Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Χωρισμός με ένα παιδί και ένα στην κοιλιά


Γεωργιαjo

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Καλησπέρα σας.

Θέλω μια συμβουλή.

Με την μητέρα του άντρα μου δεν μιλάμε από τον πρώτο καιρό είχαμε θέματα και όταν έκανα την κόρη μας και τα προβλήματα ήταν πιο πολλά και η μητέρα του ήθελε να ανακατεύετε σε όλα ( σε όλα όμως,  μέχρι και τα ψώνια μας ήθελε να δει)εκεί είπα πρώτη φορά καλύτερα να χωρίσουμε και τότε ο πατέρας του άπλωσε χέρι να με χτυπήσει γιατί είπε πως θα γίνουν ρεζίλι στην γειτονιά η μία λέει τον κερατονε και η άλλη θα φύγει...  Αλλά τα λαθοι τους δεν τα έβλεπαν ιδικά η μητέρα του.

Τσπ το θέμα μου είναι ότι η αδερφή του και ο γαμπρός από τότε δεν με πολύ μιλάνε και το σέβομαι διότι φταίει που απομακρυνθηκα εγώ και έπειτα το παιδί μου από τους γονείς της. Πλέον δεν αφήνει τα παιδιά της να έρχονται να παίζουν στο σπίτι μας με την κόρη μας και θέλουν μόνο η μικρή να την πηγαίνουμε εμείς σπίτι τους, προφανώς για να την βλέπουν η γονείς της.... Με στεναχωρει αυτό γιατί εγώ την μικρή μου δεν την χωρισαμε από τα ξάδερφια της,  μόνο όταν έρχεται η μεγάλη κορούλα του (μας) τότε ίσως έρθουν τα παιδιά σπίτι μας και περισσότερο τώρα πηγαίνουν στο σπίτι της πρώην γυναίκας του άντρα μου. Με ενοχλεί το γεγονός ότι λέγανε τα χειρότερα μέρα νύχτα γιαυτήν τη γυναίκα που κερατονε τον αδερφό της και τώρα μαζί με την μητέρα της έχουν επαφές τόσο καλές...  Ο άντρας μου λέει πως δεν τον ενδιαφέρει τη κάνουν εξάλλου αυτοί ξεφτιλιζονται στον κόσμο και όχι εμείς και ας φαινομαι κακοί...  Εγώ πάλι νιώθω κάπως άσχημα αλλά δεν θέλω τα παιδιά μας να έχουν επαφές με τους γονείς του όπως και ο άντρας μου το καταλαβαίνει αυτό πλέον γιατί μας έκαναν κακό κ μιλούσαν άσχημα για εμένα στην μικρή μου κόρη ότι είμαι κακία μαμά και ο μπαμπάς καλός και στην κόρη του λέγανε και το παιδί μας τα έλεγε. 

 

τι συμβουλη θελεις;δ καταλαβα

αν θελεις να εχεις επαφες με την κουνιαδα καλως,αν οχι ξεκοβετε

φανταζομαι το σπιτι σας ειναι ανοιχτο γι αυτους

σε εκεινους πατε οικογενειακως;

εγω αυτο θα εκανα.η κορη σου δ ειναι κ μεγαλη.θα την πηγαινα εγω.αν ηταν τα πεθερικα οχι

αν εκεινοι δ ερχονται,κ εγω θα αραιωνα

τι σχεση θελουν με την πρωην ειναι δικο τους θεμα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/7/2021 at 5:15 ΜΜ, Γεωργιαjo είπε:

 τότε ο πατέρας του άπλωσε χέρι να με χτυπήσει γιατί είπε πως θα γίνουν ρεζίλι

 

Σκέφτεσαι τι επαφή θα έχεις μαζί του?? Κάτι δεν κατάλαβα σωστά???


 
Link to comment
Share on other sites

Με την αδερφή του δεν έχω κάποιο θέμα αν και μας έχουν κάνει κάποια πράγματα, καταλαβαίνω που παίρνει το μέρος της μητέρας της. 

Απλά θέλουν να πηγαίνει η μικρή πάνω στο σπίτι τους και εκεί καλούν την πεθερά μου για να την δει, η μικρή μου φοβάται την γιαγιά της και υον παπούτσια γιατί όσο και μικρή να είναι έχει δει καταστάσεις, εμένα σε χάλια κατάσταση κτλ και γιαυτό.  Όταν τους είπα πως δεν σέβονται την απόφαση μου θυμωσαν και εκεί που βλέπαμε την εβδομάδα 1 φορά τα ανηψια μας τώρα δεν έρχονται καθόλου και σχεδόν απετουν να πηγαίνει η κόρη μας να παίζει πάνω... Ο άντρας μου μου είπε δεν θα πηγαίνει το παιδί διότι και η κόρη της όταν ήταν σε αυτήν την μικρή ηλικία δεν μας την έφερνε πάρα μόνο όταν ερχόταν για καφέ κάτω... 

Έχει μιλήσει κ ο άντρας μου μαζί της και της είπε πως δεν παρακαλαμε κανέναν κ πως το σπίτι μας είναι ανοιχτό..  

Όσο για την πρώην του, μάνα και κόρη στην γειτονιά λέγαν τα χειρότερα μου έδειξαν φωτογραφίες από το σπίτι πόσο βρώμικο ήταν όταν ζούσε εδώ αυτή, τα μηνύματα με τον γκομενο όταν κερατωνε τον γιο της κτλ και δεν ήθελαν να την δούνε... 

Όταν αρχίσαμε να το κάνουμε πιο επίσημο με τον άντρα μου είπαμε στην πεθερά μου πως το παιδί τώρα θα μπορεί βα είναι μαζί μας πάνω γιατί μένω εγώ τώρα εδώ και από τότε άρχιζε να αλλάζει, έλεγε στο παιδί ζηλεύω την γεωργία και δεν θα πηγαίνεις πάνω όταν ο μπαμπάς είναι στην δουλειά για να μην περνάει περισσότερο χρόνο μαζί μου... Με τα λίγα και τα πολλά το παιδί ήταν καταπιεσμενο το έκανε μπάνιο αυτή κοιμόταν μαζί του και το είχε σαν μικρός της παιδί, και όταν άλλαξε αυτό και το παιδί δεν ήθελε άλλο να είναι έτσι μας είχε πει δεν θέλω να πηγαίνω στην γιαγιά και θέλω να μείνω μαζί σας όχι με την μαμά....  Και από τότε ξεβολευτικαν διότι κάνανε ότι ήθελαν και στο σπίτι του άντρα μου και στο παιδί και τώρα που είμαι εγώ εδώ τα έκοψα και άρχισαν η φασαριες....  

Είναι πολλά και καμιά φορά σκέφτομαι μήπως φταίω που ήθελα να είναι το παιδί του καλά μαζί μας δεμένο με τον μπαμπά του,μετέπειτα με την αδερφή του και μαζί μου, μήπως φταίω που το έβγαλα από αυτήν την πίεση που είχε από γιαγιά και μητέρα. Δεν ξέρω γιαυτό πιεζομαι ψυχολογικά ιδικά τώρα που είμαι έγκυος δεν θέλω άλλες φασαριες, έχω και θέμα με την καρδιά μου μέσα στο διάστημα αυτό δυστυχώς από την πίεση την ψυχολογική από όλα αυτά...  

 

Link to comment
Share on other sites

απο τα λιγα που καταλαβαινω ,να σου πω οτι η αποψη μου ειναι οτι θα εισασταν πολυ καλυτερα αν δ μενατε πανω-κατω

απο την στιγμη που δ ερχονται η κουνιαδα ,δ θα πηγαινετε κ εσεις.το παιδι μονο του δ εχει καμια δουλεια.ειδικα σε ατομα που δ εμπιστευεσαι.η οταν αυτο γινεται ειδικα για να δει τους παππουδες που εσεις δ επιτρεπετε

απο την στιγμη που το ξεκαθαρισε ο αντρας σου,δ χρειαζεται να δινεις συνεχεια

ο,τι εγινε με την πρωην ειναι παρελθον.αφηστε το πισω.δ σας αφορα τι σχεσεις θα εχουν οι υπολοιποι

τυπικη επικοινωνια απλα κ μονο για συνεννοηση για το παιδι

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 24/7/2021 at 2:45 ΜΜ, Γεωργιαjo είπε:

Με την αδερφή του δεν έχω κάποιο θέμα αν και μας έχουν κάνει κάποια πράγματα, καταλαβαίνω που παίρνει το μέρος της μητέρας της. 

Απλά θέλουν να πηγαίνει η μικρή πάνω στο σπίτι τους και εκεί καλούν την πεθερά μου για να την δει, η μικρή μου φοβάται την γιαγιά της και υον παπούτσια γιατί όσο και μικρή να είναι έχει δει καταστάσεις, εμένα σε χάλια κατάσταση κτλ και γιαυτό.  Όταν τους είπα πως δεν σέβονται την απόφαση μου θυμωσαν και εκεί που βλέπαμε την εβδομάδα 1 φορά τα ανηψια μας τώρα δεν έρχονται καθόλου και σχεδόν απετουν να πηγαίνει η κόρη μας να παίζει πάνω... Ο άντρας μου μου είπε δεν θα πηγαίνει το παιδί διότι και η κόρη της όταν ήταν σε αυτήν την μικρή ηλικία δεν μας την έφερνε πάρα μόνο όταν ερχόταν για καφέ κάτω... 

Έχει μιλήσει κ ο άντρας μου μαζί της και της είπε πως δεν παρακαλαμε κανέναν κ πως το σπίτι μας είναι ανοιχτό..  

Όσο για την πρώην του, μάνα και κόρη στην γειτονιά λέγαν τα χειρότερα μου έδειξαν φωτογραφίες από το σπίτι πόσο βρώμικο ήταν όταν ζούσε εδώ αυτή, τα μηνύματα με τον γκομενο όταν κερατωνε τον γιο της κτλ και δεν ήθελαν να την δούνε... 

Όταν αρχίσαμε να το κάνουμε πιο επίσημο με τον άντρα μου είπαμε στην πεθερά μου πως το παιδί τώρα θα μπορεί βα είναι μαζί μας πάνω γιατί μένω εγώ τώρα εδώ και από τότε άρχιζε να αλλάζει, έλεγε στο παιδί ζηλεύω την γεωργία και δεν θα πηγαίνεις πάνω όταν ο μπαμπάς είναι στην δουλειά για να μην περνάει περισσότερο χρόνο μαζί μου... Με τα λίγα και τα πολλά το παιδί ήταν καταπιεσμενο το έκανε μπάνιο αυτή κοιμόταν μαζί του και το είχε σαν μικρός της παιδί, και όταν άλλαξε αυτό και το παιδί δεν ήθελε άλλο να είναι έτσι μας είχε πει δεν θέλω να πηγαίνω στην γιαγιά και θέλω να μείνω μαζί σας όχι με την μαμά....  Και από τότε ξεβολευτικαν διότι κάνανε ότι ήθελαν και στο σπίτι του άντρα μου και στο παιδί και τώρα που είμαι εγώ εδώ τα έκοψα και άρχισαν η φασαριες....  

Είναι πολλά και καμιά φορά σκέφτομαι μήπως φταίω που ήθελα να είναι το παιδί του καλά μαζί μας δεμένο με τον μπαμπά του,μετέπειτα με την αδερφή του και μαζί μου, μήπως φταίω που το έβγαλα από αυτήν την πίεση που είχε από γιαγιά και μητέρα. Δεν ξέρω γιαυτό πιεζομαι ψυχολογικά ιδικά τώρα που είμαι έγκυος δεν θέλω άλλες φασαριες, έχω και θέμα με την καρδιά μου μέσα στο διάστημα αυτό δυστυχώς από την πίεση την ψυχολογική από όλα αυτά...  

 

Αχ βρε κοπέλα μου..η αλήθεια είναι πως μέσα από τα μνμ δεν βγαίνει άκρη..εγώ απλά αυτό που θα σου έλεγα είναι να ρίχνεις λίγο νερό στο κρασί σου.δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση ζεισ..αλλά θα σου πρότεινα λίγο να το παρεισ κ εσύ από την αρχή..να δεισ μηοωσ κ η δική σου η στάση προκάλεσε κάποια θέματα...

Μην με παρεξηγήσεις..δεν το κάνω κακοπροαιρετα..αλλά καμμία φορά δεν έχουμε μόνο εμεισ δίκιο..προσπάθησε να κρατασ ισορροπίες για να είστε όλοι καλά..κ εσύ κ η οικογένεια σου..μπορείτε να έχετε τυπικές σχέσεις..δεν χρειαζεται να το παίζεται μια ευτυχισμένη οικογένεια..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/8/2021 at 3:54 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου..η αλήθεια είναι πως μέσα από τα μνμ δεν βγαίνει άκρη..εγώ απλά αυτό που θα σου έλεγα είναι να ρίχνεις λίγο νερό στο κρασί σου.δεν μπορώ να καταλάβω σε τι κατάσταση ζεισ..αλλά θα σου πρότεινα λίγο να το παρεισ κ εσύ από την αρχή..να δεισ μηοωσ κ η δική σου η στάση προκάλεσε κάποια θέματα...

Μην με παρεξηγήσεις..δεν το κάνω κακοπροαιρετα..αλλά καμμία φορά δεν έχουμε μόνο εμεισ δίκιο..προσπάθησε να κρατασ ισορροπίες για να είστε όλοι καλά..κ εσύ κ η οικογένεια σου..μπορείτε να έχετε τυπικές σχέσεις..δεν χρειαζεται να το παίζεται μια ευτυχισμένη οικογένεια..

 

Γειά σου, συγνώμη απαντάω τώρα γιατί τρέχω και με την εγκυμοσύνη μου με γιατρούς διότι έχω θέμα κ φοβόμαστε για επιπλοκές....  Οπότε δεν μπαίνω εδώ συχνά.  

Αυτό το έχω κάνει στην Προσπάθεια να μην έχω φασαριες ξανά, τους φωναξαμε μιλήσαμε τους είπαμε που κάναμε λάθος και η απάντηση ήταν στο ότι δεν μπορούν να μπαίνουν Ελεύθερη στο σπίτι μας με δικό τους κλειδί και πως θέλουν τα πεθερικα τα παιδιά να είναι περισσότερο κάτω.... Κάτι το οποίο είναι παράλογο να γίνει, μα μπαίνουν άνετα όποτε θέλουν που στην αρχή το έκανε η πεθερά μου και το έκοψα αυτό και τα παιδιά νομίζω πως περισσότερο είναι με τους γονείς πάρα με την γιαγιά πχ... Δεν δουλεύω οπότε τα κρατάω εγώ και το παιδί του άντρα μου δλδ μου είχε πει πως η γιαγιά είπε ότι με ζηλεύει που περνάω καλά μαζί της και η πεθερά μου το παραδέχτηκε....  

Εγώ δεν μπήκα στο σπίτι να της κλέψω τον γιο και το εγγονη της, μπήκα για να κάνω οικογένεια μαζί με το παιδί του άντρα μου, γιαυτό και το λέω παιδί μου είναι του άντρα μου έτσι τον αγάπησα όπως κ το παιδάκι του και θέλησα να τους φέρω πιο κοντά γιατί η μαμά του παιδιού δεν ήθελε να είμαι στον μπαμπά κοντά μην τυχόν κ περνάει καλύτερα η του πει πως τον κερατονε....  Η γιαγιά πάλι όταν το πρόσεχε το άφηνε να πηγαίνει 2 ώρες πάνω στο μπαμπά να Τον βλέπει...  Ο άντρας μου παραδέχεται πως έκανε λάθος που άφησε την μητέρα του να χοθει τόσο πολύ στην ζωή του αλλά φοβόταν πως θα μεγαλώσει το παιδί αυτός, πότε του κανένας δεν τον ενθαρρυνε για τίποτα.... Και αυτός είχε προβλήματα από μικρός με την μαμά του δεν είχε παρέες πάρα μόνο όποιον ήθελε αυτή και έτσι μεγαλώνοντας έφευγε ώρες από το σπίτι για να μην την βλέπει...   Η γυναίκα έχει το στιλ εγώ όλα τα ξέρω κ εσύ δεν ξέρεις τίποτα, εγώ λέω πάντα το σωστό.... Κάπως έτσι. 

Καμία φορά σκέφτομαι γιατί μπήκα σε αυτήν την οικογένεια αφού από μόνη τους είχαν θέματα και με την πρώην κ με την μητέρα του...  Αλλά να η αγάπη 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...