Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Sos ξεπρηστηκε το στηθος!


Recommended Posts

Κοριτσια βοηθεια πραγματικα!Ειχα γραψει πριν λιγο καιρο ειχα 2 αποβολες τωρα ειμαι παλι εγκυος την πεμπτη ηταν ολα καλα ακουσαμε και καρδουλα ειμαι 8w3d αλλα εδω κ 2 μερες εχει ξεπρηστει στο στηθος μου τελειως.Διαβαζω στο ιντερνετ οτι δεν ειναι καλο σημαδι κτλ κτλ!Κοντευω να πεθανω απο το αγχος μου δεν αντεχω να χασω τριτη φορα το μωρακι μου!Μπορειτε να μου πειτε αν εχει τυχει σε καμια αυτο κ να πηγαν ολα καλα;;;οπου μπαινω να διαβασω δεν βλεπω τιποτα θετικο παρα μονο οτι οταν εχεις συμπτωματα και υποχωρησουν οτι παει για αποβολη!Βοηθεια πραγματικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κοριτσια βοηθεια πραγματικα!Ειχα γραψει πριν λιγο καιρο ειχα 2 αποβολες τωρα ειμαι παλι εγκυος την πεμπτη ηταν ολα καλα ακουσαμε και καρδουλα ειμαι 8w3d αλλα εδω κ 2 μερες εχει ξεπρηστει στο στηθος μου τελειως.Διαβαζω στο ιντερνετ οτι δεν ειναι καλο σημαδι κτλ κτλ!Κοντευω να πεθανω απο το αγχος μου δεν αντεχω να χασω τριτη φορα το μωρακι μου!Μπορειτε να μου πειτε αν εχει τυχει σε καμια αυτο κ να πηγαν ολα καλα;;;οπου μπαινω να διαβασω δεν βλεπω τιποτα θετικο παρα μονο οτι οταν εχεις συμπτωματα και υποχωρησουν οτι παει για αποβολη!Βοηθεια πραγματικα!!!

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου κ μην διαβάζεις το ίντερνετ γιατί θα σε τρελάνει. Έχω ακούσει κ άλλες περιπτώσεις που ξεπρηζεται κ μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη. Κ στις δικιες μου αν θυμάμαι καλά δεν ήταν πρησμένο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Και σε μένα συνέβαινε αυτό. Καθώς επίσης και λίγο αργότερα, τα πρωινά πολλές φορές η κοιλιά μου ήταν λιγότερο "φουσκωμένη". Δεν σημαίνει ότι είναι κακό σημάδι αυτό. Σίγουρα είναι μεγάλος πόνος να διακόπτεται μια εγκυμοσύνη αλλά μην συγκρίνεις τις προηγούμενες εγκυμοσύνες σου με αυτήν εδώ. Προσπάθησε να είσαι ηρεμη, να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και προς Θεού σταματα να κάνεις αναζητήσεις στο ίντερνετ. Είναι ότι χειρότερο. Οπότε κάνω αναζήτηση για συμπτώματα που έχω πχ πονοκέφαλο στην καλύτερη των περιπτώσεων μου δίνει δύο μέρες ζωής. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , mama16 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου κ μην διαβάζεις το ίντερνετ γιατί θα σε τρελάνει. Έχω ακούσει κ άλλες περιπτώσεις που ξεπρηζεται κ μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη. Κ στις δικιες μου αν θυμάμαι καλά δεν ήταν πρησμένο

Ευχαριστω για την απαντηση.Ασε εχω τρελαθει δεν κοιμηθηκα ολη τη νυχτα αυτο το πραγμα δεν παλευεται καθολου που περναω!Αν δεν ειναι πρησμενο απο την αρχη το στηθος ειναι οκ...αν ειναι πρησμενο και ξεπρηστει εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλο..τωρα τι να πω δεν μπορω να πηγαινω καθε βδομαδα για υπερηχο τον εχω τρελανει τον γιατρο!!

πρίν από 8 λεπτά , Blue-entry είπε:

Καλημέρα! Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Και σε μένα συνέβαινε αυτό. Καθώς επίσης και λίγο αργότερα, τα πρωινά πολλές φορές η κοιλιά μου ήταν λιγότερο "φουσκωμένη". Δεν σημαίνει ότι είναι κακό σημάδι αυτό. Σίγουρα είναι μεγάλος πόνος να διακόπτεται μια εγκυμοσύνη αλλά μην συγκρίνεις τις προηγούμενες εγκυμοσύνες σου με αυτήν εδώ. Προσπάθησε να είσαι ηρεμη, να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και προς Θεού σταματα να κάνεις αναζητήσεις στο ίντερνετ. Είναι ότι χειρότερο. Οπότε κάνω αναζήτηση για συμπτώματα που έχω πχ πονοκέφαλο στην καλύτερη των περιπτώσεων μου δίνει δύο μέρες ζωής. 

Καλημερα!!!Εχεις δικιο ισχυει αυτο για το ιντερνετ...κατι καλο δεν βλεπω οποτε μπαινω να ψαξω!!Απλα φοβαμαι παρα πολυ επειδη η πρωτη αποβολη ηταν εξωμητριο η δευτερη παλινδρομη και λεω μηπως δεν με θελει να ερθει.Αγχωνομαι υπερβολικα και μετα νιωθω και τυψεις οτι φταιω εγω για ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσι μου καλό μην αγχώνεσαι.. Αν και γω έτσι η μουν στην εγκυμοσύνη ήθελα τόσο πολύ ένα δεύτερο μωράκι που με το παραμικρό γκουγκλαρα ότι σύμπτωμα είχα.. Εγώ την είχα πατήσει εκτός απ το στήθος και με τη κοιλιά.!! Το πρωί επίπεδη το βράδυ πιο φουσκωμένη... Τελικά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό..!! Όλες περίπου οι εγκυου λες το ίδιο είχαν.. Έχε εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου και μην φοβάσαι!! Όλα καλά θα είναι!! Το ίντερνετ τρομάζει καμία φορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι γίνεται στην εγκυμοσυνη μια είναι πρησμένο το στήθος μια όχι. 

Και εγώ τέτοια τρελή ήμουν και χειρότερα παρατηρούσα τα πάντα. Όταν μου μειώθηκαν οι ανάγουλες εκεί να δεις έτρεχα για υπέρηχο στο γιατρό και εκείνος γελούσε. 

Είχα περάσει και εγώ αποβολή και ήμουν πολύ αγχωμενη!

Ηρέμησε αφού άκουσες καρδιά το μωρό σου ειναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσι μου καλό μην αγχώνεσαι.. Αν και γω έτσι η μουν στην εγκυμοσύνη ήθελα τόσο πολύ ένα δεύτερο μωράκι που με το παραμικρό γκουγκλαρα ότι σύμπτωμα είχα.. Εγώ την είχα πατήσει εκτός απ το στήθος και με τη κοιλιά.!! Το πρωί επίπεδη το βράδυ πιο φουσκωμένη... Τελικά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό..!! Όλες περίπου οι εγκυου λες το ίδιο είχαν.. Έχε εμπιστοσύνη στον γυναικολόγο σου και μην φοβάσαι!! Όλα καλά θα είναι!! Το ίντερνετ τρομάζει καμία φορά. 

Καλημερα και παλι!Αχ αυτη η εμπιστοσυνη...αυτη τη στιγμη δεν εμπιστευομαι τιποτα και κανεναν!Εχω τρελανει τον αντρα μου και εχω κ ενα μικρο παιδακι ηδη που δεν φταιει σε τιποτα να με βλεπει τοσο χαλια αλλα πραγματικα δεν μπορω να το ελεγξω!!!Παρολα αυτα πολυ με βοηθατε...εχω την αναγκη μαλλον να ακουσω οτι ολα θα πανε καλα ανεξαρτητα απο τα συμπτωματα!!!Μας εφαγαν αυτα τα συμπτωματα πια!!!

1 hour ago, Joann είπε:

Έτσι γίνεται στην εγκυμοσυνη μια είναι πρησμένο το στήθος μια όχι. 

Και εγώ τέτοια τρελή ήμουν και χειρότερα παρατηρούσα τα πάντα. Όταν μου μειώθηκαν οι ανάγουλες εκεί να δεις έτρεχα για υπέρηχο στο γιατρό και εκείνος γελούσε. 

Είχα περάσει και εγώ αποβολή και ήμουν πολύ αγχωμενη!

Ηρέμησε αφού άκουσες καρδιά το μωρό σου ειναι καλά!

Καλημερα!Καλα εμενα θα με βρισει ο γιατρος στο τελος εχω παει ηδη 2 φορες εκτος ραντεβου που πραγματικα ντρεπομαι να τον ξαναπαρω!Οσο για τις αναγουλες εχω ακομα ευτυχως και καθε βραδυ κανω και εμετο αλλα πραγματικα πλεον δεν ξερω αν ειναι απο το αγχος η απο την εγκυμοσυνη πλεον!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Κοριτσια βοηθεια πραγματικα!Ειχα γραψει πριν λιγο καιρο ειχα 2 αποβολες τωρα ειμαι παλι εγκυος την πεμπτη ηταν ολα καλα ακουσαμε και καρδουλα ειμαι 8w3d αλλα εδω κ 2 μερες εχει ξεπρηστει στο στηθος μου τελειως.Διαβαζω στο ιντερνετ οτι δεν ειναι καλο σημαδι κτλ κτλ!Κοντευω να πεθανω απο το αγχος μου δεν αντεχω να χασω τριτη φορα το μωρακι μου!Μπορειτε να μου πειτε αν εχει τυχει σε καμια αυτο κ να πηγαν ολα καλα;;;οπου μπαινω να διαβασω δεν βλεπω τιποτα θετικο παρα μονο οτι οταν εχεις συμπτωματα και υποχωρησουν οτι παει για αποβολη!Βοηθεια πραγματικα!!!

Καλημερα κ από μένα..είχα κ εγώ δύο παλινδρομες κ άλλη μια εγκυμοσύνη που δεν πήγε καλά κ τώρα είμαι στον έβδομο μήνα εγκυμοσύνης..μέχρι τον τέταρτο μήνα το στήθος μια μέρα ήταν πρησμένο τρεις ξεπρηζοταν ...άλλη μέρα ξυπνούσα κ ήταν πλάκα κ μέχρι το βράδυ πάλι έβλεπα να αρχίζει να πονάει..επίσης κ η κοιλιά υπήρχαν μέρες που ξυπνούσα κ την έψαχνα..λόγω εντερικών κ κατακρατησεων είχε αυξομειώσεις..το στήθος ήταν τόσο ασταθές που στο τέλος δεν του έδινα καμία μα καμία σημασία..πραγματικά μην σκέφτεσαι τίποτα..επίσης οι αναγουλες έφυγαν εντελώς για δύο μέρες κ πήγα σαν την τρελή στο νοσοκομείο σίγουρη ότι κάτι έγινε κ το μωρό έκανε πιρουετες μέσα στην κοιλιά..μην ερμηνεύεις τίποτα ...όλα καλά να πάνε σου εύχομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!Εγω εχω εξαντληθει ψυχολογικα μαλλον θα χρειαστω καποιον ειδικο απ οτι φαινεται!Ολη μερα πιανω το στηθος μου εχω παθει εμμονη με τα συμπτωματα και εχω κουραστει.Οσο δεν πρηζεται να ποναει τερμα εγω δεν θα ηρεμησω μαλλον.Ειναι μαρτυριο για μενα αυτες οι βδομαδες μεχρι να κλεισω εστω τον 3ο μηνα!Κλαψ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!Εγω εχω εξαντληθει ψυχολογικα μαλλον θα χρειαστω καποιον ειδικο απ οτι φαινεται!Ολη μερα πιανω το στηθος μου εχω παθει εμμονη με τα συμπτωματα και εχω κουραστει.Οσο δεν πρηζεται να ποναει τερμα εγω δεν θα ηρεμησω μαλλον.Ειναι μαρτυριο για μενα αυτες οι βδομαδες μεχρι να κλεισω εστω τον 3ο μηνα!Κλαψ!

Με το καλο το μωρό σου και ψυχραιμία όσο είναι εφικτό... εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα (έχω περάσει κι εγώ αποβολές...) και έχω να σου πω που τα έχω πρόσφατα ότι ειδικά στο στήθος δεν είναι να δίνεις σημασία...το βράδυ στον ύπνο πρηζόταν περισσότερο ενώ υπήρχαν μέρες που ήταν τελείως ανεπηρέαστο. Όλα καλά θα σου πάνε θα δεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Flolipop είπε:

Με το καλο το μωρό σου και ψυχραιμία όσο είναι εφικτό... εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα (έχω περάσει κι εγώ αποβολές...) και έχω να σου πω που τα έχω πρόσφατα ότι ειδικά στο στήθος δεν είναι να δίνεις σημασία...το βράδυ στον ύπνο πρηζόταν περισσότερο ενώ υπήρχαν μέρες που ήταν τελείως ανεπηρέαστο. Όλα καλά θα σου πάνε θα δεις.

Μακαρι κοριτσια να πανε ολα καλα!Χθες διαβασα το βραδυ στο ιντερνετ οτι βλακεια υπαρχει!!!!Μεχρι κ για σηψαιμια δηλαδη ημαρτον πραγματικα!Το χω κλαψει ηδη εγω το μωρο!Παρανοια...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!Εγω εχω εξαντληθει ψυχολογικα μαλλον θα χρειαστω καποιον ειδικο απ οτι φαινεται!Ολη μερα πιανω το στηθος μου εχω παθει εμμονη με τα συμπτωματα και εχω κουραστει.Οσο δεν πρηζεται να ποναει τερμα εγω δεν θα ηρεμησω μαλλον.Ειναι μαρτυριο για μενα αυτες οι βδομαδες μεχρι να κλεισω εστω τον 3ο μηνα!Κλαψ!

Κοριτσι μου έβδομο έφτασα κ ακόμη δεν έχω ηρεμισει είναι η προίκα που αφήνουν οι αποβολές δυστυχώς..απλά προσπάθησε όσο μπορείς να βάζεις μια φωτεινή θετική σκέψη μέσα σε όλη αυτή την αγχώδη κατάσταση για να την παλέψεις..σε νιώθω κ εγώ κ όποια άλλη γυναίκα έχει περάσει απώλειες..είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι..αλλά κ εγώ κ άλλα κορίτσια που το περάσαμε μείναμε ξανά έγκυες κ δόξα τον Θεό καλά πάνε τα μωράκια..κ το δικό σου μια χαρά θα πάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημερα σε όλες τις μανουλες. Κι εγώ ειμαι στην 7η3μερες και σήμερα ξεπριστηκε το στήθος μου και δεν ποναει καθόλου. Δεν θα σας πω ψέματα αγχωθηκα με το που το ένιωσα. Ακουσαμε καρδουλα την προηγουμενη εβδομάδα ο γιατρός ήταν ενθουσιασμενος. Το επόμενο ραντεβού μου είναι σε μια βδομαδα παλι. Ελπίζω όλα να πανε καλα. Διάβασα και τα σχόλια σας και κάπως ηρέμησα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...