Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, Deppybach είπε:

Καλημέρα!! Η αλήθεια είναι πως κ γω σκεφτόμουν να το κάνω αυτό αλλά κρατήθηκα! Καλό είναι να μην ξεθαρρευουμε... Αλλά χάρηκα που πάνε όλα καλά!!! Κ γω πήγα στον γιατρό χθες!! Μου είπε πως όλα είναι καλά, ακούσαμε κ καρδούλα!! Απλά με ενημέρωσε πως ενδέχεται να δω σε κάποια φάση αίμα. Να μην ανησυχήσω καθώς είναι από την μήτρα που δημιουργεί αγγεία! Αχ κορίτσια!!! Ένιωσα πολύ περίεργα όταν άκουσα καρδουλα!!! Απίστευτο!!!!

Καλημέρα κ από μένα!!! 8+5 σήμερα!!! Χθες πήγαμε για τον 2ο υπέρηχο!!! Όλα καλά!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τα ουτροτζεσταν σταμάτησα να τα παίρνω κολπικά γτ μου παρουσιάστηκε κ καφέ. Αφού καθάρισα κ ξεκίνησα πάλι να τα παίρνω κολπικά πάλι ξεκίνησε το καφέ. Το ανέφερα στον γιατρό κ μου είπε να τα παίρνω από το στόμα! Μου είπε επίσης πως ενδέχεται να δω κ αίμα αλλά δεν θα έχει να κάνει με τον σάκο ή το έμβρυο, αλλά με την μήτρα που φτιάχνει αγγεία!! 

Έλα μωρέ!!! Τα κατάφερες!!! Συγχαρητήρια!!! Κ γω από εξωσωματική!!! 8+5 σήμερα!!! Όσο για παλινδρομες κυήσεις μην τα σκέφτεσαι κ αγχώνεσαι... Παρόλα αυτά αν ενδιαφέρεσαι πολύ να μάθεις νομίζω πως στο google αναφέρονται οι κρισιμες εβδομάδες. Το θυμάμαι γτ ενώ διάβαζα τον όρο "παλινδρομη κυηση", δεν ήξερα τι ήταν κ ετσι έψαξα να μάθω τι είναι η παλινδρομη κύηση κ πότε συμβαίνει!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ,χαίρομαι που είναι και για σένα όλα καλά....είσαι ακριβώς μια εβδομάδα πάρα πάνω ...βγαίνεις καθόλου από το σπίτι?εγώ είμαι εδώ πάνω από ένα μήνα...βγαίνω μόνο όταν είναι να πάω στον γιατρό...

Just now, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Τι βιταμίνες σας έδωσε ο γιατρός ?Εμένα εχθές που πήγα 6η βδομάδα ακριβώς μου έδωσε φυλλικό οξύ 

Καλημέρα κορίτσι Μ...εγώ περνώ iofolen από την ημέρα εμβρυομεταφορας και μετά...είναι πάρα πολύ καλές άλλα είναι λίγο τσιμπιμενες και μόλις τελειώσουν θα πάρω και εγώ το filicin...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra93 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ,χαίρομαι που είναι και για σένα όλα καλά....είσαι ακριβώς μια εβδομάδα πάρα πάνω ...βγαίνεις καθόλου από το σπίτι?εγώ είμαι εδώ πάνω από ένα μήνα...βγαίνω μόνο όταν είναι να πάω στον γιατρό...

Καλημέρα κορίτσι Μ...εγώ περνώ iofolen από την ημέρα εμβρυομεταφορας και μετά...είναι πάρα πολύ καλές άλλα είναι λίγο τσιμπιμενες και μόλις τελειώσουν θα πάρω και εγώ το filicin...

Πριν δω το αίμα έβγαινα κανονικά ,τώρα όχι περιμένω να δω τι θα γίνει και να ξαναπάω την Τετάρτη να με δει

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dimitra93 said:

Κορίτσια μου να συστήθω και εγώ...28 χρόνων και μετά από πέντε χρόνια προσπάθειας(εξωσωματική)έχοντας χάσει τις σάλπιγγες Μ και έχοντας περάσει κ ένα εξωμήτριο διανύω την 8η εβδομάδα εγκυμοσύνης μου....τόσο άγχος τόσος φόβος...είχα και μια εβδομάδα καφέ εκκρίσεις αλλά ευτυχώς όλα καλά μέχρι τώρα....θα ήθελα να σας ρωτήσω...όσες έχετε περάσει τις παλινδρομες που λέτε σε ποια εβδομάδα ήταν?πριν ακούσετε καρδούλα?εύχομαι σε όλες σας μια ανέφελη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε κατευχην 

Καλημέρα σου Δήμητρα και καλωσήρθες! Έχω και εγώ 2 εξωμήτρια, και 2 παλίνδρομες. Τώρα, δυστυχώς δεν θα σε βοηθήσω με αυτό που θα σου πω...Και οι δύο αποβολές ήταν μετά την καρδούλα...Γύρω στην 7η-8η εβδομάδα. Αυτό όμως που συνέβη σε εμένα, δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε εσένα. Είσαι μικρούλα, ένα μπουμπούκι ακόμη, επομένως έχεις και καλά ωάρια. Άρα, οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά είναι μηδαμινές στη δική σου ηλικία! Κάνε λίγο ακόμη υπομονή, να πατήσεις τις 10 εβδομάδες και θα χαλαρώσεις! Σου εύχομαι μία ανέφελη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό στην αγκαλιά!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Δήμητρα και καλωσήρθες! Έχω και εγώ 2 εξωμήτρια, και 2 παλίνδρομες. Τώρα, δυστυχώς δεν θα σε βοηθήσω με αυτό που θα σου πω...Και οι δύο αποβολές ήταν μετά την καρδούλα...Γύρω στην 7η-8η εβδομάδα. Αυτό όμως που συνέβη σε εμένα, δεν σημαίνει ότι θα συμβεί σε εσένα. Είσαι μικρούλα, ένα μπουμπούκι ακόμη, επομένως έχεις και καλά ωάρια. Άρα, οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά είναι μηδαμινές στη δική σου ηλικία! Κάνε λίγο ακόμη υπομονή, να πατήσεις τις 10 εβδομάδες και θα χαλαρώσεις! Σου εύχομαι μία ανέφελη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό στην αγκαλιά!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...χαίρομαι που βρήκα και εγώ μια ομάδα που να είμαστε όλες τόσο κοντά στην εγκυμοσύνη....συγνώμη που ρώτησα και στα θυμησα κ ίσως σε στεναχώρησα..απλά προσπαθώ να καταλάβω....λένε ότι αν ακούσεις καρδούλα οι πιθανότητες να αποβάλεις είναι πολύ λίγες....προσπαθώ να δω εάν υπήρχαν σημάδια για αποβολή....όπως κακοί παλμοί εμβρύου παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 said:

Κορίτσια μου καλημέρα εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Τι βιταμίνες σας έδωσε ο γιατρός ?Εμένα εχθές που πήγα 6η βδομάδα ακριβώς μου έδωσε φυλλικό οξύ 

Άντε με το καλό! Να πάνε όλα super! Εγώ παίρνω folidex (φυλλικο οξύ), Trofocard (μαγνήσιο), βιταμίνη D3 fix (αυτή μου την έβαλε μετά τις προγεννητικες εξετάσεις που έκανα λόγω του ότι είχα έλλειψη).  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@βιολετα3 και εμένα μόνο φολικό μου είπε προς το παρόν . Σου έγραψε πρώτες εξετάσεις αίματος -ουρων ?

@Dimitra93 εγώ θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι και να μην τα ψάχνεις αυτά για παλινδρομες μια περίοδο με έπιασε και εμένα και τα έψαχνα και μετά νομίζα πως θα το παθω και αγχωνομουν όλα καλά θα πάνε χωρίς άγχος φυσικα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , FAITH** είπε:

Άντε με το καλό! Να πάνε όλα super! Εγώ παίρνω folidex (φυλλικο οξύ), Trofocard (μαγνήσιο), βιταμίνη D3 fix (αυτή μου την έβαλε μετά τις προγεννητικες εξετάσεις που έκανα λόγω του ότι είχα έλλειψη).  

Μου έδωσε μόνο φυλλικό οξύ λογικά την Τετάρτη που θα ξαναπάω θα μου πει και τα υπόλοιπα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Μου έδωσε μόνο φυλλικό οξύ λογικά την Τετάρτη που θα ξαναπάω θα μου πει και τα υπόλοιπα

Α ναι ξέχασα και εγώ περνώ βιταμίνη d γτ είχα έλλειψη και μαγνήσιο για τις συσπάσεις....

 

Just now, Brigitt είπε:

@βιολετα3 και εμένα μόνο φολικό μου είπε προς το παρόν . Σου έγραψε πρώτες εξετάσεις αίματος -ουρων ?

@Dimitra93 εγώ θα σου έλεγα να μην αγχώνεσαι και να μην τα ψάχνεις αυτά για παλιδρομες μια περίοδο με έπιασε και εμένα και τα έψαχνα και μετά νομίζα πως θα το παθω και αγχωνομουν όλα καλά θα πάνε χωρίς άγχος φυσικα !! 

Ναι έχεις δίκιο πρέπει να σταματήσω να το ψάχνω τόσο πολύ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 said:

Μου έδωσε μόνο φυλλικό οξύ λογικά την Τετάρτη που θα ξαναπάω θα μου πει και τα υπόλοιπα

Σωστά.. Έτσι ξεκίνησα κι εγώ, απλά μου κάναν τις προγεννητικες στον πρώτο υπερηχο και βγήκαν αμέσως οπότε μου ξεκίνησε κάποια χαπάκια.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Α ναι ξέχασα και εγώ περνώ βιταμίνη d γτ είχα έλλειψη και μαγνήσιο για τις συσπάσεις....

 

Ναι έχεις δίκιο πρέπει να σταματήσω να το ψάχνω τόσο πολύ....

Δήμητρα πως κατάλαβες τι συσπάσεις?πόσο είσαι?

Just now, FAITH** είπε:

Σωστά.. Έτσι ξεκίνησα κι εγώ, απλά μου κάναν τις προγεννητικες στον πρώτο υπερηχο και βγήκαν αμέσως οπότε μου ξεκίνησε κάποια χαπάκια.. 

Κανονικά τον πρώτο μου υπέρηχο θα το έκανα την επόμενη Τετάρτη αλλά το κάναμε μια βδομάδα νωρίτερα γιατί είδα το αίμα,λογικά θέλει να δει καρδιά πρώτα και μετά δεν ξέρω δεν θυμάμαι και από τα άλλα μου παιδιά πάνε 11 χρόνια από την τελευταία εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, βιολετα3 said:

Δήμητρα πως κατάλαβες τι συσπάσεις?πόσο είσαι?

Κανονικά τον πρώτο μου υπέρηχο θα το έκανα την επόμενη Τετάρτη αλλά το κάναμε μια βδομάδα νωρίτερα γιατί είδα το αίμα,λογικά θέλει να δει καρδιά πρώτα και μετά δεν ξέρω δεν θυμάμαι και από τα άλλα μου παιδιά πάνε 11 χρόνια από την τελευταία εγκυμοσύνη

Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! Το ότι τα ξεκίνησα εγώ πιο νωρίς δε σημαίνει κάτι.. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά είναι :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Δήμητρα πως κατάλαβες τι συσπάσεις?πόσο είσαι?

Κανονικά τον πρώτο μου υπέρηχο θα το έκανα την επόμενη Τετάρτη αλλά το κάναμε μια βδομάδα νωρίτερα γιατί είδα το αίμα,λογικά θέλει να δει καρδιά πρώτα και μετά δεν ξέρω δεν θυμάμαι και από τα άλλα μου παιδιά πάνε 11 χρόνια από την τελευταία εγκυμοσύνη

Είχα σφιξιματα και πόνους περιόδου έντονους και μου είπε ότι το μαγνήσιο βοηθάει στις συσπάσεις...επίσης όποτε με έπιανε ο πόνος αυτός κατέβαζα και τις καφέ εκκρίσεις....το μαγνήσιο με βοήθησε πάρα πολύ...έκοψα και το σαλοσπιρ και τώρα σταματάνε σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Είχα σφιξιματα και πόνους περιόδου έντονους και μου είπε ότι το μαγνήσιο βοηθάει στις συσπάσεις...επίσης όποτε με έπιανε ο πόνος αυτός κατέβαζα και τις καφέ εκκρίσεις....το μαγνήσιο με βοήθησε πάρα πολύ...έκοψα και το σαλοσπιρ και τώρα σταματάνε σιγά σιγά...

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ σήμερα παρατήρησα πως είχα κάτι φουσκώματα και σαν να με ενοχλεί η κοιλιά μου όπως όταν είχα περίοδο αλλά δεν θα το έλεγα ότι ήταν δυνατός πόνος και μετά ξαναείδα ελάχιστα σαν ροζ πολύ απαλό στο σκούπισμα 

Just now, FAITH** είπε:

Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου! Το ότι τα ξεκίνησα εγώ πιο νωρίς δε σημαίνει κάτι.. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά είναι :)

Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη είναι και η κούνιαδα μου και έτσι το ανχος μου ίσως είναι λιγότερο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 said:

Εγώ τώρα να ρωτήσω κάτι?το λέτε στους γύρω σας ότι είστε έγκυος?

Εγώ δεν το έχω πει ακόμα.. Θέλω να ακούσω πρώτα καρδούλα.. Φυσικά το ξέρουν οι γονείς και τα αδέλφια..  Κρατάω μικρό καλάθι γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι ακόμα. Ας περάσω αυτό το μαξιλαρακι και μετά θα το πω στους αμέσως πιο κοντινους, φιλικό περιβάλλον.  Αλλά ανοιχτά θα το λέω μετα την αυχενική.   

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...