Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Melina80 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! Καλως σας βρηκα! Ναι το πρωτο ειναι!

Τέλεια!!!να πάνε όλα καλά...και πως είναι κατά τα άλλα η εγκυμοσύνη σου???αν εξαιρέσεις τη δυσκολία αυτή???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 minutes ago, *Vasoula said:

Τέλεια!!!να πάνε όλα καλά...και πως είναι κατά τα άλλα η εγκυμοσύνη σου???αν εξαιρέσεις τη δυσκολία αυτή???

Α!!Προσωπικα εχω πολλα απο τα ωραια...συμπτωματα της κυησης! Ζαλαδες κι αναγουλες συνεχεια, δυσκοιλιοτητα, υποταση κλπ. Βεβαια εχω κ στιγμα οποτε ειναι κ λογικο για ζαλαδες, αλλα νομιζω με εχει ξεκανει κ η προγεστερονη που παιρνω γιατι ειμαι απο εξωσωματικη. Αφου περιμενω πως κ πως να μου την κοψουν μετα την αυχενικη, αν ειναι ολα καλα βεβαια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Α!!Προσωπικα εχω πολλα απο τα ωραια...συμπτωματα της κυησης! Ζαλαδες κι αναγουλες συνεχεια, δυσκοιλιοτητα, υποταση κλπ. Βεβαια εχω κ στιγμα οποτε ειναι κ λογικο για ζαλαδες, αλλα νομιζω με εχει ξεκανει κ η προγεστερονη που παιρνω γιατι ειμαι απο εξωσωματικη. Αφου περιμενω πως κ πως να μου την κοψουν μετα την αυχενικη, αν ειναι ολα καλα βεβαια...

Μια από τα ίδια....η προγεστερονη με έχει πεθάνει....με ζαλίζει πολύ...για τη δυσκοιλιοτητα παίρνω ένα φυτικό και με βοηθάει πολύ...κάνεις και ενεσακια???όπως τα λες....ενα μηνα ακόμα και ελπίζω να κόψουμε τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; 
εγω εχω γιατρο τριτη πρωι για υπερηχο.

μεχρι στιγμης εχω αναγουλες εμετο υπνηλια κ μια εντονη κουραση. Την τριτη θα ειμαι 7 εβδομαδων οποτε θα ακουσουμε καρδουλα λογικα :-D


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2021 at 3:26 PM, Mary_k said:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε; 
εγω εχω γιατρο τριτη πρωι για υπερηχο.

μεχρι στιγμης εχω αναγουλες εμετο υπνηλια κ μια εντονη κουραση. Την τριτη θα ειμαι 7 εβδομαδων οποτε θα ακουσουμε καρδουλα λογικα :-D

Καλημερα κ καλη βδομαδα! Ειναι συνηθη συμπτωματα παντως, κανε μικρα κ συχνα γευματα οσο μπορεις για τις αναγουλες. Με το καλο να το ακουσετε!!

On 7/30/2021 at 11:30 PM, *Vasoula said:

Μια από τα ίδια....η προγεστερονη με έχει πεθάνει....με ζαλίζει πολύ...για τη δυσκοιλιοτητα παίρνω ένα φυτικό και με βοηθάει πολύ...κάνεις και ενεσακια???όπως τα λες....ενα μηνα ακόμα και ελπίζω να κόψουμε τίποτα!!!

Μηπως παιρνεις το nujol? Αυτο μου συστησαν εμενα, ακομα δεν το χω παρει να δω βεβαια αν βοηθαει. Προσπαθω ακομα με διατροφη, πολλα χορτα, ακτινιδια κλπ. Αλλα αμα χρειαστει θα δω μηπως το παρω γιατι δεν παλευεται η δυσκοιλιοτητα με τιποτα! Ενεσεις αν εννοεις προγεστ. οχι δεν κανω, μονο λιγο ινσουλινη καθε βραδυ γιατι λογω προδιαβητη που ειχα προ κυησης ανεβηκε δυστυχως το ζαχαρο μου απο τις πρωτες βδομαδες κυησης κ ειμαι με αυστηρη διατροφη....ασε κι απο κει, να θες να φας ενα κρακερακι,λιγο ψωμι για αναγουλες κ να μη μπορεις! Χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/8/2021 at 7:29 ΠΜ, Melina80 είπε:

Καλημερα κ καλη βδομαδα! Ειναι συνηθη συμπτωματα παντως, κανε μικρα κ συχνα γευματα οσο μπορεις για τις αναγουλες. Με το καλο να το ακουσετε!!

Μηπως παιρνεις το nujol? Αυτο μου συστησαν εμενα, ακομα δεν το χω παρει να δω βεβαια αν βοηθαει. Προσπαθω ακομα με διατροφη, πολλα χορτα, ακτινιδια κλπ. Αλλα αμα χρειαστει θα δω μηπως το παρω γιατι δεν παλευεται η δυσκοιλιοτητα με τιποτα! Ενεσεις αν εννοεις προγεστ. οχι δεν κανω, μονο λιγο ινσουλινη καθε βραδυ γιατι λογω προδιαβητη που ειχα προ κυησης ανεβηκε δυστυχως το ζαχαρο μου απο τις πρωτες βδομαδες κυησης κ ειμαι με αυστηρη διατροφη....ασε κι απο κει, να θες να φας ενα κρακερακι,λιγο ψωμι για αναγουλες κ να μη μπορεις! Χαχα 

Και εγω παλεύω με τη διατροφή μα δε βλέπω θαύματα...χαχαχχαχα ούτε με το σιρόπι βέβαια....χαχαχααχχαχα

Οχι όχι...αντιπηκτικες κανω εγω...ευτυχώς μεχρι τωρα το ζάχαρο πάει καλά...προγεστερόνη παίρνω μόνο από στόμα και κόλπο....

Μα ούτε ένα κρακερακι??:o

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ελπίζω να ειστε ολες καλα. Εμεις ζουμε σε ασφαλές σημείο χωρις προβλήματα αλλα συγκλονισμενοι. Ευχομαι ολες να ειστε ασφαλης και καλα. 

Ειδαμε σημερα σακο και ασκο αυτό το ασπρο. Δευτέρα απογευμα θα παμε για καρδιακη λειτουργία

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Πως πήγε;;;; Πόσο είσαι τώρα;;;;

Ολα καλα 160 παλμους..  ειμαι 2 εβδομάδες πισω απο την τελευταία περιοδο. 8κ3 λεει η τελευταία περιοδος 6κ1 το εμβρυο . Θα το δουμε ξεκάθαρα λεει στην αυχενικη

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!!καινουρια σε αυτό το θέμα!!πρωτη χοριακη την Τρίτη 1092 !η επόμενη χοριακη Πέμπτη 2926 και η σημερινή 12517…τελευταία περίοδο ειχα 11/7..λογικά είμαι 6 εβδομάδων!περιμενω από Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου..είχατε και εσείς τέτοια αύξηση στις χοριακες σας;έχω ιστορικό για δίδυμα …υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο με αυτή την χοριακη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/8/2021 at 7:31 ΜΜ, Eλπε είπε:

Καλημεραα!!καινουρια σε αυτό το θέμα!!πρωτη χοριακη την Τρίτη 1092 !η επόμενη χοριακη Πέμπτη 2926 και η σημερινή 12517…τελευταία περίοδο ειχα 11/7..λογικά είμαι 6 εβδομάδων!περιμενω από Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου..είχατε και εσείς τέτοια αύξηση στις χοριακες σας;έχω ιστορικό για δίδυμα …υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο με αυτή την χοριακη;

Κοριτσακι μου θα σου ελεγα οως με τέτοιες τιμές δε σου είπαν κάτι για δίδυμα??πολύ αυξημένη χοριακη ηΙ την εβδομάδα που είσαι!!!να είναι όλα καλα σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...