Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

Χωρισμός με ένα παιδί και ένα στην κοιλιά


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Καλησπέρα την Τρίτη που είχα γράψει μετά από έντονο διάλογο το βράδυ έφυγα με την μικρή.  Χθες μας ψωνισε για το σπίτι ότι ψωνιζαμε και στο δικό μας ότι αρεζε σε εμένα και τη μικρή και τα άφησε στην κουμπάρα μου στο μαγαζί της.... 

Δεν μου είπε κάτι και εγώ απλά έστειλα ένα μήνυμα πως τον ευχαριστώ και μου είπε αυτό είναι πολύ λίγο για όσο καλό του έχω κάνει ως τώρα...  Ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω κάτι μέσα μου μου λέει όχι μην πας γιατί καλώς ή κακώς για λίγο καιρό όλα θα είναι καλά και μετά ξανά κάτι θα συμβεί, εξάλλου έχω και την πεθερά μου που παρόλο που δεν την έχω στο σπίτι μου αυτή κάτι βρίσκει να κάνει η να με κακολογησει στην γειτονιά που ευτυχώς μερικοί ξέρουν τι άνθρωπος είναι και μου τα λένε...  

Δείχνει να έχει μετανιώσει, αλλά εσύ εάν γυρίσεις θα πρέπει να του δείξεις και να κάνεις σαφές ότι κάποια πράγματα θα αλλάξουν. Για να μη βρεθείτε πάλι στην ίδια κατάσταση. Εάν θέλεις δώσε του το χρόνο να συνειδητοποιήσει τα λάθη του, αλλά να του τα επισημάνεις κιόλας. Και βάλε όρια στην πεθερά μέσω του άντρα σου, ότι εάν είναι έτσι δε θα ξαναπατήσει σπίτι σας. Θα έχουν σχέσεις χωρίς εσένα. 

  • Μου αρέσει 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Καλησπέρα την Τρίτη που είχα γράψει μετά από έντονο διάλογο το βράδυ έφυγα με την μικρή.  Χθες μας ψωνισε για το σπίτι ότι ψωνιζαμε και στο δικό μας ότι αρεζε σε εμένα και τη μικρή και τα άφησε στην κουμπάρα μου στο μαγαζί της.... 

Δεν μου είπε κάτι και εγώ απλά έστειλα ένα μήνυμα πως τον ευχαριστώ και μου είπε αυτό είναι πολύ λίγο για όσο καλό του έχω κάνει ως τώρα...  Ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω κάτι μέσα μου μου λέει όχι μην πας γιατί καλώς ή κακώς για λίγο καιρό όλα θα είναι καλά και μετά ξανά κάτι θα συμβεί, εξάλλου έχω και την πεθερά μου που παρόλο που δεν την έχω στο σπίτι μου αυτή κάτι βρίσκει να κάνει η να με κακολογησει στην γειτονιά που ευτυχώς μερικοί ξέρουν τι άνθρωπος είναι και μου τα λένε...  

Λυπάμαι πολύ για όσα περνάς και για τους γονείς σου, φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι να μην έχεις ένα αποκούμπι σε τόσο μικρή ηλικία...πρώτη συμβουλή....Γενικά οι πεθερές τα ξέρουν όλα και οι νύφες τα κάνουν όλα λάθος...Αυτό είναι δεδομένο...Όμως σπίτι της αυτή και σπίτι σας εσείς...ότι λέει να μένει έξω από την πόρτα σας, να μην τα αναπαραγεις μετά στον άντρα σου γιατί εκεί θα ξεκινάει η μεγάλη γκρίνια, λογικό είναι αν κατηγορήσουμε την μαμάκα τους να την υπερασπιστούν...δεύτερον...τα μνμτα που είδες, του είπες ότι τα είδες? Το συζητήσατε? Εμένα αυτό θα με εξοργιζε...ελπίζω να μην έχει απλώσει χέρι επάνω σου και να μην μας το έχεις πει...Όσο για το τι να κάνεις...Αυτό είναι δικιά σου απόφαση,  όσες συμβουλές και να σου δώσουμε εμείς δεν θα τα περάσουμε εμείς στο μέλλον...ότι γίνει...Και η καθεμία μας έχει την δική της άποψη...τεσπα...Εγώ με την κίνηση που έκανε, που ψώνισε για εσας βλέπω μια μικρή μετάνοια,  ίσως το συζητούσα...με το καλό να έρθει το μωράκι σας στον κόσμο, εύχομαι να έρθει γερό και υγιέστατο γιατί να ξέρεις είναι ευλογία να έρχεται ένα μωρό στην ζωή σου όσο δύσκολα και να περνάς,  η μεγαλύτερη ευλογία ειναι να το κρατάς στην αγκαλιά σου...προσπάθησε να ηρεμήσεις και Κάνε μια κουβέντα μαζί του...

Εγώ ίσως να γυρνούσα στο σπίτι,  θα ήμουν πιο χαλαρή,  να σκεφτόμουν τι έφταιξε που είχαμε όλους αυτούς τους τσακωμούς,  θα προσπαθούσα να φτιάξω αυτό που φταίει,  ποτέ δεν πιστεύω πως φταίει ένας από τους δυο, πάντα κάτι κάνουν λάθος και οι δύο στο ζευγάρι...Θα σκεφτόμουν να γεννουσα με το καλό και μετά από κάποιο διάστημα να έπιανα και εγώ μια δουλειά, όχι στο μαγαζί του άντρα μου, ώστε να έχω τα δικά μου χρήματα και αν έβλεπα ότι συνεχίζει όπως μας τα περιέγραψες η κάνει άλλη μλκια δεν θα του την χάριζα....Μια ευκαιρία όμως θα την έδινα και για τα παιδια πιο πολύ...δικιά μου γνώμη...Εσύ πράττεις...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σχολιάσω αυτό που είπες για την πεθερά...γίνεται να κάνεις σαν να μην υπάρχει?? Ότι λέει από το ένα να μπαίνει..κ από το άλλο να βγαίνει?? Κ να μην βάζεις ούτε εσύ ούτε αυτή τον άντρα σου στη μέση...καταλαβαίνω δεν πρόκειται να τα βρείτε με την πεθερά..αλλά δεν γίνεται να σου κάνει τόσο κακό ακόμη κ από μακρυά γιατί οπωσ λεσ δεν μένει στο ίδιο σπίτι..δεν χρειάζονται διαπληκτισμοί..να έχεις μόνο τυπικές σχέσεις δεν μπορείς να το καταφέρεις??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σχολιάσω αυτό που είπες για την πεθερά...γίνεται να κάνεις σαν να μην υπάρχει?? Ότι λέει από το ένα να μπαίνει..κ από το άλλο να βγαίνει?? Κ να μην βάζεις ούτε εσύ ούτε αυτή τον άντρα σου στη μέση...καταλαβαίνω δεν πρόκειται να τα βρείτε με την πεθερά..αλλά δεν γίνεται να σου κάνει τόσο κακό ακόμη κ από μακρυά γιατί οπωσ λεσ δεν μένει στο ίδιο σπίτι..δεν χρειάζονται διαπληκτισμοί..να έχεις μόνο τυπικές σχέσεις δεν μπορείς να το καταφέρεις??

Επισησ αυτούς τους καλοθελητεσ που έρχονται κ σου μεταφέρουν αυτά που λέει η πεθερά τους εμπιστεύεσαι? Δεν μπορεί απλά να θέλουν να δημιουργήσουν θέμα??εγώ πιστεύω μόνο στα δικά μου μάτια κ αυτιά..κ επισησ δεν μπορεισ να είσαι σίγουρη τι έχει ειπωθεί ξ με ποιον τροπο.καμμια φορά αλλά λέμε..αλλά κατανοεί ο κόσμος..κ καμμία φορά ο κόσμος είναι κακοσ...να χεισ δική σου κρίση..όχι ότι σου μεταφέρουν ..κ αν όντως η πεθερά είναι πράγματι κακία..μην έχεις πάρε δώσε...μόνο τα τυπικά..αφού δεν μένει κοντά σας..μπορεισ να το χειριστείσ καλύτερα αυτό το θέμα..

Κ για μένα αφού έφυγες..μην γυρίσεις αν δεν είσαι έτοιμη.. σκέψου τι θεσ..κ απαίτησε το για να γυρίσεις...κ εμασ σύμβουλος γάμου καλό θα σασ έκανε..

Είσαι μολισ 28 χρονών..τη ζωή σου όπως θεσ μπορείς να την κάνεις..κ ασ περιμένεις κ 2 ο..όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε..θα βρεις τον δρόμο σου...αλλά πρώτα με ηρεμία αποφάσισε τι θελεισσσσσ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές και τα όμορφα λόγια που ακούω.... Του έδωσα ακόμα μια ευκαιρία γύρισα και δεν άλλαξε τίποτα ,(η μητέρα του μένει κάτω μας) όταν ήρθα μετά από λίγες ώρες χτύπησε την πόρτα και της άνοιξε ήρθε να μου ζητήσει τα ρέστα πως παρατάω τον γιο της και ότι μόνο ρεζίλι θα γίνουν στην γειτονιά , μου είπε αφού δεν έχει γονείς κάτσε εδώ κ κάνε τα καθήκοντα σου..ο άντρας μου δεν είπε κάτι ιδιαίτερο απλά της είπε μην ασχολείστε τώρα είναι εδώ . Και εγώ  δεν είπα πολλά απλά της θυμησα ότι είχε μια νύφη που απατούσε τον γιο της , άφηνε το παιδί της σε αυτήν κ στην μάνα της , δεν μαγείρευε και το σπίτι ήταν μέσα στην βρωμιά. ( Κορίτσια όλα αυτά είναι με αποδείξεις και τα έχω δει σε φωτογραφίες αλλά όλως τυχαίος είχα δουλέψει με τον άνθρωπο που κερατονε αυτή τον πρώην άντρα της) και της είπα πως ο γιος σου ψάχνετε αλλού , εγώ έχω το σπίτι καθαρο κάθε μέρα , μαγειρεύω , έχω το παιδί μου καθαρό αλλά και το παιδί του που η μάνα του 1 εσώρουχο την εβδομάδα της άλλαζε μπάνιο κάνει κάθε φορά που είναι σε εμάς προσπαθώ για ότι καλύτερο και μετά από όλα αυτά που περνάω κ το τωρινό με τον γιο της εγώ είμαι εδώ και ούτε ένα ευχαριστώ δεν έχω ακούσει αλλά ότι είμαι σκουπίδι κ με μαζέψατε από τον δρόμο ..... Κ έφυγα στο δωμάτιο μου.

Η αμέσως επόμενες μέρες περίεργες ως τώρα όταν δεν μιλαμαι είμαστε καλά , απλά συγκάτοικοι όταν μιλάμε μαλώνουμε.... Κάνει πράγματα και προσφέρει μόνο όταν καταλαβαίνει πως θα με χάσει , κάθε φορά τα ίδια. 

Με την μητέρα του όσες φορές είπα να έχουμε καλησχεση αυτή πάντα κάτι θα πει θα κάνει ... Κ κυρίως γιατί το πρώτο του παιδί θέλει να είναι μαζί μου κ όχι μαζί της ... Τώρα τα έχει βρει με την πρώην νύφη της που ολοιη γειτονιά ξέρει πόσο χάλια σχέσεις είχαν... Έχω απελπιστει... Γράφω ένα μήνυμα  και απαντάω σε όλες όσο μπορώ.... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο άντρας σου έχει κάνει κομμα με τη μάνα σου και ο μόνος λόγος που αυτή έχει σχέσεις με την πρώην του είναι για να σου τη σπάσει και ίσως ως αντίποινα επειδή εφυγες. 

Δεν υπάρχει κάποιο θετικό συναίσθημα σε αυτό το σπίτι, και το περιβάλλον είναι τοξικό τόσο για εσένα όσο και για τα παιδιά σου. Δεν μπορείς να κάνεις τον άλλον να σε σεβαστεί και να σε εκτιμήσει με το ζόρι. Ο, τι και να κάνεις, όσο σωστή και να είσαι, όσο και να προσπαθείς πάντα κάτι θα βρει να πει. Οπότε δεν έχει νόημα να το κάνεις.

Αν μπορείς αντιμετώπιζε τους (στο μυαλό σου) σαν άγνωστους. Στη μάνα του καλά κάνεις και δε μιλας. Και με το σύζυγό να μοιράζεσαι τα τυπικά και απολύτως απαραίτητα. Μόνο κακό μπορεί να σου κάνει το να ασχολείσαι μαζί τους. Ίσως κάποτε αλλάξουν τροπάριο, πάντως τώρα λειτουργούν εγωιστικά.

Δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω γιατί είναι και το οικονομικό στη μέση.. επίσης νιώθω ότι τρέφεις αισθήματα προς αυτόν... Ρώτησε τον εαυτό σου μήπως αυτά που νιώθεις είναι συνήθεια ή αναμνήσεις. Ρωτά τον εάν είσαι ήρεμη και χαρούμενη στην καθημερινότητα σου. Σκέψου πως θέλεις να είναι το παρόν και το μέλλον σου, μια φορά ζούμε. Το βασικότερο εδώ είναι να κοπούν οι σχέσεις με το άτομο που δε σε εγκρίνει και που έχει μπει στην οικογένεια σας επειδή εκείνος το επέτρεψε, από εκεί ξεκινάνε όλα. Όμως ο ίδιος είναι διατεθειμένος να βάλει όρια?

Επίσης αντιλαμβάνομαι ότι τώρα που έφυγες και ξαναγύρισες του έδωσες άλλοθι να κάνει ο, τι θέλει επειδή "εσύ τον προδοσίες". Δεν ξέρω. Εμπιστοσύνη μηδέν , σε κανέναν από τους δύο. Μη μοιράζεσαι τίποτα, είσαι εκεί για καθαρά πρακτικούς λόγους. 

Καλή τύχη σε ο, τι αποφασίσεις.

 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθεσαι και σκας τωρα για την πεθερα , οταν το μεγάλο πρόβλημα ειναι αλλο. Ο άντρας σου, θα το ξανα κάνει κι εσυ θα βυθίζεσαι ολο και πιο βαθιά στην δυστυχια και στην ανασφάλεια. Αυτο θες για τη ζωη σου;

Σκεψου λιγο τη ζωη σου ετσι για ενα λεπτο και με ό,τι αυτο συνεπάγεται.

Ακομα και τωρα που γύρισες, νιωθεις καλα; Νιωθεις οτι μπορεις να προχωρησεις σα να μην τρέχει τίποτα; Εχασες την εμπιστοσύνη σου και αυτό θα φερει πολλά.

Ειλικρινά στεναχωρηθηκα που καταλαβα οτι δεν εχεις καπου να πας. Δεν εχεις γονεις , δεν εχεις αδερφια δεν εχεις εισόδημα. Ειναι πραγματικα παρα πολυ δυσκολο και στενάχωρο  ολο αυτο. Ειναι και η πεθερά που θα τα κανει παντα ακομα χειροτερα με την ψυχολογικη βία που ασκεί.

Η κουμπαρα σου, μπορει να βοηθήσει; Ισως να μεινετε για λιγο καιρο μαζι και να σου δινει καποια χρηματα ο αντρας σου, ωστε να συνεισφέρεις στην κουμπαρα;

Εγω εχω φιλη που δουλευε στο μαγαζι του αντρα της, εχουν και 2 παιδια, χωρισαν αλλα ακομα δουλευει εκεί, απλα με διαφορετικες βάρδιες. 

Παντως αργα η γρήγορα θα το ξανακάνει... και οπως σωστα ειπε μια κοπελα παραπάνω, εχε στο πισω μερος του μυαλου σου, πως μπορει να ενθουσιαστεί και με καμια και να φύγει.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2021 at 1:43 ΠΜ, Γεωργιαjo είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές και τα όμορφα λόγια που ακούω.... Του έδωσα ακόμα μια ευκαιρία γύρισα και δεν άλλαξε τίποτα ,(η μητέρα του μένει κάτω μας) όταν ήρθα μετά από λίγες ώρες χτύπησε την πόρτα και της άνοιξε ήρθε να μου ζητήσει τα ρέστα πως παρατάω τον γιο της και ότι μόνο ρεζίλι θα γίνουν στην γειτονιά , μου είπε αφού δεν έχει γονείς κάτσε εδώ κ κάνε τα καθήκοντα σου..ο άντρας μου δεν είπε κάτι ιδιαίτερο απλά της είπε μην ασχολείστε τώρα είναι εδώ . Και εγώ  δεν είπα πολλά απλά της θυμησα ότι είχε μια νύφη που απατούσε τον γιο της , άφηνε το παιδί της σε αυτήν κ στην μάνα της , δεν μαγείρευε και το σπίτι ήταν μέσα στην βρωμιά. ( Κορίτσια όλα αυτά είναι με αποδείξεις και τα έχω δει σε φωτογραφίες αλλά όλως τυχαίος είχα δουλέψει με τον άνθρωπο που κερατονε αυτή τον πρώην άντρα της) και της είπα πως ο γιος σου ψάχνετε αλλού , εγώ έχω το σπίτι καθαρο κάθε μέρα , μαγειρεύω , έχω το παιδί μου καθαρό αλλά και το παιδί του που η μάνα του 1 εσώρουχο την εβδομάδα της άλλαζε μπάνιο κάνει κάθε φορά που είναι σε εμάς προσπαθώ για ότι καλύτερο και μετά από όλα αυτά που περνάω κ το τωρινό με τον γιο της εγώ είμαι εδώ και ούτε ένα ευχαριστώ δεν έχω ακούσει αλλά ότι είμαι σκουπίδι κ με μαζέψατε από τον δρόμο ..... Κ έφυγα στο δωμάτιο μου.

Η αμέσως επόμενες μέρες περίεργες ως τώρα όταν δεν μιλαμαι είμαστε καλά , απλά συγκάτοικοι όταν μιλάμε μαλώνουμε.... Κάνει πράγματα και προσφέρει μόνο όταν καταλαβαίνει πως θα με χάσει , κάθε φορά τα ίδια. 

Με την μητέρα του όσες φορές είπα να έχουμε καλησχεση αυτή πάντα κάτι θα πει θα κάνει ... Κ κυρίως γιατί το πρώτο του παιδί θέλει να είναι μαζί μου κ όχι μαζί της ... Τώρα τα έχει βρει με την πρώην νύφη της που ολοιη γειτονιά ξέρει πόσο χάλια σχέσεις είχαν... Έχω απελπιστει... Γράφω ένα μήνυμα  και απαντάω σε όλες όσο μπορώ.... 

 

Είσαι πολύ μικρή για να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή σου μέσα  στη στεναχώρια κ την απελπισία.

Δεν ξέρω τι θα κάνεις..αλλά ούτε εσύ ούτε το παιδί αξιζεται τέτοια.μεταχειριση..

Φέρε τα πάνω κάτω σε όλους.....ή φύγε από το σπίτι...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Είσαι πολύ μικρή για να ζήσεις την υπόλοιπη ζωή σου μέσα  στη στεναχώρια κ την απελπισία.

Δεν ξέρω τι θα κάνεις..αλλά ούτε εσύ ούτε το παιδί αξιζεται τέτοια.μεταχειριση..

Φέρε τα πάνω κάτω σε όλους.....ή φύγε από το σπίτι...

Σκέφτομαι , σκέφτομαι πολύ . Ξέρω πως δεν εκτιμάω τον εαυτό μου όσο θα έπρεπε  αλλά γιατί έχω 1 παιδί και 1 μέσα μου ,χωρίς λεφτά , χωρίς σπίτι , χωρίς οικογένεια πως να μπορέσω να δώσω θάρρος για να φύγω . 

Θέλω να έχω μια ασφάλεια εγκυμοσύνη και στο μεταξύ έχω χρόνο να σκεφτώ πως θα κάνω μια νέα αρχή .... Διότι δεν βλέπω μέλλον όσες ευκαιρίες κ αν δώσω .

Με δισταγμό βλέπω κάτι κάτι από τον άντρα μου , πλέον απλά συγκατοικούμε και μιλάμε λιγάκι για τα παιδιά και για κάτι περιουσιακά που έχω να τακτοποιηθούν να κάνουμε νόμιμο ένας σπίτι που άφησε ο πατέρας της μαμάς μου σε αυτήν κ τα αδέρφια της που μου το παραχωρούν ... 

Σκέφτεται να το κάνουμε νόμιμο και να μείνει στα παιδιά μας 

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2021 at 2:51 ΠΜ, Γεωργιαjo είπε:

 

Σκέφτεται να το κάνουμε νόμιμο και να μείνει στα παιδιά μας 

 

Συγνωμη, εκεινος σκεφτεται να κανετε νομιμο το δικο σου σπιτι;;; Αφου ο πατερας σου στο αφησε! Να το κανετε νομιμο για να πας εσυ να ζησεις! Αν εχεις ενα σπιτι χωρις δανεια-ενοικια,ειναι ηδη πολυ μεγαλο βημα ωστε να μπορεσεις σιγα σιγα να ανεξαρτητοποιηθεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/4/2021 at 10:09 ΜΜ, rorouli είπε:

Συγνωμη, εκεινος σκεφτεται να κανετε νομιμο το δικο σου σπιτι;;; Αφου ο πατερας σου στο αφησε! Να το κανετε νομιμο για να πας εσυ να ζησεις! Αν εχεις ενα σπιτι χωρις δανεια-ενοικια,ειναι ηδη πολυ μεγαλο βημα ωστε να μπορεσεις σιγα σιγα να ανεξαρτητοποιηθεις!

Θα το νομιμοποιήσει για τα παιδιά ο πατέρας....αυτό είναι πολύ θετικο..κ για τέτοιες διαδικασίες χρειάζονται χρήματα..το σπίτι το παραχωρούν οι συγγενείς της..δεν είναι αποκλειστικά δικό της..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια τα έχουμε βρει με τον άντρα μου και προσπαθούμε για το καλύτερο διότι περνάω μια φάση δύσκολη με την εγκυμοσύνη με κίνδυνο σοβαρων επιπλοκων. 

Έχασα κ τον αδερφό μου και με την κοπέλα του τώρα έχουμε θέματα κληρονομικα και όλα αυτά με έριξαν ψυχολογικά και ήταν δίπλα μου σε όλα... Και το εκτιμώ πολύ αυτό.  

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και ευχαριστώ που ασχοληθηκατε! 

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2021 at 12:11 ΠΜ, Γεωργιαjo είπε:

Κορίτσια τα έχουμε βρει με τον άντρα μου και προσπαθούμε για το καλύτερο διότι περνάω μια φάση δύσκολη με την εγκυμοσύνη με κίνδυνο σοβαρων επιπλοκων. 

Έχασα κ τον αδερφό μου και με την κοπέλα του τώρα έχουμε θέματα κληρονομικα και όλα αυτά με έριξαν ψυχολογικά και ήταν δίπλα μου σε όλα... Και το εκτιμώ πολύ αυτό.  

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και ευχαριστώ που ασχοληθηκατε! 

Καμμία φορά μέσα στην απελπισία μασ τα βλέπουμε όλα μαύρα..μακάρι ολεσ οι οικογένειες να προσπαθούσαν παραπάνω..οπωσ εσείς..σου εύχομαι όλα να σασ πάνε καλά από δω κ στο εξής.. λυπάμαι πολύ για το ζευγάρι..

Ότι θεσ είμαστε εδώ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας.

Θέλω μια συμβουλή.

Με την μητέρα του άντρα μου δεν μιλάμε από τον πρώτο καιρό είχαμε θέματα και όταν έκανα την κόρη μας και τα προβλήματα ήταν πιο πολλά και η μητέρα του ήθελε να ανακατεύετε σε όλα ( σε όλα όμως,  μέχρι και τα ψώνια μας ήθελε να δει)εκεί είπα πρώτη φορά καλύτερα να χωρίσουμε και τότε ο πατέρας του άπλωσε χέρι να με χτυπήσει γιατί είπε πως θα γίνουν ρεζίλι στην γειτονιά η μία λέει τον κερατονε και η άλλη θα φύγει...  Αλλά τα λαθοι τους δεν τα έβλεπαν ιδικά η μητέρα του.

Τσπ το θέμα μου είναι ότι η αδερφή του και ο γαμπρός από τότε δεν με πολύ μιλάνε και το σέβομαι διότι φταίει που απομακρυνθηκα εγώ και έπειτα το παιδί μου από τους γονείς της. Πλέον δεν αφήνει τα παιδιά της να έρχονται να παίζουν στο σπίτι μας με την κόρη μας και θέλουν μόνο η μικρή να την πηγαίνουμε εμείς σπίτι τους, προφανώς για να την βλέπουν η γονείς της.... Με στεναχωρει αυτό γιατί εγώ την μικρή μου δεν την χωρισαμε από τα ξάδερφια της,  μόνο όταν έρχεται η μεγάλη κορούλα του (μας) τότε ίσως έρθουν τα παιδιά σπίτι μας και περισσότερο τώρα πηγαίνουν στο σπίτι της πρώην γυναίκας του άντρα μου. Με ενοχλεί το γεγονός ότι λέγανε τα χειρότερα μέρα νύχτα γιαυτήν τη γυναίκα που κερατονε τον αδερφό της και τώρα μαζί με την μητέρα της έχουν επαφές τόσο καλές...  Ο άντρας μου λέει πως δεν τον ενδιαφέρει τη κάνουν εξάλλου αυτοί ξεφτιλιζονται στον κόσμο και όχι εμείς και ας φαινομαι κακοί...  Εγώ πάλι νιώθω κάπως άσχημα αλλά δεν θέλω τα παιδιά μας να έχουν επαφές με τους γονείς του όπως και ο άντρας μου το καταλαβαίνει αυτό πλέον γιατί μας έκαναν κακό κ μιλούσαν άσχημα για εμένα στην μικρή μου κόρη ότι είμαι κακία μαμά και ο μπαμπάς καλός και στην κόρη του λέγανε και το παιδί μας τα έλεγε. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...