Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Χωρισμός με ένα παιδί και ένα στην κοιλιά


Γεωργιαjo

Recommended Posts

Καλησπέρα σς, θα σας πω πάνω κάτω με λίγα λόγια την κατάσταση μου.

Είμαι 4 χρόνια με τον άντρα μου και από τον χρόνο έχω πολλά προβλήματα με την πεθερά μου,  πάνω κάτω τα έχω ξεκαθαρίσει αυτά...

Με τον άντρα μου δεν τα πάμε καλά εδώ και καιρό,  έχουμε ένα παιδάκι και ένα περιμένω τώρα ( είμαι 2 και μηνών)  πολλά τα προβλήματα μας οι γονείς του ή συμπεριφορά του ή αδιαφορία του, τον αγαπούσα και κάναμε ένα παιδί από τότε όλο και πιο απομάκρυνση προσπαθούσα να αντέξω για το παιδί μας,  τον Δεκέμβριο έμαθα πως είμαι έγκυος κάναμε μια μεγάλη κουβέντα και περισσότερο για το παιδί κάθομαι,  όλα μου λέει θα αλλάξουν τα πράγματα και όλο κάθε βράδυ κλαίω και θέλω να βάλω τέλος....  Έχει περίπου 1 μήνα που έμαθα καταλαθος ότι με απαντάει,  είδα και τα ιμαιλ του που σηνομιλει σε ένα σαιτ γνωριμιών με άλλες γυναίκες και τρελάθηκα.  Να σας πω πως δεν έχω στήριγμα να φύγω γονείς αδέρφια κτλ είμαι μόλις 28 ετών και κοντεύω να τρελαθώ, βαρέθηκα την ζωή μου αλλά βλέπω την αγάπη του παιδιού μας και κρατιέμαι....  Στεναχωριεμαι και για το παιδί που έρχεται είμαι σε απόγνωση και απελπισμενη,  θέλω να φύγω από αυτόν τον γάμο που δεν βλέπω μέλλον και πάρα μόνο κλάμα...  

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Καλησπέρα σς, θα σας πω πάνω κάτω με λίγα λόγια την κατάσταση μου.

Είμαι 4 χρόνια με τον άντρα μου και από τον χρόνο έχω πολλά προβλήματα με την πεθερά μου,  πάνω κάτω τα έχω ξεκαθαρίσει αυτά...

Με τον άντρα μου δεν τα πάμε καλά εδώ και καιρό,  έχουμε ένα παιδάκι και ένα περιμένω τώρα ( είμαι 2 και μηνών)  πολλά τα προβλήματα μας οι γονείς του ή συμπεριφορά του ή αδιαφορία του, τον αγαπούσα και κάναμε ένα παιδί από τότε όλο και πιο απομάκρυνση προσπαθούσα να αντέξω για το παιδί μας,  τον Δεκέμβριο έμαθα πως είμαι έγκυος κάναμε μια μεγάλη κουβέντα και περισσότερο για το παιδί κάθομαι,  όλα μου λέει θα αλλάξουν τα πράγματα και όλο κάθε βράδυ κλαίω και θέλω να βάλω τέλος....  Έχει περίπου 1 μήνα που έμαθα καταλαθος ότι με απαντάει,  είδα και τα ιμαιλ του που σηνομιλει σε ένα σαιτ γνωριμιών με άλλες γυναίκες και τρελάθηκα.  Να σας πω πως δεν έχω στήριγμα να φύγω γονείς αδέρφια κτλ είμαι μόλις 28 ετών και κοντεύω να τρελαθώ, βαρέθηκα την ζωή μου αλλά βλέπω την αγάπη του παιδιού μας και κρατιέμαι....  Στεναχωριεμαι και για το παιδί που έρχεται είμαι σε απόγνωση και απελπισμενη,  θέλω να φύγω από αυτόν τον γάμο που δεν βλέπω μέλλον και πάρα μόνο κλάμα...  

Δεν ειναι ευκολο να δωσει καποιος συμβουλες. Υπαρχει καποιος φιλος/η που μπορει να βοηθησει; Υπαρχει απο την πλευρα σου οικονομικη ανεξαρτησια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλη, διαβασα το ποστ σου και γράφεις πως είχες από την αρχή θέμα με την πεθερά σου. Όταν τσακωνόμαστε για τρίτους έρχεται ρήξη στο ζευγάρι. Εσένα τι είναι αυτό που σε τράβηξε στον άντρα σου; μήπως έχετε απομακρυνθεί από τοτε που ήρθε το παιδί; Που είναι κ λογικό... Σε σάιτ γνωριμιών που μιλάει είσαι σίγουρη πως έχει συναντήσει κάποια άλλη γυναίκα; 

Δεν θα σου απαντήσω να χωρίσεις, αλλά ούτε να μείνεις εάν δεν αντέχεις κ θεωρείς πως δεν έχει νόημα να προσπαθήσεις. Η σχέση θέλει συνέχεια δουλειά κ από τους δυο . Εάν έχεις την δύναμη να τον συγχωρέσεις κ εάν ακόμη τον αγαπάς , δώσε του μια ευκαιρία και ξεκινήστε πάλι από το μηδέν. Εκείνος τι λέει για όλα αυτά; 

Εσύ τι νιώθεις; Συνήθως αυτό που αισθανόμαστε πάντα είναι η αλήθεια μας. Έχεις πλέον οικογένεια μαζί του κ δύο παιδάκια με το καλό και το μωράκι σου...εσύ τι πιστεύεις αξίζει;

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω σε όλους σας γιατί με μπερδεύει λίγο με το ξεχωριστά, συγνώμη. 

Δεν έχω γονείς έχουν πεθάνει και δεν έχω αδέρφια.  Οικονομική στηρίξει δεν έχω από κάπου δούλευα στο μαγαζί του και εγώ και λόγο του πρώτου παιδιού σταμάτησα και δεν ξανά δούλεψα...  

Ναι έχει βγει με μια γυναίκα είδα μήνυμα πως πέρασαν όμορφα..... Και γενικά μιλούσε και με άλλες. Μέσα μου δεν θέλω ξανά να γυρίσω γιατί το ευχαριστώ του ήταν αυτό στα όσα ανεχτηκα και άκουσα για το πρώτο του παιδί του το αγάπησα και το φρόντισα.... Να με κερατωσει....  Αλλά δεν μπορώ να μένω για πάντα στην κουμπάρα μου ( μόνη με 2 παιδιά και παθουσα ) σκέφτομαι το παιδί στην κοιλιά μου πως θα τα βγάλω πέρα,  το μυαλό μου είναι χάλια δεν μπορώ να συνέλθω....  Αν γυρνουσα θα το έκανα μόνο για τα παιδιά να έχουν ένα σπίτι και τον μπαμπά τους κοντά.  Όχι βέβαια ότι θα τον στερουσα από τα παιδιά του ποτέ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Γεωργιαjo είπε:

Θα απαντήσω σε όλους σας γιατί με μπερδεύει λίγο με το ξεχωριστά, συγνώμη. 

Δεν έχω γονείς έχουν πεθάνει και δεν έχω αδέρφια.  Οικονομική στηρίξει δεν έχω από κάπου δούλευα στο μαγαζί του και εγώ και λόγο του πρώτου παιδιού σταμάτησα και δεν ξανά δούλεψα...  

 Ναι έχει βγει με μια γυναίκα είδα μήνυμα πως πέρασαν όμορφα..... Και γενικά μιλούσε και με άλλες. Μέσα μου δεν θέλω ξανά να γυρίσω γιατί το ευχαριστώ του ήταν αυτό στα όσα ανεχτηκα και άκουσα για το πρώτο του παιδί του το αγάπησα και το φρόντισα.... Να με κερατωσει....  Αλλά δεν μπορώ να μένω για πάντα στην κουμπάρα μου ( μόνη με 2 παιδιά και παθουσα ) σκέφτομαι το παιδί στην κοιλιά μου πως θα τα βγάλω πέρα,  το μυαλό μου είναι χάλια δεν μπορώ να συνέλθω....  Αν γυρνουσα θα το έκανα μόνο για τα παιδιά να έχουν ένα σπίτι και τον μπαμπά τους κοντά.  Όχι βέβαια ότι θα τον στερουσα από τα παιδιά του ποτέ 

Το θέμα σου ακούγεται περίπλοκο. Πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση θα πρέπει να συμβουλευτείς πριν από όλα καλό δικηγόρο για το αν πρέπει και πότε να φύγεις από το σπίτι. Επίσης, σε αυτή τη σελίδα υπάρχουν συγκεντρωμένες όλες οι υπηρεσίες που παρέχουν συμβουλευτική σε γυναίκες σαν εσένα https://symvstathmos.wordpress.com/2014/05/03/γραμμές-βοήθειας-για-γυναίκες-μητέρ/

Να θυμάσαι πως πάντα έχουμε επιλογές και τίποτα δεν είναι αδιέξοδο. Επίσης, όλοι αξίζουμε μια οικογενειακή θαλπωρή χωρίς ανταλλάγματα. Δεν είσαι μόνη σου.

Ό,τι χρειαστείς να μας γράφεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Θα απαντήσω σε όλους σας γιατί με μπερδεύει λίγο με το ξεχωριστά, συγνώμη. 

Δεν έχω γονείς έχουν πεθάνει και δεν έχω αδέρφια.  Οικονομική στηρίξει δεν έχω από κάπου δούλευα στο μαγαζί του και εγώ και λόγο του πρώτου παιδιού σταμάτησα και δεν ξανά δούλεψα...  

Ναι έχει βγει με μια γυναίκα είδα μήνυμα πως πέρασαν όμορφα..... Και γενικά μιλούσε και με άλλες. Μέσα μου δεν θέλω ξανά να γυρίσω γιατί το ευχαριστώ του ήταν αυτό στα όσα ανεχτηκα και άκουσα για το πρώτο του παιδί του το αγάπησα και το φρόντισα.... Να με κερατωσει....  Αλλά δεν μπορώ να μένω για πάντα στην κουμπάρα μου ( μόνη με 2 παιδιά και παθουσα ) σκέφτομαι το παιδί στην κοιλιά μου πως θα τα βγάλω πέρα,  το μυαλό μου είναι χάλια δεν μπορώ να συνέλθω....  Αν γυρνουσα θα το έκανα μόνο για τα παιδιά να έχουν ένα σπίτι και τον μπαμπά τους κοντά.  Όχι βέβαια ότι θα τον στερουσα από τα παιδιά του ποτέ 

αυτα που γραφω τα λεω μονο επειδη λες εσυ οτι δ θελεις να γυρισεις

τι σκεφτεσαι για το μωρο στην κοιλια;

ψαξου.απο οποιον  μπορεις να ζητησεις βοηθεια αυτην την στιγμη.κ μιλα με δικηγορο.μαθε τι δικαιουσαι,κ που μπορεις να απευθυνθεις για βοηθεια

αν θελει να ειναι κοντα στα παιδια του θα το κανει

δ λεω οτι ειναι ευκολο.ισα ισα.σε περιμενει πολυ δυσκολος δρομος.αλλα για να ειναι τα παιδια καλα,πρεπει να ειναι κ οι γονεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τότε καλύτερα να φύγεις, αν και μου φαίνεται τα είχες δει όλα αυτά από την αρχή. Συχνά τυφλωνομαστε από τον έρωτα. Είσαι νέα κοπέλα, θα τα καταφέρεις. Μεγαλωσε τα παιδάκια σου, είναι δύσκολα χωρίς βοήθεια, αλλά όχι ακατόρθωτο. Εκείνος σε θέλει ακόμα; Διατροφή μπορεί να σου δίνει;

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Θα απαντήσω σε όλους σας γιατί με μπερδεύει λίγο με το ξεχωριστά, συγνώμη. 

Δεν έχω γονείς έχουν πεθάνει και δεν έχω αδέρφια.  Οικονομική στηρίξει δεν έχω από κάπου δούλευα στο μαγαζί του και εγώ και λόγο του πρώτου παιδιού σταμάτησα και δεν ξανά δούλεψα...  

Ναι έχει βγει με μια γυναίκα είδα μήνυμα πως πέρασαν όμορφα..... Και γενικά μιλούσε και με άλλες. Μέσα μου δεν θέλω ξανά να γυρίσω γιατί το ευχαριστώ του ήταν αυτό στα όσα ανεχτηκα και άκουσα για το πρώτο του παιδί του το αγάπησα και το φρόντισα.... Να με κερατωσει....  Αλλά δεν μπορώ να μένω για πάντα στην κουμπάρα μου ( μόνη με 2 παιδιά και παθουσα ) σκέφτομαι το παιδί στην κοιλιά μου πως θα τα βγάλω πέρα,  το μυαλό μου είναι χάλια δεν μπορώ να συνέλθω....  Αν γυρνουσα θα το έκανα μόνο για τα παιδιά να έχουν ένα σπίτι και τον μπαμπά τους κοντά.  Όχι βέβαια ότι θα τον στερουσα από τα παιδιά του ποτέ 

Λυπάμαι πολύ για όλο αυτό που περνάς..

Αν μείνεις μην το έχεις δεδομενο πωσ θα είστε για πάντα μαζί..εφόσον βγαίνει.ραμτεβου κ βλέπει αλλεσ γυναίκες πολύ φοβάμαι πως με κάποια θα ξεμυαλιστει κ θα χαλάσει ο ίδιος τον γάμο σασ κάποια στιγμή..

να σκεφτείς ολα τα ενδεχόμενα..κ.συνηθωσ οι περισσότεροι δεν δίνουν καν διατροφή..για να μην πω πως ξεχνάν κ τα παιδιά τους..θα πρέπει να είσαι έτοιμη να σταθείς μόνη σου στα πόδια σου..

Αν μείνεις μαζί του μην το κάνεις για τα παιδιά..τα.παιδια θα είμαι.καλα μόνο αν είσαι εσύ..

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το να μην μπορείς να βασιστείς κάπου για βοήθεια. Ίσως να ήταν καλό να συμβουλευτείς κάποιον, να έχεις κ κάποια στήριξη από φιλανθρωπικό οργανισμό για σένα κ τα παιδάκια σου που δεν δουλεύεις κ να απευθυνθείς σε δικηγόρο για να ζητήσεις διατροφή. Κ να προσπαθήσεις να βρεις κάποια δουλειά.. Βέβαια δύσκολο σε αυτήν την φάση που είσαι έγκυος. Δεν ξέρω τι άλλο να συμβουλεψω. Κάτι άλλο αν θα αντέχες βέβαια να το κάνεις είναι να αφήσεις τα πράγματα ως έχουν, να γυρίσεις σπίτι μέχρι να βρεις κάποια εργασία στο να στηριχτεις στα πόδια σου. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήσουν διατεθειμένη να το κάνεις.. Έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λέγονται..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εάν φύγεις θα είναι δύσκολο. Πολύ δύσκολο. Αλλά τι προτιμάς, Να αγωνίζεσαι και να δυσκολεύεσαι ή να μαραζώνεις μια ζωή δυστυχισμένη, σε μια σχέση χωρίς σεβασμό? 

Αφού είσαι έγγυος, περίμενε να μεγαλώσει το μωράκι ώστε να μπορείς να το αφήνεις στον παιδικό, και έπειτα φύγε, πιάσε μια δουλίτσα, και όλα γίνονται σιγά σιγά. 

Το καλό μέσα σε όλα αυτά είναι ότι δεν υπάρχει σωματική κακοποιηση ώστε να είαι επιτακτική η ανάγκη του να φύγεις. 

Εκτός εάν επιλέξεις να μείνεις και απλά θωρακίσεις τον εαυτό σου απέναντί του. Να μην εμπλέκεσαι συναισθηματικά, να μην έχεις απαιτήσεις από τον ίδιο, να είσαι απλά παρούσα για τα πρακτικά καθημερινά θέματα. 

Σχετικά με την πεθερά σου, εάν δεν μπορεί να καταλάβει τη θέση της, και επιμένει να ανακατέυεται και να σας δημιουργεί προβλήματα, καλό θα ήταν να μην της επιτρέπετε να μπαίνει ανάμεσά σας, και μέσα στο σπίτι σας, και να μοιράζεστε με αυτή σημαντικά μόνο θέματα. Αλλά και πάλι αυτά τα όρια δε θα τα βάλεις εσύ αλλά εκείνος.

Θα συμφωνήσω με τη διατροφή, οι περισσότεροι αν και έχει βγει δικαστική απόφαση δε δίνουν φράγκο. Και ξέρω και περιπτώσεις που πήραν τα παιδιά από τις μανάδες (επικαλέστηκαν φτώχεια και ψυχιατρικά προβλήματα από την πλευρά της μητέρας) και τους έκαναν απίστευτη πλύση εγκεφάλου, για να φανούν οι ίδιοι καλοί. 

Δύσκολη κατάσταση. 

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι πολύ για αυτό που περνάς. Αν αποφασίσεις να φύγεις θα πρέπει να βρεις ένα καλό δικηγόρο να σε αναλάβει. Υπάρχουν νόμοι που προστατεύουν τη μητέρα και τα ανήλικα τέκνα. Ξέρω άτομο που μετά από διαζύγιο  μένει σπίτι του άντρα της μέχρι να ενηλικιωθούν τα παιδιά. Σε κάποιο σύλλογο απευθύνθηκες όπως λένε και παραπάνω; με τον πνευματικό σου (αν έχεις) βοηθάνε κυρίως για ψυχολογικη υποστήριξη. Για αρχή νομίζω αυτό έχεις ανάγκη κάποιον να υποστηρίξει την απόφαση που θα πάρεις

3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Εάν φύγεις θα είναι δύσκολο. Πολύ δύσκολο. Αλλά τι προτιμάς, Να αγωνίζεσαι και να δυσκολεύεσαι ή να μαραζώνεις μια ζωή δυστυχισμένη, σε μια σχέση χωρίς σεβασμό? 

Αφού είσαι έγγυος, περίμενε να μεγαλώσει το μωράκι ώστε να μπορείς να το αφήνεις στον παιδικό, και έπειτα φύγε, πιάσε μια δουλίτσα, και όλα γίνονται σιγά σιγά. 

Το καλό μέσα σε όλα αυτά είναι ότι δεν υπάρχει σωματική κακοποιηση ώστε να είαι επιτακτική η ανάγκη του να φύγεις. 

Εκτός εάν επιλέξεις να μείνεις και απλά θωρακίσεις τον εαυτό σου απέναντί του. Να μην εμπλέκεσαι συναισθηματικά, να μην έχεις απαιτήσεις από τον ίδιο, να είσαι απλά παρούσα για τα πρακτικά καθημερινά θέματα. 

Σχετικά με την πεθερά σου, εάν δεν μπορεί να καταλάβει τη θέση της, και επιμένει να ανακατέυεται και να σας δημιουργεί προβλήματα, καλό θα ήταν να μην της επιτρέπετε να μπαίνει ανάμεσά σας, και μέσα στο σπίτι σας, και να μοιράζεστε με αυτή σημαντικά μόνο θέματα. Αλλά και πάλι αυτά τα όρια δε θα τα βάλεις εσύ αλλά εκείνος.

Θα συμφωνήσω με τη διατροφή, οι περισσότεροι αν και έχει βγει δικαστική απόφαση δε δίνουν φράγκο. Και ξέρω και περιπτώσεις που πήραν τα παιδιά από τις μανάδες (επικαλέστηκαν φτώχεια και ψυχιατρικά προβλήματα από την πλευρά της μητέρας) και τους έκαναν απίστευτη πλύση εγκεφάλου, για να φανούν οι ίδιοι καλοί. 

Δύσκολη κατάσταση. 

 

Μπορεί να ζητήσει τη διατροφή από την δουλειά του. Υπάρχουν παραθυράκια αλλά πάντα χρειάζεται ένας δικηγόρος "σπιρτο" να την καθοδηγήσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. 

Μένω στην κουμπάρα μου προς το παρόν....  Μου είπε πως θέλει να συνεισφέρει σε όλα πχ να μου δίνει κάποια χρήματα για τα παιδιά η και διατροφή αν θελησω, με τους γιατρούς για το μωρό στην κοιλιά μου κτλ θα είναι εκεί δίπλα μου όπως λέει....  με αγαπάει κάνει ακόμα προσπάθειες αν και πολύ νωρίς για να πιστέψω κάτι ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Γεωργιαjo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Μένω στην κουμπάρα μου προς το παρόν....  Μου είπε πως θέλει να συνεισφέρει σε όλα πχ να μου δίνει κάποια χρήματα για τα παιδιά η και διατροφή αν θελησω, με τους γιατρούς για το μωρό στην κοιλιά μου κτλ θα είναι εκεί δίπλα μου όπως λέει....  με αγαπάει κάνει ακόμα προσπάθειες αν και πολύ νωρίς για να πιστέψω κάτι ακόμα. 

Κάτι δεν έχω καταλάβει ή δεν έχω διαβάσει σωστά..νόμιζα πως δεν είχεσ αποφασίσει..

Πότε έφυγες από το σπίτι?? 

Είσαι πολύ μικρή..κ σίγουρα θα καταφέρει σ να φτιάξεις τη ζωή σου όπως θεσ..μήν απελπίζεται..θα την βρεις τη σειρά σου..

Δεν ξέρω ποια θα είναι η κατάληξη..ίσως τώρα που έφυγες να του εδωσεσ ένα καλό μάθημα..ίσως τώρα να εκτιμήσει..

Τώρα που είστε χωριστά σκέψου τι θεσ εσύ από τη ζωή σου..κ κάντο πράξη...αν θεσ να γυρίσεις κάντο..αλλά υπό προϋποθέσεις..σου αξίζει μια καλή ζωή..

εύχομαι να πάνε όλα καλά..κ για σένα κ τα παιδάκια σου..ότι κ αν αποφασίσεις..

εμεισ θα μάστε εδώ να σου μιλάμε..

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κάτι δεν έχω καταλάβει ή δεν έχω διαβάσει σωστά..νόμιζα πως δεν είχεσ αποφασίσει..

Πότε έφυγες από το σπίτι?? 

Είσαι πολύ μικρή..κ σίγουρα θα καταφέρει σ να φτιάξεις τη ζωή σου όπως θεσ..μήν απελπίζεται..θα την βρεις τη σειρά σου..

Δεν ξέρω ποια θα είναι η κατάληξη..ίσως τώρα που έφυγες να του εδωσεσ ένα καλό μάθημα..ίσως τώρα να εκτιμήσει..

Τώρα που είστε χωριστά σκέψου τι θεσ εσύ από τη ζωή σου..κ κάντο πράξη...αν θεσ να γυρίσεις κάντο..αλλά υπό προϋποθέσεις..σου αξίζει μια καλή ζωή..

εύχομαι να πάνε όλα καλά..κ για σένα κ τα παιδάκια σου..ότι κ αν αποφασίσεις..

εμεισ θα μάστε εδώ να σου μιλάμε..

 

 

 

Καλησπέρα την Τρίτη που είχα γράψει μετά από έντονο διάλογο το βράδυ έφυγα με την μικρή.  Χθες μας ψωνισε για το σπίτι ότι ψωνιζαμε και στο δικό μας ότι αρεζε σε εμένα και τη μικρή και τα άφησε στην κουμπάρα μου στο μαγαζί της.... 

Δεν μου είπε κάτι και εγώ απλά έστειλα ένα μήνυμα πως τον ευχαριστώ και μου είπε αυτό είναι πολύ λίγο για όσο καλό του έχω κάνει ως τώρα...  Ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω κάτι μέσα μου μου λέει όχι μην πας γιατί καλώς ή κακώς για λίγο καιρό όλα θα είναι καλά και μετά ξανά κάτι θα συμβεί, εξάλλου έχω και την πεθερά μου που παρόλο που δεν την έχω στο σπίτι μου αυτή κάτι βρίσκει να κάνει η να με κακολογησει στην γειτονιά που ευτυχώς μερικοί ξέρουν τι άνθρωπος είναι και μου τα λένε...  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...