Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Blondie 2020  23.9.21  Α /Κ     Ιασω
Βιολετα3         3.11.21   Α        Ιασω
Brigitt               20.10.21  K      Ελενα

Γεια σας κορίτσια... Εγώ έχω ΠΗΤ 31/10 κοριτσάκι στο Μητέρα Ηρακλείου Κρήτης.

Την Τρίτη έχουμε γιατρό κι ανυπομονώ όπως πάντα, αν κ πλέον νιώθω το μωρό συνέχεια οπότε καθησυχαζομαι κάπως.... Την Τρίτη θα μου γράψει κι εμένα την καμπύλη γλυκόζης κ από τώρα σκέφτομαι πως θα το πιω αυτό το πράγμα που μας δίνουν. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Blondie 2020  23.9.21  Α /Κ     Ιασω
Βιολετα3         3.11.21   Α        Ιασω
Brigitt               20.10.21  K      Ελενα

Τι τέλειο το πινακακι αυτό....εγώ έχω Πητ 20/10/21 κορίτσι στο ΠΑΓΝΗ αλλά μάλλον θα μπω προγραμματισμένα αφού μπω στον μήνα μου οπότε δεν ξέρω....

Εγώ κορίτσια θα κάνω την τρίτη την καμπύλη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988          31.10    K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Blondie 2020 said:

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988          31.10    K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη

Πολυ ωραιο αυτο με το πινακακι κοριτσια! Εγω εχω ΠΗΤ 18.10 στη Κλινικη Γαβριλακη Χανιων και ειναι κοριτσακι! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988          31.10    K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη

Ποια είναι κοντά με μένα; Εγώ έχω ΠΗΤ 14/10  στο Λητώ θα πάω!!! Νομίζω κάποια κοπέλα είναι πιο νωρίς από μένα!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988          31.10    K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη

ΠΗΤ 8/11 στο Ιασώ, αγόρι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω

9 hours ago, Brigitt said:

Κορίτσια ακούω από αρκετές πως θα γεννησετε νωρίτερα από την ΠΗΤ γιατί αν επιτρέπεται λόγω θέματος στην εγκυμοσύνη ??

Εγω λογω διδυμης κυησης κ καισαρικης! Κανενα θεμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια ακούω από αρκετές πως θα γεννησετε νωρίτερα από την ΠΗΤ γιατί αν επιτρέπεται λόγω θέματος στην εγκυμοσύνη ??

Εγώ κανένα θέμα αλλά επειδή κάνω μεγάλα μωρά σχετικά η τρίτη μου γεννηθηκε 3550 φυσιολογικά και επειδή φοβάμαι να κάνω επισκληριδιο αν δούμε ότι το μωρό είναι μεγάλο θα πάμε μια βδομάδα νωρίτερα δικιά μου επιλογή ,ευελπιστώ αυτή τη φορά να έρθει από μόνος του ο τοκετός γιατί κ στα 3 με πρόκληση 40+ βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια ακούω από αρκετές πως θα γεννησετε νωρίτερα από την ΠΗΤ γιατί αν επιτρέπεται λόγω θέματος στην εγκυμοσύνη ??

Στο πεπαγνη συνήθως τις εξωσωματικες τις βάζουν για καισαρική δεν τις αφήνουν φυσιολογικά....βέβαια εγώ ζήτησα το αντίθετο αλλά ότι είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα!

Blondie 2020     23.9    Α/Κ     Ιασω
Βιολετα3            3.11    Α          Ιασω
Brigitt                 20.10   K          Ελενα
Xrys1988           31.10   K   Ηρακλειο
Dimitra93           20.10   K        Παγνη
Depifish              18.10   K         Χανια
Deppybach         14.10   A         Λητω
Flolipop                 8.11   A          Ιασω

Εγω λογω διδυμης κυησης κ καισαρικης! Κανενα θεμα!

Καλημέρα !! Όταν έχεις δίδυμα πρέπει να κάνεις καισαρική δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά ? Ρωτάω γιατί έχω κληρονομικότητα σε δίδυμα δεν μου έτυχαν μέχρι στιγμής βέβαια στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις ... 

πρίν από 26 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ κανένα θέμα αλλά επειδή κάνω μεγάλα μωρά σχετικά η τρίτη μου γεννηθηκε 3550 φυσιολογικά και επειδή φοβάμαι να κάνω επισκληριδιο αν δούμε ότι το μωρό είναι μεγάλο θα πάμε μια βδομάδα νωρίτερα δικιά μου επιλογή ,ευελπιστώ αυτή τη φορά να έρθει από μόνος του ο τοκετός γιατί κ στα 3 με πρόκληση 40+ βδομάδες.

Πραγματικά ελπίζω να έρθει μόνος του εμένα ήρθε 40+2 μου έλεγε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω πρόκληση τότε ήμουν στο τσακ να κάνω αλλά ήρθε τελικά φυσικά ... Τώρα θα το πάω όσοοοο πάει δεν με νοιάζει καθόλου εφόσον είναι όλα καλά με το μωρό ούτε πρόκληση δεν θέλω να ακούω ούτε τίποτα !! Δυστυχώς η πρόκληση μπορεί να οδηγήσει και σε καισαρική γιατί το μωρό δεν είναι έτοιμο να βγει (όταν δεν υπάρχει θέμα είναι κρίμα) παραλίγο να το πάθει η μάνα μου που πήγε στις 39 εβδ. Με πρόκληση 

Επισκληριδιο δεν είσαι αναγκασμένη να κάνεις αν αντέχεις τον πόνο μόνο στην καισαρική κάνουν σίγουρα εγώ είχα κάνει τότε επισκληριδιο και πέρασα τόσο τέλεια στην γέννα πράγματικα η καλύτερη εμπειρία για μένα έλεγα κάνω 10 παιδιά ακόμα 

πρίν από 27 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Στο πεπαγνη συνήθως τις εξωσωματικες τις βάζουν για καισαρική δεν τις αφήνουν φυσιολογικά....βέβαια εγώ ζήτησα το αντίθετο αλλά ότι είναι καλύτερο

Το έχω ακούσει ξανά αυτό βέβαια δεν μπορώ καθόλου να καταλάβω το λόγο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ μεις  κοριτσάκι έχουμε!!! 14/10 έχουμε ΠΗΤ !! 

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για το εμβόλιο! 

Τελικά πιο νωρίς θα το κάνω..

14/7 και 4/8 ! 

Είπα να το κάνω πιο νωρίς γτ θα δω τόσα άτομα το καλοκαίρι.. θέλω να νιώθω πιο ασφαλής....

Ποιες το κάνατε ήδη; Νιώσατε τπτ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...