Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , xrys1988 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω οι εκκρίσεις έχουν αυξηθεί γιατί έχει κ πολλή ζέστη πάλι τις τελευταίες μέρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα σχεδόν ξάπλα γιατί φοβήθηκα μήπως ήταν αμνιακό υγρό η υγρασία που ένιωθα. Δεν είναι ζεστό όμως, ούτε έχει χρώμα... μακάρι να είναι κάτι. Τώρα δεν το νιώθω αυτό ... είχα αυτή την αίσθηση σχεδόν όλη μέρα όμως. 

Ναι μάλλον οφείλεται στην ζεστή πάλι...μα τι είναι αυτός ο καιρός πια κουράστηκα ....εμένα προχτές είχε γίνει το εσώρουχο όλο βρεγμένο από τον ιδρώτα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ναι μάλλον οφείλεται στην ζεστή πάλι...μα τι είναι αυτός ο καιρός πια κουράστηκα ....εμένα προχτές είχε γίνει το εσώρουχο όλο βρεγμένο από τον ιδρώτα....

Υπομονή θα κάνουμε... Εσένα λίγο σου έμεινε άλλωστε! Πάντως, αν νιώθω κι αύριο ετσι, θα πάω στο γιατρό καλού κακού...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, xrys1988 said:

Αχ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω οι εκκρίσεις έχουν αυξηθεί γιατί έχει κ πολλή ζέστη πάλι τις τελευταίες μέρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα σχεδόν ξάπλα γιατί φοβήθηκα μήπως ήταν αμνιακό υγρό η υγρασία που ένιωθα. Δεν είναι ζεστό όμως, ούτε έχει χρώμα... μακάρι να μην είναι κάτι. Τώρα δεν το νιώθω αυτό ... είχα αυτή την αίσθηση σχεδόν όλη μέρα όμως. 

Νομιζω αν ηταν θα το ειχες καταλαβει. Γιατι δεν πσς στο γιατρο για υπερηχο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα.... Πως είστε??? Ρε κορίτσια... για πείτε μου.... Εσείς έχετε κολπικές εκκρίσεις? Σήμερα νιώθω σαν να έχω πολλά υγρά... το πρωι ξύπνησα κιόλας επειδή ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα κ δεν μπορουσα να κρατηθώ. Πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα. Αν τυχόν έχουμε διαρροή αμνιακού υγρού, πως μπορούμε να το καταλάβουμε?? 

Ο φόβος μου μην τυχόν έχω διαρροή ...Αν είναι διαρροή είναι συνεχόμενο και σταθερό.Και εγώ αυτές τ μέρες είναι σαν βρεγμενο το εσώρουχο μου αλλά ξέρω ότι είναι από τον ιδρώτα γιατί ξεκινάει από το πλαϊ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα για υπέρηχο γιατί κατάλαβα ότι ήταν απλά υγρά, κολπικές εκκρίσεις. Δεν ήταν συνεχόμενο, δεν είχε ούτε οσμή, ούτε χρώμα. Απλά έμεινα ξαπλωμένη.... Αν νιώσω αύριο πάλι κάτι τέτοιο, θα πάω στο γιατρό σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα.... Πως είστε??? Ρε κορίτσια... για πείτε μου.... Εσείς έχετε κολπικές εκκρίσεις? Σήμερα νιώθω σαν να έχω πολλά υγρά... το πρωι ξύπνησα κιόλας επειδή ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα κ δεν μπορουσα να κρατηθώ. Πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα. Αν τυχόν έχουμε διαρροή αμνιακού υγρού, πως μπορούμε να το καταλάβουμε?? 

Καλησπέρα!!! Φυσικά έχω κ γω κολπικά υγρά! Κάθε μέρα αλλάζω εσώρουχο κ πολλές φορές βάζω κ σερβιετακια!! Άσε!!! Το αμνιακό υγρό το μετράει ο γιατρός σε κάθε εξέταση! Από τη στιγμή που λέει ότι είναι μια χαρά, ανακουφιζομαι!!! Μην ανησυχείς αν στο μετράει κ το βλέπει καλό!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια σόρρυ για την περιγραφή δεν ξέρω κι εγώ πόσο χαμηλά έχει κατέβει το κεφάλι αλλά όταν περπατάω ή ανεβαίνω τις σκάλες νιώθω πως θα μου φύγει το μωρό από τον πισινό !!! Νιώθω πίεση από κάτω και μπροστά αλλά ιδιαίτερα στον πρωκτό δηλαδή νιώθω πως περπατάω σαν συγκαμενη , γιατί δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς λέω τώρα θα νιώσω το κεφάλι ανάμεσα στα πόδια σε λίγο θα το βλέπω στον ύπνο μου :grin:

είναι κάποια σε παρόμοια κατάσταση ??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, xrys1988 said:

Αχ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω οι εκκρίσεις έχουν αυξηθεί γιατί έχει κ πολλή ζέστη πάλι τις τελευταίες μέρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα σχεδόν ξάπλα γιατί φοβήθηκα μήπως ήταν αμνιακό υγρό η υγρασία που ένιωθα. Δεν είναι ζεστό όμως, ούτε έχει χρώμα... μακάρι να μην είναι κάτι. Τώρα δεν το νιώθω αυτό ... είχα αυτή την αίσθηση σχεδόν όλη μέρα όμως. 

Εχω διαβασει οτι ενα κολπο για να το καταλαβεις αν ειναι αμνιακο υγρο ειναι να βηξεις εντονα και αν νοιωσεις οτι τρεχει τοτε μαλλον ειναι καποια διαρροη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα...

33+5 , χθες βραδυ στις 10.30.

Το μωρο το ειδα για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι μονάδα. Γεννήθηκε 2200.

Χθες κατα τις 6.00μμ ενιωσα να τρεχει κατι κατω. Λεω πααλι αυτα τα ενοχλητικα λευκα υγρα θα είναι. Κοιτάω και βλεπω λιγο αιματακι κατακόκκινο.

Παίρνω τηλ τον γιατρό δεν το σήκωνε. Οποτε πηρα τα παιδια και πηγα μπαλετο την μεγάλη. Ένιωθα συσπασεις στο περπάτημα.

Με.πηρε ο γιατρός μου λεει πήγαινε στο μαιευτήριο. Εγω ομως εκοβα βολτες μεχρι να τελειώσει το μπαλέτο η μεγάλη. Με ξαναπήρε και μου λεει πήγαινε τώρα.

Πηγα, εκανα nst δεν είχα συσπασεις, λιγες εκανα, κανα δυο. Ομως ήταν επώδυνες. Στη μια κιόλας έτυχε να μπει η προϊσταμένη και με πιεσε στην τομή και πόνεσα πολυ. Μιλάνε με τον γιατρό και καταλαβαίνω οτι λένε προετοιμασία για γέννα. Τρελαθηκα...

Προσπαθησα να ζητησω μερες, ας εμενα και μεσα για παρακολούθηση. Επεμεναν ολοι οτι δεν ειναι ασφαλες.

Τελικα ευτυχως που.τους ακουσα γιατι ειχε ανοίξει η μήτρα... Κι αν δεν ειχα το αίμα για προειδοποίηση που μας έστειλε για τσεκ, δεν ξερω τι κατάληξη θα είχαμε εγω και το μωρο.

Ασχημη εμπειρία γενικότερα. Επώδυνη η κ.τ κρατησε πολυ ώρα και απο τα μεσα της επέμβασης, ένιωθα πονο και πίεση. Και παρολο που μου εκαναν και 2η δόση διπλη με επισκληριδιο, συνεχισα να νιώθω έντονο πόνο.

Εμεινα ανανηψη μεχρι τις 2.30πμ

Δεν έχω κοιμηθεί και τώρα ειμαι με θηλαστρο.

  • Μου αρέσει 8

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Δεν πήγα για υπέρηχο γιατί κατάλαβα ότι ήταν απλά υγρά, κολπικές εκκρίσεις. Δεν ήταν συνεχόμενο, δεν είχε ούτε οσμή, ούτε χρώμα. Απλά έμεινα ξαπλωμένη.... Αν νιώσω αύριο πάλι κάτι τέτοιο, θα πάω στο γιατρό σίγουρα. 

Το είχα κ με την πολύ ζέστη τον Αύγουστο και νόμιζα κ εγώ ότι έχω διαρροή αμνιακού ,μόλις όμως κάνω μπάνιο και είμαι στην δροσιά δεν είχε κάτι ,μόλις ιδρωνα ,ιδρώνε και το εσώρουχο μου.

9 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια σόρρυ για την περιγραφή δεν ξέρω κι εγώ πόσο χαμηλά έχει κατέβει το κεφάλι αλλά όταν περπατάω ή ανεβαίνω τις σκάλες νιώθω πως θα μου φύγει το μωρό από τον πισινό !!! Νιώθω πίεση από κάτω και μπροστά αλλά ιδιαίτερα στον πρωκτό δηλαδή νιώθω πως περπατάω σαν συγκαμενη , γιατί δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς λέω τώρα θα νιώσω το κεφάλι ανάμεσα στα πόδια σε λίγο θα το βλέπω στον ύπνο μου :grin:

είναι κάποια σε παρόμοια κατάσταση ??? 

Είμαι 34 βδομ κ νιώθω ακριβως το ίδιο πίεση πίσω στον ποπο όταν μαζευετε το μωρό ή όταν έχω συσπαση, εντομεταξυ δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κ θέση ήταν με το κεφάλι κατω στις 31βδομ.τωρα νιώθω στον κόλπο όταν κουνιέται σαν να σκάβει ένα πράγμα δεν ξέρω πως να το εξηγήσω .Σήμερα θα πάμε στον γιατρό και θα δούμε.

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια γέννησα...

33+5 , χθες βραδυ στις 10.30.

Το μωρο το ειδα για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι μονάδα. Γεννήθηκε 2200.

Χθες κατα τις 6.00μμ ενιωσα να τρεχει κατι κατω. Λεω πααλι αυτα τα ενοχλητικα λευκα υγρα θα είναι. Κοιτάω και βλεπω λιγο αιματακι κατακόκκινο.

Παίρνω τηλ τον γιατρό δεν το σήκωνε. Οποτε πηρα τα παιδια και πηγα μπαλετο την μεγάλη. Ένιωθα συσπασεις στο περπάτημα.

Με.πηρε ο γιατρός μου λεει πήγαινε στο μαιευτήριο. Εγω ομως εκοβα βολτες μεχρι να τελειώσει το μπαλέτο η μεγάλη. Με ξαναπήρε και μου λεει πήγαινε τώρα.

Πηγα, εκανα nst δεν είχα συσπασεις, λιγες εκανα, κανα δυο. Ομως ήταν επώδυνες. Στη μια κιόλας έτυχε να μπει η προϊσταμένη και με πιεσε στην τομή και πόνεσα πολυ. Μιλάνε με τον γιατρό και καταλαβαίνω οτι λένε προετοιμασία για γέννα. Τρελαθηκα...

Προσπαθησα να ζητησω μερες, ας εμενα και μεσα για παρακολούθηση. Επεμεναν ολοι οτι δεν ειναι ασφαλες.

Τελικα ευτυχως που.τους ακουσα γιατι ειχε ανοίξει η μήτρα... Κι αν δεν ειχα το αίμα για προειδοποίηση που μας έστειλε για τσεκ, δεν ξερω τι κατάληξη θα είχαμε εγω και το μωρο.

Ασχημη εμπειρία γενικότερα. Επώδυνη η κ.τ κρατησε πολυ ώρα και απο τα μεσα της επέμβασης, ένιωθα πονο και πίεση. Και παρολο που μου εκαναν και 2η δόση διπλη με επισκληριδιο, συνεχισα να νιώθω έντονο πόνο.

Εμεινα ανανηψη μεχρι τις 2.30πμ

Δεν έχω κοιμηθεί και τώρα ειμαι με θηλαστρο.

Καλημέρα !!!Να σας ζήσει καλή ανάρρωση και σύντομα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!Αυτό ακριβώς φοβάμαι και εγώ μην γεννήσω προωρα γιατί είδη έχω συσπάσεις κ νιώθω αρκετη πίεση κάτω ,σήμερα έχουμε γιατρό 34 βδομάδων.Ειχες κάποια ένδειξη μέρες πριν ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια γέννησα...

33+5 , χθες βραδυ στις 10.30.

Το μωρο το ειδα για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι μονάδα. Γεννήθηκε 2200.

Χθες κατα τις 6.00μμ ενιωσα να τρεχει κατι κατω. Λεω πααλι αυτα τα ενοχλητικα λευκα υγρα θα είναι. Κοιτάω και βλεπω λιγο αιματακι κατακόκκινο.

Παίρνω τηλ τον γιατρό δεν το σήκωνε. Οποτε πηρα τα παιδια και πηγα μπαλετο την μεγάλη. Ένιωθα συσπασεις στο περπάτημα.

Με.πηρε ο γιατρός μου λεει πήγαινε στο μαιευτήριο. Εγω ομως εκοβα βολτες μεχρι να τελειώσει το μπαλέτο η μεγάλη. Με ξαναπήρε και μου λεει πήγαινε τώρα.

Πηγα, εκανα nst δεν είχα συσπασεις, λιγες εκανα, κανα δυο. Ομως ήταν επώδυνες. Στη μια κιόλας έτυχε να μπει η προϊσταμένη και με πιεσε στην τομή και πόνεσα πολυ. Μιλάνε με τον γιατρό και καταλαβαίνω οτι λένε προετοιμασία για γέννα. Τρελαθηκα...

Προσπαθησα να ζητησω μερες, ας εμενα και μεσα για παρακολούθηση. Επεμεναν ολοι οτι δεν ειναι ασφαλες.

Τελικα ευτυχως που.τους ακουσα γιατι ειχε ανοίξει η μήτρα... Κι αν δεν ειχα το αίμα για προειδοποίηση που μας έστειλε για τσεκ, δεν ξερω τι κατάληξη θα είχαμε εγω και το μωρο.

Ασχημη εμπειρία γενικότερα. Επώδυνη η κ.τ κρατησε πολυ ώρα και απο τα μεσα της επέμβασης, ένιωθα πονο και πίεση. Και παρολο που μου εκαναν και 2η δόση διπλη με επισκληριδιο, συνεχισα να νιώθω έντονο πόνο.

Εμεινα ανανηψη μεχρι τις 2.30πμ

Δεν έχω κοιμηθεί και τώρα ειμαι με θηλαστρο.

Να σας ζήσει το μωράκι !!! Και να το πάρετε σύντομα κοντά σας ! Σημασία έχει πως είστε καλά τώρα και οι δύο ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ❤️

@βιολετα3 όχι τίποτα. Ισως ειχα καμποσες συσπασεις αλλα και παλι οχι κάτι τραγικό.  Ισως να μην ηταν πανω απο 10-12 ισως και μα ηταν λιγο παραπάνω ομως δεν μετρούσα. Πάντως σημάδι οτι έχει ανοίξει η μήτρα δεν ειχα. Περαν απο το λιγο αιμα που ειδα.

 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Farmakotriftena said:

Ευχαριστώ ❤️

@βιολετα3 όχι τίποτα. Ισως ειχα καμποσες συσπασεις αλλα και παλι οχι κάτι τραγικό.  Ισως να μην ηταν πανω απο 10-12 ισως και μα ηταν λιγο παραπάνω ομως δεν μετρούσα. Πάντως σημάδι οτι έχει ανοίξει η μήτρα δεν ειχα. Περαν απο το λιγο αιμα που ειδα.

 

Να σας ζησει!!σημασια εχει οτι ειστε καλα!! Να ξεκπυραστεις οσο μπορεις τωρα κ να παρεις συντομα το.μωρακι σου αγκαλια!! Να σ α ς ζησει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Farmakotriftena said:

Ευχαριστώ ❤️

@βιολετα3 όχι τίποτα. Ισως ειχα καμποσες συσπασεις αλλα και παλι οχι κάτι τραγικό.  Ισως να μην ηταν πανω απο 10-12 ισως και μα ηταν λιγο παραπάνω ομως δεν μετρούσα. Πάντως σημάδι οτι έχει ανοίξει η μήτρα δεν ειχα. Περαν απο το λιγο αιμα που ειδα.

 

Να σας ζησει κοριτσι μου! Ολα καλα θα πανε, συντομα θα εχεις αγκαλια το μικρουλι σου και ολη η ασχημη εμπειρια θα ειναι μια μακρυνη αναμνηση μετα! Τι εννοεις ειχε ανοιξει η μητρα; Μηπως εννοεις ο τραχηλος; 

Οπως και να χει, ξεκουρασου γιατι θα χρειαστεις πολυτιμες δυναμεις για το μικρο σου αλλα και για τα αλλα σου παιδακια! Ειστε ολοι καλα και αυτο ειναι το πιο σππυδαιο! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια γέννησα...

33+5 , χθες βραδυ στις 10.30.

Το μωρο το ειδα για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι μονάδα. Γεννήθηκε 2200.

Χθες κατα τις 6.00μμ ενιωσα να τρεχει κατι κατω. Λεω πααλι αυτα τα ενοχλητικα λευκα υγρα θα είναι. Κοιτάω και βλεπω λιγο αιματακι κατακόκκινο.

Παίρνω τηλ τον γιατρό δεν το σήκωνε. Οποτε πηρα τα παιδια και πηγα μπαλετο την μεγάλη. Ένιωθα συσπασεις στο περπάτημα.

Με.πηρε ο γιατρός μου λεει πήγαινε στο μαιευτήριο. Εγω ομως εκοβα βολτες μεχρι να τελειώσει το μπαλέτο η μεγάλη. Με ξαναπήρε και μου λεει πήγαινε τώρα.

Πηγα, εκανα nst δεν είχα συσπασεις, λιγες εκανα, κανα δυο. Ομως ήταν επώδυνες. Στη μια κιόλας έτυχε να μπει η προϊσταμένη και με πιεσε στην τομή και πόνεσα πολυ. Μιλάνε με τον γιατρό και καταλαβαίνω οτι λένε προετοιμασία για γέννα. Τρελαθηκα...

Προσπαθησα να ζητησω μερες, ας εμενα και μεσα για παρακολούθηση. Επεμεναν ολοι οτι δεν ειναι ασφαλες.

Τελικα ευτυχως που.τους ακουσα γιατι ειχε ανοίξει η μήτρα... Κι αν δεν ειχα το αίμα για προειδοποίηση που μας έστειλε για τσεκ, δεν ξερω τι κατάληξη θα είχαμε εγω και το μωρο.

Ασχημη εμπειρία γενικότερα. Επώδυνη η κ.τ κρατησε πολυ ώρα και απο τα μεσα της επέμβασης, ένιωθα πονο και πίεση. Και παρολο που μου εκαναν και 2η δόση διπλη με επισκληριδιο, συνεχισα να νιώθω έντονο πόνο.

Εμεινα ανανηψη μεχρι τις 2.30πμ

Δεν έχω κοιμηθεί και τώρα ειμαι με θηλαστρο.

Να σας ζήσει κορίτσι Μ....γερό και δυνατο να είναι και εκείνο και εσύ..... σημασία έχει ότι είστε καλά και οι δυο σας....καλή ανάρρωση να έχετε και με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...