Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Agapakiii είπε:

Χαχααχα κορίτσι μου γενικά είναι ένα μπέρδεμα κ εγώ μέχρι να τα «μάθω» πέρασε  η πρώτη εγκυμοσύνη :D στην ουσία σήμερα είμαι 15 ακριβώς , αυτό σημαίνει πως έχουν ολοκληρωθεί οι 15 εβδομάδες κ τώρα διανυω από δω κ στο εξής την 16η.. την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 16 ακριβώς θα μπω στην 17η..

Ποτέ σου έδωσε Πητ?Εμένα σήμερα το ημερολόγιο λέει 15+1 με Πητ 5/12 και τελευταία περίοδο 28/2.Μπερδευτηκα πάλι.Χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Ποτέ σου έδωσε Πητ?Εμένα σήμερα το ημερολόγιο λέει 15+1 με Πητ 5/12 και τελευταία περίοδο 28/2.Μπερδευτηκα πάλι.Χαχαχ

Πητ κ εμένα 5/12 χαχαχαχα !! Με τελευταία περίοδο 1/3!  Κ εσυ εφόσον είσαι 15&1 έχεις κλείσει την 15η εβδομάδα κ διανύεις την 16η! Επομένως την Κυριακή που θα σε δείξει 16 ακριβώς θα έχεις κλείσει την 16η .. μπέρδεμα το ξέρω χαχαχα κ εγώ από την πρώτη εγκυμοσύνη κατάφερα να τα μάθω 

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Πητ κ εμένα 5/12 χαχαχαχα !! Με τελευταία περίοδο 1/3!  Κ εσυ εφόσον είσαι 15&1 έχεις κλείσει την 15η εβδομάδα κ διανύεις την 16η! Επομένως την Κυριακή που θα σε δείξει 16 ακριβώς θα έχεις κλείσει την 16η .. μπέρδεμα το ξέρω χαχαχα κ εγώ από την πρώτη εγκυμοσύνη κατάφερα να τα μάθω 

Χαχαχαχχαα.Εχω κατεβάσει τέσσερα ημερολόγια εγκυμοσύνης κι ένα της περιόδου.Ταυτοχρονα μπαίνω και στο Ιασώ και στο ελευθεια που τα λέει ο κύριος αναλυτικά.Καλα δεν υπάρχει μπλέξιμο.χαχαχχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε όλες καλά νέα! Εγώ χάθηκα τις τελευταίες βδομαδες γτ κάθε μέρα είχα πολλές αναγούλες κ ναυτία! Δλδ σε βαθμό που δεν μπορούσα να κάνω κ πολλά (έως τπτ!) .. Τωρα είμαι κάπως καλύτερα! Την επόμενη Πέμπτη έχω την α αυχενική!Αντε να πάνε όλα καλά κ με αυτήν κ να ηρεμήσω περισσότερο!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Ποτέ σου έδωσε Πητ?Εμένα σήμερα το ημερολόγιο λέει 15+1 με Πητ 5/12 και τελευταία περίοδο 28/2.Μπερδευτηκα πάλι.Χαχαχ

Τα ιδια ακριβως εχουμε. Ιδια πητ ιδια τελ. Ημερομ περιοδου και ειμαι 15 +2 σημερα.

1 ώρα πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε όλες καλά νέα! Εγώ χάθηκα τις τελευταίες βδομαδες γτ κάθε μέρα είχα πολλές αναγούλες κ ναυτία! Δλδ σε βαθμό που δεν μπορούσα να κάνω κ πολλά (έως τπτ!) .. Τωρα είμαι κάπως καλύτερα! Την επόμενη Πέμπτη έχω την α αυχενική!Αντε να πάνε όλα καλά κ με αυτήν κ να ηρεμήσω περισσότερο!! 

Θα περασει το πρωτο τριμηνο συνηθως εχει τετοια συμπτωματα!!! Με το καλο η αυχενικη!!!

Κοριτσια εσεις το κανατε το εμβολιο η θα το κανετε; Εμενα ο γιατρος μου με συμβουλεψε να το κανω γτ εχω και αναιμια κ εαν κολλησω υα την περασω διασωληνωμενη!!!! Οι επιπτωσειςδλδ θα ναι χειροτερες!!! Περασε κ το ορωτο τριμηνο οποτε εκλεισα ραντεβου. Εσεις τι λετε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! Η γιατρος μου ειπε λαδι καρυδας η αβοκαντο. Αλλιως μετα της φρεζυντερμ την κρεμα. Το bio oil εχει οντως βιταμινη Α αλλα αν βαζεις εως 3 φορες την ημερα είναι πολυ μικρη η ποσοτητα που περνουμε οποτε δεν υπαρχει κινδυνος. Η βιταμίνη Α δεν απαγορευεται ειναι και αυτη πολυ σημαντικη αλλα οχι σε μεγαλη συγκέντρωση, γιαυτο μας λενε και οχι συκωτι. Εγω ξεκινησα σιδηρο 4 μερες πηρα πεθανα απο τους πονους στομαχι κ οισοφαγο, το κοψαμε τωρα θα παρω αλλο και δοκιμαζουμε! Πολυ χαλια εχει πιασει φωτια ο οισοφαγος οτι και αν φαω εκει γινεται η χωνεψη και ετσι μου ξεκινησε και μαλοξ ο γιατρος! Εγω 24 η 25 αυχενικη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vaslia είπε:

Τα ιδια ακριβως εχουμε. Ιδια πητ ιδια τελ. Ημερομ περιοδου και ειμαι 15 +2 σημερα.

Θα περασει το πρωτο τριμηνο συνηθως εχει τετοια συμπτωματα!!! Με το καλο η αυχενικη!!!

Κοριτσια εσεις το κανατε το εμβολιο η θα το κανετε; Εμενα ο γιατρος μου με συμβουλεψε να το κανω γτ εχω και αναιμια κ εαν κολλησω υα την περασω διασωληνωμενη!!!! Οι επιπτωσειςδλδ θα ναι χειροτερες!!! Περασε κ το ορωτο τριμηνο οποτε εκλεισα ραντεβου. Εσεις τι λετε;

Εγώ γενικά δεν είμαι κατά του εμβολιασμού αλλά θα προτιμούσα να κάνω το ρωσικό αν θα έρθει.Παρ όλα αυτά αν το κάνω θα το κάνω εφόσον σταματήσω τον θηλασμό κι εφόσον το επόμενο παιδί θα είναι μακριά στα σχέδιά μας.Δεν λεω ότι είμαι αξία να απαρνηθώ και να αμφισβητήσω ολόκληρη επιστημονική κοινότητα αλλά έχω ακόμα κάποιους ενδοιασμούς.Ειδικα στην κατάσταση που βρισκόμαστε.Ο γιατρός μου εμένα δεν μου το έχει προτείνει,βέβαια δεν το έχω συζητήσει κιόλας.Απλα βλέπω πολλούς που κάνει παρενέργειες το εμβόλιο που είναι απόλυτα φυσιολογικές.Εμεις που έχουμε και χαμηλό ανοσοποιητικό ποιος μου θα μου εγγυηθεί ότι δεν θα ανεβάσω υψηλό πυρετό και δεν βάλω σε κίνδυνο το μωρό μου?Δεν ξέρω είναι δίκοπο μαχαίρι ρε γαμωτο.Ολοι γύρω μας εμβολιάζονται και δεν θα τηρούν τόσο τα μέτρα και μπορεί να μας μεταφέρουν τον ιό.Απο την άλλη δεν συμφωνούν και όλοι οι γιατροί στον εμβολιασμό των εγκύων.

1 ώρα πρίν, Ranoula είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Η γιατρος μου ειπε λαδι καρυδας η αβοκαντο. Αλλιως μετα της φρεζυντερμ την κρεμα. Το bio oil εχει οντως βιταμινη Α αλλα αν βαζεις εως 3 φορες την ημερα είναι πολυ μικρη η ποσοτητα που περνουμε οποτε δεν υπαρχει κινδυνος. Η βιταμίνη Α δεν απαγορευεται ειναι και αυτη πολυ σημαντικη αλλα οχι σε μεγαλη συγκέντρωση, γιαυτο μας λενε και οχι συκωτι. Εγω ξεκινησα σιδηρο 4 μερες πηρα πεθανα απο τους πονους στομαχι κ οισοφαγο, το κοψαμε τωρα θα παρω αλλο και δοκιμαζουμε! Πολυ χαλια εχει πιασει φωτια ο οισοφαγος οτι και αν φαω εκει γινεται η χωνεψη και ετσι μου ξεκινησε και μαλοξ ο γιατρος! Εγω 24 η 25 αυχενικη! 

Είναι λίγο βαριά μερικά συμπληρωματα!Τι σίδηρο πήρες?Γενικά το σίδηρο κάνει δυσκοιλιότητα και η εγκυμοσύνη κάνει οισοφαγικες παλινδρομήσεις.περαστικα κορίτσι μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vaslia ότι πει ο γιατρός σου ρε κορίτσι μου..εγω δεν το συζήτησα δεν θέλω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα..Θέλω να περάσει αρκετός καιρός..εχω που εχω το άγχος της εγκυμοσύνης δεν θέλω να σκέφτομαι κ αλλα..Επίσης σκεφτομαι ότι τωρα το καλοκαίρι καταστέλλεται κ δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος.. απο Φθινωπορο θα έχει εμβολιαστεί αρκετός κόσμος οποτε ισως παλι δεν υπάρξει εξάπλωσή..μετα με το καλο γεννάμε Δεκέμβριο οποτε παλι θα μαστε απομονωμένοι από κοσμο..Μπορει να ναι κ βλακείες βεβαια ετσι οπως τα χω στο μυαλό μου αλλά βλεπουμε!!:confused:

@Catmom ❤️ κ εγω τείνω προς το Ρωσικό..εχω γνωστό βιολόγο στο εξωτερικό κ μας πρότεινε εάν κανουμε να το προτιμησουμε..

@Ranoula ωραια!!!εγω εχω ήδη λάδι καρύδας κ το ξεκίνησα!!ενημερώθηκα κ εγω πως δεν επηρεάζει αυτη η ποσότητα βιταμίνης Α απο το bio oil!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vaslia είπε:

Τα ιδια ακριβως εχουμε. Ιδια πητ ιδια τελ. Ημερομ περιοδου και ειμαι 15 +2 σημερα.

Θα περασει το πρωτο τριμηνο συνηθως εχει τετοια συμπτωματα!!! Με το καλο η αυχενικη!!!

Κοριτσια εσεις το κανατε το εμβολιο η θα το κανετε; Εμενα ο γιατρος μου με συμβουλεψε να το κανω γτ εχω και αναιμια κ εαν κολλησω υα την περασω διασωληνωμενη!!!! Οι επιπτωσειςδλδ θα ναι χειροτερες!!! Περασε κ το ορωτο τριμηνο οποτε εκλεισα ραντεβου. Εσεις τι λετε;

Κι εμένα η γιατρός μου πρότεινε να κάνω Pfizer ή Moderna αυστηρά. Πραγματικά αμφιταλαντεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω.. έχω κλείσει ραντεβού για Pfizer στις 4/7, αλλά το σκέφτομαι ακόμα.. αν κολλήσει έγκυος κορωνοϊο ενδεχομένως να περάσει δύσκολα. Εν τω μεταξύ εγώ είμαι δικηγόρος και γυρνάω σε δικαστήρια και υποθηκοφυλακεία όλη μέρα, οπότε δεν μπορώ να πω ότι αποφεύγω τον κίνδυνο όσο κι αν προσέχω.. στη νύφη της αδερφής μου που επίσης είναι έγκυος ο γιατρός της επιμένει για εμβόλιο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα δεν έχω μπει σε τέτοιες σκέψεις περί εμβολίου. Θεωρώ πως τώρα που είναι καλοκαίρι και ο καιρός δεν ευνοεί τις ιώσεις, με λίγη προσοχή θα είμαι εντάξει. Από εκεί και πέρα από την στιγμή που οι γιατροί το προτείνουν προφανώς ξέρουν οτι είναι ασφαλές. Για εμένα λοιπόν είναι καθαρά προσωπική επιλογή και εγώ προς το πάρων δεν θα το κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Εγώ γενικά δεν είμαι κατά του εμβολιασμού αλλά θα προτιμούσα να κάνω το ρωσικό αν θα έρθει.Παρ όλα αυτά αν το κάνω θα το κάνω εφόσον σταματήσω τον θηλασμό κι εφόσον το επόμενο παιδί θα είναι μακριά στα σχέδιά μας.Δεν λεω ότι είμαι αξία να απαρνηθώ και να αμφισβητήσω ολόκληρη επιστημονική κοινότητα αλλά έχω ακόμα κάποιους ενδοιασμούς.Ειδικα στην κατάσταση που βρισκόμαστε.Ο γιατρός μου εμένα δεν μου το έχει προτείνει,βέβαια δεν το έχω συζητήσει κιόλας.Απλα βλέπω πολλούς που κάνει παρενέργειες το εμβόλιο που είναι απόλυτα φυσιολογικές.Εμεις που έχουμε και χαμηλό ανοσοποιητικό ποιος μου θα μου εγγυηθεί ότι δεν θα ανεβάσω υψηλό πυρετό και δεν βάλω σε κίνδυνο το μωρό μου?Δεν ξέρω είναι δίκοπο μαχαίρι ρε γαμωτο.Ολοι γύρω μας εμβολιάζονται και δεν θα τηρούν τόσο τα μέτρα και μπορεί να μας μεταφέρουν τον ιό.Απο την άλλη δεν συμφωνούν και όλοι οι γιατροί στον εμβολιασμό των εγκύων.

Είναι λίγο βαριά μερικά συμπληρωματα!Τι σίδηρο πήρες?Γενικά το σίδηρο κάνει δυσκοιλιότητα και η εγκυμοσύνη κάνει οισοφαγικες παλινδρομήσεις.περαστικα κορίτσι μου

Δεν εχω δυσκοιλιοτητα ευτυχως. Αλλα με πονεσε πολυ η κοιλια και ο οισοφαγος. Εχω ετσι και αλλιως παλινδρομηση, με την εγκυμοσυνη εγινε ολη μερα εκτος απο το καθε μερα. Δεν μπορω να φαω τιποτα θα κοτοπουλιασω! Μου εδωσε omalin που με πειραξε, τωρα θα δοκιμασω viofer, μερα εχω κιαλλη επιλογη και βλέπουμε! Εσεις ποιο περνετε κοριτσια? Εχει καμια ενοχλησεις? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Κι εμένα η γιατρός μου πρότεινε να κάνω Pfizer ή Moderna αυστηρά. Πραγματικά αμφιταλαντεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω.. έχω κλείσει ραντεβού για Pfizer στις 4/7, αλλά το σκέφτομαι ακόμα.. αν κολλήσει έγκυος κορωνοϊο ενδεχομένως να περάσει δύσκολα. Εν τω μεταξύ εγώ είμαι δικηγόρος και γυρνάω σε δικαστήρια και υποθηκοφυλακεία όλη μέρα, οπότε δεν μπορώ να πω ότι αποφεύγω τον κίνδυνο όσο κι αν προσέχω.. στη νύφη της αδερφής μου που επίσης είναι έγκυος ο γιατρός της επιμένει για εμβόλιο.

Καλημέρα κορίτσια μου.κ εμένα ο γιατρός μου χθες μου είπε να το προγραμματίσω.συστηρα κ μόνο pfizer η moderna.και καλύτερα τώρα που μπαίνω στο 2ο τρίμηνο.δεν ξέρω κ εγώ έλεγα δε θα το κάνω κ τώρα προβληματίζομαι.εχω κ ενα αυτοανοσο εδώ κ 20 χρόνια.οποτε μάλλον θα το κάνω κάποια στιγμή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και από μένα γυρίζω τώρα από το γιατρό που έκανα την αυχενική και περιμένω και το Νατασακι να μας γράψει τα νέα του που ήταν μετά από μένα. Είμαι 12 + 2 σήμερα ΠΗΤ μου έδωσε 27/12. Το μωράκι είναι υγιέστατο φυλο δεν μπορούσε να δει ακόμη αλλά κατά πάσα πιθανότητα μου είπε κοριτσάκι. Εμένα το μόνο που με ένοιαζε να είναι το μωρό καλά και χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα. Δόξα τω Θεώ και την Παναγία προχωράμε καλά. Καλά αποτελέσματα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σε όλους και από μένα γυρίζω τώρα από το γιατρό που έκανα την αυχενική και περιμένω και το Νατασακι να μας γράψει τα νέα του που ήταν μετά από μένα. Είμαι 12 + 2 σήμερα ΠΗΤ μου έδωσε 27/12. Το μωράκι είναι υγιέστατο φυλο δεν μπορούσε να δει ακόμη αλλά κατά πάσα πιθανότητα μου είπε κοριτσάκι. Εμένα το μόνο που με ένοιαζε να είναι το μωρό καλά και χάρηκα πολύ με τα αποτελέσματα. Δόξα τω Θεώ και την Παναγία προχωράμε καλά. Καλά αποτελέσματα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμένουν!

Μπράβο υπέροχα νέα! Παει το πρωτο βημα να φυγει και το αγχος το πολυ! Θα κανεις κάποια αλλη εξεταση? Η τωρα μονο προχωραμεε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...