Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , xrys1988 είπε:

Για πείτε μας κι εμάς σε ποιο site την είδατε κορίτσια.... Και σε τι τιμή??? Εμένα μου έχουν πλέξει από μια κουβέρτα η κάθε γιαγιά. Επίσης, μου πήραν δώρο μια πικέ κουβέρτα αγκαλιας κ μια φλις που είναι τέλεια στην υφή. Αλλά αυτή που λέτε ότι γίνεται κ υπνοσακος, νομίζω ότι βολεύει πολύ...

Εγώ δεν σε πολλά σάιτ πχ λευκά όνειρα έχει μια επώνυμη προσφορά 14 ευρώ και ενώ γραφει δωρεάν έξοδα αποστολής μου χρεώνει αλλά 4 ευρώ δηλαδή σύνολο 18 ,τσαντιστικα κ δεν έκανα την παραγγελία ,θα ρίξω μια ματιά πρώτα σε κάποιο κατάστημα στην περιοχή μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , xrys1988 είπε:

Για πείτε μας κι εμάς σε ποιο site την είδατε κορίτσια.... Και σε τι τιμή??? Εμένα μου έχουν πλέξει από μια κουβέρτα η κάθε γιαγιά. Επίσης, μου πήραν δώρο μια πικέ κουβέρτα αγκαλιας κ μια φλις που είναι τέλεια στην υφή. Αλλά αυτή που λέτε ότι γίνεται κ υπνοσακος, νομίζω ότι βολεύει πολύ...

Εγώ κορίτσι μου την πήρα από το spitishop και είναι της εταιρείας Kentia. Κ να σου πω ήταν πολύ οικονομική είχε με έκπτωση 11€ κ κάτι. Από εκεί πήρα κ 2 σετ σεντόνια για το λίκνο .δυο σελτεδακια ,μια πανα φανέλα ,κ 3 σαλιαρες . Γενικά κ τα σεντόνια για το λίκνο ήταν πιο φθηνά από αλλά σάιτ . Στα καταστήματα να φανταστείς δν έχω πάει καθόλου . Μόνο για το καροτσι που πήγαμε στο kiddo , λητω κ bebehome . Κ είδα πως όλα (κουβέρτες ,σεντόνια,φορμάκια,πάνες αγκαλιάς κτλ) είναι πιο ακριβά από ότι τα e-shop γι αυτό προτίμησα όλα αυτά να τα παραγγείλω παρά να τα αγορασω από κατάστημα. 

πρίν από 7 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ δεν σε πολλά σάιτ πχ λευκά όνειρα έχει μια επώνυμη προσφορά 14 ευρώ και ενώ γραφει δωρεάν έξοδα αποστολής μου χρεώνει αλλά 4 ευρώ δηλαδή σύνολο 18 ,τσαντιστικα κ δεν έκανα την παραγγελία ,θα ρίξω μια ματιά πρώτα σε κάποιο κατάστημα στην περιοχή μου

Για να έχεις δωρεάν μεταφορικά συνήθως θέλει να κανείς πάνω από 50€ παραγγελία. Εγώ γι αυτό πήρα πολλά πράγματα. Στα καταστήματα να ξέρεις δν είναι πιο φθηνά ! Πλέον οι περισσότεροι δουλεύουν με τα e-shop. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επανέρχομαι λίγο στο θέμα εμβόλιο όχι για κανέναν άλλο λόγω μόνο για το ότι βγήκε το φοχ. του comirnaty (πρώην ονομασία Pfizer) το οποίο διαβάζα πριν λίγο και με έπιασε ταχυκαρδία και μια τάση για εμετό !!! Κοίταζα σχετικά με την κύηση που αναφέρει ξεκάθαρα πως υπάρχει περιορισμένη εμπειρία με τη χρήση του comirnaty σε έγκυες γυναίκες και η χορήγηση του θα πρέπει να εξετάζεται μόνο αν τα ωφέλη είναι περισσότερα και κινδυνεύει πράγματικα η έγκυος γυναίκα από τον covid επίσης λέει πως δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα σχετικά με τη μεταφορά του εμβολίου διαμέσο του πλακούντα!!!   .... Σχετικά με την γαλουχία δεν είναι γνωστό αναφέρει αν αποκρίνεται στο ανθρώπινο γάλα  ...

Και μετά μας λένε είναι ασφαλές και στις εγκύους και στις θηλάζουσες και μας αναγκάζουν να το κάνουμε (σε εκείνες που εργάζονται) και δεν μπορούμε να κάνουμε το παραμικροοο !!!!! Θα εκραγω ! Απλά! Κάπου έπρεπε να τα πω ! Αν ήθελα μια φορά να μην το κάνω τώρα δεν θέλω 100!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ δεν σε πολλά σάιτ πχ λευκά όνειρα έχει μια επώνυμη προσφορά 14 ευρώ και ενώ γραφει δωρεάν έξοδα αποστολής μου χρεώνει αλλά 4 ευρώ δηλαδή σύνολο 18 ,τσαντιστικα κ δεν έκανα την παραγγελία ,θα ρίξω μια ματιά πρώτα σε κάποιο κατάστημα στην περιοχή μου

Εγώ παραγγειλα από τα λευκά όνειρα τον προηγούμενο μήνα κ ήταν όλα τέλεια. Πήρα πάνες απλές, σεντόνια λικνου, υπόστρωμα, όλα μια χαρά. Με παραγγελία από 17€ κ πάνω έχει δωρεάν μεταφορικά! 

 

πρίν από 7 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Εγώ κορίτσι μου την πήρα από το spitishop και είναι της εταιρείας Kentia. Κ να σου πω ήταν πολύ οικονομική είχε με έκπτωση 11€ κ κάτι. Από εκεί πήρα κ 2 σετ σεντόνια για το λίκνο .δυο σελτεδακια ,μια πανα φανέλα ,κ 3 σαλιαρες . Γενικά κ τα σεντόνια για το λίκνο ήταν πιο φθηνά από αλλά σάιτ . Στα καταστήματα να φανταστείς δν έχω πάει καθόλου . Μόνο για το καροτσι που πήγαμε στο kiddo , λητω κ bebehome . Κ είδα πως όλα (κουβέρτες ,σεντόνια,φορμάκια,πάνες αγκαλιάς κτλ) είναι πιο ακριβά από ότι τα e-shop γι αυτό προτίμησα όλα αυτά να τα παραγγείλω παρά να τα αγορασω από κατάστημα. 

Για να έχεις δωρεάν μεταφορικά συνήθως θέλει να κανείς πάνω από 50€ παραγγελία. Εγώ γι αυτό πήρα πολλά πράγματα. Στα καταστήματα να ξέρεις δν είναι πιο φθηνά ! Πλέον οι περισσότεροι δουλεύουν με τα e-shop. 

Ναι καμία σχέση οι τιμες. Όλα είναι πολύ οικονομικά διαδικτυακα. Και γλιτώνεις κ το πήγαινε ελα. Κι εγώ από λευκά όνειρα παραγγειλα, όλα ήταν μια χαρά! Αυτό τον υπνοσακο κουβέρτα πως θα το βρω? Πως το αναγράφει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , xrys1988 είπε:

Εγώ παραγγειλα από τα λευκά όνειρα τον προηγούμενο μήνα κ ήταν όλα τέλεια. Πήρα πάνες απλές, σεντόνια λικνου, υπόστρωμα, όλα μια χαρά. Με παραγγελία από 17€ κ πάνω έχει δωρεάν μεταφορικά! 

 

Μια χαρά ! Υπάρχουν σάιτ που δίνουν κ με μικρότερη τιμή δωρεάν μεταφορικά. Αλλα τα περισσότερα έχουν ως ταρίφα το 49€ ή 39€ γι αυτό είπα 50€ . Θα μπω να ρίξω μια μάτια σε αγτο το σάιτ αν κ είμαι καλυμμένη με αυτά που πήρα αλλά να το ξέρω στην πορεία που θα χρειαστούμε κ αλλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Χαχαχαχαχα του το είχα δείξει αυτό το βίντεο και γελούσε ... 

Καλα όταν γεννήσεις δεν νομίζω να έχεις χρόνο γι αυτά!! Εγώ για να αντέξω το βράδυ που μας ξυπνούσε συχνά μέχρι να κάνω την σωτηρία συγκοιμηση για μένα και να κοιμηθώ επιτέλους βράδυ ολόκληρο τη μέρα όταν κοιμόταν ο μικρός κοιμόμουν κι εγώ μαζί μετά θηλαααζα θήλαζα είχα και θέματα με υπερπαραγωγή μόνο ένα φαι έκανα όλα ο άντρας μου τα έκανε από δουλειές τότε ... Εύχομαι να έχουμε ήσυχα μωρά και να τα πάνε καλαα με τον ύπνο αυτό μόνο!!:lol:

Για αυτό λέω δεν ξέρω τι θα πρώτο κάνω όταν γεννήσω σπίτι?μπέμπα?χαχααα 

Οι πρώτες μέρες σίγουρα θα είναι δύσκολες μέχρι να βρούμε το πρόγραμμά μας και εγώ από καισαρική δεν θα μπορώ να κάνω και πολλά!Όταν θα είμαι οκ τότε θα ξεκινήσω σιγά σιγά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Εγώ κορίτσι μου την πήρα από το spitishop και είναι της εταιρείας Kentia. Κ να σου πω ήταν πολύ οικονομική είχε με έκπτωση 11€ κ κάτι. Από εκεί πήρα κ 2 σετ σεντόνια για το λίκνο .δυο σελτεδακια ,μια πανα φανέλα ,κ 3 σαλιαρες . Γενικά κ τα σεντόνια για το λίκνο ήταν πιο φθηνά από αλλά σάιτ . Στα καταστήματα να φανταστείς δν έχω πάει καθόλου . Μόνο για το καροτσι που πήγαμε στο kiddo , λητω κ bebehome . Κ είδα πως όλα (κουβέρτες ,σεντόνια,φορμάκια,πάνες αγκαλιάς κτλ) είναι πιο ακριβά από ότι τα e-shop γι αυτό προτίμησα όλα αυτά να τα παραγγείλω παρά να τα αγορασω από κατάστημα. 

Για να έχεις δωρεάν μεταφορικά συνήθως θέλει να κανείς πάνω από 50€ παραγγελία. Εγώ γι αυτό πήρα πολλά πράγματα. Στα καταστήματα να ξέρεις δν είναι πιο φθηνά ! Πλέον οι περισσότεροι δουλεύουν με τα e-shop. 

Το γνωρίζω αυτό αλλά δεν να φέρει κάτι τέτοιο κάτω από κάθε προϊόν έγραφε δωρεάν μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Brigitt είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι λίγο στο θέμα εμβόλιο όχι για κανέναν άλλο λόγω μόνο για το ότι βγήκε το φοχ. του comirnaty (πρώην ονομασία Pfizer) το οποίο διαβάζα πριν λίγο και με έπιασε ταχυκαρδία και μια τάση για εμετό !!! Κοίταζα σχετικά με την κύηση που αναφέρει ξεκάθαρα πως υπάρχει περιορισμένη εμπειρία με τη χρήση του comirnaty σε έγκυες γυναίκες και η χορήγηση του θα πρέπει να εξετάζεται μόνο αν τα ωφέλη είναι περισσότερα και κινδυνεύει πράγματικα η έγκυος γυναίκα από τον covid επίσης λέει πως δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα σχετικά με τη μεταφορά του εμβολίου διαμέσο του πλακούντα!!!   .... Σχετικά με την γαλουχία δεν είναι γνωστό αναφέρει αν αποκρίνεται στο ανθρώπινο γάλα  ...

Και μετά μας λένε είναι ασφαλές και στις εγκύους και στις θηλάζουσες και μας αναγκάζουν να το κάνουμε (σε εκείνες που εργάζονται) και δεν μπορούμε να κάνουμε το παραμικροοο !!!!! Θα εκραγω ! Απλά! Κάπου έπρεπε να τα πω ! Αν ήθελα μια φορά να μην το κάνω τώρα δεν θέλω 100!!!!

Οκ απλά τραγικοί!!! Δεν υπάρχουν λόγια ο εκβιασμός όμως που κάνουν ειναι ακόμα χειρότερος!!!Θα έπρεπε κάτι να λέει που τόσοι υγειονομικοι δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο...

Εμας μας είπε ο γιατρός να κάνουμε ένα εμβόλιο το οποίο καλύπτει πνευμονιοκοκο,κοκκυτη κτλπ και πάλι το σκέφτομαι! Για του κορονοϊου δεν αναφέρθηκε καν! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt said:

Κορίτσια επανέρχομαι λίγο στο θέμα εμβόλιο όχι για κανέναν άλλο λόγω μόνο για το ότι βγήκε το φοχ. του comirnaty (πρώην ονομασία Pfizer) το οποίο διαβάζα πριν λίγο και με έπιασε ταχυκαρδία και μια τάση για εμετό !!! Κοίταζα σχετικά με την κύηση που αναφέρει ξεκάθαρα πως υπάρχει περιορισμένη εμπειρία με τη χρήση του comirnaty σε έγκυες γυναίκες και η χορήγηση του θα πρέπει να εξετάζεται μόνο αν τα ωφέλη είναι περισσότερα και κινδυνεύει πράγματικα η έγκυος γυναίκα από τον covid επίσης λέει πως δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα σχετικά με τη μεταφορά του εμβολίου διαμέσο του πλακούντα!!!   .... Σχετικά με την γαλουχία δεν είναι γνωστό αναφέρει αν αποκρίνεται στο ανθρώπινο γάλα  ...

Και μετά μας λένε είναι ασφαλές και στις εγκύους και στις θηλάζουσες και μας αναγκάζουν να το κάνουμε (σε εκείνες που εργάζονται) και δεν μπορούμε να κάνουμε το παραμικροοο !!!!! Θα εκραγω ! Απλά! Κάπου έπρεπε να τα πω ! Αν ήθελα μια φορά να μην το κάνω τώρα δεν θέλω 100!!!!

Τι ειναι το φοχ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , depifish είπε:

Τι ειναι το φοχ; 

 

πρίν από 19 λεπτά , Penny28 είπε:

Οκ απλά τραγικοί!!! Δεν υπάρχουν λόγια ο εκβιασμός όμως που κάνουν ειναι ακόμα χειρότερος!!!Θα έπρεπε κάτι να λέει που τόσοι υγειονομικοι δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο...

Εμας μας είπε ο γιατρός να κάνουμε ένα εμβόλιο το οποίο καλύπτει πνευμονιοκοκο,κοκκυτη κτλπ και πάλι το σκέφτομαι! Για του κορονοϊου δεν αναφέρθηκε καν! 

Αν ο γιατρός μου έλεγε να κάνω το συγκεκριμένο εμβόλιο και είναι απολύτως ασφαλές και τα σχετικά θα εκτυπώνα το φοχ και θα πήγαινα να του το κολλήσω στη μούρη !!!! Απλά απαράδεκτο !!!

πρίν από 5 λεπτά , depifish είπε:

Τι ειναι το φοχ; 

Φυλλάδιο οδηγιών χρήσης που περιέχουν όλα τα φάρμακα και εμβόλια και καλό είναι να το διαβάζουμε πολύ προσεκτικά πριν κανουμε το οτιδήποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 minutes ago, Brigitt said:

 

Αν ο γιατρός μου έλεγε να κάνω το συγκεκριμένο εμβόλιο και είναι απολύτως ασφαλές και τα σχετικά θα εκτυπώνα το φοχ και θα πήγαινα να του το κολλήσω στη μούρη !!!! Απλά απαράδεκτο !!!

Φυλλάδιο οδηγιών χρήσης που περιέχουν όλα τα φάρμακα και εμβόλια και καλό είναι να το διαβάζουμε πολύ προσεκτικά πριν κανουμε το οτιδήποτε

Ααααα και που το βρηκες;;; Υπαρχει καπου διαδικτυακα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , depifish είπε:

Ααααα και που το βρηκες;;; Υπαρχει καπου διαδικτυακα; 

Ναιι!! Γράψε comirnaty spc και κατέβασε το υπάρχει στα Ελληνικά (είναι το εμβόλιο της Pfizer που έχει αλλάξει όνομα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ναιι!! Γράψε comirnaty spc και κατέβασε το υπάρχει στα Ελληνικά (είναι το εμβόλιο της Pfizer που έχει αλλάξει όνομα)

Το διάβασα και εγώ και έπαθα ένα μικρό σοκ μπορώ να πω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Γιατι σου ειπε να μην παρεις αλλο? Εγω παιρνω 3 κ ξεκινησα κ το magnesiym citrate για αποφυγη συσπασεων. Βεβαια ο γιατρος σου κατι περισσοτερο ξερει!

Πως αντεχεις κ δεν εχεις μαθει το φυλο?? Θα ειχα σκασει χα χα!

Μπράβο κιτρικο θελω να ξεκινήσω... Θεωρείται απ τα πιο απορρηφησιμα μαζι με το μαλικο. Ποιο ακριβως παιρνεις; 

Επισης trofocard που παιρνεις 3 εννοεις το max? Και κιτρικο μαζι;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...