Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Just now, Eva n είπε:

Μακάρι...ας πάνε όλα καλά αυτή τη φορά

Ξάπλωσε προς το παρόν και μην κάνεις τίποτα ιδιαίτερο και περίμενε να μιλήσεις με το γιατρό.. Είναι και ΣΚ τώρα οπότε ευτυχώς δεν έχεις δουλειά αύριο! Θα περιμένουμε νέα σου κοπέλα μου, εύχομαι ότι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva n είπε:

Ουυυφ το αίμα έγινε πιο σκούρο και αυξάνεται. Πονάω χαμηλά στην κοιλιά όπως όταν μου έρχεται περίοδος. Δεν ξέρω, δεν είμαι πολύ αισιόδοξη...

Πως είσαι; Και εγώ είχα αίμα στη πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν καλά βέβαια την έβγαλα στο κρεβάτι όλους τους μήνες... Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ξάπλωσε προς το παρόν και μην κάνεις τίποτα ιδιαίτερο και περίμενε να μιλήσεις με το γιατρό.. Είναι και ΣΚ τώρα οπότε ευτυχώς δεν έχεις δουλειά αύριο! Θα περιμένουμε νέα σου κοπέλα μου, εύχομαι ότι καλύτερο! 

Θα δω πως θα ξυπνήσω το πρωί, ελπίζω καλύτερα και χωρίς αίμα και θα μιλήσω ανάλογα με την κατάσταση! Ναι ευτυχώς θα είμαι σπίτι αυτές τις δυο μέρες να ξεκουραστώ και λίγο γιατί ήταν κουραστική αυτή η εβδομάδα! Ευχαριστώ παρά πολύ! ❤️

Just now, Μάντη είπε:

Πως είσαι; Και εγώ είχα αίμα στη πρώτη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν καλά βέβαια την έβγαλα στο κρεβάτι όλους τους μήνες... Εύχομαι να είναι όλα καλά κορίτσι μου..

Το αίμα έγινε πιο σκούρο και έχω πόνους περιόδου! Εσυ πως ήσουν στην πρώτη εγκυμοσύνη σου;; Δεν ξέρω έχω φοβηθεί πολύ :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Θα δω πως θα ξυπνήσω το πρωί, ελπίζω καλύτερα και χωρίς αίμα και θα μιλήσω ανάλογα με την κατάσταση! Ναι ευτυχώς θα είμαι σπίτι αυτές τις δυο μέρες να ξεκουραστώ και λίγο γιατί ήταν κουραστική αυτή η εβδομάδα! Ευχαριστώ παρά πολύ! ❤️

Το αίμα έγινε πιο σκούρο και έχω πόνους περιόδου! Εσυ πως ήσουν στην πρώτη εγκυμοσύνη σου;; Δεν ξέρω έχω φοβηθεί πολύ :(

Είχα αίμα κόκκινο από την 6η εβδομάδες εγώ λόγο χαμηλού πλακούντα... Είχα και πονακια περιόδου αλλά λίγα .. έχεις δίκιο να φοβάσαι ξάπλωσε και σήκω μόνο για τουαλέτα.. καταλαβαίνω την αγωνία σου εύχομαι όλα να πάνε καλά... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Είχα αίμα κόκκινο από την 6η εβδομάδες εγώ λόγο χαμηλού πλακούντα... Είχα και πονακια περιόδου αλλά λίγα .. έχεις δίκιο να φοβάσαι ξάπλωσε και σήκω μόνο για τουαλέτα.. καταλαβαίνω την αγωνία σου εύχομαι όλα να πάνε καλά... 

Εγώ πονάω αρκετές ώρες τώρα συνεχόμενα! Όπως όταν έχω περίοδο κ τώρα το αίμα έγινε πιο κόκκινο όποτε μάλλον δεν προχώρησε..δεν πειράζει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κοριτσια εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα καφε την 7η εβδομαδα.νομιζα πως εχασα το μωρο.ημουν κ διακοπες.ο γιατρος μου ειχε πει πως λογικα καθαριζω απο αλλες περιοδους κ εφ οσον ηταν καφε να μην ανησυχω.πηρα ουτροτζεσταν.δεν μου ανεφερε τπτ για αποκολληση.συνεχισα τις διακοπες μου κανονικα.μετα πηγα για υπερηχο κ ακουσαμε την καρδια.αν δεν ειναι κοκκκινο ζωηρο χρωμα να εχεις ελπιδες.το εχω ξανακουσει κ απο αλλες κοπελες.ειναι συνηθισμενο.

Επισης καποια κοπελα με ρωτησε για τις μερες καθυστερησης.εχω κυκλο 30-31 ημερων περιπου.με τελευταια περιοδο 6/12,λογικα 11/1 που πηγα για χοριακη ειχα 5 μερες καθυστερηση.στην πρωτη εγκυμοσυνη καπου εκει ειχα παει για πρωτη χοριακη κ ηταν 1600.τεσπα...δικα μου αγχη ολα αυτα.ειμαι σε περιεργο μουντ.συνεχεια νομιζω πως δεν θα συνεχισει η εγκυμοσυνη.νομιζω πρεπει να παω να ακουσω καρδια για να πειστω για το αντιθετο.ο,τι.κ να λεμε η απαισιοδοξια μου θα φυγει μονο με τον υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stalicha είπε:

Ρε κοριτσια εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα καφε την 7η εβδομαδα.νομιζα πως εχασα το μωρο.ημουν κ διακοπες.ο γιατρος μου ειχε πει πως λογικα καθαριζω απο αλλες περιοδους κ εφ οσον ηταν καφε να μην ανησυχω.πηρα ουτροτζεσταν.δεν μου ανεφερε τπτ για αποκολληση.συνεχισα τις διακοπες μου κανονικα.μετα πηγα για υπερηχο κ ακουσαμε την καρδια.αν δεν ειναι κοκκκινο ζωηρο χρωμα να εχεις ελπιδες.το εχω ξανακουσει κ απο αλλες κοπελες.ειναι συνηθισμενο.

Επισης καποια κοπελα με ρωτησε για τις μερες καθυστερησης.εχω κυκλο 30-31 ημερων περιπου.με τελευταια περιοδο 6/12,λογικα 11/1 που πηγα για χοριακη ειχα 5 μερες καθυστερηση.στην πρωτη εγκυμοσυνη καπου εκει ειχα παει για πρωτη χοριακη κ ηταν 1600.τεσπα...δικα μου αγχη ολα αυτα.ειμαι σε περιεργο μουντ.συνεχεια νομιζω πως δεν θα συνεχισει η εγκυμοσυνη.νομιζω πρεπει να παω να ακουσω καρδια για να πειστω για το αντιθετο.ο,τι.κ να λεμε η απαισιοδοξια μου θα φυγει μονο με τον υπερηχο.

Καλημέρααα! Δυστυχώς το αίμα έγινε πιο κόκκινο και είχα και πηγματα, επίσης η ΡΟΗ αυξήθηκε αρκετά και οι πόνοι περιόδου επιμένουν. Παρακαλάω πραγματικά να μην είναι κάτι και να συνεχιστεί αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες με αυτά τα δήγματα. Το μόνο που ελπίζω αν όντως έχει συμβεί το κακό είναι να μην είναι εξωμητριο γιατί τώρα τρέμω για αυτό. 
Θεωρώ πως όλα θα πάνε καλά και να μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος δεν κάνει καλό...περίμενε λίγες μέρες και θα δεις που θα πας και θα ακούσεις την καρδούλα από το μωράκι σου, μην στεναχωριέσαι και μην προδικάζεις χωρίς λόγο. Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη η χοριακη δεν ανέβηκες όπως θα έπρεπε παρόλα αυτά ακούσαμε καρδούλα. Η εγκυμοσύνη δεν συνεχίστηκε λόγω συνδρόμου και η χοριακη δεν είχε καμία σχέση. Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου, αυτό να σκέφτεσαι! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από τον γιατρό στον υπέρηχο δεν φάνηκε τπτ άλλο εκτός από ένα παχύ ενδομήτριο επειδή είναι πολύ νωρίς, μόλις 4 εβδομάδων και 2 ημερών. Με έστειλε να κάνω μια χοριακη να δούμε αν έχει πέσει ή αν ανεβαίνει. Μου είπε ότι τα πιθανά σενάρια είναι τρία. Ή είναι εξωμητριο που δεν το θελουμε καθόλου αλλά σε αυτή τη φάση δεν μπορούμε ούτε να το δούμε. Ή είναι παλινδρομη κύηση και το αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του. Ή είναι μια ομαλά εξελισσόμενη κύηση με μια αιμορραγία που μπορεί να συμβεί τις ημέρες που περίμενες περίοδο. Περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! Εύχομαι πραγματικά αν είναι κάτι κακό τουλάχιστον να μην είναι εξωμητριο...αυτά από μένα

Link to comment
Share on other sites

Eva n ευχομαι πραγματικα να διαψευστουν οι φοβοι μας κ να προχωρησει...τλχ ομως αν ειναι κατι ασχημο ας μην ειναι εξωμητριο.

Στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη να πανε ολα καλα

Θα περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stalicha είπε:

Eva n ευχομαι πραγματικα να διαψευστουν οι φοβοι μας κ να προχωρησει...τλχ ομως αν ειναι κατι ασχημο ας μην ειναι εξωμητριο.

Στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη να πανε ολα καλα

Θα περιμενουμε νεα σου

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. 3,4...παλινδρόμησε. Τουλάχιστον δεν ήταν εξωμητριο, αυτό είναι το μόνο θετικό! Δεν πειράζει προσπαθούμε τον επόμενο μήνα! Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες, στεναχωριέμαι που δεν θα συνεχίσω αυτό το ταξίδι μαζί σας. Εύχομαι σε όλες μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη με αυτό που επιθυμείτε στην αγκαλιά σας!! ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω σε δυο συζητησεις κ δν ξερω που κ τι εχω γραψειιι χαχαχαχχ λοιπον εκανα χθες δευτερη χοριακη... Ειν 1522.76 ❤❤❤ κ επειδη ξερω ποτε ειχα επαφες υπολογιζω ειμαι περιπου 3 εβδομαδων ❤❤❤❤ καλη δεν ειναι? ❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. 3,4...παλινδρόμησε. Τουλάχιστον δεν ήταν εξωμητριο, αυτό είναι το μόνο θετικό! Δεν πειράζει προσπαθούμε τον επόμενο μήνα! Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες, στεναχωριέμαι που δεν θα συνεχίσω αυτό το ταξίδι μαζί σας. Εύχομαι σε όλες μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη με αυτό που επιθυμείτε στην αγκαλιά σας!! ❤️❤️❤️

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ. Τουλάχιστον γλίτωσες την αποξεση όπως φαίνεται, λογικά θα μπορείτε σύντομα πάλι να προσπαθήσετε αν το θέλετε. 

Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σας χαρίσει ένα γερό μωρό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ. Τουλάχιστον γλίτωσες την αποξεση όπως φαίνεται, λογικά θα μπορείτε σύντομα πάλι να προσπαθήσετε αν το θέλετε. 

Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σας χαρίσει ένα γερό μωρό. 

Ναι το θετικό είναι ότι γλίτωσα την απόξεση και το αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του. Ο γιατρός είπε μπορούμε άμεσα να ξεκινήσουμε καθώς ήταν πολύ νωρίς και δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα. Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Εύχομαι και εγώ μετά από αυτές τις ατυχίες να σταθώ τυχερή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Ναι το θετικό είναι ότι γλίτωσα την απόξεση και το αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του. Ο γιατρός είπε μπορούμε άμεσα να ξεκινήσουμε καθώς ήταν πολύ νωρίς και δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα. Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Εύχομαι και εγώ μετά από αυτές τις ατυχίες να σταθώ τυχερή! 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου, ελπίζω σύντομα να έχεις ξανά σπορακι στην κοιλιά σου και να φτάσεις στο τέλος με ένα υγιέστατο μωράκι. Θα περιμένουμε νέα σου.. Θα χαρούμε πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...