Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Καντι είπε:

Καλα σοβαρά τωρα;;;;;; Ο μλκς δεν εχει κολλήσει τιποτα! Αυριο εχουμε το bexero να του πω δυο κουβεντούλες.

Μη γελάς μου ανέβηκε το αιμα στο κεφάλι!

πρίν από 3 λεπτά , Pagotoula είπε:

ελα παναγια μου...ρε ειναι δυνατον;; δεν εχει κολλησει τιποτα; και τι τα κανει τα αυτοκολλητα; συλλογη;

Έρχεται σπίτι λόγω κοβιντ δέχεται μονο τον ενα γονέα στο ιατρείο, με τα χεράκια μας το πετάμε το κουτάκι.

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Pagotoula είπε:

πιο σπαρταριστα πεθαινεις..μεχρι πριν 2βδομ ηταν εδω τα αδερφια μ για διακοπες κ το συζητουσαμε...οποτε τι θα μ πεις εσυ κ η φιλη σου που σου λεει δεν εμβολιαζονται ουτε τα παιδια για παιδικες ασθενειες ουτε κι οι γονεις για κοβιντ...θα σου λεγα τωρα...αλλα κατι βρισκω να μη μου κολλαει..καθολου ομως...

εντωμεταξυ θα σε μαλωσω...εσυ που δε βγαινεις απο το σπιτι ως λεχωνα..θα βρεθεις με φιλη που ηρθε απο ολλανδια...ταξιδεψε...κλπ κλπ...;; δε φοβασαι;; η μηπως ειναι εμβολιασμενη...οποτε καλυπτεσαι;ουφ τι καλα ..εμβολιαστηκε αυτη και τη γλιτωσες εσυ παλι...;;; αστειευομαι βεβαιως βεβαιως...γιατι εδω ολα παρεξηγουνται.

ασχετο αλλα η μαμι γιατι εγω καταλαβα πως ζει ελλαδα ολλανδια κ ακομα σε μια χωρα...τωρα;; τωρα που μιλαμε...;; τι να πω...ας μας πει κι η ιδια.

Η μαμι δεν ξέρει καν που μένει. Δεν είπα ότι κλείνομαι σπίτι είπα ότι τηρώ τους κανόνες που μου επιβάλλει το κράτος.τωρα με έχουν ελεύθερη. Δεν ξέρω αν έχουν κάνει το εμβόλιο φαντάζομαι το έχουν κάνει αλλά συναναστρεφομαι κ με κόσμο που δεν το έχει κάνει. Γενικώς δεν φοβάμαι κ πολύ τον κοβιντ. Φοβόμουν για τον πατέρα μου είναι η αλήθεια γιατί είναι ηλικιωμένος κ με επικείμενα νοσήματα αλλά έχει κάνει το φαιζερ.η μητέρα μου αν κ ηλικιωμένη είναι γερή σα ταύρος κ δεν θέλει να το κανει. Δική της ευθύνη δεν μπορώ να μαλώνω.εγω η ίδια δεν νιώθω ότι ανήκω στις ομάδες υψηλού κινδύνου που πρέπει να εμβολιαστούν. 

Εμένα στο περιβάλλον μου ένα περιστατικό προέκυψε το οποίο όμως είχε άθλιο τριτμεντ στο ΑΧΕΠΑ.δεν ξέρω άλλους όπως εσύ σνεφερες.πριν μπει για νοσηλεία τον είχαν να περιμένει ένα 24ωρο απέξω στο κρύο. 

Μιλάμε για ένα ποσοστό της τάξεως του 1% παγκόσμιος. Κάνω λάθος; Διορθώσετε με.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Καντι είπε:

Μη γελάς μου ανέβηκε το αιμα στο κεφάλι!

Μπορει να τα κραταει αυτος στο αρχειο του και να μην τα εχει πεταξει. Να ειναι ετσι το συστημα του.

Παντως τουλαχιστον απο ολο αυτο το θεμα πηρε και καποιος μια χρησιμη πληροφορια γιατι κατα τα αλλα οι υπολοιποι στη συζητηση δεν συνεννοουμαστε καθολου :-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Καντι είπε:

Μη γελάς μου ανέβηκε το αιμα στο κεφάλι!

Έρχεται σπίτι λόγω κοβιντ δέχεται μονο τον ενα γονέα στο ιατρείο, με τα χεράκια μας το πετάμε το κουτάκι.

ρωτησε τον οπωσδηποτε. δεν ξερω τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις. και τι χρειαζεται αν οχι το αυτοκολλητο.

εκανα εντιτ στο προηγουμενο σχολιο και μαλλον δεν το ειδες: ασχετο αλλα εμας αυτο μας ειπε να το κανουμε οταν παει παιδικο γιατι εχει διαρκεια 3 χρονια κ μετα ξαναγινεται στην εφηβεια.οποτε αν παραμενει σπιτι, μην το "καψει" απο τωρα. εσυ θα το ξεκινησεις παιδικο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mighty86 είπε:

Τι λέτε ρε παιδιά; Πάτε καλά;χαζός είναι ο παιδίατρος να κάνει κάτι τέτοιο; Δεν υπάρχουν αυτά που λέτε ξεκολλατε. Μια χαρά εμβολιάζονται εδώ τα παιδακια

Είχε και λίστα παιδί μου σε αυτό το γκρουπ με γιατρούς ανά περιοχή είχα παρακολουθήσει συζήτηση σε ομάδα θηλασμού. Και ξέρω και μια άλλη ομάδα για γεννα χωρίς παρεμβάσεις που αν ρωτήσεις απ'εξω απ'εξω θα κάνουν ότι δεν ξέρουν αλλά θα σου στείλουν μήνυμα γιατρούς στη Θεσσαλονίκη να σου δώσουν χαρτί που να λέει πχ αλλεργία στο αυγό για το mmr που έχει την πρωτοκαθεδρία στα εμβόλια κλπ.. 

  • Λυπημένη/-ος 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Blondie είπε:

Δεν λεω οτι το κανει ο παιδιατρος. Αφου ομως τα εμβολια μπορεις να τα αγορασεις απο φαρμακειο χωρις συνταγη μπορει καποιος γονιος να το κανει για να προσκομισει το βιβλιαριο στο σχολειο. 

Το βιβλιάριο το υπογράφει ο γιατρός. Στην Ελλάδα πέρα από κάτι γιόγκι φρισταιλ τύπους που πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τους ενός χεριού μόνο οι Ρομά είναι αρνητές των εμβολιων

πρίν από 5 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Είχε και λίστα παιδί μου σε αυτό το γκρουπ με γιατρούς ανά περιοχή είχα παρακολουθήσει συζήτηση σε ομάδα θηλασμού. Και ξέρω και μια άλλη ομάδα για γεννα χωρίς παρεμβάσεις που αν ρωτήσεις απ'εξω απ'εξω θα κάνουν ότι δεν ξέρουν αλλά θα σου στείλουν μήνυμα γιατρούς στη Θεσσαλονίκη να σου δώσουν χαρτί που να λέει πχ αλλεργία στο αυγό για το mmr που έχει την πρωτοκαθεδρία στα εμβόλια κλπ.. 

Ε λοιπόν αυτές οι μόδες από έξω ήρθαν από κάτι Ολλανδίας κ αγγλιες αλλά κατά ταλλα εκεί τους τα κάνουν όλα τα εμβόλια. Θα το τσεκαρω γιατί αφήνω κ ένα ποσοστό να μην έχω καταλάβει καλά τι μου είπε.αν κάνω λάθος θα το παραδεχτώ πάντως.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mighty86 είπε:

Το βιβλιάριο το υπογράφει ο γιατρός. Στην Ελλάδα πέρα από κάτι γιόγκι φρισταιλ τύπους που πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τους ενός χεριού μόνο οι Ρομά είναι αρνητές των εμβολιων

εχω συναναστραφει γυναικα 45 ετων,μητερα δυο αγοριων,αρχιτεκτονα σε μεγαλη πολυεθνικη κατασκευαστικη, επιφανης κυρια, που αρνειται να εμβολιασει τα παιδια της γιατι φοβαται τις παρενεργειες που διαβαζε στα φυλλα οδηγιων. τα παιδια της πανε σε πολυ μεγαλο ιδιωτικο δημοτικο σχολειο.δεν ξερω πως το καταφερε...η ιδια μου ελεγα να μη θηλαζω γιατι λεει οσα μωρα θηλαζουν μενουν κοντα...τι να πεις...ισως ηταν η γκιγκι...πως τη λεγανε τλσπ...που εγραφε σε ενα αλλο θεμα περι θηλασμου και ποσο κακο μπορει να κανει...ισως ειναι αλλη...οπως βλεπεις πυροβολημενοι κυκλοφορουν παντου γυρω μας...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mighty86 είπε:

Το βιβλιάριο το υπογράφει ο γιατρός. Στην Ελλάδα πέρα από κάτι γιόγκι φρισταιλ τύπους που πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τους ενός χεριού μόνο οι Ρομά είναι αρνητές των εμβολιων

Κατσε γιατι δεν σε καταλαβαινω. Πριν λιγο δεν εγραψες οτι δε θες να κανεις το εμβολιο; Και μετα λες οτι αρνητες ειναι μονο οι ρομα και οι γιογκι. Σε ποια κατηγορια σε κατατασσεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Blondie είπε:

Κατσε γιατι δεν σε καταλαβαινω. Πριν λιγο δεν εγραψες οτι δε θες να κανεις το εμβολιο; Και μετα λες οτι αρνητες ειναι μονο οι ρομα και οι γιογκι. Σε ποια κατηγορια σε κατατασσεις;

Παιδί μου άλλο για τα παιδικά εμβόλια κ άλλο του κοβιντ. Του κοβιντ δεν το κάνω καταβαθος έχω Ρόμα ψυχη

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mighty86 είπε:

Το βιβλιάριο το υπογράφει ο γιατρός. Στην Ελλάδα πέρα από κάτι γιόγκι φρισταιλ τύπους που πρέπει να είναι μετρημένοι στα δάχτυλα τους ενός χεριού μόνο οι Ρομά είναι αρνητές των εμβολιων

Ε λοιπόν αυτές οι μόδες από έξω ήρθαν από κάτι Ολλανδίας κ αγγλιες αλλά κατά ταλλα εκεί τους τα κάνουν όλα τα εμβόλια. Θα το τσεκαρω γιατί αφήνω κ ένα ποσοστό να μην έχω καταλάβει καλά τι μου είπε.αν κάνω λάθος θα το παραδεχτώ πάντως.

παντου υπαρχουν πυροβολημενες αρα...και στην ολλανδια και στην αγγλια. παντως γκουγκλαρε κ στα αγγλικα: εμβολιαστικο συστημα παιδιων σε ολλανδια. βρισκεις αποτελεσματα. ;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως τόσο καιρό το επιχείρημα σας είναι να ρωτάμε τους γιατρούς μας αλλά μετά λέτε για απάτες που κάνουν κ μάλιστα πολύ βαριές κατηγορίες.να μην κάνουν εμβόλια κ να λένε ότι κάνουν;;;;;κ μετά θέλετε να εμπιστευτώ τον γιατρό μου για να κάνω εμβόλιο;;;;

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Blondie είπε:

Παντως καποιοι μπορει να κανουν και αυτο που εγραψε μια κοπελα παραπανω. Να αγοραζουν τα εμβολια και απλα να κολλανε τα χαρτακια στο βιβλιαριο και να τα πετανε. Το σκεφτομαι και ανατριχιαζω. 

Αυτοκόλλητα εμβολίων κολλάνε οι κτηνίατροι για τα ζωάκια μας. Στα παιδικά βιβλιάρια βάζει ημερομηνία και σφραγίδα υπογραφή ο γιατρός.

πρίν από 30 λεπτά , Blondie είπε:

Στο πισω μερος του βιβλιαριου που γραφει τα εμβολια δεν κολλαει ο παιδιατρος σου τα αυτοκολλητα απο τα κουτακια των εμβολιων; Που γραφουν τον τυπο και τον αριθμο παρτιδας και ημερομηνια ληξης. 

Μάλλον κάθε γιατρός έχει άλλη τακτική. Ούτε ο δικός μου το κάνει.

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Pagotoula είπε:

ρωτησε τον οπωσδηποτε. δεν ξερω τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις. και τι χρειαζεται αν οχι το αυτοκολλητο.

εκανα εντιτ στο προηγουμενο σχολιο και μαλλον δεν το ειδες: ασχετο αλλα εμας αυτο μας ειπε να το κανουμε οταν παει παιδικο γιατι εχει διαρκεια 3 χρονια κ μετα ξαναγινεται στην εφηβεια.οποτε αν παραμενει σπιτι, μην το "καψει" απο τωρα. εσυ θα το ξεκινησεις παιδικο;

Εμας μας ειπε να κάνουμε του ροταιου οταν πάει  παιδικό . Το bexero - μηνιγγίτιδας ειναι προαιρετικό  εντελώς 104 ευρώ ειχε!

 Σχολειο λέω να τον στείλω του χρόνου τον Σεπτέμβρη, αλλα ξερω εγω αφου επιστρέφω εγω τον Γενάρη, φοβάμαι μην του κουβάλησε τιποτα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Καντι είπε:

Εμας μας ειπε να κάνουμε του ροταιου οταν πάει  παιδικό . Το bexero - μηνιγγίτιδας ειναι προαιρετικό  εντελώς 104 ευρώ ειχε!

 Σχολειο λέω να τον στείλω του χρόνου τον Σεπτέμβρη, αλλα ξερω εγω αφου επιστρέφω εγω τον Γενάρη, φοβάμαι μην του κουβάλησε τιποτα.

ναι για το μπεξερο λεω. ασχετα με του ροταιου. λογω της 3ετους καλυψης δηλαδη κι επειδη μεταδιδεται σε βρεφονηπιακους προτεινεται απο ναποιους να το κανουν οταν ξεκινησουν . αλλα εφοσον πας εσυ σχολειο και συνανστρεφεσαι με τοσα παιδια, βγαζει νοημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...