Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου....καλά ψώνια λοιπόν να το ευχαριστηθεις από εδώ και πέρα και με το καλό να έρθουν σε όλες τα ζουζούνια μας

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου και σε σένα που είμαστε σίγουροι όλοι ότι θα τα έχεις ...να την απολαύσεις όπως τλκ την απόλαυσα και εγώ....

Αυτό που περιγράφεις το νιώθω και εγώ αρκετά συχνά...μου θυμιζουν την ενόχληση που είχα σε κάθε ωορρηξία η σε αναμονή περιόδου ...θα έλεγα ότι είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας....ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό

Σε ευχαριστώ. Εγώ νομίζω πως δεν το έχω νιώσει ξανά αυτό... Και τώρα έχω μια παράξενη αίσθηση στην κοιλιά, αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω. Θα πάρω το πρωί το γιατρό μου καλού κακού....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??

Εχθές πήγα για εξετάσεις ο αιματοκρίτης έπεσε αρκετά άλλα μάλλον θα φταίει το ότι δεν έπινα κάθε μέρα σίδηρο τώρα που άρχισα κανονικά θα δούμε η D-dimers είναι καλή μου είπε ο Αιματολογος μέσω email αλλά δεν έχουμε μιλήσει να δω τι θα γίνει με την ένεση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Κορίτσια θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά το είχα απορία!! Όταν πάτε στα μαγαζιά ή σε μέρη με μεγάλη ουρά πχ τράπεζα σας δίνουν προτεραιότητα σας βλέπουν ?? Η το ζητάτε ??? Εγώ ντρέπομαι να πάω μπροστά και να πω είμαι έγκυος έχω προτεραιότητα αν είναι κάποιος σεκιούριτι στην είσοδο το λέει ο άντρας μου και περνάμε αλλιως κάθομαι και περιμένω πέρυσι όταν πήγαινα στο φαρμακείο που στο συγκεκριμένο είχε φοβερό κόσμο μου έλεγε η κοπέλα όταν πάω να πηγαίνω μπροστά και να το λέω το έκανα που λέτε και όλοι μου έλεγαν η ουρά είναι πισωωω !! Και έπρεπε να εξηγώ ότι είμαι έγκυος μου την δίνει στα νεύρα ... Σε λίγες μέρες θα πάω για ραπίντ λέτε να ζητήσω εκεί προτεραιότητα εσείς τι κάνετε ??? Η να κάθομαι με την κοιλιά τούρλα με την πιθανότητα να με δούνε ?? Χαχα !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Brigitt said:

Καλησπέρα !! Κορίτσια θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά το είχα απορία!! Όταν πάτε στα μαγαζιά ή σε μέρη με μεγάλη ουρά πχ τράπεζα σας δίνουν προτεραιότητα σας βλέπουν ?? Η το ζητάτε ??? Εγώ ντρέπομαι να πάω μπροστά και να πω είμαι έγκυος έχω προτεραιότητα αν είναι κάποιος σεκιούριτι στην είσοδο το λέει ο άντρας μου και περνάμε αλλιως κάθομαι και περιμένω πέρυσι όταν πήγαινα στο φαρμακείο που στο συγκεκριμένο είχε φοβερό κόσμο μου έλεγε η κοπέλα όταν πάω να πηγαίνω μπροστά και να το λέω το έκανα που λέτε και όλοι μου έλεγαν η ουρά είναι πισωωω !! Και έπρεπε να εξηγώ ότι είμαι έγκυος μου την δίνει στα νεύρα ... Σε λίγες μέρες θα πάω για ραπίντ λέτε να ζητήσω εκεί προτεραιότητα εσείς τι κάνετε ??? Η να κάθομαι με την κοιλιά τούρλα με την πιθανότητα να με δούνε ?? Χαχα !!! 

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω ντρεπομαι, αν και εμενα δεν φαινεται ακομα. Αλλα ακομα κι αν φαινοταν, παλι θα ντρεπομουν να πηγαινω μπροστα και να λεω ειμαι εγκυος, εχω προτεραιοτητα. Οποτε μαλλον θα περιμενα με την ελπιδα να με δει ο υπαλληλος και να με φωναξει μπροστα! Ειμαι γενικα ντροπιαρα...! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , depifish είπε:

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω ντρεπομαι, αν και εμενα δεν φαινεται ακομα. Αλλα ακομα κι αν φαινοταν, παλι θα ντρεπομουν να πηγαινω μπροστα και να λεω ειμαι εγκυος, εχω προτεραιοτητα. Οποτε μαλλον θα περιμενα με την ελπιδα να με δει ο υπαλληλος και να με φωναξει μπροστα! Ειμαι γενικα ντροπιαρα...! 

Ακριβώς έτσι κι εγώ !!  Θα βγω για ψώνια το απόγευμα και θα βάλω κάτι στενό με την ελπίδα να με δούνε !! Μήπως πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό ?? Ευτυχώς θα πάω με τον άντρα μου και αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα περνάει και λέει η γυναίκα μου είναι έγκυος , αλλά λέω θα έχουμε και το μωρό μαζί τι στο καλό μαζεύονται πολλοί λόγοι !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Brigitt είπε:

Ακριβώς έτσι κι εγώ !!  Θα βγω για ψώνια το απόγευμα και θα βάλω κάτι στενό με την ελπίδα να με δούνε !! Μήπως πρέπει να το ξεπεράσουμε αυτό ?? Ευτυχώς θα πάω με τον άντρα μου και αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα περνάει και λέει η γυναίκα μου είναι έγκυος , αλλά λέω θα έχουμε και το μωρό μαζί τι στο καλό μαζεύονται πολλοί λόγοι !!

Αν νιώθεις ότι ταλαιπωρεισαι και επιβαρύνεσαι από την αναμονή και την ορθοστασία φυσικά και να ζητάς προτεραιότητα, δεν είναι ντροπή!

κοριτσια τελείωσα κι εγώ με την β επιπέδου. Όλα καλά!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Flolipop είπε:

Αν νιώθεις ότι ταλαιπωρεισαι και επιβαρύνεσαι από την αναμονή και την ορθοστασία φυσικά και να ζητάς προτεραιότητα, δεν είναι ντροπή!

κοριτσια τελείωσα κι εγώ με την β επιπέδου. Όλα καλά!

Τελειααα...άντε καλό υπόλοιπο σε όλες μας από εδώ και πέρα και με το καλό στην β επιπέδου οι υπόλοιπες κοπέλες ...

Κορίτσια δύο μέρες εχω πόνους περιόδου κανονικά ...ούτε πέτρωμα όμως ούτε σφίξιμο για να πω ότι είναι συσπασεις....αλλά γτ να έχω άραγε πόνους περιόδου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Τελειααα...άντε καλό υπόλοιπο σε όλες μας από εδώ και πέρα και με το καλό στην β επιπέδου οι υπόλοιπες κοπέλες ...

Κορίτσια δύο μέρες εχω πόνους περιόδου κανονικά ...ούτε πέτρωμα όμως ούτε σφίξιμο για να πω ότι είναι συσπασεις....αλλά γτ να έχω άραγε πόνους περιόδου?

Εγω σήμερα ξύπνησα και με ψιλό πόναγε η κοιλιά μου σαν περίοδος αλλά μάλλον ειναι το έντερο σε εμενα από ότι κατάλαβα από το μεσημέρι και μετά ήμουν μια χαρά βέβαια ξάπλωσα για να είμαι σίγουρη συσπάσεις δεν ήταν γιατί η κοιλιά μου ήταν πολύ μαλακή....

Μπήκα στο 3ο τρίμηνο!!!!Έχει αρχίσει και δείχνει σιγά σιγά και εμενα περισσότερο η κοιλιά!!!

Παράγγειλα κάτι πράγματα για την βαλίτσα όπως σουτιέν θηλασμού από το bonprix  είναι πολύ ωραία αλλά λάθος νούμερο το δοκίμασα και ειναι τεράστια είμαι σε σκέψεις να τα επιστρέψω!!! 

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα !! Κορίτσια θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά το είχα απορία!! Όταν πάτε στα μαγαζιά ή σε μέρη με μεγάλη ουρά πχ τράπεζα σας δίνουν προτεραιότητα σας βλέπουν ?? Η το ζητάτε ??? Εγώ ντρέπομαι να πάω μπροστά και να πω είμαι έγκυος έχω προτεραιότητα αν είναι κάποιος σεκιούριτι στην είσοδο το λέει ο άντρας μου και περνάμε αλλιως κάθομαι και περιμένω πέρυσι όταν πήγαινα στο φαρμακείο που στο συγκεκριμένο είχε φοβερό κόσμο μου έλεγε η κοπέλα όταν πάω να πηγαίνω μπροστά και να το λέω το έκανα που λέτε και όλοι μου έλεγαν η ουρά είναι πισωωω !! Και έπρεπε να εξηγώ ότι είμαι έγκυος μου την δίνει στα νεύρα ... Σε λίγες μέρες θα πάω για ραπίντ λέτε να ζητήσω εκεί προτεραιότητα εσείς τι κάνετε ??? Η να κάθομαι με την κοιλιά τούρλα με την πιθανότητα να με δούνε ?? Χαχα !!! 

Εμενα ποτέ δεν μου έχουν δώσει την σειρά τους όπου και να είμαι είτε σούπερ μάρκετ είτε τράπεζα και εχθές που ήμουν έξω από το μικροβιολογικό και ήταν τεράστια η ουρά μπροστά μου δεν με άφησε κάνεις να περάσω και εννοείται και εγώ ως ντροπαλή δεν είπα κουβέντα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Penny28 είπε:

Εγω σήμερα ξύπνησα και με ψιλό πόναγε η κοιλιά μου σαν περίοδος αλλά μάλλον ειναι το έντερο σε εμενα από ότι κατάλαβα από το μεσημέρι και μετά ήμουν μια χαρά βέβαια ξάπλωσα για να είμαι σίγουρη συσπάσεις δεν ήταν γιατί η κοιλιά μου ήταν πολύ μαλακή....

Μπήκα στο 3ο τρίμηνο!!!!Έχει αρχίσει και δείχνει σιγά σιγά και εμενα περισσότερο η κοιλιά!!!

Παράγγειλα κάτι πράγματα για την βαλίτσα όπως σουτιέν θηλασμού από το bonprix  είναι πολύ ωραία αλλά λάθος νούμερο το δοκίμασα και ειναι τεράστια είμαι σε σκέψεις να τα επιστρέψω!!! 

Εμενα ποτέ δεν μου έχουν δώσει την σειρά τους όπου και να είμαι είτε σούπερ μάρκετ είτε τράπεζα και εχθές που ήμουν έξω από το μικροβιολογικό και ήταν τεράστια η ουρά μπροστά μου δεν με άφησε κάνεις να περάσω και εννοείται και εγώ ως ντροπαλή δεν είπα κουβέντα!!! 

Μήπως δεν σε κατάλαβαν πως είσαι έγκυος?? Καλά μερικοί είναι τελείως γουρούνια έτσι !!! Είχα παει στην προηγούμενη έγκυμοσυνη μου σε ένα ζαχαροπλαστείο με πολύ μεγάλη ουρά και ήταν ένας νεαρός μπροστά μου με την κοπέλα του εγώ στον 8ο και λέει στην κοπέλα του σιγά (αλλά εγώ το άκουσα ) μάλλον η κοπέλα μετά από εμάς είναι έγκυος και του κάνει αυτή με ένα ύφος απαξιωτικό και εμένα τι με νοιάζει ?? Τι μου το λες ? Και τελικά εκείνος μου είπε να περάσω .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Brigitt είπε:

Μήπως δεν σε κατάλαβαν πως είσαι έγκυος?? Καλά μερικοί είναι τελείως γουρούνια έτσι !!! Είχα παει στην προηγούμενη έγκυμοσυνη μου σε ένα ζαχαροπλαστείο με πολύ μεγάλη ουρά και ήταν ένας νεαρός μπροστά μου με την κοπέλα του εγώ στον 8ο και λέει στην κοπέλα του σιγά (αλλά εγώ το άκουσα ) μάλλον η κοπέλα μετά από εμάς είναι έγκυος και του κάνει αυτή με ένα ύφος απαξιωτικό και εμένα τι με νοιάζει ?? Τι μου το λες ? Και τελικά εκείνος μου είπε να περάσω .... 

Λογικά το κατάλαβαν γιατί με κοίταγα στην κοιλιά κάποιοι έχει ξανά γίνει παρόμοια κατάσταση στο μικροβιολογικο αλλά και πάλι κάνεις δεν με άφησε...Γενικά έχω παρατηρήσει ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ jumdo που πήγαμε είχε μια ουράααα ουουουυυ κάνεις δεν είπε περάστε!!!

Καλά αυτή στο ζαχαροπλαστειο απαράδεκτη εγώ όπου έβλεπα κοπέλα έγκυο την άφηνα να περάσει!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Penny28 είπε:

Λογικά το κατάλαβαν γιατί με κοίταγα στην κοιλιά κάποιοι έχει ξανά γίνει παρόμοια κατάσταση στο μικροβιολογικο αλλά και πάλι κάνεις δεν με άφησε...Γενικά έχω παρατηρήσει ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ jumdo που πήγαμε είχε μια ουράααα ουουουυυ κάνεις δεν είπε περάστε!!!

Καλά αυτή στο ζαχαροπλαστειο απαράδεκτη εγώ όπου έβλεπα κοπέλα έγκυο την άφηνα να περάσει!!! 

Αυτά ακούω και θα αρχίσω να λέω κάντε όλοι στη πάντα !!! Θα μου φύγουν και οι ντροπες και όλα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Brigitt είπε:

Αυτά ακούω και θα αρχίσω να λέω κάντε όλοι στη πάντα !!! Θα μου φύγουν και οι ντροπες και όλα 

Καλά θα κάνεις γιατί διαφορετικά δεν νομίζω να σε αφήσουν έχω κάτσει εγω σε ουρα με ζέστη στο πεζοδρόμιο πόση ώρα λέω η αναισθησία σας δεν έχει όριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Μήπως δεν σε κατάλαβαν πως είσαι έγκυος?? Καλά μερικοί είναι τελείως γουρούνια έτσι !!! Είχα παει στην προηγούμενη έγκυμοσυνη μου σε ένα ζαχαροπλαστείο με πολύ μεγάλη ουρά και ήταν ένας νεαρός μπροστά μου με την κοπέλα του εγώ στον 8ο και λέει στην κοπέλα του σιγά (αλλά εγώ το άκουσα ) μάλλον η κοπέλα μετά από εμάς είναι έγκυος και του κάνει αυτή με ένα ύφος απαξιωτικό και εμένα τι με νοιάζει ?? Τι μου το λες ? Και τελικά εκείνος μου είπε να περάσω .... 

Κορίτσι μου θα σου πω κάτι κ γω παλιά ήμουν ντροπαλή  σε τέτοια πράγματα ! Αλλά πλέον δν το κάνω! Από το στιγμή που είσαι εγκυος ακόμη κ αν δν το καταλάβει ο υπάλληλος να πηγαίνεις να του το λες! Εγώ το Σάββατο που πήγα αγορα να ψωνίσω κάτι πράγματα κ στα δυο καταστήματα πήγα μπροστά κ με βάλανε μέσα πρώτη χωρίς να περιμένω κ στο δοκιμαστήριο το ίδιο. Στη κατάσταση μας δν μπορούμε να περιμένουμε όρθιες όπου πηγαίνουμε κ κυρίως τώρα με τη ζεστη. Κ στο μικροβιολογικό χθες με είδε η κοπέλα κ αμεσως μου έδωσε προτεραιότητα . 

1 hour ago, Penny28 είπε:

Λογικά το κατάλαβαν γιατί με κοίταγα στην κοιλιά κάποιοι έχει ξανά γίνει παρόμοια κατάσταση στο μικροβιολογικο αλλά και πάλι κάνεις δεν με άφησε...Γενικά έχω παρατηρήσει ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ jumdo που πήγαμε είχε μια ουράααα ουουουυυ κάνεις δεν είπε περάστε!!!

Καλά αυτή στο ζαχαροπλαστειο απαράδεκτη εγώ όπου έβλεπα κοπέλα έγκυο την άφηνα να περάσει!!! 

Δυστυχως είναι πολλοί άνθρωποι που δν τους ενδιαφέρει αν η άλλη είναι εγκυος κ αν είναι κάποιος ηλικιωμένος ή με αλλά προβλήματα. Θα πηγαίνεις στους υπαλλήλους κατευθείαν κ δν θα ρωτάς τον κόσμο! Εγώ αυτό κάνω Γτ ξέρω πως δν θα με αφήσουν. Πάντως τις προάλλες που ήμουν στο δοκιμαστήριο ήταν δυο κύριες μπροστά μου κ τις είπα ότι είμαι εγκυος κ με άφησαν. Γενικά υπάρχουν κ αυτοί που ενδιαφέρονται κ παραχωρούν τη σειρά . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα !! Κορίτσια θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά το είχα απορία!! Όταν πάτε στα μαγαζιά ή σε μέρη με μεγάλη ουρά πχ τράπεζα σας δίνουν προτεραιότητα σας βλέπουν ?? Η το ζητάτε ??? Εγώ ντρέπομαι να πάω μπροστά και να πω είμαι έγκυος έχω προτεραιότητα αν είναι κάποιος σεκιούριτι στην είσοδο το λέει ο άντρας μου και περνάμε αλλιως κάθομαι και περιμένω πέρυσι όταν πήγαινα στο φαρμακείο που στο συγκεκριμένο είχε φοβερό κόσμο μου έλεγε η κοπέλα όταν πάω να πηγαίνω μπροστά και να το λέω το έκανα που λέτε και όλοι μου έλεγαν η ουρά είναι πισωωω !! Και έπρεπε να εξηγώ ότι είμαι έγκυος μου την δίνει στα νεύρα ... Σε λίγες μέρες θα πάω για ραπίντ λέτε να ζητήσω εκεί προτεραιότητα εσείς τι κάνετε ??? Η να κάθομαι με την κοιλιά τούρλα με την πιθανότητα να με δούνε ?? Χαχα !!! 

Ποτέ δεν απαιτησα να μου δώσουν την σειρά τους ούτε το έχω ζητησει.Προσπαθω όπου είναι να πάω να πηγαίνω τ ώρες που δεν έχει πολύ κόσμο, αν πάλι έχει φεύγω και κάνω την δουλειά μου άλλη ώρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Ποτέ δεν απαιτησα να μου δώσουν την σειρά τους ούτε το έχω ζητησει.Προσπαθω όπου είναι να πάω να πηγαίνω τ ώρες που δεν έχει πολύ κόσμο, αν πάλι έχει φεύγω και κάνω την δουλειά μου άλλη ώρα

Απλά οι έγκυες γενικά προηγούνται είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι δεν είναι προσωπική μας απαίτηση 

Καλά στο εμπορικό που πήρα σήμερα είχε τρελό κόσμο τρελές ουρές ούτε να το διανοηθω να περιμένω και έξω από τα μαγαζί και στα ταμεία και ευτυχώς όλοι μου δώσανε ευχαριστώς προτεραιότητα !! Ούτε ντροπες είχα ούτε τίποτα γιατί δεν θα άντεχα πολύ απλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...