Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλημέρα !! Όταν έχεις δίδυμα πρέπει να κάνεις καισαρική δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά ? Ρωτάω γιατί έχω κληρονομικότητα σε δίδυμα δεν μου έτυχαν μέχρι στιγμής βέβαια στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις ... 

Πραγματικά ελπίζω να έρθει μόνος του εμένα ήρθε 40+2 μου έλεγε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω πρόκληση τότε ήμουν στο τσακ να κάνω αλλά ήρθε τελικά φυσικά ... Τώρα θα το πάω όσοοοο πάει δεν με νοιάζει καθόλου εφόσον είναι όλα καλά με το μωρό ούτε πρόκληση δεν θέλω να ακούω ούτε τίποτα !! Δυστυχώς η πρόκληση μπορεί να οδηγήσει και σε καισαρική γιατί το μωρό δεν είναι έτοιμο να βγει (όταν δεν υπάρχει θέμα είναι κρίμα) παραλίγο να το πάθει η μάνα μου που πήγε στις 39 εβδ. Με πρόκληση 

Επισκληριδιο δεν είσαι αναγκασμένη να κάνεις αν αντέχεις τον πόνο μόνο στην καισαρική κάνουν σίγουρα εγώ είχα κάνει τότε επισκληριδιο και πέρασα τόσο τέλεια στην γέννα πράγματικα η καλύτερη εμπειρία για μένα έλεγα κάνω 10 παιδιά ακόμα 

Το έχω ακούσει ξανά αυτό βέβαια δεν μπορώ καθόλου να καταλάβω το λόγο...

Επισκληριδιο δεν θέλω να κάνω γιατί φοβάμαι ,και τα 3 μου παιδιά με πρόκληση και μέσα σε 3 ώρες τα γέννησα από την ώρα που μου έβαλαν τον όρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, Brigitt said:

Καλημέρα !! Όταν έχεις δίδυμα πρέπει να κάνεις καισαρική δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά ? Ρωτάω γιατί έχω κληρονομικότητα σε δίδυμα δεν μου έτυχαν μέχρι στιγμής βέβαια στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις ... 

Πραγματικά ελπίζω να έρθει μόνος του εμένα ήρθε 40+2 μου έλεγε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω πρόκληση τότε ήμουν στο τσακ να κάνω αλλά ήρθε τελικά φυσικά ... Τώρα θα το πάω όσοοοο πάει δεν με νοιάζει καθόλου εφόσον είναι όλα καλά με το μωρό ούτε πρόκληση δεν θέλω να ακούω ούτε τίποτα !! Δυστυχώς η πρόκληση μπορεί να οδηγήσει και σε καισαρική γιατί το μωρό δεν είναι έτοιμο να βγει (όταν δεν υπάρχει θέμα είναι κρίμα) παραλίγο να το πάθει η μάνα μου που πήγε στις 39 εβδ. Με πρόκληση 

Επισκληριδιο δεν είσαι αναγκασμένη να κάνεις αν αντέχεις τον πόνο μόνο στην καισαρική κάνουν σίγουρα εγώ είχα κάνει τότε επισκληριδιο και πέρασα τόσο τέλεια στην γέννα πράγματικα η καλύτερη εμπειρία για μένα έλεγα κάνω 10 παιδιά ακόμα 

Το έχω ακούσει ξανά αυτό βέβαια δεν μπορώ καθόλου να καταλάβω το λόγο...

Συνηθως ναι αλλα οχι απαραιτητα. Ο,τι κρινει ο γιατρος!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10  K    Ηρακλειο
Dimitra93           20.10  K         Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9   K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Συνηθως ναι αλλα οχι απαραιτητα. Ο,τι κρινει ο γιατρος!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10  K    Ηρακλειο
Dimitra93           20.10  K         Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9   K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K

Γεια σας κορίτσια!!! Τι ωραίο πινακάκι!!! Εγώ είμαι 29/09 City Hospital Κοριτσάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9   K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K
Penny28                29.9   K          City

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Καλημερα!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9   K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K
Penny28                29.9   K          City

Πω πω χαμος από κορίτσια :)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε??? Κάνα μπανακι κάνατε? Εγώ είμαι σε δίλημμα και θέλω και το σκέφτομαι!! Σίγουρα θέλω να πάω παραλία να ξεφύγω λίγο!!!Από διακοπές δεν ξέρω ίσως για πολύ λίγες μέρες πάμε κάπου αν το επιτρέψει και ο γιατρός φυσικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Deppybach said:

Καλημέρα κ μεις  κοριτσάκι έχουμε!!! 14/10 έχουμε ΠΗΤ !! 

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για το εμβόλιο! 

Τελικά πιο νωρίς θα το κάνω..

14/7 και 4/8 ! 

Είπα να το κάνω πιο νωρίς γτ θα δω τόσα άτομα το καλοκαίρι.. θέλω να νιώθω πιο ασφαλής....

Ποιες το κάνατε ήδη; Νιώσατε τπτ;

Καλημέρα σου! Εγώ έκανα την πρώτη δόση pfizer την Πέμπτη 08/07/2021. Την επόμενη ημέρα είχα λίγη υπνηλία. Η δεύτερη δόση είναι 31/07.

Σου εύχομαι καλή ανοσία!!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε??? Κάνα μπανακι κάνατε? Εγώ είμαι σε δίλημμα και θέλω και το σκέφτομαι!! Σίγουρα θέλω να πάω παραλία να ξεφύγω λίγο!!!Από διακοπές δεν ξέρω ίσως για πολύ λίγες μέρες πάμε κάπου αν το επιτρέψει και ο γιατρός φυσικά! 

Καλημέρααα....ναι έχω κάνει τρία τέσσερα μπανάκια....απλά με προσοχή δεν μπαίνω απότομα δεν κάθομαι στον ήλιο και αλλάζω μαγιο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε??? Κάνα μπανακι κάνατε? Εγώ είμαι σε δίλημμα και θέλω και το σκέφτομαι!! Σίγουρα θέλω να πάω παραλία να ξεφύγω λίγο!!!Από διακοπές δεν ξέρω ίσως για πολύ λίγες μέρες πάμε κάπου αν το επιτρέψει και ο γιατρός φυσικά! 

Εγώ έχω κάνει αρκετά μπάνια μπορώ να πω !!! Την Πέμπτη φεύγουμε διακοπές και γυρνάνε τέλος Αυγούστου οπότε κάθε μέρα στη θάλασσα εντάξει φυσικά μου το επιτρέπει ο γιατρός δεν έχω κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Penny28 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε??? Κάνα μπανακι κάνατε? Εγώ είμαι σε δίλημμα και θέλω και το σκέφτομαι!! Σίγουρα θέλω να πάω παραλία να ξεφύγω λίγο!!!Από διακοπές δεν ξέρω ίσως για πολύ λίγες μέρες πάμε κάπου αν το επιτρέψει και ο γιατρός φυσικά! 

Μπανιο ακομα δεν εχω παει, και ειμαι και σχετικα κοντα στη θαλασσα, δυστυχως εχω απογευματινη δουλεια και εχω μονο σαββατο ελευθερο. Πριν μια βδομαδα αξιωθηκα και καταφερα να παω να παρω μαγιω, και προχτες που ελεγα επιτελους να παω για ενα μπανιο, τα κυματα ηταν θεωρατα! Και υπο αλλες συνθηκες μου αρεσουν τα κυμματακια, αλλα τωρα εννοειται δεν ρισκαρω να φαει κανα χτυπο το πατατακι!!! 

Να σας πω και τι επαθα χτες! Το βραδυ κανα διωρο μετα που εφαγα, με επιασε ενα κοψιμο, ενας πονος... αλλο πραμα!!! Το αποτελεσμα διαρροια και εμετος! Ελεγα οτι εκει θα μεινω!! Τι ηταν παλι αυτο το πραμα...! Και δεν ειχα φαει κατι περιεργο, ειχα φτιαξει πιτσα μονο με λαχανικα και με ζυμαρι απο μαυρα αλευρια (καστανο ρυζι, χαρουπι, ταπιοκα κτλ γιατι δεν μπορω να καταναλωσω χαρουπι) και μετα εφαγα λιγο παγωτακι. Υποθετω οτι αν ηταν ομως γαστρεντεριτιδα θα ημουν ακομα εκει αγκαλια με τη λεκανιτσα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε??? Κάνα μπανακι κάνατε? Εγώ είμαι σε δίλημμα και θέλω και το σκέφτομαι!! Σίγουρα θέλω να πάω παραλία να ξεφύγω λίγο!!!Από διακοπές δεν ξέρω ίσως για πολύ λίγες μέρες πάμε κάπου αν το επιτρέψει και ο γιατρός φυσικά! 

Καλημέρα!!!Εμένα μου είπε να κάνω μπανάκια βοηθάνε πολύ ,βέβαια με προσοχή όχι μες στο μεσημέρι ,να αλλάζω μαγιό .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , depifish είπε:

Μπανιο ακομα δεν εχω παει, και ειμαι και σχετικα κοντα στη θαλασσα, δυστυχως εχω απογευματινη δουλεια και εχω μονο σαββατο ελευθερο. Πριν μια βδομαδα αξιωθηκα και καταφερα να παω να παρω μαγιω, και προχτες που ελεγα επιτελους να παω για ενα μπανιο, τα κυματα ηταν θεωρατα! Και υπο αλλες συνθηκες μου αρεσουν τα κυμματακια, αλλα τωρα εννοειται δεν ρισκαρω να φαει κανα χτυπο το πατατακι!!! 

Να σας πω και τι επαθα χτες! Το βραδυ κανα διωρο μετα που εφαγα, με επιασε ενα κοψιμο, ενας πονος... αλλο πραμα!!! Το αποτελεσμα διαρροια και εμετος! Ελεγα οτι εκει θα μεινω!! Τι ηταν παλι αυτο το πραμα...! Και δεν ειχα φαει κατι περιεργο, ειχα φτιαξει πιτσα μονο με λαχανικα και με ζυμαρι απο μαυρα αλευρια (καστανο ρυζι, χαρουπι, ταπιοκα κτλ γιατι δεν μπορω να καταναλωσω χαρουπι) και μετα εφαγα λιγο παγωτακι. Υποθετω οτι αν ηταν ομως γαστρεντεριτιδα θα ημουν ακομα εκει αγκαλια με τη λεκανιτσα! 

Πωπω δύσκολο βράδυ!!!! Κάτι μήπως σε πείραξε από όλα αυτά?? Αν ήταν γαστραντεριτιδα σίγουρα θα συνέχιζε εγώ το έπαθα αυτό με το σίδηρο που έπινα με έπιαναν και τα δύο μαζί!!! 

Εγώ έχω πάει 2 φορές στην θάλασσα αλλά δεν έχω μπει έκατσα έξω τώρα ίσως φύγουμε κάποιες μέρες αν επιτρέπει ο γιατρός αν όχι δεν πειράζει βασικά θα φύγουμε από το χωριό και θα πάμε στην πόλη όπου είναι εκεί και ο γιατρός...Τωρα έχω εξετάσεις του 3ου τριμήνου και έχω ψιλό αγχωθεί!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Penny28 είπε:

Πωπω δύσκολο βράδυ!!!! Κάτι μήπως σε πείραξε από όλα αυτά?? Αν ήταν γαστραντεριτιδα σίγουρα θα συνέχιζε εγώ το έπαθα αυτό με το σίδηρο που έπινα με έπιαναν και τα δύο μαζί!!! 

Εγώ έχω πάει 2 φορές στην θάλασσα αλλά δεν έχω μπει έκατσα έξω τώρα ίσως φύγουμε κάποιες μέρες αν επιτρέπει ο γιατρός αν όχι δεν πειράζει βασικά θα φύγουμε από το χωριό και θα πάμε στην πόλη όπου είναι εκεί και ο γιατρός...Τωρα έχω εξετάσεις του 3ου τριμήνου και έχω ψιλό αγχωθεί!!! 

Τι εξετάσεις?Πόσο βδομάδων είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Εγώ έχω κάνει αρκετά μπάνια μπορώ να πω !!! Την Πέμπτη φεύγουμε διακοπές και γυρνάνε τέλος Αυγούστου οπότε κάθε μέρα στη θάλασσα εντάξει φυσικά μου το επιτρέπει ο γιατρός δεν έχω κάποιο θέμα στην εγκυμοσύνη ...

Μία χαρά τα έχεις κάνει και τα μπάνακια σου εγώ ψιλό φοβάμαι σαν πρώτη εγκυμοσύνη με ψιλό αγχώνει το να μπω μέσα ολόκληρη στη θάλασσα είχα πάθει και λοίμωξη πριν 3 χρόνια σε καθαρή θάλασσα!!!Και παντα αφού βγω από την θάλασσα αλλάζω φαντάσου δεν στεγνώνει ποτέ το μαγιό πάνω μου!

πρίν από 5 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Τι εξετάσεις?Πόσο βδομάδων είσαι?

Της κλασικές εξετάσεις έχω να κάνω τόξοπλάσμα κτλπ αλλά εγώ αγχώνομαι ακόμα και με τις πιο απλές εξετάσεις και από ότι κατάλαβα θα πάω και καρδιολόγο τον άλλο μήνα για επανεξέταση...Κορίτσια επειδή δεν ξέρω το πως θα γεννήσεις το βλέπουν τελευταία στιγμή η το συζητάτε νωρίτερα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα ούτε έχουμε πει κάτι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penny28 είπε:

Μία χαρά τα έχεις κάνει και τα μπάνακια σου εγώ ψιλό φοβάμαι σαν πρώτη εγκυμοσύνη με ψιλό αγχώνει το να μπω μέσα ολόκληρη στη θάλασσα είχα πάθει και λοίμωξη πριν 3 χρόνια σε καθαρή θάλασσα!!!Και παντα αφού βγω από την θάλασσα αλλάζω φαντάσου δεν στεγνώνει ποτέ το μαγιό πάνω μου!

Της κλασικές εξετάσεις έχω να κάνω τόξοπλάσμα κτλπ αλλά εγώ αγχώνομαι ακόμα και με τις πιο απλές εξετάσεις και από ότι κατάλαβα θα πάω και καρδιολόγο τον άλλο μήνα για επανεξέταση...Κορίτσια επειδή δεν ξέρω το πως θα γεννήσεις το βλέπουν τελευταία στιγμή η το συζητάτε νωρίτερα γιατί εγώ δεν έχω ιδέα ούτε έχουμε πει κάτι! 

Κοίτα αν έχεις κάνει το πρώτο με καισαρικη το επόμενο πάει το ίδιο.Αν τώρα είναι το πρώτο ανάλογα ,αν έχει γυρίσει το παιδί πας για φυσιολογικό,άλλες φορές μπορεί να έχει γυρίσει αλλά λόγο διαφορων προβλημάτων της μαμάς να πάει για καισαρική ,αν δεν γυρίσει πας για καισαρική

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...