Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλημέρα , ευελπιστώ και αυτήν την φορά να την γλύτωσε γιατί έχει έρθει σε επαφή με κρούσμα πάνω από 5,6 φορές βέβαια φορούσε μάσκα .

Καλημέρα κορίτσι μου Ευχομαι να πάνε ολα καλά με τα αποτέλεσματα της κόρης σου κ να μην έχει κολλήσει ! Που πιστεύω ότι δν θα κόλλησε άμα φορούσε μάσκα κ υπήρχαν μέτρα ασφαλείας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλημέρα , ευελπιστώ και αυτήν την φορά να την γλύτωσε γιατί έχει έρθει σε επαφή με κρούσμα πάνω από 5,6 φορές βέβαια φορούσε μάσκα .

Καλημέρα !! Ναι μην αγχώνεσαι!! 

Κάνω και γω την καμπύλη όλο την ανέβαλα μέχρι τελευταία στιγμή είναι η αλήθεια την έχω την ανακατωσουρα μου με αυτό το πράγμα νιώθω πως θα το βγάλω αλλά μπήκα και στο αμάξι η χαζή !!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλα οι δασκαλες δεν ειναι υποχρεωτικο να εχουν εμβολιαστει;;

Όχι δν είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός κ ούτε θα πρέπει να γίνει Γτ έχει ψηφιστεί από παλιά νόμος ο οποίος λέει ότι ο εμβολιασμός δν είναι υποχρεωτικός! Εγώ είμαι υγειονομικός κ αρνήθηκα τον Ιανουάριο να εμβολιστώ Γτ προσπαθούσα να κάνω παιδί κ τώρα που είμαι εγκυος σύμφωνα κ με την γνωμη των γιατρών μου δν θα το κάνω το εμβόλιο. Δν είμαι αρνητής ίσα ίσα θέλω  να εμβολιαστώ για να μη ζω με το άγχος αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που για πολλούς λόγους υγείας δν μπορούν να κάνουν το εμβόλιο ακόμα!Όποτε κ γω δν θα ήθελα να μου επιβάλλουν κάτι το οποίο μπορεί να βλάψει την υγεία μου να το κάνω με το ζόρι μόνο κ μόνο επειδή δουλεύω στον κλάδο της υγείας! Κ στην τελική εγώ στο τομέα που είμαι στο νοσοκομείο δν έρχομαι σε επαφή με κόσμο! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα! Εκανα καμπυλη κ βγηκε χαλια οποτε ραντεβου με ενδοκρινολογο την αλλη εβδομαδα αφου πρωτα μιλησω αναλυτικα με το γιατρο. Και μ'αρεσει που μετριεμαι απο μονη μου καθε.μερα... φτουυυυ

Πόσο ήταν;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια ποτε θα κανουμε κ εμεις το πινακακι με τις ΠΗΤ κτλ? Η ειναι νωρις ακομα;

Και εγώ αναρωτιομουν πως το κανουν θα ήταν ωραίο!!! Βέβαια νομίζω πως κάποια πρέπει να αναλάβει να το γράψει .Νομίζω δεν είναι νωρίς μιας και όλες έχουν κάνει β επιπέδου και ξέρουμε πότε θα γεννησουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Deppybach said:

Κ γιατί είναι χάλια;;; Ποια είναι τα όρια;;;

95  180 155. Αστα

1 hour ago, βιολετα3 said:

Και εγώ αναρωτιομουν πως το κανουν θα ήταν ωραίο!!! Βέβαια νομίζω πως κάποια πρέπει να αναλάβει να το γράψει .Νομίζω δεν είναι νωρίς μιας και όλες έχουν κάνει β επιπέδου και ξέρουμε πότε θα γεννησουμε 

Καπως ετσι? Και προσθετουμε ονοματα; το κανω εγω αν μου στειλετε!

Blondie 2020     23.9.21    Α /Κ     Ιασω

Με μετεφερε για Σεπτεμβριο ο γιατρος απο 18.10 που ειχα αρχικη ΠΗΤ λογω καισαρικης

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Deppybach said:

Καλημέρα!!! Μόλις ήπια την διαλυμένη σκόνη γλυκόζης κ περιμένω για την αιμοληψια. Καλε μια χαρά ήταν! Τέλεια!!! Ανησυχώ για τα αποτελέσματα βέβαια!... Θα τα πάρω την Δευτέρα!!!

Κι όμως δεν νιώθω καθόλου εξαντλημένη! Περίεργο ε; Τι να πω; Μόλις ήπια την γλυκόζη κ σας πληροφορω κορίτσια ήταν μια χαρά!!! 

Η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα που εκανα καμπυλη σε αλλο μικροβιολογικο και μου ειχαν διαλυσει σε νερο σκετη γλυκοζη δεν ηταν τοσο χαλια οσο το ετοιμο κιτρινο νεροζουμι που μου δωσανε να πιω χτες! Και ενω αγαπαω τα γλυκακια γενικα (αν και στην εγκυμοσυνη δεν τα πολυεπιθυμω οσο τα αλμυρα) εμενα με αηδειασε! Αλλα ειναι και θεμα γουστου και αφου δεν σας χαλασε μια χαρα! Θα περασει και πιο ανεμακτα η ολη διαδικασια! Καλα αποτελεσματα!! 

8 hours ago, Blondie 2020 said:

Καλημερα! Εκανα καμπυλη κ βγηκε χαλια οποτε ραντεβου με ενδοκρινολογο την αλλη εβδομαδα αφου πρωτα μιλησω αναλυτικα με το γιατρο. Και μ'αρεσει που μετριεμαι απο μονη μου καθε.μερα... φτουυυυ

Γιατι μετριοσουν απο μονη σου; Υπηρχε καποια υποψια; Ρωταω γιατι και μενα απο την αρχη, επειδη και προ εγκυμοσυνης εχω πρωινα ζαχαρα και 103... 107... 98... ειχα παρει και μετριομουν, αλλα για να ειμαι ειλικρινης πολυ με μπερδευει και με αγχωνει αυτο το πραμα γιατι πολλες φορες νομιζω μου βγαινει αλλανταλλα! Γενικα το τελευταιο διμηνο, πρωινο ζαχαρο που το μετραω δεν βγαινει πανω απο 94. Συνηθως ειναι 88, 90, 86... εκει γυρω. Ομως καθε φορα που πηγαινα για εξετασεις, ποτε κατω απο 90! Παντα 91, 92, 96... Τις προαλλες λοιπον, μετραω στο ενα δαχτυλο (δεξι χερι) βγαινει 102 παθαινω πανικο!!! Στο καπακι ξαναμετραω σε αλλο δαχτυλο (αριστερο χερι) 88! Ξαναμετραω παλι στο δεξι χερι σε αλλο δαχτυλο 107!!! Ξαναμετραω στο αριστερο χερι σε αλλο δαχτυλο 78... Τρελαθηκα! Πηγα αμεσως στο μικροβιολογικο που ειναι στη γειτονια μου και εκανα μια ζαχαρου και μου εβγαλε 91 τελικα. Γενικα πολλες φορες δεν ξερω κατα ποσον αυτο που μου βγαζει οντως ισχυει ή οχι και δεν ξερω τι να σκεφτω! Και τωρα στη καμπυλη ειχα πολυ αγχος για το τι θα βγει τελικα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, depifish said:

Η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα που εκανα καμπυλη σε αλλο μικροβιολογικο και μου ειχαν διαλυσει σε νερο σκετη γλυκοζη δεν ηταν τοσο χαλια οσο το ετοιμο κιτρινο νεροζουμι που μου δωσανε να πιω χτες! Και ενω αγαπαω τα γλυκακια γενικα (αν και στην εγκυμοσυνη δεν τα πολυεπιθυμω οσο τα αλμυρα) εμενα με αηδειασε! Αλλα ειναι και θεμα γουστου και αφου δεν σας χαλασε μια χαρα! Θα περασει και πιο ανεμακτα η ολη διαδικασια! Καλα αποτελεσματα!! 

Γιατι μετριοσουν απο μονη σου; Υπηρχε καποια υποψια; Ρωταω γιατι και μενα απο την αρχη, επειδη και προ εγκυμοσυνης εχω πρωινα ζαχαρα και 103... 107... 98... ειχα παρει και μετριομουν, αλλα για να ειμαι ειλικρινης πολυ με μπερδευει και με αγχωνει αυτο το πραμα γιατι πολλες φορες νομιζω μου βγαινει αλλανταλλα! Γενικα το τελευταιο διμηνο, πρωινο ζαχαρο που το μετραω δεν βγαινει πανω απο 94. Συνηθως ειναι 88, 90, 86... εκει γυρω. Ομως καθε φορα που πηγαινα για εξετασεις, ποτε κατω απο 90! Παντα 91, 92, 96... Τις προαλλες λοιπον, μετραω στο ενα δαχτυλο (δεξι χερι) βγαινει 102 παθαινω πανικο!!! Στο καπακι ξαναμετραω σε αλλο δαχτυλο (αριστερο χερι) 88! Ξαναμετραω παλι στο δεξι χερι σε αλλο δαχτυλο 107!!! Ξαναμετραω στο αριστερο χερι σε αλλο δαχτυλο 78... Τρελαθηκα! Πηγα αμεσως στο μικροβιολογικο που ειναι στη γειτονια μου και εκανα μια ζαχαρου και μου εβγαλε 91 τελικα. Γενικα πολλες φορες δεν ξερω κατα ποσον αυτο που μου βγαζει οντως ισχυει ή οχι και δεν ξερω τι να σκεφτω! Και τωρα στη καμπυλη ειχα πολυ αγχος για το τι θα βγει τελικα! 

Πλακα κανεις! Δεν ειχα δοκιμασει ποτε να τσεκαρω απο 2 δαχτυλα! Εγω απο περσυ που εκανα εξοσωματικη ειπα να μετριεμαι γιατι ειχα διαβασει οτι το σακχαρο δε βοηθαει. Και μετα κολλησα κ μου εγινε ρουτινα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blondie 2020 είπε:

95  180 155. Αστα

Καπως ετσι? Και προσθετουμε ονοματα; το κανω εγω αν μου στειλετε!

Blondie 2020     23.9.21    Α /Κ     Ιασω

Με μετεφερε για Σεπτεμβριο ο γιατρος απο 18.10 που ειχα αρχικη ΠΗΤ λογω καισαρικης

Εγώ βάση τελευταία περίοδο είμαι 3 Νοεμβρίου αλλά προς τα μέσα Οκτωβρίου θα γεννήσω ,δεν ξέρουμε ακόμα ,στο Ιασώ αγοράκι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blondie 2020 είπε:

95  180 155. Αστα

Καπως ετσι? Και προσθετουμε ονοματα; το κανω εγω αν μου στειλετε!

Blondie 2020     23.9.21    Α /Κ     Ιασω

Με μετεφερε για Σεπτεμβριο ο γιατρος απο 18.10 που ειχα αρχικη ΠΗΤ λογω καισαρικης

Εγώ έχω Πητ 20/10 στο Έλενα και έχω κορίτσι αν γράψεις και φύλλο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...