Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Brigitt είπε:

Δεν λέω ότι το κάνεις , λέω απλά πως κόλλας όπως μου έχει πει ο γιατρός .... θα έπρεπε τα χέρια της να πιάσουν τα χέρια σου και εσύ να πιάσεις πάλι το προσωπο σου μετά μην ανησυχείς δεν έχεις κολλήσει κάτι !! 

Οχι δεν είπα πως ότι εννοείς πως το κάνω...εννοούσα πως όπως και να έχει πάντα πλένω τα χέρια μου... Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Με καθησυχάσες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ φορούσα φόρεμα για να είναι πιο εύκολη η διαδικασία....

Έχω κάνει και εγώ δύο φορές λαπαροσκόπηση όποτε μπορεί να είναι αυτό που λες...δεν το είχα σκεφτεί καθολου

Εμενα με τράβαγε φαντάσου πρίν  μάθω ότι ήμουν έγκυος και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση που πόναγε μετά 6 μήνες...και τώρα την τελευταία εβδομάδα ξανά διάβασα πως αρχίζει και βγαίνει προς τα έξω οπότε ίσως έχουμε κάποια ενόχληση... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Επιτέλους έκανα και γω την β'επιπεδου σήμερα το πρωί και ευτυχώς είναι όλα καλά μας επιβεβαίωσαν πως είναι κορίτσι το είδαμε δηλαδή ξεκάθαρα πια ευτυχώς να αρχίσω να ψωνίζω χαχα!!! 21+5 εβδομάδες 425 γρ. είναι όλα καλά . Δεν μου είδαν το τράχηλο κολπικά εμένα αυτή τη φορά με ρώτησε δηλαδή αν ήθελα αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως δεν χρειάζεται γιατί είχα φύγει και μετά έπρεπε να πάω ξανά ... 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Brigitt είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Επιτέλους έκανα και γω την β'επιπεδου σήμερα το πρωί και ευτυχώς είναι όλα καλά μας επιβεβαίωσαν πως είναι κορίτσι το είδαμε δηλαδή ξεκάθαρα πια ευτυχώς να αρχίσω να ψωνίζω χαχα!!! 21+5 εβδομάδες 425 γρ. είναι όλα καλά . Δεν μου είδαν το τράχηλο κολπικά εμένα αυτή τη φορά με ρώτησε δηλαδή αν ήθελα αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως δεν χρειάζεται γιατί είχα φύγει και μετά έπρεπε να πάω ξανά ... 

Καλημέρα...Τι ωραία!!!Με το καλό το κορίτσακι σου!!!Και εμένα δεν μου έκαναν κολπικο υπέρυχο ούτως ή άλλως τον μετράει ο γιατρός μου κολπικά οπότε ξέρουμε...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Επιτέλους έκανα και γω την β'επιπεδου σήμερα το πρωί και ευτυχώς είναι όλα καλά μας επιβεβαίωσαν πως είναι κορίτσι το είδαμε δηλαδή ξεκάθαρα πια ευτυχώς να αρχίσω να ψωνίζω χαχα!!! 21+5 εβδομάδες 425 γρ. είναι όλα καλά . Δεν μου είδαν το τράχηλο κολπικά εμένα αυτή τη φορά με ρώτησε δηλαδή αν ήθελα αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως δεν χρειάζεται γιατί είχα φύγει και μετά έπρεπε να πάω ξανά ... 

Τέλεια κούκλα μου!! Με το καλό το κοριτσάκι σας λοιπόν! Άντε τώρα να ψωνίσεις φορεματακια ! Μια χαρά κ το βαρος της. Δλδ δν στον μέτρησε καθόλου τον τράχηλο; Ούτε κοιλιακά ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Τέλεια κούκλα μου!! Με το καλό το κοριτσάκι σας λοιπόν! Άντε τώρα να ψωνίσεις φορεματακια ! Μια χαρά κ το βαρος της. Δλδ δν στον μέτρησε καθόλου τον τράχηλο; Ούτε κοιλιακά ; 

Ευχαριστώ πολύ !!! Τώρα ναι βλέπω κάποια φορέματα σκέτη τρέλα!! Δεν νομίζω και κοιλιακά να τον είδε τώρα να τον είδε και να μην καταλαβα?? Ιδέα δεν έχω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!! Τώρα ναι βλέπω κάποια φορέματα σκέτη τρέλα!! Δεν νομίζω και κοιλιακά να τον είδε τώρα να τον είδε και να μην καταλαβα?? Ιδέα δεν έχω 

Μάλιστα! Μπορει να στον μετρήσει ο γιατρος σου όταν πας. Άντε ήρθε η ώρα τώρα να ξεκινήσεις σιγά σιγά τα ψώνια :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Μάλιστα! Μπορει να στον μετρήσει ο γιατρος σου όταν πας. Άντε ήρθε η ώρα τώρα να ξεκινήσεις σιγά σιγά τα ψώνια :) 

Ναι μπορεί δεν με αγχωνει κιόλας αυτό γιατί στην προηγούμενη πάλι δεν είχα θέμα με τον τράχηλο είναι μακρύς και κλειστός μέχρι πολύ αργά ... Η αλήθεια είναι πως τώρα άρχισα να ψάχνω όνομα πριν έψαχνα δειλά δειλά αλλά λέω άσε μην μου το αλλάξουνε το φύλλο στην β' επίπεδου ...

Είμαι ανάμεσα σε μερικά Λαουρα Αριάδνη Έρρικα Ίριδα εσείς τι λέτε ? Τον γιο μας τον έχουμε βγάλει Μάξιμο και θα ήθελα να βγάλω έτσι κάτι πιο σπάνιο και για το κοριτσάκι ....

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Ποια ω3 παίρνεις; Εγώ έπαιρνα πριν μείνω εγκυος κ με το που έμαθα τα σταματηςα κ θέλω να τα ξεκινήσω τώρα παλι. Δν τα δίνουν πολλοί γιατροί αλλά τ ω3 βοηθανε στην σωστή ανάπτυξη του εγκεφάλου του μωρού κ γενικά βοηθανε κ αυτά στην εγκυμοσυνη .

Βοηθανε παρα πολυ και είναι απαραίτητα.

Παιρνω minami morDHA prenatal αυτα ξεκινησα τωρα μεχρι και πριν λιγες ημέρες επαιρνα της Lamberts το pure fish oil μιυ τελείωσε και ειπα απλα να ξεκινήσω καποιο αλλο. Και τα δυο είναι εξαιρετικά. Βασικα να ψαξεις ποια πληρουν τις προδιαγραφές της Ε.Ε που εχουν πολυ αυστηρα κριτήρια σε ότι αφορα την καθαρότητα.

Επισης όχι μουρουνέλαιο. Εχει βιταμινη Α.

19 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ !!! Στην ομοιοπαθητική δεν υπάρχει κάτι για το άγχος γενικά να σε βοηθήσει ? Ρωτάω γιατί γενικά έχουν για τα πάντα ... Εγώ στο τέλος της εγκυμοσύνης θα ξεκινήσω μια αγωγή ομοιοπαθητικης για να με βοηθήσει στον τοκετό όπως είχα κάνει και στο πρώτο μου 

Ευχαριστώ πολύ !! Ξέρεις είμαι σε φάση που δεν ξέρω τι να φορέσω για να ειναι πιο εύκολη η πρόσβαση στην εξέταση πχ φούστα για να μπορέσω να την σηκώσω ? Γιατί ντρέπομαι και λίγο να βάλω παντελόνι και να πρέπει να το βγάλω εντελώς ... Αυτό είναι το μόνιμο μου πρόβλημα κάθε φορά που πάω στον γιατρό !!

Ε αυτο που πηρα για το αγχος μου το προκαλεσε αυτο αχαχαχααχ , χθες κοιμήθηκα πάντως. Για να δουμε....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Βοηθανε παρα πολυ και είναι απαραίτητα.

Παιρνω minami morDHA prenatal αυτα ξεκινησα τωρα μεχρι και πριν λιγες ημέρες επαιρνα της Lamberts το pure fish oil μιυ τελείωσε και ειπα απλα να ξεκινήσω καποιο αλλο. Και τα δυο είναι εξαιρετικά. Βασικα να ψαξεις ποια πληρουν τις προδιαγραφές της Ε.Ε που εχουν πολυ αυστηρα κριτήρια σε ότι αφορα την καθαρότητα.

Επισης όχι μουρουνέλαιο. Εχει βιταμινη Α.

Ε αυτο που πηρα για το αγχος μου το προκαλεσε αυτο αχαχαχααχ , χθες κοιμήθηκα πάντως. Για να δουμε....

Οκ σε κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Κ γω της lamberts έπαιρνα πριν κ ίσως πάρω αυτά πάλι. Ναι το ξέρω για το μουρουνέλαιο ότι δν κάνει Γτ έχει βιτ Α. Δούλευα χρόνια σε φαρμακείο τώρα είμαι σε νοσοκομείο καθως αυτό είναι το επάγγελμα μου κ τα ξέρω πολύ καλά όλα σχεδόν τα συμπληρώματα. Βεβαιω θα ρωτήσω μια κ για τον γιατρό αν συμφωνεί , μην κάνω τελείως του κεφαλιού μου! Εσυ τον ρώτησες; 

πρίν από 23 λεπτά , Brigitt είπε:

Ναι μπορεί δεν με αγχωνει κιόλας αυτό γιατί στην προηγούμενη πάλι δεν είχα θέμα με τον τράχηλο είναι μακρύς και κλειστός μέχρι πολύ αργά ... Η αλήθεια είναι πως τώρα άρχισα να ψάχνω όνομα πριν έψαχνα δειλά δειλά αλλά λέω άσε μην μου το αλλάξουνε το φύλλο στην β' επίπεδου ...

Είμαι ανάμεσα σε μερικά Λαυρα Αριάδνη Έρρικα Ίριδα εσείς την λέτε ? Τον γιο μας τον έχουμε βγάλει Μάξιμο και θα ήθελα να βγάλω έτσι κάτι πιο σπάνιο και για το κοριτσάκι ....

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ το Ίριδα κ το Αριάδνη . Τα είχα σκεφτεί κ γω αυτά τα ονόματα σε περίπτωση που είχα κοριτσι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Οκ σε κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Κ γω της lamberts έπαιρνα πριν κ ίσως πάρω αυτά πάλι. Ναι το ξέρω για το μουρουνέλαιο ότι δν κάνει Γτ έχει βιτ Α. Δούλευα χρόνια σε φαρμακείο τώρα είμαι σε νοσοκομείο καθως αυτό είναι το επάγγελμα μου κ τα ξέρω πολύ καλά όλα σχεδόν τα συμπληρώματα. Βεβαιω θα ρωτήσω μια κ για τον γιατρό αν συμφωνεί , μην κάνω τελείως του κεφαλιού μου! Εσυ τον ρώτησες; 

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ το Ίριδα κ το Αριάδνη . Τα είχα σκεφτεί κ γω αυτά τα ονόματα σε περίπτωση που είχα κοριτσι. 

Και γω τείνω στο Αριάδνη είναι το μόνο που έχω πει στον άντρα μου και είπε πως είναι ωραίο χαχα δεν του αρέσει τίποτα !! Στον γιο μας επειδή είχαμε αποφασίσει πως δεν θα δώσουμε τα ονόματα των γονιών μας κοντά στον 9ο πριν γεννήσω το είχαμε αποφασίσει μέχρι τότε "μαλώναμε" !! Χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Brigitt είπε:

Και γω τείνω στο Αριάδνη είναι το μόνο που έχω πει στον άντρα μου και είπε πως είναι ωραίο χαχα δεν του αρέσει τίποτα !! Στον γιο μας επειδή είχαμε αποφασίσει πως δεν θα δώσουμε τα ονόματα των γονιών μας κοντά στον 9ο πριν γεννήσω το είχαμε αποφασίσει μέχρι τότε "μαλώναμε" !! Χαχα 

Χαχαχα κ μείς κάπως έτσι θα ήμασταν! Ότι αρέσει σε μένα δν αρέσει στον άντρα μου! Εγώ του είπα πως μόνο αν είναι αγόρι θα δώσουμε του πεθερού μου Γτ κ μου αρέσει το όνομα αλλά θα είναι κ το ίδιο επίθετο κ θα είναι ο διάδοχος :)  γτ έχει εγγόνια μόνο από την κόρη του. Κ μας είπε ο γιατρος στον τελευταίο υπέρηχο ότι αγόρι είναι 100% κ ότι δν παίζει να αλλάξει στην β επιπέδου,Γτ κ στην αυχενική για αγόρι είχε πει. Γενικά οι γονείς μου δν έχουν θέμα δν τους νοιάζει αν θα δωσω ή όχι το όνομα τους! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Χαχαχα κ μείς κάπως έτσι θα ήμασταν! Ότι αρέσει σε μένα δν αρέσει στον άντρα μου! Εγώ του είπα πως μόνο αν είναι αγόρι θα δώσουμε του πεθερού μου Γτ κ μου αρέσει το όνομα αλλά θα είναι κ το ίδιο επίθετο κ θα είναι ο διάδοχος :)  γτ έχει εγγόνια μόνο από την κόρη του. Κ μας είπε ο γιατρος στον τελευταίο υπέρηχο ότι αγόρι είναι 100% κ ότι δν παίζει να αλλάξει στην β επιπέδου,Γτ κ στην αυχενική για αγόρι είχε πει. Γενικά οι γονείς μου δν έχουν θέμα δν τους νοιάζει αν θα δωσω ή όχι το όνομα τους! 

Ναιι τα αγόρια φαίνονται από νωρίς εμένα 4μηνων έγκυος φάνηκε ξεκάθαρα χωρίς αμφιβολία!! Εμάς αν ήταν το δεύτερο πάλι αγόρι ναι ίσως δίναμε του πεθερού μου η κάποιο υποκοριστικό του ονόματος του αλλά εντάξει το γλίτωσα χαχαχαχ !!! Ούτε εμένα έχουνε θέμα ειδικά οι γονείς μου κανονικά κανένας παππούς γιαγιά δεν θα έπρεπε να έχει θέμα και να ανακατευτεί σε τέτοια ζητήματα αλλά λέμε τώρα !! Ολόκληρες παρεξηγήσεις γίνονται λες και είναι μικρά παιδιά τι να πεις .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Brigitt είπε:

Ναιι τα αγόρια φαίνονται από νωρίς εμένα 4μηνων έγκυος φάνηκε ξεκάθαρα χωρίς αμφιβολία!! Εμάς αν ήταν το δεύτερο πάλι αγόρι ναι ίσως δίναμε του πεθερού μου η κάποιο υποκοριστικό του ονόματος του αλλά εντάξει το γλίτωσα χαχαχαχ !!! Ούτε εμένα έχουνε θέμα ειδικά οι γονείς μου κανονικά κανένας παππούς γιαγιά δεν θα έπρεπε να έχει θέμα και να ανακατευτεί σε τέτοια ζητήματα αλλά λέμε τώρα !! Ολόκληρες παρεξηγήσεις γίνονται λες και είναι μικρά παιδιά τι να πεις .....

Αυτό με τις παρεξηγήσεις  όντως ισχύει! Κανένας δν θα πρέπει να έχει θέμα , Γτ στην τελική είναι επιθυμία του ζευγαριού τι όνομα θα δώσουν στα παιδιά τους κ κανένας δν πρέπει να επεμβαίνει σε αυτό! Ούτε εγώ κ ο αδερφός μου  έχουμε πάρει των παππούδων μας κ γι αυτό κ οι δικοί μου δν έχουν κανένα πρόβλημα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2021 at 10:16 ΠΜ, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ έχω β επιπέδου όταν θα είμαι 22+4 μήπως είναι λίγο αργά! Γτ βλέπω οι περισσότερες έχετε στην 21η βδομάδα κ σκέφτηκα να τους πάρω τηλ να μου το βάλουν μια βδομάδα νωρίτερα Δν μπορώ να περιμένω τόσο :P 

Καλησπέρα!!! Εγώ εκανα 22+6 !! Δεν είναι καθόλου αργά!!! Από 21 μέχρι κ 24η μπορείς να κάνεις!!! Απλά σου λέει πως ιδανικη βδομάδα είναι η 22η! Μην αγχώνεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...