Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , xrys1988 είπε:

Κι εγώ το ίδιο με εσάς σκέφτομαι ρε κορίτσια. Ότι το καλό με το κορωνοιο, είναι ότι δεν θα έχουμε επισκέψεις. Εύχομαι κ ελπίζω να μπούμε οι 2 μας με τον αντρουλη μου κ να βγούμε οι 3 μας. Το μόνο όμως που σκέφτομαι είναι τι θα γίνει μετά που θα γυρίσουμε στο σπίτι? Θα θέλουν να έρθουν συγγενείς κ φίλοι? Δεν νομίζω ότι θα μπορώ εγώ να τους δεχτώ....

Θα συμφωνήσω μαζί αου κ γω ! Το καλό με τον κορονοιο είναι ότι δν θα έχουμε επισκέψεις στην κλινική. Πάντως για τις επισκέψεις στο σπιτι θα πεις ότι θα δεχτείς πχ είτε μετά τις 40 μερες είτε κ πιο μετά. Εγω μέχρι να σαραντισω δν θα δεχτώ κανένα! Αλλά ούτε κ μετά να σου πω. Μέχρι να γίνει 2 μηνών το μωρό δν θα δεχτώ επισκέψεις. Αφού ακόμα κ τους γονείς μου κ τα πεθερικά μου αν έρθουν θα τους πω να είναι με μάσκα όταν θα πάρουν το μωρό αγκαλιά . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι ακόμα και ο συνοδός οποίος και αν είναι αυτός θα μείνει ένα 24ωρο μόνο ...καισαρική χωρίς βοήθεια?έχω φρικαρει λίγο....

Όσο αφορά στο σπίτι μετά η γιαγιά μου η αδερφή μου η πεθερά μου θα θέλουν σίγουρα να έρθουν μετά και ντρέπομαι να πω όχι ....φυσικά εννοώ αν δεν έχουν τπτ...όμως η αλήθεια είναι πως φοβάμαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Καλώς την δεχτηκατε!!!! Όλα θα πάνε καλά κ με τον θηλασμό!!! Υπομονή!!! Να την χαίρεσαι!!!! Ανυπομονώ κ γω!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Deppybach said:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Καλώς την δεχτηκατε!!!! Όλα θα πάνε καλά κ με τον θηλασμό!!! Υπομονή!!! Να την χαίρεσαι!!!! Ανυπομονώ κ γω!!!!

Σε ποιο μαιευτηριο γεννας; Στο ΙΑΣΩ μενει ολες τις μερες απο οτι μου ειπαν, σε καναπε που γινεται κρρββατι

 Λες να τα μπερδεψα? θα ξαναπαρω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Σε ποιο μαιευτηριο γεννας; Στο ΙΑΣΩ μενει ολες τις μερες απο οτι μου ειπαν, σε καναπε που γινεται κρρββατι

 Λες να τα μπερδεψα? θα ξαναπαρω!

Στο Ιασώ μένει αν θέλει ο μπαμπάς ,κ νομίζω ότι μπορεί κ να βγει αν θέλει για κάποιες ώρες του φοράνε βραχιολακι ,θα ρωτήσω σήμερα την κουνιάδα μου (μαία μου)

12 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Εμένα στο νοσοκομείο μου είπαν ότι ακόμα και ο συνοδός οποίος και αν είναι αυτός θα μείνει ένα 24ωρο μόνο ...καισαρική χωρίς βοήθεια?έχω φρικαρει λίγο....

Όσο αφορά στο σπίτι μετά η γιαγιά μου η αδερφή μου η πεθερά μου θα θέλουν σίγουρα να έρθουν μετά και ντρέπομαι να πω όχι ....φυσικά εννοώ αν δεν έχουν τπτ...όμως η αλήθεια είναι πως φοβάμαι...

Κοίτα εγώ σε όσους θέλουν να έρθουν ,αν κ δεν έχω εδώ πολλούς μόνο την αδερφή μου κ την μαμά μου ,θα κάνουν πρώτα σελφ τεστ(όσο αξιόπιστα μπορεί να είναι)και εννοείται θα φοράνε μάσκα ,δεν είναι θέμα ντροπής βρισκόμαστε σε πανδημία.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/9/2021 at 7:04 ΠΜ, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

Να ζήσει το κορίτσι σας! Καλή ανατροφη! Πάντα χαρές στην οικογένεια σας!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας!!! Μπήκαμε πρόγραμμάτισμενα 38+2 γεννήθηκε 2.800 η μικρή μας όλα καλά εγώ σηκώθηκα από την πρώτη μέρα και είμαι όλη μέρα όρθια... Όρθια δεν πονάει και τόσο σχεδόν καθόλου!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας!!! Μπήκαμε πρόγραμμάτισμενα 38+2 γεννήθηκε 2.800 η μικρή μας όλα καλά εγώ σηκώθηκα από την πρώτη μέρα και είμαι όλη μέρα όρθια... Όρθια δεν πονάει και τόσο σχεδόν καθόλου!!! 

Να σας ζήσει η μπεμπα σας!! Με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας!!

 

Εγώ κορίτσια, δεν ξέρω τι θα γίνει με την επιστροφή μας στο σπίτι (πρώτα ο Θεός βέβαια να πάνε όλα καλά να γεννήσω). Είμαι σίγουρη ότι αρκετοί συγγενείς θα θέλουν να έρθουν στο σπίτι γιατί είναι κ το πρώτο μας μωράκι. Το μόνο που έχω σκεφτεί είναι να μπαίνουν όλοι με μάσκα μέσα στο σπίτι, εννοώ οι γονείς και τα αδέλφια μας που δεν μπορούμε να τους πούμε όχι. Θα μπορούν μόνο αν θέλουν να το δουν αλλά κανένας δεν θα το πάρει αγκαλιά..... Ελπίζω ότι θα έρχονται για λίγο μόνο. Ας πάνε όλα καλά κ βλέπουμε. Μετά που θα κάνει το μωράκι τα πρώτα εμβόλια, μπορούν να έρθουν να το δουν κ να το αγκαλιάσουν αλλά πάντα με μάσκα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εχετε τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω και νοιωθετε τον λοξυγγα τους, σε ποιο σημειο της κοιλια σας το νοιωθετε; Χαμηλα κατω απο τον αφαλο; ή καμια σχεση; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , depifish είπε:

Κοριτσια οσες εχετε τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω και νοιωθετε τον λοξυγγα τους, σε ποιο σημειο της κοιλια σας το νοιωθετε; Χαμηλα κατω απο τον αφαλο; ή καμια σχεση; 

Εμενα ο δικός μου είναι με το κεφάλι κάτω απο την β επιπέδου . Γύρισε σε μια φάση με το κεφάλι πάνω στην 24η αλλά μετά στην 27η ξανά με το κεφάλι κάτω μέχρι κ τώρα . Το λοξυγγα το νιώθω λίγο πιο χαμηλά από τον αφαλό κ από την αριστερή πλευρά. Γτ άλλαξε πλευρά τώρα ,έχει βάλει το σωματάκι του αριστερά κ τα πόδια του δεξια . Ενώ πριν ήταν δεξια κ τα πόδια αριστερά. Τώρα που γράφω μόλις τον έπιασε λοξυγγας :) Τον πιανει 3 φορες τη μέρα σίγουρα. Κ ρώτησα τον γιατρό στο προηγούμενο ραντεβού Γτ ανησύχησα στην αρχή κ μου είπε πως είναι καλό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , depifish είπε:

Κοριτσια οσες εχετε τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω και νοιωθετε τον λοξυγγα τους, σε ποιο σημειο της κοιλια σας το νοιωθετε; Χαμηλα κατω απο τον αφαλο; ή καμια σχεση; 

Ναι ναι χαμηλά πάνω από το εσώρουχο 

Link to comment
Share on other sites

Αχ αληθεια;; Αρα υπαρχουν ελπιδες να εχει γυρισει με το κεφαλακι κατω! ❤ Αυριο θα μαθω μια και θα παω στο γιατρο, αλλα ειπα να ρωτησω κιολας να χαρω λιγο προκαταβολικα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , depifish είπε:

Κοριτσια οσες εχετε τα μωρακια σας με το κεφαλακι κατω και νοιωθετε τον λοξυγγα τους, σε ποιο σημειο της κοιλια σας το νοιωθετε; Χαμηλα κατω απο τον αφαλο; ή καμια σχεση; 

Και εγώ το ίδιο νιώθω όταν γυρίζει με το κεφάλι κάτω....πότε ακριβώς κάτω από το φαλι πότε κάτω από το φαλι αριστερά ποτέ δεξιά....πάντως από τον λόξυγκα καταλαβαίνω την θέση του

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως καταλαβαίνετε τον λόξυγκα; Ή δεν έχει εμένα ή εγώ δεν την έχω καταλάβει να έχει!....

Κάτι άλλο!!! Σχετικά με την είσοδο στο ιδιωτικό μαιευτήριο! Εμένα μου είπαν πως πρέπει να κάνουμε μοριακό τέστ είτε κάπου αλλού είτε εκεί (αν πάμε με σπασμένα τα νερά εκτός ΠΗΤ). Κ επίσης μου είπαν πως το pcr που θα κάνουμε δεν έχει ισχύ 2 εικοσιτετράωρα κ πως την επόμενη κ την μεθεπόμενη μέρα ο άντρας μου(κ όποιος άλλος έρθει στο επισκεπτήριο) θα κάνει rapid test ! Εσάς τι σας έχουν πει; 

Κ οι τιμές που ανέφεραν ήταν τραγικές! Βγήκε όμως ΚΥΑ που βάζει όριο σε αυτήν την αισχροκέρδεια κ αύριο θα πάρω τηλέφωνο ξανά στο μαιευτήριο για να ρωτήσω πάλι τις τιμές τους σχετικά με τα τεστ! Αν μου πουν πάλι τις ίδιες παράλογες τιμές θα απευθυνθώ παντού για να βρω το δίκιο μου! Θα γίνει απλά χαμός!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deppybach said:

Κορίτσια πως καταλαβαίνετε τον λόξυγκα; Ή δεν έχει εμένα ή εγώ δεν την έχω καταλάβει να έχει!....

Κάτι άλλο!!! Σχετικά με την είσοδο στο ιδιωτικό μαιευτήριο! Εμένα μου είπαν πως πρέπει να κάνουμε μοριακό τέστ είτε κάπου αλλού είτε εκεί (αν πάμε με σπασμένα τα νερά εκτός ΠΗΤ). Κ επίσης μου είπαν πως το pcr που θα κάνουμε δεν έχει ισχύ 2 εικοσιτετράωρα κ πως την επόμενη κ την μεθεπόμενη μέρα ο άντρας μου(κ όποιος άλλος έρθει στο επισκεπτήριο) θα κάνει rapid test ! Εσάς τι σας έχουν πει; 

Κ οι τιμές που ανέφεραν ήταν τραγικές! Βγήκε όμως ΚΥΑ που βάζει όριο σε αυτήν την αισχροκέρδεια κ αύριο θα πάρω τηλέφωνο ξανά στο μαιευτήριο για να ρωτήσω πάλι τις τιμές τους σχετικά με τα τεστ! Αν μου πουν πάλι τις ίδιες παράλογες τιμές θα απευθυνθώ παντού για να βρω το δίκιο μου! Θα γίνει απλά χαμός!!

Το λοξυγγα εγω τον καταλαβαινω οταν νοιωθω ρυθμικα χτυπηματακια ελαφρα. Σαν μικρες κλωτσιτσες αλλα εχουν ρυθμο. Υποθετω δηλαδη οτι αυτο ειναι, γιατι χλωμο το κοβω ενα μωρακι να χτυπαει ρυθμικα π.χ. το ποδαρακι του. Εχω παρατηρησει οτι δεν κραταει πολυ, μερικα δευτερολεπτα ή ελαχιστα λεπτα. Αλλα εχω ακουσει σε αλλες κοπελες οτι κραταει και περισσοτερο. 

Για τα τεστ δεν εχω ιδεα τι παιζει στο μαιευτηριο που θα παω και τωρα που το λες ισως πρεπει να ρωτησω! Δηλαδη θα παω εγω π.χ. μεσα στο πανικο με σπασμενα νερα και συσπασεις και θα πρεπει να περιμενω να κανω τεστ; Και ο αντρας μου που ειναι εμβολιασμενος θα πρεπει να κανει κι αυτος; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...