Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Στις μανούλες που γέννησαν, εύχομαι τα καλύτερα, να σας ζήσουν τα μωράκια σας κι εσεις σιδερένιες! 

Εγω την Δευτέρα που μας πέρασε ειχα ραντεβού στο γιατρό, είδαμε το μωράκι μας, τον έβγαλε 2900 γρ (37+1) και μου έκοψε τα φάρμακα και μου ειπε ότι υπολογίζει μέχρι την άλλη Τετάρτη να έχω γεννησει! 

Όμως ο μικρός μου ηταν λιγο βιαστικός και το ίδιο βράδυ έσπασαν τα νερά και μέσα σε 4 ωρες γεννησα φυσιολογικά! 2540γρ ηταν και είμαστε πολύ καλά και οι δυο! Μάλλον αύριο πάμε σπίτι μας! 

Στις μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους εύχομαι με κανέναν πόνο! 

  • Μου αρέσει 9

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Kaity8 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Στις μανούλες που γέννησαν, εύχομαι τα καλύτερα, να σας ζήσουν τα μωράκια σας κι εσεις σιδερένιες! 

Εγω την Δευτέρα που μας πέρασε ειχα ραντεβού στο γιατρό, είδαμε το μωράκι μας, τον έβγαλε 2900 γρ (37+1) και μου έκοψε τα φάρμακα και μου ειπε ότι υπολογίζει μέχρι την άλλη Τετάρτη να έχω γεννησει! 

Όμως ο μικρός μου ηταν λιγο βιαστικός και το ίδιο βράδυ έσπασαν τα νερά και μέσα σε 4 ωρες γεννησα φυσιολογικά! 2540γρ ηταν και είμαστε πολύ καλά και οι δυο! Μάλλον αύριο πάμε σπίτι μας! 

Στις μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους εύχομαι με κανέναν πόνο! 

Να σας ζήσει! Τυχερός και γέρος να είναι!!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα κάπως να έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

@Kaity8 @Ydroxoos76 να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας!! Καλή ανάρρωση κ σε εσάς κ καλή δύναμη!! Να μη φοβόμαστε, εμείς που έχουμε λίγο ακόμα, τη γέννα ε;;

Με το καλό να πάτε στα σπίτια σας κ να ζήσετε τις πιο ξεχωριστές γιορτές! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Στις μανούλες που γέννησαν, εύχομαι τα καλύτερα, να σας ζήσουν τα μωράκια σας κι εσεις σιδερένιες! 

Εγω την Δευτέρα που μας πέρασε ειχα ραντεβού στο γιατρό, είδαμε το μωράκι μας, τον έβγαλε 2900 γρ (37+1) και μου έκοψε τα φάρμακα και μου ειπε ότι υπολογίζει μέχρι την άλλη Τετάρτη να έχω γεννησει! 

Όμως ο μικρός μου ηταν λιγο βιαστικός και το ίδιο βράδυ έσπασαν τα νερά και μέσα σε 4 ωρες γεννησα φυσιολογικά! 2540γρ ηταν και είμαστε πολύ καλά και οι δυο! Μάλλον αύριο πάμε σπίτι μας! 

Στις μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους εύχομαι με κανέναν πόνο! 

Να σας ζησει! Με το καλο σπιτάκι σας σιδερενιοι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@Kaity8 @Ydroxoos76 να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας!! Καλή ανάρρωση κ σε εσάς κ καλή δύναμη!! Να μη φοβόμαστε, εμείς που έχουμε λίγο ακόμα, τη γέννα ε;;

Με το καλό να πάτε στα σπίτια σας κ να ζήσετε τις πιο ξεχωριστές γιορτές! 

Ευχαριστώ πολύ!! Εγω θα σου πω την αλήθεια, δεν καταλαβα τίποτα! Από το "Να σου ζησει" που μου ειπε ο γιατρός καταλαβα ότι γεννησα. Πραγματικά, το κανω άλλες 10 φορές! Μακάρι να σας πάνε σε όλες καλά κορίτσια! Ολα τα καλά σας ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kaity8 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Εγω θα σου πω την αλήθεια, δεν καταλαβα τίποτα! Από το "Να σου ζησει" που μου ειπε ο γιατρός καταλαβα ότι γεννησα. Πραγματικά, το κανω άλλες 10 φορές! Μακάρι να σας πάνε σε όλες καλά κορίτσια! Ολα τα καλά σας ευχομαι!!!

@Αγγελίνα θα συμφωνήσω απόλυτα!! Ανυπομονούσα τόσο πολύ να την αντικρυσω που δεν κατάλαβα τίποτα... κάποια στιγμή άκουσα ένα κλάμα μωρού...α λέω κάποια γέννησε και σε λίγα δευτερόλεπτα η μαία μου έδωσε τη μπέμπα στην αγκαλιά μου και μου είπε να μου ζήσει! Το δικό μου μωρό ήταν αυτό που είχε έρθει στον κόσμο!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για χθες.Σε όλες εύχομαι την ευτυχία ,όπως την έχετε ονειρευτεί.

Υdroxoos και Kaity 8 να σας ζήσουν τα μωράκια σας,να είναι γερά και καλότυχα.

Εγώ χθες στη γιορτή μου πήγα πάλι για καρδιοτοκογραφο. Καλος ήτανε αν και πολύ ησυχος στην αρχη.Με 2καραμελες ζωηρεψε..Η μαία μου είπε παίζει ρολο και η ινσουλίνη που κανω..Σήμερα 36 ακριβώς.Βλεπουμε..

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Να σας ζήσει! Τυχερός και γέρος να είναι!!

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα κάπως να έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

Καλοτυχη και ευτυχισμένη η μπεμπουλα σου να ειναι!!! Με το καλο να την σφίξεις στην αγκαλιά σου. Ειναι μια αλλη αγάπη που  νιώθεις για το μωρο αου πρωτόγνωρη. Να ζητά; Το θηλαστρο να βγάζεις γαλατάκι κι ας μην της το δίνουν και να μην απογοητευτείς σταγόνες θα βγάζεις χωρις υπερβολή θα κανεις 20 λεπτά άντληση για μοα γουλιά.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α...Κορίτσια κάτι που ξέχασα.Οσες είστε Θεσνικη έχετε να προτείνετε κανένα καλό παιδίατρο;Ρώτησα σε έναν που άκουσα πολύ καλά λογια,μου τον πρότεινε και ο γυναικολόγος μου ,ήτανε και ανατολικά που βόλευε πολυ αλλά δε μπορουσε να μας αναλάβει...Έχει πολλή δουλειά.Και με πμ,αν δεν μπορείτε δημόσια να γράψετε..Ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Καντι είπε:

Κακότυχη και ευτυχισμένη η μπεμπουλα σου να ειναι!!! Με το καλο να την σφίξεις στην αγκαλιά σου. Ειναι μια αλλη αγάπη που  νιώθεις για το μωρο αου πρωτόγνωρη. Να ζητά; Το θηλαστρο να βγάζεις γαλατάκι κι ας μην της το δίνουν και να μην απογοητευτείς σταγόνες θα βγάζεις χωρις υπερβολή θα κανεις 20 λεπτά άντληση για μοα γουλιά.

Σε ευχαριστώ πολύ έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι με τις αντλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι με τις αντλήσεις.

Επεξεργασου σε παρακαλώ το μήνυμα που σου εςτειλα γιατι ο κορεκτορας έκανε το λάμδα κάπα και μου ανέβηκε το αιμα στο κεφάλι τωρα που το ειδα

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@anoulious εγω θα ξεκινήσω στον κύριο Ιωάννου..εχουμε ραντεβου τη Τρίτη!!!

Να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια!!!Με το καλό σε όσα τα κορίτσια περιμενουν!!!

Εγω πλέον μετά από μια εβδομάδα εχω αναρρώσει πλήρως!!!Ειμαι πολυ καλα!!Βλαστοκύτταρα δώσαμε ιδιωτικά αλλα ευτυχως κάνουν με δόσεις!!Εμας κοριτσια είχε απόκλιση συν 300 γραμμάρια περίπου χαχα!!μας ξεγέλασε ο χοντρουλης!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux said:

@anoulious εγω θα ξεκινήσω στον κύριο Ιωάννου..εχουμε ραντεβου τη Τρίτη!!!

Να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια!!!Με το καλό σε όσα τα κορίτσια περιμενουν!!!

Εγω πλέον μετά από μια εβδομάδα εχω αναρρώσει πλήρως!!!Ειμαι πολυ καλα!!Βλαστοκύτταρα δώσαμε ιδιωτικά αλλα ευτυχως κάνουν με δόσεις!!Εμας κοριτσια είχε απόκλιση συν 300 γραμμάρια περίπου χαχα!!μας ξεγέλασε ο χοντρουλης!!

Ευχαριστω πολυ.Ευχομαι ολα καλα απο εδω και περα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Foux είπε:

@anoulious εγω θα ξεκινήσω στον κύριο Ιωάννου..εχουμε ραντεβου τη Τρίτη!!!

Να σας ζήσουν σε όλες τα μωράκια!!!Με το καλό σε όσα τα κορίτσια περιμενουν!!!

Εγω πλέον μετά από μια εβδομάδα εχω αναρρώσει πλήρως!!!Ειμαι πολυ καλα!!Βλαστοκύτταρα δώσαμε ιδιωτικά αλλα ευτυχως κάνουν με δόσεις!!Εμας κοριτσια είχε απόκλιση συν 300 γραμμάρια περίπου χαχα!!μας ξεγέλασε ο χοντρουλης!!

Κι εμείς είχαμε απόκλιση 400γρ προς τα κάτω! Ευτυχώς όμως στο μαιευτήριο δεν έχασε καθόλου, αντιθέτως πηρε 30γρ! :lol: 

Επίσης εγω ξεκινησα 71 κιλα, έχασα 6 κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης όπου τα ξανα πηρα, και τώρα είμαι 66! Ούτε του παπά μην το πείτε!! :P

Μια ερώτηση στα κορίτσια που γεννησαν: Πως τα πάτε μα τις ορμόνες;;; Εγω απο εχθες που βγήκαμε από το μαιευτήριο με πιάνουν συνεχώς τα κλάματα! 

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...