Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Να ρωτησω και κατι αλλο, σας εχει τυχει μια αισθηση να πρεπει να πατε για κατουρημα αλλα αν πατε να μην βγαζετε τιποτα; Συμβαινει λετε επειδη ισως το μωρο χτυπαει σε καποια σημεια εκει κατω και δημιουργειται αυτη η αισθηση; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , depifish είπε:

Να ρωτησω και κατι αλλο, σας εχει τυχει μια αισθηση να πρεπει να πατε για κατουρημα αλλα αν πατε να μην βγαζετε τιποτα; Συμβαινει λετε επειδη ισως το μωρο χτυπαει σε καποια σημεια εκει κατω και δημιουργειται αυτη η αισθηση; 

Δεν ξέρω πόσο βδομάδων είσαι αλλά αν θυμάμαι καλά μετά τ 20 βδομάδες μιλάμε να τρέχω στην τουαλέτα μην κατουρηθω και τελικά να βγάζω με το ζόρι μια σταγόνα,ναι είναι το μωρό που πιέζει την κύστη.

πρίν από 16 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλησπέρα .... Εγώ παίρνω dulcosoft από το φαρμακείο γιατί ανά περιόδους έχω δυσκοιλιότητα. Είναι συμβατό με την εγκυμοσύνη, ο γιατρός μου είπε κ κάθε μέρα αν θέλω, μπορώ να το παίρνω, εγώ βέβαια το παίρνω το πολύ 2 φορές την εβδομάδα. Και επειδή δεν μπορώ να το πιω, το βάζω μέσα στο φρέσκο χυμό μου κ δεν το καταλαβαίνω. Νομίζω πως με βοηθάει αρκετά... Αν κ τελευταία που τρώω πολλά φρούτα, νομίζω η κατάσταση εχει καλυτερεύσει....

Δεν ξέρω αν δω ότι συνεχιστεί θα ζητήσω κ εγώ να πάρω κάτι ,δεν γίνεται ,βασικά μου χαλάει και την διάθεση όλο αυτό με την δυσκοιλιότητα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, depifish είπε:

Να ρωτησω και κατι αλλο, σας εχει τυχει μια αισθηση να πρεπει να πατε για κατουρημα αλλα αν πατε να μην βγαζετε τιποτα; Συμβαινει λετε επειδη ισως το μωρο χτυπαει σε καποια σημεια εκει κατω και δημιουργειται αυτη η αισθηση; 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο εχθές ένιωθα μια πίεση για κανα 3ωρο και ότι πρέπει να πάω για κατουρημα αλλά ήταν η μπέμπα είχε πάει κάτω κάτω και έριχνε τις κλωτσιές της!! 

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Δεν ξέρω πόσο βδομάδων είσαι αλλά αν θυμάμαι καλά μετά τ 20 βδομάδες μιλάμε να τρέχω στην τουαλέτα μην κατουρηθω και τελικά να βγάζω με το ζόρι μια σταγόνα,ναι είναι το μωρό που πιέζει την κύστη.

Δεν ξέρω αν δω ότι συνεχιστεί θα ζητήσω κ εγώ να πάρω κάτι ,δεν γίνεται ,βασικά μου χαλάει και την διάθεση όλο αυτό με την δυσκοιλιότητα.

Και εγω που έχω ευερεθιστο έντερο από πάντα είχα την μορφή τις δυσκοιλιότητα και πολύ λίγες φορές μου τύχαινε να πάω κάθε μέρα η 2 φορές σπάνια!!!!Ίσως τώρα στην εγκυμοσύνη σου αλλάξει και εσένα εγώ ας πούμε δεν τρώω καθόλου αρακά παθαίνω κολικο η να φάω πορτοκαλί μπάμιες ούτε καν κτλπ...Η Διατροφολόγος μου είχε πει όταν έχω κρίσεις με το έντερο να τρώω ένα μικρό μπολ ρύζι...και το χαμομήλι κάνει πολύ καλή δουλειά! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, βιολετα3 said:

Δεν ξέρω πόσο βδομάδων είσαι αλλά αν θυμάμαι καλά μετά τ 20 βδομάδες μιλάμε να τρέχω στην τουαλέτα μην κατουρηθω και τελικά να βγάζω με το ζόρι μια σταγόνα,ναι είναι το μωρό που πιέζει την κύστη.

Δεν ξέρω αν δω ότι συνεχιστεί θα ζητήσω κ εγώ να πάρω κάτι ,δεν γίνεται ,βασικά μου χαλάει και την διάθεση όλο αυτό με την δυσκοιλιότητα.

Ειμαι στην 26η βδομαδα! Οποτε ναι, μαλλον αυτο θα ειναι! 

50 minutes ago, Penny28 said:

Έπαθα ακριβώς το ίδιο εχθές ένιωθα μια πίεση για κανα 3ωρο και ότι πρέπει να πάω για κατουρημα αλλά ήταν η μπέμπα είχε πάει κάτω κάτω και έριχνε τις κλωτσιές της!! 

Και εγω που έχω ευερεθιστο έντερο από πάντα είχα την μορφή τις δυσκοιλιότητα και πολύ λίγες φορές μου τύχαινε να πάω κάθε μέρα η 2 φορές σπάνια!!!!Ίσως τώρα στην εγκυμοσύνη σου αλλάξει και εσένα εγώ ας πούμε δεν τρώω καθόλου αρακά παθαίνω κολικο η να φάω πορτοκαλί μπάμιες ούτε καν κτλπ...Η Διατροφολόγος μου είχε πει όταν έχω κρίσεις με το έντερο να τρώω ένα μικρό μπολ ρύζι...και το χαμομήλι κάνει πολύ καλή δουλειά! 

Πορτοκαλι μπαμιες;;; πρωτη φορα το ακουω!!! Δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν! Και εχουν την ιδια γευση; τις μαγειρευεις το ιδιο; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ειμαι στην 26η βδομαδα! Οποτε ναι, μαλλον αυτο θα ειναι! 

Πορτοκαλι μπαμιες;;; πρωτη φορα το ακουω!!! Δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν! Και εχουν την ιδια γευση; τις μαγειρευεις το ιδιο; 

Καλημέρα!!!Ξέχασα να βάλω κόμμα εννοούσα το πορτοκαλι,μπάμιες....Πάντως υπάρχουν πορτοκαλί φακές και είναι πεντανοστιμες!!! Μόνο αυτές τρώω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/7/2021 at 2:33 ΜΜ, Penny28 είπε:

Και εγώ τώρα αυτά που έχω είναι λίγο κάπως και δεν μπορείς να τα βάλεις με φορέματα είναι τα κλασικά μουστάκια...Μακάρι να σου είναι καλά μην την πατήσεις σαν και εμένα!

Ήρθαν τα σουτιέν θηλασμού!!! Είναι στα μέτρα μου ακριβώς αλλά πριν τα παραγγείλω συμβουλευτικά το μεγεθολογιο τους είναι διαφορετικο για κάθε μάρκα από εκεί έκανα δύο μετρήσεις με μεζούρα μια κάτω από το στήθος και μια ακριβώς πάνω στο στήθος στο πιο μεγάλο σημείο δηλ στις ρώγες και μου βγήκε το νουμερο 75C πήρα συσκευασία των 3 με 30 ευρώ μαζί με μεταφορικά....έγινα άνθρωπος επιτέλους!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Ήρθαν τα σουτιέν θηλασμού!!! Είναι στα μέτρα μου ακριβώς αλλά πριν τα παραγγείλω συμβουλευτικά το μεγεθολογιο τους είναι διαφορετικο για κάθε μάρκα από εκεί έκανα δύο μετρήσεις με μεζούρα μια κάτω από το στήθος και μια ακριβώς πάνω στο στήθος στο πιο μεγάλο σημείο δηλ στις ρώγες και μου βγήκε το νουμερο 75C πήρα συσκευασία των 3 με 30 ευρώ μαζί με μεταφορικά....έγινα άνθρωπος επιτέλους!!!

Τέλειααα!!! Πολύ χαίρομαι οπότε θα το κάνω και εγώ έτσι θα μετρήθω και έπειτα θα παραγγείλω έχει πολύ ωραία σχέδια και σαν ποιότητα είναι πολύ καλά αξίζει να ξανά παραγγείλω εγώ είχα πάρει 110D και ήταν τεράστιααααα!!!Καλοφόρετα!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια με την δυσκοιλιότητα πως την παλεύεται ?Εγώ δεν είχα τώρα απέκτησα,και μάλιστα τώρα που ξεκίνησα και δεύτερο σίδηρο θα γίνει χειρότερα.Σας έχει δώσει κάτι ο γιατρός?

Καλημέρα ... Το γάλα Μαγνησίας βοηθάει πάρα πολύ το ξέρω από την πεθερά μου που έχει χρόνιο πρόβλημα και έχει δοκιμάσει πράγματικα τα πάντα το μόνο που την βοήθησε!!

12 ώρες πρίν, depifish είπε:

Να ρωτησω και κατι αλλο, σας εχει τυχει μια αισθηση να πρεπει να πατε για κατουρημα αλλα αν πατε να μην βγαζετε τιποτα; Συμβαινει λετε επειδη ισως το μωρο χτυπαει σε καποια σημεια εκει κατω και δημιουργειται αυτη η αισθηση; 

Χαχαχα συνέχεια όμως !! Τσάμπα τραβάω όλη την ώρα καζανάκια ...

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2021 at 9:23 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω
Νtepaki22            27.9   K    Λιβαδεια
Deppybach          14.10  K
Penny28                29.9   K          City

Καλησπέρα! Μήπως να με διορθώσετε; Είμαι 14/10 με κοριτσάκι στο Λητώ!!! Το επόμενο πρώτα ο Θεός ας είναι αγοράκι! Χαχαχαχα!!!

17 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια με την δυσκοιλιότητα πως την παλεύεται ?Εγώ δεν είχα τώρα απέκτησα,και μάλιστα τώρα που ξεκίνησα και δεύτερο σίδηρο θα γίνει χειρότερα.Σας έχει δώσει κάτι ο γιατρός?

Εγώ από την αρχή παίρνω δύο χάπια σιδήρου. Πρωί κ βράδυ! Πάω 1-2 φορές τουαλέτα. Στα κανονικά μου πήγαινα παραπάνω. Αλλά παράπονο δεν έχω!! Αν νιώσω, κάποια φορά , ότι πονάω κ δεν εχω αδειάσει καλά, τότε δεν παίρνω ένα από τα δύο χάπια για να γίνει καλύτερα η δουλειά. Δεν το κάνω συχνά βέβαια! 

14 ώρες πρίν, depifish είπε:

Να ρωτησω και κατι αλλο, σας εχει τυχει μια αισθηση να πρεπει να πατε για κατουρημα αλλα αν πατε να μην βγαζετε τιποτα; Συμβαινει λετε επειδη ισως το μωρο χτυπαει σε καποια σημεια εκει κατω και δημιουργειται αυτη η αισθηση; 

Ναι μου συνέβη ακριβώς το ίδιο. Δεν συμβαίνει συνέχεια πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deppybach said:

Καλησπέρα! Μήπως να με διορθώσετε; Είμαι 14/10 με κοριτσάκι στο Λητώ!!! Το επόμενο πρώτα ο Θεός ας είναι αγοράκι! Χαχαχαχα!!!

Εγώ από την αρχή παίρνω δύο χάπια σιδήρου. Πρωί κ βράδυ! Πάω 1-2 φορές τουαλέτα. Στα κανονικά μου πήγαινα παραπάνω. Αλλά παράπονο δεν έχω!! Αν νιώσω, κάποια φορά , ότι πονάω κ δεν εχω αδειάσει καλά, τότε δεν παίρνω ένα από τα δύο χάπια για να γίνει καλύτερα η δουλειά. Δεν το κάνω συχνά βέβαια! 

Ναι μου συνέβη ακριβώς το ίδιο. Δεν συμβαίνει συνέχεια πάντως. 

Με κοριτσακι σε εχω καλε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια είχα ρωτήσει την μαία με τι μπορώ να κάνω ποδολουτρο μιας και καμιά φορά έχω φαγούρα ανάμεσα στα δάχτυλα και ξεφλουδίζουν και μου είχε χοντρό αλάτι και σαπούνι μπενταντιν.Πηρα λοιπόν εχθές και διαβάζω ότι να μην χρησιμοποιείτε από έγκυες .Γνωρίζει καμία αν δηλαδή απαγορεύεται το μπενταντιν?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια είχα ρωτήσει την μαία με τι μπορώ να κάνω ποδολουτρο μιας και καμιά φορά έχω φαγούρα ανάμεσα στα δάχτυλα και ξεφλουδίζουν και μου είχε χοντρό αλάτι και σαπούνι μπενταντιν.Πηρα λοιπόν εχθές και διαβάζω ότι να μην χρησιμοποιείτε από έγκυες .Γνωρίζει καμία αν δηλαδή απαγορεύεται το μπενταντιν?

Γενικά το μπενταντιν ξέρω πως κάνει ξηρόδερμια από όσο γνωρίζω εγώ έβαζα στα ράμματα και μου έκανε σημάδι το μπενταντιν σαν κάψιμο...Επειδή είναι η δουλειά μου θα σου έλεγα να κάνεις ποδολουτρο με χλιαρό νεράκι και να βάλεις μέσα χοντρό αλάτι και ένα μπουκι χαμομήλι που επιτρέπεται σίγουρα είναι αντιμικροβιακο και κάνει πολύ απαλό το πόδι!!!και μετά να σκουπίσεις πολύ καλά τα δάχτυλα ανάμεσα και να βάλεις λίγο λαδάκι ανάμεσα μόνο στα δάχτυλα με ένα μπαμπάκι αν έχεις αμυγδαλελαιο ακόμα καλύτερα αλλιώς ελαιόλαδο...(εγω έκανα ποδολουτρο στις πελάτισσες με βότανα μόνο!) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Penny28 είπε:

Γενικά το μπενταντιν ξέρω πως κάνει ξηρόδερμια από όσο γνωρίζω εγώ έβαζα στα ράμματα και μου έκανε σημάδι το μπενταντιν σαν κάψιμο...Επειδή είναι η δουλειά μου θα σου έλεγα να κάνεις ποδολουτρο με χλιαρό νεράκι και να βάλεις μέσα χοντρό αλάτι και ένα μπουκι χαμομήλι που επιτρέπεται σίγουρα είναι αντιμικροβιακο και κάνει πολύ απαλό το πόδι!!!και μετά να σκουπίσεις πολύ καλά τα δάχτυλα ανάμεσα και να βάλεις λίγο λαδάκι ανάμεσα μόνο στα δάχτυλα με ένα μπαμπάκι αν έχεις αμυγδαλελαιο ακόμα καλύτερα αλλιώς ελαιόλαδο...(εγω έκανα ποδολουτρο στις πελάτισσες με βότανα μόνο!) 

Το ξέρω ότι θέλει προσοχή το μπενταντιν για τυχόν ερεθισμούς αλλά δεν ήξερα ότι καλό είναι να μην χρησιμοποιείτε στην εγκυμοσύνη,γιατί στο ένα νύχι μου πρέπει να έχει μπει μέσα κ εχθές έβγαλε λίγο πυον κάτι σαν υγρό χωρίς να με πονάει όμως το νύχι ,για αυτό ήθελα να βάλω κ λίγο σαμπουνι μπενταντιν ,έχω κλείσει ραντεβού να πάω να μου αφαιρέσουν το ημιμόνιμο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Το ξέρω ότι θέλει προσοχή το μπενταντιν για τυχόν ερεθισμούς αλλά δεν ήξερα ότι καλό είναι να μην χρησιμοποιείτε στην εγκυμοσύνη,γιατί στο ένα νύχι μου πρέπει να έχει μπει μέσα κ εχθές έβγαλε λίγο πυον κάτι σαν υγρό χωρίς να με πονάει όμως το νύχι ,για αυτό ήθελα να βάλω κ λίγο σαμπουνι μπενταντιν ,έχω κλείσει ραντεβού να πάω να μου αφαιρέσουν το ημιμόνιμο.

Εννοείται πως για μια φορά δεν γίνετε τίποτα γενικά εγώ προτιμώ το οινόπνευμα για πληγές κτλπ...το υγρό που έβγαλε ήταν επειδή είχε μπει το νυχι μέσα στο κρέας...Εφόσον έκλεισες ραντεβού θα σε φτιάξουν μια χαρά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2021 at 11:26 ΠΜ, Blondie 2020 είπε:

86 185 184 αστα. Και hba1c 4.8

Οι τιμές σου φυσικά κ δεν είναι χάλια. Προληπτικά μπορεί να σου δώσουν να προσέξεις τη διατροφή σου. Παρομοίως για depifish

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...