Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

23 minutes ago, Brigitt said:

Ρε κορίτσια εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει φουλ υπνηλία (26η εβδομάδα)!!! Δεν αντέχω θέλω να κοιμάμαι συνεχώς και εννοείται πως δεν έχω αυτή την πολυτέλεια ... Το παθαίνετε και εσείς ή είστε ακόμα φουλ ενέργεια ; Κάνω μια δουλειά πχ. σίδερο και μετά κάθομαι και κλείνουν τα μάτια μου . Νομίζω υποφέρω κανονικά , θα τρελαθώ! 

Από νεύρων παρότι είμαι νευρικός άνθρωπος το έλεγχω κάπως γιατί μετά το μετανιώνω ! Εκτός αν με βγάλει ο άλλος από τα ρούχα μου ... 

Εγω με το που μπηκα στην 25η ειδα διαφορα στην ενεργεια. Τωρα εχω κ εγω υπνηλια κ δεν ειμαι για πολλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει φουλ υπνηλία (26η εβδομάδα)!!! Δεν αντέχω θέλω να κοιμάμαι συνεχώς και εννοείται πως δεν έχω αυτή την πολυτέλεια ... Το παθαίνετε και εσείς ή είστε ακόμα φουλ ενέργεια ; Κάνω μια δουλειά πχ. σίδερο και μετά κάθομαι και κλείνουν τα μάτια μου . Νομίζω υποφέρω κανονικά , θα τρελαθώ! 

Από νεύρων παρότι είμαι νευρικός άνθρωπος το έλεγχω κάπως γιατί μετά το μετανιώνω ! Εκτός αν με βγάλει ο άλλος από τα ρούχα μου ... 

Μπα όχι...εγώ το αντίθετο είμαι όλη μέρα στην τσίτα...δεν κοιμάμαι πια τα μεσημέρια όπως πριν ....απλά κουράζομαι ευκολα....και δύο μέρες τώρα ξυπνάω κάθε μία ώρα για κατούρημα....δεν υπερβάλλω...σηκώνομαι συνεχεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω οποία ξέρει!!!!Είχα καταθέσει τον Ιούνιο για αναρρωτική και σήμερα μου έστειλαν την απόφαση που λέει ότι δεν δικαιούμαι γιατί δεν έχω συμπληρώσω τα ένσημα τον προηγούμενο χρόνο ,μου γράφουν ότι μπορώ να κάνω ένσταση αλλά δεν θα κάνω γιατί θεωρώ πως δεν θα κερδίσω κάτι.Απο δω και πέρα εφόσον δεν θα πάρω κάτι από το ΙΚΑ σταματάω να γράφω αναρρωτικες?Το απόγευμα θα ενημερώσω και τον εργοδότη μου.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Και εγώ μένω σε δυάρι ακόμα....δεν μπόρεσα να μετακομίσω σε μεγαλύτερο ....εμάς θα χωρέσει η κούνια αλλά ίσα ίσα ...η ψυχολογία μου εμένα καλή είναι απλά νευριάζω εύκολα....από πάντα δηλαδή ήμουν νευροσπασμα αλλά τώρα ένα παραπάνω ..δυστυχώς την πληρώνει ο άντρας μου ..

Είστε και οι δυο μαζί?τι όμορφο αυτό ...θα κάνω και εγώ λίστα αλλά δεν ξέρω ακόμα τι πρέπει να βάλω γιατί και εμένα θα μου δώσουν πάρα πολλά πράγματα....για να μην πω σχεδόν όλα ...ο λόγος που την κάνω είναι γιατί δεν θέλω να με γεμίσουν με φορμακια όπως γίνεται πάντα και να μην μπορώ να τα αλλάξω....όμως δεν ξέρω τι να βάλω?

Ναι είμαστε ταυτόχρονα!! Έχει πολλή πλάκα... Χαχαχα 

Εγώ θα βάλω τα πάντα στη λίστα γιατί δεν θα μου δώσουν τίποτα. Και εννοείται ότι κι εγώ το κάνω αυτό για να μην μου φέρουν τα ίδια κ τα ίδια. Ήδη γονείς, πεθερικά, αδέλφια έχουν διαλέξει τι προϊόν θα πάρει ο καθενας.... Απλά δεν έχω αποφασίσει από πού να την κάνω τη λίστα. Και δεν μπορώ κ να αποφασίσω καρότσι... Αλλά πρέπει να πάω να τα δω ξανά.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει φουλ υπνηλία (26η εβδομάδα)!!! Δεν αντέχω θέλω να κοιμάμαι συνεχώς και εννοείται πως δεν έχω αυτή την πολυτέλεια ... Το παθαίνετε και εσείς ή είστε ακόμα φουλ ενέργεια ; Κάνω μια δουλειά πχ. σίδερο και μετά κάθομαι και κλείνουν τα μάτια μου . Νομίζω υποφέρω κανονικά , θα τρελαθώ! 

Από νεύρων παρότι είμαι νευρικός άνθρωπος το έλεγχω κάπως γιατί μετά το μετανιώνω ! Εκτός αν με βγάλει ο άλλος από τα ρούχα μου ... 

Και εγώ παρατηρήσει μια διαφορά από την 26η και έπειτα κοιμάμαι κάπου στο 2ωρο το μεσημέρι που δεν κοιμόμουν και γενικά το βράδυ νυστάζω πολύ από νωρίς...Εγω τα νεύρα μου προσπαθώ να τα κουμαντάρω γιατί όταν ανοίγω το στόμα μου σε αυτές τις καταστάσεις λέω πολλά και άσχημα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Blondie 2020 said:

@Andri M εκλεισα να κανω το εμβολιο την αλλη εβδομαδα!

Μπράβο!!!!! Πραγματικά σε συγχαίρω!!!

Εγώ σήμερα χτύπησα την πρώτη δόση! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Και η εμπειρία ήταν πολύ θετική! Τώρα διάβαζα τις τελευταίες σελίδες που έλεγαν τα κορίτσια ότι κανένας δεν τους δίνει προτεραιότητα, και εγώ την ίδια εμπειρία είχα μέχρι σήμερα! Περίμενα κανονικά στην ουρά έξω από το εμβολιαστικό κέντρο, αλλά μόλις μπήκαμε μέσα και κατευθυνθήκαμε στο χώρο που έπρεπε να πάμε, μόλις με είδε ο υπάλληλος που κατεύθυνε τους ανθρώπους, μου είπε να περιμένω δίπλα του, και αφού έβαλε τους ανθρώπους να κάτσουν σε καρέκλες περιμένοντας τη σειρά τους, με πήρε μαζί του και με πήγε κατευθείαν στη γραμματεία!! Τί ωραία που ένιωσα! Συμπλήρωσα ένα έντυπο, αμέσως πάλι χωρίς να περιμένω στην ουρά έδωσα το έντυπο και την ταυτότητα στην υπάλληλο της γραμματείας, μετά πέρασα από τη γιατρό, και τσουπ, μετά κάθισα στην καρεκλίτσα για το τσιμπιματάκι! Πραγματικά ήταν πολύ συγκινητικά! Είχε πολύ κόσμο (πήγα στον Προμηθέα - εκθεσιακό κέντρο helexpo).

Καλή μας ανοσία!!!!

Χθες πήγα για την Β επιπέδου, όλα καλά τα βρήκε ο εμβρυομητρικός! Έφυγε και αυτό το άγχος! 

Όπως ήταν αναμενόμενο, εφόσον ρωτάω τη γνώμη όλων των γιατρών που επισκέπτομαι, ρώτησα και αυτόν για το εμβόλιο. Στην αρχή ήταν πολύ ουδέτερος, αλλά όταν του είπα ότι έχω κλείσει το ραντεβού και εμβολιάζομαι την επόμενη ημέρα, ανοίχτηκε και μου είπε ότι καλά έκανα. Μου είπε επίσης ότι ο ίδιος λέει στους δικούς του ανθρώπους, έγκυες και μη, να τρέξουν να εμβολιαστούν. Ομολογώ ότι με καθησύχασε. Και μοιράστηκε μαζί μας την εμπειρία μιας φίλης αθλήτριας, η οποία νόσησε πριν 3 μήνες και ακόμη δεν έχει συνέλθει.   

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Andri M said:

Μπράβο!!!!! Πραγματικά σε συγχαίρω!!!

Εγώ σήμερα χτύπησα την πρώτη δόση! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Και η εμπειρία ήταν πολύ θετική! Τώρα διάβαζα τις τελευταίες σελίδες που έλεγαν τα κορίτσια ότι κανένας δεν τους δίνει προτεραιότητα, και εγώ την ίδια εμπειρία είχα μέχρι σήμερα! Περίμενα κανονικά στην ουρά έξω από το εμβολιαστικό κέντρο, αλλά μόλις μπήκαμε μέσα και κατευθυνθήκαμε στο χώρο που έπρεπε να πάμε, μόλις με είδε ο υπάλληλος που κατεύθυνε τους ανθρώπους, μου είπε να περιμένω δίπλα του, και αφού έβαλε τους ανθρώπους να κάτσουν σε καρέκλες περιμένοντας τη σειρά τους, με πήρε μαζί του και με πήγε κατευθείαν στη γραμματεία!! Τί ωραία που ένιωσα! Συμπλήρωσα ένα έντυπο, αμέσως πάλι χωρίς να περιμένω στην ουρά έδωσα το έντυπο και την ταυτότητα στην υπάλληλο της γραμματείας, μετά πέρασα από τη γιατρό, και τσουπ, μετά κάθισα στην καρεκλίτσα για το τσιμπιματάκι! Πραγματικά ήταν πολύ συγκινητικά! Είχε πολύ κόσμο (πήγα στον Προμηθέα - εκθεσιακό κέντρο helexpo).

Καλή μας ανοσία!!!!

Χθες πήγα για την Β επιπέδου, όλα καλά τα βρήκε ο εμβρυομητρικός! Έφυγε και αυτό το άγχος! 

Όπως ήταν αναμενόμενο, εφόσον ρωτάω τη γνώμη όλων των γιατρών που επισκέπτομαι, ρώτησα και αυτόν για το εμβόλιο. Στην αρχή ήταν πολύ ουδέτερος, αλλά όταν του είπα ότι έχω κλείσει το ραντεβού και εμβολιάζομαι την επόμενη ημέρα, ανοίχτηκε και μου είπε ότι καλά έκανα. Μου είπε επίσης ότι ο ίδιος λέει στους δικούς του ανθρώπους, έγκυες και μη, να τρέξουν να εμβολιαστούν. Ομολογώ ότι με καθησύχασε. Και μοιράστηκε μαζί μας την εμπειρία μιας φίλης αθλήτριας, η οποία νόσησε πριν 3 μήνες και ακόμη δεν έχει συνέλθει.   

 

Μπραβο!! Φτου ξελευτερια!! Και β επιπεδου done οποτε ολα καλα για τα μωρακια σου!!! Εγω ρωτησα κ τον παιδιατρο κ μου ειπε βουρ!

Για τις ουρες το ζηταω να παω μπροστα να σου πω ο γιατρος μου ειπε καθολου ορθοστασια σε διδυμη κυηση κ το βλεπω οτι δεν αντεχω το ορθιο. Να περπατησω λιγο οκ αλλα το ορθιο δε!

Ποτε εχεις ντοπλερ, εκλεισες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα πως ειστε; Να σας ρωτησω κατι; Λοιπον ειμαι στην 21η βδομαδα κ εδω κ μια βδομαδα περιπου σταματησε να με ποναει το στηθος(κυριως το βραδυ πουκοιμομουν πονουσε ) ακομα κ η ευαισθησια που  ειχα στις θηλες όταν τις ακουμπουσα ή οταν εβγαζα το σουτιεν ,επισης μου φαινεται κ καπως πιο ξεπρησμενο κ οχι τοσο βαρυ οπως πριν αλλα το μεγεθος ειναι ιδιο. Βεβαια καπου διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι καποια στιγμη σταματαει να ποναει κ απλα μεγαλωνει. Επισης το μωρο το νιώθω συνέχεια μεσα στη μέρα να κινειται κ να κλωτσαει οποτε δν ανησυχω τοσο ! Απλα ειπα να ρωτησω αν σας συναιβει κ σας . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κοριτσια καλησπερα πως ειστε; Να σας ρωτησω κατι; Λοιπον ειμαι στην 21η βδομαδα κ εδω κ μια βδομαδα περιπου σταματησε να με ποναει το στηθος(κυριως το βραδυ πουκοιμομουν πονουσε ) ακομα κ η ευαισθησια που  ειχα στις θηλες όταν τις ακουμπουσα ή οταν εβγαζα το σουτιεν κ μου φαινεται κ καπως πιο ξεπρησμενο. Βεβαια καπου διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ κτι καποια στιγμη σταματαει να ποναει κ απλα μεγαλωνει. Επισης το μωρο το νιώθω συνέχεια μεσα στη μέρα να κινειται κ να κλωτσαει οποτε δν ανησυχω τοσο ! Απλα ειπα να ρωτησω αν σας συναιβει κ σας . 

Εγώ δεν είχα γενικά ευαισθησία στο στήθος ούτε πόνο αλλά οπότεεε θηλάζω με πιανει μια τρέλα μα τι τρέλα!!! Γαργάλημα ευαισθησία φοβερή ενόχληση μακάρι να έφευγε αλλά πού τέτοια τύχη μετά τη γέννα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Brigitt είπε:

Εγώ δεν είχα γενικά ευαισθησία στο στήθος ούτε πόνο αλλά οπότεεε θηλάζω με πιανει μια τρέλα μα τι τρέλα!!! Γαργάλημα ευαισθησία φοβερή ενόχληση μακάρι να έφευγε αλλά πού τέτοια τύχη μετά τη γέννα 

Εγω ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης κ γι αυτο ρωταω. Αν κ διαβασα οτι συμβαινει κ οτι δν γινεται να ποναει σε ολη την εγκυομοσυνη ,  κ μου ειπε κ μια γνωστη μου οτι κ αυτη επαθε το ιδιο. Με το θηλασμο εσυ ειναι λογικο να νιωθεις ευαισθησια . Απλα οποως καταλαβεινεις το αγχος μας σε καθε τετοια αλλαγη κυριαρχει αν ολα ειναι καλα. Βεβαια το μωρο δινει κλωτσιες ,απλα εχω ακομη 10 μερες για β επιπεδου κ για να ηρεμισω καπως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Εγω ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης κ γι αυτο ρωταω. Αν κ διαβασα οτι συμβαινει κ οτι δν γινεται να ποναει σε ολη την εγκυομοσυνη ,  κ μου ειπε κ μια γνωστη μου οτι κ αυτη επαθε το ιδιο. Με το θηλασμο εσυ ειναι λογικο να νιωθεις ευαισθησια . Απλα οποως καταλαβεινεις το αγχος μας σε καθε τετοια αλλαγη κυριαρχει αν ολα ειναι καλα. Βεβαια το μωρο δινει κλωτσιες ,απλα εχω ακομη 10 μερες για β επιπεδου κ για να ηρεμισω καπως. 

Άντε καλέ τι άγχος έχεις για αυτό!!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη στην αρχή με πονούσε το στήθος ήταν ένας από τους λόγους που κατάλαβα πως κάτι άλλο μου συμβαίνει γιατί δεν με είχε ξαναπονεσει ποτέ μετά από λίγο καιρό έφυγε αυτό το αίσθημα δεν είναι τίποτα !! Μην αγχώνεσαι για αυτό όλα καλά είναι τώρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κοριτσια καλησπερα πως ειστε; Να σας ρωτησω κατι; Λοιπον ειμαι στην 21η βδομαδα κ εδω κ μια βδομαδα περιπου σταματησε να με ποναει το στηθος(κυριως το βραδυ πουκοιμομουν πονουσε ) ακομα κ η ευαισθησια που  ειχα στις θηλες όταν τις ακουμπουσα ή οταν εβγαζα το σουτιεν ,επισης μου φαινεται κ καπως πιο ξεπρησμενο κ οχι τοσο βαρυ οπως πριν αλλα το μεγεθος ειναι ιδιο. Βεβαια καπου διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι καποια στιγμη σταματαει να ποναει κ απλα μεγαλωνει. Επισης το μωρο το νιώθω συνέχεια μεσα στη μέρα να κινειται κ να κλωτσαει οποτε δν ανησυχω τοσο ! Απλα ειπα να ρωτησω αν σας συναιβει κ σας . 

Είμαι 23 εβδομάδων ,εδώ και αρκετό καιρό έχει σταματήσει να με πονάει το στήθος κ να με ενοχλούν οι θηλές,θυμάμαι και από τ άλλες εγκυμοσύνες μου αυτή η ενοχλήσει στο στήθος δεν ήταν για πάντα

1 ώρα πρίν, Andri M είπε:

Μπράβο!!!!! Πραγματικά σε συγχαίρω!!!

Εγώ σήμερα χτύπησα την πρώτη δόση! Είμαι πολύ χαρούμενη!

Και η εμπειρία ήταν πολύ θετική! Τώρα διάβαζα τις τελευταίες σελίδες που έλεγαν τα κορίτσια ότι κανένας δεν τους δίνει προτεραιότητα, και εγώ την ίδια εμπειρία είχα μέχρι σήμερα! Περίμενα κανονικά στην ουρά έξω από το εμβολιαστικό κέντρο, αλλά μόλις μπήκαμε μέσα και κατευθυνθήκαμε στο χώρο που έπρεπε να πάμε, μόλις με είδε ο υπάλληλος που κατεύθυνε τους ανθρώπους, μου είπε να περιμένω δίπλα του, και αφού έβαλε τους ανθρώπους να κάτσουν σε καρέκλες περιμένοντας τη σειρά τους, με πήρε μαζί του και με πήγε κατευθείαν στη γραμματεία!! Τί ωραία που ένιωσα! Συμπλήρωσα ένα έντυπο, αμέσως πάλι χωρίς να περιμένω στην ουρά έδωσα το έντυπο και την ταυτότητα στην υπάλληλο της γραμματείας, μετά πέρασα από τη γιατρό, και τσουπ, μετά κάθισα στην καρεκλίτσα για το τσιμπιματάκι! Πραγματικά ήταν πολύ συγκινητικά! Είχε πολύ κόσμο (πήγα στον Προμηθέα - εκθεσιακό κέντρο helexpo).

Καλή μας ανοσία!!!!

Χθες πήγα για την Β επιπέδου, όλα καλά τα βρήκε ο εμβρυομητρικός! Έφυγε και αυτό το άγχος! 

Όπως ήταν αναμενόμενο, εφόσον ρωτάω τη γνώμη όλων των γιατρών που επισκέπτομαι, ρώτησα και αυτόν για το εμβόλιο. Στην αρχή ήταν πολύ ουδέτερος, αλλά όταν του είπα ότι έχω κλείσει το ραντεβού και εμβολιάζομαι την επόμενη ημέρα, ανοίχτηκε και μου είπε ότι καλά έκανα. Μου είπε επίσης ότι ο ίδιος λέει στους δικούς του ανθρώπους, έγκυες και μη, να τρέξουν να εμβολιαστούν. Ομολογώ ότι με καθησύχασε. Και μοιράστηκε μαζί μας την εμπειρία μιας φίλης αθλήτριας, η οποία νόσησε πριν 3 μήνες και ακόμη δεν έχει συνέλθει.   

 

Κορίτσια μπράβο σας για το θάρρος σας ,εγώ φοβάμαι να το κάνω όσο είμαι έγκυος αλλά τόσο φοβάμαι και μην κολλήσω .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Brigitt είπε:

Άντε καλέ τι άγχος έχεις για αυτό!!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη στην αρχή με πονούσε το στήθος ήταν ένας από τους λόγους που κατάλαβα πως κάτι άλλο μου συμβαίνει γιατί δεν με είχε ξαναπονεσει ποτέ μετά από λίγο καιρό έφυγε αυτό το αίσθημα δεν είναι τίποτα !! Μην αγχώνεσαι για αυτό όλα καλά είναι τώρα 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εεε καταλαβαίνεις είναι το πρώτο παιδάκι κ όλα είναι πρωτόγνωρα ,γι αυτό κάποιες στιγμές υπάρχει το άγχος . Το αποβάλω όμως μετα Γτ σκέφτομαι ότι όλα πάνε καλά! 

πρίν από 11 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Είμαι 23 εβδομάδων ,εδώ και αρκετό καιρό έχει σταματήσει να με πονάει το στήθος κ να με ενοχλούν οι θηλές,θυμάμαι και από τ άλλες εγκυμοσύνες μου αυτή η ενοχλήσει στο στήθος δεν ήταν για πάντα

Κορίτσια μπράβο σας για το θάρρος σας ,εγώ φοβάμαι να το κάνω όσο είμαι έγκυος αλλά τόσο φοβάμαι και μην κολλήσω .

Καταλαβα κορίτσι μου όποτε είναι φυσιολογικό! Εε ναι δν γίνεται να ποναει 9 μήνες ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Εεε καταλαβαίνεις είναι το πρώτο παιδάκι κ όλα είναι πρωτόγνωρα ,γι αυτό κάποιες στιγμές υπάρχει το άγχος . Το αποβάλω όμως μετα Γτ σκέφτομαι ότι όλα πάνε καλά! 

Καταλαβα κορίτσι μου όποτε είναι φυσιολογικό! Εε ναι δν γίνεται να ποναει 9 μήνες ! 

Μην ανησυχείς καθόλου φυσιολογικό ειναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Ναι είμαστε ταυτόχρονα!! Έχει πολλή πλάκα... Χαχαχα 

Εγώ θα βάλω τα πάντα στη λίστα γιατί δεν θα μου δώσουν τίποτα. Και εννοείται ότι κι εγώ το κάνω αυτό για να μην μου φέρουν τα ίδια κ τα ίδια. Ήδη γονείς, πεθερικά, αδέλφια έχουν διαλέξει τι προϊόν θα πάρει ο καθενας.... Απλά δεν έχω αποφασίσει από πού να την κάνω τη λίστα. Και δεν μπορώ κ να αποφασίσω καρότσι... Αλλά πρέπει να πάω να τα δω ξανά.

 

 

 

Εγω θα πάω στο babyshop έχει πολύ ωραία πράγματα ...

2 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κοριτσια καλησπερα πως ειστε; Να σας ρωτησω κατι; Λοιπον ειμαι στην 21η βδομαδα κ εδω κ μια βδομαδα περιπου σταματησε να με ποναει το στηθος(κυριως το βραδυ πουκοιμομουν πονουσε ) ακομα κ η ευαισθησια που  ειχα στις θηλες όταν τις ακουμπουσα ή οταν εβγαζα το σουτιεν ,επισης μου φαινεται κ καπως πιο ξεπρησμενο κ οχι τοσο βαρυ οπως πριν αλλα το μεγεθος ειναι ιδιο. Βεβαια καπου διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο κ οτι καποια στιγμη σταματαει να ποναει κ απλα μεγαλωνει. Επισης το μωρο το νιώθω συνέχεια μεσα στη μέρα να κινειται κ να κλωτσαει οποτε δν ανησυχω τοσο ! Απλα ειπα να ρωτησω αν σας συναιβει κ σας . 

Εμένα να ξέρεις έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου καιρό τώρα και είμαι στην 26η εβδομάδα....μην σε αγχωνει καθόλου αυτό....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...