Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Εγω θα πάω στο babyshop έχει πολύ ωραία πράγματα ...

Εμένα να ξέρεις έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου καιρό τώρα και είμαι στην 26η εβδομάδα....μην σε αγχωνει καθόλου αυτό....

Κι εγώ στο baby shop πήγα με τον άντρα μου καλέ! Αλλά πήγαμε αργά κ είδαμε μόνο καρότσι κ κούνια γιατί έκλειναν οι άνθρωποι. Πολύ καλή εξυπηρέτηση πάντως... εκεί σκέφτομαι να κάνω την λίστα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Και εγώ παρατηρήσει μια διαφορά από την 26η και έπειτα κοιμάμαι κάπου στο 2ωρο το μεσημέρι που δεν κοιμόμουν και γενικά το βράδυ νυστάζω πολύ από νωρίς...Εγω τα νεύρα μου προσπαθώ να τα κουμαντάρω γιατί όταν ανοίγω το στόμα μου σε αυτές τις καταστάσεις λέω πολλά και άσχημα!!! 

Και εγώ παρόλο που θα κοιμηθώ μια ώρα το μεσημέρι νυσταζω νωρίς το βράδυ ,πέφτω νωρίς στο κρεβάτι παρόλο που νυστάζω δεν κοιμάμαι,και το πρωί μπορεί να κοιμηθώ όσο με αφήσεις δεν ανοίγει με τίποτα το ματι.Ας το ευχαριστηθουμε τώρα τον ύπνο γιατί μετά άμα μεγαλώσει κ άλλο η κοιλιά δεν θα κοιμόμαστε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω νευρα μονο στη δουλεια! Δεν ξερω πως τα καταφερνουν, αλλα μεσα σε δευτερολεπτα με κανουν πυρ και μανια! Κατα τ' αλλα ειμαι αρκετα ηρεμη! 

Το στηθος εμενα πονουσε τους πρωτους μηνες, αλλα πλεον ευτυχως καθολου! Οσο για τον υπνο, δυστυχως εχω.απογευματινη δουλεια και σχολναω αργα, γυρω στις 11-12 με αποτελεσμα και να τρωω αργα αλλα και να κοιμαμαι αργα! Και χτες πηγε 4 για να κοιμηθω απο την υπερενταση και εκτος των αλλων το πατατακι μου ειχε παθει ντελιριο και βαραγε οπου εβρισκε! Οποια σταση και να παιρνα, βαραγε αυτο! Αυριο λεω να παω να κανω και τη καμπυλη ζαχαρου, η οποια πολυ με αγχωνει γιατι γενικα το πρωινο μου ζαχαρο γυροφερνει 91-98... Αν και μετριεμαι μετα τα γευματα και δεν εχω δει κατι κουλο μεχρι τωρα, ξερω οτι αν ο γιατρος δει εστω μονο το ζαχαρο νηστειας γυρω στο 96-98, ειμαι σιγουρη οτι θα με βαλει σε διατροφη και δεν μπορω καθολου τους περιορισμους! Παρολο που γενικα προσεχω τι τρωω πολυ, ουτε ψωμια τρωω, γλυκα σπανια κανα παγωτακι, και μακαρονια επισης οχι συχνα, αλλα δεν μπορω το αγχος του να μετρας τη καθε μπουκια! Ουφ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Και εγώ παρόλο που θα κοιμηθώ μια ώρα το μεσημέρι νυσταζω νωρίς το βράδυ ,πέφτω νωρίς στο κρεβάτι παρόλο που νυστάζω δεν κοιμάμαι,και το πρωί μπορεί να κοιμηθώ όσο με αφήσεις δεν ανοίγει με τίποτα το ματι.Ας το ευχαριστηθουμε τώρα τον ύπνο γιατί μετά άμα μεγαλώσει κ άλλο η κοιλιά δεν θα κοιμόμαστε.

Αυτό σκέφτομαι και εγώ δεν βολεύομαι τώρα φαντάζομαι πιο μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο δυσκολεύομαι στην αναπνοή το βράδυ δεν ξέρω αν το παθαίνει και καμιά άλλη κοπέλα.. Και αν έχω φάει κιόλας αστοοοο με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Penny28 said:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ δεν βολεύομαι τώρα φαντάζομαι πιο μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο δυσκολεύομαι στην αναπνοή το βράδυ δεν ξέρω αν το παθαίνει και καμιά άλλη κοπέλα.. Και αν έχω φάει κιόλας αστοοοο με τίποτα!!!

Αχ αυτο θα ελεγα τωρα! Τις τελευταιες δυο μερες, οτι και να φαω, αγκωμαχω! Αισθανομαι την καρδια να ανεβαζει παλμους (οχι ταχυπαλμια, αλλα εντονους παλμους), το στομαχι βαρυ λες και εχω φαει γουρουνοπουλο, και αντοχη 0 για τιποτα! Σαν να εχει φυγει ολο το φοκους του συστηματος και να εχει επικεντρωθει στο στομαχι και να εχει ξεχασει οτι υπαρχουν κι αλλα οργανα σημαντικα οπως π.χ. οι πνευμονες! Χαχαχαχα! Και ειμαι ακομα στην 25η βδομαδα! Τι θα γινει πιο μετα που θα μεγαλωσει κι αλλο και θα ζουπαει τα παντα εκει μεσα! Εφιαλτης με πιανει!! Και απο το αριστερο πλαι που λενε οτι ειναι πιο καλο και πιο βολικο να ξαπλωνεις, εμενα καθολου δεν με βολευει! Ειδικα αμα εχω φαει, αισθανομαι πολυ εντονα τους παλμους μου σε σημειο αρκετα ενοχλητικο, και νοιωθω και μια πιεση στο λαιμο, ενα περιεργο πραγμα! Μαλλον το στομαχι ειναι υπο καταρευση! Χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Αχ αυτο θα ελεγα τωρα! Τις τελευταιες δυο μερες, οτι και να φαω, αγκωμαχω! Αισθανομαι την καρδια να ανεβαζει παλμους (οχι ταχυπαλμια, αλλα εντονους παλμους), το στομαχι βαρυ λες και εχω φαει γουρουνοπουλο, και αντοχη 0 για τιποτα! Σαν να εχει φυγει ολο το φοκους του συστηματος και να εχει επικεντρωθει στο στομαχι και να εχει ξεχασει οτι υπαρχουν κι αλλα οργανα σημαντικα οπως π.χ. οι πνευμονες! Χαχαχαχα! Και ειμαι ακομα στην 25η βδομαδα! Τι θα γινει πιο μετα που θα μεγαλωσει κι αλλο και θα ζουπαει τα παντα εκει μεσα! Εφιαλτης με πιανει!! Και απο το αριστερο πλαι που λενε οτι ειναι πιο καλο και πιο βολικο να ξαπλωνεις, εμενα καθολου δεν με βολευει! Ειδικα αμα εχω φαει, αισθανομαι πολυ εντονα τους παλμους μου σε σημειο αρκετα ενοχλητικο, και νοιωθω και μια πιεση στο λαιμο, ενα περιεργο πραγμα! Μαλλον το στομαχι ειναι υπο καταρευση! Χαχαχα! 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο νιώθω όταν ξαπλώνω στο αριστερό πλευρό άκου τους παλμούς μου κάπως σαν να μου κόβεται η ανάσα και δεν μπορώ!! Δεν με βολεύει καθλου ενώ με το δεξί κάπως κάτι γίνετε!!!!Δεν έχει κάτι το στομάχι σου απλά έχει αρχησει να πιέζεται σιγά σιγά γιατί όσο πάει θα ανεβαίνει και πιο ψιλά εγώ την νιώθω πολλές φορές κάτω από το στομάχι να κλωτσάει να γυρνάει...Εγω πάντως είμαι χαζομαμα καμαρωνω και χαζεύω την κοιλιά μου όταν κάνει τα δικά της η μπέμπα χαχαχααα!!! Ερωτας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2021 at 3:43 ΜΜ, Brigitt είπε:

Καλησπέρα !! Κορίτσια θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά το είχα απορία!! Όταν πάτε στα μαγαζιά ή σε μέρη με μεγάλη ουρά πχ τράπεζα σας δίνουν προτεραιότητα σας βλέπουν ?? Η το ζητάτε ??? Εγώ ντρέπομαι να πάω μπροστά και να πω είμαι έγκυος έχω προτεραιότητα αν είναι κάποιος σεκιούριτι στην είσοδο το λέει ο άντρας μου και περνάμε αλλιως κάθομαι και περιμένω πέρυσι όταν πήγαινα στο φαρμακείο που στο συγκεκριμένο είχε φοβερό κόσμο μου έλεγε η κοπέλα όταν πάω να πηγαίνω μπροστά και να το λέω το έκανα που λέτε και όλοι μου έλεγαν η ουρά είναι πισωωω !! Και έπρεπε να εξηγώ ότι είμαι έγκυος μου την δίνει στα νεύρα ... Σε λίγες μέρες θα πάω για ραπίντ λέτε να ζητήσω εκεί προτεραιότητα εσείς τι κάνετε ??? Η να κάθομαι με την κοιλιά τούρλα με την πιθανότητα να με δούνε ?? Χαχα !!! 

Γενικά σαν λαός δεν χαρακτηριζομαστε για την ευγένεια και την υπομονή μας. Πήγε να καταφέρει κάτι η πανδημία αλλά λόγω λειτουργίας(ή μάλλον υπολειτουργείας) των δημόσιων υπηρεσιών έχουμε τα αντίθετα αποτελέσματα. Το λοιπόν! Μου έχει τύχει σε σούπερ μάρκετ να περιμένω στην ουρά για να μπω μέσα. Με βλέπανε όλοι τους. Στο τέλος πήγα να μπω με το έτσι θέλω κ ο τύπος στην είσοδο μου είπε πως έχουν άλλοι σειρά. Πήρα βαθιά αναπνοή κ με γλυκιά φωνή του απάντησα : "σαν έγκυος νομίζω πως έχω προτεραιότητα , να το ξέρεις!" Κ καθώς έμπαινα είδα να έρχεται ένας κ να του λέει πως έχω προτεραιότητα. Αυτά!! Από δω κ πέρα όπως λέει κ ο σύζυγος μου, θα το εκμεταλλευτούμε στο έπακρον!!! Τέλος!!! 

On 7/7/2021 at 1:13 ΜΜ, xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε?? Πήγαμε χθες με τον άντρα μου να ρίξουμε μια πρώτη ματιά για καρότσι, αλλά είναι αμέτρητα, πολλές εταιρίες, πολλά μοντέλα, χαμός.... Εσείς έχετε πάει να δείτε? Έχετε αποφασίσει? 

Εμάς είναι το πρώτο μας παιδάκι, οπότε θα αγοράσουμε τα πάντα γιατί δεν έχουμε κάποιον για να μας δώσει. Όσες έχετε ήδη καρότσι, ποια εταιρεία έχετε κ αν είστε ευχαριστημένες.... Μου φαίνεται τόσο δύσκολο να διαλέξω....

Καλημέρα!!! Ένα σου λέω! Πήγαμε σε 9 καταστήματα κ καταλήξαμε στο Λητώ κ στις προσφορές του ! Από όλες τις απόψεις είναι το πιο φθηνό! Καρότσι από κει πήρανε. Το inglessina trilogy ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Γενικά σαν λαός δεν χαρακτηριζομαστε για την ευγένεια και την υπομονή μας. Πήγε να καταφέρει κάτι η πανδημία αλλά λόγω λειτουργίας(ή μάλλον υπολειτουργείας) των δημόσιων υπηρεσιών έχουμε τα αντίθετα αποτελέσματα. Το λοιπόν! Μου έχει τύχει σε σούπερ μάρκετ να περιμένω στην ουρά για να μπω μέσα. Με βλέπανε όλοι τους. Στο τέλος πήγα να μπω με το έτσι θέλω κ ο τύπος στην είσοδο μου είπε πως έχουν άλλοι σειρά. Πήρα βαθιά αναπνοή κ με γλυκιά φωνή του απάντησα : "σαν έγκυος νομίζω πως έχω προτεραιότητα , να το ξέρεις!" Κ καθώς έμπαινα είδα να έρχεται ένας κ να του λέει πως έχω προτεραιότητα. Αυτά!! Από δω κ πέρα όπως λέει κ ο σύζυγος μου, θα το εκμεταλλευτούμε στο έπακρον!!! Τέλος!!! 

Καλημέρα!!! Ένα σου λέω! Πήγαμε σε 9 καταστήματα κ καταλήξαμε στο Λητώ κ στις προσφορές του ! Από όλες τις απόψεις είναι το πιο φθηνό! Καρότσι από κει πήρανε. Το inglessina trilogy ! 

Καλέ και μένα ο άντρας μου αυτό λέει !!! Χαχαχαχα 

Οι Έλληνες δεν αλλάζουν με τίποτα και φυσικά όλοι μας βλέπουν αλλά κάνουν την πάπια κανονικά !!!! Οπότε ας το απαιτήσουμε μόνες μας αλλιώς θα καθόμαστε να υποφέρουμε όρθιες τι να πω !! Εγώ κάποιες φορές ντρέπομαι άλλες φορές λέω δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω αναλόγως τα κέφια και την ουρά ...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη καμπυλη σημερα, μια αηδεια και μιση!! Την ειχα ξανακανει πριν κανα 3μηνο, μου ειχαν δωσει ενα ποτηρι νερο που ειχαν διαλυσει μεσα τη γλυκοζη, και επειδη ημουν και στον 2ο-3ο τοτε, ειχα ζοριστει με την ανακατωσουρα. Τωρα πηγα σε αλλο μικροβιολογικο, που μου ειπαν οτι εχει σε μπουκαλακι ετοιμη τη γλυκοζη με γευση λεμονι. Αν αυτο ειχε γευση λεμονι, εγω θα γινω αστροναυτης...! Δεν ξερω αλλα μου φανηκε ακομα πιο αηδιαστικο, σαν χαλασμενη λεμοναδα, υπερβολικα γλυκεια και ηταν και ζεστη! Γιακ!! 

Πηρα και τα αποτελεσματα, και η αληθεια ειναι οτι απο τη μια χαιρομαι γιατι ειναι στα ορια, και απο την αλλη προβληματιζομαι! Ηταξ τα εξης: νηστειας 90 (με οριο το 92), στη 1 ωρα ηταν 111 (με οριο 180) και στις 2 ωρες 113 (με οριο 153). Με προβληματιζει πως γινεται να ανεβηκε στο διωρο αντι να κατεβηκε!! Φοβαμαι μην με βαλουν να κανω τη 3ωρη!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά!!Σήμερα πήρα και εγώ τ γενικές εξετάσεις αίματος ούρων ,εγώ που τα βλέπω είναι καλές μόνο ο αιματοκρίτης έπεσε από 36 που είχα στην αυχενική πήγε 33 τα έστειλα στην μαία κ περιμένω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 hours ago, Blondie 2020 said:

Μπραβο!! Φτου ξελευτερια!! Και β επιπεδου done οποτε ολα καλα για τα μωρακια σου!!! Εγω ρωτησα κ τον παιδιατρο κ μου ειπε βουρ!

Για τις ουρες το ζηταω να παω μπροστα να σου πω ο γιατρος μου ειπε καθολου ορθοστασια σε διδυμη κυηση κ το βλεπω οτι δεν αντεχω το ορθιο. Να περπατησω λιγο οκ αλλα το ορθιο δε!

Ποτε εχεις ντοπλερ, εκλεισες; 

Καλή ανοσία και σε σένα!!!

06/09 θα κάνω το ντοπλερ. Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , depifish είπε:

Εκανα τη καμπυλη σημερα, μια αηδεια και μιση!! Την ειχα ξανακανει πριν κανα 3μηνο, μου ειχαν δωσει ενα ποτηρι νερο που ειχαν διαλυσει μεσα τη γλυκοζη, και επειδη ημουν και στον 2ο-3ο τοτε, ειχα ζοριστει με την ανακατωσουρα. Τωρα πηγα σε αλλο μικροβιολογικο, που μου ειπαν οτι εχει σε μπουκαλακι ετοιμη τη γλυκοζη με γευση λεμονι. Αν αυτο ειχε γευση λεμονι, εγω θα γινω αστροναυτης...! Δεν ξερω αλλα μου φανηκε ακομα πιο αηδιαστικο, σαν χαλασμενη λεμοναδα, υπερβολικα γλυκεια και ηταν και ζεστη! Γιακ!! 

Πηρα και τα αποτελεσματα, και η αληθεια ειναι οτι απο τη μια χαιρομαι γιατι ειναι στα ορια, και απο την αλλη προβληματιζομαι! Ηταξ τα εξης: νηστειας 90 (με οριο το 92), στη 1 ωρα ηταν 111 (με οριο 180) και στις 2 ωρες 113 (με οριο 153). Με προβληματιζει πως γινεται να ανεβηκε στο διωρο αντι να κατεβηκε!! Φοβαμαι μην με βαλουν να κανω τη 3ωρη!! 

Μιλησε με ενδοκρινολόγο. Θα σε κατευθύνει.

Επισης, Καποιοι εχουν οριο 95 νηστείας. Το 92 το βάζουν σε ειδικες ομαδες εγκύων. 

Καλησπέρα και απο εμενα!!

Πηγαμε Τετάρτη (22+6) στον doc , ολα καλα και βαρος 520γρ. Τελος Ιουλίου ξανά...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια τι αιματοκρίτη έχετε ,εγώ έκανα εχθές 23 + βδομάδα.και έχει πέσει στο 33 ,μου είπε θα παίρνω 2 σιδ.την ημέρα.

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου ο αιματοκρίτης είναι λογικό να πέσει. Σε όλες μας πέφτει. Όποτε καλά έκανε κ σου αύξησε τον σίδηρο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...