Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Foux είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!ξεκινήσατε λαδάκι στη κοιλίτσα;;Εγώ θα πάρω σημερα bio oil..ειδα σημερα δυο μικρές ραγάδες δεν το περιμενααααα!!!!:shock:

Καλημέρα κορίτσι κ εγώ αυτό βάζω εξ αρχής.. επειδή μου είχε περισσέψει από την μικρή μου το ξεκίνησα από νωρίς αλλά κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αυτό έβαζα κ με βόλεψε πολύ! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!ξεκινήσατε λαδάκι στη κοιλίτσα;;Εγώ θα πάρω σημερα bio oil..ειδα σημερα δυο μικρές ραγάδες δεν το περιμενααααα!!!!:shock:

Καλημερα.Συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση.Αυτα τα bio oil κανουν σιγουρα για την εγκυμοσυνη?Γιατι καποια στιγμη που τα κοιτουσαμε με την αδερφη μου , επειδη ασχολειται με κρεμες , εχουνε βιταμινη Α(οπως και η ρετινολη) που δεν επιτρεπεται.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα.Συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση.Αυτα τα bio oil κανουν σιγουρα για την εγκυμοσυνη?Γιατι καποια στιγμη που τα κοιτουσαμε με την αδερφη μου , επειδη ασχολειται με κρεμες , εχουνε βιταμινη Α(οπως και η ρετινολη) που δεν επιτρεπεται.

Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει ότι προκαλούν συσπάσεις αλλά δεν ξέρω τι ισχύει.. να πω την αλήθεια στην μικρή που την χρησιμοποιούσα δεν είχα κάποιο θέμα.. κορίτσια πολύ καλή δουλειά κάνει κ το λαδακι καρύδας που είναι κ φυσικό.. κ πολύ καλή ενυδάτωση!

πρίν από 9 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

@Foux @Agapakiii Ξεκίνησα κι εγώ της frezyderm και την κρέμα για το στήθος.Πολυ φαγούρα κοριτσια

 

Έβαζα κ εγώ από αυτήν κάποιο διάστημα.. έβαζα βασικά την κρεμα για τις θηλές προς το τέλος αλλά κορίτσια τπτ καμία βοήθεια 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Agapakiii είπε:

Η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει ότι προκαλούν συσπάσεις αλλά δεν ξέρω τι ισχύει.. να πω την αλήθεια στην μικρή που την χρησιμοποιούσα δεν είχα κάποιο θέμα.. κορίτσια πολύ καλή δουλειά κάνει κ το λαδακι καρύδας που είναι κ φυσικό.. κ πολύ καλή ενυδάτωση!

Έβαζα κ εγώ από αυτήν κάποιο διάστημα.. έβαζα βασικά την κρεμα για τις θηλές προς το τέλος αλλά κορίτσια τπτ καμία βοήθεια 

Είναι και στο δέρμα.Την φιλη μου την βοήθησε πολύ στον θηλασμό.εντωμεταξυ εμένα με ηρεμεί και το χλιαρό χαμομήλι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Είναι και στο δέρμα.Την φιλη μου την βοήθησε πολύ στον θηλασμό.εντωμεταξυ εμένα με ηρεμεί και το χλιαρό χαμομήλι.

Ναι ναι είναι ξεκαθαρα πιστεύω στο δέρμα !! Έχω ακούσει πως αυτές οι κρεμες γενικά τις κάνουν πιο ευαίσθητες κ μετά δυσκολεύεσαι κ καλά αλλά δεν πιστεύω.. είναι αυτό που είπες ανάλογα το δέρμα! Εγώ προς το παρόν φαγούρα δεν έχω , αλλά ρε κορίτσια πολύ πρήξιμο το στήθος !! Ώρες ώρες δεν το αντέχω πάνω μου χαχαχα

  • Χαχα 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anoulious σοβαρα;;δεν το ήξερα!!όσες ρωτησα αυτό  βάζουν και το συστήνουν κιολας απο τα φαρμακεία!!εχω κ κουμπαρα φαρμακοποιό κ μου το πρότεινε!!για το λάδι καρύδας @Agapakiii ουτε αυτο το ηξερα!!!Κ εχω λάδι καρύδας στο σπιτι!!!ειναι οκ;;

πρίν από 6 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ναι ναι είναι ξεκαθαρα πιστεύω στο δέρμα !! Έχω ακούσει πως αυτές οι κρεμες γενικά τις κάνουν πιο ευαίσθητες κ μετά δυσκολεύεσαι κ καλά αλλά δεν πιστεύω.. είναι αυτό που είπες ανάλογα το δέρμα! Εγώ προς το παρόν φαγούρα δεν έχω , αλλά ρε κορίτσια πολύ πρήξιμο το στήθος !! Ώρες ώρες δεν το αντέχω πάνω μου χαχαχα

Εγω το στήθος το απολαμβανωωωωω δεν ειχα τιποτα πριν την εγκυμοσύνη Κ τώρα το χαιρομαι!!!χαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Foux είπε:

@anoulious σοβαρα;;δεν το ήξερα!!όσες ρωτησα αυτό  βάζουν και το συστήνουν κιολας απο τα φαρμακεία!!εχω κ κουμπαρα φαρμακοποιό κ μου το πρότεινε!!για το λάδι καρύδας @Agapakiii ουτε αυτο το ηξερα!!!Κ εχω λάδι καρύδας στο σπιτι!!!ειναι οκ;;

Εγω το στήθος το απολαμβανωωωωω δεν ειχα τιποτα πριν την εγκυμοσύνη Κ τώρα το χαιρομαι!!!χαχαχαχα!!!

Καποια bio oil που ειχαμε δει εχουν βιταμινη Α και  αυτη απαγορευεται.Νομιζω οτι το αντιστοιχο της weleda ειναι πιο φυτικο και ακινδυνο.Ρωτησε την κουμπαρα σου αν βολεψει και πες μας τη γνωμη της.

Εννοειται λαδι καρυδας , λαδι αβοκαντου πολυ καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foux είπε:

@anoulious σοβαρα;;δεν το ήξερα!!όσες ρωτησα αυτό  βάζουν και το συστήνουν κιολας απο τα φαρμακεία!!εχω κ κουμπαρα φαρμακοποιό κ μου το πρότεινε!!για το λάδι καρύδας @Agapakiii ουτε αυτο το ηξερα!!!Κ εχω λάδι καρύδας στο σπιτι!!!ειναι οκ;;

Εγω το στήθος το απολαμβανωωωωω δεν ειχα τιποτα πριν την εγκυμοσύνη Κ τώρα το χαιρομαι!!!χαχαχαχα!!!

Ναι λάδι καρύδας είναι καλό γιατί κανεη πολύ καλή ενυδάτωση! Αλλά να σου πω την αλήθεια πάντα το έβαζα συνδυαστικά με κρεμα κατά των ραγάδων της φρεζυ η με bio oil ..  δεν το χρησιμοποίησα μόνο του εντελώς! Αφού έχεις σπίτι βάζε κ από αυτό δεν έχεις να χάσεις κάτι! Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά χαχαχ! Σήμερα κορίτσια κλείνω την 15η εβδομάδα !! Απίστευτο μου φαίνεται! Κ οι ανακατωσουρες είναι ακόμα εδώ!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Agapakiii κ εγω δεν είναι ότι πετάω απο ζωντάνια..μερα παρα μερα το πρωί βγαζω κ κατι..πλέον έχω μονο ατονία.. Ενώ λενε στο δευτερο τρίμηνο εισαι φουλ ενέργεια χαχαχα..Α! Κ συνεχίζω να μην μπορώ να φάω,τρωω πολυ λιγο Κ φουσκωνω..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ ξέρετε τι έχω τι τελευταίες μέρες?Πίεση χαμηλά.κυριως όταν είμαι ανάσκελα και σπάνια όταν είμαι καθιστή.Πηγα και στον γιατρό την Πέμπτη αλλά έχω τόσες ερωτήσεις να κάνω κάθε φορά που το ξέχασα.Βεβαια αφού τα βρήκε όλα φυσιολογικά δεν αγχώνομαι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου πως είστε;; 

Εγω η αλήθεια είναι δεν έχω ξεκινήσει να βάζω κάτι ακόμα αλλά σκεφτόμουν λαδάκι καρύδας, θα ρωτήσω και τον γιατρό και αν συμφωνεί θα καταλήξω εκεί. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού να δούμε την μπουμπου μας και ανυπομονώ τόσο πολύυυυυ!!! ❤❤ όσο για την ενέργεια, ούτε εγώ έχω καθόλου και κουράζομαι εύκολα...ελπίζω τώρα που ξεκίνησα το σίδηρο να φτιάξει και αυτό γιατί δεν παλεύεται καθόλου! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eva n είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου πως είστε;; 

Εγω η αλήθεια είναι δεν έχω ξεκινήσει να βάζω κάτι ακόμα αλλά σκεφτόμουν λαδάκι καρύδας, θα ρωτήσω και τον γιατρό και αν συμφωνεί θα καταλήξω εκεί. Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού να δούμε την μπουμπου μας και ανυπομονώ τόσο πολύυυυυ!!! ❤❤ όσο για την ενέργεια, ούτε εγώ έχω καθόλου και κουράζομαι εύκολα...ελπίζω τώρα που ξεκίνησα το σίδηρο να φτιάξει και αυτό γιατί δεν παλεύεται καθόλου! 

 

Καλά είμαστε κορίτσι μου!Μην ανησυχείς τώρα στο δεύτερο τρίμηνο θα είσαι καλύτερα!Εμένα οι τελευταίες εβδομάδες του τρίτου μήνα ήμουν κυριολεκτικά άρρωστη.Υπομονη και τώρα θα συνέλθεις ❤️

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Ναι λάδι καρύδας είναι καλό γιατί κανεη πολύ καλή ενυδάτωση! Αλλά να σου πω την αλήθεια πάντα το έβαζα συνδυαστικά με κρεμα κατά των ραγάδων της φρεζυ η με bio oil ..  δεν το χρησιμοποίησα μόνο του εντελώς! Αφού έχεις σπίτι βάζε κ από αυτό δεν έχεις να χάσεις κάτι! Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά χαχαχ! Σήμερα κορίτσια κλείνω την 15η εβδομάδα !! Απίστευτο μου φαίνεται! Κ οι ανακατωσουρες είναι ακόμα εδώ!

Πάλι μπερδεύτηκα.βγαινεις από την 15η και μπαίνεις στην 16η?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου!Μην ανησυχείς τώρα στο δεύτερο τρίμηνο θα είσαι καλύτερα!Εμένα οι τελευταίες εβδομάδες του τρίτου μήνα ήμουν κυριολεκτικά άρρωστη.Υπομονη και τώρα θα συνέλθεις ❤️

Πάλι μπερδεύτηκα.βγαινεις από την 15η και μπαίνεις στην 16η?

Χαχααχα κορίτσι μου γενικά είναι ένα μπέρδεμα κ εγώ μέχρι να τα «μάθω» πέρασε  η πρώτη εγκυμοσύνη :D στην ουσία σήμερα είμαι 15 ακριβώς , αυτό σημαίνει πως έχουν ολοκληρωθεί οι 15 εβδομάδες κ τώρα διανυω από δω κ στο εξής την 16η.. την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι 16 ακριβώς θα μπω στην 17η..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...