Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

8 minutes ago, βιολετα3 said:

Έχω πάψει πλέον να τρώω τοστ με πειράζει παααρα πολύ το τυρί ,σήμερα είχα γεμιστά είδη νιώθω πως δεν θα περάσουμε καλά το βράδυ.Εχθες νομίζω ήταν το μοναδικό βράδυ που κοιμήθηκα 10+μισή κ δεν ξύπνησα καθόλου παρά μόνο 5 το πρωί να πάω τουαλέτα ,έφαγα για βράδυ χιλοπιτες νεροβραστες σκέτες χωρίς τυρί.Συνηθως τα βράδια δεν κοιμάμαι γιατί δεν μπορώ να βολεψω την κοιλιά μου γιατί έχω καούρα ή πιναω γιατί δεν ξέρω τι να φάω κ να μην με πειράξει .

Αστα! Εγω εχω κ το διαβητη κ αναγκαστικα τρωω συγκεκριμενα φαγητα. Τα οποια δε θελω να ξαναδω μετα τη γεννα ποτε!! Το βραδυ ξυπναω καθε μια ωρα το πολυ . Η πιο βολικη σταση μου ειναι αριστερα με μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βλέπω τα νέα σας και εύχομαι με το καλό και εσείς να έχετε μια καλή γέννα και όλα να πάνε καλά να κρατήσετε τα μωράκια σας...Εμείς αρχίσαμε να τα πηγαίνουμε καλύτερα με τον θηλασμό βέβαια πίνει και συμπλήρωμα να είμαστε σίγουροι!!Δεν μπορώ να σταματήσω να την χαζεύω μου την πήραν και το δεύτερο βράδυ γιατί ήμουν πραγματικά κομμάτια με είδε ο γιατρός και φοβήθηκε και μπλανταξα στο κλάμα με πήρε ο ύπνος κλαίγοντας μην στεναχωριέσαι μου λένε θα είναι μια χαρά.. Μα λέω 9 μήνες στην κοιλιά ειμασταν μαζί πως μπορώ να την αφήσω υπάρχουν ώρες που την κοιτάω και κλαίω από ευτυχία που ο Θεός μας ευλογισε με το μπεμπακι μας...Εχω άγχος και φόβο σε ότι και αν κάνω αλλά πιστεύω είναι η πρώτες μέρες όσο περνάει ο καιρός θα είμαστε και καλύτερα

Ένας γιατρός σήμερα μου είπε είσαι τυχερή που με μια σάλπιγγα έκανες παιδί και τόσο γρήγορα(εγω ποτέ δεν είχα σκεφτεί πως ίσως δεν τα καταφέρω αλλά σίγουρα είμαι τυχερή!) 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny28 είπε:

Κορίτσια βλέπω τα νέα σας και εύχομαι με το καλό και εσείς να έχετε μια καλή γέννα και όλα να πάνε καλά να κρατήσετε τα μωράκια σας...Εμείς αρχίσαμε να τα πηγαίνουμε καλύτερα με τον θηλασμό βέβαια πίνει και συμπλήρωμα να είμαστε σίγουροι!!Δεν μπορώ να σταματήσω να την χαζεύω μου την πήραν και το δεύτερο βράδυ γιατί ήμουν πραγματικά κομμάτια με είδε ο γιατρός και φοβήθηκε και μπλανταξα στο κλάμα με πήρε ο ύπνος κλαίγοντας μην στεναχωριέσαι μου λένε θα είναι μια χαρά.. Μα λέω 9 μήνες στην κοιλιά ειμασταν μαζί πως μπορώ να την αφήσω υπάρχουν ώρες που την κοιτάω και κλαίω από ευτυχία που ο Θεός μας ευλογισε με το μπεμπακι μας...Εχω άγχος και φόβο σε ότι και αν κάνω αλλά πιστεύω είναι η πρώτες μέρες όσο περνάει ο καιρός θα είμαστε και καλύτερα

Ένας γιατρός σήμερα μου είπε είσαι τυχερή που με μια σάλπιγγα έκανες παιδί και τόσο γρήγορα(εγω ποτέ δεν είχα σκεφτεί πως ίσως δεν τα καταφέρω αλλά σίγουρα είμαι τυχερή!) 

Μην στεναχωριέσαι όσο είσαι στο μαιευτήριο προσπάθησε να ξεκουραστείς μετά θα την έχεις συνέχεια στο σπίτι.Εγω και τα 3 μου στο μαιευτήριο προσπαθούσα να ξεκουραστώ τα βράδια όσο μπορούσα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, βιολετα3 said:

Μια από τα ίδια ,το μπούκωμα το έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης, πρωί, βράδυ είναι από την αύξηση του όγκου του αίματος.κακουρες δεν έχω συχνά γιατί αποφεύγω να τρώω πράγματα που ξέρω ότι θα με πειράξουν ,προχθές είπα να ρισκάρω και να φάω ελάχιστα πατατακια και κόντεψαν να πεθάνω από την καούρα .Εμένα με δυσκολεύει η κοιλιά δεν ξέρω πως να την βολεψω παρόλο που δεν είναι και πολύ μεγάλη σε σχέση με τ άλλες εγκυμοσύνες μου ,ευτυχώς με βολεύει το ανάσκελα και αριστερά λίγο.

Ποσο είσαι?Εμένα η τρίτη μου κόρη γύρισε τελευταία στιγμή ενώ είχε αλλάξει 3,4 φορές θέση .Δεν σου κρύβω πως κ εμένα με ανχωνει αυτό να παραμείνει με το κεφάλι κάτω γιατί εμένα επειδή είναι το 4ο έχει αρκετό χώρο να κάνει τούμπες.

 

Σημερα μπηκα στο μηνα μου πλεον, 36η βδομαδα. Δεν υπαρχουν πια περιθωριο να γυρισει γιατι ειναι και το πρωτο, και δεν υπαρχει τοση ελαστικοτητα για να μπορεσει να γυρισει! 

2 hours ago, Penny28 said:

Κορίτσια βλέπω τα νέα σας και εύχομαι με το καλό και εσείς να έχετε μια καλή γέννα και όλα να πάνε καλά να κρατήσετε τα μωράκια σας...Εμείς αρχίσαμε να τα πηγαίνουμε καλύτερα με τον θηλασμό βέβαια πίνει και συμπλήρωμα να είμαστε σίγουροι!!Δεν μπορώ να σταματήσω να την χαζεύω μου την πήραν και το δεύτερο βράδυ γιατί ήμουν πραγματικά κομμάτια με είδε ο γιατρός και φοβήθηκε και μπλανταξα στο κλάμα με πήρε ο ύπνος κλαίγοντας μην στεναχωριέσαι μου λένε θα είναι μια χαρά.. Μα λέω 9 μήνες στην κοιλιά ειμασταν μαζί πως μπορώ να την αφήσω υπάρχουν ώρες που την κοιτάω και κλαίω από ευτυχία που ο Θεός μας ευλογισε με το μπεμπακι μας...Εχω άγχος και φόβο σε ότι και αν κάνω αλλά πιστεύω είναι η πρώτες μέρες όσο περνάει ο καιρός θα είμαστε και καλύτερα

Ένας γιατρός σήμερα μου είπε είσαι τυχερή που με μια σάλπιγγα έκανες παιδί και τόσο γρήγορα(εγω ποτέ δεν είχα σκεφτεί πως ίσως δεν τα καταφέρω αλλά σίγουρα είμαι τυχερή!) 

Μη στεναχωριεσαι, μια ζωη ολοκληρη πλεον θα ειστε μαζι!! Δωσε και στον εαυτο σου λιγο χωρο και χρονο να ξεκουραστει και να ανακτησει δυναμεις γιατι θα τις χρειαστεις!! 

Επισης χτες διαβαζα ενα αρθρο.για το τι συμβαινει με τις ορμονες αμεσως μετα τη γεννα. Πεφτει αποτομα η προγεστερονη η οποια τοσο καιρο κρατουσε την προλακτινη χαμηλα, με αποτελεσμα να εκτοξευεται η προλακτινη που βοηθα στην παραγωγη γαλακτος. Αυτη ομως η ορμονη εμποδιζει την δραση της ντοπαμινης, την ορμονη τη χαρας κτλ και γι αυτο καμια φορα πολλες κοπελες κλαινε, στεναχωριουνται ευκολα, και σε χειροτερες (και καποιες φορες επικινδυνες) περιπτωσεις παθαινουν τη λεγομενη επιλοχια καταθλιψη την οποια προσωπικα την φοβαμαι πολυ μια και εχουμε ιστορικο στην οικογενεια με καταθλιψεις και ηδη προετοιμαζω τον αντρα μου να εχει τον νου του για οτιδηποτε περιεργο προσεξει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , depifish είπε:

Σημερα μπηκα στο μηνα μου πλεον, 36η βδομαδα. Δεν υπαρχουν πια περιθωριο να γυρισει γιατι ειναι και το πρωτο, και δεν υπαρχει τοση ελαστικοτητα για να μπορεσει να γυρισει! 

Μη στεναχωριεσαι, μια ζωη ολοκληρη πλεον θα ειστε μαζι!! Δωσε και στον εαυτο σου λιγο χωρο και χρονο να ξεκουραστει και να ανακτησει δυναμεις γιατι θα τις χρειαστεις!! 

Επισης χτες διαβαζα ενα αρθρο.για το τι συμβαινει με τις ορμονες αμεσως μετα τη γεννα. Πεφτει αποτομα η προγεστερονη η οποια τοσο καιρο κρατουσε την προλακτινη χαμηλα, με αποτελεσμα να εκτοξευεται η προλακτινη που βοηθα στην παραγωγη γαλακτος. Αυτη ομως η ορμονη εμποδιζει την δραση της ντοπαμινης, την ορμονη τη χαρας κτλ και γι αυτο καμια φορα πολλες κοπελες κλαινε, στεναχωριουνται ευκολα, και σε χειροτερες (και καποιες φορες επικινδυνες) περιπτωσεις παθαινουν τη λεγομενη επιλοχια καταθλιψη την οποια προσωπικα την φοβαμαι πολυ μια και εχουμε ιστορικο στην οικογενεια με καταθλιψεις και ηδη προετοιμαζω τον αντρα μου να εχει τον νου του για οτιδηποτε περιεργο προσεξει! 

Η αλήθεια είναι ότι σαν πρωτότοκη είναι πιο δύσκολο!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω ,λένε ότι η διάρροια (συγνώμη για την έκφραση) συσχετίζεται με τον τοκετό....Ενώ είχα φουλ δυσκοιλιότητα τώρα πάω πλέον θα έλεγα κανονικά ,αυτήν την βδομάδα ας πούμε είχα κ διάρροια μόνο μια φορά την ημέρα ,εχθές δεν είχα πάει τουαλέτα σήμερα πάλι διάρροια ,κ επειδή έχω συσπάσεις αλλά χωρίς να πονάω λέτε να συσχετίζεται?το έχει πάθει καμία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 49 λεπτά , depifish είπε:

Σημερα μπηκα στο μηνα μου πλεον, 36η βδομαδα. Δεν υπαρχουν πια περιθωριο να γυρισει γιατι ειναι και το πρωτο, και δεν υπαρχει τοση ελαστικοτητα για να μπορεσει να γυρισει! 

Μη στεναχωριεσαι, μια ζωη ολοκληρη πλεον θα ειστε μαζι!! Δωσε και στον εαυτο σου λιγο χωρο και χρονο να ξεκουραστει και να ανακτησει δυναμεις γιατι θα τις χρειαστεις!! 

Επισης χτες διαβαζα ενα αρθρο.για το τι συμβαινει με τις ορμονες αμεσως μετα τη γεννα. Πεφτει αποτομα η προγεστερονη η οποια τοσο καιρο κρατουσε την προλακτινη χαμηλα, με αποτελεσμα να εκτοξευεται η προλακτινη που βοηθα στην παραγωγη γαλακτος. Αυτη ομως η ορμονη εμποδιζει την δραση της ντοπαμινης, την ορμονη τη χαρας κτλ και γι αυτο καμια φορα πολλες κοπελες κλαινε, στεναχωριουνται ευκολα, και σε χειροτερες (και καποιες φορες επικινδυνες) περιπτωσεις παθαινουν τη λεγομενη επιλοχια καταθλιψη την οποια προσωπικα την φοβαμαι πολυ μια και εχουμε ιστορικο στην οικογενεια με καταθλιψεις και ηδη προετοιμαζω τον αντρα μου να εχει τον νου του για οτιδηποτε περιεργο προσεξει! 

Εγώ ήμουν που ήμουν ευαίσθητη φαντάσου τώρα με το παραμικρό τι γίνετε την έκαναν μπάνιο και έκλαιγα επειδή έκλαιγε... Σήμερα όμως ήμουν Κυρία ήμουν προετοιμάσμενη!! 

Να δείτε ένα μαλλάκι που έχει μαύρο το χτενιζεις!!!Θα γίνω χαζομαμα και χαίρομαι η παιδιατρος μου είπε μην ακούσεις χαζομάρες του τύπου αστο παιδί είναι θα κλάψει μην το έχεις αγκαλιά μην και μην... Αυτα μου λέει που λένε οι παλιές παιδί σου ειναι και θα κάνεις ότι νιώθεις από την πολύ αγάπη δεν έπαθε κάνεις τίποτα από την έλλειψη όμως μου λέει πόσοι??

 

πρίν από 28 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σαν πρωτότοκη είναι πιο δύσκολο!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω ,λένε ότι η διάρροια (συγνώμη για την έκφραση) συσχετίζεται με τον τοκετό....Ενώ είχα φουλ δυσκοιλιότητα τώρα πάω πλέον θα έλεγα κανονικά ,αυτήν την βδομάδα ας πούμε είχα κ διάρροια μόνο μια φορά την ημέρα ,εχθές δεν είχα πάει τουαλέτα σήμερα πάλι διάρροια ,κ επειδή έχω συσπάσεις αλλά χωρίς να πονάω λέτε να συσχετίζεται?το έχει πάθει καμία

 

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μην στεναχωριέσαι όσο είσαι στο μαιευτήριο προσπάθησε να ξεκουραστείς μετά θα την έχεις συνέχεια στο σπίτι.Εγω και τα 3 μου στο μαιευτήριο προσπαθούσα να ξεκουραστώ τα βράδια όσο μπορούσα!!!

Τώρα πλέον την έχω μαζί μου τα βράδια γιατί θέλω να δω και πως είναι μπορεί να έχω και κάποια απορία που θα πρέπει να λύσω όταν θα πάμε στο χωριό πέραν τον άντρα μου δεν έχω κανέναν άλλον να με βοηθήσει και ευτυχώς που είναι μαζί μου και βλέπει και του εξηγούν και οι κοπέλες και μπορεί να με βοηθήσει σε όλα!!!δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα!! 

Είχα και εγώ διάρροια τουλάχιστον μια με δύο φορές την εβδομάδα αλλά έλεγα ότι οφείλεται στο συροπι που έπινα συσπάσεις είχα ελάχιστες σχεδόν καθόλου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σαν πρωτότοκη είναι πιο δύσκολο!!!

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω ,λένε ότι η διάρροια (συγνώμη για την έκφραση) συσχετίζεται με τον τοκετό....Ενώ είχα φουλ δυσκοιλιότητα τώρα πάω πλέον θα έλεγα κανονικά ,αυτήν την βδομάδα ας πούμε είχα κ διάρροια μόνο μια φορά την ημέρα ,εχθές δεν είχα πάει τουαλέτα σήμερα πάλι διάρροια ,κ επειδή έχω συσπάσεις αλλά χωρίς να πονάω λέτε να συσχετίζεται?το έχει πάθει καμία

Είναι αντίδραση του οργανισμού η διάρροια πχ. Πως κάνουν κλίσμα πριν τον τοκετό ? ... Επειδή όμως το σώμα ξέρει σε μια φάση όταν πάει να εξελιχθεί τοκετός κάνεις διάρροια συνήθως  (ερεθίζουν συνήθως οι συσπάσεις το έντερο και το αντίθετο) ώστε να εκκενωθεί το κάτω μέρος και να εξελιχθεί πιο άνετα ο τοκετός να υπάρχει χώρος ... Αυτά περίπου μου είπε η μαία που την ρώτησα αν πρέπει να κάνω κλίσμα πριν τον τοκετό ή όχι και μου είπε αναλόγως πως θα νιώθω εκείνη τη στιγμή εγώ ... Παρόλα αυτά μπορείς να κάνεις διάρροια και από κάποιο άλλο λόγω φυσικά μέσω στην εγκυμοσύνη τυχαία ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Brigitt είπε:

Είναι αντίδραση του οργανισμού η διάρροια πχ. Πως κάνουν κλίσμα πριν τον τοκετό ? ... Επειδή όμως το σώμα ξέρει σε μια φάση όταν πάει να εξελιχθεί τοκετός κάνεις διάρροια συνήθως  (ερεθίζουν συνήθως οι συσπάσεις το έντερο και το αντίθετο) ώστε να εκκενωθεί το κάτω μέρος και να εξελιχθεί πιο άνετα ο τοκετός να υπάρχει χώρος ... Αυτά περίπου μου είπε η μαία που την ρώτησα αν πρέπει να κάνω κλίσμα πριν τον τοκετό ή όχι και μου είπε αναλόγως πως θα νιώθω εκείνη τη στιγμή εγώ ... Παρόλα αυτά μπορείς να κάνεις διάρροια και από κάποιο άλλο λόγω φυσικά μέσω στην εγκυμοσύνη τυχαία ...

Απλά δεν έφαγα κάτι που μπορεί να το προκάλεσε πχ φρούτα ,πολλά λαχανικά ,τρώω περισσότερο ελαφρια κ λίγο γιατί έχω θέμα κ με το έντερο (σπαστική κολίτιδα)και με το στομάχι ,θα πάρω αύριο την μαία να ρωτήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Απλά δεν έφαγα κάτι που μπορεί να το προκάλεσε πχ φρούτα ,πολλά λαχανικά ,τρώω περισσότερο ελαφρια κ λίγο γιατί έχω θέμα κ με το έντερο (σπαστική κολίτιδα)και με το στομάχι ,θα πάρω αύριο την μαία να ρωτήσω.

Μήπως κρυωσες λίγο ? Εγώ πχ το έχω πάθει και από θάλασσα κρύωσε λίγο η κοιλιά μου και έκανα χώρις να έχω κάτι αλλο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Γεια σου!!! Τι κάνεις??? Δεν ξέρω αν με θυμάσαι, αλλά μιλάγαμε το μακρινό 2018 που ήμουν κι εγώ έγκυος στο 1ο μου!!! Εσύ ήσουν έγκυος στο 3ο!!! Και τώρα βλέπω πως είσαι έτοιμη να γεννήσεις το 4ο μωράκι σου!!! Πόσο χάρηκα!!!! Εύχομαι μια εύκολη γεννά και ταχεία ανάρρωση!!!! :)

Κορίτσια συγγνώμη για την παρεμβολή στο γκρουπακι σας, αλλά χάρηκα που είδα μια παλιά γνώριμη!!!! Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας!!!! :)

Εννοείται πως σε θυμάμαι ❤️❤️❤️ Σ'ευχαριστώ πολυ πολυ Ανεμώνη μου!!! Εύχομαι τα καλύτερα και για σένα!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.... Πως είστε??? Ρε κορίτσια... για πείτε μου.... Εσείς έχετε κολπικές εκκρίσεις? Σήμερα νιώθω σαν να έχω πολλά υγρά... το πρωι ξύπνησα κιόλας επειδή ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα κ δεν μπορουσα να κρατηθώ. Πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα. Αν τυχόν έχουμε διαρροή αμνιακού υγρού, πως μπορούμε να το καταλάβουμε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 said:

Καλησπέρα.... Πως είστε??? Ρε κορίτσια... για πείτε μου.... Εσείς έχετε κολπικές εκκρίσεις? Σήμερα νιώθω σαν να έχω πολλά υγρά... το πρωι ξύπνησα κιόλας επειδή ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα κ δεν μπορουσα να κρατηθώ. Πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα. Αν τυχόν έχουμε διαρροή αμνιακού υγρού, πως μπορούμε να το καταλάβουμε?? 

Ειχα διαβασει αλλα δεν ξερω αν ισχυει, αν πας τουαλετα κ την ωρα που ουρεις κρατηθεις, αν σταματησει η ροη ειναι πιπι αν συνεχισει να τρεχει ειναι υγρο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Ειχα διαβασει αλλα δεν ξερω αν ισχυει, αν πας τουαλετα κ την ωρα που ουρεις κρατηθεις, αν σταματησει η ροη ειναι πιπι αν συνεχισει να τρεχει ειναι υγρο! 

Καταλαβα. Όχι δεν έχω συνεχή ροή... απλά νιώθω περισσότερα υγρά. Δεν βρέχεται δηλαδή το σερβιετακι το μικρό που φοράω αλλά σαν να νιώθω υγρασία... δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα.... Πως είστε??? Ρε κορίτσια... για πείτε μου.... Εσείς έχετε κολπικές εκκρίσεις? Σήμερα νιώθω σαν να έχω πολλά υγρά... το πρωι ξύπνησα κιόλας επειδή ένιωθα ότι θέλω να πάω τουαλέτα κ δεν μπορουσα να κρατηθώ. Πρώτη φορά το ένιωσα τόσο έντονα. Αν τυχόν έχουμε διαρροή αμνιακού υγρού, πως μπορούμε να το καταλάβουμε?? 

Καλησπέρα κορίτσι....εγώ έχω διαβάσει ότι είναι ζεστό σαν ουρά και έχει άσχημη μυρωδιά...επίσης μπορεί να έχει και κάποιο χρωματισμό το αμνιακό υγρό...η αλήθεια είναι ότι αυτήν την απορία την είχα και εγώ και έλεγα και αν δεν το καταλάβω?

Έχουν αυξηθεί όμως οι κολπικές εκκρίσεις μου ούτως η άλλως και ειδικά το πρωί που σηκώνομαι ....επίσης αυτήν την αίσθηση με το κατούρημα την έχω μονίμως όποτε με πιέζει εκεί το μωρό οπότε ίσως κ εσένα κατέβηκε λίγο πιο χαμηλά ...

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι....εγώ έχω διαβάσει ότι είναι ζεστό σαν ουρά και έχει άσχημη μυρωδιά...επίσης μπορεί να έχει και κάποιο χρωματισμό το αμνιακό υγρό...η αλήθεια είναι ότι αυτήν την απορία την είχα και εγώ και έλεγα και αν δεν το καταλάβω?

Έχουν αυξηθεί όμως οι κολπικές εκκρίσεις μου ούτως η άλλως και ειδικά το πρωί που σηκώνομαι ....επίσης αυτήν την αίσθηση με το κατούρημα την έχω μονίμως όποτε με πιέζει εκεί το μωρό οπότε ίσως κ εσένα κατέβηκε λίγο πιο χαμηλά ...

 

Αχ σε ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω οι εκκρίσεις έχουν αυξηθεί γιατί έχει κ πολλή ζέστη πάλι τις τελευταίες μέρες. Σήμερα είμαι όλη μέρα σχεδόν ξάπλα γιατί φοβήθηκα μήπως ήταν αμνιακό υγρό η υγρασία που ένιωθα. Δεν είναι ζεστό όμως, ούτε έχει χρώμα... μακάρι να μην είναι κάτι. Τώρα δεν το νιώθω αυτό ... είχα αυτή την αίσθηση σχεδόν όλη μέρα όμως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...