Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Και εκεί που λες όλα πάνε καλά με παίρνει η δασκάλα της μεγάλης μου (2ρα λυκείου θα πάει)ότι βγήκε θετική καί η κόρη μου είχε μάθημα μαζί της την Τετάρτη και οι δύο φορούσαν μάσκες και την περισσότερη ώρα ήταν μόνη της στο δωμάτιο γιατί έγραφε έκθεση και μετά έλυσε κάτι ασκήσεις .Είμαι να σκάσω πραγματικά μέχρι την Κυριακή που θα της κάνω τεστ .Ποτέ θα τελειώσει όλο αυτό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

36 minutes ago, βιολετα3 said:

Και εκεί που λες όλα πάνε καλά με παίρνει η δασκάλα της μεγάλης μου (2ρα λυκείου θα πάει)ότι βγήκε θετική καί η κόρη μου είχε μάθημα μαζί της την Τετάρτη και οι δύο φορούσαν μάσκες και την περισσότερη ώρα ήταν μόνη της στο δωμάτιο γιατί έγραφε έκθεση και μετά έλυσε κάτι ασκήσεις .Είμαι να σκάσω πραγματικά μέχρι την Κυριακή που θα της κάνω τεστ .Ποτέ θα τελειώσει όλο αυτό 

Καλα οι δασκαλες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν εμβολιαστει;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Καλα οι δασκαλες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν εμβολιαστει;;

Και όμως η κοπέλα είχε εμβολιαστεί και μάλιστα είχε κ περιπέτειες με θρόμβωση αλλά ευτυχώς όλα της πήγαν καλά και εγώ για αυτό συνέχισα τα μαθήματα της κόρης μου γιατί είχε χάσει αρκετά μαζί της λόγο τ περιπέτειας και λέω θα είμαστε οκ εφόσον είχε εμβολιαστεί

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Καλα οι δασκαλες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν εμβολιαστει;;

Δεν είναι υποχρεωτικο ο άντρας μου δουλεύει στην εκπαίδευση και πολλοί συνάδελφοι του όπως και ο ίδιος δεν το κάνανε βασικά μέχρι στιγμής για κανέναν δεν είναι υποχρεωτικό

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Brigitt είπε:

Δεν είναι υποχρεωτικο ο άντρας μου δουλεύει στην εκπαίδευση και πολλοί συνάδελφοι του όπως και ο ίδιος δεν το κάνανε βασικά μέχρι στιγμής για κανέναν δεν είναι υποχρεωτικό

Το θέμα είναι ότι και να εμβολιαστείς δεν πάει να πει ότι δεν θα κολλήσεις ,η κοπέλα ήταν εμβολιασμενει εδώ κ ένα μήνα και πήγε σε ένα γάμο,ευτυχώς με την κόρη μου δεν ήρθε σε τόσο επαφη μαζί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

43 minutes ago, βιολετα3 said:

Και όμως η κοπέλα είχε εμβολιαστεί και μάλιστα είχε κ περιπέτειες με θρόμβωση αλλά ευτυχώς όλα της πήγαν καλά και εγώ για αυτό συνέχισα τα μαθήματα της κόρης μου γιατί είχε χάσει αρκετά μαζί της λόγο τ περιπέτειας και λέω θα είμαστε οκ εφόσον είχε εμβολιαστεί

Α την κακομοιρα!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μιλησε με ενδοκρινολόγο. Θα σε κατευθύνει.

Επισης, Καποιοι εχουν οριο 95 νηστείας. Το 92 το βάζουν σε ειδικες ομαδες εγκύων. 

Καλησπέρα και απο εμενα!!

Πηγαμε Τετάρτη (22+6) στον doc , ολα καλα και βαρος 520γρ. Τελος Ιουλίου ξανά...

Εγώ είχα χτες γιατρό....(25+1) και είμαστε 734γρ...μου είπε όλα μια χαρά....και τα αυξημένα υγρά και οι πόνοι περιόδου(οι συνεχόμενοι)αν είναι λέει διακεκομμένοι και ανά 10 λεπτά τοτε λέει να ανησυχήσω....αλλά για κάποιο λόγο εμένα μου φαίνεται μικρουλι το μωράκι μου....

9 ώρες πρίν, depifish είπε:

Εκανα τη καμπυλη σημερα, μια αηδεια και μιση!! Την ειχα ξανακανει πριν κανα 3μηνο, μου ειχαν δωσει ενα ποτηρι νερο που ειχαν διαλυσει μεσα τη γλυκοζη, και επειδη ημουν και στον 2ο-3ο τοτε, ειχα ζοριστει με την ανακατωσουρα. Τωρα πηγα σε αλλο μικροβιολογικο, που μου ειπαν οτι εχει σε μπουκαλακι ετοιμη τη γλυκοζη με γευση λεμονι. Αν αυτο ειχε γευση λεμονι, εγω θα γινω αστροναυτης...! Δεν ξερω αλλα μου φανηκε ακομα πιο αηδιαστικο, σαν χαλασμενη λεμοναδα, υπερβολικα γλυκεια και ηταν και ζεστη! Γιακ!! 

Πηρα και τα αποτελεσματα, και η αληθεια ειναι οτι απο τη μια χαιρομαι γιατι ειναι στα ορια, και απο την αλλη προβληματιζομαι! Ηταξ τα εξης: νηστειας 90 (με οριο το 92), στη 1 ωρα ηταν 111 (με οριο 180) και στις 2 ωρες 113 (με οριο 153). Με προβληματιζει πως γινεται να ανεβηκε στο διωρο αντι να κατεβηκε!! Φοβαμαι μην με βαλουν να κανω τη 3ωρη!! 

Νομίζω πως είσαι εντάξει....εφόσον δεν πιάνουν τα όρια ούτως η άλλως....τώρα για την νηστείας δεν ξέρω να σ πω...και εγώ μεθαύριο θα την κάνω ..λογικά πρέπει να είσαι νηστική έτσι?

5 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια τι αιματοκρίτη έχετε ,εγώ έκανα εχθές 23 + βδομάδα.και έχει πέσει στο 33 ,μου είπε θα παίρνω 2 σιδ.την ημέρα.

Να φανταστείς εγώ ξεκίνησα με 45 και μέχρι πριν ένα μήνα ήταν 37...άρα θα έχει πέσει κι άλλο....δεν Μ είπε εμένα να πάρω παραπάνω σίδηρο βέβαια....

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Και εκεί που λες όλα πάνε καλά με παίρνει η δασκάλα της μεγάλης μου (2ρα λυκείου θα πάει)ότι βγήκε θετική καί η κόρη μου είχε μάθημα μαζί της την Τετάρτη και οι δύο φορούσαν μάσκες και την περισσότερη ώρα ήταν μόνη της στο δωμάτιο γιατί έγραφε έκθεση και μετά έλυσε κάτι ασκήσεις .Είμαι να σκάσω πραγματικά μέχρι την Κυριακή που θα της κάνω τεστ .Ποτέ θα τελειώσει όλο αυτό 

Και εγώ έχω απελπιστει πια....όπου και να πάω συζητάνε για αυτό μαλώνουν για αυτό και γενικά δεν υπάρχει ηρεμία ....εύχομαι να τελειώσει επιτέλους....

1 hour ago, Blondie 2020 είπε:

Καλα οι δασκαλες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν εμβολιαστει;;

Από ότι ακούω και να εμβολιαστεις πάλι κολλάς απλά και καλά το περνάς πιο ελαφριά ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αύριο πρωί έχω ραντεβού για καμπύλη σακχάρου!!! Μπλιαχ!!! 

Όσο για το σίδηρο κ μένα μου έπεσε από 30 τν προηγούμενη φορά, τώρα είναι στο 21 (ενώ παίρνω 2 πρωί βράδυ) όπως κ το ασβέστιο μου έπεσε(δεν παίρνω κάποιο χάπι για ασβέστιο) 

Θα κάνω κι άλλες εξετάσεις κ όλες μαζί θα τις πάω στον γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Deppybach said:

Κορίτσια αύριο πρωί έχω ραντεβού για καμπύλη σακχάρου!!! Μπλιαχ!!! 

Όσο για το σίδηρο κ μένα μου έπεσε από 30 τν προηγούμενη φορά, τώρα είναι στο 21 (ενώ παίρνω 2 πρωί βράδυ) όπως κ το ασβέστιο μου έπεσε(δεν παίρνω κάποιο χάπι για ασβέστιο) 

Θα κάνω κι άλλες εξετάσεις κ όλες μαζί θα τις πάω στον γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε. 

Καλο κουραγιο αυριο! Πολυ αηδεια οντως... μια αναγουλα την ειχα παντως! 21 αιματοκριτης;;; πωπω... και τη παλευεις; θα πρεπει να νοιωθεις πολυ εξαντλημενη! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εκανα καμπυλη κ βγηκε χαλια οποτε ραντεβου με ενδοκρινολογο την αλλη εβδομαδα αφου πρωτα μιλησω αναλυτικα με το γιατρο. Και μ'αρεσει που μετριεμαι απο μονη μου καθε.μερα... φτουυυυ

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Μόλις ήπια την διαλυμένη σκόνη γλυκόζης κ περιμένω για την αιμοληψια. Καλε μια χαρά ήταν! Τέλεια!!! Ανησυχώ για τα αποτελέσματα βέβαια!... Θα τα πάρω την Δευτέρα!!!

7 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλο κουραγιο αυριο! Πολυ αηδεια οντως... μια αναγουλα την ειχα παντως! 21 αιματοκριτης;;; πωπω... και τη παλευεις; θα πρεπει να νοιωθεις πολυ εξαντλημενη! 

Κι όμως δεν νιώθω καθόλου εξαντλημένη! Περίεργο ε; Τι να πω; Μόλις ήπια την γλυκόζη κ σας πληροφορω κορίτσια ήταν μια χαρά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Καλημερα! Εκανα καμπυλη κ βγηκε χαλια οποτε ραντεβου με ενδοκρινολογο την αλλη εβδομαδα αφου πρωτα μιλησω αναλυτικα με το γιατρο. Και μ'αρεσει που μετριεμαι απο μονη μου καθε.μερα... φτουυυυ

Όλα καλά θα πάνε !!!Εμένα από ότι κατάλαβα ο γιατρός μου δεν θα μου δώσει να κάνω καμπύλη ,βέβαια δεν ρώτησα γιατί ,θα το κάνω τ επόμενες μέρες 

πρίν από 4 λεπτά , Deppybach είπε:

Καλημέρα!!! Μόλις ήπια την διαλυμένη σκόνη γλυκόζης κ περιμένω για την αιμοληψια. Καλε μια χαρά ήταν! Τέλεια!!! Ανησυχώ για τα αποτελέσματα βέβαια!... Θα τα πάρω την Δευτέρα!!!

Τελικά γούστα είναι αυτά :).Καλα αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, βιολετα3 said:

Όλα καλά θα πάνε !!!Εμένα από ότι κατάλαβα ο γιατρός μου δεν θα μου δώσει να κάνω καμπύλη ,βέβαια δεν ρώτησα γιατί ,θα το κάνω τ επόμενες μέρες 

Τελικά γούστα είναι αυτά :).Καλα αποτελέσματα!!!

Κατι θα ξερει! Παντως ναι γευση μια χαρα ηταν!

10 minutes ago, Deppybach said:

Καλημέρα!!! Μόλις ήπια την διαλυμένη σκόνη γλυκόζης κ περιμένω για την αιμοληψια. Καλε μια χαρά ήταν! Τέλεια!!! Ανησυχώ για τα αποτελέσματα βέβαια!... Θα τα πάρω την Δευτέρα!!!

Κι όμως δεν νιώθω καθόλου εξαντλημένη! Περίεργο ε; Τι να πω; Μόλις ήπια την γλυκόζη κ σας πληροφορω κορίτσια ήταν μια χαρά!!! 

Καλη επιτυχια! Κ εγω σφηνακι το ηπια κ ηταν μια χαρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Το θέμα είναι ότι και να εμβολιαστείς δεν πάει να πει ότι δεν θα κολλήσεις ,η κοπέλα ήταν εμβολιασμενει εδώ κ ένα μήνα και πήγε σε ένα γάμο,ευτυχώς με την κόρη μου δεν ήρθε σε τόσο επαφη μαζί.

Ναι ρε παιδί μου ειλικρινά αυτό σκέφτομουν το κάνεις για υποτιθέμενη προστασία στο τέλος να σε χτυπάνε και οι παρενέργειες να κολλάς και από πάνω κανονικότατα !!! Τι να πω πια!!! Πάντως μην ανησυχείς γιατί και στο σχολείο του άντρα μου ένα κοριτσάκι βρέθηκε θετικό ενώ είχε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου και δεν τον κόλλησε τελικά ήταν και οι δύο με μάσκα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Brigitt είπε:

Ναι ρε παιδί μου ειλικρινά αυτό σκέφτομουν το κάνεις για υποτιθέμενη προστασία στο τέλος να σε χτυπάνε και οι παρενέργειες να κολλάς και από πάνω κανονικότατα !!! Τι να πω πια!!! Πάντως μην ανησυχείς γιατί και στο σχολείο του άντρα μου ένα κοριτσάκι βρέθηκε θετικό ενώ είχε έρθει σε επαφή με τον άντρα μου και δεν τον κόλλησε τελικά ήταν και οι δύο με μάσκα 

Καλημέρα , ευελπιστώ και αυτήν την φορά να την γλύτωσε γιατί έχει έρθει σε επαφή με κρούσμα πάνω από 5,6 φορές βέβαια φορούσε μάσκα .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...