Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

On 16/9/2021 at 9:46 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

σε ευχαριστώ πολύ .κορίτσι μου για την απάντηση σου...θα κάνω μια συζήτηση με τον γιατρό μου να δω τι θα μου πει...πφφφ ελπίζω μέχρι το τέλος όλα να πάνε καλά σε ολες τις πλευρές...

Ειναι καθαρα προσωπικη επιλογή..κανεις δε μπορει να πει σε κανενα καντο η μη το κανεις. Εγω μιλαω μονο για εμενα αν δεν το εκανα θα κλεινομουν μεσα στο σπιτι. Εχουμε χασει δικους μας ανθρώπους απο covid εδω στη βόρειο Ελλάδα μας εσχισε. Φοβάμαι.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 16/9/2021 at 8:39 ΜΜ, K@trina είπε:

Κορίτσια γεια σας! Σας έγραφα τις προάλλες τις τιμές της χοριακης και αναρωτιόμουν αν έχω ένα ή δύο έμβρυα... Τελικά όπως προβλεψατε οι περισσότερες έχω ένα. Έκανα υπέρηχο στις 5w1d, δηλαδή πριν μια εβδομαδα και την επόμενη εβδομαδα έχω ραντεβού για καρδούλα.

Όσες έχετε εμπειρία με θυρεοειδή πείτε μου μια γνώμη γιατί έχω πάθει σοκ με την αύξηση της tsh. Έχω χασιμοτο και παίρνω τ4. Τέλος Ιουλίου τελευταία μέτρηση ήταν 1,6 η tsh και σήμερα είναι 3,84!!!! Αύριο θα μιλήσω με τον ενδοκρινολογο. Πιστεύετε πως μπορεί ήδη να έχει προκληθεί ζημιά λόγω αυξημένης tsh ή είναι νωρίς ακόμα; Έχω διαβάσει όλο το Google που γράφουν όχι πάνω από 2,5.

 

  

On 16/9/2021 at 8:39 ΜΜ, K@trina είπε:

Κορίτσια γεια σας! Σας έγραφα τις προάλλες τις τιμές της χοριακης και αναρωτιόμουν αν έχω ένα ή δύο έμβρυα... Τελικά όπως προβλεψατε οι περισσότερες έχω ένα. Έκανα υπέρηχο στις 5w1d, δηλαδή πριν μια εβδομαδα και την επόμενη εβδομαδα έχω ραντεβού για καρδούλα.

Όσες έχετε εμπειρία με θυρεοειδή πείτε μου μια γνώμη γιατί έχω πάθει σοκ με την αύξηση της tsh. Έχω χασιμοτο και παίρνω τ4. Τέλος Ιουλίου τελευταία μέτρηση ήταν 1,6 η tsh και σήμερα είναι 3,84!!!! Αύριο θα μιλήσω με τον ενδοκρινολογο. Πιστεύετε πως μπορεί ήδη να έχει προκληθεί ζημιά λόγω αυξημένης tsh ή είναι νωρίς ακόμα; Έχω διαβάσει όλο το Google που γράφουν όχι πάνω από 2,5.

 

  

Σιγουρα τη θελουν κοντα στο 2 την τιμη, ρυθμιζεται. Σιγουρα θες μεγαλυτερη δοση. Με το που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου εγω πηρα δυο τηλεφωνα, τον γυναικολογο κ την ενδοκρινολογο..μου αυξησε κατευθειααν τη δοση χωρις καν να κανω εξετασεις..κ ειχε δικιο. Εχουν περασει 5 μηνες κ η tsh κυμαινεται 1,70-2,80

Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2021 at 10:35 ΠΜ, alexia92 είπε:

Ειναι καθαρα προσωπικη επιλογή..κανεις δε μπορει να πει σε κανενα καντο η μη το κανεις. Εγω μιλαω μονο για εμενα αν δεν το εκανα θα κλεινομουν μεσα στο σπιτι. Εχουμε χασει δικους μας ανθρώπους απο covid εδω στη βόρειο Ελλάδα μας εσχισε. Φοβάμαι.

δεν ξέρω ρε γαμωτο μου,για εμένα δεν φοβάμαι.Αλλα μου έχουν πει ότι δεν έχουν επαρκή στοιχεία για την ασφάλεια του εμβρύου... Δεν ξέρω είμαι πολύ προβληματισμενη...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα κορίτσια καλη εβδομάδα βρίσκομαι στην 30+3 εβδομάδων και θα γεννήσω στο νοσοκομείο ελενα θα ήθελα να ρωτήσω εμπειρίες γέννας είναι το πρώτο μου παιδάκι μετά από πολλές προσπάθειες. Επισκληριδιο κάνουν η οχι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημερα .θέλω βοήθεια θα σας παραθέσω και φωτογραφια.Τελευταια περιοδος 1/4 άστατος κύκλος μια 28 ημέρες μια 34 μάξιμουμ.Με βάση τις 34 εχω 6 ημέρες καθυστερηση με βάση τις 28 11 ημέρες.Εκανα τεστ σημερα πρωι πρωι γιατι εχω κάποια συμπτωματα όπως και στην πρώτη εγκυμοσυνη μιυ πριν 3 χρόνια.βγηκε το παρακάτω αποτέλεσμα με τεστ πρωιμης το yes or no .. τι λέτε?βαζω φωτο στο προφιλ μου για να την δειτε

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...