Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

On 29/12/2021 at 5:17 ΜΜ, anoulious είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.Οταν του λεω μην κουραζεις την μανουλα σου, δεν το πιστευω.. Σε σκεφτομαι συνεχεια και ευχομαι συντομα να τελειωνει αυτο.Καλα εγω απο κιλα ειμαι για παχυνση..Για την χαλαρωση μιλαω...Ο κορσες ειναι κατι αλλο που προτεινουν περα απο λαστεξ και ζωνη;Και εγω περπατουσα πολυ αλλα τωρα με τον μπεμπη ειναι πολυ δυσκολο.Και οταν ανοιξει ο καιρος με το καροτσι τη βολτα δε τη θεωρω γυμναστικη οπως το γρηγορο περπατημα...

Ο κορσες ειναι δηλαδη κατι ολοσωμο;

Ο Σφ δεν αφήνει τιποτα απο τα δυο αν εχεις σκοπό να κανεις κι αλλο μωρο.

πως τα πάτε με τον μπεμπη; Με τον θηλασμό την παλεύεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Καντι said:

Ο Σφ δεν αφήνει τιποτα απο τα δυο αν εχεις σκοπό να κανεις κι αλλο μωρο.

πως τα πάτε με τον μπεμπη; Με τον θηλασμό την παλεύεις;

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.Σοβαρα; Δεν το φαντάστηκα καθόλου..Είναι που είμαι και μικρη,τον έκανα εύκολα,δεν έχω κανένα έμβρυο...Αλλά τέλοσπαντων..Μπορείς να υποθέσεις γιατί το λέει..Βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου εδω.Κατθ ακομη..Το οίδιμα άραγε που υπάρχει ακριβως εκει στην τομη και λίγο επάνω στις πόσες εβδομάδες αρχίζει να φευγει;Ευχαριστω για την πληροφορία πάντως .

Με το θηλασμό μέτρια.Το μόνο καλο ότι ο μπεμπουλης πιάνει τη θηλή πολύ καλά από την πρώτη ημέρα...Οι μαίες στο μαιευτήριο απορούσαν...Από γάλα ακόμη μικρές ποσότητες..Βλέπουμε..

Πότε ακριβώς γεννήθηκε ο γιος σου?Νόμιζα ότι είναι πολυ κοντά οι ημερομηνίες τους ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κοριτσια σε εμας που γιναμε μητερες το 2021 και σε όσες θα γινουν το 2022, ελπίζω η νεα χρονια να μας φερει ευχαριστα γεγονότα (αν και δεν νομίζω τιποτα να αντισταθμισει την γεννηση των μικρών μας)να εχουμε υγεια,αγαπη, υπομονη και να ζήσουμε πολλες στιγμες με τα μικρα μας, καλη χρονια:)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλες!!! Με υγεία και χαρούμενες στιγμές με τις οικογένειες σας κορίτσια!!!

Γεννησαν ολα τα κορίτσια από την ομάδα μας;;; πως τα πάτε με τα μικρακια σας;;; 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ! χρονια πολλα και καλη χρονιά !

να σας ρωτησω... απεκτησε καμια αιμορροίδες μετα απο γέννα ? στην 1η γεννα (ΦΤ) δε μου συνεβη τιποτα, τωρα στη 2η (20 δεκεβριου, παλι ΦΤ) μου εμφανιστηκαν... εχω αγχωθει τρομερα, βαζω κρέμα και παιρνω και χάπια αλλα ακομα δεν εχω δει καμια βελτιωση ! εχει καποια αναλογη εμπειρια ? δεν ειχα κατι παρομοιο ποτέ στη ζωή μου ... σε ποσο καιρο φευγουνε? αυριο το πρωι θα κλεισω 3 ημερες που παιρνω χάπια.. εχω πανικοβληθει, πανω που γεννησα και αναρρωσα και απο τη γεννα κολπικα μου μεινε αυτο τωρα.. δλδ ανάσα δε παιρνω φφφφφφ

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!Καλή Χρονιά με υγεία και γεμάτες αγκαλιές.

Ερώτηση πρωταράς μαμας.Αγορασα μεταξύ άλλων το μπιμπερο dr brown με το σύστημα για τους κολικούς..Γιατί απο ο,τι φαίνεται έχουμε πρόβλημα και διάβασα καλά σχολια.Αν το έχει κάποια αυτή η λευκή τάπα(δίσκος ταξιδίου) σε τι χρησιμευει στην καθημερινοτητα; Μήπως για να το ανακατευεις και την αφαιρεις μετά;Βοηθήθηκε καμμία στο θέμα των κολικών ?Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2021 at 12:23 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.Σοβαρα; Δεν το φαντάστηκα καθόλου..Είναι που είμαι και μικρη,τον έκανα εύκολα,δεν έχω κανένα έμβρυο...Αλλά τέλοσπαντων..Μπορείς να υποθέσεις γιατί το λέει..Βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου εδω.Κατθ ακομη..Το οίδιμα άραγε που υπάρχει ακριβως εκει στην τομη και λίγο επάνω στις πόσες εβδομάδες αρχίζει να φευγει;Ευχαριστω για την πληροφορία πάντως .

Με το θηλασμό μέτρια.Το μόνο καλο ότι ο μπεμπουλης πιάνει τη θηλή πολύ καλά από την πρώτη ημέρα...Οι μαίες στο μαιευτήριο απορούσαν...Από γάλα ακόμη μικρές ποσότητες..Βλέπουμε..

Πότε ακριβώς γεννήθηκε ο γιος σου?Νόμιζα ότι είναι πολυ κοντά οι ημερομηνίες τους ..

Κοριτσι μου γλυκο να χαιρεσαι το μπεμπη σου!τωρα το ειδα. Εισαι καλα?ο μπεμπης?


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή χρονιά κ από εμένα κορίτσια!! Την προηγ βδομάδα, στις 30/12 ήρθε κ το δικό μου μωράκι στον κόσμο.. Μπήκα με πρόκληση 10 το πρωί κ γέννησα 12. 30 το βράδυ.. Ο μπέμπης γεννήθηκε 3340γρ.

Γενικά από το μεσημέρι κ μετα ήταν μια δύσκολη κατάσταση! Ταλαιπωρηθηκα κ πονεσα πολύ! Χαλάλι όμως! Είμαστε καλά κ οι 2 κ αυτό έχει σημασια! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 6:14 PM, Thia1985 said:

Κοριτσι μου γλυκο να χαιρεσαι το μπεμπη σου!τωρα το ειδα. Εισαι καλα?ο μπεμπης?

Καλησπέρα.Ευχαριστω πολυ για τις ευχές.Τωρα ολοι είμαστε καλά.Εγω να πω την αλήθεια περίμενα να σταματησουν οι πόνοι πιο νωρίς αλλά τους είχα σίγουρα 10 ημέρες και αν μετρήσω μάλλον ακριβώς μάλλον παραπάνω μέρες.Εκανα όμως πολλά από πολύ νωρίς και έκανα  σαν ένα τράβηγμα σε ένα σημείο στην τομή που με πέθανε στον πόνο..Ο μπεμπουλης παραμένει πολύ αδυνατος,αλλά που θα πάει θα παχύνει..Τον λατρεύω!Πιο πολύ δεν πάει.

Εσείς πώς είστε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/1/2022 at 9:52 ΜΜ, elise είπε:

καλησπερα κοριτσια ! χρονια πολλα και καλη χρονιά !

να σας ρωτησω... απεκτησε καμια αιμορροίδες μετα απο γέννα ? στην 1η γεννα (ΦΤ) δε μου συνεβη τιποτα, τωρα στη 2η (20 δεκεβριου, παλι ΦΤ) μου εμφανιστηκαν... εχω αγχωθει τρομερα, βαζω κρέμα και παιρνω και χάπια αλλα ακομα δεν εχω δει καμια βελτιωση ! εχει καποια αναλογη εμπειρια ? δεν ειχα κατι παρομοιο ποτέ στη ζωή μου ... σε ποσο καιρο φευγουνε? αυριο το πρωι θα κλεισω 3 ημερες που παιρνω χάπια.. εχω πανικοβληθει, πανω που γεννησα και αναρρωσα και απο τη γεννα κολπικα μου μεινε αυτο τωρα.. δλδ ανάσα δε παιρνω φφφφφφ

Εγώ! Δν ήξερα ότι υπάρχουν χάπια για αιμορροΐδες.. εγώ έκανα το εξησ κάθε φορα που πήγαινα τουαλέτα μετα κατευθείαν πλύσιμο (χωρισ σκούπισμα με χαρτί γιατί τις επιδεινώνει) και μετα έβαζα λίγο σουντοκρεμ. Πέρασαν σε 3 μέρες, είδα λίγο αιματακι στην τουαλέτα κ τέλος μετα. Καλή χρόνια !

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2022 at 9:14 ΜΜ, anoulious είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Καλή Χρονιά με υγεία και γεμάτες αγκαλιές.

Ερώτηση πρωταράς μαμας.Αγορασα μεταξύ άλλων το μπιμπερο dr brown με το σύστημα για τους κολικούς..Γιατί απο ο,τι φαίνεται έχουμε πρόβλημα και διάβασα καλά σχολια.Αν το έχει κάποια αυτή η λευκή τάπα(δίσκος ταξιδίου) σε τι χρησιμευει στην καθημερινοτητα; Μήπως για να το ανακατευεις και την αφαιρεις μετά;Βοηθήθηκε καμμία στο θέμα των κολικών ?Ευχαριστώ πολυ

Ακριβως γι αυτο για να ανακατεύεις και μετα να το αφαιρείς. Εγω αυτα χρησιμοποιούσα εκτος της Medela και νομιζω κολικούς δεν έκανε ο μικρός. Τερμάτισε η αγάπη ε;χαχαχα


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα.Ευχαριστω πολυ για τις ευχές.Τωρα ολοι είμαστε καλά.Εγω να πω την αλήθεια περίμενα να σταματησουν οι πόνοι πιο νωρίς αλλά τους είχα σίγουρα 10 ημέρες και αν μετρήσω μάλλον ακριβώς μάλλον παραπάνω μέρες.Εκανα όμως πολλά από πολύ νωρίς και έκανα  σαν ένα τράβηγμα σε ένα σημείο στην τομή που με πέθανε στον πόνο..Ο μπεμπουλης παραμένει πολύ αδυνατος,αλλά που θα πάει θα παχύνει..Τον λατρεύω!Πιο πολύ δεν πάει.

Εσείς πώς είστε;

Καλα κι εμεις..η μικρη μπηκε στον δεκατο μηνα, σημερα την πηγαμε βολτα στο Πεδιον του Αρεως και ξετρελαθηκε,κοιτουσε τα παιδακια!

Απο αποσταση φυσικα αλλα οταν βλεπει παιδια τρελαινεται!

Εγω ακομη ψαχνω για δουλεια

Αθηνα γεννησες?


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Thia1985 said:

Καλα κι εμεις..η μικρη μπηκε στον δεκατο μηνα, σημερα την πηγαμε βολτα στο Πεδιον του Αρεως και ξετρελαθηκε,κοιτουσε τα παιδακια!

Απο αποσταση φυσικα αλλα οταν βλεπει παιδια τρελαινεται!

Εγω ακομη ψαχνω για δουλεια

Αθηνα γεννησες?

Πολυ σημαντικο το θεμα της δουλειας απο αποψη οικονομικη μεχρι και για θεμα ψυχολογιας,Ευχομαι συντομα  να βρεις.Γεννησα Θεσσαλονικη.Στο γυναικολογο μου εδω.

Link to comment
Share on other sites

@anoulious υπάρχουν κ ολόσωμοι Κορσεδες.. εγω εχω αυτόν που μπαίνει μονο στη μεση απο zeta curves.

Καλη χρονια σε όλες τις μανούλες κ σε όσες περιμενουν!!!!Εύχομαι πολλά μωράκια κ το 22!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...