Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! 35+5 σήμερα.κραμπρες στην κοιλιά και πόνοι περιόδου και τσιμπήματα από κάτω .. είναι φυσιολογικά..δεν εχω πάρει το γιατρό ακόμα αλλά είναι δεύτερη συνεχόμενη μέρα.και η καούρα και το ρέψιμο σαν να έχω φάει ένα μοσχάρι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ritapog είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 35+5 σήμερα.κραμπρες στην κοιλιά και πόνοι περιόδου και τσιμπήματα από κάτω .. είναι φυσιολογικά..δεν εχω πάρει το γιατρό ακόμα αλλά είναι δεύτερη συνεχόμενη μέρα.και η καούρα και το ρέψιμο σαν να έχω φάει ένα μοσχάρι.

Καλημέρα !! Αν σε πιανουν πόνοι όλο και πιο συχνά με συγκεκριμένη απόσταση ο ένας με τον άλλον που όσο περνάει η ώρα αυξάνονται να επικοινωνήσεις με τον γιατρό τώρα αν σε πιανουν που και που είναι φυσιολογικό αυτό μπορεί να συμβαίνει και εβδομάδες πριν τον τοκετό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Έχω πάθει εγκεφαλικό το δωμάτιο δεν παίζει να ξεμυρισει ούτε σήμερα πραγματικά μου μυρίζει πάρα πολύ με το που μπαίνω μέσα!!!!Ότι και να πω ξανά θα είναι λίγο!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!! 

Εγω είμαι 36 εβδομάδες και έχω αρχίσει να νιώθω κάπως πιο βαριά με ταλαιπωρεί ακόμα και το έντερο ευτυχώς όμως κοιμάμαι το βράδυ σχετικά καλά...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Έχω πάθει εγκεφαλικό το δωμάτιο δεν παίζει να ξεμυρισει ούτε σήμερα πραγματικά μου μυρίζει πάρα πολύ με το που μπαίνω μέσα!!!!Ότι και να πω ξανά θα είναι λίγο!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!! 

Εγω είμαι 36 εβδομάδες και έχω αρχίσει να νιώθω κάπως πιο βαριά με ταλαιπωρεί ακόμα και το έντερο ευτυχώς όμως κοιμάμαι το βράδυ σχετικά καλά...

Ωχχχ τι έγινε με το δωμάτιο?μάλλον δεν είχα δει το μήνυμα σου....

Και εμένα αυξάνονται την τελευταία εβδομάδα οι πόνοι περιόδου...εύχομαι να είναι για καλό...

Με το καλό σου εύχομαι...λίγο εμεινε ακόμα και θα το πάρεις στην αγκαλίτσα σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ωχχχ τι έγινε με το δωμάτιο?μάλλον δεν είχα δει το μήνυμα σου....

Και εμένα αυξάνονται την τελευταία εβδομάδα οι πόνοι περιόδου...εύχομαι να είναι για καλό...

Με το καλό σου εύχομαι...λίγο εμεινε ακόμα και θα το πάρεις στην αγκαλίτσα σου

Το βάψαμε και μύρισε όλο το σπίτι!! Μας έβαλε λάθος χρώμα!! Τώρα έχω ξαπλώσει στον καναπέ πιστεύω όμως μέχρι το βράδυ να είναι καλύτερα! Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνουμε στον μηνα μας μολις κλείσουμε την 36η δλδ 36+0.

Τι καλα που δροσισε σήμερα λιγο βρε κορίτσια. Μας εκαψε το καλοκαιρι. Ατελείωτο ήταν και φαντάζομαι θα εχουμε ακόμα ζεστές μέρες. Τουλάχιστον πέφτει το βραδυ η θερμοκρασία κατω απ τους 30 κατι ειναι κι αυτο.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Penny28 είπε:

Το βάψαμε και μύρισε όλο το σπίτι!! Μας έβαλε λάθος χρώμα!! Τώρα έχω ξαπλώσει στον καναπέ πιστεύω όμως μέχρι το βράδυ να είναι καλύτερα! Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Κατάλαβα...δεν σας έδωσε άοσμο....αυτοί κοιτάνε να κάνουνε τη δουλειά τους τπτ άλλο....σε ευχαριστώ πολύ 

πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μπαίνουμε στον μηνα μας μολις κλείσουμε την 36η δλδ 36+0.

Τι καλα που δροσισε σήμερα λιγο βρε κορίτσια. Μας εκαψε το καλοκαιρι. Ατελείωτο ήταν και φαντάζομαι θα εχουμε ακόμα ζεστές μέρες. Τουλάχιστον πέφτει το βραδυ η θερμοκρασία κατω απ τους 30 κατι ειναι κι αυτο.

Ο Σεπτέμβρης είναι ο αγαπημένος μου μήνας....είναι τέλεια τώρα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Κατάλαβα...δεν σας έδωσε άοσμο....αυτοί κοιτάνε να κάνουνε τη δουλειά τους τπτ άλλο....σε ευχαριστώ πολύ 

Ο Σεπτέμβρης είναι ο αγαπημένος μου μήνας....είναι τέλεια τώρα.....

Ενώ του το είπα άοσμο!!! Το τόνισα!!! Ευτυχώς κάπως δεν μυρίζει και το βράδυ θα κοιμηθούμε σπίτι μας θα αφήσω ένα παράθυρο ανοιχτό να παίρνει αέρα εννοείται!!! 

Ετοιμάσατε βαλίτσες κορίτσια???Εγω τις ετοίμασα και τις έβαλα στο αμάξι να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Penny28 είπε:

Ενώ του το είπα άοσμο!!! Το τόνισα!!! Ευτυχώς κάπως δεν μυρίζει και το βράδυ θα κοιμηθούμε σπίτι μας θα αφήσω ένα παράθυρο ανοιχτό να παίρνει αέρα εννοείται!!! 

Ετοιμάσατε βαλίτσες κορίτσια???Εγω τις ετοίμασα και τις έβαλα στο αμάξι να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο... 

Από Δευτέρα πρώτα ο Θεός βάζω και τα τελευταία πράγματα μέσα...έχω εκτυπώσει και τα χαρτιά για τα επιδόματα που θέλουμε και είναι όλα έτοιμα....κάποιες μικρές λεπτομέρειες έχουν μεινει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penny28 είπε:

Ενώ του το είπα άοσμο!!! Το τόνισα!!! Ευτυχώς κάπως δεν μυρίζει και το βράδυ θα κοιμηθούμε σπίτι μας θα αφήσω ένα παράθυρο ανοιχτό να παίρνει αέρα εννοείται!!! 

Ετοιμάσατε βαλίτσες κορίτσια???Εγω τις ετοίμασα και τις έβαλα στο αμάξι να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο... 

Εγώ έχω φτιάξει μόνο της μπέμπας την δικά μου όλο λέω να την κάνω όλο δεν βρίσκω χρόνο και βαριέμαι κιόλας τον τελευταίο καιρό όλο βαλίτσες κάνω πφφφ ..  όταν μπω στο μήνα μου σε 10 περίπου μέρες θα την κάνω σίγουρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Από Δευτέρα πρώτα ο Θεός βάζω και τα τελευταία πράγματα μέσα...έχω εκτυπώσει και τα χαρτιά για τα επιδόματα που θέλουμε και είναι όλα έτοιμα....κάποιες μικρές λεπτομέρειες έχουν μεινει

Και εγώ έτσι τις είχα φτιάξει και μου έλειπαν λεπτομέρειες από την δική μου την είχα βάλει βέβαια μέσα στο αμάξι για να είμαι σίγουρη και λέω τα παίρνω εκείνη την στιγμή αν είναι...τις μπέμπα έτοιμη αλλά όλο φέρνει η μαμά μου φορμάκια και λέω να πάρω και αυτό μαζί... Χαχααα όλη την ντουλάπα θα πάρω στο τέλος!!! 

πρίν από 17 λεπτά , Brigitt είπε:

Εγώ έχω φτιάξει μόνο της μπέμπας την δικά μου όλο λέω να την κάνω όλο δεν βρίσκω χρόνο και βαριέμαι κιόλας τον τελευταίο καιρό όλο βαλίτσες κάνω πφφφ ..  όταν μπω στο μήνα μου σε 10 περίπου μέρες θα την κάνω σίγουρα!! 

Η αλήθεια είναι αν γυρνάς από διακοπές δεν θες να τις βλέπεις μπροστά σου μετά τις βαλίτσες!!!Έχεις λίγο χρόνο ακόμα....Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι επειδή θα γεννούσα με φυσιολογικό έχω πάρει μόνο ένα νυχτικό ελπίζω να μην με ενοχλούν οι πιτζάμες αν και τις έχω πάρει μεγάλες... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρακαλαω να κανει ψυχρουλα τη μερα εξοδου γιατι τα φορμακια που τους πηρα ειναι λιγο ζεστα, αλλα τα ειδα κ τα αγαπησα αμεσως! Εχω παρει κ πιο λεπτα αλλα ελπιζω να εχει δροσισει χα χα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Penny28 είπε:

Και εγώ έτσι τις είχα φτιάξει και μου έλειπαν λεπτομέρειες από την δική μου την είχα βάλει βέβαια μέσα στο αμάξι για να είμαι σίγουρη και λέω τα παίρνω εκείνη την στιγμή αν είναι...τις μπέμπα έτοιμη αλλά όλο φέρνει η μαμά μου φορμάκια και λέω να πάρω και αυτό μαζί... Χαχααα όλη την ντουλάπα θα πάρω στο τέλος!!! 

Η αλήθεια είναι αν γυρνάς από διακοπές δεν θες να τις βλέπεις μπροστά σου μετά τις βαλίτσες!!!Έχεις λίγο χρόνο ακόμα....Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι επειδή θα γεννούσα με φυσιολογικό έχω πάρει μόνο ένα νυχτικό ελπίζω να μην με ενοχλούν οι πιτζάμες αν και τις έχω πάρει μεγάλες... 

Καλά τα ρούχα της βαλίτσας των διακοπών προχθές τα έβγαλα τα παπούτσια ακόμα στη βαλίτσα είναι χαχαχα τρέχω με δουλειες στο σπίτι οοολή μέρα τα έχω παίξει δεν έχω όρεξη για τίποτα μετά ... Αυτό σκέφτομαι κι εγώ εεεχω χρόνο εντάξει αρκεί να μην συμβεί τίποτα έκτακτο αλλά δεν νομίζω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Από Δευτέρα πρώτα ο Θεός βάζω και τα τελευταία πράγματα μέσα...έχω εκτυπώσει και τα χαρτιά για τα επιδόματα που θέλουμε και είναι όλα έτοιμα....κάποιες μικρές λεπτομέρειες έχουν μεινει

Γεια σου κορίτσι μου.Μπορεις να μου πεις τι χαρτιά χρειαζόμαστε για το μαιευτήριο κ τι ποια ειναι αυτά για τα επιδόματα; 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι πολλες εχετε φτιαξει 2 βαλιτσες ξεχωριστες, δεν χωρανε σε μια; Ελεγα να χρησιμοποιησω το κλασσικο μεγεθος της χειραποσκευης και για τους δυο μας. 

Εγω τιποτα δεν εχω ετοιμασει! Σημερα καταφεραμε και φτιαξαμε τη κουνια και απο δευτερα θα παω να παρω την συρταριερα και θα ξεκινησω να πλενω ρουχαλακια να τα βαλω μεσα κατευθειαν και θα βαλω και στη βαλιτσα. Εχω να παω και στο γιατρο τη Δευτερα και θα του ζητησω τη λιστα που θελουν απο τη κλινικη που ειναι συμβεβλημενος, αν δηλαδη την εχει αλλιως μαλλον θα πρεπει να παω απο τη κλινικη να τη ζητησω. 

37 minutes ago, Dimitra93 said:

Από Δευτέρα πρώτα ο Θεός βάζω και τα τελευταία πράγματα μέσα...έχω εκτυπώσει και τα χαρτιά για τα επιδόματα που θέλουμε και είναι όλα έτοιμα....κάποιες μικρές λεπτομέρειες έχουν μεινει

Αυτα τα χαρτια τι ειναι; απο την κλινικη δεν πρεπει να παρουμε καποια χαρτια; χρειαζονται και στη κλινικη άλλα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...