Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Penny28 είπε:

Και εγώ έτσι τις είχα φτιάξει και μου έλειπαν λεπτομέρειες από την δική μου την είχα βάλει βέβαια μέσα στο αμάξι για να είμαι σίγουρη και λέω τα παίρνω εκείνη την στιγμή αν είναι...τις μπέμπα έτοιμη αλλά όλο φέρνει η μαμά μου φορμάκια και λέω να πάρω και αυτό μαζί... Χαχααα όλη την ντουλάπα θα πάρω στο τέλος!!! 

Η αλήθεια είναι αν γυρνάς από διακοπές δεν θες να τις βλέπεις μπροστά σου μετά τις βαλίτσες!!!Έχεις λίγο χρόνο ακόμα....Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι επειδή θα γεννούσα με φυσιολογικό έχω πάρει μόνο ένα νυχτικό ελπίζω να μην με ενοχλούν οι πιτζάμες αν και τις έχω πάρει μεγάλες... 

Και εγώ την έχω φτιάξει και την έχω χαλάσει το λιγότερο πέντε φορές...όταν τελειώσω θα βάλω λουκέτο και θα δώσω σε άλλον το κλειδί γτ επειδή με ξέρω θα την ξανά φτιάξω....το ίδιο πράγμα κάνω και στα ταξίδια....

πρίν από 34 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.Μπορεις να μου πεις τι χαρτιά χρειαζόμαστε για το μαιευτήριο κ τι ποια ειναι αυτά για τα επιδόματα; 

 

πρίν από 33 λεπτά , depifish είπε:

Βλεπω οτι πολλες εχετε φτιαξει 2 βαλιτσες ξεχωριστες, δεν χωρανε σε μια; Ελεγα να χρησιμοποιησω το κλασσικο μεγεθος της χειραποσκευης και για τους δυο μας. 

Εγω τιποτα δεν εχω ετοιμασει! Σημερα καταφεραμε και φτιαξαμε τη κουνια και απο δευτερα θα παω να παρω την συρταριερα και θα ξεκινησω να πλενω ρουχαλακια να τα βαλω μεσα κατευθειαν και θα βαλω και στη βαλιτσα. Εχω να παω και στο γιατρο τη Δευτερα και θα του ζητησω τη λιστα που θελουν απο τη κλινικη που ειναι συμβεβλημενος, αν δηλαδη την εχει αλλιως μαλλον θα πρεπει να παω απο τη κλινικη να τη ζητησω. 

Αυτα τα χαρτια τι ειναι; απο την κλινικη δεν πρεπει να παρουμε καποια χαρτια; χρειαζονται και στη κλινικη άλλα; 

Λοιπόν,τα χαρτιά αυτά είναι μου είπαν για να φτιάξουν αμκα στο μωρό και να το ασφαλίσουν και επίσης είναι για να κάνουν κατευθείαν την αίτηση για το επίδομα γέννας τα δύο χιλιάρικα δηλαδή....είμαι όμως στο δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν ισχύει και για τα ιδιωτικά...αλλά καλού κακού φτιάξτε τα αν θέλετε μα όλα πλέον τα εκτυπώνεις από το gov.gr

1)πιστοποιητικά οικ.καταστασης και των δύο 

2) ληξιαρχική πράξη γάμου 

3) ταυτότητες (φωτοτυπία)και των δύο στις οποίες από πίσω θα γράψετε το ΑΜΚΑ σας το αφμ σας τα τηλέφωνα και το email σας 

4)φωτοτυπία το IBAN το δικό σας μόνο 

5)και τα βιβλιάρια σας 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , depifish είπε:

Βλεπω οτι πολλες εχετε φτιαξει 2 βαλιτσες ξεχωριστες, δεν χωρανε σε μια; Ελεγα να χρησιμοποιησω το κλασσικο μεγεθος της χειραποσκευης και για τους δυο μας. 

Εγω τιποτα δεν εχω ετοιμασει! Σημερα καταφεραμε και φτιαξαμε τη κουνια και απο δευτερα θα παω να παρω την συρταριερα και θα ξεκινησω να πλενω ρουχαλακια να τα βαλω μεσα κατευθειαν και θα βαλω και στη βαλιτσα. Εχω να παω και στο γιατρο τη Δευτερα και θα του ζητησω τη λιστα που θελουν απο τη κλινικη που ειναι συμβεβλημενος, αν δηλαδη την εχει αλλιως μαλλον θα πρεπει να παω απο τη κλινικη να τη ζητησω. 

Αυτα τα χαρτια τι ειναι; απο την κλινικη δεν πρεπει να παρουμε καποια χαρτια; χρειαζονται και στη κλινικη άλλα; 

Εμένα με βολεύει καλύτερα σε δύο μικρές εγώ γεννάω σε δημόσιο και θα πρέπει να τα έχω σχεδόν όλα μαζί και δεν μου αρέσει γενικά να μπερδεύονται τα πράγματα ο καθένας τα δικά του είμαι ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Καλά τα ρούχα της βαλίτσας των διακοπών προχθές τα έβγαλα τα παπούτσια ακόμα στη βαλίτσα είναι χαχαχα τρέχω με δουλειες στο σπίτι οοολή μέρα τα έχω παίξει δεν έχω όρεξη για τίποτα μετά ... Αυτό σκέφτομαι κι εγώ εεεχω χρόνο εντάξει αρκεί να μην συμβεί τίποτα έκτακτο αλλά δεν νομίζω 

Εγώ μια εβδομάδα πριν μπω στον μήνα μου την έφτιαξα και έλεγα ότι έχω αργήσει κιόλας! Κάθε φορά ξεκίναγα και όλο και κάτι έλειπε!Αφού έχεις κουράγιο για δουλειές και με ένα μωρό πάλι καλά! Εγώ δεν την πολύ παλεύω ενώ έχω όρεξη όταν θα ξεκινήσω καμία δουλειά με πιάνει η μέση μου και τσουπ κάτω πάλι! 

πρίν από 23 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ την έχω φτιάξει και την έχω χαλάσει το λιγότερο πέντε φορές...όταν τελειώσω θα βάλω λουκέτο και θα δώσω σε άλλον το κλειδί γτ επειδή με ξέρω θα την ξανά φτιάξω....το ίδιο πράγμα κάνω και στα ταξίδια....

 

Λοιπόν,τα χαρτιά αυτά είναι μου είπαν για να φτιάξουν αμκα στο μωρό και να το ασφαλίσουν και επίσης είναι για να κάνουν κατευθείαν την αίτηση για το επίδομα γέννας τα δύο χιλιάρικα δηλαδή....είμαι όμως στο δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν ισχύει και για τα ιδιωτικά...αλλά καλού κακού φτιάξτε τα αν θέλετε μα όλα πλέον τα εκτυπώνεις από το gov.gr

1)πιστοποιητικά οικ.καταστασης και των δύο 

2) ληξιαρχική πράξη γάμου 

3) ταυτότητες (φωτοτυπία)και των δύο στις οποίες από πίσω θα γράψετε το ΑΜΚΑ σας το αφμ σας τα τηλέφωνα και το email σας 

4)φωτοτυπία το IBAN το δικό σας μόνο 

5)και τα βιβλιάρια σας 

 

 

 

 

 

Εγώ την έφτιαξα και μια μέρα που είχα κάτι πονους και πηγαίναμε κλινική του λέω του άντρα μου κλείσε την βαλίτσα να την βάλουμε στο αμάξι!Και από την φουρια του την παίρνει (ανοιχτή) και πέφτουν όλααααα κάτω!!Πάλι από την αρχή!!!!Αλλά την είχα ανοιχτή και έβαζα συνέχεια μέσα... 

1 hour ago, depifish είπε:

Βλεπω οτι πολλες εχετε φτιαξει 2 βαλιτσες ξεχωριστες, δεν χωρανε σε μια; Ελεγα να χρησιμοποιησω το κλασσικο μεγεθος της χειραποσκευης και για τους δυο μας. 

Εγω τιποτα δεν εχω ετοιμασει! Σημερα καταφεραμε και φτιαξαμε τη κουνια και απο δευτερα θα παω να παρω την συρταριερα και θα ξεκινησω να πλενω ρουχαλακια να τα βαλω μεσα κατευθειαν και θα βαλω και στη βαλιτσα. Εχω να παω και στο γιατρο τη Δευτερα και θα του ζητησω τη λιστα που θελουν απο τη κλινικη που ειναι συμβεβλημενος, αν δηλαδη την εχει αλλιως μαλλον θα πρεπει να παω απο τη κλινικη να τη ζητησω. 

Αυτα τα χαρτια τι ειναι; απο την κλινικη δεν πρεπει να παρουμε καποια χαρτια; χρειαζονται και στη κλινικη άλλα; 

Και εγώ 2 μικρές έχω φτιάξει αν και σε ιδιωτικό τα θέλουν όλα για το μωρό!! Καλύτερα να τα έχω ξεχωριστά θα τα βρίσκω πιο εύκολα και δεν θα μπερδεύεται με τα δικά μου!!!Τα χαρτιά στην κλινική τα ζητάνε για να φτιάξουν το επίδομα των 2.000 που περνούμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Penny28 είπε:

Εγώ μια εβδομάδα πριν μπω στον μήνα μου την έφτιαξα και έλεγα ότι έχω αργήσει κιόλας! Κάθε φορά ξεκίναγα και όλο και κάτι έλειπε!Αφού έχεις κουράγιο για δουλειές και με ένα μωρό πάλι καλά! Εγώ δεν την πολύ παλεύω ενώ έχω όρεξη όταν θα ξεκινήσω καμία δουλειά με πιάνει η μέση μου και τσουπ κάτω πάλι! 

Εγώ την έφτιαξα και μια μέρα που είχα κάτι πονους και πηγαίναμε κλινική του λέω του άντρα μου κλείσε την βαλίτσα να την βάλουμε στο αμάξι!Και από την φουρια του την παίρνει (ανοιχτή) και πέφτουν όλααααα κάτω!!Πάλι από την αρχή!!!!Αλλά την είχα ανοιχτή και έβαζα συνέχεια μέσα... 

Αχ τα μωρά είναι πολύ απαιτητικα πρέπει να του έχω πάντα έτοιμο φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ συν τα σνακ συν τα φρούτα πρέπει να τα έχω όλα καθαρά το πάτωμα κάθε μέρα το σκουπίζω το σφουγγάριζω ακόμα και δύο φορές γιατί τρώει και τα κάνει χάλια πρέπει να έχω πάντα την κουζίνα καθαρή να μην υπάρχει σκόνη στα έπιπλα και το μπάνιο καθαρό και να μαζεύω όλο τα παιχνίδια που αραδιαζει γιατί δεν μπορώ να τα βλέπω δεξιά και αριστερά επίσης να πλένω τα μπαλκόνια γιατί βγαίνει και παίζει και έξω :roll: αντέχω δεν αντέχω δεν έχω επιλογή δυστυχώς !!!!! Και μετά έρχεται ο άντρας μου βρίσκει κάτι που δεν είναι στην θέση του και μου λέει τι κάνει αυτό εδωωω!! Είναι ψυχαναγκαστικος ... Αχ τι τραβάμε οι γυναίκες 

Μόνο το σίδερο κάνω καθιστή που είναι μποοολικο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brigitt said:

Αχ τα μωρά είναι πολύ απαιτητικα πρέπει να του έχω πάντα έτοιμο φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ συν τα σνακ συν τα φρούτα πρέπει να τα έχω όλα καθαρά το πάτωμα κάθε μέρα το σκουπίζω το σφουγγάριζω ακόμα και δύο φορές γιατί τρώει και τα κάνει χάλια πρέπει να έχω πάντα την κουζίνα καθαρή να μην υπάρχει σκόνη στα έπιπλα και το μπάνιο καθαρό και να μαζεύω όλο τα παιχνίδια που αραδιαζει γιατί δεν μπορώ να τα βλέπω δεξιά και αριστερά επίσης να πλένω τα μπαλκόνια γιατί βγαίνει και παίζει και έξω :roll: αντέχω δεν αντέχω δεν έχω επιλογή δυστυχώς !!!!! Και μετά έρχεται ο άντρας μου βρίσκει κάτι που δεν είναι στην θέση του και μου λέει τι κάνει αυτό εδωωω!! Είναι ψυχαναγκαστικος ... Αχ τι τραβάμε οι γυναίκες 

Μόνο το σίδερο κάνω καθιστή που είναι μποοολικο 

Σε θαυμαζω! Εγω δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Σε θαυμαζω! Εγω δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον!!

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όταν ήμουν στον 9ο μου είπε ο γιατρός για να γεννήσω πιο εύκολα να κάνω γενική στο σπίτι για "πλάκα" ε και όμως έκανα σήκωσα χάλια τα έπλυνα άλλαξα διαρρύθμιση στο σαλόνι σήκωσα με τον άντρα μου βαριά έπιπλα αλλά τίποτα το σκατό δεν ήθελε να βγει !!! Καλέ μην κάνεις τίποτα κρατά δυνάμεις για μετά κοιμήσου ετχαριστησου !! Εγώ περιμένω να γεννήσω να μεγαλώσουν αυτά τα δύο για να ξεκουραστώ αααν δεν προκύψει 3ο στο ενδιάμεσο χαχαχα βέβαια υπάρχουν μέρες που νιώθω πως δεν μπορώ να κάνω τίποτα εντελώς και αυτό φυσιολογικό είναι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Και εγώ την έχω φτιάξει και την έχω χαλάσει το λιγότερο πέντε φορές...όταν τελειώσω θα βάλω λουκέτο και θα δώσω σε άλλον το κλειδί γτ επειδή με ξέρω θα την ξανά φτιάξω....το ίδιο πράγμα κάνω και στα ταξίδια....

 

Λοιπόν,τα χαρτιά αυτά είναι μου είπαν για να φτιάξουν αμκα στο μωρό και να το ασφαλίσουν και επίσης είναι για να κάνουν κατευθείαν την αίτηση για το επίδομα γέννας τα δύο χιλιάρικα δηλαδή....είμαι όμως στο δημόσιο νοσοκομείο δεν ξέρω αν ισχύει και για τα ιδιωτικά...αλλά καλού κακού φτιάξτε τα αν θέλετε μα όλα πλέον τα εκτυπώνεις από το gov.gr

1)πιστοποιητικά οικ.καταστασης και των δύο 

2) ληξιαρχική πράξη γάμου 

3) ταυτότητες (φωτοτυπία)και των δύο στις οποίες από πίσω θα γράψετε το ΑΜΚΑ σας το αφμ σας τα τηλέφωνα και το email σας 

4)φωτοτυπία το IBAN το δικό σας μόνο 

5)και τα βιβλιάρια σας 

 

 

 

 

 

Ααα θα γεννήσεις σε δημόσιο κ θα σου κάνουν αυτοί την αίτηση για το επίδομα γεννάς; Βρε μπράβο !! Την ληξιαρχική πράξη γάμου να φανταστώ θέλουν αυτή που μας έδωσανόταν παντρευτήκαμε έτσι κ πιστ. οικ. καταστασης τελευταίου εξαμήνου; Εμένα πάντως επειδή έχω κάνει πολιτικό μου έχουν δώσει κ ένα άλλο χαρτί με το επίθετο του παιδιού ,2 δλδ ένα για αγόρι κ ένα για κορίτσι κ μου είπαν αυτό να το έχω μαζί μου στην κλινική όταν γεννήσω. Καλά τα βιβλιάρια νομίζω δν χρειάζονται πια  γτ με το ΑΜΚΑ φαίνεται αν είσαι ασφαλισμένος ή όχι , εγώ δν έχω βιβλιάριο από πέρσι που διορίστηκα κ από ΙΚΑ πήγα στο δημόσιο επειδή πλέον δν δίνουν βιβλιάρια , μόνο όσοι έχουν από παλιά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Brigitt είπε:

Αχ τα μωρά είναι πολύ απαιτητικα πρέπει να του έχω πάντα έτοιμο φαγητό πρωί μεσημέρι βράδυ συν τα σνακ συν τα φρούτα πρέπει να τα έχω όλα καθαρά το πάτωμα κάθε μέρα το σκουπίζω το σφουγγάριζω ακόμα και δύο φορές γιατί τρώει και τα κάνει χάλια πρέπει να έχω πάντα την κουζίνα καθαρή να μην υπάρχει σκόνη στα έπιπλα και το μπάνιο καθαρό και να μαζεύω όλο τα παιχνίδια που αραδιαζει γιατί δεν μπορώ να τα βλέπω δεξιά και αριστερά επίσης να πλένω τα μπαλκόνια γιατί βγαίνει και παίζει και έξω :roll: αντέχω δεν αντέχω δεν έχω επιλογή δυστυχώς !!!!! Και μετά έρχεται ο άντρας μου βρίσκει κάτι που δεν είναι στην θέση του και μου λέει τι κάνει αυτό εδωωω!! Είναι ψυχαναγκαστικος ... Αχ τι τραβάμε οι γυναίκες 

Μόνο το σίδερο κάνω καθιστή που είναι μποοολικο 

Πωπωωω ρε κορίτσι εσύ κάθε μερα ξεπατώνεσε χαρά στο κουράγιο σου!!!!Και εγώ δυστυχώς είμαι ψυχαναγκαστικη και τα θέλω όλα στη θέση τους πράγμα που δεν γίνετε τώρα με την εγκυμοσύνη για αυτό λέω κάθε φορά όταν γεννήσω θα μαζευτεί και θα γίνει σπίτι!!! Σκοπεύω να το αλλάξω και τελείως μετά θα το ευχαριστηθώ!!! Εντωμεταξύ ο άντρας μου ειναι εντελώς το αντίθετο αν με δει κιόλας να κάνω δουλειές αρχίζει να φωνάζει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Penny28 είπε:

Πωπωωω ρε κορίτσι εσύ κάθε μερα ξεπατώνεσε χαρά στο κουράγιο σου!!!!Και εγώ δυστυχώς είμαι ψυχαναγκαστικη και τα θέλω όλα στη θέση τους πράγμα που δεν γίνετε τώρα με την εγκυμοσύνη για αυτό λέω κάθε φορά όταν γεννήσω θα μαζευτεί και θα γίνει σπίτι!!! Σκοπεύω να το αλλάξω και τελείως μετά θα το ευχαριστηθώ!!! Εντωμεταξύ ο άντρας μου ειναι εντελώς το αντίθετο αν με δει κιόλας να κάνω δουλειές αρχίζει να φωνάζει! 

Καλά ο άντρας σου μια χαρά τέλεια !! Εμένα ο δικός μου αν πέσει κάτι στο πάτωμα μου λέει εμένα μπορείς λίγο να το σηκώσεις ή αν καμιά φορά λέω δεν αντέχω άλλο μου λέει γιατί τι έπαθες!!!! Δεν καταλαβαίνει μια μάλλον δεν του έχω δώσει να καταλάβει τι εστί εγκυμοσύνη :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτήσω τι απορρυπαντικό πήρατε για να πλύνετε τα ρουχαλάκια των μωρών σας; Εγώ είμαι ανάμεσα στο Αρκάδι κ το προδερμ . Ποιο είναι καλύτερο λέτε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Brigitt είπε:

Καλά ο άντρας σου μια χαρά τέλεια !! Εμένα ο δικός μου αν πέσει κάτι στο πάτωμα μου λέει εμένα μπορείς λίγο να το σηκώσεις ή αν καμιά φορά λέω δεν αντέχω άλλο μου λέει γιατί τι έπαθες!!!! Δεν καταλαβαίνει μια μάλλον δεν του έχω δώσει να καταλάβει τι εστί εγκυμοσύνη :D

Μπααααα ούτε καν ο δικός μου αν πέσει κάτι κάτω θα μου πει αστοοοο έρχομαι!!! Μάλλον σε βλέπει έτσι ενεργή και σου λέει εντάξει μια χαρά!!!Καλά εμένα δεν με άφηνε από την αρχή ο γιατρός να κάνω το οτιδήποτε ακόμα και τώρα δλδ! 

πρίν από 8 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω τι απορρυπαντικό πήρατε για να πλύνετε τα ρουχαλάκια των μωρών σας; Εγώ είμαι ανάμεσα στο Αρκάδι κ το προδερμ . Ποιο είναι καλύτερο λέτε ; 

Εγώ έχω πάρει το Αρκάδι πολύ ωραίο!!! Η πεθερά μου που μου έπλυνε κάτι ρούχα με προδερμ ωραίο και αυτό μυρίζει μωρό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Brigitt είπε:

Καλά ο άντρας σου μια χαρά τέλεια !! Εμένα ο δικός μου αν πέσει κάτι στο πάτωμα μου λέει εμένα μπορείς λίγο να το σηκώσεις ή αν καμιά φορά λέω δεν αντέχω άλλο μου λέει γιατί τι έπαθες!!!! Δεν καταλαβαίνει μια μάλλον δεν του έχω δώσει να καταλάβει τι εστί εγκυμοσύνη :D

Καλέ για πες του καμία κουβέντα :)  Άκου εκεί λέει σε σένα να το σηκώσεις! Ούτε μένα με αφήνει να κάνω δουλειές . Προσωπικά από τότε που έμεινα εγκυος μόνο το μαγείρεμα κάνω κ που κ που το πλύσιμο πιάτων Γτ κ αυτό τις περισσότερες φορες το κάνει αυτός ! Αυτά ομως επειδή φοβάται κ ο ίδιος λόγω των αποβολών που είχαμε. Κ ο δικός σου αν είχατε βιώσει κάτι παρόμοιο νομίζω δν θα σε άφηνε να κανείς κ πολλά πολλά! Κ το σιδέρωμα παντως άρχισα να το κάνω μετά το πρώτο τρίμηνο κ κάνω μόνο όσα φοράμε έξω για βόλτα ολα τα αλλά δν τα κάνω πλέον που εγώ σιδέρωμα ως κ τις κάλτσες . 

πρίν από 7 λεπτά , Penny28 είπε:

Μπααααα ούτε καν ο δικός μου αν πέσει κάτι κάτω θα μου πει αστοοοο έρχομαι!!! Μάλλον σε βλέπει έτσι ενεργή και σου λέει εντάξει μια χαρά!!!Καλά εμένα δεν με άφηνε από την αρχή ο γιατρός να κάνω το οτιδήποτε ακόμα και τώρα δλδ! 

Εγώ έχω πάρει το Αρκάδι πολύ ωραίο!!! Η πεθερά μου που μου έπλυνε κάτι ρούχα με προδερμ ωραίο και αυτό μυρίζει μωρό!!! 

Πήρες κ μαλακτικό Αρκάδι; Κάπου διαβασα πως καλύτερα να μην βάλουμε μαλακτικό κ ας είναι για βρέφη. Ναι αυτό με κέντρισε κ μένα στο προδερμ το ότι μυρίζει μωρουδιλα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Penny28 είπε:

Μπααααα ούτε καν ο δικός μου αν πέσει κάτι κάτω θα μου πει αστοοοο έρχομαι!!! Μάλλον σε βλέπει έτσι ενεργή και σου λέει εντάξει μια χαρά!!!Καλά εμένα δεν με άφηνε από την αρχή ο γιατρός να κάνω το οτιδήποτε ακόμα και τώρα δλδ! 

Εγώ έχω πάρει το Αρκάδι πολύ ωραίο!!! Η πεθερά μου που μου έπλυνε κάτι ρούχα με προδερμ ωραίο και αυτό μυρίζει μωρό!!! 

Αυτός ακριβώς !! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή πως ακόμα και μπατζινγκ τζαμπινγκ μπορώ να κάνω αυτααα ακούει ο άντρας μου βλέπει κι εμένα μετά άστα !!!

πρίν από 21 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλέ για πες του καμία κουβέντα :)  Άκου εκεί λέει σε σένα να το σηκώσεις! Ούτε μένα με αφήνει να κάνω δουλειές . Προσωπικά από τότε που έμεινα εγκυος μόνο το μαγείρεμα κάνω κ που κ που το πλύσιμο πιάτων Γτ κ αυτό τις περισσότερες φορες το κάνει αυτός ! Αυτά ομως επειδή φοβάται κ ο ίδιος λόγω των αποβολών που είχαμε. Κ ο δικός σου αν είχατε βιώσει κάτι παρόμοιο νομίζω δν θα σε άφηνε να κανείς κ πολλά πολλά! Κ το σιδέρωμα παντως άρχισα να το κάνω μετά το πρώτο τρίμηνο κ κάνω μόνο όσα φοράμε έξω για βόλτα ολα τα αλλά δν τα κάνω πλέον που εγώ σιδέρωμα ως κ τις κάλτσες . 

Πήρες κ μαλακτικό Αρκάδι; Κάπου διαβασα πως καλύτερα να μην βάλουμε μαλακτικό κ ας είναι για βρέφη. Ναι αυτό με κέντρισε κ μένα στο προδερμ το ότι μυρίζει μωρουδιλα! 

Εγώ του λέω πως σας προσέχουν όλες οι άντρες σας και γελάει !! Αλλά εντάξει και αυτός κάνει τώρα δύο δουλειές βέβαια η πρώτη δεν πιάνεται ακόμα για δουλειά γιατί είναι νοσηλευτής σε δημοτικό μέχρι να ξεκινήσουν τα παιδιά κάθεται μια ώρα και φεύγει αλλά με βοηθάει κιόλας στο σπίτι να μην λέω ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλέ για πες του καμία κουβέντα :)  Άκου εκεί λέει σε σένα να το σηκώσεις! Ούτε μένα με αφήνει να κάνω δουλειές . Προσωπικά από τότε που έμεινα εγκυος μόνο το μαγείρεμα κάνω κ που κ που το πλύσιμο πιάτων Γτ κ αυτό τις περισσότερες φορες το κάνει αυτός ! Αυτά ομως επειδή φοβάται κ ο ίδιος λόγω των αποβολών που είχαμε. Κ ο δικός σου αν είχατε βιώσει κάτι παρόμοιο νομίζω δν θα σε άφηνε να κανείς κ πολλά πολλά! Κ το σιδέρωμα παντως άρχισα να το κάνω μετά το πρώτο τρίμηνο κ κάνω μόνο όσα φοράμε έξω για βόλτα ολα τα αλλά δν τα κάνω πλέον που εγώ σιδέρωμα ως κ τις κάλτσες . 

Πήρες κ μαλακτικό Αρκάδι; Κάπου διαβασα πως καλύτερα να μην βάλουμε μαλακτικό κ ας είναι για βρέφη. Ναι αυτό με κέντρισε κ μένα στο προδερμ το ότι μυρίζει μωρουδιλα! 

Οχι δεν βάζω μαλακτικό ναι όντως δεν κάνει και εγώ το ίδιο έχω διαβάσει!! Όποιο και να πάρεις είναι πολύ καλό εγώ ίσως καταλήξω στο προδερμ μου αρέσει τοοοοσοοοο πολύ η μυρωδια του!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Αυτός ακριβώς !! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή πως ακόμα και μπατζινγκ τζαμπινγκ μπορώ να κάνω αυτααα ακούει ο άντρας μου βλέπει κι εμένα μετά άστα !!!

Εγώ του λέω πως σας προσέχουν όλες οι άντρες σας και γελάει !! Αλλά εντάξει και αυτός κάνει τώρα δύο δουλειές βέβαια η πρώτη δεν πιάνεται ακόμα για δουλειά γιατί είναι νοσηλευτής σε δημοτικό μέχρι να ξεκινήσουν τα παιδιά κάθεται μια ώρα και φεύγει αλλά με βοηθάει κιόλας στο σπίτι να μην λέω ...

Εγώ απι τον φόβο μου κσι μόνο δεν κάνω πολλά μόνο τα απαραίτητα!!!Ο γιατρός δεν με αφήνει γενικά και επειδή έχω και ένα ιστορικό προσέχω δίπλα δεν βαριέσαι λέω θα τα κάνω οτα γεννήσω.. Χαχααα να δω τελικά τι θα πρώτο κάνω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...