Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

7 minutes ago, Dimitra93 said:

@Brigittθυμάμαι ότι έχουμε μαζί Πητ 20/10....ο γιατρος λέει ότι κάθε είκοσι του μήνα αλλάζω μήνα...άρα πως γίνεται να μπαίνεις στον μήνα σου στις 15?

 @Blondieκαι μένα μια απ' τα ίδια...δεν βγάζει τπτ ....ουτε με ενοχλεί καθόλου ,κάποιον πόνο δλδ η να το νιώθω πρησμένο....φοβάμαι μην τοίχον και δεν έχω γάλα...

Εύχομαι αύριο να είναι μια καινούργια μέρα και να είναι όλα καλά.....υπομονή λίγο ακόμα μόνο....όσο δεν θέλουμε τις αναποδιες τόσο μας έρχονται δυστυχώς....θα το θυμάσαι μετά σαν μια μακρινη ιστορία

Ο 9ος μηνας εχει 5 βδομαδες! Οπως και ο 8ος! Εγω εχω 18.10 ΠΗΤ και στο μηνα μου μπαινω στις 12.9! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

@Brigittθυμάμαι ότι έχουμε μαζί Πητ 20/10....ο γιατρος λέει ότι κάθε είκοσι του μήνα αλλάζω μήνα...άρα πως γίνεται να μπαίνεις στον μήνα σου στις 15?

 @Blondieκαι μένα μια απ' τα ίδια...δεν βγάζει τπτ ....ουτε με ενοχλεί καθόλου ,κάποιον πόνο δλδ η να το νιώθω πρησμένο....φοβάμαι μην τοίχον και δεν έχω γάλα...

Εύχομαι αύριο να είναι μια καινούργια μέρα και να είναι όλα καλά.....υπομονή λίγο ακόμα μόνο....όσο δεν θέλουμε τις αναποδιες τόσο μας έρχονται δυστυχώς....θα το θυμάσαι μετά σαν μια μακρινη ιστορία

Ο κάθε μήνας δεν πάει ημερολόγιακα επειδή δεν έχουν όλοι οι μήνες της εγκυμοσύνης 4 εβδομάδες αν πχ είχαν 4 θα ήταν 4×9=36 οπότε η εγκυμοσύνη 36 εβδομάδες αλλά είναι 40 εβδομάδες επειδή κάποιοι μήνες έχουν 5 εβδομάδες όπως και ο 9ος που μόλις κλείσεις τις 35 κλείνεις τον 8ο και μπεις στις 36 μπαίνεις στον 9ο . Εγώ 15 Σεπτεμβρίου μπαίνω στην 36η εβδομάδα οπότε στο μήνα μου πες στο γιατρό κάτι δεν έχει καταλάβει σωστά χαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ο κάθε μήνας δεν πάει ημερολόγιακα επειδή δεν έχουν όλοι οι μήνες της εγκυμοσύνης 4 εβδομάδες αν πχ είχαν 4 θα ήταν 4×9=36 οπότε η εγκυμοσύνη 36 εβδομάδες αλλά είναι 40 εβδομάδες επειδή κάποιοι μήνες έχουν 5 εβδομάδες όπως και ο 9ος που μόλις κλείσεις τις 35 κλείνεις τον 8ο και μπεις στις 36 μπαίνεις στον 9ο . Εγώ 15 Σεπτεμβρίου μπαίνω στην 36η εβδομάδα οπότε στο μήνα μου πες στο γιατρό κάτι δεν έχει καταλάβει σωστά χαχα

Οι μάλλον οι γιατροί βολεύονται να βάζουν μια ημερομηνία και όλα καλά....αχχαχαχ 

Εμένα με βολεύει τώρα αυτό...άρα και εγώ στις 15 μπαίνω στον μήνα μου....τελειααααα.....δύο εβδομάδες....σοκ....

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Σορρυ στοκος εδω. Αρα στον ενατο μπαινεις στην 35+1 η στην 36 ακριβως? Νομιζα στην 36 ακριβως?

Όταν θα είσαι στην 36 ακριβώς μπαίνεις στον μήνα σου δηλαδή στην ολοκλήρωση της 35η εβδομάδας! 

Τα νεύρα μου στο ταβάνι!!!! Πήραμε χρώμα να βάψουμε και του είπα άοσμο και οικολογικό και το όρνιο έβαλε κανονικό εγώ φυσικά και δεν το κοίταξα γιατί λέω ξέρει οκ! Και τώρα που ξεκινήσαμε μυρίζει σε καμία εβδομάδα με βλέπω να κοιμάμαι στο δωμάτιο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Σορρυ στοκος εδω. Αρα στον ενατο μπαινεις στην 35+1 η στην 36 ακριβως? Νομιζα στην 36 ακριβως?

Ναι μόλις κλείσεις την 35η κλείνεις και τον 8ο μπαίνεις στην 36η(όχι κλεισμένη) και έχεις μπει στον ένατο γιατί ο 9ος είναι 5 εβδομάδες από 36η (μη κλεισμένη) έως 40η κλεισμένη .... 

Κορίτσια να ρωτήσω στο ντοπλερ πόσα mm σαν βρήκανε τον τράχηλο ?? Πριν λίγο τα συγκρινα με την πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε ήμουν 34 ακριβώς εβδ. με τραχηλο 40,5mm τώρα 33και2 εβδ. με τραχηλο 33mm δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό με την συντομία της ημερομηνίας της γέννας βέβαια ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brigitt said:

Ναι μόλις κλείσεις την 35η κλείνεις και τον 8ο μπαίνεις στην 36η(όχι κλεισμένη) και έχεις μπει στον ένατο γιατί ο 9ος είναι 5 εβδομάδες από 36η (μη κλεισμένη) έως 40η κλεισμένη .... 

Κορίτσια να ρωτήσω στο ντοπλερ πόσα mm σαν βρήκανε τον τράχηλο ?? Πριν λίγο τα συγκρινα με την πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε ήμουν 34 ακριβώς εβδ. με τραχηλο 40,5mm τώρα 33και2 εβδ. με τραχηλο 33mm δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό με την συντομία της ημερομηνίας της γέννας βέβαια ...

Οκ! Μια χαρα ειναι ο τραχηλος! Εμενα ηταν 30 που μου ειε για διδυμα ειναι πολυ καλο!

31 minutes ago, Penny28 said:

Όταν θα είσαι στην 36 ακριβώς μπαίνεις στον μήνα σου δηλαδή στην ολοκλήρωση της 35η εβδομάδας! 

Τα νεύρα μου στο ταβάνι!!!! Πήραμε χρώμα να βάψουμε και του είπα άοσμο και οικολογικό και το όρνιο έβαλε κανονικό εγώ φυσικά και δεν το κοίταξα γιατί λέω ξέρει οκ! Και τώρα που ξεκινήσαμε μυρίζει σε καμία εβδομάδα με βλέπω να κοιμάμαι στο δωμάτιο! 

Δεν μπορουσες να την αλλαξεις? Τι ασχετος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Οκ! Μια χαρα ειναι ο τραχηλος! Εμενα ηταν 30 που μου ειε για διδυμα ειναι πολυ καλο!

Δεν μπορουσες να την αλλαξεις? Τι ασχετος!

Δυστυχώς όχι μένω σε χωριό και είναι μια ώρα απόσταση η πόλη...Πραγματικα μυρίζει σε όλο το σπίτι έχω ανοίξει τα παράθυρα τέντα!!! Με βλέπω το βράδυ να μετακομίζω στην πεθερά μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 minutes ago, Penny28 said:

Δυστυχώς όχι μένω σε χωριό και είναι μια ώρα απόσταση η πόλη...Πραγματικα μυρίζει σε όλο το σπίτι έχω ανοίξει τα παράθυρα τέντα!!! Με βλέπω το βράδυ να μετακομίζω στην πεθερά μ

Ναι μη μεινεις εκει καθολου, καλυτερα να ξεβολευτεις για ενα βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Ναι μη μεινεις εκει καθολου, καλυτερα να ξεβολευτεις για ενα βραδυ!

Κάθομαι έξω στην αυλή από την ώρα που ξεκίνησε να μυρίζει έντονα και θα πάω να κοιμηθώ στη πεθερά μου εν τέλει....Μα ποοοσοοο βλακας μπορεί να είναι αλήθεια που πούλαγε και μαγκιά ο τυπάς!!Απλά τραγικός!

Κορίτσια αγχώθηκα τώρα ελπίζω να μην επηρεάσει σε κάτι το μωρό αυτή η μυρωδια!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Penny28 said:

Κάθομαι έξω στην αυλή από την ώρα που ξεκίνησε να μυρίζει έντονα και θα πάω να κοιμηθώ στη πεθερά μου εν τέλει....Μα ποοοσοοο βλακας μπορεί να είναι αλήθεια που πούλαγε και μαγκιά ο τυπάς!!Απλά τραγικός!

Κορίτσια αγχώθηκα τώρα ελπίζω να μην επηρεάσει σε κάτι το μωρό αυτή η μυρωδια!

Οχι δεν νομιζω να επιρεαζει το μωρο σε αυτο το σταδιο, εσενα λογικα θα επιρεαζει και κατ' επεκταση το μωρο! Δηλαδη μπορει να σου προκαλεσει καποια αναγουλα ή δυσφορια οποτε ναι, καλυτερα να μην μεινεις σπιτι σημερα! Κι εμεις που βαψαμε τις προαλλες τις πορτες των δωματιων με βαφη που βρωμαγε βερνικι δεν τη παλεψα και κοιμηθηκα στο σαλονι! Πραγματικα απαραδεκτος ομως ο τυπος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Συμφορουμιτισες μου αγαπημένες... Και συνθηλαζουσες μανουλες της ομάδας.. το μωρό μου είναι στα όρια για ίκτερο...γιατί από αυτόν τον δύσκολο τοκετό ,, βασικά τον απάνθρωπο λόγω του ηλίθιου του γιατρού... Ξεκίνησα να το γράφω αυτό χτες κ δεν πρόλαβα να το τελειώσω. Από την ηλιθιότητας του το μωράκι μου εμφάνισε αιμάτωμα στο κεφάλι , η οποία προκαλεί εν δυνάμει ίκτερο... Η μικρούλα ήταν αδύναμη σε σύγκριση με την μεγάλη Μ που ήταν τελειωμηνη στο στήθος, βέβαια είπα από μέσα μου σιγά σιγά θα τα καταφέρει κ πράγματι προσπαθούσε κ θήλαζε αλλά ήταν πολύ αδύναμη την δεύτερη μέρα... Θήλαζε ελάχιστα... Παρόλα αυτά τα κατάφερε κ βγάλαμε γαλατάκι αμέσως... Είχε κάνει δουλειά κ η αδερφή της. Την δεύτερη μέρα είχε χάσει 400γρ. Κ το μητρικό Μ ένστικτο έβλεπε πως το μωρό ήταν πολύ ληθαργικο στο στήθος... Η παιδίατρος εδώ αμέσως Μ κάνει δώσε συμπλήρωμα. Λέω θα δώσω δικό μ αντλημενο. Την μπουκωνει κορίτσια τι να κάνω ... Χτες την πιο πολύ ώρα έτρωγε κοιμισμένη... Το αντλημενο της είναι πιο εύκολο κ παρατήρησα πως πήρε τα πάνω της στο στήθος... Κρατήστε τα στην κοιλίτσα σας όσο μπορείτε. 36 βδομάδων η δικιά μ κ σε σύγκριση με την 38 και κάτι Κόρη μου μεγάλη διαφορά. Δεν αποθαρρύνομαι που έδωσα μπουκάλι... Σύντομα θα θηλάζει αποδοτικά... Σαν το στήθος της μαμάς δεν έχει... Αυτά από εμένα. Κάτι άλλο που με προβληματίζει είναι με τον θηλασμό της μεγάλης μου την νύχτα. Ξέρω ότι το σώμα προσαρμόζεται, αλλά τώρα έχω ξεκινήσει να αντλώ λέτε να παίξει ρόλο; 

Κοριτσάκι μου εύχομαι όλα αυτά να γίνουν παρελθόν και να πάτε σπίτι σας να βρείτε τους ρυθμούς σας.Δεν πειράζει που δίνεις με μπουκαλι αυτήν την στιγμή προέχει να πέσει ο ίκτερος του μωρού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Όταν θα είσαι στην 36 ακριβώς μπαίνεις στον μήνα σου δηλαδή στην ολοκλήρωση της 35η εβδομάδας! 

Τα νεύρα μου στο ταβάνι!!!! Πήραμε χρώμα να βάψουμε και του είπα άοσμο και οικολογικό και το όρνιο έβαλε κανονικό εγώ φυσικά και δεν το κοίταξα γιατί λέω ξέρει οκ! Και τώρα που ξεκινήσαμε μυρίζει σε καμία εβδομάδα με βλέπω να κοιμάμαι στο δωμάτιο! 

 

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ναι μόλις κλείσεις την 35η κλείνεις και τον 8ο μπαίνεις στην 36η(όχι κλεισμένη) και έχεις μπει στον ένατο γιατί ο 9ος είναι 5 εβδομάδες από 36η (μη κλεισμένη) έως 40η κλεισμένη .... 

Κορίτσια να ρωτήσω στο ντοπλερ πόσα mm σαν βρήκανε τον τράχηλο ?? Πριν λίγο τα συγκρινα με την πρώτη εγκυμοσύνη μου τότε ήμουν 34 ακριβώς εβδ. με τραχηλο 40,5mm τώρα 33και2 εβδ. με τραχηλο 33mm δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό με την συντομία της ημερομηνίας της γέννας βέβαια ...

Αχχχ κορίτσια μπέρδεμα μεγάλο....ο καθένας τελικά το μετράει διαφορετικά....και οι δυο λέτε δύο διαφορετικά πράγματα...τελικά όταν κλείνεις την 35?η όταν κλείνεις την 36?

Εμένα στο ντομπλερ ήταν 30 ο τραχηλος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...