Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Μαζι με καποιες εξετασεις αιματολογικες κ καλλιεργεια κολπικου με θορυβησε λιγο η εξεταση για τη γλυκοζη ορου. Ειναι 89.. δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο αλλα θεωρω οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη.. Η αιμοληψια εγινε το πρωι, νηστικη, ελευταιο γευμα στις 9:00 το βραδυ της προηγουμενης μερας..

Βρε αγάπη μου κοίταζα τώρα και την δική μου εξέταση που έκανα καμπύλη σακχάρου και ήταν 83 νηστικη και ήταν φυσιολογική με όριο το 110.Δεν είναι υψηλο το σάκχαρο σου νομίζω.Μην σε αγχωνει.Αν ήταν κάτι θα είχε ενημερώσει κι ο μικροβιολόγος σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Ερωτικός μεταναστης είπε:

Βρε αγάπη μου κοίταζα τώρα και την δική μου εξέταση που έκανα καμπύλη σακχάρου και ήταν 83 νηστικη και ήταν φυσιολογική με όριο το 110.Δεν είναι υψηλο το σάκχαρο σου νομίζω.Μην σε αγχωνει.Αν ήταν κάτι θα είχε ενημερώσει κι ο μικροβιολόγος σου.

70-110 ειναι οι φ.τ. Πριν απο 15 μερες που ειχα ξανακανει αιματολογικες ηταν 75

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , tina79 είπε:

70-110 ειναι οι φ.τ. Πριν απο 15 μερες που ειχα ξανακανει αιματολογικες ηταν 75

Και πάλι μέσα στα όρια είσαι!Έτσι κι αλλιώς με το να κάνεις νηστεία από τις εννιά το βράδυ δεν σημαίνει ότι ο οργανισμός σου έχει καθαρίσει από ότι έχεις φάει τις τελευταίες ημέρες.Επισης πολλές ορμόνες και το ψυχολογικό επηρεάζουν!Μην αγχώνεσαι!Το σάκχαρο σου είναι μια χαρά!❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. Μαζι με καποιες εξετασεις αιματολογικες κ καλλιεργεια κολπικου με θορυβησε λιγο η εξεταση για τη γλυκοζη ορου. Ειναι 89.. δεν εχω μιλησει ακομα με το γιατρο αλλα θεωρω οτι ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη.. Η αιμοληψια εγινε το πρωι, νηστικη, ελευταιο γευμα στις 9:00 το βραδυ της προηγουμενης μερας..

Μην αγχώνεσαι ακόμα. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο οριακά. Στην εγκυμοσύνη τα όρια είναι διαφορετικά. Θέλουν νηστείας (πρωινό δηλαδή) μέχρι 92-93. Είχα κάνει διαβήτη κύησης στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Για αρχή θα σου πουν να κανεις μια διατροφή όμως δεν είναι κάτι που πρέπει να σε αγχώνει. Μπορει να σε βάλουν να κανεις καμπύλη νωρίτερα η να σε παραπέμψει σε ενδοκρινολόγο ο γυναικολόγος σου (κάτι που θεωρω σωστότερο). Σε κάθε περίπτωση καλό είναι να μην αγχώνεσαι γιατί το άγχος αυξάνει το σάκχαρο. Όπως και να έχουν τα πράγματα, όλα αντιμετωπίζονται!!! Μιλά με τον γιατρό σου!

9 ώρες πρίν, tina79 είπε:

70-110 ειναι οι φ.τ. Πριν απο 15 μερες που ειχα ξανακανει αιματολογικες ηταν 75

Τώρα πρόσεξα ότι έχεις κάνει πριν από 15 μέρες κ είχες 75. Το πιο πιθανό λοιπόν είναι να είχες φάει κάτι την προηγούμενη η τις προηγούμενες μέρες που σε επιβάρυνε. Δε νομίζω ότι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυξάνεται τόσο πολύ! Ίσως σου ζητήσει απλά να περιορίσεις τα γλυκά και να κανεις επανεξέταση σε ανάλογο χρονικό διάστημα. Θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου κατάλληλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!Πως είστε?Εγώ είμαι!Η ερωτιαρα η μετανάστρια ❤️

Έκλαψα με το ερωτιάρα μετανάστρια χαχαχαχα :lol: σκεφτόμουν κι εγώ να το αλλάξω γιατί νομίζω το όνομα είναι πολύ μπαμ χαχαχα..Αθήνα μένεις;;

πρίν από 47 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια για όσες έχετε ζωάκια στο σπίτι έχουν καταλάβει ότι κάτι έχει αλλάξει σε εσάς?επίσης όσες έχετε ήδη παιδάκια πως ήταν τα ζώα μαζί τους?:wub:

Εμενα έχουν οι δικοί μου σκυλάκι το οποίο έχει μεγαλώσει και μαζί μου γιατί εγώ πριν έναν χρόνο εφυγα από το σπίτι...η αλήθεια είναι ότι 2 μέρες τώρα που έχω πάει το σκυλί έρχεται και ξαπλώνει στα πόδια μου, χθες με πήρε λίγο ο ύπνος στον καναπέ και αυτό ξάπλωσε ακριβώς μαζί μου κάτω στο πάτωμα και σηκώθηκε όταν σηκώθηκα..δεν ξέρω αν καταλαβαίνει κάτι αλλά εγώ το βλέπω πολύ τρυφερό ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Έκλαψα με το ερωτιάρα μετανάστρια χαχαχαχα :lol: σκεφτόμουν κι εγώ να το αλλάξω γιατί νομίζω το όνομα είναι πολύ μπαμ χαχαχα..Αθήνα μένεις;;

Εμενα έχουν οι δικοί μου σκυλάκι το οποίο έχει μεγαλώσει και μαζί μου γιατί εγώ πριν έναν χρόνο εφυγα από το σπίτι...η αλήθεια είναι ότι 2 μέρες τώρα που έχω πάει το σκυλί έρχεται και ξαπλώνει στα πόδια μου, χθες με πήρε λίγο ο ύπνος στον καναπέ και αυτό ξάπλωσε ακριβώς μαζί μου κάτω στο πάτωμα και σηκώθηκε όταν σηκώθηκα..δεν ξέρω αν καταλαβαίνει κάτι αλλά εγώ το βλέπω πολύ τρυφερό ❤

Στο νησί των Ιπποτών μένω!Στη Ρόδο!Κι εγώ έχω γατούλες στο σπίτι.Ο ενας γάτος έχει γίνει η ουρά μου και μόλις κάτσω έρχεται και ξαπλώνει πάνω στην κοιλιά μου.Απλα φοβάμαι λίγο με τις γάτες όταν με το καλό έρθει ο μπέμπης γιατί πραγματικά είναι αψυχολογητες.Βεβαια σε κανέναν από εμάς τους σπιτιού δεν έχουν επιτεθει και είναι πολύ ήσυχες!Νομίζω ότι τις ορμόνες που βγάζει το σώμα μας και δεν είναι ίδιες με πριν τις καταλαβαίνουν.❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια για όσες έχετε ζωάκια στο σπίτι έχουν καταλάβει ότι κάτι έχει αλλάξει σε εσάς?επίσης όσες έχετε ήδη παιδάκια πως ήταν τα ζώα μαζί τους?:wub:

Εγω εχω ενα σκυλακι κ απο την πρώτη στιγμή που καταλαβα ότι είμαι εγκυος ερχεται κ ξαπλωνει παντα στην κοιλιά μου (είναι μικρόσωμο 3kg) ενω παντα ξάπλωνε στα πόδια η στο κεφάλι.. Επίσης οποιος με πλησιάσει κ με αγκαλιάσει η με φιλήσει γαβγιζει κ δεν θέλει!!απίστευτο κ όμως το ζω!!Ούτε καν τον σύζυγό δεν αφήνει να με παίρνει αγκαλια!!!:x

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κορίτσια για όσες έχετε ζωάκια στο σπίτι έχουν καταλάβει ότι κάτι έχει αλλάξει σε εσάς?επίσης όσες έχετε ήδη παιδάκια πως ήταν τα ζώα μαζί τους?:wub:

Εγω έχω σκυλάκι και έχω παρατηρήσει ότι είναι συνέχεια από πίσω μου. Είμαι στο δωμάτιο, πάω κουζίνα, πετάγεται και έρχεται μαζί μου, και οπουδήποτε να μετακινηθώ στο σπίτι, και επίσης έρχεται και ξαπλώνει κολλητά μου. Κάθε πρωί που ξυπνάει έρχεται στο δωμάτιο, βάζει τα 2 του ποδαράκια στο κρεβάτι και με παρακολουθεί, ενώ πριν μείνω έγκυος πήγαινε στη μεριά του άντρα μου. Έχω παρατηρήσει αλλαγή, και δεν το πίστευα νωρίτερα! 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι φοβερή ψυχοθεραπεία κ δεν το πιστευα!!!οταν είχα έντονους εμετούς 2 βδομαδες ερχόταν μαζι μου στο μπανιο Κ άπλωνε πανω μου τα ποδαράκια της..Κ κανα δυο φορές δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο εκανε Κ αυτή εμετο!!!τέτοια αγαπη χωρις εγωισμούς κ κακίες δεν την βρίσκεις ουτε απο άνθρωπο κοριτσια!!!Κ είναι μόλις 1 ετους..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Έκλαψα με το ερωτιάρα μετανάστρια χαχαχαχα :lol: σκεφτόμουν κι εγώ να το αλλάξω γιατί νομίζω το όνομα είναι πολύ μπαμ χαχαχα..Αθήνα μένεις;;

Εμενα έχουν οι δικοί μου σκυλάκι το οποίο έχει μεγαλώσει και μαζί μου γιατί εγώ πριν έναν χρόνο εφυγα από το σπίτι...η αλήθεια είναι ότι 2 μέρες τώρα που έχω πάει το σκυλί έρχεται και ξαπλώνει στα πόδια μου, χθες με πήρε λίγο ο ύπνος στον καναπέ και αυτό ξάπλωσε ακριβώς μαζί μου κάτω στο πάτωμα και σηκώθηκε όταν σηκώθηκα..δεν ξέρω αν καταλαβαίνει κάτι αλλά εγώ το βλέπω πολύ τρυφερό ❤

Αχ μωρεεε τί γλυκό!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...