Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 3

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , xrys1988 είπε:

Καλημέρα!!! Με το καλό!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα? Έχει πάρει βάρος το μωράκι σας? Εγώ ανυπομονώ να πάω την ερχόμενη Τετάρτη να δω πόσο θα είναι τώρα....

Με το καλό και σε σένα....είμαι 36+1....αν μπω στις 4 του μήνα θα είμαι 37+5....11 μέρες ακόμα....απίστευτο....εκτός απροόπτου βέβαια ....την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2100....προχτές που πήγα κάναμε μόνο nst όποτε δεν ξέρω πόσο πήρε....πόσο να πήρε άραγε σε μια εβδομάδα....και εγώ το έχω απορία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια με το καλό σε όλες μας και να ζήσουν τα μπουμπούκια σε όσες ήρθε το θαύμα.

38+2 σήμερα , βάρος χαμηλά , πόνοι περιόδου,μεση λες καί κουβαλούσα τσιμέντο και πονοκέφαλο φουλ.

Νομίζω ότι θα σκάσω.ο μικρός είναι υπερκινητικός αλλά η αϋπνία με έχει εξαντλήσει ήδη λόγω καούρας.εχω πάρει μόνο δύο κιλά .θα γεννήσω σε δημόσιο της Θεσσαλονίκης και ήδη το άγχος με έχει καταβάλει.

Ήθελα κάπου να τα πω .

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Με το καλό και σε σένα....είμαι 36+1....αν μπω στις 4 του μήνα θα είμαι 37+5....11 μέρες ακόμα....απίστευτο....εκτός απροόπτου βέβαια ....την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2100....προχτές που πήγα κάναμε μόνο nst όποτε δεν ξέρω πόσο πήρε....πόσο να πήρε άραγε σε μια εβδομάδα....και εγώ το έχω απορία...

Μια χαρά!! Εγώ προχθές είχα πολλές ενοχλήσεις κ έλεγα στην μπέμπα να κάνει υπομονή μερικές μέρες μέχρι να μπω στην 36η χαχαχαχα (την Κυριακή μπαίνω). Βέβαια χθες κ σήμερα είμαι μια χαρα. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρούλα, 2 κιλά ήταν την προηγούμενη εβδομάδα που είχα πάει κ ήμουν 33+2. Πιστεύω θα παίρνουν γύρω στα 100-150 γραμμάρια αυτές τις εβδομάδες... Δεν ξέρω. Εγώ nst δεν έχω κάνει ακόμη, την επόμενη Τετάρτη θα κάνω για πρώτη φορά. 

πρίν από 10 λεπτά , Ritapog είπε:

Κορίτσια με το καλό σε όλες μας και να ζήσουν τα μπουμπούκια σε όσες ήρθε το θαύμα.

38+2 σήμερα , βάρος χαμηλά , πόνοι περιόδου,μεση λες καί κουβαλούσα τσιμέντο και πονοκέφαλο φουλ.

Νομίζω ότι θα σκάσω.ο μικρός είναι υπερκινητικός αλλά η αϋπνία με έχει εξαντλήσει ήδη λόγω καούρας.εχω πάρει μόνο δύο κιλά .θα γεννήσω σε δημόσιο της Θεσσαλονίκης και ήδη το άγχος με έχει καταβάλει.

Ήθελα κάπου να τα πω .

 

Εεεε νομίζω τις τελευταίες εβδομάδες είναι απολύτως φυσιολογικα όλα αυτά που νιώθεις ... Υπομονή, λίγο έμεινε ακόμη. Με το καλό σε όλες μας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ritapog said:

Κορίτσια με το καλό σε όλες μας και να ζήσουν τα μπουμπούκια σε όσες ήρθε το θαύμα.

38+2 σήμερα , βάρος χαμηλά , πόνοι περιόδου,μεση λες καί κουβαλούσα τσιμέντο και πονοκέφαλο φουλ.

Νομίζω ότι θα σκάσω.ο μικρός είναι υπερκινητικός αλλά η αϋπνία με έχει εξαντλήσει ήδη λόγω καούρας.εχω πάρει μόνο δύο κιλά .θα γεννήσω σε δημόσιο της Θεσσαλονίκης και ήδη το άγχος με έχει καταβάλει.

Ήθελα κάπου να τα πω .

 

Σε νιωθω! Τα ιδια κ εγω επι 2 λογω διδυμων! Μετραω μερες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ritapog είπε:

Κορίτσια με το καλό σε όλες μας και να ζήσουν τα μπουμπούκια σε όσες ήρθε το θαύμα.

38+2 σήμερα , βάρος χαμηλά , πόνοι περιόδου,μεση λες καί κουβαλούσα τσιμέντο και πονοκέφαλο φουλ.

Νομίζω ότι θα σκάσω.ο μικρός είναι υπερκινητικός αλλά η αϋπνία με έχει εξαντλήσει ήδη λόγω καούρας.εχω πάρει μόνο δύο κιλά .θα γεννήσω σε δημόσιο της Θεσσαλονίκης και ήδη το άγχος με έχει καταβάλει.

Ήθελα κάπου να τα πω .

 

Και εγώ έχω πόνους περιόδου πλέον αρκετά συχνούς και οι καούρες άσε με έχουν τρελάνει και μένα....λίγο εμεινε υπομονή και με το καλό εύχομαι ..όλα θα πάνε κατευχην .....

πρίν από 35 λεπτά , xrys1988 είπε:

Μια χαρά!! Εγώ προχθές είχα πολλές ενοχλήσεις κ έλεγα στην μπέμπα να κάνει υπομονή μερικές μέρες μέχρι να μπω στην 36η χαχαχαχα (την Κυριακή μπαίνω). Βέβαια χθες κ σήμερα είμαι μια χαρα. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι είναι μικρούλα, 2 κιλά ήταν την προηγούμενη εβδομάδα που είχα πάει κ ήμουν 33+2. Πιστεύω θα παίρνουν γύρω στα 100-150 γραμμάρια αυτές τις εβδομάδες... Δεν ξέρω. Εγώ nst δεν έχω κάνει ακόμη, την επόμενη Τετάρτη θα κάνω για πρώτη φορά. 

Εεεε νομίζω τις τελευταίες εβδομάδες είναι απολύτως φυσιολογικα όλα αυτά που νιώθεις ... Υπομονή, λίγο έμεινε ακόμη. Με το καλό σε όλες μας!!!

Ήταν δύο κιλά στην 33 εβδομάδα εσένα και σ είπε μικρό ....εμένα στην 35  2100 γτ μου είπε μια χαρά???μήπως να ανησυχήσω ???

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ έχω πόνους περιόδου πλέον αρκετά συχνούς και οι καούρες άσε με έχουν τρελάνει και μένα....λίγο εμεινε υπομονή και με το καλό εύχομαι ..όλα θα πάνε κατευχην .....

Ήταν δύο κιλά στην 33 εβδομάδα εσένα και σ είπε μικρό ....εμένα στην 35  2100 γτ μου είπε μια χαρά???μήπως να ανησυχήσω ???

Όχι να μην ανησυχήσεις ... Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ απ' όσο ξέρω... Το ιδανικό είναι να είναι πάνω από 2200 όταν θα γεννηθεί. Οπότε όλα θα πάνε καλά για όλες μας. Σημασία έχει να ακολουθει την εκατοστιαία θέση που είχε εξαρχής. Να μην έχει δηλαδή σκαμπανεβάσματα κ να συνεχίσει να παίρνει βάρος. Έχετε πάρει τα πραγματακια του μωρού? Όλα έτοιμα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xrys1988 είπε:

Όχι να μην ανησυχήσεις ... Ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ απ' όσο ξέρω... Το ιδανικό είναι να είναι πάνω από 2200 όταν θα γεννηθεί. Οπότε όλα θα πάνε καλά για όλες μας. Σημασία έχει να ακολουθει την εκατοστιαία θέση που είχε εξαρχής. Να μην έχει δηλαδή σκαμπανεβάσματα κ να συνεχίσει να παίρνει βάρος. Έχετε πάρει τα πραγματακια του μωρού? Όλα έτοιμα? 

Ναι είναι όλα έτοιμα ...η βαλίτσα έκλεισε επιτέλους...μένει να πάρω το κινητό μ φεύγοντας και ένα φορτιστή....νομίζω πως αυτές οι τελευταίες μέρες δεν θα περνάνε με τπτ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ναι είναι όλα έτοιμα ...η βαλίτσα έκλεισε επιτέλους...μένει να πάρω το κινητό μ φεύγοντας και ένα φορτιστή....νομίζω πως αυτές οι τελευταίες μέρες δεν θα περνάνε με τπτ...

Χαχαχα τέλεια!! Εγώ έχω βρει τη βαλίτσα αλλά δεν τα έχω ετοιμάσει. Πρέπει να κάτσω να το κάνω αυτό!! Εντάξει... το άγχος τώρα είναι τόσο πολύ, οπότε υπομονή κ μόνο!! Σκέψου ότι σε λίγες μερουλες θα είσαι μανούλα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Farmakotriftena said:

Αγορακι❤️❤️❤️

Πηγα και τον ειδα. Καθολου ευχάριστο το θεαμα. Ισα ισα επεσα πολυ ψυχολογικά βρε κοριτσια. είναι αρκετα προωρος. Βαζω άσχημες σκεψεις στο μυαλό μου.

Σ'ευχαριστω ❤️❤️

Η μητρα άνοιξε . έχω 3 καισαρικες στο ενεργητικό μου...

Είχα μέρες πολλές να μπω και να σας διαβάσω...Να σου ζήσει το αγοράκι σου γλυκιά μανουλίτσα! Πάλι καλά που επέμεινε ο γιατρός σου και πάλι καλά που είδες αίμα και έτσι πήγαν καλά όλα!

Να ξέρεις συγκινήθηκα πολύ από την ανάρτησή σου, αλλά επειδή έχω διδυμάκια, όπως και η Blondie, προσπαθώ να προετοιμαστώ για αυτή την πραγματικότητα της ΜΕΝΝ. 

Θα πάνε όλα καλά γιατί ναι μεν είναι προωράκι, αλλά έχετε ξεφύγει από την υψηλού ρίσκου προωρότητα. Μέρα με τη μέρα θα είναι όλο και καλύτερα. Να προσπαθείς να φροντίζεις τον εαυτό σου και σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να αντιμετωπίσεις αυτή την πρωτόγνωρη εμπειρία. 

Σου στέλνω μία ζεστή αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Andri M said:

Είχα μέρες πολλές να μπω και να σας διαβάσω...Να σου ζήσει το αγοράκι σου γλυκιά μανουλίτσα! Πάλι καλά που επέμεινε ο γιατρός σου και πάλι καλά που είδες αίμα και έτσι πήγαν καλά όλα!

Να ξέρεις συγκινήθηκα πολύ από την ανάρτησή σου, αλλά επειδή έχω διδυμάκια, όπως και η Blondie, προσπαθώ να προετοιμαστώ για αυτή την πραγματικότητα της ΜΕΝΝ. 

Θα πάνε όλα καλά γιατί ναι μεν είναι προωράκι, αλλά έχετε ξεφύγει από την υψηλού ρίσκου προωρότητα. Μέρα με τη μέρα θα είναι όλο και καλύτερα. Να προσπαθείς να φροντίζεις τον εαυτό σου και σου εύχομαι να βρεις τη δύναμη να αντιμετωπίσεις αυτή την πρωτόγνωρη εμπειρία. 

Σου στέλνω μία ζεστή αγκαλιά!

Τι κανεις? Σου εδωσε ημερομηνια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 minutes ago, Blondie 2020 said:

Τι κανεις? Σου εδωσε ημερομηνια?

Καλησπέρα σου γλυκιά διδυμοεγκυούλα!

Όχι ακόμη, περίπου σε 2-3 εβδομάδες.

Σήμερα είμαι 34+1. Στο doppler βρέθηκε αντίσταση (μέσα στα όρια, αλλά υψηλή) στην ομφαλική αρτηρία του δεξιού εμβρύου. Τότε το εμβρυάκι είχε πιθανό βάρος 1820 γραμμάρια (06/09/2021).

Με ξαναείδε ο εμβρυομητρικός χθές (22/09/21) και σύμφωνα με τις μετρήσεις, ήταν και τα δύο λίγο παραπάνω από 2 κιλά.

Αν δεν μεγαλώνει, θα μου τα πάρουν. Επόμενο ραντεβού στις 30/09 με τον μαιευτήρα και ένα τελευταίο, αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε στις 07/10. Τότε θα μου πει ποια ημέρα θα πάω με ραντεβού. 

Εσένα πώς είναι τα μικρούλια σου? Εσύ έχεις ημερομηνία? Στις πόσες εβδομάδες είσαι τώρα? Πρέπει να είσαι πολύ κοντά!

Σε σκέφτομαι πολύ συχνά!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Andri M said:

Καλησπέρα σου γλυκιά διδυμοεγκυούλα!

Όχι ακόμη, περίπου σε 2-3 εβδομάδες.

Σήμερα είμαι 34+1. Στο doppler βρέθηκε αντίσταση (μέσα στα όρια, αλλά υψηλή) στην ομφαλική αρτηρία του δεξιού εμβρύου. Τότε το εμβρυάκι είχε πιθανό βάρος 1820 γραμμάρια (06/09/2021).

Με ξαναείδε ο εμβρυομητρικός χθές (22/09/21) και σύμφωνα με τις μετρήσεις, ήταν και τα δύο λίγο παραπάνω από 2 κιλά.

Αν δεν μεγαλώνει, θα μου τα πάρουν. Επόμενο ραντεβού στις 30/09 με τον μαιευτήρα και ένα τελευταίο, αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε στις 07/10. Τότε θα μου πει ποια ημέρα θα πάω με ραντεβού. 

Εσένα πώς είναι τα μικρούλια σου? Εσύ έχεις ημερομηνία? Στις πόσες εβδομάδες είσαι τώρα? Πρέπει να είσαι πολύ κοντά!

Σε σκέφτομαι πολύ συχνά!

 

Ελααα μια χαρα βαρος εχουν κ τα 2! Τουλαχιστον εισαι σε σουπερ εβδομαδα οποτε οποτε ειναι! Εγω ειμαι 36+3 κ γενναω την Τριτη, 37+1, σε 5 μερες! Σημερα το συνηδητοποιησα κ εχει αρχισει το αγχος! Αυριο εχω γιατρο για τις λεπτομερειες κ για να δω τα μωρακια μου στην κοιλια μου τελευταια φορα πριν τα δω απο κοντα!

Ποτε λεγαμε για γιατρους ποτε φτανουμε ε??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2021 at 5:13 ΠΜ, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια γέννησα...

33+5 , χθες βραδυ στις 10.30.

Το μωρο το ειδα για λιγα δευτερόλεπτα. Είναι μονάδα. Γεννήθηκε 2200.

Χθες κατα τις 6.00μμ ενιωσα να τρεχει κατι κατω. Λεω πααλι αυτα τα ενοχλητικα λευκα υγρα θα είναι. Κοιτάω και βλεπω λιγο αιματακι κατακόκκινο.

Παίρνω τηλ τον γιατρό δεν το σήκωνε. Οποτε πηρα τα παιδια και πηγα μπαλετο την μεγάλη. Ένιωθα συσπασεις στο περπάτημα.

Με.πηρε ο γιατρός μου λεει πήγαινε στο μαιευτήριο. Εγω ομως εκοβα βολτες μεχρι να τελειώσει το μπαλέτο η μεγάλη. Με ξαναπήρε και μου λεει πήγαινε τώρα.

Πηγα, εκανα nst δεν είχα συσπασεις, λιγες εκανα, κανα δυο. Ομως ήταν επώδυνες. Στη μια κιόλας έτυχε να μπει η προϊσταμένη και με πιεσε στην τομή και πόνεσα πολυ. Μιλάνε με τον γιατρό και καταλαβαίνω οτι λένε προετοιμασία για γέννα. Τρελαθηκα...

Προσπαθησα να ζητησω μερες, ας εμενα και μεσα για παρακολούθηση. Επεμεναν ολοι οτι δεν ειναι ασφαλες.

Τελικα ευτυχως που.τους ακουσα γιατι ειχε ανοίξει η μήτρα... Κι αν δεν ειχα το αίμα για προειδοποίηση που μας έστειλε για τσεκ, δεν ξερω τι κατάληξη θα είχαμε εγω και το μωρο.

Ασχημη εμπειρία γενικότερα. Επώδυνη η κ.τ κρατησε πολυ ώρα και απο τα μεσα της επέμβασης, ένιωθα πονο και πίεση. Και παρολο που μου εκαναν και 2η δόση διπλη με επισκληριδιο, συνεχισα να νιώθω έντονο πόνο.

Εμεινα ανανηψη μεχρι τις 2.30πμ

Δεν έχω κοιμηθεί και τώρα ειμαι με θηλαστρο.

Κατ'αρχας να σου ζήσει κ να είναι ένα  υγείες μωράκι!!! Με το καλό να βγείτε από το μαιευτήριο!!! Όλα να πάνε καλά!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τι πέρασες!.... Δόξα Τω Θεώ όμως όλα καλά!!! Προσπάθησε να κοιμάσαι όσο μπορείς! Το μωράκι σε χρειάζεται τώρα για να πάρει τα πάνω του!!! Εδώ θα είμαστε ο,τι θελήσεις να το μοιραστείς!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2021 at 6:43 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Αγορακι❤️❤️❤️

Πηγα και τον ειδα. Καθολου ευχάριστο το θεαμα. Ισα ισα επεσα πολυ ψυχολογικά βρε κοριτσια. είναι αρκετα προωρος. Βαζω άσχημες σκεψεις στο μυαλό μου.

Σ'ευχαριστω ❤️❤️

Η μητρα άνοιξε . έχω 3 καισαρικες στο ενεργητικό μου...

Να σου ζήσει το αγοράκι! Δεν πολυγράφω τον τελευταίο καιρό κι ούτε είμαι στο σωστό τοπικ! Όμως, επειδή κι ο γιος μου θεωρείται όψιμα πρόωρος (35+5), 2,8  kg γεννημένος, λόγω πλήρους εξάλειψης τραχήλου (και ήταν τον πρώτο μου) , θα ήθελα να σε καθησυχάσω και να σου πω να μην βάζεις άσχημες σκέψεις! Τώρα 3,5 ετών και μας γλεντά όλους!!!

Το βάρος είναι σούπερ και, ναι, το βάρος έχει πολύ μεγάλη σημασία! Για πρόωρο μια χαρά είναι η βδομάδα σας! Στα περισσότερα μαιευτήρια υπάρχει πρωτόκολλο, όπου τα μωρά, για να τα πάρουν οι γονείς, πρέπει να έχουν συμπληρώσει την 35η βδομάδα! 

Μην τη φοβάσαι τη ΜΕΝΝ! Κι ο δικός μου κάθισε για προληπτικούς λόγους 2 μέρες! Είναι σε καλά χέρια! Εκεί γνώρισα πολλούς γονείς με πρόωρα και με τελειόμηνα μωρά! Όλα αποδείχτηκαν μαχητές και μαχήτριες! Μια φίλη μας από εκεί (32 βδομάδων) φαίνεται πλέον (3,5 ετών κι εκείνη) μεγαλύτερη από το μέσο όρο των παιδιών της ηλικίας της! Δεν συζητώ ότι είναι αεικίνητη κι η γλώσσα της πάει ροδάνι...

Όλα να πάνε τέλεια και σύντομα ο μικρός να έρθει σπίτι σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...