.. :P δεν ξέρω και ποσα πρέπει περίπου να παίρνουμε ανα μήνα.. ευτυχώς πρώτο 3μηνο δε πήραμε τίποτα !! 

Και εγω παντως ακομη κιλα δεν οηρα.. Με ζυγισε ξανα την τεταρτη ο γιατρος μου και ακομη ειμαι πιο κατβ απο αυτα που ημουν αρχικα..αλλα τωρα ξεκινησα να τρωω φαγητα σιγα σιγα.. Οχι βαρια πράγματα.. Ουτε λιπαρά.. Οχι επειδη προσεχω αλλα επειδη φοβαμαι για εμετους.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...