Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Μήπως δεν σε κατάλαβαν πως είσαι έγκυος?? Καλά μερικοί είναι τελείως γουρούνια έτσι !!! Είχα παει στην προηγούμενη έγκυμοσυνη μου σε ένα ζαχαροπλαστείο με πολύ μεγάλη ουρά και ήταν ένας νεαρός μπροστά μου με την κοπέλα του εγώ στον 8ο και λέει στην κοπέλα του σιγά (αλλά εγώ το άκουσα ) μάλλον η κοπέλα μετά από εμάς είναι έγκυος και του κάνει αυτή με ένα ύφος απαξιωτικό και εμένα τι με νοιάζει ?? Τι μου το λες ? Και τελικά εκείνος μου είπε να περάσω .... 

Εμένα αυτό μου έτυχε τώρα πριν λίγο....ήμουν για ψώνια και ήταν ένας στην πόρτα και μέχρι να κάνει αυτό που ήθελε δεν έκανε στην άκρη να περάσω....και νευρίασε ο άντρας Μ ...

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εγω σήμερα ξύπνησα και με ψιλό πόναγε η κοιλιά μου σαν περίοδος αλλά μάλλον ειναι το έντερο σε εμενα από ότι κατάλαβα από το μεσημέρι και μετά ήμουν μια χαρά βέβαια ξάπλωσα για να είμαι σίγουρη συσπάσεις δεν ήταν γιατί η κοιλιά μου ήταν πολύ μαλακή....

Μπήκα στο 3ο τρίμηνο!!!!Έχει αρχίσει και δείχνει σιγά σιγά και εμενα περισσότερο η κοιλιά!!!

Παράγγειλα κάτι πράγματα για την βαλίτσα όπως σουτιέν θηλασμού από το bonprix  είναι πολύ ωραία αλλά λάθος νούμερο το δοκίμασα και ειναι τεράστια είμαι σε σκέψεις να τα επιστρέψω!!! 

Εμενα ποτέ δεν μου έχουν δώσει την σειρά τους όπου και να είμαι είτε σούπερ μάρκετ είτε τράπεζα και εχθές που ήμουν έξω από το μικροβιολογικό και ήταν τεράστια η ουρά μπροστά μου δεν με άφησε κάνεις να περάσω και εννοείται και εγώ ως ντροπαλή δεν είπα κουβέντα!!! 

Δλδ λες να είναι φυσιολογικοί οι πόνοι περιόδου?έχει άλλη κοπέλα από εδώ άραγε να Μ πει?

Μπήκες στην τελευταία ευθεία εε....τέλεια....και εγώ όπου να ναι μπαίνω....με το καλό σε όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Εμένα αυτό μου έτυχε τώρα πριν λίγο....ήμουν για ψώνια και ήταν ένας στην πόρτα και μέχρι να κάνει αυτό που ήθελε δεν έκανε στην άκρη να περάσω....και νευρίασε ο άντρας Μ ...

Δλδ λες να είναι φυσιολογικοί οι πόνοι περιόδου?έχει άλλη κοπέλα από εδώ άραγε να Μ πει?

Μπήκες στην τελευταία ευθεία εε....τέλεια....και εγώ όπου να ναι μπαίνω....με το καλό σε όλες μας

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό σε όλες μας!!!Εγώ απλά εντόπισα ότι ειναι από το έντερο η αλήθεια είναι πως στην αρχή με το παραμικρό εντελώς έπαιρνα τον γιατρό και πάντα μου έλεγε ξεκούραση και έτσι οπότε έχω μια ενοχλήση ξαπλώνω και  μου περνάει...αν δεις όμως πως συνεχίζει πάρε τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη δλδ εγώ αν συνέχιζε πάνω από μια μέρα κάτι τον έπαιρνα σίγουρα....

3 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσι μου θα σου πω κάτι κ γω παλιά ήμουν ντροπαλή  σε τέτοια πράγματα ! Αλλά πλέον δν το κάνω! Από το στιγμή που είσαι εγκυος ακόμη κ αν δν το καταλάβει ο υπάλληλος να πηγαίνεις να του το λες! Εγώ το Σάββατο που πήγα αγορα να ψωνίσω κάτι πράγματα κ στα δυο καταστήματα πήγα μπροστά κ με βάλανε μέσα πρώτη χωρίς να περιμένω κ στο δοκιμαστήριο το ίδιο. Στη κατάσταση μας δν μπορούμε να περιμένουμε όρθιες όπου πηγαίνουμε κ κυρίως τώρα με τη ζεστη. Κ στο μικροβιολογικό χθες με είδε η κοπέλα κ αμεσως μου έδωσε προτεραιότητα . 

Δυστυχως είναι πολλοί άνθρωποι που δν τους ενδιαφέρει αν η άλλη είναι εγκυος κ αν είναι κάποιος ηλικιωμένος ή με αλλά προβλήματα. Θα πηγαίνεις στους υπαλλήλους κατευθείαν κ δν θα ρωτάς τον κόσμο! Εγώ αυτό κάνω Γτ ξέρω πως δν θα με αφήσουν. Πάντως τις προάλλες που ήμουν στο δοκιμαστήριο ήταν δυο κύριες μπροστά μου κ τις είπα ότι είμαι εγκυος κ με άφησαν. Γενικά υπάρχουν κ αυτοί που ενδιαφέρονται κ παραχωρούν τη σειρά . 

Μάλλον έτσι πρέπει να γίνει διαφορετικά δεν νομίζω να με αφήνουν εύκολα! 

Κορίτσια να σας ρωτήσω έχετε και εσείς πόνους στα πόδια εμένα ποναγα και προ εγκυμοσύνης από την δουλειά αλλά πλέον χάνω τον ύπνο μου από τον πόνο!! Εντωμεταξύ από 38 νούμερο πήγα 41 χαχααα ψώνιζα παπούτσια και δεν το πιστεύα!!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Απλά οι έγκυες γενικά προηγούνται είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι δεν είναι προσωπική μας απαίτηση 

Καλά στο εμπορικό που πήρα σήμερα είχε τρελό κόσμο τρελές ουρές ούτε να το διανοηθω να περιμένω και έξω από τα μαγαζί και στα ταμεία και ευτυχώς όλοι μου δώσανε ευχαριστώς προτεραιότητα !! Ούτε ντροπες είχα ούτε τίποτα γιατί δεν θα άντεχα πολύ απλά 

Καλημέρα και εγώ πήγα εμπορικό την Δευτέρα σε ένα μαγαζί πήγα 3 φορές να μπω αλλά είχε κόσμο και όσοι περίμεναν να μπουν κανείς δεν μου εδωσε την θέση του δεν στεναχωρέθηκα πήγα σε άλλο μαγαζί ,απλά θέλω να πω πως είμαστε έγκυες κ όχι άρρωστες και όσοι περιμένουν ίσως έχουν κ αυτή την δουλειά τους κ βιάζονται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Παράγγειλα κάτι πράγματα για την βαλίτσα όπως σουτιέν θηλασμού από το bonprix  είναι πολύ ωραία αλλά λάθος νούμερο το δοκίμασα και ειναι τεράστια είμαι σε σκέψεις να τα επιστρέψω!!!

Κορίτσια με το καλό σε όλες σας! Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες σου ήρθαν τα σουτιέν από το bonprix γιατί και εγώ από εκεί παρήγγειλα θηλασμού αλλά κάτι διάβασα ότι έρχονται από εξωτερικό?! Και το νούμερο παρήγγειλες χωρίς να συμβουλευτείς το δικό τους μεγεθολογιο?? Γιατί και εγωω δεν ήξερα ποιο νούμερο χρειάζομαι τώρα και πήγα βάση μεγεθολογιου τους!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα και εγώ πήγα εμπορικό την Δευτέρα σε ένα μαγαζί πήγα 3 φορές να μπω αλλά είχε κόσμο και όσοι περίμεναν να μπουν κανείς δεν μου εδωσε την θέση του δεν στεναχωρέθηκα πήγα σε άλλο μαγαζί ,απλά θέλω να πω πως είμαστε έγκυες κ όχι άρρωστες και όσοι περιμένουν ίσως έχουν κ αυτή την δουλειά τους κ βιάζονται.

Όταν ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης και μέχρι πριν λίγο καιρό που η κοιλιά μου ήταν μικρή και δεν με επιρρεαζε σε κάτι περίμενα στην ουρά δεν είχα κανένα απολύτως θέμα τώρα όμως που είμαι μια ανάσα λίγων ημερών από τον 7ο η κοιλιά έχει μεγαλώσει το μωρό έχει μεγάλωσει και μου τραβάει τη μέση και έχω ένα μωρό στο καρότσι να κλαίει και να ζητάει συνεχώς αγκαλιά ε μου είναι αδύνατον να κάτσω σε σειρά 30 ατόμων επίσης αδύνατον μου είναι να φύγω και να πάω άλλη ώρα εφόσον είναι μακριά από το σπίτι μου φυσικά ο σεκιούριτι λέει σε όλους πως θα με αφήσει να μπω πρώτη χθες κανένας δεν είχε πρόβλημα όλοι έλεγαν εννοείται και στο ταμείο που πάλι περίμενα στην σειρά γιατί είχε πέντε άτομα μπροστά μου η ταμίας φώναξε δυνατά οποία είναι έγκυος να περάσει όπου πέρασα πάλι και κανένας δεν είπε τίποτα γιατί πολύ απλά δεν μπορεί κανείς να πει κάτι !! Δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει στο ΙΚΕΑ έχει ταμπέλα πάνω από το ταμείο πως προηγούνται έγκυες και ΑΜΕΑ γιατί κι εκεί οι σειρές είναι απελπισία σκέτη !! 

Επίσης κοριτσια εξιζει να ψωνίσετε τώρα με τις εκπτώσεις για τα μωρά σας!!! Εγώ πήρα από h&m και για τα δύο αρκετά ρούχα τα είχε βάλει σε πολύ καλές τιμές και από dpam για τον γιο μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια με το καλό σε όλες σας! Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες σου ήρθαν τα σουτιέν από το bonprix γιατί και εγώ από εκεί παρήγγειλα θηλασμού αλλά κάτι διάβασα ότι έρχονται από εξωτερικό?! Και το νούμερο παρήγγειλες χωρίς να συμβουλευτείς το δικό τους μεγεθολογιο?? Γιατί και εγωω δεν ήξερα ποιο νούμερο χρειάζομαι τώρα και πήγα βάση μεγεθολογιου τους!

Ναι έρχονται από το εξωτερικό από διάφορες χώρες λέει δεν έχει κάποια συγκεκριμένη το νούμερο το πήρα με βάση αυτό που φοράω τώρα το 110D είναι  τεράστιο μάλλον πρέπει να πάρω 2 νούμερα κάτω και μια φίλη μου που πήρε το νούμερο της της ήταν και σε αυτή μεγάλο!!Οπότε μάλλον θέλει προσοχή στα νούμερα...και ένα φόρεμα που πήρα πρέπει να μπουν άλλες 3 κοπέλες μέσα για να είναι εντάξει την πάτησα κανονικά! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε?? Πήγαμε χθες με τον άντρα μου να ρίξουμε μια πρώτη ματιά για καρότσι, αλλά είναι αμέτρητα, πολλές εταιρίες, πολλά μοντέλα, χαμός.... Εσείς έχετε πάει να δείτε? Έχετε αποφασίσει? 

Εμάς είναι το πρώτο μας παιδάκι, οπότε θα αγοράσουμε τα πάντα γιατί δεν έχουμε κάποιον για να μας δώσει. Όσες έχετε ήδη καρότσι, ποια εταιρεία έχετε κ αν είστε ευχαριστημένες.... Μου φαίνεται τόσο δύσκολο να διαλέξω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Penny28 είπε:

Ναι έρχονται από το εξωτερικό από διάφορες χώρες λέει δεν έχει κάποια συγκεκριμένη το νούμερο το πήρα με βάση αυτό που φοράω τώρα το 110D είναι  τεράστιο μάλλον πρέπει να πάρω 2 νούμερα κάτω και μια φίλη μου που πήρε το νούμερο της της ήταν και σε αυτή μεγάλο!!Οπότε μάλλον θέλει προσοχή στα νούμερα...και ένα φόρεμα που πήρα πρέπει να μπουν άλλες 3 κοπέλες μέσα για να είναι εντάξει την πάτησα κανονικά! 

Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν ας ελπισω να είναι καλά γιατί δεν μπαίνω στην διαδικασία να στείλω πίσω....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε?? Πήγαμε χθες με τον άντρα μου να ρίξουμε μια πρώτη ματιά για καρότσι, αλλά είναι αμέτρητα, πολλές εταιρίες, πολλά μοντέλα, χαμός.... Εσείς έχετε πάει να δείτε? Έχετε αποφασίσει? 

Εμάς είναι το πρώτο μας παιδάκι, οπότε θα αγοράσουμε τα πάντα γιατί δεν έχουμε κάποιον για να μας δώσει. Όσες έχετε ήδη καρότσι, ποια εταιρεία έχετε κ αν είστε ευχαριστημένες.... Μου φαίνεται τόσο δύσκολο να διαλέξω....

Αναλόγως τι ακριβώς ψάχνεις .... Εμείς θέλαμε 3 σε 1 στο πρώτο μου παιδί και πήρα το tutis mimi από το pali είχε 600 ευρώ στην ίδια κατηγορία με τα χαρακτηριστικά που έψαχνα σε άλλες εταιρείες το 1000αρι το ήθελα !!! Είναι μεγάλο καροτσι όμως πιανει όλο το πορτμπαγκάζ και βάλαμε και μπακαζιερα... τώρα που θα πάρω ένα δεύτερο καρότσι για το πρώτο μου παιδί κατέληξα στο easywalker jackey (έχει μόνο ένα εξάρτημα αν θέλεις πρέπει να πάρεις έξτρα το αβγό για νεογέννητο) έχει 300 ευρώ όλα τα χαρακτηριστικά που θέλω κοιτάω πολύ την άνεση του μωρού να έχει αναρτήσεις στις Ρόδες να μην καταλαβαίνει τίποτα στον δρόμο και γίνεται σχετικά μικρό για να χωράμε με δύο καρότσια αλλιώς πρέπει να βγούμε εμείς από το αυτοκίνητο!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν ας ελπισω να είναι καλά γιατί δεν μπαίνω στην διαδικασία να στείλω πίσω....

5 μέρες έκαναν και εγώ δεν τα στέλνω πίσω θα τα δώσω στην μαμα μου τα σουτιέν που είναι ακριβώς το νούμερο της!!!Όταν έρθουν να μου πεις πως είναι γιατί έλεγα να πάρω θηλασμού αλλά πιο μικρό νούμερο εννοείται έχω ένα θέμα έχω αλλεργία σε ένα ύφασμα και 2 θηλασμού που πήρα από ένα σαιτ είχαν μέσα αυτό το υλικό και φουντωσα!!! Αυτά είναι βαμβακερά και όντως από ποιότητα είναι καλά μόνο το νούμερο είναι θέμα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Penny28 είπε:

5 μέρες έκαναν και εγώ δεν τα στέλνω πίσω θα τα δώσω στην μαμα μου τα σουτιέν που είναι ακριβώς το νούμερο της!!!Όταν έρθουν να μου πεις πως είναι γιατί έλεγα να πάρω θηλασμού αλλά πιο μικρό νούμερο εννοείται έχω ένα θέμα έχω αλλεργία σε ένα ύφασμα και 2 θηλασμού που πήρα από ένα σαιτ είχαν μέσα αυτό το υλικό και φουντωσα!!! Αυτά είναι βαμβακερά και όντως από ποιότητα είναι καλά μόνο το νούμερο είναι θέμα!! 

Ναι μόλις έρθουν θα σου πω αν ήταν σωστά σε μέγεθος....ας μου έρθουν σωστά γιατί τώρα έχω κάτι χαζά από τζάμπο βολικά δεν λέω αλλά αντιαισθητικα χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι μόλις έρθουν θα σου πω αν ήταν σωστά σε μέγεθος....ας μου έρθουν σωστά γιατί τώρα έχω κάτι χαζά από τζάμπο βολικά δεν λέω αλλά αντιαισθητικα χαχαχχα

Και εγώ τώρα αυτά που έχω είναι λίγο κάπως και δεν μπορείς να τα βάλεις με φορέματα είναι τα κλασικά μουστάκια...Μακάρι να σου είναι καλά μην την πατήσεις σαν και εμένα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Αναλόγως τι ακριβώς ψάχνεις .... Εμείς θέλαμε 3 σε 1 στο πρώτο μου παιδί και πήρα το tutis mimi από το pali είχε 600 ευρώ στην ίδια κατηγορία με τα χαρακτηριστικά που έψαχνα σε άλλες εταιρείες το 1000αρι το ήθελα !!! Είναι μεγάλο καροτσι όμως πιανει όλο το πορτμπαγκάζ και βάλαμε και μπακαζιερα... τώρα που θα πάρω ένα δεύτερο καρότσι για το πρώτο μου παιδί κατέληξα στο easywalker jackey (έχει μόνο ένα εξάρτημα αν θέλεις πρέπει να πάρεις έξτρα το αβγό για νεογέννητο) έχει 300 ευρώ όλα τα χαρακτηριστικά που θέλω κοιτάω πολύ την άνεση του μωρού να έχει αναρτήσεις στις Ρόδες να μην καταλαβαίνει τίποτα στον δρόμο και γίνεται σχετικά μικρό για να χωράμε με δύο καρότσια αλλιώς πρέπει να βγούμε εμείς από το αυτοκίνητο!! 

Όχι καλε....μην βγείτε από το αυτοκίνητο χαχαχα!!

Κι εγώ 3 σε 1 θέλω!! Κοιτούσα peg pereggo και inglesina, αλλά έχουν παρα πολλά μοντέλα κ μπερδεύτηκα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Penny28 είπε:

Και εγώ τώρα αυτά που έχω είναι λίγο κάπως και δεν μπορείς να τα βάλεις με φορέματα είναι τα κλασικά μουστάκια...Μακάρι να σου είναι καλά μην την πατήσεις σαν και εμένα!

Όχι με τίποτα και εγώ αυτά που έχω δεν μπορείς να τα βάλεις δεν είναι για φανιο που λέει κ η μάνα μου!!!χχαχαχχα

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Όχι καλε....μην βγείτε από το αυτοκίνητο χαχαχα!!

Κι εγώ 3 σε 1 θέλω!! Κοιτούσα peg pereggo και inglesina, αλλά έχουν παρα πολλά μοντέλα κ μπερδεύτηκα. 

Εγώ είμαι τρελή κοίτασα να πάρω το ίδιο καρότσι να έχουν το ίδιο και τα δύο και έλεγα στον άντρα μου να βάλαμε την βάση που έχουμε για τα ποδήλατα να το δένουμε εκεί πίσω !! Δεν πάω και πολύ καλά !! Αλλά εντάξει με έπεισε να πάρω ένα να γίνεται μικρό 

Εγώ κοιτούσα τότε και το inglesina trilogy αλλά κάτι οπτικά δεν μου άρεσε δεν μου έκανε το κλικ που λένε τελικά, και της quax είναι ωραία τα καροτσια επίσης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...